etyerboren Foto-albums NICOLE HAIRSPRAY „charmant^-» Voedsel uit vis FABRIEKSHAL STOPPELDIJK IS HET WAAR WAT ZE OVER UW HAAR ZEGGEN? „Haar kapsel vrijdag in december I960 VER. STATEN BEREID KERSTBESTAND UIT TE BREIDEN Soedan wil hulp van de paus Gestolen auto- wielen op Schiphol teruggevonden Dansorkest GE SKYJUMPERS CISKA PETERS CARNAVAL met DE BOERENKAPEL MISS SWINGER-VERKIEZING FOTO STUDIO NEELEMANS Boekhandel VAN DE SANDE ■Bil DE VR1JË ZEEUVv De woordvoerder van het Wit te Huis heeft woensdag gezegd dat de V. S. bereid zijn een voor stel voor verlenging van het kerstbestand tot een wapenstil stand van langere duur met Noord-Vietnam te bespreken. De woordvoerder, Bill Moyers, deed uitkomen dat de Ameri kaanse regering ook bereid is om contacten met Hanoi te leggen om de oproep van paus Paulus yoor verlenging voor onbepaalde tijd van de wapenstilstand te be spreken. Moyers zette het standpunt van de regering uiteen toen hem werd gevraagd om commentaar op de verklaring van senator Mansfield dinsdag had afgelegd en waarin hij zei dat er „een wapenstil stand en halidhaving van de po sities" moest zijn tot 45 dagen na JCerstmis. President Johnson zou (lit graag in overweging nemen bij besprekingen met de andere partij, zo deze daartoe bereid is. De regering is ook bereid met Ha noi te spreken over vermindering van troepen en andere aangele genheden die betrekking hebben op de oorlog. Zoals bekend hebben beide partijen aangekondigd zowel met de Kerst als met de jaarwisseling een bestand van achtenveertig uur in acht te nemen. De aan Zuidvietnamese zijde vechtende geallieerden hebben aangekon digd ook in februari tijdens de Chinese nieuwjaar voor 96 uur geen acties te zullen ondernemen. Soedan zal de hulp van paus Paulus inroepen om een einde te kunnen maken aan de al elf jaar durende rebellie in het zuiden van het land, zo is woensdag in Char- toem vernomen. De Soedanese ambassadeur in Rome is woensdag uit Chartoem naar Italië vertrokken met een speciale boodschap bij zich van president Ismael el Azhari voor de paus. De voornaamste oorzaak van de rebellie in het zuiden is de eis van de Zuid-Soedanezen voor grotere autonomie, maar religieuze tegen stellingen spelen ook een rol. In het zuiden wonen negers, die voor een deel christen zijn. Het noor den heeft een overwegend Arabi sche bevolking die uiteraard de mohammedaanse godsdienst be lijdt. GRAPPEN De Brunssumse boekhandelaar H. is de dupe geworden van een misplaatste grap. Enkele dagen geleden werd hij opgebeld door een man die zich uitgaf als over ste Ward van de Maastrichtse Tapijnkazerne en namens het NAVO-hoofdkwartier 150 woor denboeken Engels-Nederlands en 25 fotoboekjes over Limburg met Engelse tekst bestelde. Toen de heer H. de bestelling had uitgevoerd en de Tapijnkazerne opbelde met de mededeling dat de boeken waren aangekomen, bleek men hiervan niets te we ten. Ook andere Brunssumse middenstanders zijn de afgelo pen dagen door zgn. NAVO- functionarissen benaderd met verzoeken voor offertes van televisietoestellen en dergelijke. Wegens diefstal van twee auto- wielen met banden, die hij van een op Schiphol geparkeerde auto had losgeschroefd, is dezer dagen de 27-jarige K.L.M.-employé J. B. V. uit Amsterdam aangehou den en ingesloten. Eigenaar van de Engelse 6-cy- linder wagen was een Arnhemse chemicus, die vorige maand een reis naar Italië maakte. Toen hij na een week op Schiphol terug keerde. trof hij zijn auto op het parkeerterrein aan zonder voor' banden. Hij kon pas wegrijden, nadat zijn garage hem na een te lefonisch verzoek twee nieuwe wielen met banden had gebracht. De chemicus had aangifte ge daan bij de dienst luchtvaart der rijkspolitie op Schiphol met de aanwijzing, dal de banden een ongebruikelijk profiel hadden. Vorige week zagen twee; re chercheurs tussen de honderden auto's, die rondom het directie- gebouw op de luchthaven gepar keerd staan, een wagen van het zelfde Engelse merk, voorzien van handen waarvan er één een opmerkelijk profiel vertoonde. De eigenaar bieek een employé van de K.E.M. te zijn. Deze viel direct door de mand. Hij ver klaarde, dat hij de wieien van zijn eigen auto had willen verwisse len met die van de chemicus, om dat die op veel betere banden stond. Tijdens het karweitje, dat hij onder de ogen van allerlei voorbijgangers zo lakoniek mo gelijk uitvoerde, ontdekte hij echter, dat er in de buurt een lid van de dienst orde en veiligheid van de luchthaven patrouilleerde. Dit maakte hem zo zenuwachtig, dat hij de twee wielen ijlings in znij eigen auto deponeerde en zich snel uit de voeten maakte. Het ene wiel had hij later aan zijn auto gezet. Het tweede trof de rijkspolitie nog bij hem thuis aan. In Noorwegen heeft men een manier ontwikkeld om eiwit te verkrijgen uit vis, wat van groot belang kan zijn voor landen, die met een voedseltekort hebben te kampen. De produktiekosten van het eiwit, die wordt verkregen uit makreel, zijn zeer laag, slechts een Engelse shilling per 375 gram. Met de dubbele hoeveelheid zal men zijn dagelijkse maaltijden kunnen doen. Het nieuwe produkt is door de directeur van het Noorse bureau voor internationale ontwikkeling wereldkundig gemaakt. Het pro cédé is ontwikkeld door de firma Stabburet a.s. Het Noorse ontwikkelingsbu reau zal een gedeelte van het geld dat zij heeft verkregen uit het wereldvoedselprogramma gebruiken bij haar onderzoek om voedsel te verkrijgen uit vis. Noorwegen zal aan de land bouw- en voedselorganisatie van de Verenigde Naties inlichtingen verstrekken over het nieuwe pro dukt, zodat ook andere landen het procédé kunnen gebruiken om voedselvoorraden te kweken ter bestrijding van de hongers nood. WESTBERLIJNERS MET KERSTMIS WAARSCHIJNLIJK NIET NAAR OOST-BERLIJN De hoop van een miljoen West- berlijners om met Kerstmis een bezoek aan hun verwanten in Oost-Beriijn te kunnen brengen, is woensdag vrijwel de bodem in- geslagen. De pas gekozen bur gemeester van West-Beriijn, Heinrich Albertz, gal een korte verklaring uit over het resultaat van de onderhandelingen met de Oostduitsers. Hierin zegt liij dar er dit jaar waarschijnlijk geen pasjes v ooi- bezoeken aan Oost-B&riijn zullen worden afgegeven. Bekend is dat de besprekingen over ae pasjes al enige weken in een impasse verkeren. Beide pastijen blijven op hun standpunt staan. De Oost- duitse regeling heeft voor de eer ste keer formele erkenning ge- eist als voorwaarde voor het slui ten van een overeenkomst. De Westberlijnse senaat wil deze eis niet inwilligen. Met auto in sloot Bij een verkeersongeval op de Middenweg in Beemster is giste ren de 69-jarige IJ. Sehuiternaker uit Allernaar om het leven ge komen. De man slipte met zijn auto op de door opvriezen glad- geworden weg en kwam in de naast de weg gelegen sloot te recht. Hij raakte bekneld achter het stuur en verdronk. Moskou: Dit is het nieuwste lid van de Tupolyev-familie, de TU- 134. Het vliegtuig heeft een capa citeit van 6472 passagiers en een laadvermogen van ongeveer 7 ton. De snelheid is 870 km per uur op een vlieghoogte van 11.000 meter. Jongen spoorloos na ongeluk met auto van vader Sinds zaterdagavond wordt de 16-jarige Johannes Albertus Hum berts uit Haarlem vermist. De jon gen had die avond de auto van zijn vader weggenomen, waarmee hij in een bocht bij de Buitenrustbrug in Haarlem tegen een hek moet zijn gereden. De jongen is leèrling- drukker. Hij Is 1.80 meter lang, Vermoedelijk was de jongen over spannen. Een ongeluk wordt ge vreesd. Auto reed onder vrachtwagen: één dode De 22-jarige timmerman C. A. M. van Kappel uit Raamsdonks- veer is woensdagmorgen bij een verkeersongeluk op de rijksweg in Utrecht om het leven geko men. Hij zat naast een door de 24-jarige onderaannemer H. C. van der E. uit Oosterhout be stuurde personenauto, die bij eén inhaalmanoeuvre met een snel heid van 100 km tegen de linker achterzijde van een vrachtwagen botste. De personenauto kwam klem te zitten onder de vracht wagen, die met een snelheid van ongeveer 50 km reed. De bestuur der van de personenauto en de 17-jarige timmerman D. M. M. van Kappel uit Raamsdonksveer, die achter in de auto zat, liepen een hersenschudding en verschil lende kneuzingen op. Brandkast met inhoud ontvreemd Ir. de nacht van maandag op dinsdag terwijl de eigenaar van hotel „Eemland" in Soestdijk af wezig was, is de brandkast, wegen de 125 kg en inhoudende enige duizenden guldens aan bankbiljet ten en een grote hoeveelheid zil ver-geld. benevens een groot aan tal gouden munten, ontvreemd. De eigenaar, de heer Krekel, was maandagmorgen met vrouw en kinderen naar Duitsland vertrok ken en keerde dinsdagavond pas laat terug. Woensdagmorgen be merkte hij dat van de kinderkamer de brandkast ontvreemd was. Dodelijk verkeersongeluk Waarschijnlijk tengevolge van een hartverlamming botste de 65-jarige automobilist B. C. Quick gisteren, nabij Geldermal- sem tegen twee langs de rijks straatweg staande bomen. In de zwaar beschadigde auto werd de man dood aangetroffen. DOOR JEAN NEAL 571 Hij deed het niet omdat ergens in zijn onderbewustzijn de ge dachte had postgevat dat er geen reden was om angst te hebben en dat Myra hem blijkbaar ver geten had. Als ze nog aan hem dacht en als ze nog van hem hield, zcu ze immers geschreven hebben of hem in het ziekenhuis opgezocht hebben. Niets had ze van zich laten horen en dat was toch zeker een bewijs dat het ver leden begraven was. Zijn vrees begon te slinken en zijn angst was niet zo akuut meer. Hij ademde weer wat vrijer en het leven begon opnieuw kleur te krijgen. Als hij geweten had dat Myra zelfs nog niet begonnen was met het vergeten van haar geliefde, zou hij de eerste de beste trein cenomen hebben terug naar Bor deaux en naar de vergetelheid. Het geval was dat de tijd even langzaam ging voor Myra als voor Malcolm. Ook Myra kende die kleine prikjes van angst en vrees en ook zij was bang. dat ze hem hier of daar tegen het lijf zou lopen en ze zag op tegen een dergelijke ontmoeting. Ze had nog steeds gedacht vooral de eerste dagen dat het slechts een kwestie van tijd zou zijn en dat Malcolm haar dan zou komen opzoeken. Thans was ze daar niet meer zo zeker van en de hoop die ze gekoesterd had in die richting begon danig te minde ren. Ze was, hoewel Malcolm dit niet wist, wel in het ziekenhuis geweest. Dat was kort na zijn aankomst daar. Ze had gevraagd hoe het met hem gesteld was. Ze had niet anders kunnen doen en ais ze haar ingeboren tederheid had laten zegevieren over haar trots, zou ze naar zijn bed gerend zijn en hem vertroeteld hebben. Trots had dit niet toegestaan. Toen ze eenmaal over haar trots heengestapt was, was het te laat geweest en had Malcolm het zie kenhuis reeds verlaten en was naar het hotel gegaan. Hij was daar onder de hoede van Dorothy en dat was voldoende om Myra op een eerbiedige afstand te hou den. En dus bleef Myra thuis en wachtte... wachtte, nog steeds hopend dat Malcolm komen zou en een eind zou maken aan hun beider ellende. Ze dacht vaak terug aan die andere tijd. toen alles nog goed geweest was. Ze vroeg zich vaak af, hoe het gekomen was dat al les verkeerd gelopen was. Het was zo onbegrijpelijk. De liefde was er geweest, het wederzijds begrijpen was er geweest. En van haar kant de bereidwillig heid om offers te brengen. Het enige wat ontbroken had was de uitdrukking van al die gevoelens en verlangens. Hij had niet ge weten, hoe zich uit te drukken. Zij had niet beseft dat het niet noodzakelijk was voor hem om telkens weer te herhalen wat ze wist dat in zijn hart was. Ze had zich laten gaan en met woorden gespeeld en die woorden waren vuur geweest. Zoals kinderen met lucifers spelen en brand ver oorzaken, zo had zij met vüur gespeeld en haar schepen achter zich verbrand. Ze wist dat veel meisjes op dezelfde manier te werk gingen en met succes. Die meisjes hadden gekregen wat ze verwacht hadden. Misschien dat hun jongemannen anders ge weest waren dan Malcolm. Dat was natuurlijk mogelijk... Ze dacht terug aan de be roemde laatste woorden: de vleespotten, Ach, waarom had hij dat moeten zeggen? Dat was da oorzaak geweest dat ze od haar beurt de verkeerde woor den gesproken had die hem had den doen gaan... Wat maalde zij om de vleespotten? Ze had slechts zekerheid willen hebben dat hij haar werkelijk hebben wilde en dan had ze hem met plezier gevolgd, waarheen hij haar ook had willen brengen... Zou alles nog ooit in orde ko men? De dagen gingen voorbij, maar Malcolm verscheen niet en ze zagen elkaar ook niet bij toeval... Op de dag voordat de Mentons naar Engeland zouden vertrek ken ze hadden hun plan om de wereld rond te reizen opgegeven, een zeer wijze beslissing overi gens ontvingen zij tegelijker tijd met Malcolm een brief. Toen zij de envelop open scheurden vonden zij daarin een invitatie om diezelfde avond ten huize van Lord Mansfield te ko men dineren. Als zij de uitnodi ging aannamen werden zij om 7.30 uur verwacht. De Mentons waren in de zevende hemel. George vond het joviaal van de oude Lord, aan hen gedacht te hebben en Doro thy was het voor de verandering met hem eens Ze zond een briefje terug, waarin ze dankte voor de invita tie en zei dat ze deze met groot genoegen aannamen. Dat was dus in orde. .(Wordt vervolgd.). MAANDAG 26 DECEMBER (2e KERSTDAG) Aanvang 7.30 uur Entrée 2,50 Carnavalscomit J presenteert Verder primeur voor Nederland in samenwerking met De speciaalzaak van Zeeuws-Vlaanderen te Hulst demonstreert de POLA ROID SWINGER in de Fabriekshal. De eerste Miss Swinger-verkiezing in Nederland De winnares (aangewezen door een deskundige jury) krijgt een POLAROID SWINGER camera, compleet met tas, films en lampjes, alsmede een POLA ROID ZONNEBRIL en kan in aanmerking komen voor deelname aan de landelijke Miss Swinger verkiezing in 1967. flIlllllllllllillllltlillMlIllllilllllilillütlH'lilllliil'llllllllfl'lll^l'lllüilllllllll'lil^lllllllllllllllllllllllllllllilllültlll iiiMiiiiiimiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiHiiiiiiii nfMIIItWIJillMidlilllllllillllüiliiiiitllllllIbCUllliMilitillllbliliilliüiillillililimililillUliUUIIIillliilfliiiMtMiidil liMittmitdiBMtMdl'tlldM NICOLE HAIRSPRAY „CHARMANT" IS volkomen veilig voor uw haar met even borstelen te verwijderen onzichtbaar, doordat een ragfijn „filmpje" zich over uw kapsel verdeelt geliefd om z'n heerlijk parfum Grote bus f. 295 Voorraadbus f. 4-9S Mini-uitvoering gaat mee-uit in uw avondtasje f. 1.951 Uitsluitend verkrijgbaar bij uw parfumerie, drogist en warenhui* Cosmetics Gen. N.V. Postbus 4S32 Rijswijk 2.H. zit altijd even correct"... „Of ze zo van de kapper komt". „Fijn als je zülk gemakkelijk haar hebt"... Ze hebben gelijk. Een goed verzorgd kapsel geeft zelfvertrouwen.En u kent 't geheim: Nicole hairspray „Channant'Vs Morgens lx fffffft.. en de hele dag geen omkijken meer. v v Kostbare, actieve stoffen verzorgen en beschermen uw kapsel.

de Vrije Zeeuw | 1966 | | pagina 8