Kosygin als een nuchtere Rus in Frankrijk ■microfined' MAAR WERELDPROBLEMEN BESPREEKT HIJ ELDERS POLITIE VING GELDERSE KOEIENDIEVEN Tegen Walcherse timmerman wegens bezit opium een jaar gevangenisstraf geëist f 1.- ^-lerboren liefde Pagina 2 DE VRIJE ZEEUW Vrijdag 9 december 1903 Geen uitsluitsel KOSTBARE SIERADEN GESTOLEN IN DEN HAAG Door zijwind tegen boom Kettingbotsingen op Utrechtseweg Russische kroon verkocht Londense politiemannen veroordeeld Verkeerd adres lielpt u nu nog sneller van I uw pijn af! Want:'ASPR0'isnu Eerste aanwijzing 50 stuks gestolen UITSPRAKEN IN VERKIEZINGS PROGRAMMA'S GEVRAAGD OVER WEST-IRIAN Vragen over Willy Lages Onrust n Spanje Twee Zuidslavische oud-ministers gearresteerd Een manlijke sigaret Pittig en toch zacht AKKOORD OVER SANCTIES TEGEN RHODESIE Verzending zeepost SIGAREN IN PLAATS VAN BEKEURINGEN Vader die dochtertje ontvoerde veroordeeld Marktkoopman stond terecht voor doodslag Bomaanslagen in Beiroet Hanoi verwierp Amerikaans voorstel Het wat droevige gezicht van Sowjet-premier Kosygin maakt de indruk te behoren bij een stuurse en harde man. Bij zijn bezoek aan Frankrijk heeft hij laten merken dat dit maar schijn is: in gesprekken met journa listen liet hij zich vaak opmer kingen ontvallen, die van een haast Britse humor getuigen, in clusief een neiging tot spotten met zichzelf en zeker met dik doenerij. De beleefdheid heeft hem waarschijnlijk belet ook te spot ten met de ontvangst die hem ten deel viel. De Gaulle liet hon derd en één saluutschoten af vuren ter ere van Kosygin, als of deze een staatshoofd was in plaats van een eerste minister. De Rus kreeg meer opgeschroef de uitingen toegediend, met name tijdens een rede van De Gaulle op het Elysée, toen de Franse president niet alleen weer zijn theorieën van een Europa van Atlantische Oceaan tot Oeral oprakelde, maar ook de pertinente vraag op tafel wierp of er wel een oorlog in Vietnam zou zijn geweest, als zijn grote Europa tot stand was gekomen. De nuchtere Rus wandelde langs die vraag heen en ging niet in op de grooteuropese idealen van zijn gastheer. Hij stelde vast dat de wereldvrede was gediend met een goede relatie tussen Frank rijk en de Sowjet-Unie. Dat is juist en men kan in die spreuk landennamen naar keuze plaat sen en dan blijft het nog juist. Men ziet Kosygin min of meer gelaten de Franse omhelzing on dergaan, waarbij hij net vol doende geestdrift betoont om de goede stemming niet te versto ren, maar hij verplicht zich tot niets. Natuurlijk is hij vriendelijk. Tenslotte heeft De Gaulle door zijn sloperswerk in de NAVO en door in bijna alle Westeuropese en atlantische aangelegenheden Bij een inbraak in een woning aan de Wassenaarseweg in Den Haag, op 4 december gepleegd, zijn naar de politie gisteren mede deelde, twee kostbare sieraden imet een gezamenlijke waarde van 25.000 gulden ontvreemd, 't Zijn een witgouden armband, be zet met 43 a 44 briljanten, ter waarde van 15.000 gulden, en een gouden broche, bezet met een zwarte parel en twee briljanten, waarde 10.000 gulden. Het enige spoor van braak, dat de politie kon vinden, was op de lin.-eukast, ww a de sieraden werden bewaard. Het wordt niet onmogelijk geacht, dat de dief of dieven zich met een valse sleutel toegang hebben verschaft. De 27-jarige heer M. F. C. M. yan W. uit Utrecht is donderdag middag op de Reinaldaweg in Benschop bij een verkeersonge luk om het leven gekomen. De bestelauto die hij bestuurde, raakte vermoedelijk door de zij wind in de rechterberm van de weg en botste daarna tegen een boom. Ht slachtoffer was ge huwd. Op de Utrechtseweg bij Am sterdam hebben zich woensdag avond tussen half zes en zeven uur tijdens de mist twee ket tingbotsingen voorgedaan, waar bij alleen materiële schade ont stond. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. Bij de eer ste was een achttal wagens be trokken, bij de tweede zes wa gens. De stagnatie was resp. een uur en een kwartier. Na afloop van de voetbalwedstrijd Ajax Liverpool in het Olympisch sta dion verliep de afvoer der huis waarts rijdende bezoekers over de rijkswegen rond de hoofd stad zonder moeilijkheden. Een met ruim vijftienhonderd diamanten bezette kroon, door de 'drie laatste tsarina's van Rus land gedragen op hun huwelijks dag, heeft woensdag op een vei ling in New York ruim 280.000 gulden opgebracht. De kroon is eigendom geweest van wijlen Helen de Kay uit New York. De collectie juwelen van He len de Kay bracht in totaal 1.115.605 dollar (bijna vier mil joen gulden) op. In Londen zijn woensdag zes .politiemannen van 19 tot 28 jaar oud veroordeeld, omdat zij tij- f dens nachtelijke patrouille diensten uit geparkeerde auto's hadden gestolen. De straffen va riëren van rond 25 pond (250 jguldén) boete tot een half jaar Ülgtmgenisstraf. dwars te gaan liggen een werk gedaan dat de Russen welge vallig is en het ligt niet op de weg van Kosygin om De Gaulle in dit opzicht te temperen. Maar voor het overige geeft hij geen adem, wanneer de gaul listische concepties aan de orde komen, zoals dat grote eensge zinde Europa. Wat dat precies is, weet niemand. En zeker niet waarom juist Frankrijk, dat in dit grote verband zeker niet een van de groten zou zijn, daar in een bijzondere plaats zou moeten hebben. Integendeel: Kosygin rept steeds over het gevaar van herlevend nazisme, revanchisme en natio nalisme in de bondsrepubliek. Kortom, hij ziet nog steeds een dreiging die de tweedeling van Europa noodzakelijk maakt. Over Vietnam zwijgt hij lie ver. Evenals over de Chinese dreiging die voor de Russen helemaal benauwend is. Dat zijn twee wereldproblemen, die wel in conversaties met Washington aan de orde komen. Ook in Rus sische ogen zijn er echte wereld-1 machten en landen die zich de rol van grote moge.ndheden al leen maar aanmatigen. De Gaulle doet in Kosygins ogen nuttig werk en daarom is de Rus natuurlijk niet grof of onaardig. Hij spot zelfs niet. Maar de echte wereldproblemen bespreekt hij elders wel. (ADVERTENTIE) 30xfijner samengesteld, Dat betekent: nog snellere opname in het lichaam nog sneller herstel Als resultaat van een hechte samenwerking tussen de politie korpsen van Utrecht, Zwolle, Doetinchem, Zutphen en 's-Her- togenbosch zijn twee veehande laars uit Zutphen, de 30-jarige T. en de 35-jarige R. aangehouden. Zij hebben bekend naar schat ting 25 slachtkoeien te hebben gestolen, die een totale waarde vertegenwoordigen van ongeveer 25.000,—. Hiermee is een ein de gekomen aan de onrust op verschillende veemarkten, waar de laatste anderhalf jaar tien tallen slachtkoeien zijn gesto len. De rechercheurs hebben geen gemakkelijke taak gehad bii het opsporen van de dieven. Op de veemarkten vertrouwen de han delaren elkaar en de slacht koeien staan vaak uren alleen. In de meeste gevallen is con trole moeilijk. De Utrechtse rechercheurs, die aan de opspo ring deelnamen, hebben zich evenals hun collega's uit de an dere steden volledig in de we reld van de veemarkten moeten inleven. Twee weken geleden werd het eerste aanknopingspunt gevon den. Een slager uit de Achter hoek kreeg een slachtkoe aan geboden, die hier normaal niet wordt verkocht. De slager ver telde de politie, dat deze koe een typisch kenmerk had: van de zijkant gezien leek het een vrij jong dier, maar als men er voor stond, bleek het een oud beest te zijn. De slager wist, dat in Utrecht een veehandelaar is, die alleen maar „oude koeien met jonge koppen" verkoopt. Bij na vraag bleek de Utrechter één van zijn slachtkoeien kwijt te zijn. De politie bouwde voort en zo kwam men er achter, dat de laatste anderhalf jaar in de Ach terhoek meermalen koeien wer den verkocht, die anders in deze streek niet terecht komen. Dit is een gevolg van de koopge woonten van de huisvrouw: ge woonlijk eet men daar stukken vlees, terwijl in het westen van het land meer naar lappen wordt gevraagd. Uit het onderzoek is geble ken, dat de Zutphenaren, die over eigen vervoer beschikten, de gestolen slachtkoeien eerst eenige tijd lieten rondlopen op de uiterwaarden bij de IJssel. Deze uiterwaarden zijn gemeen te-eigendom, worden tegen lage prijzen verpacht en zijn vrij on toegankelijk zodat niemand op wat meer of minder koeien let. De dieven zijn voorgeleid voor de officier van justitie in Utrecht. Het onderzoek is- nog in volle gang. Men schat het aantal ge stolen koeien op de vijf vee markten in de laatste achttien maanden op 50 stuks. De prijzen variëren van 800 tot 1900. De jongeren-organisatie van de stichting „Door de eeuwen trouw" heeft woensdagavond in telegrammen aan de hoofdbe sturen van de K.V.P., P.v.d.A., A.R. en C.H.U. aangedrongen op duidelijke uitspraken in de ver kiezingsprogramma's van deze partijen over „de zaak van de Papoea's. De jongeren-organisa tie heeft dit gedaan n.a.v. het feit, dat de Indonesische minis ter van binnenlandse zaken, lui tenant-generaal Rachmat, maan dag in het Indonesische parle ment gezegd heeft dat de bevol king van West-Irian geen ple bisciet wenst en dat daarom in 1969 geen volksstemming in dit gebied gehouden zal worden. De jongeren van „Door de eeuwen trouw" schrijven in hun telegrammen „dat de uitspraak van generaal Rachmat een van de aanwijzingen is, dat Indone sië zich niet aan het verdrag van New York houdt" en dat „het onwaarschijnlijk zou zijn te doen of er niets aan de hand is". Het tweede kamerlid de heer Berkhouwer (V.V.D.) heeft de minister van justitie schriftelijk gevraagd of de op of omstreeks 17 november 1966 gevoerde tele fonische bespreking tussen de geneesheer-directeur van het centraal ziekenhuis van het ge vangeniswezen te Vught en de chef van de chirurgische afdeling van het ziekenhuis te Braunlage over het ontslag van W. Lages op 11 november uit het ziekenhuis te Braunlage tot dusverre de enige informatie is geweest, waarover de bij deze zaak be trokken Nederlandse instanties de beschikking hebben gekre- I gen. Moet niet uit het feit, dat, ter- wijl W. Lages' levenslange ge- I vangenisstraf in juni j.L voor ten j hoogste drie maanden werd on- i derbroken in de verwachting, dat I zijn levenseinde nabij was, voor- noemde persoon na een verblijf van pl. m. 5 maanden in een Duits ziekenhuis zoverre hersteld j werd geacht, dat hij uit de zie- I kenhuisverpleglng kon worden ontslagen, worden afgeleid, dat een wezenlijke verandering is getreden in de ziektetoestand van deze persoon, vergeleken bij de toestand, die geacht werd aanwe- I zig te zijn ten tijde, waarop de i maatregel van de „onderbre- king" werd getroffen, aldus vraagt het kamerlid. De minister van justitie heeft meegedeeld de vragen van de heer Berkhouwer donderdag 15 i december bij de aanvang van de openbare vergadering te zullen beantwoorden. In enige steden in Spanje zijn woensdag betogingen gehouden tegen de regering. In Barcelona demonstreerden vierduizend mensen voor vrij heid van vakbeweging. De actie was georganiseerd door illegale arbeidsorganisaties, ondanks een verbod van de gouverneur. De politie maakte een eind aan de betoging, 'waarbij één demon strant werd gewond en talrijke arrestaties werden verricht. Bij een soortgelijke manifestatie in de nabij Barcelona gelegen in dustriestad Tagrasa werden vijf tien mensen gearresteerd. De verboden communistische partij heeft een vlugschrift uit gegeven, waarin werd opgeroe pen niet aan het referendum over de voorgestelde grondwets wijzigingen deel te nemen, om dat de nieuwe constitutie geen werkelijke vrijheid brengt. Vijftienhonderd studenten van de Madrileense universiteit heb ben in een petitie aan de rege ring gepleit voor met verlenen van faciliteiten aan de oppositie bij haar campagne tegen de volks raadpleging van 14 december. De studenten vinden* dat de oppo sitie dezelfde rechten moet heb ben als de regering. Intussen hebben studenten van de filosofische en literaire facul teit geprotesteerd tegen het be sluit van de rector-magnificus om de vakanties eerder te laten be ginnen met het oog op het refe rendum. „Wij zijn burgers zoals de anderen en hebben om te stemmen niet meer dan één dag nodig", aldus de studenten. Zij zien de maatregel als een poging om de oppositie in de studenten wereld tegen het regeringsbe leid uit te schakelen. Vojin Loekitsj, een Zuidsla- visch oud-minister van binnen landse zaken, en Zivotije Savitsj, oud-minister van binnenlandse zaken van de republiek Servië, zijn gearresteerd volgens men sen in Belgrado die gewoonlijk goed op de hoogte zijn. Beiden waren op 16 september uit de communistische partij gestoten, daar ze in hun functies ernstige politieke fouten hebben begaan. Het is niet bekend waarom zij nu zijn gearresteerd. (ADVERTENTIE) Deze met ruim 1500 diamanten bezette kroon, door de drie laatste tsarinas gedragen op hun huwelijksdag, heeft op een veiling te New York ruim 280.000 gulden opgebracht. Het „kleinood" wordt hier met ge paste trots getoond door de nieuwe eigenaresse, mevr. Le- vinson uit Chicago. IDe gemenebestlanden zijn tot overeenstemming gekomen over de lijst van sancties, die Enge land de veiligheidsraad zal vra gen voor alle V.N.-leden ver plicht te verklaren. Het akkoord kwam tot stand bij besprekingen, die de Britse minister van bui tenlandse zaken in New York heeft gevoerd met de V.N.-verte- genwoordigers van de gemene bestlanden. Rhodesië had tot elf uur don derdagavond de tijd om de rege ling te aanvaarden ozals deze is neergelegd in het „document van Gibraltar", wanneer het niet wil worden getroffen dor internatio nale sancties, zo is in goedinge- liehte Britse kringen vernomen. Het ultimatum liep af op het tijd stip waarop de veiligheidsraad zich aan do behandeling van deze zaak zju zetten. Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop de corresponden tie ter post moet zijn bezorgd, staan achter de naam van het schip vermeld. Argentinië: m.s. „Alnati" (14/12) A nctfol ïfi m.s. „Rothenstein" (12/12) m.s. „Himalaya" (15/12) Brazilië: m.s. „Alnati" (14/12) m.s. „Pasteur" (16/12) Canada: s.s. „Nw Amsterdam" (11/12) m.s. „Vanefjell" (14/12) Chili: m.s. „Worms" (11/12) Kenya, Oeganda, Tanganjika: m.s. „Ferd. de Lesseps" (11/12) Nederl. Antillen: „m.s. „Maron" (13/12) Nieuw-Zeeland: m.s. „Schie-Lloyd" (12/12) Suriname1 m.s. „Palamades" (13/12) Verenigde Staten: m.s. „Sehiedijk" (14/12) m.s. American Releance" (11/12) Zuid-Afrika (Rep.) m.i.v. Z.W.-Afrika: m.s. „Pendennis Castle" (11/12) m.s. „Randfontein" (13/12) Inlichtingen betrefende de ver zendingsdata van postpaketten geven de postkantoren. Tegen de 21-jarige Walcherse timmerman C. M. heeft de offi cier van justitie bij de Amster damse rechtbank wegens het voorhanden hebben van 850 gram ruwe opium en enkele grammen hasjisj één jaar gevan genisstraf, waarvan drie maan den voorwaardelijk, geëist. De verdovende middelen werden op 19 september door de politie aangetroffen in een auto waar in verdachte samen met een Am sterdammer op weg was naar de hoofdstad. in *i i m DOOR JEAN NEAL 52. Ze hadden de halve dag doorgebracht met in cirkels te lo pen en waren thans voor de zo veelste maal op hetzelfde punt he iand, waar ze tenminste één ont dekking hadden gedaan: dat het regende. Het regende echter niet, het goot. Degenen die in het bos verantwoordelijk waren voor de watervoorziening, waren in hun glorie. Ze hielden zich druk bezig met grote bakken water te vullen en stortten die over 't edele twee tal uit met een enthousiasme, een betere zaak waardig. Dorothy voegde nog wat water bij de reeds beschikbare voorraad door in tra nen uit te barsten. George stelde voor dat ze er even bij zouden gaan zitten. Natter dan ze reeds waren konden ze toch niet meer worden en in ieder geval kregen hun benen wat rust. Het bleek ech ter dat staan beter was dan zitten en dat het zitten op zeer onaange name wijze natter was dan het staan. Ze werden het er ten slotte over eens dat als ze hier bleven staan ze door het donker overval len zouden worden en dë nacht in het woud zouden moeten door brengen in de regen. Dat was niet bepaald een bemoedigend gvooruit zicht. George zei voor de zoveelste keer dat ze linksaf moesten slaan en daar Dorothy geen weerstands vermogen meer bezat gaf ze toe. Ze sloegen linksaf en George had zijn zin. Terwijl ze langzaam ver der liepen bleef Dorothy zeuren dat ze er zeker van was dat dit de verkeerde weg was, maar George zweeg in alle talen en toen gaf ze het ook maar op. De weg maakte allerlei vreemde kronkelingen en begon meer en meer te stijgen. Daardoor kreeg Dorothy het idee dat ze gelijk had gehad en dat ze inderdaad de ver keerde weg genomen hadden. Het was door haar toedoen dat ze na enige tijd een nauw pad insloegen dat nergens scheen heen te leiden. George haalde de schouders op en legde zich bij het noodlot neer. Druipend en doornat liepen ze verder en klommen steeds hoger totdat het wonder gebeurde. Daar voor hen lag een open vlak te en op die vlakte stond een bun galow. Het was ongelooflijk dat een dergelijk bouwwerk zo hoog in de bergen te vinden was. Ze keken hun ogen uit en moesten ten slotte ervaren dat ze niet aan hal lucinaties waren gaan lijden, maar dat daar vóór hen Inderdaad een echt droog huis stond, een huis met een dak erop. Ze versnelden hun pas en George vermocht zelfs een grapje te ma ken. Het bleek toen duidelijk dat ze inderdaad met een wonder te doen hadden, want Dorothy lachte om de grap, iets wat nog nooit ge beurd was. Ze haastten zich naar het huis toe. Daar woonden men sen met wie ze praten konden. Ze hadden nog nooit zo genoeg van eikaars gezelschap gehad als in deze laatste weken. Ze waren het huis genaderd en stonden even stil van aandoening ernaar te kijken. Ze verwachtten de bewoners naar buiten te zien komen en hen vanaf de veranda te verwelkomen. Maar er gebeurde niets. Niemand verscheen en niemand riep hun een welkom toe. George deed enkele passen naar voren en betrad de veranda. Het regende hier tenminste niet. Hij schudde zich als een hond die juist uit het water komt en nam zijn hoed af die hij zwierig heen en weer zwaaide. „Zal ik maar eens aankloppen?" vroeg hij. „Ik begrijp niet dat nie mand ons heeft zien naderen en naar buiten gekomen is". Hij klop te, maar er kwam geen antwoord. Na nogmaals geklopt te hebben trok hij de stoute schoenen aan en probeerde de knop van de deur. De deur ging open en hij stapte naar binnen. Het was doodstil in het huis en hij zag niemand. Hij bleef staan luisteren naar de stilte en hoorde toen een zacht gesteun dat uit een ander vertrek scheen te komen. George keek Dorothy aan en deze maakte een gebaar dat beduidde: blijf daar niet als een im beciel staan. Loop door! George opende de deur een paar centimeter en gluurde naar binnen. Hij zag een bed en een man erin en een vrouw die ernaast zat. De vrouw sliep als een os en de man lag met gesloten ogen te steunen. George liep verder het vertrek in gevolgd door Dorothy Ze stonden samen bij het bed naar de man te staren. „Delirium", constateerde George. „De man ijlt". Hij wendde zich tot zijn vrouw. ..We kennen die man. Het is dezelfde die ons in Parijs hielp toen we dat meningsverschil hadden met de portier van ons hotel. Hij ziet er slecht uit. Wat moeten we in 's hemelsnaam be ginnen?" (Wordt vervolgd.) M. vertelde, dat hij de narco tica toen hij van Nieuw-Guinea naar Nederland op weg was, in de havenstad Karachi voor 150 dollar van een oosters koetsier had gekocht. Hij was niet van plan geweest het spul te kopen, maar door het voortdurend aan dringen van de man was hij door de knieën gegaan. Bij aan komst in Nederland had hij de opium in een reistas in het bagagedepot van het station in Haarlem achtergelaten, omdat hij niet goed wist wat hij er mee aan moest. Maanden later kreeg hij van een kennis het adres van een Amsterdammer, aan wie hij zijn koopwaar wel zou kunnen slijten. Samen met zijn nieuwe relatie reed M. naar Haarlem om zijn tas op te halen waarna zij op de terugweg wer den aangehouden. De officier, mr. J. J. Abspoel, kondigde aan het begin van zijn requisitoir al aan, dat hij uit oogpunt van generale preventie een hoge straf zou eisen. „Niet omdat ik graag mensen in de gevangenis wil hebben, maar omdat verdovende middelen een groot gevaar voor de volksge zondheid vormen". Mr. Abspoel hechtte niet veel geloof aan de bewering van de timmerman, dat hij zich de waarde en het gevaar voor de volksgezondheid niet had gerealiseerd. „Verdach te speelt nu een beetje de on nozele hals, maar hij heeft de narcotica alleen gekocht om te verhandelen", aldus de officier. Uitspraak 22 december. De politie van Düsseldorp reikt in de periode vóór Kerstmis sigaren in plaats van bekeurin gen uit aan automobilisten die te !,ard rijden. Er is één bezwaar, j Sommige sigarenmi.nnaars over schrijden opzettelijk de sncl- heidsgrens voor een gratis roker tje. De Haagse rechtbank heeft de 39-jarige tot Canadees genatura liseerde koopman J. A. L. we gens het onttrekken van een min derjarige aan het gezag veroor deeld tot vier maanden gevange nisstraf, waarvan twee maanden voorwaardelijk en aftrek van de tijd in voorarrest doorgebracht. Mede in verband met huwe lijksmoeilijkheden was de vrouw van L. met haar thans 9-jarige dochtertje naar Nederland geko men. Reeds eerder had de man getracht het meisje uit Neder land weg te halen, waartoe hij in juli opnieuw naar ons land was gekomen. Toen het meisje op 14 juli uit school kwam, had de man haar in een auto getrokken en meegenomen via België naar Duitsland. Het meisje werd door degene bij wie zjj tijdelijk was ondergebracht, ter beschikking van de politie gesteld, waarna het aan de moeder werd' teruggegë-' ven. Na de eerste mislukte poging het meisje mee te nemen naar Canada, waarbij zij op Schiphol was aangehouden, was het meisje onder voogdij ge plaatst. De rechtbank achtte de verdachte als vader van het kind niet strafbaar voor primair ten laste gelegde mensenroof en ont sloeg hem op dat punt van rechts vervolging. Voor dat feit had twee weken geleden de officier van justitie zes maanden gevan genisstraf, waarvan twee maan den voorwaardelijk, geëist. '4 De 54-jarige marktkoopman Th. van der H. uit Eindhoven ia door de rechtbank te 's-Herto- genbosch, conform de eis veroor deeld tot een jaar gevangenis straf met aftrek van voorarrest en terbeschikkingstelling van de regering. Hij stond op 24 novem ber terecht wegens het feit dat hij op 8 april zijn vrouw met re volverschoten heeft gedood. In de Libanese hoofdstad Bei roet hebben zich woensdagavond explosies voorgedaan bij de bu reaus van de tegen president Nasser van Egypte agerende bla den „Al-Hayat" en „Al-Safa". Er deden zich geen persoonlijke ongelukken voor, wel werd scha de aangericht. Het is niet bekend of de aan slagen verband houden met het maandag j.L begonnen proces naar aanleiding van de moord op de eigenaar-hoofdredacteur van de bladen „Al-Haya" en „Daily Star", Kamel Mroee. die op 15 mei j.l. uit de weg werd geruimd. Van de vier verdach ten in deze zaak zijn er nog twee voortvluchtig. Noord-Vietnam heeft een voor stel van de Ver. Staten tot het houden van een conferentie over toepassing van de conventie van Genève in het huidige conflict ver worpen, zo heeft de internationals commissie van het rode kruis don derdag meegedeeld. Het voorstel was door president Johnson in juli tijdens een persconferentie gedaan. Het werd door het rode kruis ein<0 van de zomer aan Hanoi overge bracht. Pas „in de afgelopen wa ken" heeft Hanoi Genève geant woord.

de Vrije Zeeuw | 1966 | | pagina 2