DAF VARIOMATIC: de meest volledige automatische transmissie f 4.995,- Automobielbedrijf „Garage CITO" Gebr. ESSELBRUGGE N.V. BEURSOVERZICHT MET RAADSEL VAN ROVANNA bon 576 STAATSLOTERIJ Niet elke "matfc" Is een variomatic I zonder schakelen zonder koppelen zonder meerprijs van zes-a zevenhonderd gulden wmi Woensdag 30 nov. 1960 jfagina 5 fel accelereren «snel rijden zonder horten of stoten topsnelheid is kruissnelheid*automatisch de beste.versnelling altijd beide handen aan het stuur steeds alle aandacht voor.weg en verkeer Reéds voor koopt u een DAF met dit volmaakte rij-comfort. Bezoek uw DAF-dealer. Zie en rij de Daffodil of Daf 44 A.ti.b. in envelop zenden aan DAF Eindhoven. Frankeren als brief, o Hulppostkantoor tien gulden rijker na (mislukte) overval DAF-Dealer voor Zeeuws-Vlaanderen: EEN WIJZIGING IN NEDERLANDS ELFTAL Van der Kuylen op de plaats van Cruyff GEVECHT MET VEEDIEVEN Bus in sloot RECHTSTREEKSE NTS-UITZENDING VAN LIVERPOOL-AJAX Dode bij frontale botsing Duivensport Kampioenschappen 1966 Oost Zeeuws-Vlaanderen N.B.v.Z. Duits kustvaartuig in nood HARSTER MOET TERECHTSTAAN Slager haalde koeien uit weiland DE VRIJE ZEEUW Stuur mij zonder enrge verplichting in lichtingen over de Daffodil/Daf 44* 'Doorhalen wat niet verlangd wordt. 80 NAAM: STRAAT;. PLAATS;. Een man van ongeveer dertig jaar heelt gisteren getracht de gedlla van het hulppostkantoor te Heerlerheide te lichten. Dank zij het kordate optreden van de lokettiste mej. G. Peerboom moest de overvaller onverrichter- zake vertrekken. De man, die een militair windjack droeg, waarvan hij de capuchon omhoog had ge daan en een sjaal voor het gezicht had, kwam het postkantoortje binnen op het moment dat geen andere klanten aanwezig waren. Hij ging eerst naar een zich in de hoek bevindend boekenstalletje, waar hij twee pockets uitzocht. Vervolgens gal hij de lokettiste een biljet van tien gulden, daar mee te kennen gevend dat hij wil de afrekenen. Op het moment dat zij het wis selgeld wilde teruggeven, gaf de overvaller haar een klap in het gezicht en deed een greep naar de geldla. Mej. Peerboom wist haar tegenwoordigheid van geest te be waren en gaf de aanvaller een slag terug, waarvan de laatste zó schrok dat hij met achterlating van zowel de tien gulden als van de pockets de benen nam. Tot nu toe is hij nog niet dooi de politie opgespoord. AXEL Telefoon 01155-651-653 SCHOONDIJKE - Telefoon 01173—369 Zeist; Het Nederlands elftal voor de wedstrijd tegen Denemarken, hedenavond, is samengesteld. Voor v.l.n.r.: Sjaak Swart, Willy van der Kuylen, Klaas Nuninga en Piet Keizer. Midden v.l.n.r.: Wim Suurbier, Bennie Muller, Willy Dullens en Cor Veldhoen. Achter v.l.n.r.: Rinus Israel, Ed die Pieters Graafland en Daan Schrijvers. Het Nederlands elftal, dat van avond in Rotterdam tegen Dene marken uitkomt, wijkt op één plaats af van de formatie, die op 6 november in Amsterdam met 21 verloor van Tsjecho-Slowa- kije. Willy van der Kuylen, die op 18 september in Wenen tegen Oostenrijk zijn laatste interland speelde, vervangt Johan Cruyff, die één jaar lang niet in ver tegenwoordigende elftallen mag worden opgesteld. Het Nederlands elftal is voor deze wedstrijd in het toernooi om het Europees kampioenschap voor landenteams als volgt samengesteld: Doel: Eddy Pieters Graafland (Fejjenoord). Achter: Wim Suurbier (Ajax), Rinus Israël (Feijenoord), Daan Schrijvers (PSV) en Cor Veld hoen (Feijenoord). Midden: Eennie Muller (Ajax) en Willy Dullens (Sittardia) Voor: Sjaak Swart (Ajax), Willy van der Kuylen (PSV), Klaas Nuninga (Ajax) en Piet Keizer (Ajax). Reserves zijn: Tonny van Leeuwen (G.V.A.V.), Frits Flin- kevleugel (D.W.S.). Miel Pijs 'PSV"), Jan Klijnjan (DFC) en Peter Kemper (PSV). r In de Mexicaanse plaats Tunas bij Acapulco heeft de politie de zer dagen een hevig vuurgevecht geleverd met een aantal veedie ven, Het resultaat van de strijd was elf doden, onder wie vijf po litiemannen. Er waren zes ge wonden. van wie vier vrouwen. Dinsdagmiddag omstreeks half twee is op de Zuiderweg tussen Opperdoes en Twisk in Noord-Holland een bus van de Naco bij een inhaalmanoeuvre van de weg geraakt en na tegen twee bomen en een licht mast te zijn gebotst in een sloot terechtgekomen. De meeste passagiers kwamen met de schrik vrij. Enkele hepen wat schrammen en een bloedneus op. Woensdag 14 december zendt de N.T.S. van 20.25 uur tot 22.15 uur op Nederland I een recht streekse reportage uit van de voetbalwedstrijd Liverpool-Ajax, die in Liverpool wordt gespeeld. Het betreft hier de tweede ont moeting van de beide landskam pioenen in het kader van de acht ste finale van het toernooi om de Europacup. Ten aanzien van een reportage van het eerste treffen tussen beide clubs, dat op woensdag 7 december in het Olympisch sta dion te Amsterdam plaatsvindt, deelt de N.T.S. mede, dat de uit zending hiervan afhankelijk is van het verloop van de kaartver koop. Dinsdagmorgen is op de van Heemstraweg in Beuningen de 23-jarige leerling-kok A. J. Bud- de uit deze plaats om het leven gekomen, toen hij bij inhalen van 'n motorrijder in frontale botsing kwam met een tegemoetkomende tankauo. Ook de gladheid van het weg dek schijnt bij dit ongeluk een rol te hebben gespeeld. Hok - Vitesse: 1. A. J. Smalie- gange, Terneuzen; 2. W. de Putter, Axel; 3. D. Deurwaarder, Terneu zen. Hok - Halve fond: 1. W. de Put ter, Axel; 2. A. J. Smallegange, Terneuzen; 3. D. Deurwaarder, Ter- neuzen. Hok - fond: 1. A. J. Smallegange, Terneuzen; 2. D. Deurwaarder, Ter neuzen; 3. W. de Putter, Axel. Hok - Jonge duiven: 1. D. Deur waarder, Terneuzen; 2 A. J. Smal legange, Terneuzen; 3. W. de Put ter, Axel. Vitesse-duif: 1. A. J. Smallegan ge, Terneuzen; 2. en 3. W. de Put ter, Axel. Halve fond - duif: 1. W. de Put ter, Axel; 2. D. Deurwaarder, Ter neuzen; 3. W. de Putter, Axel. Fond-duif; 1., 2. en 3. A. J. Smal legange, Terneuzen. Jonge duiven - duif: 1., 2. en 3. A. J. Smallegange, Terneuzen. Generaal kampioen: 1. A. J. Smallegange, Terneuzen; 2. D. Deurwaarder, Terneuzen; 3. W. de Putter, Axel. Generaal kampioen prov. Zee land, N.B.v.Z.: 1. C. Daane, Mid delburg; 2. S. Kodde, Veere; 3. E. Vermast, Yerseke; 4. J. Vleugel, Wemeldinge; 5. A. J. Smallegange, Terneuzen; 6. C. Hoek, Middel burg; 7. J. Schroevers, Arnemui- den; 8. L. A. Lievense, VIJssingen; 9. J. Philipse, Yerseke; 10. D. Deur waarder, Terneuzen. St. Niklaas Z.V.-Schelde 5-10 Schelde speelde te St. Niklaas zijn tweede wedstrijd tegen de club van die naam in het kader van de Vlaamse kompetitie. In het eerste speldeel lagen de Schelde-aanvallers in het die^e gedeelte en met goed spel werd de verdediging van de gastheren uiteengerafeld. Door doelpunten van De Poo- ter, Weijland, Leeman en weer Weijland brak de eerste rust aan met een 04 stand. In het tweede speldeel liet St. Niklaas echter zien, dat ze er ook iets van konden, want met 4 doelpunten werd de stand in evenwicht gebracht (44). Weijland gaf Schelde in het derde speldeel door twee doel punten een 46 voorsprong. Gezien het vertoonde spel van St. Niklaas leek dit nog niet vei lig, maar eenmaal aan de laat ste time bezig, bleek de thuis- De vijfhonderd ton metende Duitse kustvaarder „Schirokko" is dinsdag door de bemanning verlaten, toen het schip in de Oostzee in zinkende toestand geraakte. Een Deens vissersvaar tuig heeft alle opvarenden aan boord genomen. KON. OLIE EN HOOGOVENS LAGERUNILEVER HOGER De stemming voor de interna tionale waardén is -gisteren bij de opening licht verdeeld ge weest. Het opmerkelijkste was de zwakke tendentie voor Hoog ovens en Kon. Olie. Hiervoor waren oorzaken aanwezig. Voor Kon. Olie geldt dat het consor tium van internationale olie maatschappen in beginsel akkoord gaat met de wens van de shah van Iran om de produk- tie te verhogen. Hiermee wil Iran hogere inkomsten incasse ren. Een belangrijke produktie- verhoging zou kunnen leiden tot moeilijkheden bij de afzet, het geen nadelig is voor de oliemaat schappijen. Verder zijn er de onenigheden tussen Jordanië en Israël. Kon. Olie noteerde op 125,80 ca. 70 cent beneden de voorgaande slot- prijs. De zwakke stemming voor Hoogovens wordt veroorzaakt door de lagere winst van het Westduitse staalconcern Hoesch. Hoogovens heeft in dit bedrijf 'n groot belang. De laatste jaren heeft Hoesch steeds tien procent dividend uitgekeerd. Hoe hoog 't (ADVERTENTIE) club niet over voldoende adem te beschikken. Weiiland en De Pooter (2 x) brachten de stand op 49. St. Niklaas leefde even op en verkleinde de achterstand tot 59 maar het laatste woord was aan Schelde, want Weijland bepaalde de eindstand op 510. Eerder vorige week had Schel- destroom met 32 van de St. Niklase ZV gewonnen, terwijl de Bruinvis het hoofd moest bui gen voor „Nood Dwingt" met 7—5. Met ieder 3 punten uit 2 wed strijden voeren Schelde en Nood Dwingt de lijst nu aan; Schelde met een beter doelgemiddelde. Scheldestroom heeft 2 punten uit 1 en Bruinvis en St. Niklaas zijn nog zonder winstpunten. DINSDAG 29 NOVEMBER 1966 TWEEDE KLASSE Prijzen van 10 zijn gevallen 50 zijn gevallen 100 zijn gevallen 200 zijn gevallen 400 zijn gevallen 1000 zijn gevallen op nummers eindigende op: 0 op nummers eindigende op: 440* op nummers eindigende op: 454 op nummers eindigende op: 473 op nummers eindigende op: 334 op nummers eindigende op: 1616 Een prijs Een prijs Een prijs Een prijs Een prijs Een prijs van 2000 van 2000 van ƒ2000 van 2000 van 2000 van 5000 is gevallen op is gevallen op is gevallen op is gevallen op is gevallen op is gevallen op het nummer: 003867 het nummer: 041832 het nummer: 057037 het nummer: 062644 het nummer: 017545 het nummer: 095951 De prijs van 25.000 is gevallen op het nummer: 067275 Let wel: op dit nummer zijn twee prijzen gevallen. 29. „Hé,goede vriend! Hebt ge 'n ogenblik?" riep Aram, toen ze de zanger tot vlakbij genaderd wa ren. Verontwaardigd keek de man op. „Wie waagt het, Blondello te storen, wanneer hij toeft met zijn geliefde muze?" vroeg hij fron send. Presto barstte in een luid ge lach los en joelde: Blondello Wat een naam Doch Aram legde hem met een kort gebaar het zwijgen op, steeg af, maakte een hoffelijke buiging en sprak: „Vergeef mij als ik u gestoord heb, grote zan ger, doch uw stralend geluid trof mijn oor en ik wilde graag kennis met zo'n voortreffelijk kunste naar maken. Maar vertel me. zijt ge niet bevreesd, slechts met uw luit gewapend door de bossen te trekken?" Blondello begon te stralen van geluk bij deze hoffelijke woor den Hij zette zijn dikke borst vooruit en antwoordde: „Mijn hart kent geen vrees, oh heer. De muze der muziek is mijn schuts- vrouwe. Aan haar vertrouw ik mijn lot eerder toe dan aan het zwaard." „Ge hebt daar anders een prach tig instrument", viel Aram hem in de rede en terwijl hij een geld buidel te voorschijn haalde, ver volgde hij „Ik zou het van u wil len kopen. Ik zal er u goed voor betalen." Doch nu betrok het gezicht van de zanger. Afwerend strekte hij de handen uit en verontwaardigd antwoordde hij: „Het liefste, wat ik bezit zoudt ge me willen ont nemen, heer. Wat zou mijn stem zijn zonder de lieflijke begeleiding van deze tonen? Neen, dit instru ment is voor geen duizend goud stukken te koop!" eerstvolgende dividend zal zijn, dient te worden afgewacht. De beurs is niet optimistisch. In de morgenuren werd Hoog ovens verhandeld op ca, 257. Philips opende prijshoudend op 74,50. trok later even aan tot 74,90 om op ca. 74,40 te sluiten. Unilever deed het beter door na een opening op 81,70 uit te lopen tot 82,40, waarmede een koers winst werd geboekt van 1,30. AKU daarentegen daalde van 52,50 tot 52. KLM werd wederom hoger geadviseerd doordat dit fonds in Wallstreet anderhalve dollar hoger sloot. De luchtvaart maatschappijen reageerden er gunstig op de hogere winst over de maand oktober. De scheepvaartsector bleef voor alle fondsen gesloten. De staatsfondsenmarkt kon zich handhaven. De 7 pet. nieuwste obligaties B.N.G. werden in-offi- ciëel op 99% verhandeld. De uit- giftekoers was 99. In de lokale afdelingen viel weinig te beleven. De aandelen Scheveningen (E.M.S.) werden voor de derde dag iets lager ge adviseerd op de onzekerheden ten aanzien van 't verwisselings aanbod. NABEURSKOERSEN A.K.U. (52gb—52.40) Hoogovens 259261 (262) Kon. Olie 125.20—125.70 (125.90—126gl) Philips 73.50—74.20 (74.20gb—74.05) Unilever 82—82.20 (82.20—82.50) Advieskoersen buitenlands bankpa pie r De advieskoersen voor buiten lands bankpapier, vandaag gel dend in Amsterdam, luiden: Engels pond 10.05—10.15 Amerikaanse dollar 3.603.64 Canadese dollar 3.313.36 Franse frank (100 73.00—73.50 Belgische frank (100) 7.127.17 Duitse mark (100) 90.80—91.30 Zweedse kr. (100 69.50—70.50 Zwitserse fr. (100 83.60—84.10 Italiaanse lire (10.000) 57.00—59.00 Deense kroon (100) 51.9052.90 Noorse kroon (100) 50.1051.10 Oostenrijkse schilling (100) 13.94—14.04 Portugese escudo (100) 12.50—12.65 Spaanse peseta (100 gr. coup) 5.95—6.10 Op 23 januari begint in Mün- chen 'n proces tegen de 61-jarige dr. Wilhelm Harster, die bevel hebber van de „Sioherheitspoli- zei" en de „Sicherheitsdienst" (SD) in het bezette Nederland is geweest. Met hem zullen terecht staan zijn voormalige medewer ker Wilhelm Zöpf, die nu 58 jaar is en de 64-jarige Gertrud Slott- ke, die destijds bij de „Sicher- heitspolizei" in Nederland werkte. Wilhelm Harster wordt er van beschuldigd medeplichtig te zijn aan moord op 82.856 Joden, Wil helm Zópf op 55.832 en Gertrud Slottke op 44.982 Joden. Verder wordt het drietal er van beschuldigd het grootste gedeelte van de ruim 140.000 in Nederland levende Joden voor „de arbeids inzet" over de grens te hebben gebracht, hetgeen voor de roees ten van hen neerkwam op een transport naar het vernietigings kamp Auschwitz. Van de in totaal 95.000 gedeporteerden, mannen, vrouwen en kinderen, kwamen slechts 1070 levend uit het kamp, aldus de aanklacht. De rijkspolitie in Wehl heeft de 32-jarige slager K. gearresteerd, die bekend heeft in de afgelopen weken vier koeien uit weilanden dn de omgeving van Doetinchem en Wehl te hebben gestolen, K. slachtte de dieren en verkocht 't vleeg normaal over de toonbank.

de Vrije Zeeuw | 1966 | | pagina 5