HET PROCES-DOMINAS clierboren liefde 25.000 TOENAME WERKLOOSHEID IN NOVEMBER EEN NIEUW UITBREIDINGSPLAN: DE LINKEROEVER VAN DE SCHELDE IN ANTWERPEN EEN TALKFABRIEK TE GENT FRANSE IVOROL Rijdt veilig met melk WIJ KOCHTEN ZEER VOORDELIG FLESSEN CHAMPAGNE DAAROM BIJ UW KRUIDENIER van 19.75 Pagina 2 DE VRIJE ZEEUW Salarisverhoging voor Europese ambtenaren Sinterklaas op de vuist HET BEHOUD VAN UW TANDEN Zuid-Vietnamees politicus vermoord Anti-N.P.D.- betoging in West-Duitsland N»P.D. verwacht 30.000 leden Weg met de „weg-moeheid": Sint Nicolaas in de mist Donderdag 8 december *68 Petras Dominas heeft op de verjaardag van zijn ontslag uit de gevangenis met drie mede plichtigen zijn laatste en groot ste slag willen slaan: de roof overval op de juwelierszaak Schipper in Amsterdam. De vier misdadigers maakten briljanten ter waarde van ongeveer 400.000 gulden buit. De voorbereiding en uitvoering van deze overval is woensdag in het proces dat in Dortmund tegen Dominas en de zijnen wordt gevoerd, ter sprake gekomen. De wensdromen van de ben de, een huisje voor Helmut en Lucie Balk, een tankstation voor Paul Cichetzky en een vliegreis naar Canada voor Dominas, gin gen niet in vervulling. Een dag na de overval op 26 september 1964 werden Dominas in Am sterdam en Helmut Balk in Bot trop (Ruhrgebied) gearresteerd. De spraakzame Helmut Balk gaf woensdag een fleurig ver slag van de overval. Zijn vrouw Lucie, Paul Cichetzky en Petras Dominas waren al op 5 septem ber op een kampeerterrein bij Amsterdam neergestreken. Toen zij er achter waren gekomen dat Schipper zijn kostbare juwelen 's nachts niet in de etalage liet liggen, stelden zij het tijdstip van de overval vast op negen uur in de morgen, op 19 september. Tevoren hadden zij al in Hil versum een auto gestolen en in Amsterdam klaar gezet. Vol gens Balk liet Dominas op het laatste ogenblik de overval niet doorgaan. Er waren teveel men sen op straat. „Wij wilden een regenachtige dag afwachten. Bovendien klopte er iets niet met de dochters van mevrouw Kreuzer". Balk vertelde dat Dominas twee dagen voor de nieuw vast gestelde datum, 26 september, Gerlind Kreuzer naar Amster dam heeft gehaald en met haar in een hotel heeft overnacht. Op de morgen van de 26ste ont moetten Dominas en zijn mede plichtigen Helmut en Paul el kaar bij de juwelierszaak Schip per. Lucie Balk wachtte in haar geparkeerde auto, de gestolen auto reden zij tot voor de zaak. Kort daarop kwamen ook me vrouw Kreuzer met haar doch ter Irma aan, die hun witte sportwagen eveneens dicht bij de winkel lieten staan. Mevrouw Kreuzer was gewaarschuwd niet te dicht bij te komen omdat er zou worden geschoten. Koelbloedig gingen de drie misdadigers aan het werk. Hoe wel vlakbij een meisje ruiten stond te wassen sloeg Helmut Balk twee etalageruiten van de juwelierszaak in en graaide de juwelen bijeen. Dominas en Paul Cichetzky hielden de mensen od straat met pistolen in bedwang. De sterke Paul hield het gillen de meisje met een hand vast en vuurde over haar hoofd waar schuwingsschoten af. In de klaar staande gestolen auto begonnen de drie hun avontuurlijke vlucht door Amsterdam. Wat later lieten zij de auto staan en kochten zij krentenbollen in een bakkers winkel. Om aan de politie te ontkomen gingen zij vervolgens naar de kapper om hun haar te laten knippen. Volgens Balk zei Dominas in deze zaak: „Wan neer er twee politiemannen komen, schiet ik op ze en gaan we er met de patrouillewagen vandoor. Komen er meer, dan is alles verkeken". Balk vertelde dat Dominas in alle gemoedsrust bij de kapper zat, de tas met juwelen en pis tolen bij zich op een stoel. Paul Cichetzky ging naar de wagen waarin Lucie zat te wachten. Samen haalden zij Dominas bij de kapper af en brachten zij hem naar het station. De ande ren gingen naar de Amsterdam se petroleumhaven, kleedden zich daar om en verborgen de kleding die zij gedragen hadden in een schip. In de avond kwa men zij weer bijeen op het kam peerterrein. De waardevolle ste nen werden daar uit de vatting gebroken. Lucie verstopte een De Europese ministerraad heeft woensdag de ambtenaren van de Europese gemeenschappen een salarisverhoging toegekend van 6.1 procent, met ingang van 1 de cember j.l. Het personeel had 14 gevraagd ter compensatie van de gestegen kosten van le vensonderhoud en om mee te de len in de gestegen welvaart in de zes landen. Een delegatie van het personeel heeft woensdag voor de beslissing viel nog een bezoek gebracht aan minister Luns, voorzitter van de Europese raad, om het standpunt van de personeelsorganisaties te bepleiten. Bij de onderhandelin gen tussen de zes ministers in de raad zelf is men evenwel niet ho ger gekomen dan de vermelde 6.1 procent. Sinterklaas is woensdag in Leuven bij een vechtpartij be trokken geraakt omdat hij 'n toe spraak in het Frans had gehou den, hetgeen Vlaams-sprekende studenten dermate ergerde dat zij in groten getale de goedheilig- man molesteerden. Toen de Sint, zij het enigszins verfomfaaid, door de politie was ontzet toog hij, de gedeukte mij ter onder de arm, naar 't dichtst bijzijnde, politiebureau om zijn beklag te doen. deel daarvan in haar bustehou der en bracht de stenen zo over de grens. Een ander deel werd in het Amsterdamse bos verbor gen, waar het na lang zoeken door de Nederlandse politie werd gevonden. Lucie begroef haar last bij het Rhein-Herne- kanaal voordat zij werd gear resteerd. Intussen was de achtervolging op gang gekomen. Dominas en Gerlind werden de dag na de overval in Amsterdam gearres teerd terwijl zij in hun wagen wilden stappen. Helmut Balk werd bijna tezelfdertijd in Bot trop aangehouden. Het was de bende noodlottig geworden dat op de dag van de overval op de juwelierszaak Schipper rechercheurs uit Dort mund en Amsterdam niet ver van de plaats van de overval voor een bespreking bijeen wa ren. Deze spraken over de juwe- lendiefstallen in Amsterdam en het Ruhrgebied, die opvallende gelijkenis vertoonden. Hoofd commissaris Löblein had een foto van Dominas bij zich. Ge tuigen van de overval op Schip per herkenden deze als een van de daders. De hele bende was daarna spoedig achter slot en grendel. Het proces wordt vrij dag voortgezet. (ADVERTENTIE) Inbrekerstrio gearresteerd Met de arrestatie van drie in brekers heeft de rijksrecherche in nauwe samenwerking met en kele groepen van de rijkspolitie en de gemeentepolitie van Sneek zeer waarschijnlijk een heel goe de vangst gedaan. De gearres teerden zijn A. B. en M. A. E., beiden uit Sneek, en G.V. uit de Noordoostpolder. B. werd enkele weken geleden gearresteerd in verband met een inbraak in Bolsward. Zeer waar schijnlijk heeft men nu de daders te pakken van de inbraak in de coöperatieve zuivelfabriek te Grouw, waar in de nacht van 1 op 2 april 1965 een bedrag van 150.000,werd ontvreemd. Ook hebben genoemde personen vermoedelijk iets te maken met de inbraak in de zuivelfabriek te Tolbert (Gr.). Hier werd een bedrag van 220.000,gestolen. Hij moet altijd huilen De voormalige „S. S.-Haupt- sturmftihrer", Herbert Hartel, die in Darmstadt tezamen met- zeven medebeschuldigden terecht staat wegens moord op minstens 17.700 personen in Polen tijdens de we reldoorlog, heeft woensdag ge zegd dat hij „altijd moet huilen als zijn eer wordt aangetast." Hartel zei dit nadat zijn ver dediger een door het gerecht aangewezen medische deskundi ge wegens vooringenomenheid heeft afgawezen. De deskundige zou de ex-S.S.-er kort geleden „op onzachte wijze" hebben on derzoent, waardoor Hartel een huilkramp kreeg. Hartel zei voorts (.at hij seder'. drie jaar onschuldig in voor arrest werd gehouden. Een belangrijk lid van de grondwetgevende vergadering in Zuid-Vietnam, de 58-jarige eco noom en rijke rijsthandelaar Tran van Van, is woensdagoch tend in Saigon doodgeschoten, toen hij met zijn auto op weg was naar het parlementsgebouw. Hij werd neergeschoten door twee mannen die op een motor fiets zijn auto voorbijreden. Eén van hen werd later aangehou den. Tran van Van speelde een be langrijke rol ten gunste van de in het zuiden geboren Vietna- mezen tegenover hen die uit midden- of noord-Vietnam af komstig zijn. In vele politieke kringen had hij vijanden. Vol gens de politie werd de aanslag gepleegd door leden van de viet- cong. Ongeveer 2000 studenten heb ben woensdag in Tübingen onder leiding van hun rector een beto ging gehouden om te protesteren tegen de neo-nazistische N. P. D. Aan de demonstratie namen voorts 40 hoogleraren deel. In een toespraak zei de rector, dat niemand voor een nieuwe na- tionaal-socialistische golf behoeft tevrezen, omdat er zijns inziens geen sprake is van een onuitroei bare erfelijke aanleg voor natio- naal-socialistische excessen. Het is onze taak ervoor te zorgen, dat ontevredenheid en ressentiment niet opnieuw de overhand krijgen zei hij. De uiterst-rechtse Duitse N.P.D. verwacht 1966 met een ledental van 30.000 te kunnen afsluiten. Volgens de plaatsvervangend voor zitter heeft de N.P.D. op het ogen blik 25.000 leden. Hij zei dat de toeloop van voormalige aanhangers van de socialistische S.P.D. en van oud-militairen opvallend is. Man beschadigt schilderijen in Washington Een 27-jarige man heeft dins dag vier schilderijen in het huis van afgevaardigden te Washing ton met een schaar bewerkt. Het kostbaarste schilderij, dat de on dertekening van de grondwet af beeldt. werd zwaar beschadigd. Op de foto toont een official van het huis van afgevaardig den twee van de beschadigde werken. Dit werk, in 1940 geschilderd door Howard Chandler Christy, wordt op ruim dertigduizend dollar ge schat. De onverlaat is gearresteerd. De geregistreerde arbeidsreserve van mannen is in de maand no vember mét ruim 17.000 toegenomen tot 53.864. Het landelijke per centage van de werkloosheid was 1,8 (tegen 1,2 per eind oktober). Dit vermeldt het maandverslag arbeidsmarkt van het ministerie van sociale zaken en volksgezondheid. De toeneming van het aantal werklozen kan voor een deel 7000 aan seizoeninvloeden worden toegeschreven. Voor sei zoen gecorrigeerd is er aldus een toeneming van het aantal werkloze mannen van 10.000. Het grootste deel bestaat uit bouwvakarbeiders, metaalbewerkers, niet-varend verkeerspersoneel en minder-geschik- ten. j Er waren per eind november: 15.902 bouwvakkers werkloos (v.m. 6795), verder 3173 metaalbewerkers (v.m. 2385) en 12.109 minder geschikten (v.m. 10.899). De analyse van de werkloosheid van het directoraat-generaal voor de arbeidsvoorziening geeft het volgende beeld: Doden en gewonden bij ongeluk in Wuustwezel Op de Bredaweg te Wuustwe zel, nabij de Nederlands-Belgi sche grens, zijn dinsdag in de late namiddag twee mensen om het leven gekomen en een tien tal gewond bij een auto ongeluk. Een autobus die met Belgische arbeiders uit Rotterdam kwam, werd aan één kant opengereten door de aanhanger van 'n vracht auto, die aan het slippen was ge raakt De autobus geraakte daar door zelf ook in een slip, verplet terde een bromfietser uit Wuust wezel die op het fietspad reed en kwam in de berm tot stilstand. In de bus zelf zijn een inzittende om het leven gekomen en wer den er tien gewond, o.w, de Nederlandse chauffeur P. T. De slippende vrachtauto kwam midden op de weg tot stilstand. Twee Antwerpse politiemannen in moeilijkheden In Antwerpen is een justitieel onderzoek begonnen tegen twee agenten van de mobiele brigade, die hun boekje te buiten zouden zijn gegaan tegenover een Neder lands meisje. Het meisje, dat in provo-krin gen verkeerde, werd onlangs door de politiemannen in hun wagen meegenomen, aangezien zij geen geldige papieren bij zich had. Toen zij een dezer dagen op nieuw bij de politie moest ver schijnen, moet zij een verklaring hebben afgelegd over het gedrag van de politiemannen tijdens die aanhouding, die aanleiding is ge weest tot schorsing van de twee agenten in afwachting van het verdere onderzoek. Valse-munters in Costa Rica De politie van Costa Rica heeft dinsdag bekendgemaakt, dat zij een bende valse-munters heeft ontmaskerd die in midden-Ame- rika en de V. S. voor een nomi naal bedrag van 58.000 dollar (ongeveer 200.000 gulden) nage maakte bankbiljetten in omloop zou hebben gebracht. Drie Costa- ricanen. van wie er één is aange houden, twee Grieken en een (ADVERTENTIE) drink tijdig een glas melk. Het gezondste „pep-middel" voor scherpe ogen en een snel reak- tievermogen. Dat is veilig, verstandig, vurrukkulluk! Op de linkeroever van de Schel de tussen Burcht, stroomopwaarts, en Doel stroomafwaarts van de op de rechteroever gelegen stad Ant werpen zijn reeds enkele grote bui tenlandse maatschappijen; andere hebben plannen om er zich ook te vestigen. Onder deze ondernemingen kun nen worden genoemd de N.V. Poly- sar, de N.V. Atlantic Polymers en de N.V. Union Carbide. De ontwikkelingsprojecten voor deze zone zijn gevarieerd, de be schikbare ruimte is groot en nieu we installaties kunnen er op de meest efficiënte wijze worden op gericht. De beslissing tot de bouw te Doel van een electrische centrale die gebruik zal maken van de atoomenergie is nog niet getroffen. Men spreekt reeds geruime tijd daarvan. De studies worden echter voortgezet onder impuls van het ministerie van openbare werken. Zij betreffen n.l. de oprichting van de eigenlijke centrale, de infra structuurproblemen en de moge lijkheden voor de nijverheid. Anderzijds zijn, zoals onlangs verklaard werd door de heer Van Offelen, minister van economissche zaken, de uitbreiding van de haven van Antwerpen en de eventuele opstelling van nieuwe haveninstal laties; problemen die de stad zelf aanbelangen. Het stadsbestuur heeft het initiatief genomen om een werkgroep op te richten, die zich zal belasten met de studie van Auto viel op huizen Bij Messina is dinsdagavond 'n vrachtauto van een hooggelegen verkeersweg geraakt en op twee huizen gevallen, waardoor een slapend echtpaar werd gedood en vijf personen onder wie de be stuurder van de vrachtauto en de bijrijder werdén gewond. de op korte en lange termijn te treffen maatregelen. De industriali satie van de linkeroever van de Schelde is uiteraard een onderdeel van de latere ontwikkeling. Voorts wordt in provinciever- band een ontwikkelingsplan voor bereid voor deze tussen de Schelde en de Dijle gelegen zone. nov. 1966 Seizoenwerkloosheid 14.000 Wrijvingswerkloosheid 20.000 Minder geschikten 12.000 Structuurwerkloosheid 6.000 Conjunctuurwerkloosheid 1.000 Overige werkloosheid 1.000 54.000 okt. '66 5.000 17.000 11.000 4.000 37.000 Voor de thdhs bestaande totale werkloosheid (54.000) heeft slechts een gering deel (1000) een conjuncturele oorzaak, zo zegt het maand verslag. De categorie conjunctuurwerkloosheid duikt echter thans voor het eerste sinds de jaren 1957/1958 weer op. De werkloosheid onder mannen was eind november het grootst in de noordelijke pro vincies: Drenthe 5,5 procent, Groningen 3,3 procent en Friesland 3,0 procent en Overijssel 2,4 procent. Het gunstigst is de situatie in Noord- en Zuid-Holland met 0,9 procent. Mee eens Vraag gratis embleem aan het N.Z.B., Postbus 4530, Rijswijk (Z-H). Ook Sint Nicolaas is_ de dupe geworden van de mist. Nooit maakt de goedheiligman een an der uitstapje dan naar Neder land en nu hij eindelijk eens naar Zweden zou gaan (per SAS- vliegtuig nog wel) gooit de mist roet in het eten. De Sint was voor zijn lucht doop speciaal twee dagen lan ger in Amsterdam gebleven. Van die gelegenheid maakte hij ge bruik om woensdagmiddag nog een groot aantal kinderen een prettige middag te bezorgen. Het toestel waarmee hij om kwart voor acht woensdagavond naar Stockholm zou vertrekken, kwam echter wegens verhinde ring door de mist helemaal niet op Schiphol aan. Nu zal de goede Sint over en- Amerikaan zouden bij de zaak ^e.^e dagen echt naar Zweden - - ««linrfnv. iTrnnf- Hllnt ffAold /"J CL Marokkanen verdacht van groot aantal inbraken De Nijmeegse politie heeft twee jonge Marokkanen aangehouden, die ervan worden verdacht, in zes weken .tijds 26 inbraken in Nijmegen te hebben gepleegd. In al deze gevallen kwamen zij, vaak huis aan huis afwerkend, bin nen door het pschuiven van ra men. In totaal heeft de buit ruim 1.000,aan geld bedragen, ter wijl bovendien vele gebruiks voorwerpen en sieraden werden gestolen. Politiemannen bij verkeersongeluk gedood Bij Silvan in de Turkse provin cie Élazig zijn acht politiemannen omgekomen en 43 ernstig ge wond, toen de bus waarin zij zaten van een brug in een rivier terechtkwam. Volgens het blad „Hurriyet" zatèn de politie-agen- ten struikrovers achterna, van wie er dinsdag in Erzurum zes zijn gearresteerd. Sabotage op Britse duikbootjager Aan boord van de 2.300 ton metende Britse duikbootjager „Gurkha", die in de Schotse haven Rosyth in dok ligt, is sabo tage ontdekt aan de installatie voor echo-peilingen. Hoewel de schade niet groot is, is de politie met een onderzoek begonnen. zijn betrokken. De Amerikaan is met 27.000 dollar aan valse bil jetten naar Florida uitgeweken. De politie van Costa Rica heeft een drukpers in beslag genomen Vorige week had president Joaquin Trejes Fernandez pre mier Fidel Castro van Cuba er van beticht, verantwoordelijk te zijn voor de verspreiding van een grote hoeveelheid valse dollarbil jetten in Oosta Rica. Directeur-generaal van Oostenrijkse casino's aangehouden De directeur-generaal van de casino's in Oostenrijk, Max Reit- hoffer, is aangehouden, omdat hij verdacht wordt van onregel matigheden. Hij zou herhaalde lijk baccarat hebben gespeeld met geld van het casino. Verlie zen kwamen voor rekening van de „bank", maar de winst zou hij in eigen zak hebben gestoken. Op deze wijze zou de 56-jarige Reithoffer honderdduizenden schillingen hebben verduisterd. Onlangs had hij in 't casino van Salzburg een komplot ontdekt, waardoor dertien croupiers en beambten konden worden aange houden. Reithoffer is ook industrieel en heeft vroeger deelgenomen aan internationale bridgetoernooien. vliegen, want juist zoals de Zweedse Santa Lucia in Neder land het Sinterklaasfeest heeft bijgewoond, zo zal onze eigen Sint straks op de 13e december in Stockholm haar feest meeT maken. Santa Lucia is op 13 december in Zweden een mooi meisje, dat gehuld in een lange witte japon en getooid met een kroon van kaarsen, als symbool van het licht in de donkere Zweedse winterdagen de kamer binnen komt met koffie en traditionele Zweedse koekjes. (ADVERTENTIE) De nieuwe talkfabriek die te Gent opgericht werd door de Ame rikaanse maatschappij C.M.C. Sier ra Corporation (een dochtermaat schappij van Cyprus Mining Cor poration, Los Angeles), heeft reeds het produktietempo van 10.000 ton per jaar bereikt. Dit tempo zal in 1970 worden verdubbeld. Verwacht wordt dat slechts 5 van de produktie op de binnenlandse markt zal worden af gezet. De uitvoer zal voor 35 over land en voor 60 over zee geschieden. De nieuwe installaties van de Amerikaanse maatschappij zijn op gesteld in de havenzone van Gent, welke stad zoals onlangs tijdens een officiële plechtigheid werd ver klaard uiterst gunstig gelegen is aan een kruispunt van rivier- en wegverbindingen in West-Europa. DOOR JEAN NEAL 51. Hij lag de hele dag alleen In zijn kamer zonder eten en zonder honger. Wel had hij verscheidene malen om water geroepen, maar niemand had hem gehoord. Hij was niet wakker en niet in slaap. Hij had momenten dat hij zich beroerd voelde en andere ogenblikken dat hij vond dat het dwaas was op bed te liggen terwijl er niets met hem aan de hand was. In de loop van de dag en gedurende enkele meer luciede momenten kwam hij echter tot de conclusie dat hij dood- en doodziek was. Het was gaan regenen en de regen plensde eentonig op het dak boven zijn hoofd neer. Hij hoorde het maar even en daarna was hij zich er niet langer van bewust. Evenmin besefte hij dat hij niet alleen ge bleven was. De eerste die binnen gekomen was, was een van de voormannen geweest. Die was heengegaan en had een ander erbij geroepen. Ze hadden hun chef eens aangezien en het hoofd geschud en waren toen heengegaan om de vrouw van de kok erbij te halen. Deze was In de kamer blijven zit ten. Het was de vrouw van de kok die ten slotte opdracht gaf om een dokter in Bordeaux te waarschu wen. Malcolm wist van dit alles niets en bleef half bewusteloos in zijn bed liggen woelen en draaien. Terwijl Malcolm woelend en wentelend lag te ijlen en de vrouw aan zijn bed gezeten vurig bad dat de dokter niet te lang weg zou blij ven, stonden een man en een vrouw op het kruispunt van de wegen die naar Nagen aan de ene kant en naar Bayonne aan de an dere kant leiden. Dit punt was on geveer drie kilometer verwijderd van de weg die naar het houthak kerskamp voerde, waar Malcolm Vernon ernstig ziek op de dokter lag te wachten. „Ik ben er zeker van dat we hier rechtsaf moeten slaan, merkte Do rothy Menton op. George was ech ter van mening dat ze linksaf zou den moeten slaan. Geen van bei den wilde ten slotte de knoop doorhakken om later niet de ver antwoordelijkheid op zich te hoe ven nemen, als er een vergissing begaan was en dus bleven ze in de stortregen op het kruispunt staan, de een al even nat en ontstemd als de ander. De laatste paar weken waren on getwijfeld de langste weken van zijn hele leven geweest, stond George te bedenken en keek met woedende blikken naar de grijze lucht, waaruit de regen met stra len neerkwam en bleef neerkomen. Zelfs Dorothy had heel wat aan bazigheid ingeboet, hetgeen wat haar betrof, wel goed was. Hun tocht was niet bepaald een eclatant succes geworden. Ze had den praktisch niets geleerd over de oude gewoonten van het volk van Frankrijk in voorbije tijden, waar op ze gehoopt hadden, daar met dergelijke leerzame informatie het boek van Dorothy gevuld moest worden. Daarentegen hadden zij heel wat omtrent zichzelf geleerd, waarvan ze tot dusver geen idee hadden gehad. Ze hadden zich laten vertellen dat werkelijk goed bruik baar materiaal voor het boek van Dorothy te vinden zou zijn in het land van Gascogne, waar de Bas- ken en de Montagnards nog steeds vasthielden aan allerlei oude ge woonten en bijgelovigheden. Lord Mansfield had hun een landkaart gegeven, waarop hij had aange duid, hoe ze moesten gaan en waar ze het gebied dat ze, hebben moesten, zouden kunnen vinden. In dit onherbergzame oord, had hij verder gezegd, zouden ze echter een houthakkerskamp aantreffen, waar een kennis van hem, een ze kere meneer Vemon zich bevond. Indien ze hem bezochten zouden ze enkele dagen in zijn kamp kun nen verblijven en rusten om daar na op onderzoek uit te gaan en de nodige ontdekkingen te doen die voor het boek in aanmerking zouden komen. Het kamn was comfortabel en meneer Vernon woonde daar in een geriefelijke bungalow, waar ruimte genoeg voor hen zou zijn en waar Dorothy rustig zou kunnen werken. Dat was prachtig geweest en na een lang gesprek met Lord Mans- field had George hem verzekerd dat hij zijn weg blindelings zou kunnen vinden en met dankbaar heid in hun hart was het tweetal op weg gegaan. Helaas, George had geen aasje verstand van lan<j kaarten en daar hij met zijn ogen open meestal nog een verkeerde weg insloeg, was het te verwach ten dat ze meer dan één verkeerde weg zouden inslaan, als hij pro beerde zijn weg blindelings te vin den. Het resultaat, dat ten slotte onvermijdelijk was, was dan ook dat ze de weg totaal kwijt geraak' waren en thans niet meer wiste of ze links, rechts, naar boven o' naar beneden moesten gaan. (Wordt vervolgd.) voorl0.75

de Vrije Zeeuw | 1966 | | pagina 2