Ajax vanavond zonder Suurbier tegen Liverpool vleesconserven Loop der bevolking BURGERLIJKE STAND Woensdag 14 december '66 DE VRIJE ZEEUW Pagina 5 „Niet kansloos" Spionnen CURSUS VOOR SCHEIDSRECHTERS Amsterdamse recherche neemt zeven pond marihuana in beslag Voor ieder een flinke plak! Wat voor vleesgerecht eet u vanavond Heerlijk, duik in uw eigen 'keukenwinkeitje' met vlees- conserven.öaar is zeker lunchworst bij. 1 Blikje... 5 flinke plakken, gebakken in de koekepan... verriikkefijkl En u weet, wat u eet - allé vieescon-. serven ajn met zorg bereid en hygiënisch verpakt. Is uwtakenwinkeltje' óók zo welgevuld - 'met blikjes Kolenmijnen bij Aken wensen speciale spoortarieven Bruidegom ging er met spaarcentjes van bruid vandoor Spaanse arbeider verdronken f Milne in het elftal van Liverpool K.N.V.B. NEEMT MAATREGELEN TEGEN RONSELING VOETBALLERS Florence wil Olympische spelen van 1976 (ADVERTENTIE) deling: „Het is uitgesloten dat Suurbier speelt". Het maakte diepe indruk op de Nederlanders. De vraag of Suurendonk, wiens spel zondag tegen ADO vele Aja- cieden niet heeft geïmponeerd, of de 20-jarige Barry Hulshoof de plaats van Suurbier zal innemen, wordt pas vandaag beantwoord. Verder zijn er nauwelijks vraag punten. Vrijwel zeker wordt aan genomen dat Cees de Wolf zijn plaats aan Piet Keizer zal afstaan. De overige negen spelers, die op de zevende december Liverpool zo'n afstraffing gaven, zullen stel lig op Anfield Road aantreden. Breedvoerig zijn de kansen van Liverpool door de Engelse journa listen geanalyseerd. Vrijwel una niem zijn de Sportscribenten van mening dat Liverpool niet kansloos is. De „Liverpool Echo" opende dinsdag zijn sportpagina met een oproep aan de aanhangers van de club uit de beatlestad. „Liverpool heeft alle steun van zijn supporters nodig in de grootste krachtproef, waarvoor de ploeg ooit in een Europa-cupwedstrijd werd ge steld", betuigt sportredacteur Mi chael Charters. „Laten we denken aan de ontmoeting Liverpool Inter Milaan van 1965", vervolgt hij, „toen was de steun van de tri bunes van dien aard dat Liverpool wel naar een briljante vorm móést groeien en de bekerhouder met 31 kon verslaan". „Ajax zal aanvallen", luidde de opmerking die de Engelse journa listen aan meer dan één Neder landse official ontlokten, „doelpun ten maken zal een belangrijke op dracht voor onze spelers zijn". De spionnen van manager Bill Shankly geloven er nauwelijks in. Hun aandacht concentreert zich op de verdediging van Ajax en dan voornamelijk op Tonny Pronk met zijn „Ron Yeats-gestalte" en Ben nie Muller, die een tweede Nobby Stiles wordt genoemd. Het optimisme in het Engelse kamp kan de stemming van de Ne derlandse supporters nauwelijks beïnvloeden. Met zelfvertrouwen zette de voorhoede van het rond duizend man tellende legioen dins dag voet op Engelse bodem. Leo Horn, als gast aanwezig, toonde dat wel heel erg duidelijk: „We will beat them", zei hij bij de pas poortcontrole op het kleine vlieg veld van Liverpool. Hij herhaalde: „We zullen ze verslaanmis schien niet morgenmaar eens zullen we ze toch verslaan Hoewel de oproep van de K.N. V.B.-afdeling Zeeland om nieuwe scheidsrechters geen stormloop tot gevolg heeft gehad, zijn er een aantal aanmeldingen voor de funktie van voetbalscheidsrech ter binnengekomen. Om die reden heeft de scheids- rechterscommissie besloten in de maand januari op verschillende plaatsen in Zeeland cursussen te houden. Te zijner tijd zullen na dere mededelingen omtrent da tum en plaats volgen, afhankelijk van aantal en woonplaats der deelnemers. De scheidsrechterscommissie doet nogmaals een beroep op de verenigingsbesturen om zoveel mogelijk kandidaten voor deze cursussen te leveren. Vanzelf sprekend kunnen ook niet-leden van verenigingen deelnemen. De cursussen worden op 5 k 6 week- avonden gehouden en duren van ongeveer 8 tot 10 uur 's avonds. Na het beëindigen van deze cur sus moet een theoretisch examen worden afgelegd, waarna de as pirant-scheidsrechter praktische ervaring in wedstrijden kan op doen. Reeds eerder aangestelde scheidsrechters, die hun theorie wat willen bijschaven, wordt aan geraden de cursus (voor hen dus een herhalingscursus) te volgen. Het is te hopen dat vele voet balliefhebbers die hun actieve sportloopbaan hebben beëindigd, zullen omschakelen om als scheidsrechter de belangen van de Zeeuwse voetbaljeugd verder te behartigen. De deelname aan de cursussen is gratis, terwijl later na aan stelling als scheidsrechter reis- en onkostenvergoeding wordt verstrekt. De Amsterdamse centrale re cherche heeft de 38-jarige bor denwasser J. A. uit Menado (In donesië) en de 43-jarige barkee per E. A. F. uit Suriname aan gehouden op verdenking van handel in verdovende middelen. In de woning van de bordenwas ser werd bij huiszoeking zeven pond marihuana in beslag geno men. De partij zou op de zwarte markt ca. 35.000 hebben opge bracht. De recherche was beiden naar de woning gevolgd, omdat men wist dat A. marihuana te koop had aangeboden. De barkeeper staat in politiekringen bekend als handelaar in verdovende middelen. De kolenmijnen van het bek ken van Aken hebben de hoge autoriteit der E.G.K.S. verzocht, evenals de mijnen van het Saar land te mogen profiteren van speciale spoorwegtarieven. Zij zijn van oordeel, dat hun con currentiepositie op de gemeen schappelijke markt slechter is geworden door de kanalisatie van de Moezel. De hoge autoriteit heeft voorts van de Duitse mijnwerkersvak bond een memorandum ontvan gen, waarin oprichting van een eenheidsonderneming van de Duitse kolenmijnen wordt voor gesteld ter oplossing van de hui dige problemen in de kolensector. Zo'n oplossing zou volgens de Duitse bonden mogelijkheden bieden voor coördinatie van de investeringsprogramma's en een goed geordende verlaging van het produktievermogen en een aan passing van de produktie aan de werkelijke behoeften. Incident met Hitler-foto Noorse havenarbeiders in Sta- vanger hebben geweigerd de la ding van een Duits vrachtschip te lossen, nadat twee jonge Duitse zeelieden een portret van Hitler in de kantine hadden op gehangen, aldus meldde het blad „Rogalands Avis" dinsdag. De twee matrozen van de Bre- mense kustvaarder „Eckhard- Frers" brachten de nazigroet na dat zij het portret hadden op gehangen. Zelfs schreeuwden zij „schweinhund" tegen een dou anebeambte die de kapitein van een en ander op de hoogte had gesteld. De afbeelding van Hit- Ier werd tenslotte verwijderd. Wim Suurbier zal geen deel uit maken van de Ajax-formatie, die op Anfield Road aantreedt tegen Liverpool. Dinsdagmiddag kwam er een einde aan de onzekerhied. Clubarts Rolink deed de mede- SAS VAN GENT In de maand november heb ben zich in' deze gemeente ge vestigd: J. KindtHalm en ge zin, Plataanstr. 6, van Terneu- zen; C. Marinissen, Poelstr. 50, van Bergen op Zoom; F. C. de Neiis en echtg., Beukenstr. 14, van Hulst; J. Hüsken, Benelux- str. 33, van Terneuzen; D. Schee- Ie en echtg., Irenestr. 10, van Terneuzen; G. F. D'hert, Zand- str. 56, van Vlissingen; A. F. Harding en gezin, Vassystr. 3, van Schiedam; C. M. Kalfsvel van Liere en gezin, Annoijstr. 2, van Ertvelde (B.); J. C. Blande- net, Vrijstr. 10, van Algerië; W. T. J. de Biseau de Hauteville Nijsen, Westkade 85, van Brus sel (B.); L. Deij, Rijsenburg 2, van Philippine; A. A. P. Rade- makers, Kleine Markt 3, van Roermond; M. J. A. Gerritse, Burgem. Hoefnagelsstr. 62, van Enschede; R. T. Dhuijvetter en gezin, Zandstr. 50, van Philip pine. In dezelfde periode zijn ver trokken: L. Kaas en gezin, Poel str. 53, naar Retranchement; R. A. I. van den Berghe, Kerkhof laan 6, naar Westdorpe; H. van der Haegende Betue, Irenestr. 5, naar V.S.A.; H. Kastelein en gezin, Sportkade 8, naar Dubbel dam; U. M. E. Janssens, Brand- spuitstr. 6, naar Oudenbosch. WESTDORPE In de maand november heb ben zich in deze gemeente ge vestigd: Paul Getty jr., de zoon van de man die beschouwd wordt als de rijkste man ter wereld, is zater dag in Rome getrouwd met de 26- jarige filmster van Nederlandse afkomst Dalitha Pol. De jonge Getty werkt voor zijn vader in de Italiaanse hoofdstad. Op de foto het paar na de huweliit-^^ni+ri>Tf. king. K. E. F. de Schrijver, Grjansd. A 126, van Gent (B.); C. M. van Hoeve, Stroodorpe 26, van Ter neuzen; D. A. M. Obrie, Kanaal- zicht 60, van Oostburg; C. Mol en echtg., Kanaalzicht 20, van Axel; J. Dubbeldam, echtg. en 3 kinderen, P. Heinstr. 19, van Terneuzen; C. Dubbeldam, P. Heinstr. 19, van Terneuzen; A. A. van Goethem, van St. Jan steen en M. V. Snoeck, van Ter neuzen, P. Heinstr. 21; J. G. de Boer, echtg. en 2 kinderen, P. Heinstr. 25, van Vlissingen; J. v. d. Graaf en echtg., P. Heinstr. 27, van Terneuzen; J. OIckers, echtg. en 2 kinderen, P. Hein str. 29, van Rotterdam; Chatrer, e.v. L. D'hert, P. Heinstr. 31, van Breda; J. M. G. Duinkerke, e.v. Overdulve, P. Heinstr. 35, van Terneuzen; R. A. I. v. d. Berghe, van Sas van Gent, en E, J. v. d. Berghe-van Doeselaar, van Ter neuzen, P. Heinstr. 37; Th. Ver meulen en echtg., P. Heinstr. 39, IJzendijke; J. C. van Doeselaar en echtg., P. Heinstr. 41, van Terneuzen; A. R. M. de Clerck en echtg., P. Heinstr. 43, van Terneuzen; C. A. Gommers, echtg. en kind, P. Heinstr. 45, van Terneuzen; H. F. Bijster- veld, echtg. en 3 kinderen, P. Heinstr. 47, van Rotterdam; H. Kramer, echtg. .en 2 kinderen, Reedijkstr. 34, van O.-Eekloo (B.); L. Dolk, Reedijkstr. 40, van Terneuzen; J. L. M. Dillisse, Ree dijkstr. 46, van Rilland-Bath; D. G. Quataert, echtg. en 2 kinde ren, Reedijkstr. 56, van Boek- houte (B.). R. A. Willemsvan de Walle, Reedijkstr. 66, van Assenede (B.)R. Rijckaert, Reedijkstr. 68, vah Terneuzen. In dezelfde periode zijn ver trokken: M. Verschelden, Singel 48, naar Charlerio (B.)H. P. A. Kruys- sede Koeijer, Kanaalzicht 59, naar Hoek; J. de Troije en echtg., Grjansd. 8 182, naar Terneuzen; F. de Bakker, Grjansd. B 184, naar Assenede (B.); W. L. Eg- germont, Grjansd. B 115a, naar Breda; M. Luycks, Spoorweg 9, naar Terneuzen; F. Laurijs, Grjansd. B 71, naar Terneuzen; P. G. L. Brouttier, echtg. en 2 kinderen, Stroodorpe 25, naar Frankrijk. De rijkste mart trouwde SAS VAN GENT Geboren: 14 nov. Daphne, d. van A. RijkBakker, Coehoorn- str. 10. Geboren te Terneuzen, wonende te Sas van Gent: 6 nov. Bianca M., d. van M. A. I. Die- leman-Hamelink, Beatrixstr. 21a. 8 nov. Nancy E. A., d. van R. T. van Craenenbroeckvan den Bergen, Westkade 29. 26 nov. Nancy M. J„ d. van E. K. S. TackDelemarre, Westdam 79. Huwelijksaangiften: R. J. M. Tol, 25 j., en S. H. M. van den Akker, 18 j.; A. C. Dubbeldam, 25 j„ van Terneuzen, en L. J. F. Krieckaart, 22 j.; C. A. J. den Boer, 24 j., en M. A. M. Hofman, 21 j., van Terneuzen. Huwelijksvoltrekkingen: A. L. Gerritse, 21 j., van Enschede, en J. H. de Jager, 23 j. Overleden: J. F. van Mosse- velde, 85 j., wedn. van M. M. Savoy; C. Roegiest, 68 j„ echtg. van C. Klaassen. Overleden te Terneuzen, wonende te Sas van Gent: F. M. Schneider, 78 j., wedn. van M. S. Kain; F. van de Velde, 85 j., wedn. van M. N. Selis. WESTDORPE Geboren: 16 nov. Ankie A. O., d. van Eduardus S. van Waes en Simonne A. de Craene. 27 nov. Wesly J. P., z. van Andries Re- morie en Mariëtte L. van Leem put. Geboren te Breda: Wendy L., d. van Rosita V. M. Eggermont. Geboren te Terneuzen: 19 nov. Elwin L. C., z. van Willem F. Nuyts en Lutgardis M. Borre. 26 nov. Mario A. J., z. van Jo- sepht H. A. T. Adriaansens en Gerarda M. B. Wegman. 30 nov. Petrus C„ z. van Willy A. Dob belaar en Maria D. Klerk. Overleden: 9 nov. Joannes van Goethem. Maurice C. A. van den Branden, 31 j. Huwelijksaangiften: 9 nov. Willem J. M. Jansen van Rosen- daal, 20 j., won. te Terneuzen, en Wilhelmina M. Vermeersen. 28 nov. Willem G. Tak, 32 j., won. te Sas van Gent, en Jenny Ivens, 20 j. 29 nov. Thedoor J. Leenknegt, 36 j-, won. te Mid delburg, en Yvonne D. de Clercq. Huwelijksvoltrekkingen: 3 nov. Marinus de Kubber, 49 j. en Martha L. P. Gilissen, 57 j. 25 nov. Petrus J. Simonse, 26 j., won, te Hoofdplaat, en Martha E. M. Hiel; Edgard E. A. Sa- mijn, 19 j., won. te Overslag, en Celina Corijn, 18 j. „DE ELFSTEDEN- RIJDER" ONTHULD Leeuwarden: Reinier Paping uit Zwolle, in 1963 winnaar van de Friese elfstedentocht, heeft in Leeuwarden het door de Amster dammer Auke Hettema vervaar digde beeld „De Elfstedenrijder" onthuld. De coöperatieve con- densfabriek Friesland bood het bij geleffenheid van het gouden jubileum in 1963 aan de gemeen te Leeuwarden aan. Mej. J, N., een 45-jarige kan toorbediende uit Utrecht, heeft bij de politie aangifte gedaan van de diefstal van twee van haar koffers en een bedrag van 850 gulden. De dader is volgens haar de man met wie zij volgende week in het huwelijk zou treden, een 36-jarige Griek. Al een jaar of vier leefde ze met de Griekse arbeider samen. Volgende week zouden zij hun verhouding legaliseren, maar toen de juffrouw maandagmid dag van haar werk kwam, vond zij de man gevlogen. Hij had haar spaarcentjes meegenomen. Het enige dat hij achterliet was •een briefje, waarop stond te lezen dat hij had besloten weer naar Griekenland terug te gaan. - De 27-jarige ongehuwde Spaan se arbeider Rafael Gomez Ro driguez uit Cordoba, werkzaam bij Wessanen's fabrieken te Wormerveer, is bij het lossen van een schip in de Zaan geval len en verdronken. MODESHOW IN WENEN Wenen: Nu het wintersportsei zoen weer is aangebroken staat de kleding hiervoor in het mid delpunt van de belangstelling. Op de foto tijdens een show in We nen een charmant ski-eostuum- pje met een jasje van zwart nap pa en een pantalon van zwart met wit helanca. De enige verandering in het elftal van Liverpool, dat vorige week met 51 van Ajax verloor in de eerste wedstrijd van de achtste finales van het toernooi om de Europese beker voor lands kampioenen, is het opstellen van halfspeler Gordon Milne. Milne, die een dijbeenblessure had op gelopen, werd in Amsterdam ver vangen door Bobby Graham. De 4-2-4 opstelling van de Liverpoolploeg, dei vanavond op eigen terrein in de returnwed strijd tegen Ajax in het veld komt, ziet er als volgt uit: DOEL: Lawrence. ACHTER: Lawler, Smith, Yeats en Stevenson. MIDDEN: Milne en St. John. VOOR: Callaghan, Hunt, Strong en Thompson. In verband met de ernstige vormen, die het ronselen van spelers door de zogenaamde „Na tional Professional Soccer League", een niet door de inter nationale voetbalfederatie er kende Amerikaanse organisatie, aanneemt, heeft het bestuur van de K.N.V.B. en de sectie betaald voetbal een brief gezonden aan de leiding van de semi-profclubs in Nederland. In dit schrijven wijst de bond erop dat elke benadering van een speler door of namens de Amerikaanse organisatie onmid dellijk aan de K.N.V.B. moet worden gemeld. Verder ver wacht de K.N.V.B. dat de be sturen van de clubs zich onthou den van contact met vertegen woordigers van de „National Professional Soccer League" en dat ook geen medewerking wordt verleend tot ontbinding van con tracten van spelers, die zijn be naderd. De K.N.V.B. wijst er verder op dat afgezien van de maatre gelen, die de clubs nemen tegen spelers, die contracbreuk plegen, de F.I.F.A. en de K.N.V.B. de betrokken spelers zullen royeren. Zij kunnen dan nooit meer in F.I.F.A.-verband spelen. Het bondsbestuur heeft de strafcommissie verzocht zaken tegen ronselaars onmiddellijk in behandeling te nemen. De Italiaanse stad Florence, die onlangs door een watersnood ramp werd getroffen, wil in 1976 de Olympische spelen organise ren. Avery Brundage, de voorzit ter van het internationale comité, gaf dinsdag in Los Angeles het volgende commentaar: „Floren ce is ideaal voor de Olympische spelen, maar er zullen nog wel andere gegadigden komen". 9

de Vrije Zeeuw | 1966 | | pagina 5