Bouwnijverheid geen wondermiddel bij conjuncluurbeheersing Hoessein beschuldigt Arabische landen 13 miljoen voor aanvullend werk tegen werkloosheid „Europa heeft Amerika niet meer nodig" Siertoren LOONSTIJGING GUNSTIG VOOR DE PRODUCTIVITEIT Maandag 5/dïnsdag december 1966 DE VR1 JË'ZEEUW Pagina 5 Huisvesting buitenlanders Vermogens vorming j Europese bouwnijverheid om met de instelling van een paritaire commissie in te stemmen en zo spoedig mogelijk met het werk te beginnen. Loonniveau Mr. Beernink lijstaanvoerder C.H.U. Laatste Bredase f raktielid bedankt voor boerenpartij Sneller water Vonnis in Zuid-Aerika Weer aardschok in Skopje Moderne kuikenbroederij geopend in Deurne Kosygin Nasleep van de storm in Ierse zee Twee brand weer I ieden gedood bij Gent OPROEP VAN UNESCO V.V.V.-actie was in strijd met loterijwet Binnenvaartschip gezonken in haven van Urk Franse burgemeesters dreigen met aftreden „Wij zijn van mening dat zowel de nationale regeringen als de E. E. G.-commissie de permanente taak hebben om de volledige werk gelegenheid veilig te stelten. De bouwnijverheid, die een sleutel positie In het economische leven Inneemt, mag mede om deze reden niet als een wondermiddel tot be heersing van de conjunctuur wor den gehanteerd". Dit zei de voorzitter van de ge meenschappelijke commissie van bouw- en houtarbeidersbonden in de E. E. G„ aangesloten bij het I. V. V. V., de Westduitser Georg Leber, zaterdag op het congres van deze gemeenschappelijke commissie dat in Milaan is gehouden. Ons land Werd op het congres veregenwoor- digd door de bij het N. V. V. aan gesloten bonden van bouw- en houtarbeiders. Georg Leber, die van metselaar opklom tot voorzitter van de Westduitse bond van bouwvak arbeiders, is pas benoemd tot mi nister van verkeer in het nieuwe kabinet van bondskanselier Kie- singer. Volgens de heer Leber is de bouwnijverheid uitgegroeid tot een sterk gemechaniseerde en gespe cialiseerde bedrijfstak, die voor stimulering of afremming van de conjunctuur even weinig geschikt is als andere bedrijfstakken. De strukturele behoefte aan bouwpro- dukten maakt het opstellen van meerjarige bouwprogramma's noodzakelijk, waarvan de realisa tie door een financieringsplan -op langere termijn moet worden mo gelijk gemaakt, zo meent minister Leber. De vakbonden in de bouw en houtnijverheid staan positief tegenover de technische ontwikke lingen. „Dat geeft ons het recht de eis te stellen dat sociale voor uitgang en werkgelegenheid er niet door mogen worden geschaad", al dus spreker. Het vrije verkeer van arbeids krachten, waarvan de gemeen schappelijke commissie steeds een voorstandster is geweest, mag er niet toe leiden, dat een aantal lie den op een gewenloze wijze han del in mensen drijft. Bovendien protesteerde minister Leber tegen de mensonwaardige wijze waarop vele buitenlandse arbeidskrachten onder verantwoordelijkheid van werkgevers en overheid worden gehuisvest. De gemeenschappelijke commis sie dringt bij de werkgevers organisaties reeds jaren aan op de vorming van een paritaire E. E. G.- commissie voor de bouwnijverheid. Een degelijke commissie zou zich moeten bezighouden met alle vraagstukken, die voor de bouw nijverheid en voor de werknemers in die bedrijfstak van belang zijn. Tot dusver zijn de werkgevers niet bereid geweest, ondanks de ook voor hen op het spel staande be langen, positief op dit voorstel in te gaan. Daarom deed de heer Leber opnieuw een beroep op de werkgeversorganisaties in de De vrije hout- en bouwbonden in de E. E. G. zullen blijven streven naar het realiseren van vermo gensvorming voor werknemers. Via de loonpolitiek alleen is bij het ontbreken van een gericht econo misch en fiscaal beleid op langere termijnen geen beduidende wijzi ging in de inkomensverdeling iten gunste van de werknemers tot stand te brengen. Het congres in Milaan werd ook toegesproken door de heer A. Buys, voorzitter van de Nederland se bond voor de bouwnijverheid, die een overzicht gaf van hetgeen de laatste jaren voor de Neder landse werknemers is bereikt. Hij becijferde, dat het loonniveau sinds 1960 beduidend is gestegen. De loonsom steeg tot 1966 met 75 pro cent. Brengt men hierop de stij ging van de kosten van levens onderhoud (25 procent in zes jaar tijds) in mindering, dan resteert een reële welvaartsvermeerdering van 40 procent of van gemiddeld zes a zeven procent per jaar. Vol gens de heer Buys heeft de stijging van de loonsom gunstige gevolgen gehad voor de ontwikkeling van de produktiviteit. Het hoofdbestuur van de C. H. U. heeft zaterdag in Utrecht met algemene stemmen besloten de kiesverenigingen te adviseren in alle 18 kieskringen met mr. H. K. J. Beernink als lijstaanvoerder Uit te komen. Verder zal worden geadviseerd voor de plaatsen 2 tot en met 12 de zittende kamer leden met uitzondering van mr. J. W. van Gelder, die zich niet opnieuw herkiesbaar stelt, op de kandidatenlijst te plaatsen. Voor de plaatsen 13 en 14 wor den aangeraden de heren dr. J. N. T. Diepenhorst, oud-staats secretaris van buitenlandse za ken, en mr. F. H. Piket, advocaat te Den Haag. Het hoofdbestuur noemt voor de plaatsen 15 tot en met 22 in alfabetische volgorde de volgen de kandidaten: jhr. drs. P. A. C. Beelaerts van Blokland, burge meester van Wolphaartsdijk; drs. A. M. de Boo, wetenschappelijk medewerker van de kamerfractie; drs. G. Gerritse, wetenschappe lijk medewerkervan het C. N. V.; mej. mr. E. A. Haars, advocate te Breukelen; J. Huijsen, voorzitter C. J. O. en onderwijzer te Delft; L. E. H. Reeser, vice-admiraal b.d. en oud-commandant zeemacht Nederland;; drs. J. D. Visser, se cretaris Twents-Gelderse fabri kantenvereniging en P. G. van de Weele, voorzitter Nederlandse Middenstandsbond. De heer J. Woestenberg, laatste trouw gebleven boerenpartijman van de vier leden tellende B.P.- fractie in de gemeenteraad van Breda, heeft zijn lidmaatschap van deze fractie opgezegd. Zijn 3 fractiegenoten deden dat reeds eerder toen de „affaire-Adams" speelde, maar de heer Woesten berg wilde, zo zei hij desgevraagd, niet de indruk wekken voor de aandrang van andere partijen te wijken. Thans echter is ook voor hem „de maat vol". De heer Woestenberg, die wel raadslid zal blijven, verklaarde „erg teleurgesteld te zijn over het dictatoriaal bewind van de heer Koekoek." „Reeds de gebeurtenissen in de Eerste Kamer rond de heer Adams hadden hem aan het den ken gezet, maar er waren nog wel „meer vreemde zaken", zo zei hij De heer Woestenberg heeft nog geen plannen gemaakt om in Vereniging met zijn drie ex- lractiegenoten 'n zelfde beleid te gaan voeren, maar staat te dien aanzien „open voor elk goed idèe." Koning Hoessein van Jordanië heeft vrijdagavond in een toe spraak via radio Amman be paalde Arabische landen ervan beschuldigd gemene zaak met Israël te maken. Zij streven met Israël hetzelfde doel na: de ver nietiging van Jordanië. Ons volk, aldus de vorst, staat op het ogen blik niet bloot aan de agressie van onze vijand (Israël) maar aan de aanvallen van onze Ara bische broeders. Hij doelde hier bij klaarblijkelijk op Egypte en Syrië die na de Israëlische aan val op het Jordaanse grensdorp Sammou, op 13 november, felle, kritiek op de koning hebben ge leverd. Koning Hoessein riep de Ara-, bieren op Jordanië materiële en morele steun te geven tegen over „het Israëlische gevaar". Een Duitse chemische fabriek heeft een stof samengesteld die de wrijving tussen moleculen water vermindert en het water dus sneller doet stromen. Geble ken is dat een brandspuit wa ter dat met de stof is vermengd bijna 20 meter hoger brengt dan normaal, bij gelijke druk. De advocaat van Indische af komst Moorogian Naidoo is vrij dag in Zuid-Afrika veroordeeld tot vijf jaar gevangenisstraf we gens lidmaatschap van de com munistische partij en het bui tenlands brengen van mensen die zich op borgtocht op vrije voe ten bevonden. Naidoo heeft be roep aangetekend. Israël treft voorbereidingen voor expansie door het uitbuiten van de huidige politieke verwarring in de Arabische wereld, zo meende hij. De Egyptische strijdkrachten in Jemen, vervolgde hij, doden onze broeders in plaats van te strijden tegen de vijand. De commando's die in Israël sabo tagedaden plegen, stellen zich ermee tevreden enige auto's en treinen op te blazen, in het ge heim Jordanië binnen te komen en te vluchten, daarbij de ge volgen van hun aanslgen over latend aan de Jordaniërs. Rij verweet de Egyptenaren in het verleden door klinkende toespraken eigen nederlagen in nederlagen van de vijand te hebben veranderd. In het alge meen kritiseerde hij het gebrek aan eenheid van de Arabieren en de onvoldoende hulp die Jor danië is geboden. Wij Arabieren verklaren, aldus Hoessein, dat onze vliegtuigen het luchtruim beheersen maar in het geheim geven wij toe dat onze lucht macht zelfs niet voldoende is voor onze plaatselijke behoeften en dat men bijgevolg Jordanië niet te hulp kan komen. In Skopje, de hoofdstad van het Zuidslavische Macedonië, heeft zich zaterdagavond op nieuw een sterke aardschok voorgedaan. Van schade is geen melding gemaakt. Het was de 626ste aardschok sinds juli 1963 toen viervijfde van Skopje werd vernield en meer dan duizend mensen de dood vonden. In de Brabantse gemeente Deur ne is zaterdagmiddag een van de grootste kuikenbroederij en in Ne derland officieel door burgemees ter mr. F. Hoebens geopend. De nieuwe broederij levert 160.000 eendagskuikens per week, die na 7V2 week te zijn gemest worden geslacht en als braadkuiken wor den afgezet op de binnen- en bui tenlandse markt. Dank zij het preventieve werk van de landelijke en provinciale gezondheidsdienst in de pluim veesector en het wetenschappe lijk uitgekiend voedsel voor het kuiken wordt een goed produkt verkregen. Het verbruik van braadkuikens neemt in ons land steeds toe. Ii enkele jaren tijds steeg dit van circa 2 kg tot 3,3 kg per hoofd van de bevolking in 1966. De nieuwe broederij is een lan delijk voorbeeld van hygiënische voorzieningen en technisch ver nuft. In 30 broedkasten, waarin per kast 22.500 eieren gaan, wor den de broedeieren gedurende 18 dagen voorgebroed. In 5 andere kasten komen de ge selecteerde broedeieren tenslotto na 3 dagen uit en leveren geza menlijk 80.000 eendagskuikens. Dat proces, hetwelk zich nage noeg geheel mechanisch voltrekt, herhaalt zich tweemaal per week. Ongeveer een miljoen gulden is in dit nieuwe moderne bedrijf geïnvesteerd. De werkloosheid in Nederland is in de maand november met rond 17.000 mannen toegenomen tot 53.864. Dit betekent dat van de mannelijke 'beroepsbevolking thans 1,8 werkloos is tegen een maand eerder 1,2 Het aantal werkloze bouwvakarbeiders steeg van 6.795 tot 15.902 en leverde daarmee van alle bedrijfstakken het grootste aandeel in de stij ging. De percentages van de werk loosheid onder de mannelijke be roepsbevolking in de verschillen de provincies waren op 1 decem ber j.l. als volgt: Groningen 3,3; Friesland 3, Dren the 5,5; Overijssel 2,4; Gelderland 1,9; Utrecht 1,1 (zonder Demka); Noord-Holland 0,9; Zuid-Holland 0,9; Zeeland 2,1; Noord-Brabant 2,5 en Iimburg 2,9 (zonder de Vascomij). Staatssecretaris dr. J. F. G. M. de Meyer, die deze cijfers in Leeuw arden bekend maakte*, voegde daaraan toe dat hij die dag had Premier Kosygin van de Sow- jet-Unie heeft zaterdag bij een bezoek aan de Parijse Sorbonne in een toespraak gezegd dat de theorie, volgens welke de Ver enigde Staten hun voorsprong op wetenschappelijk en technolo gisch gebied steeds vergroten en West-Europa zich alleen nog maar op sleeptouw zou kunnen laten nemen, achterhaald is. In feite wordt volgens Kosygin het aandeel van de V. S. in de wereld- produktie en handel juist min der, terwijl die van de Europese landen met inbegrip van de Sow- jet-Unie aanzienlijk is toegeno men. Opmerkend dat de V. S. probe ren de Europese geleerden en technici naar Amerika te halen, zei Kosygin dat er in Europa voldoende emplooi voor al die specialisten te vinden is. De Russische premier ver klaarde verder dat de Sowj et- Unie wetenschappelijke en cul turele samenwerking met alle Europese landen wenste, maar zich verzet tegen „pogingen van zekere landen om hun voorsprong en macht te gebruiken om hun wil aan andere op te leggen". En dat gebeurde in de „verschrikke lijke oorlog welke de V. S. in Vietnam voeren", aldus Kosygin. DOOR JEAN NEAL 49) Hij schudde het hoofd en wendde zich van het venster af. Ja, hij was een dwaas geweest zich zo te laten gaan en waar om? Om een meisje, om een vrouw. Hij was dwaas geweest het zover te hebben laten komen dat hij bijna alles, alles wat toch zijn leven was, overboord had gegooid om een vrouw, om een liefde die hem zo ontzettend belangrijk voorgekomen was. En was die liefde, was die vrouw dan zo belangrijk geweest? Nee, het was slechts het leven dat waard was om voor te vechten, het leven dat van een mannelijk wezen een man maakte. De liefde voor een vrouw had daar niets mee uit te staan.... „In derdaad, ik ben dwaas geweest," herhaalde hij. Hij huiverde even en werd de verandering in de temperatuur nu eerst gewaar. Hij trok een droge pyama aan en na een laatste blik uit het venster en na zich overtuigd te hebben dat alle gevaar bezworen was, kroop hij weer in bed en luisterde naar de storm die langzaam af dreef en zich verwijderde met steeds doffer wordend gerom mel. De regen bleef nog vallen en hij genoot van het geluid er van, het geroffel op het dak en het plenzen van de druppels in de poel die voor het huis ont staan was, het geruis van het water in de bomen en in de tot een bergstroom gezwollen beek die ergens verderop overstroom de en een ware waterval het dal inzond met donderend geweld. Hij rustte nu, maar kon de slaap niet meer vatten. Hij moest onwillekeurig erkennen dat het een wonderbaarlijke nacht ge worden was. Hij herinnerde zich hoe hij enkele dagen geleden gezegd had dat hij alles gedaan had wat hij doen kon en dat de voorzienigheid de rest maar moest doen.Had hij niet geleerd dat alles door de Schepper van het begin af geregeld was en dat alles wat er gebeurde steeds plaats vond op het tijdstip dat voor een bepaalde gebeurtenis was vastgelegd? Het maakte niet veel verschil. De hoofdzaak was dat hetgeen gebeuren moest, ook inderdaad gebeurd was en dat op slag alles in orde was geko men. Het was een wonderbaar lijke nacht geworden en in deze laatste paar uren had hij ont zettend veel geleerd en de waar heid ingezien van heel wat din gen. Dank zij de storm en de maatregelen die de voorzienig heid getroffen had, was hij weer tot zichzelf gekomen en nu hij weer zichzelf was kon hij de wereld en het leven weer aan. Zijn gedachten keerden naar My ra terug en op zijn rug lig gend, starend naar de donkere hemel buiten het venster, dacht hij terug aan hetgeen geweest was. Hij had thans geleerd dat het dwaasheid was toe te staan dat een vrouw bezit had geno men van zjjn lichaam en geest, van zijn hele wezen en hem ge reduceerd had tot iets dat in niets meer geleken had op de man die hij geweest was. Dat zou hem niet meer overkomen. Hij zou nooit een vrouw een dergelijke kans meer geven. Vrouwen waren dergelijke revo luties in een mannenbestaan niet waard. Vrouwen waren van geen belang. Slechts de man telde en de wereld van de man. Hij zou het thans wel weer klaren en zonder vrouw. Laat de vrouwen naar de maan lopen. Hij herhaalde dit laatste een keer of drie en draaide kich daarna op zijn zijde om en viel onmiddellijk in een diepe en voor de verandering, rustige slaap HOOFDSTUK XI Malcolm had een zware dag achter de rug en toen hij in het kamp terugkeerde had een bar stende hoofdpijn. Hij besloot vroeg naar bed te gaan. Hij was in geen weken zo moe geweest en bovendien had hij zich die middag bezeerd en zich ver wond met een bijl, toen hij bezig was geweest met het merken van bomen die gerooid moesten worden. De bijl was van de steel geschoten en had hem in de arm verwond. Het was niets bijzon ders en hij had er niet veel acht op geslagen. Houthakkers en houtvesters waren gewend aan lichte en soms zware verwon dingen. Hij zou zich morgen weer beter voelen, dacht hij, toen hij in bed kroop. Hij had reeds een goed uur in bed gelegen, toen hij zich her innerde dat hij verzuimd had zijn arm behoorlijk te verbin den. Hij voelde zich echter te vermoeid om weer op te staan en het alsnog te doen. Spoedig daarna viel hij in slaap en werd de gehele nacht niet meer wak ker. De volgende morgen echter ontdekte hij dat de arm lelijk gezwollen was. Van de pols tot aan de elleboog was de arm rood aangelopen en voelde gloeiend aan. De wond zag er slechter uit dan gisteren en hij was er niet erg gerust over. Hij voelde zich minder goed. Hij beefde en ril de en zijn keel deed hem pijn alsof hij te veel gerookt had. Hij huiverde weer en kwam tot de conclusie dat hij er beroerd aan toe was. Malcolm was geen goed dok ter. Zijn kennis van de genees kunde begon en eindigde bij as pirine. In zijn kast had hij ech ter allerlei geneesmiddelen en verscheidene buisjes verdovende middelen die onmisbaar zijn in een houthakkerskamp. Verder bezat hij een handboek, waarin het gebruik en de verder nodige instructies ten aanzien van deze medicijnen werden toegelicht. (Wordt vervolgd.) overlegd met de dagelijkse be sturen van de noordelijke pro vincies. Hierbij had hij toegezegd 13 miljoen extra voor aanvullend werk beschikbaar te stellen waardoor naar hij hoopte 3 a 4000 arbeiders weer aan de slag kun nen gaan. Hieronder was 6 miljoen (voor elke provincie 2) voor de uitvoe ring van nieuwe projecten, in zonderheid in de bouw van open bare gebouwen, waardoor de bouwvakarbeiders zoveel moge lijk in hun eigen beroep werk zaam kunnen zijn. Het zijn min of meer normale werken, zo voegde hij daaraan toe, die nog moeten worden uit gezocht door de provincies. Het gaat niet aan al deze vakarbei ders willekeurig werk te laten doen. De bemanning van de IJmuiden- se zeesleper „Utrecht" is er za terdag in geslaagd in de Ierse Zee ook het tweede in nood ver kerende schip te redden. Nadat in Douglas op het eiland Man het Noorse vrachtschip „Vinland" was binnengesleept, voer de zee sleper Utrecht vrijdagnacht vol le kracht naar de rotsenkust van het eiland Anglesey, waar het Griekse vrachtschip „Nafsiporos" dreigde te stranden. Vijftien van de negentien op varenden waren al door de red dingboot van Anglesey van boord gehaald. De „Utrecht" liep met vijftien- mijls-vaart naar de 1.287 ton me tende Griek en bereikte het schip omstreeks 4 uur. De „Nafsiporos" bleek tussen enkele rotspartijen in te liggen, waar de ankers nog niet hielden. Het schip had ma- chineschade. Na moeilijke manoeuvres en na vigatie bij slecht weer slaagde de „Utrecht" er zaterdagmorgen om kwart over acht in de „Nafsipo ros" vast te maken en op sleep touw te nemen. De „Utrecht" heeft de Griek bij de rotsen vandaan gesleept en het schip naar Liverpool gesleept. Bij een felle brand in een hout- fabriek te St.-Amandsberg bij Gent zijn vrijdagmiddag twee brandweerlieden om het leven gekomen. Het vuur breidde zich zó snel uit, dat een naburige ar beiderswijk gevaar zou kunnen lopen, waarop de brandweer be sloot de brand zo intensief mo gelijk aan te pakken en daartoe o.m. het pand binnen te dringen. Toen op een gegeven ogenblik een betonnen vloer instortte, werden twee brandweerlieden door brokstukken getroffen en op slag gedood. Bij de oprui mingswerkzaamheden zijn daar na nog twee brandweerlieden ge wond. René Maheu, directeur-gene raal van de Unesco, heeft vrij dagavond een oproep tot alle 120 lidstaten van de organisatie ge richt, geld of materiaal ter be schikking te stellen om de kunst schatten van Florence en Venetië te redden. Hij vroeg iedere kunst minnaar één dollar te schenken. Dit is de tweede campagne voor het behoud van cultuurgoe deren die van de Unesco uitgaat. De eerste, in I960,, was ten be hoeve van de Egyptische tempels die als gevolg van de aanleg van de Aswan-dam door het Njjlwa- ter werden bedreigd. De Unesco is de organisatie voor onderwijs, wetenschap en cultuur van de Verenigde Naties. EEN KIJKJE OP DE MAAN Een gedeelte van de eerste close- up foto van de krater Copernicus, een van de meest markante pun ten op de maan. De foto werd gemaakt en overgeseind door de Lunar Orbier II. De bergen zijn 300 meter hoog met hellingen van 30 graden. De 1.000 meter hoge berg aan de horizon is de Gay-Lussac, voorgebergte van de Karpaten. Afstand van onderkant foto tot horizon ca. 250 km. Na drie jaar heeft de minister van justitie de Valkenburgse V. V. V.-campagne „Verdien uw vakantie erug" verboden. De actie mocht zich in een stij gende belangstelling verheugen. Ze bestond uit een soort loterij voor toeristen. Bij aankopen bij V. V. V.-winkeliers kreeg de toe rist voor elke bestede 5 gulden een lot. Uit al deze loten werd aan het einde van het seizoen een winnaar getrokken, die dan het jaar daarop een week gratis in Valkenburg mocht komen door brengen. Er waren bovendien en kele kleinere prijzen. De trekking gebeurde telkens onder toezicht van een notaris in aanwezigheid van het V. V. V.- bestuur. Vorig jaar waren er bij na 70.000 kanshebbers, dit jaar 75.000. Reeds tijdens het afgelopen sei zoen liet Den Haag weten, dat de actie in strijd was met de Loterij- wet. Omdat de campagne al eni ge maanden liep, streken de auto riteiten de hand over het hart, maar in de toekomst mag een dergelijke actie niet meer wor den gevoerd. Omstreeks 10 uur is zaterdag in de Urker haven een schip gezon ken. Wachtmeester Sieperda ont dekte dat er van een schip aan de westzijde van Urk noodsigna len werden gegeven. Hij waar schuwde de reddingboot, die on middellijk uitvoer onder bevel van schipper Hessel Snoek. Even later vertrok een sleepboot van het bergingsbedrijf Hakvoort. Het schip lag stuurloos aan de kant van „de droogte" en werd geheel door de golven overspoeld. Met veel moeite gelukte het ver binding te krijgen. De redding boot wilde de opvarenden van het schip overnemen, maar het bleek dat zich slechts één man aan boord en wel de 20-jarige schipper G. Wacht. Het schip „De List", groot 100 ton, geladen met cokes, was op weg van Limburg naar Lemmer. Vlak voor de havenmond sloeg een zware grondzee het schip te gen de voet van de havendam, waarop het lek raakte. Juist toen het langszij de wal lag, zonk het in één minuut. De schipper en enkele leden van de bergings-i maatschappij wisten zich op het nippertje te redden. De waterpolitie van Hoorn stelt een onderzoek in. Hoe iemand bij dergelijk slecht weer het nog steeds gevaarlijke IJsselmeer in zijn eentje durft oversteken, is voor de op dit gebied wel wat ge wende Urker vissers een raadsel.' 96 Franse burgemeesters drei gen af te treden in verband met de sluiting van een Amerikaanse mi litaire basis in Frankrijk. Hierdoor komen drieduizend Franse burgers zonder werk. De basis bevindt zich te Toul in Oost-Frankrijk en de burgemeesters van de streek zeg gen op 31 december te zullen af treden, als de regering geen maat regelen neemt om de economische toestand van het gebied te verze keren. Zij achten de staat verantwoor delijk voor een situatie, die recht streeks het gevolg is van zijn eigen politieke besluit. Twintigduizend Franse arbei ders in totaal zullen werkloos wor den in de komende vier maanden in verband met de opheffing van Amerikaanse bede to Knatahk,

de Vrije Zeeuw | 1966 | | pagina 3