Kom óók naar Albert Heijn TER KENNISMAKING IN DRAAGKARTON Kijk pak 500 gram lOpakHD m jus bHk 4 ballen ND wat een keuze CALS EN BOGAERS GEEN KANDIDATEN BIJ VERKIEZINGEN HET RAADSEL VAN UOVATVTVA literfles Pagina 4 OE VR 17E ZEEUW Donderdag 8 december '63 Driejarig jongetje verdronken Limburg moet zich op buitenlandse toeristen richten Oorlog aan de honden in Japan VOOR ZEVEN JAAR TOT PRESIDENT BENOEMD Barzel blijft fractieleider C.D.U. Niger iaan sloeg „heks" dood. droogkokend, grof gebroken Dopervten- lijn.i/ibuk 1.®® Halfrode Can. Zalm.1/2 buk l.®® Druivensap Landingsvaartuig kapseisde Gescalpeerd Boerderijtje afgebrand Dinsdagmorgen omstreeks half twaalf is het lijkje van de driejarige Arien Dirk, het jong ste kind van de veehouder J. P. Eriks te Barsingerhorn, op 250 meter afstand van de ouderlijke woning door buurtbewoners op gehaald uit Je voorsloot Sinds zondagmiddag 5 uur werd het jongetje vermist en zijn manschappen van de rijkspolitie en de brandweer en burgers aan het dreggen en speuren geweest. Limburg dient zo snel moge lijk buitenlands toerisme aan te trekken als compensatie voor het toenemend aantal Nederlanders, dat in het buitenland op vakan tie gaat. Het logerend bezoek aan Limburg is voor meer dan 90 Procent afkomstig uit eigen land. De trek naar 't buitenland wordt als belangrijkste oorzaak gezien van de toeristische stilstand in deze provincie. Dit staat te lezen in het jaarverslag over 1965 van de provinciale V.V.V. in Lim burg. Het toeristen jaar 1965 wordt in het verslag niet erg be vredigend genoemd, daar het totale aantal overnachtingen in Limburg slechts heel licht is ge stegen en het aantal aangekomen gasten geen toename vertoonde, maar soms zelfs een«geringe ach teruitgang. Kitakjoesjoe in het zuiden van Japan heeft de oorlog verklaard aan de honden. De stad heeft te lijden van een twintigduizendtal zwervers, waarvan een horde on langs een kind doodbeet. Het stadsbestuur laat vergif tigd vlees neerleggen. Men schat dat in Japan een milj .oen zwerf honden rondlopen. Het nationale revolutionaire comité van Boeroendi heeft be paald dat kapitein Michel Micom. bero, die eind vorige maand na een staatsgreep de macht in han den nam. zeven jaar als presi dent aan de macht zal blijven. Micombero is tegelijkertijd be vorderd tot kolonel. Kolonel Micombero heeft in middels meegedeeld dat verbete ring van de betrekkingen met na buurlanden één van zijn voor naamste plannen is. Toen hij zich na de staatsgreep tot presi- dent uitriep, had hij meegedeeld dat zfjn revolutionaire comité het land zou regeren tot een nieuwe regering Was gevormd. Zoals gemeld vond de staats greep vorige maand plaats toen mwaini (knoirag) Ntare de vijfde Kongo-Kinsjasa bezocht. Ntare is nog steeds in Kongo. Met 183 tegen 122 stemmen heb ben de c.d.u./c.s.u.-afgevaardigden in de Westduitse bondsdag Rainer Barzel bevestigd in zijn functie van fractievoorzitter. Barzel had om deze stemming verzocht, hoe wel hij pas in 1965 voor vier jaar was gekozen. Tijdens de regerings crisis was Barzel een van de kan didaten voor het Westduitse bonds- kanselierschap. Een 36-jarige Nigeriaanse stu dent is in Londen tot levens lange gevangenisstraf veroor deeld, omdat hij een 19-jarig Nigeriaans meisje, dat volgens hem een heks was, had dood geslagen. Het in bruin papier gepakte lijk van het meisje was in een Londense straat gevon den. kijk door de Prijzen-Bril en zie dat bij AH uw échte voordeel ligt Rabat Koffie Appelmoes ZUURKOOL Gehakt Koffiemelk x-Weekaanbiedinnen geldig t/m zaterdag 10 december C±1068mm) Doperwten-zeer fijn 1/1 blikl.3 9 Wortelen-extra fijn 1/2 bl. 69 Snijbonen Hollandse 1/1 bl.f.23 Sperziebonen-fün 1/1 blik 98 Sperziebonen 1/1 blik 69 Tuinboontjes-fijn 1/1 blikl.55 Appelmoes van geselec. ■teerdegondreinetten 1/1 bl. 95' Calif. SUerasperges Fair Play groot blik 3.65 Hele Champignons Ia Maison blikjel.50 Maïskorrels DelMonte blik 482 graml.35 Cohoe, Ciovet Leaf Rose Zalm Fancy Fink. l/2blik!.39 Portugese Sardines dobbelbiik 6 6 Pilchards Sea Pride .blik 65 Crabmeat Chatka blikje 220 gram 3.98 Blanke Tonijn in olie blik, hele moot 95 Tonijn met groenten blik 95 Schelvislever Neco. blikje 7 O Zore Haring pot 5-7 filets 88 Rolmops pot 4 stuks 98 Zeeuwse Mosselen pot 1.10 Gaffelbiter in Wijn- of sherrysaus blikje 85 Haringfilets in mosterd-, paprika- of tomatensaus per blik 79 Filets d'Anchois La Rose met kappertjes blikje 60 rood of wit, ongezoet, <0 25 alcobolvrij 1/1 fles Jus d'Qrange 1/1 fles 1.19 Appelsap 1/1 fles 69 Tomatensap 1/1 fles 89 Zwarte Bessendrank l/lfl.1.49 Sinaasappelsan Jaffa Gold 3/4 blik 79 Grapefruitsap Jaffa Gold 3/4 blik 79 Hawaiian Ananassap blik 5 9 Jaffa Gold zuivere vrach tenlimonadesiroop: sinaas- appelofcitroen fles0.751tr.1.95 Paté Stegeman AQ A a IQ 100 gram 0*m9 Magere Achterham 100 gr. 99 Schonderham 100 gram 69 Casselerrib 100 gram 99 Hausmacher per stuk 75 Gesneden Rosbief 100 gram 1.15 Bacon zonder zwoerd, va- cuum-verpakt 100 gram 99 Lever gelardeerd 100 gr. 75 Verse Rookworst 250 gram 95 Theeworstjes per stuk 6 9 Bierworstjes 4 stuks 99 vacuum-verpakt Gekookte Worst aan'tstuk 250 gram 99 Oud-minister-president Cals en oud-minister Bogaers wensen niet als kandidaten voor de ka tholieke volkspartij in aanmer king te komen bij de komende kamerverkiezingen. Zoals be kend zullen zij wel hun mede werking verlenen bij de samen stelling van het verkiezingspro gram van de K.V.P. Zo blijkt uit een verklaring, die het partijbestuur van de katho lieke volkspartij dinsdagavond heeft uitgegeven en waarvan de tekst luidt: „Door de betrokken partijinstanties is aan de heren Cals en Bogaers gevraagd of zij bereid waren een kandidatuur voor de komende kamerverkie zingen te aanvaarden. De heer Cals heeft in aansluiting aan de met het partijbestuur gevoerde besprekingen na ampel beraad gemeend mede op grond van persoonlijke en gezinsomstandig heden er beter aan te doen in de gegeven situatie geen kandi datuur te aanvaarden. De heer Cals heeft zich wel bereid ver klaard aan de verkiezingscam pagne van de K.V.P. medewer king te verlenen. De heer Bogaer. heeft laten weten, dat hij om mo verende redenen en mede gezien het besluit van de heer Cals er eveneens de voorkeur aan geeft niet als kandidaat in aanmer king te komen. Zoals bekend zullen de heren Cals en Bogaers met de partijvoorzitter en de lijsttrekkers medewerken aan het vaststellen van de eindredac tie van het verkiezingsprogram". Tijdens oefeningen van de Bra ziliaanse marine is dinsdagavond bij Cupe Beach ten noorden van Rio de Janeiro een landingsvaar tuig omgeslagen, waardoor elf mariniers worden vermist. Twee oorlogsschepen hebben het ge bied afgezocht maar geen over levenden gevonden. Tweeëntwin tig militairen konden worden ge red. 35 Onvervaard had de schild wacht zijn zwaard getrokken en onstuimig drong hij op heer Tybalt in. Een kort ogenblik kletterden de wapens op elkaar, doch de krijger was niet opge wassen tegen de edelman, die een meester op het zwaard was. „Daar, hond! Neem dat voor je bemoeizucht!" siste Tybalt, terwijl hij ten felle uitval deed. De krijger slaakte een reutelende kreet, het wapen ontviel aan zijn handten en met een doffe bons sloeg hij achterover. „Hm, die zal zich nooit meer ergens mee bemoeien," merkte Tybalt op, terwijl hij zich over 7'n verslagen tegenstander heen- boog. „De man is dood! Maar... maar... wat is er?" ging hij ver schrikt verder terwijl hij zich naar Oehron wendde. Ontsteld staarde de rentmeester naar de gravin die bleek en bewegingloos in zijn armen hing. „Ik geloof, dat zij flauwgeval len is," mompelde hij. „Die ver wenste schildwacht ook! Nu dreigt alles mis te lopen!" Inmiddels was de vermomde Aram met zijn luit bij de burcht poort aangekomen. Dezelfde dikke poortwachter, die hem ook de vorige maal had toegelaten, trad hem in de weg. „Wat zoekt ge hier?" vroeg hij nors, terwijl hij de andere wan trouwend opnam. „Ik zoek niets, mijn vriend!" antwoordde Aram, terwijl hij een zwierige buiging maakte. „Ik ben gekomen om u vrolijkheid te brengen! Vrolijkheid en gezang! De schoonste zaken die men zich denken kan! Breng mij bij uw meester!" Dorpelingen bij Pachuca (130 kilometer ten noorden van Mexicostad) hebben een veld wachter die een arrestant naai de gevangenis wilde overbren gen, doodgeslagen en gescal peerd. Een tweede politieman werd op de rug van een paard gebonden, waarna het paard in galop Pachuca werd ingejaagd. De ariestart ontvluchtte. Een dichtbij de spoorlijn Al meloVriezenveen gelegen boer derij, bewoond door het gezin van de houtbewerker A. J. Kra mer is woensdagmiddag geheel uitgebrand. Niemand werd ge wond maar vrijwel de gehele inboedel, die niet tegen brand schade was verzekerd en 3500 aan spaargeld gingen verloren. Een varken kwam in de vlam men om. Drie auto's, die op de deel stonden, konden niet tijdig worden weggereden. Ook deze werden vernield. De Vriezenveense brandweer kon het boerderijtje slechts vi* een zeer slechte weg bereiken. Ze kon weinig anders doen dan nablussen. Oorzaak van de brand is waarschijnlijk een defecte gaslamp.

de Vrije Zeeuw | 1966 | | pagina 4