Overwinningen voor Terneuzen Axel en Tern. Boys neemi revanche op Dinteloord Pagina 4 Goed vcor de huid het gehele jaar door AXEL ZEELAND SPORT 6-1 Vijfling in Pittsburgh Militair vliegtuig in Zuïd-Vietnam neergestort Slechte lucht boven New York verdwenen Goudzwendel in Algerie romantiek in 't schoentje. Dat ondefinieerbare vleugje Favorita-romantiek vindt u alleen in de rijke collectie bedsets, baddoeksets en babygarnituurtjes van Favorita. Ideale St. Nicolaascadeaus voor sportieve vaders, charmante moeders, stoere zoons, romantische dochters en lieve baby-tjes. Spoorlijn in recordtijd aangelegd DE VRIJE ZEEUW Maandag 28/dinsdag 29 november 1963 (ADVERTENTIE) DOSKO—TERNEUZEN 1—2 De Temeuzenaars zijn er in ge slaagd revanche te nemen op Dos- ko dat zich in deze wedstrijd fel verweerde. Een na 10 minuten op gelopen achterstand werd door de actieve roodzwarten omgezet in een overwinning, die met iets meer geluk groter had kunnen zijn. Te half drie floot scheidsrechter J. van Klaveren in het druilerige „Rozenoord" voor de aftrap en direct gingen de roodzwarten op verkenning uit, recht tegen de vrij sterke wind in. Succes kwam ech ter snel aan de andere, zijde, toen in de 10e minuut een in de breedte opgezette aanval van de gastheren door linksbuiten Frans Lijmbac'i ineens werd besloten met een schot in de rechterbenedenhoek, hetwelk doelman Roose te machtig was (1—0). Dit werkte inspirerend op de gasten want zij gingen de zaken energiek aanpakken, waarbij debu tant Willv Verhage er ook steeds beter in kwam en op het midden veld nuttig werk verrichtte. De roodzwarten bleven aandringen en zo kwam in de 18e minuut de ge lijkmaker, toen een combinatie tus sen Dooms en Borgt door de laat ste werd afgerond met een schot door de benen van doelman Broos (1-1). De Temeuzenaars bleven het beste van het spel behouden, waar bij af en toe ook uit de verdedi ging aanvallen werden opgezet. In de 30e minuut ontstond voor het Dosko-doel een precaire situatie, toen één der verdedigers de bal juist over het eigen doel deed sche ren. Doelman Broos moest in deze periode vaak ingrijpen, hetgeen hij op kundige wijze deed ondanks het feit dat het werk van de keepers werd bemoeilijkt door het gladde veld en de spekgladde bal. De felle uitvallen van Dosko leverden door het ingrijpen van de Temeuzen- verdediging slechts zelden gevaar op. Succes kwam aan de andere kant in de 35e minuut, toen Van der Peijl de bal naar Wissel plaat ste die ineens op doel schoot en het leer met een boog in de uiter ste linkerbovenhoek zag belanden (12). In de laatste minuut van de eerste helft kregen de Temeu zenaars nog een kans de score op te voeren, maar het schot van Jan Dooms werd in eerste instantie door keeper Broos gekeerd, waar na Van der Peijl de bal juist naast plaatste. Een door Axel goed gespeelde wedstrijd. Zeeland Sport bood niet veel tegenstand en de 6—1 stand was stellig verdiend. In het eerste kwartier verricht te Herman de hattrick met fraaie doelpunten. Reeds in de tweede minuut was het prijs. Herman ging goed door op een pass van Lensen. Hij om speelde een tegenstander en schoot langs de uitgelopen doel man De Ridder (10). Drie mi nuten later kopte Herman in na een voorzet van Verbunt, maar de bal trof de kruising van paal en lat. Herman bleef aktief en m de achtste minuut schoot hij weer in uit een voorzet van Verstraeten, maar nu wist De Ridder de bal te stoppen. In de 13e minuut gaf Lensen een hand'ige pass naar Hermar, en deze schoot Axel naar 20.. Een minuut later gaf Sheilds een hoge voorzet en Her man was op zijn plaats om er met een goed gerichte kopbal 30 van te maken. Bij een van de weinige tegen aanvallen schoot IDs Nooijer in de 21e minuut hard op het Axelse Geheel links de Axelse „goalget- er" Herman die een produktieve dag had, maar hier niet kan be letten dat de Vlissingse doelman De Ridder hem te vlug af is. doel, maar Verpoorte stond op zijn plaats. Na een half uur speelde Ver bunt zich handig vrij en onhoud baar scoorde hij het vierde doel punt voor Axel (40). Ook in de tweede helft had Axel volledig het spel in han den. Na een kwartier kreeg kreeg de thuisclub zijn zoveelste hoek schop te nemen. Verstraeten schoot de bal hard in, maar doel man De Ridder wist ten koste van een nieuwe corner redding te brongen. Toch was het Ver straeten die in de 23e minuut met een onverwacht schot van grote afstand doelman De Ridder voor de vijfde maal liet vissen (5—0). Nog was het niet genoeg. In de 28e minuut ving' Herman een slecht weggewerkte bal op en van ongeveer twintig meter schoot hij onhoudbaar in (60). Hierna geloofde Axel het wel en na 35 minuten zorgde C de Nooijer voor het enige tegenpunt door een fout in de Axelse defen sie (6—1). In Pittsburgh in de Verenigde Staten van Amerika is een vijf ling geboren. Volgens artsen bestaat er een kans van tien procent dat alle vijf babies in leven blijven. Eén van de babies is er slecht aan toe. Het ge wicht van de kinderen ligt tus sen de 652 en 794 gram. De moeder, de 22-jarige onder wijzeres mevr. PattiAranson, maakt het goed. De geboorte kwam twee en een halve maand te vroeg. Drie van de zaterdag geboren vijfling zijn overleden. Volgens de dokters in Pittsburg ligt de vierde op sterven. De eerstge borene geven zij een redelijke levenskans, Een DC-3 vliegtuig van de Amerikaanse luchtmacht met 27 mensen aan boord is zaterdag vrijwel onmiddellijk na het op stijgen van het vliegveld van Sai gon in een ontoegankelijk gebied neergestort. Reddingsploegen werden per helikopter naar het wrak gestuurd. Alle 27 inzittenden van de Da kota zijn omgekomen. Het waren Amerikanen: 13 officieren van de luchtmacht, 13 manschappen en een burger. Het toestel is uitge brand. KIKVORSMANNEN ZOEKEN NAAR SLACHTOFFERS Kikvorsmannen van het Italiaan se leger zoeken hier naar even tuele slachtoffers en naar ka davers van verdronken dieren in de buurt van een ondergelopen boerderij in de Po-delta. De slechte lucht boven New York, die veroorzaak werd door mist, vermengd met verbran- dingsprodukten is verdwenen. Er waait nu een koele wind uit het westen, waardoor de vuile lucht verdreven werd. Bovendien regent het. Volgens de zieken huizen is er tijdens de luchtver vuiling een toeneming geconsta teerd in het aantal klachten van longlijders. Na de rust bleek dat de Berge- naren zich nog niet bij het verlies neerlegden want zij gingen ener giek van start. Toch miste hun spel voldoende inhoud om het de roodzwarten lastig te maken. Ook deze lieten zich niet onbetuigd en keeper Broos werd vele malen be naderd, maar hij weerde zich ge ducht. Zo is nog vermeldenswaard een verrassend afstandsschot van Freddy van der Peijl in de 5e mi nuut, dat maar net kon worden overgetikt. Ook doelman Roose moest vaker dan in de eerste helft zijn talenten tonen, maar hij wist zijn doel voor verdere doorboring te vrijwaren. Zo kwam het einde met de reeds vóór de rust bereikte stand. De roodzwarten hadden ge zegevierd door een goede inzet en de bezetting van het middenveld, waar Verhage als schakelspeler uitstekend werk deed. Nu maar hopen dat men a.s. zon dag tegen Internos in het Zuider sportpark dezelfde geestdrift zal kunnen opbrengen. HULST—ODIO 1—2 Hulst is een onberekenbare ploeg. De ene week winnen de HVV'ers van Terneuzen en een week later verliezen ze van hek kensluiter ODIO. Deze wedstrijd werd voor de Brabanders gewonnen door doel man Van Hoek, die in uitsteken de vorm was. Hulst had aanvan kelijk het beste van het spel en het was tegen de verhouding dat ODIO na een half uur de leiding nam door Van den Berg (01). Ook na de rust was Hulst bij herhaling fel in de aanval. Er werd vaak en soms hard gescho ten door De Booy, De Bruijn en De Moor en ook door Van de Broedke, maar alle aanvallen stuitten af op ODIO-keeper Van Hoek. Een klein kwartier vóór het einde vergrootten de gasten hun voorsprong. Van den Berg profi teerde handig van een fout in de Hulsterse defensie en liet D'Hoo- g'he kansloos (02). Van de Broecke scoorde even later een tegenpunt (1—2) uit een fraaie voorzet van De Booy, maar daar bleef het bij. ODIO nam twee kostbare pun ten mee naar Ossendrecht. Vierde klasse H RCS—STEEN 1—2 Voor de rust was RCS goed op dreef. Toch nam Steen na tien minuten de leiding door Ver straeten (01). Vijf minuten later kon Vader de partijen op gelijke voet brengen (11). Door een fout van doelman Louwerse kon Van Dorsselaar Steen een kwartier na de hervat ting een 12 voorsprong geven. Vyf minuten voor het einde miste Debbaut de kans op de gelijkma ker. Van Doeselaar deed het in de voorlaatste minuut beter, mede door een fout van doelman Louwerse, en bracht de eindstand op i—3. TERN. BOYS—DINTELOORD 3—1 De Boys hebben zaterdag op een zwaar maar goed bespeelbaar terrein revanche genomen voor de in Dinteloord geleden nederlaag. De overwinning was verdiend. Din teloord was vaak in de aanval, maar onbesuisd schieten en een hechte Boysverdediging met doel man Leunis en spil Buijze aan het hoofd leverde niet meer dancor ners op. Reeds in de vierde minuut gaf Frits Bakker een dieptepass naar rechtsbuiten Simons die doel- van Visschers omspeelde en de Boys-aanhang liet juichen (10). In de 14e minuut bracht Van Oers de ploegen op gelijke voet, maar de uitstekend leidende arbiter A. Hemelsoet had reeds voor buitenspel gefloten. Dintel oord kwam terug via linksbuiten Slockes maar deze schoot vrij voor doel hoog over. Nadat Leunis een scherpe corner - onschadelijk had gemaakt, schoot hij de bal naar Van Dixhoorn die Roose bediende. Snel gaf deze door naar de vrij- lopende linksbuiten De Jonge die op het vijandelijke doel afging, maar zijn schot ging ver naast. Dinteloord bleef aanvallen en in de 28e minuut gaf A. Heilings een corner die R. Heilings prachtig in kopte buiten bereik van Leunis, maar spil Buijze zag het gevaar en kopte de bal nog net van onder de lat. In de 31e minuut rukte aanvoer der P. Heilings ver op. Hij gaf een pass naar Van Oers, die een ko gel losliet op het doel van de Boys. Leunis redde met een tijgersprong welke met applaus werd beloond. Met nog één minuut te spelen volgde een gevaarlijke aanval van de Boys. Schoonakker gaf de bal door naar Van Dixhoorn op het middenveld die een schijnbeweging maakte en doorgaf naar Simons, maar diens schot trof de paal. Direkt na de rust werd Leunis aan de tand gevoeld maar hij gaf niet thuis. Na vier minuten spelen gaf Schoonakker een verre trap. Simons ging er als een sneltrein achteraan, maar toen hij vrij voor doelman Visschers kwam, faalde hij door tegen diens been te schie ten. Dit bleek slechts uitstel, want in de volgende minuut lanceerde Van Dixhoorn hem met een diepte pass en nu maakte hij geen fout (20). In de 13e minuut werd het zelfs 30, toen R. Heilings met de bal ging spelen voor eigen doel, hetgeen Roose afstrafte. De strijd was 20 minuten oud, toen de krui sing van paal en lat Leunis te hulp kwam bij een schot van de Dintel- oord-rechtsbinnen. In de 29e mi nuut had Dinteloord eindelijk suc ces toen De Kubber een corner wegg af, waaruit aanvoerder P. Heilings inkopte (31). Het laat ste kwartier ging de strijd en en neer, maar er werd niet meer ge doelpunt. Het was een sportieve strijd ge weest, goed geleid door arbiter Hemelsoet. De enige zwakke broe der was de grensrechter van Din teloord, die echt niet voor ziin taak berekend was. Er was veel publiek. KOZAKKEN BOYS—AZVV 7—2 AZVV, dat zich, gezien de uit slagen van de laatste wedstrijden, wat beter in de 2e klas begon aan te passen, heeft zaterdag in Wer kendam weer een geduchte 72 nederlaag te incasseren gekregen. Tijdens de eerste helft bood AZVV, dat, met vier invallers lelijk was gehandicapt, nog de nodige tegenstand, maar in de tweede helft werden de Axelaars overspeeld door de vaak wat te fors spelende Kozakken. Daarbij kwam dat de uitstekend spelen de doelman Van Mourik zich na rust met vermoedelijk een lichte hersenschudding, opgelopen in de beginfase van de wedstrijd bij een botsing met internationaal Klaas van den Heuvel, moest laten vervangen door v. d. Broe- ke, waardoor de rust in de AZVV- defensie zoek was geraakt en de gehele tweede helft paniekvoet bal werd gespeeld. Nadat rechtsbuiten Admiraal in de 28e minuut een grove ver- dedigingsfout afstrafte (1—0), rondde Haak met een kopbal een voorzet van Ruijtenburg enkele minuten later doeltreffend af (1—1). Kort voor rust bracht v. d. Heuvel in buitenspelpositie de stand op 21. - Zoals gezegd werd de Axelse ploeg na rust onder de voet ge lopen en voerden de Kozakken Boys met regelmaat de stand op tot 7—1 door doelpunten van v. d. Heuvel (2x), Van Driel (2 x) en achterspeler De Graaf, die zeker van 40 meter de bal achter de AZVV-doelman in de touwen schoot. Kort voor het einde slaagde Flipse, die op de linksbuiten plaats J. Dieleman verving, erin een tweede AZVV-doelpunt te fabriceren. In Algerië is men een onwet tige handel in goud, diamanten en deviezen op het spoor geko men, waarbij verscheidene amb tenaren zijn betrokken. Hoofd persoon is de Tunesiër Oezan Azar, die in 1963 zonder een cent in Algiers aankwam, maar aldra miljonair werd als groothande laar in juwelen. Door het omko pen van employé's van de staats bank, de politie, het ministerie van financiën en de douane wist hij naar schatting 90 kg goud| 1 Flësla/B serie. Voor de vrouw die houdt van smaakvolle eenvoud. Toledo borduursel op de hoeken van laken en sloop. Een fantasie-dessin in fleurige pasteltinten. Bleu/geel, groen/geel, rose/grijs en wit/wit. 1 pers. set 19,75; 2 pers. set 26,95. 2 Belfleur.. "Hippe" tieners en twens sla pen zorgelozér in de bloementuin van ontel bare roosjes. Belfleur lakens en slopen: van boven tot onder bedrukt met Felisol-echte roosjes. In rose/groen en bleu/groen. 1 pers. set 21,85; 2 pers. set 29,85. 3 Fiësta/RP. Fleurige grote rozen comple teren deze unieke bedset die doet denken aan heerlijk-lange zomers. Panel-dessin in echte broderie suisse. In rose/groen en bleu/groen. 1 pers. set 21,90; 2 pers. set 29,90. 4 Fiësta/GP. Voor "dromerige" slaapsters is er dit panel guirlande-dessin op laken en sloop. Swiss embroidery! In fijne ombré kleuren rose/groen en bleu/groen. 1 pers. set 21,90; 2 pers. set 29,90. 5 Fiësta/ZR. Romantische moeders en dochters zijn opgetogen over het snoezige Sankt Galler borduursel waarmee laken en sloop zijn afgezet. In bleu/groen, rose/groen en geel/groen. 1 pers. set 22,90; 2 pers. set 31,50. 6 Lugano. Italian Style voor vader en zoon die hoge eisen stellen. Gestyleerde bloem motieven op badhanddoek en washandje van sterke, absorberende katoen. Dichtlus- sig jacquard - geweven in mannelijke ton- sur-ton kleuren. Geel, rood en blauw. Per set 6,95. 7 WG 35. Pinokkio wieg/wagengar'nltuurtja met grappige poesjes en muisjes. In geel en bleu geborduurd op lakentje en sloopje, voor het baby-tje dat komt of dat er al is. Per set 11,75. 8 WG 93. Pinokkio babygarnituurtje van 100% zelfstrijkende, zachte katoen. Vrien delijk brabants bont' dessin met Zwitserse kant afgezet. Ruitjes-motief i.n rose/wit en bleu/wit. Ledikantgarnituurtje 19,90. Wieg/ wagengarnituurtje 16,50. 9 LG 48. Pinokkio ledikantgarnituurtje af gezet met broderie suisse randje en bra bants bont galon met fijne babyroosjes in bleu/wit en rose/wit. Per set 17,50. uzelf dat vleugje romantiek In Australië is in nauwelijks een jaar tijd (een jaar en 15 da gen om precies te zijn) een spoor lijn aangelegd van 228 km. Het is de lijn Mon Tom-Priee-Dampier, speciaal gebouwd om het vervoer van erts mogelijk te maken. De lijn is onlangs feestelijk in ge bruik genomen. Gp het trajekt rijden dieseltreinen.

de Vrije Zeeuw | 1966 | | pagina 4