Ian Smith is een handige diplomaat &l£erboren tiende AMERIKA EN ENGELAND AARZELEN IN TE GRIJPEN RADIO EN TELEVISIE Commentaren op de voetbalwedstrijd Nederland-Denemarken DE VRIJE ZEEUW Pagina 9 Familieband J COMMUNISTISCHE OORLOGSHELD WORDT NIET OP ARLINGTON BIJGEZET ARSENICUM EN ZELFMOORD Roken van sigaretten: sterfte neemt toe AMERIKAANS VRACHTSCHIP VERMIST Scheepje gezonken De olie Sancties PLAN VOOR EVACUATIE VAN DE STAD MEXICO 13 doden bij busongeluk in Guatemala Sportnieuws OM DE JAARBEURSCUP juventus een ronde verder ZWARE NEDERLAAG VOOR SANTOS Pele uit het veld gestuurd OM HET KAMPIOENSCHAP VAN ZUID-AMERIKA Columbia.versloeg Chili Ian Smith, de premier van het rebellerende Rhodesië, heeft zeker politieke kwaliteiten. Het Britse ultimatum is verlopen en nu zou premier Wilson de zaak aan de Verenigde Naties moeten voorleg gen met bindende sancties en alle bittere maatregelen meer. Maar er blijft toch nog contact tussen Lon den en Salisbury. - -v Minister Bowden die vorige week bij Smith kwam om diens ja of nee te horen, kreeg geen ja en geen nee, maar een aantal kleine concessies voorgezet. Nu schijnen die concessies te klein om er over te praten, maar toch moet Wilson dat wel. immers: Rhodesië is voor de Engelsen een gevoelige zaak. Rebellie is natuurlijk niet goed, maar waarom zou Rhodesië de on afhankelijkheid niet verdienen, die het Tanzania van Nyerere wél ge niet? Dat is een redenering die aan kracht wint door alle misère die men in de nieuwe Afrikaanse sta ten tegenkomt. Per slot van rekening zijn de blanke Rhodesiërs oorspronkelijk voor een groot deel Britten, vaak nog maar sinds kort geëmigreerd. Er blijft een gevoel van verwant schap. Vandaar dat Wilson het zich niet kan permitteren hard in te grijpen. Hij moet alles proberen om tot een akkoord te komen. ZATERDAG 3 DECEMBER 1966 HILVERSUM I: 7.00 Nieuws; 7.10 Meditatie; 7.15 Klass. kamer muziek (gr.); 7.30 Nieuws; 7.32 Geestelijke liederen; 7.55 Over weging; 8.00 Nws; 8.10 Gevar. progr.; (8.308.32 Nws; 9.35 Wa terstanden) 12.25 Marktberich ten; 12.27 Meded. t.b.v. land- en tuinbouw; 12.30 Nieuws; 12.40 Overheidsvoorlichting; 12.50 Ru briek over missie en zending; 13.00 Vliegende schijven; ver- zoekprogr. voor de militairen; 14.00 Familieprogr; 16.30 Franse les; 17.00 Radio voor tieners; 18.00 Lichte orkestmuziek en zangsolisten; 18.20 Licht instru mentaal combo; 18.40 Licht in strumentaal ensemble en zang solist; 19.00 Nws; 19.10 Akt.; 19.30 Liedjesprogr.; 20.30 Verzoekpla- tenprogr.; 22.10 Spelletje met gram.; 22.30 Nws; 22.40 Over weging; 22.45 Goal....!, muzi kaal sportprogr. met comm., rep., gekruide nieuwtjes en lichte gram.; 23.5524.00 Nws. HILVERSUM II: 7.00 Nieuws en ochtendgymn.; 7.20 Socialis tisch strijdlied; 7.23 Lichte gr.; 7.55 Voor de kinderen; 8.00 Nws; 8.10 Lichte gram.; 9.15 Klassieke kamermuziek (gr.); 9.35 Najaars muziekfeest in Leiden; 10.00 Gevar. progr.; (11.00 Nws); 12.15 Praatje; 12.27 Meded. t.b.v. land en tuinbouw; 12.30 Aktueel sport nieuws; 13.00 Nws; 13.10 VARA- Varia; 13.15 Tijd voor teenagers (gr.); 14.15 Progr. voor twinti gers; 14.55 Radio Jazz magazine; 15.25 Documentaire; 16.00 Nws; 16.02 Socialistisch bestek 1967, beschouwing; 16.45 Lezing; 17.00 Salonorkest en zangsolist; 17.30 Radioweekjournaal; 18.00 Nws en comm.; 18.20 Operamuziek; 19.15 Boekbespr.; 19.35 Licht muziekprogr.; 20.00 Nws; 20.05 Bij de dood van een dronkaard, hoorspel; 22.15 Lichte gr.; 22.30 Nws; 22.40 Licht progr.; 23.J>5 24.00 Nws. HILVERSUM III: 9.00 Nieuws; 9.02 Lichte orkestmuziek; 9.30 Leger des Heilsmuziek; 10.00 Nws; 10.02 Toonkunst voor allen (gr.); 10.30 Licht muziekprogr.; (11.00- Nws); 12.00 Nws; 12.02 Variant: akt., rep. en muziek; 13.00 Nieuws; 13.02 Tienershow; 14.00 Nws; 14.02 Velvet voices; 14.30 Toppers van toen: 15.00 Nws; 15.02 Kiosk; 15.30 Neder landse orkesten en solisten (gr.); 16.00 Nws; 16.02 Licht muziek progr.; 17.00 Nws; 17.0218.00 Sportshow: rep., uitsl., comm. en lichte muziek. BRUSSEL (VI.): 12.00 Nieuws; 12.03 Lichte muziek; 12.40 Weer bericht, meded., progr.-overz. en SOS-ber. voor de schippers; 12.45 Lichte muziek; 12.55 Buitenlands persoverz.; 13.00 Nws en weer bericht; 13.20 Gevar. muz.; 14.00 Nws; 14.03 Filmkroniek; 14.40 Lichte muziek; 15.00 Nws; 15.03 Amus. muz.; 16.00 Gram.; 17.00 Nws, weerber. en meded.; 17.10 Kleinkunstprogr.; 17.35 Dans muziek; 18.00 Nws; 18.03 Voor de soldaten; 18.28 Paardesportuitsl.; 18.30 Keurig Frans; 18.32 Conny van den Bos, zang; 18.45 Sport kroniek; 18.52 Taalwenken; 18.55 Lichte muziek; 19.00 Nws, weer ber. en radiokroniek; 22.00 Nws en ber.; 22.15 De zeven kunsten; 22.30 Lichte muziek; 23.00 Dans muziek; 23.5524.00 Nws. Televisieprogramma's. NEDERLAND I: 16.00 Popeye, tekenfilm; 16.05 The Monkees, beat-groep; 16.3017.40 Voor de jeugd; 19.00 Nws in 't kort; 19.01 Pipo de Clown; 19.05 Moef Ga Ga, progr. voor de jeugd; 19.35 De Dick van Dyke-Show; 20.00 Journaal en weeroverzicht; 20.20 Showprogr.; 21.10 AVRO's week endshow; 21.55 De fantastische avonturen van het ruimteschip Orion, t.v.-feuilleton; 22.5523.00 Journaal. NEDERLAND II: 20.00 Nieuws in 't kort; 20.01 De avonturen van Tom Sawyer, t.v.-film; 20.30 Ja - Nee - Geen mening: program ma over aktuele vraagstukken; 21.15 Betrekkelijk, en toch be trokken, praatje; 21.20 Cinema: programma over films en film makers; 22.0522.10 Journaal. BELGIË (VI.): 16.00 Volksuni versiteit; 18.55 Zandmannetje; 19.00 Mister Magoo, tekenfilm; 19.25 Uitzending voor automobi listen; 19.55 Taalwenken; 20.00 Nws; 20.25 Grindl, meid voor alle werk. t.v.-feuilleton; 20.50 Voorselektie voor het Eurovisie songfestival 1967; 21.40 Echo: 22.10 De onkreukbaren, t.v. feuilleton; 23.00 Nws. De weduwe van een Ameri kaanse communistische oorlogs held vergeefs gepoogd haar man op de Amerikaanse nationale be graafplaats Arlington bijgezet te krijgen. Een federale rechter heeft bepaald, dat het Ameri kaanse leger het recht heeft toe stemming hiervoor te weigeren. De weduwe van Robert G. Thompson, die de op een na hoog ste Amerikaanse legeronderschei- ding kreeg wegens in de tweede wereldoorlog in het zuidelijk ge bied van de Stille Oceaan be toonde moed, is in het begin van dit jaar gaan procederen. Het Amerikaanse leger had aanvan kelijk toestemming verleend voor een begrafenis in Arlington, maar veranderde daarna van ge dachten. Thompson, een lasser uit Brooklyn, is op 50-jarige leeftijd in oktober vorig jaar gestorven. Hij was vóór en tijdens de oor log lid van de communistische partij. In 1949 werd hij veroor deeld tot drie jaar gevangenis straf op grond van de wetten tegen opruiing. Hij kreeg er nog vier jaar bij wegens verbeuring van zijn borgtoch hangende zijn beroep. !De 54-jarige mevr. Marjorie Ed na Ellingham heeft als gastvrou- we haar internationale gezelschap gasten bij Lake Taupo in Nieuw- Zeeland eten met een weinig ar senicum voorgezet en zelfmoord gepleegd door een tienmaal zo grote hoeveelheid te nuttigen. Dit is gebleken uit een gerechte lijk onderzoek na haar dood op paaszondag van dit jaar en dat var een elfjarige jongen werd in gesteld. Een van de vrouwelijke gasten had een stukje kip voor haar zoontje meegenomen, die na deze versnapering overleed. De doodsoorzaak bij beiden bleek ar senicumvergiftiging. Mevrouw Ellingham heeft alle mogelijke moeite gedaan om te voorkomen, dat iemand haar bij de bereiding van het eten hielp. Zij voegde zo weinig arsenicum toe, dat de gasten slechts ziek konden worden. Zij wilde het doen voorkomen, alsof zij voed selvergiftiging hadden. De bui tenlandse gasten waren deelne mers aan een juridische confe rentie. Als zij zich niet goed voel den, hoefden zij zich geen zorgen te maken, had mevr. Ellingham gezegd. Zij had een dokter onder de aanwezigen. De huisarts van mevr. Elling- ham verklaarde tegenover de jus titie, dat zij gedeprimeerd was en schuldgevoelens had over de zelf moord van haar moeder en haar oom. Zelf had zij verklaard zich van het leven te zullen beroven. De politie heeft vastgesteld, dat zij al viermaal eerder op een feestmaal arsenicum aan het eten moet hebben toegevoegd. Het aantal mensen dat sterft aan ziekten die in verband wor den gebracht met het roken van sigaretten, neemt steeds toe. Dit wordt gezegd in een dins dag gepubliceerd rapport van de openbare gezondheidsdienst in de Verenigde Staten, dat de periode tussen 1950 en 1964 bestrijkt en gebaseerd is op statistieken uit het gehele land. Steeds meer mensen sterven aan longkanker en longemfy seem, een' ziekte die het long- weefsel verwoest. In deze perio de was het aantal mensen, over leden aan chronische bronchitus, bijna verdubbeld. Ook stierven er veel meer men sen dan vroeger aan hartziekten en levercirrose, twee ziekten die wel in verband worden gebracht met het roken van sigaretten, maar waarvan het verband nog niet duidelijk is. Tussen 1950 en '64 stierven zes maal zowel mannen als vrouwen aan longkanker, maar na 1960 was de toeneming van het aan tal sterfgevallen onder de vrou wen tengevolge van longkanker naar- verhouding groter dan on der de mannen. De vrouwen zijn pas veel sigaretten gaan roken tussen 1920 en 1930. Tegen 1935 •ookten 32 procent van de Ameri kaanse vrouwen en 65 procent ran dt manenen. SINT NICOLAAS ONTVING PAKKET Ypenburg: St. Nicolaas heeft dinsdag ■persoonlijk een oogje in het zeil gehouden bij het inladen van een groot aantal pakketten bestemd voor de Nederlandse militairen in Florence. Op de fo to overhandigt overste G. J. van de Berg, hoofd sectie welzijns zorg (links), een pakket aan de goede Sint. Het 7763 ton metende Ameri kaanse vrachtschip „Daniël J. Morell" met drie-en-dertig man aan boord wordt sinds dinsdag middag op het Nuron-meer ver mist. Het lijk van een zeeman en wrakstukken zijn in het meer aangetroffen. Schepen, helikop ters en vliegtuigen nemen aan de opsporing deel. De stormschade in de Rotter damse haven leek woensdag avond erg mee te vallen. Het eni ge min of meer ernstige ongeluk deed zich voor toen in de Waal haven een binnenschip van 392 ton, geladen met pek. zonk. Dit -ggBëtftfste-- nadat het schip, de ,Vios", door de storm tegen een meerpaal was gesmeten. Het schip sloeg lek, maar de Amster damse eigenaar/schipper slaag de er nog in het vaartuigje naai de kant te manoeuvreren. On middellijk daarna echter zonk de „Vios". De schipper kon bijtijds aan wal stappen. De gezonken „Vios" levert geen gevaar op voor het scheepvaart verkeer. Daarvan maakt Smith een han dig gebruik: hij heeft weer tijd ge wonnen. En bovendien maakt hij Wilsons positie tegenover de Af rikaanse staten moeilijker. Daar wordt gezegd: je bebt nu je ulti matum gesteld en Smith geeft niet toe, waarom doe je dan niet wat je had beloofd? Een pijnlijke situa tie voor Wilson. Londen vraagt Salisbury ver dere opheldering over de conces sies van Smith en er zal weer ge praat worden. Maar dat kan niet eindeloos duren. En op een gege ven moment zal Wilson toch moe ten doen, waartoe op de laatste gemenebestconferentie is besloten: aan de V. N. vragen economische sancties verplicht te stellen tegen over Rhodesië. De blokkade die de Britten zelf hebben ingesteld, heeft niet veel succes gehad, doordat Zuid-Afri- ka er voor zorgde dat op het teer ste punt, de olievoorziening, de Rhodesiërs niet worden gedu peerd. Ditmaal zal de dwang er voor al op gericht moeten zijn de Rho desiërs te beletten olie te kopen. Daarbij zal men dan ook Zuid- Afrika moeten betrekken, dat waarschijnlijk liever de Ver. Na ties uitloopt waarmee het over de apartheid en over zuidwest- Afrika toch al geen goede erva ringen heeft dan mee te doen met de sancties. Er zijn al Britse diplomaten in Washington om de V.S. te pol sen over de maatregelen die de V. N. moeten nemen. Maar daar voelt men er weinig voor de Zuidafrikanen boos te maken, al was het maar omdat daar een station staat dat voor de Ameri kaanse ruimtevaart van belang is. De Britten weten dat Zuid- Af rika een van hun belangrijkste DOOR JEAN NEAL 47.) Die gedachten waren het die hem vrees inboezenden en hem angstig de nacht in deden staren, zich afvragend wat er van hem moest worden In hoeverre Myra verantwoor delijk was voor zijn aftakeling, dat wist hij niet. Hij wist slechts dat hij het leven hier goed gevon den had totdat hij haar had leren kennen. Hij had het hier goed ge had en zijn tevredenheid hier ge vonden totdat hij haar had leren liefhebben en sedert die liefde onbeantwoord gebleven was. ter wijl hij had gehoopt tegen alle verwachting in, dat alles toch nog in orde zou komen, was hij afge takeld en had zich langzaam maar zeker laten gaan in 't besef dat alles nutteloos geworden was en zonder enige betekenis. Hij had getracht niet meer aan haar te denken en ook dat was onmo gelijk gebleken. Hij had zichzelf voorgehouden telkens weer dat er duizenden meisjes in de we reld en binnen zijn bereik waren. Het had geen zin gehad. Zijn ge voelens waren voor Myra geble ven, waren dezelfde gebleven en doordat die gevoelens geen beant woording gevonden hadden, had hij zich ten slotte wijs gemaakt dat hij een absoluut onnut iemand was. een wezen dat niemand nut was... Hij had eens gelezen en de woorden waren hem bijgebleven, dat de mens in zijn doen en laten geleid en gecontroleerd wordt door een macht buiten hem om en dat de ambities van de mens slechts een soort speelgoed zijn, een gift van diezelfde macht bui tenom als beloning voor gehoor zaamheid. De méns die aan dié macht niet gehoorzaamt of te genspartelt ervaart dat de giften hem ontnomen worden als straf voor zijn ongehoorzaamheid. Zulk een mens verliest alles wat hij bezit en waarop hij prijsstelt, zijn ambities, zijn welvaart, rijn ge luk, alles en het gehele bouw werk van zijn leven dat met die ambities opgebouwd werd, zakt in elkaar en vergaat totdat er niets meer overgebleven is. Op de een of andere wijze had Mal colm die macht tegen zichzelf in het harnas gejaagd en alles wat hij bezat, alles waarop hij zoveel prijs gesteld had, werd hem ont nomen... en than3 was er niets overgebleven... Hij begon te voe len dat zelfs het laatste beetje weerstand niet langer meer te hulp zou schieten en door dit be sef raakte hij meer en meer de kluts kwijt....'.. Op een avond na het uurtje op de veranda, gaf hij de moed op en opstaande .hief hij het gelaat naar de hemel en zei: „Ik heb alles gedaan wat ik doen kon. Nu moet God maar verder helpen." Er hing zwaar weer in de lucht. Grote zware wolkenbanken dre ven langs de nachtelijke hemel. Bliksemstralen verlichtten nu en dan het landschap dat weggedo ken lag onder-het zwarte wolken dek. In de verte klonk het gerom mel van de donder. De storm was nog ver verwijderd en ook de regen was tot dusver uitgeble ven. De hitte die de hele dag reeds geheerst had, was toegeno men en was ondraaglijk gewor den en men kon nauwelijks adem halen. De vensters van de bunga low stonden wijd open. Malcolm lag op zijn bed uitgestrekt. Hij had het laatste stukje laken af geworpen en nog was het te be nauwd om zelfs maar aan slapen te kunnen denken. Hij woelde en keerde rich heen en weer n snak- keerde zich heen en weer en snakte naar adem. Hij had nog nooit 'n nacht als deze meege maakt. 't Was immers lang geen zomer meer en zo laat in 't jaar was deze hitte onverklaarbaar. Zeker, ze hadden hier in de ber gen geweldige stormen meege maakt en ook dan was 't on draaglijk heet geweest, maar dat was in 't midden van de zomer ge weest. Nu met de herfst op komst was 't heter en benauw der dan op de warmste dag die hij ooit in de zomer had meege maakt. „God sta ons bij, wanneer de storm losbreekt", mompelde hij en wiste zich het voorhoofd af. Geleidelijk aan won de vermoeid heid het van hem en hij viel in een onrustige slaap. Ht moest ongeveer 1 uur in de morgen geweest zijn. toen hij op nieuw ontwaakte. Do lucht was niet zo zwart meer en de storm scheen afgedwaald te zijn. Hij werd zich vaag bewust dat er iets niet in orde was. Hij was te sla perig om zich er aanstonds re kenschap van te geven; lag zich verwonderd af te vragen wat het geweest kon zijn dat hem had doen ontwaken. Hij keerde zich cm in de hoop weer in te kunnen slapen. Maar de slaap wilde niet meer komen, omdat zijn onder bewustzijn hem niet met rust liet. Hij voelde dat er ergens gevaar dreigde en na zich enige malen om en om gedraaid te hebben, zat hij rechtop en begreep eens klaps wat het geweest was. De nacht was niet meer zo zwart, had hij gemeend. Hij keek weer uit 't venster en begreep thans vvaarom. Hij had gemeend het maanlicht te zien, maar nu be greep hij dat 't niet de maan ge weest was die de naoht zo licht had gemaakt. Het was een vuur gloed. Vuurgloed! Brand! Hij was met een klaar wakker en zich ten vol le bewust van het gevaar dat hem en zijn mannen met hem, omringde. Goede God, dacht hij, een brand, een bosbrand hier in het dichte woud, Het Mexicaanse ministerie van gezondheid legt op het ogenblik de laatste hand aan een plan tot evacuatie van de ruim 6 miljoen inwoners van de stad Mexico. Over de stad Mexico hangt vaak een dichte mist, die schade lijk is voor de gezondheid. De stad ligt in een dal dat tussen hoge bergen ligt. Ten noorden van de stad zijn vele industrieën gevestigd. Bij bepaalde weers omstandigheden blijven de gore rook uit de fabrieksschoorstenen plus de uitlaatgassen van een half miljoen auto's in de stad hangen. Er ontstaat dan een dich te mist, die zo schadelijk voor de gezondheid is, dat tijdelijke evacuatie wordt overwogen. handelpartners is, die ze (zeker onder de huidige omstandighe den) niet kunnen missen. Ook daar is de geestdrift dus niet groot voor stevige sancties. Londen moet uiteindelijk wel wat gaan doen tegen Rhodesië met hulp van de V. N. Het is een bittere prestigezaak geworden waarbij, hoe men ook handelt, verlies word geleden. Of men verspeelt de zakelijke en voordelige relatie met Zuid- Afrika, óf de Britse naam in de wereld van de zwarte Afrikaan se landen is geen cent meer waard. Wellicht hoopt zowel de Brit se regering als de oppositie dat een nieuw gesprek met Smith alsnog de weg wijst naar een op lossing zonder grote schade. Die hoop kan evenwel niet groot meer zijn. Blijkens de laatste berichten zal dat gesprek (tussen Wilson en Smith) vandaag en/of morgen plaatsvinden op een Britse kruiser bij Gibraltar. Wat het zal op leveren ■Dertien mjensen zijn woensdag om het leven gekomen toen een bus in de buurt van Guatemala- stad van een vijftig meter hoge rots stortte en in de Villalobos- rivier terecht kwam. Zeven-en- twintig personen liepen verwon dingen op. Bondsoaeh George Kessler was aanvankelijk weinig spraakzaam toen de deur van de Nederlandse kleedkamer open ging. „Onze gro te pech was het feit, dat wij in de eerste minuten weinig geluk hadden. Wanneer alles normaal gegaan was, hadden wij na vijf minuten toch zeker 'n 2—0 voor sprong moeten hebben. Daarom ben ik zo blij dat de ploeg is blij ven spelen. Wij zijn de gehele wedstrijd in de aanval geweest en dat de beloning niet uit kon blij ven, bleek in de laatste minuten. ST. NICOLAAS- EN KERSTDRUKTE BIJ DE PTT Amsterdam: De pakketpostafde lingen van de P.T.T. draaien op volle toeren, zoals hier bij het centraal station in de hoofdstad, om de overstelpende hoeveelheid St. Nicolaas- en kerstpakjes (de laatste op dit tijdstip van ver zending vooral voor het buiten land bestemd) weg te werken. De gehele ploeg heeft gevochten voor de overwinning. Het feit dat de Ajacieden, die in verband met de wedstrijd tegen Liverpool de volgende week toch een groot risico liepen op dit zware veld en vooral omdat de Denen zwaar verdedigend speelden, bleven vechten voor de overwinning, te kent toch duidelijk de wil om te winnen." Zonder uitzondering waren de moegestreden Nederlandse spe lers verontwaardigd over de hou ding van het publiek, dat in de tweede helft zijn favorieten meen de te moeten steunen door het ringen van Sinterklaasliedjes. Aanvoerder Daan Schrijvers vertolkte de algemene mening: „Het publiek denkt wanneer er geen doelpunten vallen dat er slecht gevoetbald wordt. Wij heb ben constant tegen negen ver dedigers gestaan en dat is op zó'n zwaar veld een bijna onmogelijke opgave." Bij de Denen was er nauwelijks teleurstelling over de nederlaag. Trainer Pal Petersen zei dat hij gehoopt had op een gelijkspel, zeker toen toen zijn ploeg tot het einde stand hield. „Wij moesten op dit onnoemelijk zware veld wel verdedigen. Overigens heb ik de.grootste bewondering yoor uw team dat tot het eind bleef voet ballen. Nederland was de beste ploeg en het heeft verdiend ge wonnen. Doelman Nielsen, die een voor treffelijke partij speelde,, was te leurgesteld. „Ik had gehoopt dat wij een gelijkspel zouden beha len. Het is helaas niet. gelukt. De Deense keeper was vol lof over het faire spel van de Neder landse aanvallers. „Ik ben geen moment geduwd of geslagen zo als dat overal maar al te dikwijls gebeurt." De Turijnse club Juventus heeft zich woensdag geplaatst voor de achtste finales van het voetbal toernooi om de jaarbeurssteden- beker. Juventus won in Lissabon de tweede ontmoeting tegen de Fortugese club Setubal met 20, na bij rust reeds met 1—0 de lei ding te hebben genomen. De eerste wedstrijd leverde de Italianen op eigen terrein een 31 overwinning op. Jn de achtste finales komt Ju ventus uit tegen het Engelse Dundee United. Dank zij bijzonder goed spel heeft Cruzeiro woensdagavond in Belo Horizonte een verrassend ruime 62 zege behaald op San tos, de club van Pele. Het was de eerste wedstrijd tussen beide ploegen voor de finale van de Braziliaanse voetbalbeker. Ruim 70.000 toeschouwers wa ren er getuige van dat Cruzeiro in de eerste helft tot 50 kon uitlopen. De formatie van Belo Horizonte dankte de zege aan voortreffelijk voetbal waartegen Santos aanvankelijk geen wapen had. Het werd voor Pele helemaal een slechte dag. Het Braziliaanse idool kon een kwartier voor tijd zijn zenuwen niet langer beheer sen en werd door de scheidsrech ter uit het veld gezonden. De tweede wedstrijd tussen beide clubs wordt zaterdag 7 dec. in Sao Paulo gespeeld. Columbia heeft woensdag in Santiago een 52 zege behaald op Chili. De wedstrijd telde voor het Zuidamerikaanse voetbal kampioenschap.

de Vrije Zeeuw | 1966 | | pagina 9