PROVINCIAAL NIEUWS KERKDIENSTEN cH-l&rhoren liefde Zondagdiensten Voor de zondag Terneuzen Axe! Bruinisse Haamstade Hoek Sluiskil Sluis Vogelwaarde DOODVONNIS IN GENT Vreemde raketten over N.-Noorwegen Opzienbarende advertentie in Rhadesische bladen Pagina .2 DE VRIJE ZEEUW Zaterdag 17 december 1908 NIEUW POLDERTJE Na de 1000 hectaren gornd die volgens mededelingen van het provinciaal bestuur van Zeeiand bij Rilland-Bath zullen worden ingepolderd, wordt er nader be* richt dat er ook nog 55 hectare nieuwe grond ingepolderd zal worden bij een dijkverbetering onder Waarde op Zuid-Beveland. Het in te polderen gebied bij Waarde is een schorrenvlakte die aan de Zimmerman- en Ema- nuëlpolder grenst. De 55 hectare nieuwe grond bestaat uit goede landbouwkleigrond. De nieuwe grond kan ingepolderd worden, daar er een bijna drie kilometer lange nieuwe deltaöijk moet wor den gebouwd, waarmede enkele bochten uit de tegenwoordige zeewering recht worden getrok ken. KANAAL GENT-TERNEUZEN Opgave van het aantal geloste/ geladen zeeschepen op het Ne derlandse kanaalgedeelte. November 1966. Totaal geschut: Aantal B.R.T. 490 568.606 Gelost of geladen te: Terneuzen 151 38.321 Terneuzen (rede) 13 187.401 Sluiskil 3 5.964 Sas van Gent 5 8.816 Binnenschepen. Totaal geschut: Aantal Ton 5032 2.367.165 Gelost of geladen te: Aantal Ton Terneuzen 370 235.635 Terneuzen (rede) 36 44.104 Sluiskil 221 165.505 Sas van Gent 214 103.131 Axel-Sassing 33 12.276 Kerstsfeer in nieuw-Terneuzen In de Axelsestraat Lebben de middenstanders evenals vorig jaar kerstbomen geplaatst. Er werd weer een beroep ge daan op de medewerking van leerlingen van de l.t.s., die spon- taan hebben gewerkt om de bo men te plaatsen en van ver lichting te voorzien. Deze kerstversiering, de aan gepaste etalages en de gevelver lichting van vele winkelpanden geven de Axelsestraat weer een grotestadsidee. Ook de gemeentelijke plant soendienst heeft op de gebrui kelijke plaatsen kerstbomen ge plaatst. Tevens 'heeft deze dienst over de gehele lengte van de Guido Gezellestraat bomengroepen ge plant voor een blijvende ver fraaiing. Er zijn verscheidene z.g. mos eiken geplant in de gazons tus sen de Frederik van Eedenstraat en de Jacob Catsstraat. In het a.s. voorjaar zullen tussen deze groepen acacia's worden aan gebracht. Deze aanplant kon eerst nu worden verwezenlijkt, omdat de werkzaamheden aan de afval waterleiding eerst moesten zijn beëindigd. Bouw Politiebureau Naar wij vernemen zal a.s. dinsdag des voormiddags te 11 uur door burgemeester Aschoff, in tegenwoordigheid van tal van genodigden, de eerste heipaal in de grond worden gedreven voor de bouw van het nieuwe bureau van politie aan de Rosegracht. Geslipt Gistervoormiddag te ongeveer kwart over elf slipte in de Westkolkstraat nabij de brug ovér de middensluis een auto bestuurd door de heer P. v. d. S., wonende te Sas van Gent, tengevolge van het gladde weg dek. Hierdoor kwam zijn auto in botsing met een auto bestuurd door de heer E. de M., wonende wonende te Terneuzen. Beide auto's liepen vrij zware materiële schade op. Jubilarissenavond personeelsvereniging N.V. Waterleidingmij. en N.V. Industriewater voorziening Vrijdagavond 16 december vond de traditionele jubilarissenavond van de personeelsvereniging van de N.V. Waterleidingmaatschap pij „Zeeuwsch-Vlaanderen" en de N.V. Industriewatervoorzie ning „Zeeuwsch-Vlaanderen" in Terneuzen plaats. De jubilarissen van dit jaar allen met een 25-jarig dienst verband waren de heren: S. J. de Kok van de administratie ve dienst van het hoofdkantoor te Terneuzen; F. Brevet van de administratieve dienst van het district West; A. Vernimmen, direktie-chauffeur; J. A. van den Brande, machinist pompstation St. Jansteen en J. E. Nagelker- ke, opzichter terreinen van het zelfde pompstation. Behalve zeer vele personeels leden met him introducé's waren aanwezig de direkteur en de meeste commissarissen met hun dames. Na dë htfldiging van de jubi larissen ging de president-com missaris in 'zijn toespraak in het korf in óp het vele, dat in de afgelopen jaren voor de huis houdelijke én industriële water voorziening tot stand werd ge bracht. In dit verband memo reerde de president-commissaris de voortgaande perfectionering van de drinkwatervoorziening, de uitbouw van de spaarbekkens in de Braakman, de zinkerleg ging in de Westerschelde teza men met de N.V. Nederlandse Gasunie en de samenwerking met de N.V. Provinciale Zeeuw - sche Electriciteitsmaatschappij inzake de afname en distri buering van gedistilleerd water uit de in 1968 in bedrijf komen de waterfabriek. Wel meende de president commissaris een enkel woord te moeten wijden aan het in de pers verschenen verslag over recente mededelingen van ge deputeerde staten m de staten vergadering van Zeeland. De commissarissen zullen op 29 december a.s. in een gemeen schappelijke vergadering trach ten te komen tot het vaststellen van de basispunten, waarop de door de bedrijven en de provin cie gewenste samenwerking in zake de toekomstige industrie watervoorziening voor geheel Zeeland kan worden opgebouwd Hierbij zal worden uitgegaan van de statuten van de reeds bestaande N.V. Industriewater voorziening „Zeeuwsch-Vlaan deren", welke zodanig zullen worden gewijzigd, dat de ven nootschap als N.V. Industriewa tervoorziening „Zeeland" mede toegankelijk wordt voor de pro vincie en de overige Zeeuwse bedrijven. Aangezien het programma van een feestavond zich niet er voor leende hierop nader in te gaan, zal de direkteur in een in de loop van de maand januari daar toe te beleggen personeelsbij eenkomst uitvoeriger ingaan op de komende veranderingen, al dus de president-commissaris. Contactcommissie zeevarenden De onlangs hier ter plaatse ge vormde contactcommissie voor zeevarenden schrijft ons dat ver leden week een circulaire is ge zonden aan bedrijven, zaken en instanties in de kanaalzone. Hier op zijn reeds bedragen binnen gekomen. Het banksaldo is 60 en in totaal is mondeling reeds 235 toegezegd. De inhoud van de kerstpak ketten is besteld. De inhoud zal bestaan uit een schrijfbloc, ge wone en parafix enveloppen, 'n ballpoint met adres „Welfare Association Contact to Seamen" Terneuzen (phone 2248, 2327, 3176); 2 repen chocolade, 1 mars, een pakje sigaretten, een kerst wens en kerst- en nieuwjaars program met adressen van kerk diensten, bioscoop en amuse ment in Terneuzen, Sas van Gent en Sluiskil waar de boten liggen. Jammer genoeg kan nog geen eigen kerstfeest worden geboden in een eigen home, maar met de medewerking van de kanaalzo ne-gemeenschap kan dat te zij ner tijd worden verwezenlijkt. Alle bijdragen, hoe klein ook, zijn van harte welkom op de rekening bij de Amro-Bank of op de giro 382711 van deze bank, ten name van „Contact Zeeva renden Kanaalzone". Niemand, zo besluit de com missie kan zich van dit ge- meenschapswerk afzijdig hou den. Telefoonnummer bemidde ling gastvrijheid zeevarenden of buitenlandse adressen is 2248. Beat en R. en B. in de Instuif Hedenavond, de laatste instuif- avond van dit jaar, zal weer één van de beste beat-, rythme and bluesgroups van Zeeland en om streken z'n geluid laten horen. (ADVERTENTIE) 'n Grote Kerstmisvreugdebron is 'n muzikale platenbon! Voor de tweede maal dit sei zoen zal Clan 25 uit Vlissingen voor de instuif optreden. Deze band, die vorige maal veel suc ces oogstte voor een stampvolle zaal, is ongetwijfeld één der bes- .ste groups die tot nu toe voor de instuif zijn opgetreden. 7 januari wordt er gedanst met Group Wharm.' Maar van daag eerst Clan 25. Eddy Boyd in Porgy and Bess Op woensdag 21 december a.s. zal de neger-blueszanger Eddy Boyd wederom in Porgy and Bess optreden en enkele van zijn songs ten gehore brengen. Ook Janny Dieleman uit Axel, die al eerder in Porgy and Bess zong, zal weer van de partij zijn. Volkskerstzang Onlangs is te Axel opgericht een comité tot het organiseren van een volkskerstzang, zoals die op vele plaatsen in ons land wordt gehouden. Het comité, waarin personen van alle kerken ter plaatse zit ting hebben genomen, stelt zich niets anders ten doel dan in een tijd, die „na-christelijk" wordt genoemd, door middel van deze zang een getuigenis te stellen van het geloof, dat met het Kerstfeest Jezus Christus als zoon van God in deze wereld is gekomen om haar te redden. Het comité hoopt dat velen uit Axel en omgeving op deze avond zullen komen om hun geloof mee uit te dragen. De direktie van het garage bedrijf „Cito" heeft welwillend haar bedrijfsruimte aan de Bui tenweg voor deze kerstzang be schikbaar gesteld en de muziek vereniging „Hosanna" heeft voor deze avond, die wordt gehouden op woensdag 21 december a.s. om 8 uur, haar medewerking toegezegd. Propedeutisch examen Aan de rijksuniversiteit te Utrecht slaagde deze week voor het propedeutisch examen theolo gie de heer M. Verduin te Axel. Kustvaarder tegen Oosterscheldebrug De Engelse kustvaarder „Les- rix" met een lading graan van Wemeldinge op weg naar Enge land is donderdag tegen de Oos terscheldebrug gevaren. Daarbij werd voor ongeveer 100.000 schade toegebracht aan de elek trische installatie die dient om aan te geven, of de brug open of gesloten is en aan de paalwerken. Het schip zelf werd aan de ver schansing beschadigd. Na borg stelling mocht het doorvaren naar Dordrecht. Eerder deze week voer een kustvaartuig met mosselen tegen de brug, waarbij eveneens schade ontstond aan de paalwerken. Vliegveld weer in gebruik? In de op 20 december te houden raadsvergadering van de gemeen te Westerschouwen, waaronder het vliegveld Haamstede ressorteert, zal een voorstel van B. en W. in behandeling komen om dit vlieg veld weer open te stellen. Het vliegveld Haamstede is na 1940 niet meer gebruikt, behalve voor de zweefvliegsport. Het zou in de bedoeling liggen het vlieg veld voorlopig open te stellen voor twee- en vierpersoons sportvlieg- tuigen. Zou men het vliegveld voor lijntoestellen willen gebruiken, dan zou de tegenwoordige startbaan van 650 meter moeten worden ver lengd tot duizend meter. Hierover zou na verloop van enige jaren alsnog een beslissing worden ge nomen. Agenda gemeenteraad Dinsdag 20 december komt de (ADVERTENTIE) 'n Grote Kerstmisvreugdebron is 'n muzikale platenbon! gemeenteraad van Hoek om 19.30 uur in openbare vergade ring bijeen. In behandeling ko men o.m. de volgende agenda punten: Voorstel van B. en W. tot ver huur van het gemeentelijk sport terrein aan de Hoekse sportver eniging „Höék"; aanbieding gemeentebegroting voor de dienst 1967; voorstel tot deelneming aan een te treffen gemeenschappe lijke regeling voor een regionaal woonwagenkamp in Zeeuws- Vlaanderen; benoeming van een gemeente secretaris. B. en W. bevelen ter benoe ming aan: 1. C. Bernard, hoofdcommies ter secretarie te Dwingeloo; 2. C. A. van Zijverden, adjunct commies te Driebruggen; benoeming van een bezoldigd ambtenaar van de burgerlijke stand. B. en W. bevelen ter benoe ming aan: 1. A. F. Hanssens, burgemees ter; 2. J. van der Peijl, wethouder. Oecumenische zangdienst De r.k. kerk en de hervormde kerk te Sluiskil houden op zondag 18 december een oecumenische ad- ventzangdienst. De dienst begint om 7 uur en wordt gehouden in de parochiekerk. Voorgangers zijn pater Ernestes en ds. H. J. Ruis De voordracht zal worden verzorgd door de dames Ruis en Fopma. De kerktoren van de r.k. kerk en de hervormde kerk, resp. onder leiding van de heren G. de Caluwé en A. van Dixhoorn, verlenen eveneens hun medewerking. Vergadering gemeenteraad De gemeenteraad van Sluis be schikte gunstig op een verzoek van de plaatselijke WV om de stadhuisverlichting gedurende 't topseizoen voor rekening van de gemeente te doen geschieden. Tot nog toe werd al 't benodigde foldermateriaal door de gemeen te verstrekt, maar met ingang van 1967 gaat de VW dit zelf verzorgen. Besloten werd het schoonhou den van de raadhuiskelder in eigen beheer te nemen. Met de Bank van Nederlandse gemeen ten werd een rekening-courant overeenkomst aangegaan tot een maximumbedrag van 120.000 en mét de Amro Bank te Sluis tot een bedrag van 40.000. Een raadsbesluit tot het garan deren van de aflossing van 30.000 van dë stichting Speel tuin aan do burgerlijke godshui zen moest op advies van G. S. een wijziging ondergaan. De heer B van der Slikke werd be noemd tot lid van het algemeen armbestuur van Heille. Met medewerking van de SBM zal een abri worden gebouwd in de Ridderstraat. De onderwijsver- goeding werd voor 1967 vastge steld op 75 per leerling. In het uitbreidingsplan werd grond ver kocht aan de gebrs. Van der Poel te Terneuzen voor de bouw van 10 woningen en aan mej. L. Mat- Ibijs voor de bouw van een dub bele woning. De prijs zal 35 per vierkante meter bedragen. Aan mr. W. Ie Mair zal met in gang van 1 januari eervol ont slag worden gegeven als archiva ris met een schadeloosstelling voor het 7 jaar lang bewaren van het archief in zijn huis. De gemeentebegroting voor het dienstjaar 1967 werd vastgesteld. De gewone dienst heeft een post onvoorzien van 31.123,55 en de kapitaaldienst een nadelig slot van ƒ353.890,31. Raadsagenda In de op donderdag 22 decem ber om 19 uur te houden verga dering van de gemeenteraad van Vogelwaarde komen de volgen de agendapunten in behande ling: gemeenschappelijke regeling afvalwaterleiding; benoeming leden commissie woonruimtewet; exploitatie gronden in be stemmingsplan Vogelwaarde; reinigingsdienst; onderhandse verpachting los land aan diverse personen; benoeming leden commissie tot wering van schoolverzuim; aanwijzing vertegenwoordigers adviescommissie algemene bij standswet; regionaal woonwagenkamp Zeeuws-Vlaanderen; vaststelling begroting voor het dienstjaar 1967; recreatieplan „De Vogel". Kandidaatsexamen Aan de technische hogeschool tc Eindhoven is geslaagd voor 't kandidaatsexamen in de afdeling der scheikundige technologie de heer L. A. J. Magnus te Vogel waarde. In Gent is donderdagmiddag een 59-jarige man ter dood veroor deeld wegens moord op zijn 45- jarige buurvrouw in mei van dit jaar. Hij had zijn slachtoffer tot tweemaal toe met een hamer neer geslagen, omdat zij weigerde een gevonden som geld met hem te delen. Doodvonnissen worden in Bel gië niet uitgevoerd. Ze worden automatisch omeezet in levens lange dwangarbeid. In Brussel is donderdag een bende van acht man veroordeeld tot gevangenisstraffen, variërend van 18 jaar dwangarbeid tot 27 maanden gevangenisstraf wegens acht overvallen in begin 1964. De Noorse miltaire autoritei ten verdenken een „vreemde mogendheid" ervan, dat zij raket proeven nemen 's nachts bij het uiterste noorden van het land. Volgens een militaire woordvoer der in Oslo heeft de bevelhebber in dat gebied om vlootversterking gevraagd voor 'n onderzoek naar niet-gei'dentificeerde duikboten die de afgelopen weken zijn waargenomen bij de fjorden van Finnmark. De raketten zouden afkomstig zijn van een duikboot. In Oslo legt men verband tus sen deze waarnemingen en een activiteit op Russisch gebied na bij de Noorse grens, die zou dui den op de aanwezigheid van een nieuwe lanceerbasis. Een anonieme groep Rhodesiërs heeft in een advertentie van een hele pagina in de twee grootste bladen van Rhodesië een beroep gedaan op de regering om ak koord te gaan met de grondwet telijke veranderingen, welke bij de conferentie tussen premier Smith en de Britse eerste-minis- ter Wilson waren overeengeko men. De groep zegt zich van een brede steun verzekerd te weten. De advertentie bevat voorts een boodschap van lord Malver, van 1933 tot 1953 premier van Zuid-Rhodesië en van 1953 tot 1956 premier van de federatie Rhodesië en Njassaland, die zijn landgenoten verzoekt een ge drukte adhesieverklaring te on dertekenen. De formulieren zul len naar de regering worden ge zonden. De Rhodesisehe censuur heeft geen bezwaar tegen de oproep gemaakt. De stellers verklaren dat het voortzetten van de huidige koers grote schade aan de Rhodesiërs en vrienden of tegenstanders van hun land zal berokkenen. De dood van een president Mevrouw Jacqueline Kennedy heeft de rechter verzocht de pu- blikatie tegen te houden van „Death of a president", het boek van William Manchester over de moord op president Kennedy. Zij voert aan dat zij en haar zwager Robert Kennedy in strijd met de afspraak het manuscript niet ter goedkeuring toegezonden hebben gekregen. De actie is behalve te gen de schrijver gericht tegen de uitgever1-, Harpers en Row, en te- gen het tijdschrift Look. dat het recht heeft gekocht om het boek als feuilleton te publiceren. Bende jeugdige dieven in Hoogeveen De politie in Hoogeveen heeft proces-verbaal wegens diefstal opgemaakt tegen twaalf jongelui in leeftijd variërend van 14 tot 16 jaar. Gedurende bijna een jaar hebben de jongens, die vaak in groepjes opereerden, allerlei artikelen uit winkels in Hooge veen gestolen. Hun voorkeur ging hierbij uit naar pocketboe ken, draagbare radio's, grammo foonplaten en vooral sigaretten. Een deel van de gestolen goede ren kon in de ouderlijke woning van de jongelui, die allen leer lingen zijn van een jongensin ternaat in Hoogeveen, worden achterhaald. De zaak kwam aan het licht, toen een winkelierster een paar jongens betrapte bij het stelen van sigaretten. TERNEUZEN: Van zaterdagmorgen 8 uur tot zondagnacht 12 uur wordt de praktijk der artsen waargenomen door dokter P. J. Nijsten, Willem de Zwij.gerlaan 17, tel. 2324. Apotheek geopend: A. J. Klaas, sen, Noordstraat 54, tel. 2090. Weekeinddienst Groene en Wit- Gele Kruis: zr. A, C. Leenhouts, v. Steenbergenlaan 68, tel. 3360 tb.g.g. 008). SLUISKIL, HOEK EN PHILIPPINE: Weekeinddienst Groene en Wit- Gele Kruis: zr. Bouwens te Hoek, tel. 01154—274 (b.g.g, OOS). AXEL: Van zaterdagmorgen 8 uur tot zondagnacht 12 uur wordt de praktijk der artsen waargenomen door dokter C. A. Schiltman, Nieuwstraat 36, tel. 777. II IEREN ARTS: Van zaterdagmiddag 12 uur tot zondagnacht 12 uur wordt de praktijk der dierenartsen in Axel, Sas van Gent en Zaamslag waar genomen door dierenarts C. J. Cijsouw, Westkade 119A te Sas van Gent, tel. 01158—588. Hellende kerktoren in Coevorden De toren van de hervormde kerk in Coevorden vertoont ernstige ouderdomsverschijnse- len. Gebleken is dat een der balken van de draagconstructie is verrot, als gevolg waarvan het bouwwerk in zuidwestelijke richting gaat overhellen. Des kundigen achten het niet denk beeldig dat het 47 ton wegende gevaarte bij stormachtig weer naar beneden komt. Om die re den heeft de kerkvoogdij beslo ten het uit 1641 daterende kerk gebouw tijdelijk te sluiten in af wachting van restauratieplan nen. Voorlopig worden de dien sten elders gehouden. De toren is eigendom van de gemeente. Voor de restauratie is een be drag nodig van 166.500. „Want een Kind is ons geboren en men noemt Hem Wonder bare Raadsman." Jesaja 9 5. Wie met de Bijbel opgegroeid is, kent deze tekst, die wij mis schien ais kind, bij de Kerstboom, hebben opgezegd. Wonderbare Raadsman is een van de namen voor 't Kind, wiens geboorte de profeet, door het ge loof reeds ziet. Raad in radeloosheid, als wij Hem eens vroegen onze afgezant te worden bij de Verenigde Na ties. Want daar weten ze wel, wat radeloosheid is. Jezus, op de stoep van het im posante gebouw, vraagt om bin nengelaten te worden. Het ver zoek is doorgedrongen tot de voorzitter, die een ogenblik de debatten onderbreekt. Daar is Jezus, die vraagt om toegelaten te worden. Onmiddellijk springt de Rus overeind, Ik protesteer, Jezus is een sprookje. Dit is een Ameri kaanse truc. Als Hij binnenkomt, verlaat ik de vergadering. De afgevaardigden van de Zuid-Amerikaanse staten halen hun schouders op. Jezus hier, op de stoep? Zeer onwaarschijnlijk. Als het waar was, had de paus het geweten en ons gewaar schuwd. Andere afgevaardigden fluisteren druk. Toelaten... wei geren? Maar is Jezus niet een, pacifist? Zou hij onze handels- en defensiebelangen ontzien? Bo vendien zijn wij hier godsdien- stig-neutraal. Zo wordt de toe gang geweigerd. Wij zijn hier aan 't onderhandelen over vrede en recht, zijn komst zou storen. „Hij is gekomen tot het Zijne en de Zijnen hebben Hem niet aan genomen." (Uit: „Hij sprak en ik hoordé.?) (ADVERTENTIE) 'n Grote Kerstmisvreugdebron is 'n muzikale platenbon! (ADVERTENTIE) 'n Grote Kerstmisvreugdebron Is 'n muzikale platenbon! DOOR JEAN NEAL (ADVERTENTIE) 'n Grote Kerstmisvreugdebron fa 'a muzikale platenbonl 58) Malcolm was niet zo opgetogen met zijn invitatie. Hij wilde niet dat er aan hem werd gedacht en hij wenste niet te gaan en het laat ste wat hij wel wenste was een ontmoeting met Myra, die onver mijdelijk zou zijn, als hij de uitno diging aannam. Aan de andere kant was het uitgesloten dat hij een dergelijke uitnodiging kon weige ren en Lord Mansfield voor het hoofd stoten. Wanneer Mansfield een uitnodiging aan iemand zond was dat niet zomaar een aardig heidje van zijn kant. Het was een bevel. Geen excuus zou voldoende zijn om zich aan een dergelijke uitnodiging te onttrekken, •'reen andere engagementen, geen verga deringen, conferenties of wat ook. bezorgden hem een gaatje, waar door.hij aan het diner zou kunnen ontkomen. Hij moest gaan. Hij zou moeten gaan. Malcolm schreef dus een kort briefje en accepteerde. Bij vroeg zich af of Myra voldoende fatsoen zou bezitten om een zware hoofdpijn voor te wenden en naar bed te gaan, zodat hem zowel als haar de pijn werd bespaard van een gedwongen weerzien. Hij kon op dat moment nog niet weten dat Myra geen flauw idee had dat zij elkaar zo spoedig zouden weer zien. Haar vader had verzuimd haar te vertellen dat er die avond gasten te dineren zouden zijn. Het was eerst iaat in de middag, toen hij haar hoorde thuiskomen en toen ze enkele ogenlikken later zijn studeerkamer binnenkwam, keek hij met een glimlachje op en zei: „O, lieve kind, ik ben blij dat je vroeg thuis gekomen bent. Je zult je moeten kleden, want van avond moet je gastvrouw spelen. Ik heb enkele kennissen te dineren gevraagd. We dineren om half acht". „O, paps, waarom hebt u dat niet eerder gezegd? Nu zal ik me zo vreselijk moeten haasten. Wie zijn het?" „De Mentons, lieve. Ze vertrek ken morgen, zoals je weet, en clan heb ik ook Vernon gevraagd te ko men. Het zal cie jongen goed doen..." „Malcolm?" „Juist, lieve". „Denkt u dat hij zal komen?" Haar vader boog zich weer over zijn werk en zei: „Dat zal hem ge raden zijn. Als hij niet komt zal ik hem laten halen, al moet ik er de stad voor laten afzoeken". Myra begaf zich naar de eetka mer om toe te zien dat alles door de bedienden in orde was gemaakt. De mahoniehouten tafel glom als een spiegel en weerkaatste het kostbare zilver. De kandelabers met de langè kaarsen die reeds ontstoken waren, verlichtten de ta fel en het vertrek met zachte glans. De kaarsen op het enorme buffet en in houders tussen de ho ge vensters brandden eveneens. Buiten hing de avond blauwzwart tegen de ruiten aan. Myra liet haar blikken in het rond dwalen. Alles was in orde en de gasten konden verschijnen. Ze telde met haar ogen de couverts. Er was gedekt voor vijf gasten. Vijf. Paps aan het hoofdeinde en zijzelf aan het andere eind. Mal colm zat tussen haar en Dorothy in en George tegenover zijn vrouw had de hele zijde van de tafel voor zich alleen. Voldaan keerde Myra zich af en wierp een blik in de grote spiegel, waarin ze zichzelf geheel weer kaatst zag. Ze glimlachte zacht voor zich heen en mompelde: „Ik heb in elk geval alles wat een meisje aantrekkelijk kan maken en in deze jurk zie ik er onweerstaan baar uit. Er is nog hoop... ook voor jou, Myra". Ze verliet de eetkamer en trad de aangrenzende salon binnen, waar haar vader reeds op de gas ten zat te wachten. Malcolm was de eerste die ver scheen. „Wel, Vernon, kerel hoe gaat het met je?" begroette Mansfield de jongeman met grote hartelijkheid. „Ik ben blij dat je komen kon en nog meer verheugd te zien dat je er zo patent op staat. Ik heb ge hoord dat je nogal een zware tijd gehad hebt. Je moet me er later eens alles over vertellen... O, ja, natuurlijk, mijn dochter ken je..." „Hoe staat het met het tennis sen?" vroeg Malcolm en zocht met zijn ogen naar iets, waaraan hij houvast kon vinden. Zijn knieën voelden wat week aan. „Ik heb niet veel gespeeld de laatste tijd, Het scheen me niet zo veel plezier meer te geven", ant woordde Myra en drukte de achter kant van haar knieën stevig tegen de leunstoel aan, waar ze voor stond. Gelukkig arriveerden de Men tons. voordat een pijnlijk gesprek zou kunnen stokken. (Wordt vervolgd) ZONDAG 18 DECEMBER 1966 OOST ZEEUWS-VLAANDEREN NED. HERV. KERK Axel: 8.45 en 10.30 uur Ds. P. J. Pennings. Hoek: 9 en 10.45 uur Ds. W. J. van Meeuwen. Hontenisse: 9.30 uur Ds. E. Grams- bergen. H. Doop. Hulst: 16.30 uur Adventsbijeen- komst. Ds. J. A. H. Brok. Philippine: 11 uur Ds. E. E. Stern. Sas van Gerit: 9.30 uur Ds. E. E. Stern; 11 uur Jeugdkerk. Sluiskil: 9.30 en 11 uur Ds. H. J. Ruls; 19 uur Adventsdiensi, St. Anthoniuskerk, m.m.v. R.K. en Herv. kerkkoor. Terneuzen: Geref. kerk: 9 uur Ds. P. A. v. d. Vlugt. Goede Herderkerk: 10 uur Ds. J. A. Poelman; 19 uur Ds. J. Schol ten. Zaamslag: 10 uur Ds. J. A. H. Brok, van Hulst; 14.30 uur Ds. W. A. Dekker, em. pred. te Breskens. GEREF. KERK Hoek: 10 en 14.30 uur Ds. A. J. Verbeek. Sas van Gent: 19 uur Ds. W. H. Gispen, van Terneuzen. Terneuzen: 10.30 en 16 uur Ds. W. H. Gispen; 19 uur: Ds. L. Berger, Welkomdienst In het kerkgebouw v. d. Geref. Gemeente aan de Frans Halslaan. GEREF. KERK (Vrijgemaakt) Axel: 10 en 15 uur Ds. A. Kuiper. Hoek: 10 en 14.30 uur Ds. H. M. Ohmann. Terneuzen: 10.30 en 15 uur Ds. M. van Dooren, van Axel. Zoute-Spul: 9 uur Ds. M. van Doo ren, van Axel; 14.30 uur Lees- dlenst. CHR. GEREF. KERK Zaamslag: 10 en 14.30 uur I.ëM- dienst. GEREF. GEMEENTE Hoek: 9.30 en 14 uur Leesdienst. Terneuzen (Vlooswijkstraat): 9.30, 14 en 18 uur Ds. J. Pannekoek. GEREF. GEMEENTE (Syn.) Terneuzen (Frans Halslaan): 10 en Axel: 10 en 15 uur Leesdienst. 15 uur Leesdienst. OUD GEREF. GEMEENTE Terneuzen: 9.30, 14 en 18 uur Ds. Zwijnenburg, van Gouderak. VOLLE EVANGELIE GEMEENTE „FILADELFIA" Terneuzen (Vlooswijkstraat 61): 10 uur Samenkomst; 20.30 uur Bidstond. LEGER DES HEILS Terneuzen: 10 en 19.30 uur Luite nant G. van der Wel. NED. PROTESTANTENBOND Terneuzen (K.M.C.-gebouw): 10.30 uur Eerw. Heer C. Lecompte, van Gent. ROOMS KATHOLIEKE KERK Axel: 7, 8.30, 10 en 19 uur H. Mis sen, 14 uur Lof. Clinge: 7, 8.30 en 10 uur H. Missen, sen. Hulst: 7, 8.30, 10 en 11.30 uur H. Missen; 17 uur Avondmis. Philippine: 7.30 en 10 uur H. Mis sen. Sas van Gent; 7, 9, 11 en 17 uur H. Missen. Sluiskil: 7, 8.30, 10.45 en 17 uur H. Missen. Terneuzen: H. Willibrorduskerk: H. Missen op zondag: 7, 9.30 en 11 uur; in de week: 7.30 uur; op zaterdag: 7.30 en 9 uur. Triniteitskerk: H. Missen op zon dag: 8, 11 en 17 uur; in de week: 7.30 en 19.15 uur; op zaterdag 7.30 en 9 uur. WEST ZEEUWS-VLAANDEREN NED. HERV. KERK Aardenburg: 11 uur Ds. W B Bergsma, van Waterlandkerkje. Biervliet: 10 uur II. Avondmaal Breskens: 10 uur Ds. L. Spaans. Cadzand: 9.30 uur Ds. W. C. Luu- ring. Groede: 9.30 uur Ds. H. W. Door nink. H. Doop. Hoofdplaat: 10 uur Ds. H. J. Be geer. Nieuwvliet: 11 uur Ds. H. W. Door- nink. Oostburg: 9.30 uur Mej. Da. H. B. de Neeling, van Zuidzande; 16 uur Jeugddienst. Retranchement: 10 uur Mej. Da. S. R. C. van Kempen, van Hgde- nesse. Schoondijke: 10 uur Ds. P. A. L. Brinkman. St. Anna ter Muiden: II uur D«. C. Balk. H. Avondmaal. St. Kruis: 11 uur Ds. W. C. Luu- ring, van Cadzand Sluis: 9.30 uur Ds. C. Balk. H. Avondmaal. Waterlandkerkje: 9.30 uur Ds. W. B. Bergsma. IJzendiike: 10 uur Ds. J. G. U. van Hoogstraten. Zuidzande: 9.30 uur Ds. Th. A. C van Drunen, van Oostburg. H Avondmaal.

de Vrije Zeeuw | 1966 | | pagina 2