PROVINCIAAL NIEUWS Gemeenteraad van Terneuzen Gemeenteraad van Axel Subsidies voor het jaar 1967 iets vaar haar fiets! ^•l&rboren iielde Pagina 2 ÖE VRIJE ZEEUW Donderdag 1 december" 1908 Terneuzen Petnis Hondiuslyceum Breskens Vergadering gemeenteraad Oostburg Othene Sluiskil Sluis Gestorven na tien dagen vasten 'n geschenk voor moeder? Duitse kustvaarder in moeilijkheden Gemeenteraad behandelt de begroting De gemeenteraad van Terneu- zen komt donderdagmiddag 8 december om 15 uur in open bare vergadering bijeen ter be handeling van de begroting voor het dienstjaar 1967. De agenda luidt: Voorstel van B. en W. tot vaststelling van de gemeentebe groting 1967 en de begrotingen van de takken van dienst (t.w. het woningbedrijf, het grondbe drijf, de dienst van openbare werken en van de sociale dienst) idem tot wijziging van: a. de begroting 1967 van de dienst openbare werken; b. de begroting 1967 van de sociale dienst; c. de gemeentebegroting 1967. Na een schorsing om 18 uur zal de vergadering zo nodig wor den voortgezet om 19.30 uur. Aanrijding Gisteravond te ongeveer elf uur had op de Schoolweg ter hoogte van de voormalige remi se van de Z. V. T. M. een aan rijding plaats van een aldaar geparkeerde vrachtauto door een door de heer J. de D. uit Ter- neuzen bestuurde personenauto, rijdende in de richting van de Grenulaan. De auto kwam met de rechter voorzijde in botsing met de lin ker achterzijde van de vracht wagen, tengevolge waarvan de auto dwars op de rijweg kwam te staan. Zowel de bestuurder van de auto als de mede-inzit tende mej. E. de B. uit Hoek werden licht gewond. Eerste hulp werd verleend door de E. H. B. O.'er de heer P. de Witte. Na verbonden te zijn i konden beide inzittenden per auto naar hun ouderlijke woning worden gebracht. De personenauto werd zeer zwaar beschadigd. Bij beschikking van de staats secretaris van onderwijs en we tenschappen is voor het tijdvak van 12 september 1966 tot 15 augustus 1967 in tijdelijke dienst benoemd tot leraar aan de rijks h.b.s.; de m.m.s. en de h.a.v.o.- afdeling van het Petrus Hondius lyceum te Terneuzen de heer D. van Ooijen alhier. De gemeenteraad van Bres kens vergaderde onder voorzit terschap van burgemeester Eek hout. De algemene woningbouwver eniging Breskens heeft machti ging gekregen om de bouw van het bejaardencentrum te gun nen aan de fa. Van der Poel te Terneuzen. Aan de plaatselijke E.H.B.O. werd een subsidie van 500 toe gekend voor de aanschaf van een beademingsapparaat. Met de P.Z.E.M. werd per 1 januari een nieuw contract aangegaan voor de openbare verlichting. De fa. Bron te Waterlandkerk |e had verzocht de tarieven voor het ophalen van huisvuil temo gen verhogen. Per 1 jan. zullen de tarieven als volgt zijn: 13 voor de eerste emmer en ƒ8 voor de volgende emmer. De ontwerpstatuten voor de dienstverlening bejaarden wer den goedgekeurd. Als gemeen telijke vertegenwoordigers wer den aangewezen mevr. M. Nier mans en de heer W, v. d. Hooft. Besloten werd aan de heer H. Vermeulen garantie te verlenen voor de bouw van een vissers vaartuig. Ten aanzien van het streek plan West Zeeuws-Vlaanderen hadden B. en W. reeds een 5-tal opmerkingen gemaakt, waarin «ij stelden dat in het plan geen jachthaven is opgenomen, dat de bestaande kustwegen te smal blijven, dat een bestaand kam peerterrein van de heer Cap- pon niet in het plan is opgeno men, dat het doortrekken van de weg Breskens—Hoofdplaat naar de Braakman ontbreekt en tot slot dat met vreugde wordt geconstateerd dat groot-indus trie uit West Zeeuws-Vlaande ren wordt geweerd. Wanneer Brabant zijn afval water gaat lozen in de Schelde, zal de recreatieve taak van West Zeeuws-Vlaanderen onvoldoende kansen krijgen, aldus merkte de heer Van Schaick op. Ook wet houder Van der Hooft was deze mening toegedaan. De heer Ver gouwe merkte op dat het beter zou zijn geweest als de 13 ge meenten een commissie hadden benoemd om deze zaak te bekij ken. De heer Vergouwe infor meerde naar het verdwijnen van de sportvelden, als de veerhaven zal worden uitgebreid voor de dubbeldeksveerboten. Voorts was men van mening dat G. S. de zaak te veel in eigen hand willen houden, waardoor de gemeentelijke autonomie wordt geschaad. De heer Luteijn wilde wel weten wat men onder zwa re industrie verstaat. Voor de verlichting van de sportaccommodaties werd een bedrag van ƒ3000 beschikbaar gesteld. Aanvoer vismijn Aan de vismijn te Breskens zijn in de week van 20 t/m 26 november aangevoerd: 5611 kg exportgarnalen, 262 kg pellerij garnalen, 1013 kg bot, 3187 kg schar, 4368 kg schol, 68.076 kg gul, 14.602 kg wijting, 4078 kg sprot, 29 kg haai, 157 kg tarbot, 85 kg rog, 1934 kg tong, 77.451 kg haring, 61 kg makreel, 24 kg griet, 2 kg zalm en 244 kg on verkochte bot. Sinterklaas-rally Vrijdagavond gaat te Oostburg de jaarlijkse Sint-Nicolaasrally van de W.Z.A. van start. De leng te van deze oriëntatierit bedraagt ongeveer 30 km. De gemiddelde snelheid is vastgesteld op 24 km per uur. De eerste auto start om half acht op de Markt. Na afloop worden de prijzen door Sint Nicolaas in eigen per soon uitgereikt in café ,,L' Am bassadeur". Kaartavond Aan de laatstgehouden kaart- wedstrijd te Othene namen niet minder dan 61 spelers deel. Als gewoonlijk waren er weer veel mooie prijzen te winnen en dit verklaart de grote deelname. De uitslag was: 1. J. de Braai; 2. mevr. Van den Broek; 3. Th. Meertens; 4. J. Scheele; 5. J. v. d. Berge; 6. D. Bareman; 7. G. Buijze; 8. Matth. de Bruijne; 9. G. van Driel; 10. A. Schelleman; 11. J. Eekman; 12. C. Jansen; 13. W. Kaijser; 14. J. de Vos; 15. M. de Jonge; 16. J. Bareman. Speeltuinplannen verder uitgewerkt Op 28 november kwam het actiecomité voor een speeltuin te Sluiskil in vergadering bijeen onder voorzitterschap van pater Palinus. Als adviseur was aan wezig de heer A. Schellings, be stuurslid van de nationale unie van speeltuinorganisaties. Nadat de voorzitter de ontwikkelingen in het kort had geschetst, ging men over tot het formeren van een voorlopig bestuur. Voorzit ter werd de heer A. Pestra, se cretaris de heer R. Engel. Een penningmeester kon nog niet wor den benoemd. Verder hebben zitting in het voorlopig bestuur de heren De Smit, Bracke en Bouwens. De heer Schellings ad viseerde zo spoedig mogelijk over te gaan tot oprichting van een vereniging. Hij schetste de ont wikkeling van het speeltuinwe zen in ons land en bracht een fol der onder de aandacht van het bestuur. Als eerste concrete taak nam het voorlopig bestuur op zich om een enquête uit te schrij ven onder de Sluiskilse bevol king en adhesiebetuigingen te verzamelen. Verder zullen op korte termijn contacten worden gelegd met het gemeentebestuur aangaande grond en subsidie. Men hoopt in principe zomer (ADVERTENTIE) Geef surprises die beklijven: platenbonnenzwarte schijven (ADVERTENTIE) Geef surprises die beklijven: platenbonnen.,. zwarte schijven 1967 van start te kunnen gaan. Pater Paulinus sprak de hoop uit, dat het voorlopig bestuur spoedig gunstige resultaten zou mogen boeken. Hij wees erop, dat het bestuur steeds kan rekenen op adviezen van de zijde der jeugdraden en oudercommissies. Biljartwedstrijd In café „Wilhelmina" vond een biljartwedstrijd plaats voor de aangesloten leden van „Krijt op Tijd". De uitslag luidde: 1. Alf Clyncke-Joh. de Bruijne; 2. W. Husson-F. Clyncke; 3. G. van Oorschot-L. de Rooy. Pootvis uitgezet De hengelsportvereniging „Jan tje van Sluis", heeft deze week in de Brugsevaart een grote hoe veelheid pootvis uitgezet. Een en ander geschiedde onder leiding en toezicht van de Nederlandse Heidemaatschappij. FRANSE SPELEOLOOG NA ZES MAANDEN AAN DE OPPERVLAKTE Parijs: De Franse speleoloog Jean Pierre Mairetet, met don kere bril, wordt door leden van de luchthavenpolitie uit het vliegtuig gedragen, dat hem van Nice naar de hoofdstad heeft ge bracht. Mairetet heeft zes maan den alleen in een ondergrondse grot doorgebracht. (ADVERTENTIE) Geef surprises die beklijven: platenbonnenzwarte schijven De 47-jarige heilige man Risjx Swaroep Brahmbasjari is na tien dagen vasten voor een nationaal verbod op het slachten van koeien woensdag in Nieuw Delhi overleden. Van hogerhand is ver boden hem in de stad te creme ren of te begraven. Zijn lijk is naar zijn geboorteplaats Goerh- moektesjwar, ongeveer 80 km Nieuw Delhi, overgebracht. Bij de tempel waar de hindoe over leed, was een mensenmassa sa mengestroomd die bloemen op zijn lijk legde, hymnen zong en voorlas uit de geschriften. Om ongeregeldheden te voorkomen was een grote politiemacht inge zet. De politie heeft een andere mening over de doodsoorzaak van de hindoeleider. Volgens haar had hjj dinsdagavond zijn vasten beëindigd. Hij zou toen echter te snel en te veel voedsel tot zich hebben genomen, waar door hjj in de nacht aan indiges tie overleed, aldus de Indische politie. ADVERTENTIE (ADVERTENTIE) Geef surprises die beklijven: platenbonnen... zwarte schijven In de op donderdag 8 decern ber a.s. te houden vergadering van de Terneuzense gemeente raad komen bij de behandeling der begroting de volgende subsi- dievoorstellen van B. en W. aan de orde: Politiesportvereniging Terneu zen 150, Vereniging voor veilig verkeer „Terneuzen en omstreken" 750. Jeugdverkeerstuin 500, Deze instelling beoogt jonge kinderen vertrouwd te maken met veel voorkomende verkeers situaties en draagt in belangrijke mate bij tot de verkeersveilig heid. Kraamcentrum van de Groene Kruisverenigingen in Oost Zeeuws-Vlaanderen te Zaamslag en de r.k. stichting voor kraam zorg van het Zeeuwse Wit-Gele Kruis te Hulst 2,per verzor gingsdag. Het Groene Kruis en het Wit- Gele Kruis te Terneuzen en het Wit-Gele Kruis te Sluiskil de helft van de contributie met een maximum van het rek. tekort. Sint-Willibrordus stichting van het katholiek wijkcentrum 1000,—. St. Elisabethstichting (r.k. zie kenhuis te Sluiskil) ƒ7000, Koningin Wilhelminafonds te Amsterdam 400, Ned. Vereniging tot rheuma- tiekbestrjjding 400, Vrouwenadviescommissie in zake woningbouw 50, Fruitteeltvakschool te Philip pine en lagere tuinbouwschool te Kapelle ƒ20,— per leerling uit deze gemeente. Zeeuws Studiefonds te Middel burg 2000, Vormingswerk leerplichtvrije jeugd. a. Mater Amabilischool in de ka naalzone. Geraamd is 18, per leerling (avondcursus); b. Stichting Vormingswerk leer plichtvrije vrouwelijke jeugd 2500,—; c. Katholieke Levensschool voor jonge werknemers in Zeeuws- Vlaanderen 720, d. Vormingswerk leerplichtvrije mannelijke jeugd in Zeeuws- Vlaanderen ƒ720, Voor de onder b, c en d. ge noemde stichtingen is de raming gebaseerd op 20 van de door het rijk vastgestelde subsidiebe- le lasten. Personeelsvereniging gemeen te Terneuzen 500, Verenigde openbare leeszaal en bibliotheek. Gesubsidieerd blijven afzon derlijk: a. Openbare bibliotheek 27.156; b. R.K. openbare uitleenbiblio theek kanaalzone 4000, „Harmonie Terneuzen" 2025. R.K. fanfare „St. Franciscus Sluiskil" 1000,—. Tamboer- en pijperkorps 500. Kinderfeesten 2500, Vorig jaar werd 2500,be groot in verband met het huwe lijk van de kroonprinses. Naast de subsidies voor te verwachten feestelijkheden rondom het ko ninklijk huis worden ook de kin derfeesten op Koninginnedag uit deze post betaald. Voor derge lijke evenementen wordt door gaans ca. 80 door particulieren gefinancierd. Amateurtoneel 600, Culturele uitvoeringen e.d. 10.500,—. Vereniging „Oud Terneuzen" ƒ500,—. Vormingscentrum Hedenesje 1,per dag per deelnemer uit deze gemeente. Kinderboekenweek 250, Schoolsportdag ƒ750,—. Sportkeuring ƒ2,50 per keu ring. Kadervorming sportleiders 500,—. Jeugdsportsubsidie ƒ4000, De sportverenigingen ontvin gen door een lage zaalhuur een koude subsidie. Een gerichte sub sidie verdient de voorkeur. Voor- DOOR JEAN NEAL 46.) „Je liegt", zei hij. „Iemand heeft het slot open gekregen zon der mijn sleutel." De kok en zijn vrouw keken hem zonder een spier in hun ge zichten te vertrekken aan. Mal colm voelde zich woedend wor den. „Het zal beter voor jullie zijn, als je eerlijk opbiecht." Hij kon zich niet langer in houden. Hij bracht zijn srezicht dichtbij de strakke gezichten van het tweetal en schreeuwde hen toe: „Ik heb een hekel aan die ven! Ik veracht dieven!" Hij wees met bevende vinger naar de deur. „Eruit! Jullie alle bei, eruit! Ik wil jullie niet meer zien!" Even later waren ze heenge gaan en Malcolm was alleen ach tergebleven. Hij was enigszins gekalmeerd en stond hoofdschud dend naar de Hessen te kijken. „Wat een herrie voor niets", mompelde hij. „Waarom die twee ervoor op laten draaien? Ik ben onredelijk eeweest... Als ik niet oppas kom ik straks nog in een zenuwinrichting terecht." Hij bracht de middag verder door met denken aan hetgeen ge passeerd was. Hij kon het onaan gename gevoel maar niet kwijt raken, dat hij ongelijk had ge had en dat hij de kok en zijn vrouw onrechtvaardig had be schuldigd van de diefstal van de whisky. Het was immers heel goed mogelijk dat hij zelf de whisky gebruikt had. Het was heel goed mogelijk dat de drank niet gestolen was. Het was niet altijd zo gemakkelijk om eerlijk en redelijk te zijn in je oordeel als je slechts op je eigen oordeel moet afgaan Nijdig op zichzelf trachtte hij afleiding te vinden en ging uit met zijn geweer om te zien of er misschien een mals boutje te ver schalken was, wat meer dan wel kom zou zijn om het eentonige dieet een beetje te variëren. Toen hij enkele uren later met het geweer over de schouder bij de blokhut terugkeerde, trof hij de kok daar aan. Bij de varanda zag hij diens vrouw. Ze keek hem bijna smekend aan, toen hij bin nentrad en volgde hem aanstonds. „Het spijt me zo over die whisky, meneer Vernon", zei de vrouw rustig. „We wisten er eer lijk niets van; mijn man niet en ik niet. U moet me geloven, me neer." Malcolm glimlachte eensklaps. Hii voelde zich opgelucht. „Het spijt mij ook", zei hij. „Ik ben bang dat ik een beetje haastig geweest ben. Ik ben de laatste tijd niet erg wel geweest en..." „Dat heb ik bemerkt, meneer Vernon." De vrouw knikte na drukkelijk. „U hebt uw verlof helaas ook niet genomen en een man kan hier niet altijd zijn. Het is niet goed voor een man om er niet eens tussenuit te gaan. U moest eigenlijk nu nog verlof ne men, voordat de winter komt... Denkt u maar niet meer aan van morgen. George en ik begrijpen het wel..." Ze had gelijk, dacht hij, toen de vrouw was heengegaan. Hij moest nodig weg... Hij moest ver lof nemenj voordiat de winter kwam HOOFDSTUK 10 Malcolm liet het boek dat hij had zitten lezen, vallen en her haalde de laatste zin zacht voer zich heen. „De eenzaamheid, vooral voor diegenen die haar hebben leren kennen in de dodelijke, verlam mende stilte van de woestijn, is inderdaad een angstaanjagend iets..." „Vreemd", mompelde hij. „Ik heb nooit iets angstaanjagends gezien in de eenzaamheid. Ik be gin echter van mening te veran deren. Er schuilt veel waarheid in die woorden." Dat was waar. Hij was begon nen in te zien dat de eenzaamheid en de stilte in de ontzaglijke uitgestrektheid rondom hem, zwaar op hem waren gaan wegen. Hij had inderdaad nachten gehad dat hij werkelijk bang geworden was. bang voor die stille een zaamheid. De onbetekenendheid van de mens in deze omgeving maakte niet onrustig op de nor male wijze. Ze Werd slechts geac centueerd en g.af reden tot angst en vrees, wanneer die mens op gehouden had de majesteit te erkennen die de eenzaamheid ge maakt heeft en deze draaglijk heeft doen worden, wanneer de mens ophoudt te erkennen dat die majesteit niets afschrikwekkends heeft en milddadig is. Malcolm die gedurende de oorlogsjaren zijn geloof verloren had, had vergeten dat er een ma jesteit als deze bestond. Hij Kon zich dus moeilijk om steun tot die majesteit wenden. Hij be greep zelf wel dat het geen vrees voor de dood was die hem on rustig deed zijn, noch vrees voor het leven. Hij had het gevoel dat hij in de strik geraakt was van onbekende machten, ongekende en onberekenbare machten welke buiten de religie staan, die de mens als een barrikade om zich getrokken heeft teneinde zich te kunnen beschermen tegen de geesten van de duisternis, die hij zonder religie, zonder geloof niet te lijf kan of durft te gaan. Malcolm had langzamerhtnd het gevoel gekregen alsof hij om ringd was door krachten sterker en groter dan de mens, machten van de duisternis en machten van het kwade, die hem her- en der waarts wierpen als een bal op de golven van een woeste zee en hem zijn machteloosheid en zijn kleinheid deden voelen, hem een voorproefje gevend van hetgeen zé hem zouden kunnen doen en misschien zouden doen, wanneer de tijd daarvoor rijp zou zijn... (Wordt vervolgd.) gesteld wordt 4000,te ramen. Dit bedrag komt overeen met de inkomsten uit de voorgestelde verhoging der zaalhuren. Jeugdnatuur wacht 1200, Vereniging voor vreemdelin genverkeer 500, Speeltuin Oranjekwartier 750,—. Vrije jeugdvorming (organisa ties) ƒ2500, Kadervorming 1000, 75 van de kadervorming wordt door de gemeente gesub sidieerd. Openjeugdwerk 1500, Voor de instuiven 1000, en voor de jeugdvakantieweek 500,wordt een gelijk be drag geraamd als in 1966. Nieuwe vormen van jeugdwerk 10.000,—. In het afgelopen jaar zijn enke le initiatieven op het gebied van het jeugdwerk uitgegroeid tot volwaardige voorzieningen, ter wijl bij andere groeperingen eveneens wordt gewerkt aan de vormgeving van ideeën. In hoe verre het bedrag zal worden uit gekeerd, is afhankelijk van het tijdstip waarop het rijk deze werkvormen subsidiabel zal ach ten. Economisch-technologisch in stituut te Middelburg ƒ2400, Reclasseringsinstellingen 25 per organisatie. Drie reclasseringsinstellingen verrichten werkzaamheden ten behoeve van inwoners dezer ge meente, n.l.: 1. Centraal Genootschap tot Re classering; 2. Leger des Heils; 3. R.K. Reclasseringsvereniging. Bejaardensociëteiten 1750, Maatschappelijk werk 18.500. Geestelijke Volksgezondheid 10.000,—. Gezinszorg 26.500, De bestaande subsidieregeling wordt gecontinueerd, d.w.z. dat de gemeente subsidie verleent tot dezelfde bedragen als de rijks overheid. Voor de groepen be- j jaarden en chronisch zieken wordt een extra-subsidie ver leend van 1,75 per dag, echter tot maximaal de helft van het te kort op deze verzorging. Gezinszorg wordt verricht door: 1. Prot. Chr. Stichting voor Maatschappelijk Werk in Oost Zeeuws-Vlaanderen; 2. Stichting voor Katholiek So ciaal Werk en Gezinszorg in het dekenaat Terneuzen; 3. Algemene Stichting Gezins zorg voor Zeeuws-Vlaande ren. Zeeuwse Stichting voor Reva lidatie ƒ400,—. Consultatiebureau voor huwe lijks- en geslachtsleven 1000. Vergadering van dinsdag 29 november 1966. Aanwezig: Voorzitter Burgemeester M. K. van Dijke. Secretaris: P. G. v. d. Bosse. Wethouders: M. L. M. IJse- baert en C. van Bendegem. Leden: J. H. Bouman, P. Dek ker, J. Dieleman, J. den Doel- der, M. 't Gilde, A. H. van der Lee, J. C. van Luijk, E. A. Maas, D. J. Oggel, J. Vink en A. de Waard. De voorzitter opent de verga dering met het uitspreken van het ambtsgebed. MEDEDELINGEN Het antwoord op de vraag be treffende een wijziging ir. het reglement van orde is voor de heer Oggel aanleiding hierover het woord te vragen. Spreker zegt dat het antwoord van B. en W. onvoldoende is en hem geen bevrediging schenkt. Wanneer men bij de behande ling van efcn voorstel een afwij zend standpunt heeft, kan men hierover tweemaal het woord voeren en bij wijze van gunst mogelijk een derde maal. Wanneer wij art. 17 nu wijzi gen, ontstaat de mogelijkheid opnieuw vragen te stellen en zijn standpunt te verdedigen. Dan heeft men recht en is het geen gunst meer. De voorzitter wijst erop dat met een wijziging van art. 17 er nog niet is, daar art. 18 de voorzitter het recht geeft het debat te sluiten om te voorko men dat een eindeloos debat ont staat. Dit is een juiste bepaling. In de achter mij liggende ambts periode ben ik altijd royaal ge weest met het hanteren van deze mogelijkheid, aldus de voorzit ter. Ik zal ook in de toekomst royaal zijn met het verlenen van het woord. De heer Maas kan ten dele de heer Oggel steunen en inplaats van tweemaal, driemaal de ge legenheid geven zijn standpunt kenbaar te maken. Hierna dient de heer Oggel een voorstel in tot wijziging van art. 17 'van het reglement van orde. De voorzitter zegt dat dan een commissie moet worden be noemd welke dit voorstel zal onderzoeken en advies zal uit brengen aan de raad. De voorzitter verzoekt de he ren v. d. Lee, Dieleman, Maas en Van Luijk in deze commissie zitting te willen nemen. De heer Van Luijk zegt geen zitting in de commissie te wil len nemen, daar het wijzigen van art. 17 alleen geen zin heeft. Artikel 18 zit hier volledig aan vast. Hierna verzoekt de voorzitter de heer De Waard zitting in de commissie te willen nemen. Deze is daartoe evenals de overige aangezochte leden bereid. BESTUUR SPORTSTICHTING In het bestuur van de sport stichting Axel worden benoemd de heren P. Jansen van de chr. sportvereniging „Voorwaarts"; H. A. Koekkoek van de voetbal vereniging „Spui" en J. C. Vink voor de Axelse bad- en zwem inrichting. ETAGEWONINGEN De katholieke woningbouw vereniging, gevestigd te Hulst, is voornemens in de gemeenten Clinge, Hontenisse. Koewacht, Sint Jansteen, Zuiddorpe en Axel een aantal bejaardenwoningen te stichten. In Axel zullen aan de Van Gistellelaan 48 etagewoningen worden gebouwd. Ter financiering van de stich- tingskosten zal het bestuur van de woningbouwvereniging in eerste instantie een geldlening aanghan, in totaal groot 2.750.000 gulden, tegen een kóers van 98 °/o en een rente van 7 's jaars. De gemeenten, waarin de woningen worden gebouwd, dienen garant te zijn voor de betaling van rente en aflossing van een evenredig deel van de lening. Het door de gemeente Axel te garanderen aandeel in genoemde lening is 986.623. Besloten wordt B. en W. te machtigen de betaling van ren te en aflossing te garanderen. RONDVRAAG De heer Van der Lee zegt dat de kleuterschool „Roodkapje" reeds nu aan het aantal toege stane leerlingen voor 2 leidsters is. Daardoor zullen zij die nu de leeftijd hebben, moeten wach ten tot september 1967 om ge plaatst te kunnen worden. Spr. vraagt of het college al heeft bekeken, de mogelijkheid de be zetting uit te breiden door het aanstellen van een 3e leerkracht of tijdelijke leerkracht. De voorzitter kan mededelen dat van de minister toestemming is verkregen tot aanstelling van een derde leerkracht. Een op roep zal worden geplaatst. De heer Van der Lpe yfljst erop dat vorige benoemingen soms veel tijd heb hen..geTê agd waardoor sollicitanten dan reeds elders waren aangesteld. Daar om zou spr. willen voorstellen dat het college sneller tot be noeming overgaat na overleg met de onderwijscommissie. De heer Maas deelt het stand punt van de heer Van der Lee.' De voorzitter zegt dat er niet veel leerkrachten voor het kleu teronderwijs beschikbaar zijn. Het zou goed zijn B. en W. te machtigen deze benoemingen te doen na de onderwijscommissie te hebben gehoord. De heer Oggel stelt dat dit moeilijkheden kan opleveren. Het is mogelijk dat B. en W. zouden willen benoemen en dat de commissie er tegen is, De voorzitter doet de toezeg ging dat er alleen wordt be noemd na overeenstemming met de commissie. De heer Oggel wil met deze machtiging tijdelijk akkoord gaan. Wanneer er weer meer mogelijkheden liggen, wil hij de benoeming door de raad laten geschieden. Spr. denkt aan een periode van een jaar. De heer Van der Lee stelt voor de maatregel te treffen voor de zittingsperiode van deze gemeenteraad. Dit voorstel wordt aangeno men. De voorzitter sluit hierna de vergadering met het uitspreken van het dankgebed. De Duitse kustvaarder „Anna Hartman" van 424 b.r.t. heeft gisteren 20 mijl buiten Hoek van Holland te kampen gekregen met machinepech. De sleepboot „Maasbank" van L. Smit zette koers naar het in moeilijkheden geraakte schip. Omstreeks half vier heeft de „Maasbank" vastgemaakt aan de „Anna Hartman". De kustvaar der zal worden hersteld. De „Maasbank" heeft er aan zienlijk langer over gedaan dan aanvankelijk was berekend om de „Anna Hartman" te vinden. De sleper heeft enige uren rond gevaren op de plaats waar de kustvaarder volgens de positie- opgave zou ronddrijven, zonder het schip te kunnen vinden. De lange speurtocht is vooral te wijten aan 't feit, dat de weers omstandigheden op zee zeer on gunstig waren. Het zicht waj bovendien vrij slecht. (ADVERTENTIE) Geef surprises die beklijven: platenbonnen... zwarte echljven

de Vrije Zeeuw | 1966 | | pagina 2