PROVINCIAAL NIEUWS 5(erboren RenniésfS PARTIJRAAD VAN DE S.P.D. KEURT „GROTE COALITIE" GOED Chefarme.4* Koppen en Schotels Leuke Theemutsen Pagina 2 DE VRIJE ZEEUW Terneuzen Catizand Hulst Retrartchement Stoppeldijk IJzendijke Sint Nicolaas bezocht IJzendijke DE WESTDUITSE COALITIE EIGEN HAARD AGENDA HALF JAAR ONDER DE GROND Fusie van Britse staalbedrijven C.D.U.- parlementsfractie akkoord Belangrijke vooruitgang bij bestrijding van pijn en griep! Revisie proces- Van der Lubbe Europees parlement besluit tot hulp aan Italië Aantal Vasco mij- arbeiders kan weer gaan bouwen Woensdag SO nov. I960 Jaarvergadering Vereniging voor Christelijk V. H. M. O. In de dependance van het ehr. lyceum te Terneuzen werd de jaarvergadering gehouden van de vereniging voor chr. V.H.M.O. in Zeeland. De voorzitter, de heer J. A. van Bennekom, memoreer de in zijn openingswoord een en ander uit de lotgevallen van de scholen die van deze vereniging uitgaan. Wat de vestiging in Ter neuzen betreft gewaagde de heer Van Bennekom van een uitste kende samenwerking met de chr. ULO-seholen te Axel en te Terneuzen. Deze heeft geleid tot het oprichten van selectie-klas sen te Axel en Terneuzen. In deze klassen wordt gedurende plm. 15 zaterdagochtenden les ge geven in Nederlands, rekenen en Duits om te bepaien voor welke tak van voortgezet onderwijs leerlingen uit de zesde klas van de lagere school geschikt zijn. Deze selectieklassen vervangen wat 't christelijk lyceum betreft het toelatingsexamen. Over de toekomst van de de pendance in Terneuzen was de heer Van Bennekom optimistisch. Hoewel de overgangswet, die de toekomst van de V.H.M.O.-scho- len regelt, nog niet is aangeno men, is er goede hoop dat ook in Terneuzen een vrij volledig patroon van v.w.o. en h.a.v.o. kan worden aangeboden. Tot leden van het bestuur wer den herkozen de heren W. San- derse te Vlissingen en J. C. Spaans te Zierikzee. In verschil lende vakatures werden gekozen de heren ds. L. Berger te Ter neuzen, J. de Putter te Axel, mr. G. J. Kruishoop te Terneuzen, P. van der Hof te Vlissingen, L. Cnossen te Krabbendijke, K. Keuning te Kloetinge en L. A. Wisse te Middelburg. Afscheid werd genomen van ds. J. H. J. Hoffman, die van I960 tot 1966 de functie vervulde van secretaris en president-cura tor. Na de pauze sprak de heer dr. A. la Pleur, rector van een chris telijk lyceum te Haarlem, over „Het voortgezet onderwijs on de helling". Tentoonstelling over de bezetting Ter gelegenheid van de officiële opening van de tentoonstelling „Nederland tijdens de bezetting" kon burgemeester Aschoff maan dagmiddag een groot aantal ge nodigden verwelkomen in de raadszaal, waaronder leden van het voormalig verzet en leden van de vereniging van ex-politieke ge vangenen. Een speciaal woord van welkom richtte de burgemeester ■tot mr. M. Vrolijk, oud-minister van cultuur en maatschappelijk werk. Burgemeester Aschoff vond het nuttig dat deze tentoonstelling hier kon worden geopend- De jeugd vooral zal kunnen vast stellen wat er in de bezettings jaren is gebeurd. Die jeugd leeft nu in een andere wereld en kijkt vooruit in tegenstelling met de ouderen. Begrijpelijk, omdat de jeugd een lange toekomst voor zich heeft en een kort verleden en het bij de ouderen juist andersom is. Mr. Vrolijk had als ambteloos burger gaarne gehoor gegeven aan de uitnodiging om de tentoonstel ling te openen. Uit de verheugende belangstel ling voor deze tentoonstelling blijkt dat er een toenemende interesse groeit voor wat zich tijdens de be zetting aan terreur heeft afge speeld. Na jaren van een schijnbare on verschilligheid staat de jeugd kri tischer tegenover vele dingen. Veel jeugdigen hebben in de be zetting persoonlijke moed getoond, hetgeen voor vele ouderen een voorbeeld werd. Het negativisme van de jeugd verdween toen de Hongaarse jeugd tijdens de opstand van 1956 met blote handen tegen de tanks op trok. Alles wat tijdens de bezetting is gebeurd, valt in het niet bij het geen de Joden is aangedaan. Het is goed terug te keren tot de tast bare ellende van toen, omdat die verschrikkingen moeten voortleven in de herinnering van allen die na ons komen. De organisatoren, de algemene stichting voor sociaal-cultureel op bouwwerk te Terneuzen, prijzend om het genomen initiatief en hun alle succes toewensend, verklaar de hij de tentoonstelling voor ge opend. Na een kort samenzijn in de raadszaal ging het overgrote deel van het gezelschap naar de open bare school voor u.l.o., waar de tentoonstelling is ingericht. Zij is geopend van 28 november tot en met 7 december. Voor de scholieren van het voortgezet onderwijs zal tevens de film „Dg Overval" worden ver toond. Voorlichtingsavond Maandagavond waren de leden van de Nederl. vereniging van huisvrouwen en van de chr. vrouwenbond in de U.T.S. bij eengekomen ter bijwoning van een voorlichtingsavond, verzorgd door de N.V. Thomassen en Drij ver Verenigde Blikfabrieken. Vóór de pauze werd de film „Leven in overvloed" vertoond, voorafgegaan door een toelich ting van de vertegenwoordigster van genoemde fabriek. Het was interessant te vernemen, dat de duurzame verpakking van voe dingsmiddelen haar oorsprong vond in de tijd van de Napo leontische heerschappij, toen de noodzaak bestond de ver van het moederland gelegerde troepen van voeding te voorzien. Sinds die tijd heeft de blikverpakking een enorme vlucht genomen, zeker in de na-oorlogse jaren. Na de pauze werden dia's ver toond, waarin diverse mogelijk heden werden aangegeven voor 't gebruik van ingeblikte levens middelen. Dat noch de voedingswaarde noch het vitaminegehalte daalt door deze conserveringsmethode, zal menigeen hebben gerustge steld. Tot een gezellig slot van de avond zal zeker -de quiz hebben bijgedragen, waarna de voorzit ster van de Ned. ver. van huis vrouwen, mevr. W. Vermeulen- Maarse, de aanwezigen dankte voor de belangstelling en de in- leidster voor de verzorging van de avond. De wnd. voorzitster van de N.C.V.B., mevr. Van Overbeeke, dankte tot slot voor de genoten gastvrijheid. Cursus „Pech Onderweg'' in Zeeuws-Vlaanderen Sinds enkele jaren verzorgt de technische afdeling van de A.N. W.B. gedurende de wintermaan den in een twintigtal plaatsen in het land de alom bekende cursus Pech Onderweg". In de afgelopen seizoenen heb ben bijna 600.000 dames en heren aan deze cursus deelgenomen. Daarnaast schreven vorig jaar op de speciale televisiecursus nog eens 42.000 cursisten in. Uitbreiding van het aantal cur susplaatsen is dan ook elk seizoen noodzakelijk. Thans is ook Zeeuws-Vlaande ren in het programma opgeno men, zodat in januari 1967 de eerste cursus in Terneuzen van start gaat. Het doel van de cursus is de automobilisten in de gelegen heid te stellen zich enige handig heid te verwerven in het opspo ren en verhelpen van eenvoudige, maar veelvuldig voorkomende autostoringen. Elk cursus bestaat uit 4 les- avonden, die in vier achtereen volgende weken worden gehou den, Voor A.N.W.B.-leden be draagt het cursusgeld 20, voor niet-leden 27,50. Er zijn twee instructieauto's aanwezig waar de aangebrachte storingen, nadat de theorie door de instruceur is uiteengezet, door de cursisten moeten worden ver holpen. Er worden steeds cursusgroe pen van ten hoogste 25 deelne mers samengesteld om zo instruc tief mogelijk te kunnen werken. Het adres waar men zich mon deling of schriftelijk voor deel neming kan opgeven is: V.V.V. Terneuzen, Herengracht 5, tel. (01150) - 4051. Vrouwenbond N.V.V. De plaatselijke afdeling van de vrouwenbond van het N.V.V. hield een drukbezochte ledenver gadering onder leiding van mevr. Adriaansende Neef. Na 't huis houdelijk gedeelte volgde een causerie van de heer C. Hoek uit Goes, districtsbestuurder voor Zeeland, Hierbij kwamen o.m. ter sprake de gevolgen van de recente kabinetscrisis voor het huisgezin. Doctoraal examen Aan de kath. universiteit te Nijmegen slaagde voor het doc toraal examen in de rechtsge leerdheid de heer J. R. M. Buijs- rogge te Hulst. Agenda gemeenteraad De gemeenteraad van Retran- chement vergadert vanavond om half acht. De agenda vermeldt o.m. de punten: beëdiging van het raads lid mevr. J. A. de Hullude Feijter; bespreking van het pre advies van burgemeester en wet houders inzake voorontwerp streekplan West Zeeuws-Vlaan deren. Uitvoering Dezer dagen gaf de muziek- en toneelvereniging „Ons Ge noegen" haar najaarsconcert. De belangstelling was minder dan gewoonlijk. Na de opening door de voor zitter, de heer J. A. Hennekeij, speelde het muziekgezelschap een zestal nummers onder lei ding van de dirigent, de heer Fr. v. d. Bussche. Het toneelgezelschap speelde onder regie van de heer W. Trap man de klucht „Zwarte kunst op de „Dageraad". De kwaliteit van muziek en toneel verdienden een grotere belangstelling! Ernstig auto-ongeluk In de nacht van zondag op maandag is op de provinciale weg nabij Stoppeldijk-veer, even na middernacht, een auto be stuurd door M. D. uit Terneu zen, met grote snelheid, ver moedelijk door slippen, tegen een langs de weg staande boom terecht gekomen. De botsing was zó hevig dat de auto vrijwel werd ineenge- drukt. Na bijna een uur slaagde de politie er in de in het res tant van de cabine beknelde heer D. te bevrijden. In zeer ernstige toestand werd hij naar het ziekenhuis te Hulst vervoerd. Met een takelwagen werd het wrak van de auto naar een ga rage te Terneuzen gesleept. De 13e Najaarsveemarkt Zaterdag werd te IJzendijke voor de 13e maal de najaarsvee markt gehouden, welke door burgemeester Fic'q werd ge opend. Was de aanvoer niet zo erg groot, de kwaliteit was in som mige categorieën goed tot zeer goed te noemen. Ook was er nogal handel, zodat menig dier van eigenaar verwisselde. De uitslag was: Graskalveren grote maat: fir ma Van de Dries, Souburg, le, 2e en 3e prijs. Idem kleine maat: fa. Van de Dries le, fa. Van der Veeken, Stoppeldijk 2e prijs. Beste graskalf: fa. Van de Dries, Souburg. Beste groep graskalveren de zelfde. Grasstiertjes: gebrs. Gelder land, Sas van Gent le en 2e prijs. fa. Van de Dries le en 2e prijs. Pinken grote maat: C. Pyffe- roen, Aardenburg le, 2e en 3e prijs, J. Willemsen, IJzendijke 2e en 3e prijs. Beste pink: C. J. Pyfferoen, Aardenburg. Beste groep pinken: C. J. Pyf feroen. Kalf vaarzen: E. de Martelaere, Aardenburg le prijs. Ossen: H. Cornelis, IJzendijke le en 2e prijs. Vette vaarzen: E. de Marte laere le en H. Cornelis 2e prijs. Pony's: H. Jaoobse, Hoofd plaat 1b, F. Haak, Biervliet la, G. Mullaert, Biervliet 1, F. Kalk man, Biervliet 1, mej. M. van Hoeve, Biervliet 1. I. Nyssen, Biervliet 1, A. Schilleman, Bier vliet 2, J. van Hoeve, Biervliet 2c, A. Sdhilleman. Biervliet 2fo, Th. Buysse, Biervliet 2a. Groepsprtjs pony's: Ponyclub Biervliet. Zaterdag bezocht Sint Nico laas met groot gevolg IJzendijke op uitnodiging van de winkeliers vereniging. Door het mooie weer was er heel wat volk op de been en kon een rit -door de straten worden gemaakt. Het was een fleurig gezicht Sint met de 10 Zwarte Pieten op hun paarden met de drumband voorop door de straten te zien riiden. Na afloop van deze rit volgde in het jeugd huis een samenkomst, waar de Sint door de burgemeester werd verwelkomd. Na een toespraak van de Sint tot de kinderen werden nog wat voordrachtjes gedaan door de kleintjes van de kleuterschool, waarna allen een tractatie ont vingen. (ADVERTENTIE) De bondsdagfractie van de S.P.D. in Bonn bijeen ter bespreking van het eventuele samengaan met de C.D.U./C.S.U. in een nieuw Westduits kabinet. V.l.n.r.: Willy Brandt, Carlo Schmid en Herbert Wehners; drukke dagen voor de socialistische kopstukken. (ADVERTENTIE) Voor pakjesavond Enorme keuze in Sport- en Kunsthandel Noordstr. 76 Terneuzen Brandend maagzuur helpen direkt! ^ify DONDERDAG 1 DECEMBER Axel: „Het Centrum", 3 uur: Vergadering van de algemene vergadering van het water schap „Axeler Ambacht". Een jonge Franse restaurant houder is dinsdag uit epn grot omhooggetrokken na een een zaam verblijf aldaar van een half jaar. Hij heeft hiermee 't wereldrecord op dit gebied verbeterd. Toen men de 25-jarige Jean- Pierre Maiiretet, gebaard, met een soort rudmtepak aan en voorzien van een zonnebril, vertelde dat hij het wereld- record had gebroken, zei hij dat hij in de mening verkeerde dat het pas 28 augustus was. Op 1 juni begaf Mairetet zlüh naar zijn verblijf onder de grond met voorraden en een berg boeken. Het zal maanden duren om de -gegevens uit te zoeken en te ordenen die 't experiment van Mairetet - heeft opgeleverd. Zijn temperatuur is tijdens zijn verblijf onder de grond voort durend opgenomen. De organi satoren van proeven als deze hopen, dat zij van nut zijn voor toekomstige ruimtereizigers. Mairetet heeft veel tijd doorge bracht met schilderen. „Het l(jkt wel 'n schilderijententoon stelling daar beneden", aldus een van degenen, die Mairetet naar de oppervlakte heeft ge holpen. Drie grote Britse staalbedrij ven hebben meegedeeld dat zij zich zullen yerenigen tot de grootste staalgroep in het land en een der grootste in de wereld. Het zijn Dorman Long, South Durham en Stewarts and Lloyds, die tezamen een kapitaal van on geveer 311 miljoen pd. st. (ruim 3,1 miljard gulden) hebben. De totale produktie bedraagt meer dan vijf miljoen ton staal per jaar. De minister van energie, Richard Marsh, juichte de fusie toe. In afwachting van de natio nalisatie van de staalindustrie betekent zij een stap in de rich ting van de vorming van slechts enkele grote eenheden, aldus de minister. De partijraad van de Westdultse sociaal-democratische partij heeft zijn goedkeuring gehecht aan de voorgenomen regeringscoalitie met de christen-democraten. Het be sluit werd genomen met 73 stem men vóór en negentien tegen. De weg is thans vrij voor ver dere onderhandelingen met de C. D. U. over de verdeling der por tefeuilles in een nieuw kabinet. De leden van- de partijraad die tegen samenwerking met de C. D. U, stemden, komen voornamelijk uit de deelstaten Beieren, Hessen en Rijnland-Westfalen. De parlementsfractie van de christen-democratische partij heeft haar goedkeuring gehecht aan de vorming van een „grote coalitie" met de sociaal democraten. Van de ongeveer 200 aanwezige fractieleden stemden slechts vier ADVERTENTIE tegen en negen onthielden zich. Helmut Schmidt, vooraanstaand lid van het sociaal-democratische schaduwkabinet, verklaarde tegen over journalisten dat de christen democraten instemming hadden be tuigd met het oppositieprogram als basis voor de nieuwe regerings- politiek. Zoals bekend willen de sociaal-democraten onder meer verbetering van de betrekkingen met de Oosteuropese landen en of ficiële contacten met Oost-Duits- land, evenwel zonder erkenning van de Duitse democratische repu bliek als staat. De sociaal-democra ten wensen ook een districtenstel sel voor de verkiezingen, waarbij de kleine partijen buiten het par lement worden gehouden. Het nieuwe stelsel zal niet vóór de ver kiezingen van 1973 worden inge voerd. Met het seniorenconvent van de hondsdag Is overeengekomen, dat donderdagmiddag om 15 uur in de bondsdag de nieuwe bondskanse lier zal worden gekozen. Vfer middelen in één tablet helpet» elkiir endoen wonderen! De kennis van pijnbestrijding is in de loop der jaren groter geworden. Er is vastgesteld waar en hoe pijn ontstaat en men heeft geleerd pijn te meten. Men heeft kans gezien de werking van een der oudste pijn be-» strijders door toevoeging van daar na ontdekte middelen belangrijk te versterken. Eén der bestanddelen is het betrouwbare maagmiddel Che- farox, dat een teveel aan maagzuur neutraliseert. De combinatie is ide aal om pijn of griep doeltreffend te bestrijden. ~Wt BEROEMDE MIDDELEN IN ÉÉN TABLET DOEN WONDEREN' De procureur-generaal in West-Berlijn, dr. Hans Günther, heeft dinsdag verklaard, dat bin nen -afzienbare tijd de zaak tegen Marinus van der Lubbe, die op 23 december 1933 op beschuldi ging van het in brand steken van 't rij'ksdaegebouw ter dood werd veroordeeld en later terechtge steld. opnieuw zal worden behan deld. Dit zal geschieden naar aanleiding van 'n revisieverzoek van een broer van de terechtge stelde, de thans 61-jarige Johan nes Marinus van der Lubbe uit Amsterdam. Dr. Günther verklaarde dat de heer v. d. Lubbe al in de jaren vijftig 'n verzoek om herziening van het proces had ingediend. Toen moest dit echter op grond van verjaringsbepalingen wor den afgewezen. Een in 1965 aan genomen wet Inzake de schade loosstelling van slachtoffers van de nazi's maakt een aanvaarding van 't nieuwe verzoek nu moge lijk. DOOR JEAN NEAL 45). Toen hij wakker werd voelde hij angstig naar zijn hoofd dat tweemaal de gangbare grootte scheen te hebben. Tot zijn ver bazing was zijn schedel nog in één stuk, ofschoon hij het ge voel had dat iemand met een bijl aan het werk geweest was en zijn schedel in tweeën ge spleten had. Zijn tong was on beweeglijk in zijn perkamenten mond en zijn polsen waren over dekt met grote bulten met klei ne prikjes in het midden. Hij herinnerde zich voldoende van wat er de vorige avond geschied was om het voornemen te ma ken dat dit hem geen tweede keer zou overkomen. Hü besefte dat drastische maatregelen no dig waren en zoals we weten was Malcolm een persoon die van drastische maatregelen hield. Hij ging met zijn gespleten schedel en zijn perkamenten mond en al zijn bulten regel recht op de kast toe. Van de plank nam hij vijf flessen whis ky en gin, zijn gehele voorraad en legde de flessen met een teder gebaar op het bed neer. Daarna maakte hij ze een voor een open en op dezelfde wijze als indertijd de agenten van de Prohibitie in Amerika, goot hij de inhoud van de flessen ovèr de aarden vloer buiten de ver anda uit. Het was een morele victorie, en zoals het gewoonlijk gaat met die morele overwinningen, deze schonk hem al bitter weinig vol doening. Die avond zat hij als gewoon lijk op zijn donkere veranda en keek op naar de nachtelijke he mel en op zijn lippen lag een bede, die daarop neerkwam, dat tot alles in staat was voor het het bezitten, al was het slechts een enkele borrel. Zonder borrel zou hij nooit kunnen overleven wat er te overleven was. Weder om moesten drastische maatre gelen genomen worden en ze werden genomen zonder aarze len. Een boodschapper werd de nacht ingezonden om een nieu we voorraad alcohol te gaan ha len. De man ging snel heen met de belofte van een rijke belo ning in zijn oren. Naderhand dacht Malcolm eraan dat hij vergeten had de man te vragen om wat boeken mee te brengen. Over het algemeen kon Mal colm g'oed met zijn mensen op schieten. Hij begreep zijn man nen voor zover een werkgever zijn werknemers kan verstaan en zij mochten hem wel omdat hij eerlijk en rechtuit was en leiding kon geven. Sedert zijn terugkeer na zijn verlof liet het overweg kunnen wel wat te wen sen. over. Hij was achterdochtig geworden na die avond dat ze hem hadden uitgelachen en hun volksliedjes gezongen hadden. Hij kreeg meer en meer het idee dat ze allerlei streken in de zin hadden en trachtten zijn leven onaangenaam te maken. Kor tom, ze hielden hem voor de gek en zij deden dat op zulk een wijze dat het hem niet gemak kelijk viel te ontdekken wie hem in de maling had genomen. De omgang werd minder vrien delijk en hij werd prikkelbaar. Hij luisterde ongeduldig naar hun verklaringen, wanneer het een of ander niet goed gegaan was en als de een of ander een fout begaan had, was hij streng in zijn oordeel en snel in het opleggen van straffen. Het was duidelijk dat dit niet langer zou kunnen voortgaan zonder dat de bom moest bars ten. Toen de bom inderdaad tot uitbarsting kwam was het niet zoals hij verwacht had, een of ander ernstig vergrijp, maar een storm in een glas water, veroor zaakt doordat hij tot de ontdek king kwam dat iemand aan zijn whisky gezeten had. Op een dag dat hij zijn kast controleerde, iets dat hij regel matig deed, omdat men steeds bijtijds moest zórgen dat de voorraden aangevuld werden, daar de dichtstbijzijnde hande laar een goede honderdvijftig kilometer verderop in het dal woonde, bemerkte Malcolm dat twee van de whiskeyflessen niet vol waren, zoals ze geweest had den moeten zijn, maar voor een derde leeg, terwijl een derde fles geheel en al verdwenen was. Een van de houthakkers had de whisky gestolen. Hij liet de kok bij zich komen. „Kok, wat is er met de whis ky gebeurd?" vroeg hij. Malcolm keek de man onder zoekend aan. „Haal je vrouw ook hier". De kok ging heen en kwam even later met zijn vrouw, die eveneens voor het koken van de pot zorgde, terug. Het tweetal stond met onschuldige gezichten naar de beide bijna lege flessen te staren, alsof ze die voor het eerst van hun leven zagen, ter wijl ze elke dag toegang hadden tot de voorraadkast. „Wie van jullie beiden heeft die whisky gestolen, terwijl ik uit was?" vroeg Malcolm streng. Geen antwoord. „Komaan, ik moet antwoord hebben. Ik zal toch wel ontdek ken wie de schuldige is en het is beter dat jullie er zelf eerlijk voor uitkomt." Er kwam nog steeds geen ant woord. Na enige tijd stilte kwam de kok eindelijk met een verhaal. „De whisky is niet gestolen, meneer. Niemand kan de kast openmaken behalve uzelf en wij, wanneer u er bent. U hebt de sleutel en u draagt die in uw zak. Het is dus niet mogelijk dat iemand en zeker wij niet, de whisky genomen heeft." Malcolm inspecteerde het slot van de kast. Er waren krassen te zien op het slot en in zijn prikkelbare stemming van het ogenblik was dit voldoende om aan te nemen dat iemand aan het slot gemorreld had. (Wordt vervolgd.) Eensgezind heeft het Europese parlement dinsdag in Straatsburg besloten het door de overstro mingsramp getroffen Italië hulp te bieden. Met algemene stemmen aan- vaarddde de assemblee een door de vier fracties ingediende resolu tie, waarin werd besloten gevolg te geven aan de oproep van de Ita liaanse regering deel te nemen aan door die regering uitgeschreven in zameling om de getroffen bevol king te helpen. Prof. Walter Hallstein, voorzit ter van de E. E. G.-commissie, be vestigde in de plenaire vergade ring dat deze commissie het ini- titaief heeft genomen tot drie. soorten hulpmaatregelen, namelijk rechtstreekse maatregelen, uitzon deringsmaatregelen op het gebied van de douanerechten en maat regelen op lange termijn. De com missie zal de ministerraad voor stellen om Italië voor dit jaar nog een bijdrage uit het garantiefonds te verschaffen ter grootte van 5 miljoen rekeneen'neden en eenzelf de bedrag voor het jaar 1967. Ver der zal de commissie de raad voor stellen om andere hulpbronnen ten bedrage van 15 miljoen rekeneen- heden te mobiliseren. Alles bijeen dus 25 miljoen rekeneenheden (c-en rekeneenheid is ƒ3,62). De Neder landse staatssecretaris De Block, sprekend als vertegenwoordiger van de voorzitter van de minister raad, zei dat de raad in zijn zitting van 6 december over deze voor stellen besluiten hoopt te nemen. Aan het einde van deze week of uiterlijk begin volgende week zul len tachtig tot negentig voormalige Vasco-arbeiders weer aan 't werk kunnen. De beheerstichting van de Vasco heeft namelijk rijksgoedkeu ring ontvangen om de werkzaam heden aan een Vasco-project op Heerlerheide te hervatten. Dit project bevat driehonderd woningen, die reeds geruime tijd op afwerking wachten. Pulp maakte autosnelweg spiegelglad Op de autosnelweg Utrecht Arnhem is maandagavond bij Driebergen een oppervlakte van ongeveer 150 meter spiegelglad geworden, doordat van een vrachtauto 15 zakken pulp waren gevallen. Er ontstond een 5 cen timeter dikke laag die door de regen spiegelglad werd. Drie auto's raakten daardoor in een slip. De auto van de 46-jarige mej. B. L. Biessen uit Nieuwer- brug belandde via de vangrail in de berm en rolde vervolgens de berm af. De auto werd totaal vernield. De bestuurder liep wat schaafwonden op. Even later ging de auto van een andere juffrouw aan het slippen. Ook deze wagen kwam in de berm terecht even als een vrachtwagen. Bij deze on gelukken werd niemand gewond. Er was alleen materiële schade. Rijkswaterstaat heeft ervoor gezorgd, dat het glibberige goed je van de weg werd geschrapt en plaats kon maken voor wat zand. Een jaar voor veroorzaken dodelijk ongeluk De rechtbank in Maastricht heeft de 21-jarige Belgische mole naarsknecht A. H. uit Teuven veroordeeld tot een jaar gevan genisstraf met ontzegging van de rijbevoegdheid in Nederland voor de tijd van vijf jaar en ver beurdverklaring van zijn auto. De molenaarsknecht had op 11 september in Am-by, terwijl hij onder invloed van drank ver keerde, een tienjarige meisje, dat op het trottoir liep, doodgereden. Een bloedproef had 2,25 promille aangewezen. Verdachte bleek in Teuven gunstig bekend te staan. Tijdens de terechtzitting hadden zowel de president als de officier van justitie waardering voor de berouwvolle houding van de ver dachte. De officier had niettemin het delict zo ernstig geacht, dat hij mede met het oog op de generale preventie een jaar en drie maan den celstraf had gevorderd.

de Vrije Zeeuw | 1966 | | pagina 2