een begrip voor GASV VERSLOOT Philips draaitop stofzuiger PHILIPS Geruchtmakende wending in de zaak—Brühne en Ferbach VOOR DE BETERE SERVIEZEN De stofzuiger met een slang die helemaal kan ronddraaien. Ja, zo is er maar één SINTERKLAAS ZOEKT AJAX OP IN HET SPORTCENTRUM IN ZEIST Voorbereiding strijd tegen Liverpool DE SP0RTT0T0 dag en nacht BENZINE tanken aan GARAGE VISSER denken 576 STAATSLOTERIJ Maandag 5/dinsdag 6 december 1966 DE VRIJE ZEEUW Pagina 3 Erkend gasfitter Gestopt op autoweg: verschrikkelijke gevolgen Negenjarige jongen verdronken Brand in eeuwenoud kerkgebouw Minister Bakker: Levensmiddelen- bedrijven moeten verpakte melk kunnen verkopen VERKEERS ONGELUKKEN TIJDENS HET WEEKEND Meisje bij aanrijding gedood Automobilist verongelukt Dronken achter het stuur Dodelijk ongeluk in Bussum Verkeersdode in Muiderberg JOHANNA M. WIELAND, Verloren Zonder gesleep overal gemakkelijk bij. Dank zij draaitop en zwenkwieltje aan de onderkant. Bovendien staat hij muurvast op de trap. Eenvoudig te legen door hygiënische papierenstofzak. Nooit-meer-bukken zuigmond. Op en top modern comfort! 'f Is 'n uw merk van service en vertrouwen Taxi-overvallers aangehouden Paraplu legt metro stil Een paraplu, die op het metro station „Concorde" te Parijs op de rails was gevallen, heeft zaterdagmidag kortsluiting veroorzaakt, waardoor het ver keer twee en een half uur heeft stilgelegen. Bescherming Belgische katoenspinnerijen De opstelling Ajax—Liverpool op televisie Brand in Amsterdamse binnenstad Israël en Polen scoorden niet DE BELGISCHE COMPETITIE de MUL VLOOSWIJKSTRAAT 7—t TERNEUZEN TEL. 3066 Als een voormalige agent van de Tsjecho-Slowaakse geheime dienst de waarheid spreekt, zijn vijf jaar geleden Vera Brühne en Johann Ferbach ten onrechte tot levenslange gevangenisstraf veroordeeld wegens moord op de Münchense arts dr. Otto Praun en diens huishoudster Elfriede Kloo. Vera Brühne en Johann Fer bach, één van haar vrienden, werden schuldig bevonden aan de dubbele moord die in het voor jaar van 1960 werd gepleegd in het buitenhuis van dr. Praun. Als motief werd aangenomen de om standigheid, dat dr. Praun, die nauwe relaties met mevrouw Brühne had onderhouden, diver se eigendommen, waaronder een bezitting in Spanje, op haar naam had overgeschreven. Hoewel de verdachten op onwaarheden wer den betrapt, bleven er in het pro- Vanmorgen om ongeveer kwart over negen heeft op de provin ciale weg te Lekkerkerk ter hoog te van de Zuidbroekse molen een verkeersongeluk plaatsgehad, waarbij de 25-jarige W. R. uit Schoonhoven het leven verloor. Op deze weg, waar men niet mag stoppen dan op de daarvoor aangegeven parkeerplaatsen, wilden twee elkaar tegemoetrij- dende automobilisten een ge sprek beginnen. Zij waren nog doende hun wagens tot stilstand te brengen, toen er een lege vee auto naderde, bestuurd door R. Deze zag geen kans de andere auto's te ontwijken. Door de bot sing werd de heer R. uit zijn auto geslingerd en zo ernstig gewond dat hij ter plaatse overleed. Vanmorgen om 11 uur heeft men in Heiligerlee het lijkje op- gedregd van de negenjarige Eopko Jonker, een jongen uit een gezin van tien kinderen. Sinds woensdag was hij spoorloos. Om 11.30 uur was hij uit school ge gaan, maar niet thuisgekomen. Dreggen, zowel door buurtbewo ners als door de politie, had geen resultaat, tot vanmorgen, toen men., tenslotte het lijkje vond. Men neemt aan dat het kind woensdag tengevolge van de storm in het kanaal waarlangs hij op weg naar huis moest, is ge waaid. In het Friese dorpje Rijper- ikerk nabij Leeuwarden ontstond zondagmorgen paniek onder enkele tientallen schoolkinderen, toen de koster van de kerk onder de uitroep „De kerk staat in brand" het kerkgebouw binnen stormde. Toen de meisjes en jon gens buiten kwamen, sloegen de vlammen al uit het dak van het 400 jaar oude kerkgebouw. De brandweer uit Giekerk kon het vuur aanvankelijk niet bereiken. Enkele spuitgasten legden slan gen door do consistoriekamer, waarna men via 'n luik de kerk toren kon inklimmen. Het vuur dat tussen de zoldering en het dak woedde, kon toen snel wor den bedwongen. Behalve een groot gat in het dak ontstond in het interieur van 't kerkgebouw veel waterschade, doordat de brandweer bluswater moest putten uit een bermsloot, die meer modder dan water gaf. De oorzaak van de brand ligt in het feit dat de ouderwetse kachel met een rechtstreekse pijp door het dak de gehele week gebrand had in verband met enkele huwe lijksinzegeningen. Daardoor was het hout kurkdroog geworden. De minister van economische zaken, drs. Bakker, wil vóór eind januari weten of het produkt- gchap voor zuivel passende voor zieningen zal treffen om te voor komen, dat melkstandaardisatie- bedrijven de levering van ver pakte consumptiemelk aan le- vensmiddelenbedrijven weige ren. Reeds geruime tijd, zo schrijft de minister aan het produkt- schap, krijgen zijn ambtgenoot van landbouw en hijzelf klachten over weigeringen. Pogingen om bemiddelend op te treden hebben veel tijd gekost, maar in de re gel geen succes opgeleverd. Bij de standaardisatiebedrijven blijkt de vrees voor verlies aan afzet een rol te spelen. Zij verwachten dat, als zij aan levensmiddelen- bedrijven gaan leveren, hun slij ters/afnemers naar een andere leverancier zullen gaan. De minister vindt dat de con sument benadeeld wordt, als le- vensmiddelenbedrven, die daar- ;toe volgens het voor hen gelden de vestigingsbesluit wel gerech- tigfi zijn, geen verpakt» melk kunnen kop«n. ces verscheidene punten onopge helderd. Niettemin werden de twee tot in hoogste instantie tot levenslang veroordeeld. WAPENTRANSACTIE De advocaat van Ferbach, Heinz Pelka, heeft nu in een vraaggesprek met het Westduit- se weekblad „Quick" meegedeeld, dat volgens een voormalige of ficier van de Tsjechoslowaakse geheime dienst drie van diens „collega's" de dubbele moord op hun geweten hebben. Volgens deze lezing zou dr. Praun betrok ken zijn geweest bij een wapen transactie. Na een heftige ruzie over deze kwestie zou het drie tal de 52-jarige Jarloslav Ko- var, de 49-jarige Jindrich Zelen- ka ende 50-jarige Josef Ruzicka de arts hebben „geëlimineerd". Daarop was ook de huishoudster uit de weg geruimd, die van het gebeurde getuige was geweest. Volgens advocaat Pelka had hij de betrokken Tsjechoslowaakse agent verdedigd in een spionage- zaak voor een Westduitse recht bank. De man was in oktober op vrije voeten gekomen en had toen pas kunnen vertellen, wat hij van de dood van dr. Praun wist. Een plotseling wegrijdende automobilist heeft zaterdagmid dag in Utrecht een verkeerson geluk veroorzaakt, dat het leven heeft gekost van de 17-jarige kantoorbediende Johanna Hoger- horst uit Houten. Het meisje reed omstreeks half twee op haar bromfiets in de Kanaal straat in de richting van de stad. Aan de rechterkant van de weg stond een auto geparkeerd van een 52-jarige Utrechtse metse laar, die zonder uit te kijken plot seling wegreed. Het meisje bot ste tegen de auto. werd van de bromfiets op de andere rijbaan geslingerd en kwam terecht onder de wielen van een uit tegenovergestelde richting komende personenauto. Aan haar zware verwondingen is het meisje later in een ziekenhuis overleden. Tegen de metselaar is proces-verbaal opgemaakt we gens dood door schuld. Op de provinciale weg te Bun- nik is zaterdagavond de 34-jarige automobilist M. Veenvliet uit Utrecht met hoge snelheid uit de booht gevlogen en daarbij dode lijk verongelukt. Nabij Monnikendam heeft zaterdagnacht een dronken auto mobilist 'n verkeersongeval ver oorzaakt, waarbij een dode en 'n gewonde vielen. Omstreeks 1.00 uur reed de man, A. J. H. M. P. uit Geldrop, in beschonken toestand over de provinciale weg in Oósthuizen. Hier reed hij een auto aan die in de sloot langs de weg terecht kwam. De bestuurder van deze wagen bleef ongedeerd. Zwaar slingerend vervolgde P. zijn rit. Onder Monnikendam kwam hij op het linkerweggedeelte terecht, waar hij in botsing kwam met 'n personenauto, bestuurd door de 39-jarige J- J. P. Hartong uit Warder. De heer Hartong, vader van drie kinderen, werd vrijwel op slag gedood. Zijn echtgenote werd uit de wagen geslingerd en ernstig gewond naar 't St. Lui- duinaziekenhuis in Purm'erend overgebracht. Daar werd ook de dronken bestuurder opgenomen. Op de Ceintuurbaan in Bus sum is zaterdagavond de 52- jarige uit Laren afkomstige broodbezorger J. M. Baars bij 'n verkeersongeval van zijn bakfiets met hulpmotor geslingerd. Hij is zondagochtend aan zijn verwon dingen bezweken. De heer Baars verleende geen voorrang aan een van rechts komende scooter, bestuurd door de heer K. uit Bussum. Laatst genoemde liep evenals zijn duo- passagiere een lichte hersen schudding op. In Muiderberg stak zaterdag avond de 71-jarige weduwe Hogerhout-Niewöhner de Bad- laan over. Midden op de weg bleef zij plotseling stilstaan, waardoor de uit Muiderberg af komstige automobilist H. haar niet meer kon ontwijken. In het ziekenhuis te Bussum is de dame aan haar verwondingen over leden. Heden overleed tot onze diepe droefheid, na een langdurige ongesteldheid in de hope des eeuwigen levens onze geliefde Zuster, Behuwdzuster en Tante Weduwe van Jacobus H. Wolfert, in de ouderdom van 83 jaar. Familie WIELAND Familie WOLFERT. Terneuzen, 3 december 1966. Emmalaan 1. De teraardebestelling zal D.V. plaats hebben a.s. woensdag 7 december des n.m. 3 uur, na vooraf gaande dienst in „Scheldeoord", aanvang 2.30 uur. Heden behaagde het de liere, na een geduldig gedragen lijden uit ons midden weg te nemen mijn geliefde Man en onze geliefde Vader, Behuwd- en Grootva der, Broeder, Behuwd- broeder en Oom de Heer WILLEM DE FEIJTER, in de ouderdom van 74 jaar en 5 maanden. De Here sterke ons in dit zware verlies. Namens de Familie, A. L. DE FEIJTER— VAN HOEVE. Hoek, 3 december 1966. E 7. Voor de zeer vele bewij zen van medeleven, ont vangen na het overlijden van onze lieve Vader,, Behuwd-, Groot- en Over grootvader PIETER HAMELINK, betuigen wij onze harte lijke dank. Namens de Familie, J. HAMELINK. Zaamslag, B 44. tussen Axel en Terneuzen: Tas met schoolboeken. Gaarne bericht atn Kees Witte, Dijkstraat 62, Ter neuzen. Vinder krijgt be loning. PARKEERTERREIN Noordstraat 44 Telefoon 01150-2662 Terneuzen Philips hanasteel- stofzuiger\49, - (in combinatie met klopveger V/ Philips ketelstofzuiger 179,- Philips draaitop stofzuiger 199,- -19&6 61532 Samenwerking tussen de Dordtse en Ridderkerkse re cherche heeft ertoe geleid dat twee jeugdige taxi-overvallers zaterdag zijn ingerekend. Het zijn de 18-jarige chauffeur J. K. en de 19-jarige constructiewer- ker C. de S., beiden uit Ridder kerk, die begin vorige week in de Rotterdamse buurt Katendrecht een taxi namen naar Dordrecht. Daar sloegen zij de chauffeur, J. J Koemans uit Rotterdam, in de Steurstraat op het hoofd en mishandelden hem. Tijdens de worsteling slaagde de chauffeur erin te claxoncren. De aanval lers ramen daaroo de vlucht Zij zijn bij confrontatie in Ridder kerk door de chauffeur herkend. De Belgische regering heeft op aandringen van het verbond van katoenspinners en de vakbonden besloten maatregelen te treffen te gen invoer van katoengarens tegen abnormaal lage prijzen. Verscheidene Vlaamse kranten meldden zaterdag, dat als gevolg van een toezegging van minister Van Offelen (econ. zaken) de voor genomen stillegging van de pro- duktie gedurende twee dagen deze maand die de arbeiders twee da gen loon zou kosten niet zal doorgaan. Minister Van Offelen heeft toe gezegd, aldus deze berichten, dat aanvragen voor invoervergunnin gen zullen worden aangehouden in geval van aanbod tegen abnormaal lage prijzen uit Portugal, Gibral tar, Griekenland, Zuid-SIavië en een aantal Oosteuropese en Azia tische landen. Voorts heeft de minister 'n spe ciale studie toegezegd van de moeilijkheden in de Belgische tex- tiesector. (ADVERTENTIE) MAANDAG 5 DECEMBER 1966 DERDE KLASSE Prijzen van: 15 zijn gevallen op 50 zijn gevallen op 100 zijn gevallen op 200 zijn gevallen op 400 zijn gevallen op 1000 zijn gevallen op nummers nummers nummers nummers nummers nummers eindigend op eindigend op eindigend op eindigend op eindigend op eindigend op 6 401 337 896* 550 0458 Een prijs van 2000 is gevallen op het nummer 091982 Een prijs van ƒ2000 is gevallen op het nummer 091834 Een prijs van ƒ2000 is gevallen op het nummer 043816* Een prijs van 2000 is gevallen op het nummer 096410 Een prijs van ƒ2000 is gevallen op het nummer 024806* Een prijs van 5000 is gevallen op het nummer 031395 De prijs van ƒ30.000 is gevallen op het nummer 046659 Op dit nummer zijn twee prijzen gevallen. Maandag 5 december is in Ne derland een belangrijke dag, ook voor de voetballers van Ajax die in het sportcentrum in Zeist bij een zijn om zich voor te bereiden op de wedstrijd van woensdag tegen Liverpool. Maar hoe strak het programma van de Ajacieden ook is en hoe belangrijk rust en af zondering zijn, maandagavond wordt in Zeist Sinterklaas niet vergeten. Max Tailleur zal met tab berd en mijter de spelers opwach ten en wie weet, misschien geeft hij ze iets waardoor ze woensdag avond de Engelsen gesterkt tege moet zullen treden. Overigens vormen de drie dagen voorbereiding op de wedstrijd te gen Liverpool slechts een deel van het zware programma, dat de Am sterdammers de komende weken staat te wachten. Na de wedstrijd van woensdag 7 december volgt zondag een competitiewedstrijd tegen ADO. Woensdag 14 decem ber wacht dan in Liverpool de re turn van de Europa-cupwedstrijd. In het Olympisch stadion zullen de Amsterdammers in de volgende opstelling spelen: Doel: Ger Bals. Achter: Wim Suurbier, Tonny Pronk, Frits Soetekouw en Theo van Duivenbode. Midden: Henk Groot en Bennie Muller. Voor: Sjaak Swart, Klaas Nuninga, Johan Cruyff en Piet Keizer. Tussen de 63.500 toeschouwers zullen waarschijnlijk niet veel meer dan 600 aanhangers van Liverpool zitten, want de Engelsen hebben van Ajax slechts 300 kaartjes voor de marathontribune en 300 voor de eretribune gekregen. Dit aantal is zo laag, omdat de Engelsen voor de return op 14 december ook maar 600 plaatsen vap anderhalf pond (15 gulden) konden missen. Maandag 12 december komen de Ajaxieden weer in Zeist bijeen. Dinsdagmiddag verlaten zij het sportcentrum om ongeveer half één, waarna zij van Schiphol om drie uur naar Liverpool vertrekken. En met die wedstrijd op woens dagavond (14 december) wordt dan een zware periode van trai nen, voorbereiden, concentreren enz. afgesloten. Een periode waar in Ajax misschien, zoals veel sup porters en een enkele optimist zelfs zonder meer aanneemt, zich heeft kunnen plaatsen voor de kwartfinale van het toernooi om de Europese beker. Het staat nu vast dat de wed strijd AjaxLiverpool a.s. woens dagavond op het televisiescherm komt. De voorziter van de Amster damse club deed deze verheugen de mededeling zondagavond tijdens een kort t.v.-gesprek met Jan Cot- taar. Ajax en de N.T.S. hebben over eenstemming bereikt. De televisie stichting betaalt de Amsterdam mers een bedrag van 25.000. De wedstrijd wordt gespeeld in het Olympisch stadion en begint om kwart over acht. De Ajax-voorzitter Van Praag stelde evenwel met nadruk dat hij zich voor wat de toekomst betreft in geen enkel opzicht wenste te binden. Vermoedelijk door oververhit ting van een oliekacheltje ont stond zaterdagavond een korte maar felle brand op de tweede verdieping van de woning Koe straat 20 in het hartje van de Amsterdamse binnenstad. De slaapkamer brandde geheel uit. De woonkamer kreeg flinke brandschade. Het sousterrain liep waterschade op. De bewo ner van de etage, de 71-jarige heer H. Berkhout, kreeg van de rampendienst van sociale zaken eledrs onderdak. De brandweer, die het vuur met zes stralen bestreed, ont ving het eerste alarm om even over acht en rukte onmiddellijk met drie motorspuiten en twee ladderwagens uit. Een kwartier later was men de brand mees ter en kon met de nablussing worden begonnen. De zaterdagmiddag in Tel Aviv gespeelde vriendschappe lijke voetbalwedstrijd tussen Israël en Folen is in een doel puntloos gelijk spel geëindigd. De uitslagen van de zondag in de eerste klasse van de Belgische competitie gespeelde wedstrijden luiden: TilleurAnderlecht O—I' Racing WhiteLierse SK 00 FC LuikAntwerp 1O La GantoiseStandard 03 FC MechelenDaring 2— -2 BeerschotBeeringen 40 SC CharleroiFC Brugge 01 WaregemSt. Truiden 01 De stand op kop luidt na de 12e competitiedag: 1. FC Brugge 19 pnt; 2. Ander lecht 18 pnt; 3. FC Luik 17 pnt; 4. Antwerp 16 pnt; 5. Standard 15 pnt. Racing White en Tilleur slui ten de rij met resp. 7 en 6 pnt. De uitslagen van de voetbalwed strijden, die gelden voor sporttoto 22, luiden: FeijenoordADO (verv. uitsl.) 1 Go AheadXerxes (verv. uitsi.) 1 DOSElinkwijk 3—0 Willem IINAC (verv. uitsl.) 3 PSVFC Twente (verv. uitsl.) 1 Sittardia—DWS 1—1 FC Den Bosch-NEC (verv. uitsl.)3 SW—DFC 2—2 Blauw WitVolendam 12 BaronieLimburgia 00 HVCExcelsior 10 GVAV—Telstar 2—0 Juist ingevuld ziet de toto er als volgt uit: 1 1 1 3 1 3 3 3 x 2 3 x 1 1. Het aantal deelnemers aan deze sporttoto bedroeg 662.308. De inleg was 914.310. De eerste prijs voor twaalf goede uitslagen bedraagt 165.947. De tweede prijs voor elf goede uit slagen 90.517. De derde prijs van f 45.258 wordt niet uitgekeerd. Het bedrag wordt gevoegd bij de derde prijs van de volgende toto. Vijf en dertig deelnemers heb ben zich zondagavond gemeld voor de eerste prijs van sporttoto 22. Zij hadden 12 juiste uitslagen inge vuld.

de Vrije Zeeuw | 1966 | | pagina 5