PROVINCIAAL NIEUWS G. W. NAEYE i 't is weer tijd voor Ucl fel 140 geef een vouwfiets! steek eens een North State op en ontdek hoe goed een sigaret kan smaken nieuwe fully fashioned gebreid van zuiver scheerwol Pagina 2 DE VRIJE ZEEUW Terneuzen Breskens Alle DELANA-kinderkleding verkrijgbaar bij Luister na.aru't Is weer tijd voor North State", met de Dutch Swing College Band cüLv. Peter Schilperoort via Radio Veronica -za.11.15en 18.45 u, zo. 10.30 en 18.45(1 Oosffowrg Sas van Gent St. Jansteen Sluis Kinderboeken voor hei Juliana-ziekenhuis ie Terneuzen de lekkere, mondfrisse nr pepermunt-dragee L3 Sluiskil echt gezinsgeschenk De grote gebreide kinder mode Maandag 28/dinsdag 29 november 1960 De „Vanja" onuitputtelijk Het lijkt erop dat de „Vanja", de tanker die de vorige week in de „put" arriveerde, onuitputtelijk is Nadat de 30118 metende „Texa co New Mexico" een deel der la ding had overgenomen en naar Antwerpen was opgestoomd, kwam de Liberiaan „Olympic Storm" (22400) langszij en ontdeed de Vanja eveneens van een gedeelte der lading. Nadat deze inmiddels zondag middag was vertrokken, werd nog maals de Texaco New Mexico ver wacht om het restant in te nemen, waarna de Vanja weer het zeegat uit zal gaan. Maar de „put" zal niet lang leeg zijnEr worden alweer een kolenboot en een fosfaatboot ver wacht. Over scheepvaartbedrijvig heid heeft Terneuzen de laatste tijd niet te klagen. Twee dagen kleur en zang Vrijdag en zaterdag j.l. hielden de Terneuzense vogelvrienden in het parochiehuis een geslaagde tentoonstelling van kanaries, tro pische vogels en parkieten. Meer nog dan in voorgaande jaren onder scheidde deze tentoonstelling zich door opzet en keuze van de vogels. Bij de ingang van de zaal stond een show-volière van bijzondere afmetingen en ook van bijzondere inhoud. Een groot aantal tropische vogels, waaronder twee prachtige fazanten en een fraaie glansmerel, bevolkten deze afdeling. Verder vond men in de zaal een groot aantal kleinere kooien met tropi sche vogels, parkieten en kanaries. De talrijke bezoekers werden met vogelsymfonieën ontvangen. Ook de bloemversiering (even als de bevolking van de grote vo lière verzorgd door de heer De Roos uit Sas van Gent) was de moeite waard. Dezelfde firma had er tevens een afdeling met artike len die de vogelliefhebber kon boeien. De jury was als volgt samen gesteld Kanaries de heren J. Camphens (Oostburg) en C. Suykerbuik (Bergen op Zoom). Tropische vogels: de heer W. de Heer (Middelburg). Parkieten: de heer F. W. Simons (Slikkerveer). De uitslag van de keuringen luidde als volgt: Derby-kanaries: de heer A. Ver- schueren te Terneuzen. Kampioen open klasse: mevrouw Vinke te Axel. Kampioen kanaries enkeling 1966: de heer A. Verschueren te Terneuzen. Eerste prijs stam: de heer A. Verschueren te Terneuzen. Kampioen eigen kweek 1965 en eerste prijs: de heer A. Verschue ren te Terneuzen. Grote parkieten: Eerste prijs: de heer G. de Moor te Zaamslag. Kampioen open klasse: de heer A. Rouw te Terneuzen met blauw grijze roodstaart. Kampioen eigen kweek en derby voor tropische vogels: de heer J. Bruggeman te Terneuzen met zil- verbek. Algemeen kampioen 1966 eigen kweek met dwergkwartel: de heer J. Bruggeman te Terneuzen. Twintig jaar „Bundeltouw" Zaterdag was het twintig jaar geleden dat de P.T.T.-personeels- vereniging „Bundeltouw" werd opgericht. Dit feit werd gevierd met een feestavond voor de leden en hun echtgenoten in „De Vriendschap". Na een ontvangst van de leden en enkele genodigden was er een gezamenlijke koffiemaaltijd waarna een gezellig bal volgde met muzikale medewerking van „The Darling Boys". In zijn welkomstwoord kon de voorzitter, de heer G. Spran- gers, ook de directeur van het postkantoor, de heer Mooy, ver welkomen benevens bestuurs leden van de samenwerkende personeelsverenigingen en een afgevaardigde van het zomer- avondyoetbal. De heer Mooy bood zijn ge lukwensen aan en zeide alle medewerking toe. Nog maar kort in Terneuzen, heeft hij zich nog niet volledig kunnen oriënteren op het terrein van de personeels vereniging, maar hij sprak de hoop uit in de toekomst actief aan het verenigingsleven te kun nen deelnemen. Namens de personeelsvereni gingen bood de heer A. L. van Antwerpen zijn gelukwensen aan. Hij gaf te kennen dat „Bun deltouw" altijd een van de ver enigingen is geweest die als steunpilaar fungeerde voor de S.P.V. Naast vele goede wensen bood hij 'n voorzittershamer aan. Namens 'het zomeravondvoet bal bracht de heer J. J. Epskamp de gelukwensen over. Hierna dankte de voorzitter de sprekers. Het verenigingsleven, zo zei hij, zal zich steeds meer moeten aanpassen aan deze tijd. Hij onderstreepte het belang van een personeelsvereniging, zeker voor de toekomst, wanneer de activiteiten meer gericht zullen worden op individule ontspan ning dan op collectieve. Daarna volgde een gezellig bal, dat tot in de kleine uurtjes duurde. Opbrengst collecte De collecte van het oorlogsgra- vencomité heeft te Terneuzen 981,45 opgebracht waarvan ƒ40,09 te Driewegen. Vergadering bejaardenbond De Nederlandse bond van be jaarden afdeling- Breskens heeft 'in gebouw Immapuel de jaarver gadering gehouden. Voorzitter Van Dijke kon in zijn openings woord 'n groot aantal bojaarden welkom heten, alsmede de rayon voorzitter, de heer Leenhouts uit Souburg. Allereerst werd een. minuut stilte in acht genomen (ADVERTENTIE) Noordstraat 91113 Telefoon 2124 Terneuzen y voor de overleden leden. Vervol gens gaf de voorzitter een be knopt overzicht van het afgelo pen jaar. Onder de leden waren er twee gouden bruiloften en 6 tachtigjarigen. De heer Van Dijke gaf een overzicht van de kosten van de busreis. Besloten werd een spaarregeling in te stel len voor verdere reizen. De heer F. Leenhouts gaf een overzicht van hetgeen in bet af gelopen jaar voor de bejaarden is gedaan en hetgeen er nog te verwachten is. Een uitvoerig be toog hield spreker over een be jaardencentrum. De wens werd uitgesproken dat Breskens spoe dig ook zijn bejaardencentrum zal kunnen bewonen. Treffend vond spreker het dat in deze vergadering een 94-jarig vrouwelijk lid aanwezig was. Het aantal leden is in het afge lopen jaar met 44 gestegen. De penningmeester deelde mede dat hij om gezondheidsre denen met ingang van januari a.s. zijn functie zal moeten neer leggen. Gemeenteraad Woensdagavond gaat de ge meenteraad van Oostburg het voorontwerp streekplan West Zeeuws-Vlaanderen bespreken. B. en W. hebben in een uit voerige nota hun zienswijze ken baar gemaakt. De ontwerpen hebben zich gericht op de be staande gemeentelijke bestem mingsplannen. Zij hebben ver der natuur- en seminatuurge- bieden aangewezen en een brok kelige recreatiekustbestemming geschetst. Reeds nu dienen veranderin gen te worden aangebracht. Het natuurgebied bij de Paulinaha- ven is niet meer houdbaar. Geen plaatsen zijn aangewezen voor het storten van huisvuil. De re creatie is te veel afgestemd op de kust, waar men in hoge ma te afhankelijk is van de weers omstandigheden. In de Braak man heeft men indertijd ruimte opengelaten voor een bos. Een dergelijk reereatiebos is ook voor West Zeeuws-Vlaanderen aan te bevelen. Het gebied rond de Plate en de Sophiapolder is daarvoor geschikt. Vergadering voetbalverenigingen In café „Chez René" werd een vergadering gehouden van de voetbalclubs in West Zeeuws- Vlaanderen. Uitgezonderd Aar denburg en Oostburg waren alle verenigingen, aangesloten bij de K.N.V.B., aanwezig. De vergadering werd gehou den op voorstel van Sluis. Ge sproken werd over een grotere samenwerking in streekverband om op de Zeeuwse vergaderin gen meer invloed te kunnen uit oefenen. De heer Erasmus van Bres kens was erkentelijk voor de ini tiatieven. Niet uit het oog mag worden verloren, dat bij een gemeentelijke herindeling nog meer het gemeenschappelijk be lang een rol gaat spelen. Voor het vormen van kringbestuur zal men op 8 december weer bijeen komen. Grote belangstelling bij ontvangst St. Nicolaas Zaterdagmiddag is Sinterklaas onder grote belangstelling van kin deren en ouderen in Sas van Gent ingehaald. Met zijn speciaal voor dit doel gebouwde boot voer St. Nicolaas met zijn zwarte Pieten de eerste kanaalarm in langs de Oost kade. De harmonie en een groot aantal kinderert met rood-wit- blauwe vlaggetjes stonden de kin dervriend op te wachten. Iets over tweeën legde de boot aan voor de woning van dokter Puylaert en werd de Sint door het comité ver welkomd. Daarna ging het via de Prinsenkade en de Oostdam naar het gemeentehuis, waar het gezel schap werd opgewacht door bur gemeester R. A. J. den Boer er. de wethouders Colsen en Steevens. Hier verscheen Sinterklaas op het balcon. Er was veel meer belangstelling dan vorig jaar. Burgemeester Den Boer verwelkomde de Sint. Voor dit jaar had de gemeente Sas van Gent op het verlanglijstje staan de verwezenlijking van een schapshuis. Wij willen, burgemeester, op korte huis waar we kunnen toneelspelen en waar aan zijn trekken komt. Natuurlijk werd de kwestie van de herindeling aangesneden en de burgemeester hoopte dat Sinterklaas nog vele jaren zou worden ontvangen in een zelfstandig Sas van Gent. Hierna kwam Sinterklaas aan het woord die verheugd was over de massale opkomst. Hij hoopte nog lang in de gemeente Sas van Gent te mogen komen. Hierna stap te de Sint op zijn paard om met de harmonie en vele kinderen een rondrit door de gemeente t.e ma ken. Om vier uur werden de kleine kinderen in het Olympiatheater door St. Nicolaas ontvangen om een surprise in ontvangst te nemen. Om vijf uur werden de grotere kin deren verrast op een lachfilm en een tractatie. Parkeerruimte Nu het nieuwe Keizer Karelplein zijn voltooiing nadert, heett Sas van Gent er binnenkort een ruime parkeerplaats bij. Om echter het steeds drukker wordende verkeer op te vangen, heeft het gemeente bestuur het besluit genomen langs het kanaal aan de Oostkade nog meer parkeerruimte te creëren. Langs de waterkant van het Olym piatheater tot de benzinepompen van het taxibedrijf Mijnsberghe wordt binnenkort een stootband geplaatst, zodat het gevaar om het kanaal in te rijden vermeden wordt. Door deze stootband kunnen auto's tot tegen het kanaal parkeren en blijft de rijweg open' voor het ver keer naar de C.H.V. De parkeerruimte is daar nodig. Men vindt er niet alleen „De oude Brug" en de hervormde kerk, maar bovendien wonen daar de dokter en de tandarts, terwijl er binnen af zienbare tijd een winkel komt van Albert Heyn. Examen Pedagogiek M.O. Aan de katholieke universiteit te Nijmegen is geslaagd voor het exa men pedagogiek M.O.-A. mej. G. P. E. Flos te St. Jansteen. Vergadering plattelandsvrouwen De afdeling van de Nederl. bond van plattelandsvrouwen hield een vergadering in hotel „Sandersde Pauw" onder lei ding van mevr. C. E. van Oor schotWeber, die mevrouw A. Lakode Hullu uit Cadzand verving. Het huishoudelijk ge deelte werd afgewisseld met een dialezing van de heer E. T. Klaas- sen uit Oostburg, hoofd van de school voor b.l.o., die een cause rie hield over de vorm van on derwijs aan zijn school en de toe komstmogelijkheden voor de kinderen die deze school bezoe ken. Mevr. BeunVerhage bracht verslag uit van het jubileum van de bond te Goes. Besloten werd nu het plaatselijk Sint Nicolaas- (ADVERTENTIE) comité bepaalde activiteiten niet meer kan verrichten, te zorgen voor een kleine attentie voor zie ken, die worden verpleegd in het ziekenhuis te Oostburg. Aanrijding Op het kruispunt Plompe To renNieuwstraat vond een aan rijding plaats tussen een vracht auto en een personenwagen, be stuurd door A. D'H. uit Sluis. De vrachtauto kwam uit de richting Draaibrug en moest iets naar links uithalen voor een gepar keerde auto. Op dat ogenblik kwam de heer D'H. uit de Oude Kerkstraat en raakte de vracht wagen met het gevolg, dat de per sonenwagen aanzienlijke mate riële schade opliep. De bestuur der en zijn echtgenote werden licht gewond. Geluidsfilmprojector openbare scholen De beide scholen voor open baar onderwijs te Sluiskil, n.l. de openbare kleuterschool „Hum melhof" en de o.l.s. „De vrije vlucht", hebben sinds vorige week de beschikking gekregen over een geluidsfilmprojector met toebehoren. De projector is een schenking van de opgeheven stichting „tweede kleuterschool Sluiskil" aan de oudercommissie van beide scholen. Het toestel werd tijdens een ge zamenlijke ouderavond overge dragen door de heer A. Bouman uit Axel, voorzitter van de stich ting. De heer Bouman sprak de wens uit, dat hét apparaat zou mogen bijdragen tot versteviging van de banden tussen kleuter en lager onderwijs. Hij wilde zelfs nog verder gaan en bereed zijn stokpaardje, toen hij sprak over de zijns inziens nutteloze schei ding tussen de scholen op grond van levensbeschouwing. Verder werd het woord gevoerd door de heer R. Engel, die namens de oudercommissie van de lagere school zijn dank uitsprak. De heer J. C. de Witte deed hetzelfde namens de oudercom missie van de kleuterschool. De heer J. A. Lauret, hoofd der o.l.s., die het apparaat in beheer heeft gekregen, gaf een korte uiteen zetting over het nut van film en dia. Het filmtoestel werd inge wijd met een drietal geluids-kleu- renfilms, „Glas" en „Delta-fase" van Bert Haanstra en de instruk- tieve film „Van kiem tot kristal", die de suikerfabrikage tot onder werp had. Tijdens het eerste gedeelte van de avond vonden op beide scho len bestuursverkiezingen plaats. Als secretaris van de oudercom- Ter gelegenheid van het 50-ja- rig bestaan van het Nederlandse padvindstergilde in Nederland werd aan verschillende kinderte huizen en ziekenhuizen in ons land een aantal boeken aangebo den ter aanvulling van de biblio theek. Hieronder was ook de kin derafdeling van het Julina-zieken- huis te Terneuzen. Onder leiding van mej. M, van Stric-n, assistent-districtscommis- saresse van het district Zeeuws- Vlaanderen, en rnej. M. Kouse maker, padvidsterleidster uit Aardenburg, boden enkele, pad- vin'dsters en kabouters uit het district zaterdagmiddag deze boe ken aan. Iedere padvidster en ka bouter in Nederland had voor dit' doel een bedrag van 2,59 bijeén- gespaard. Zuster Van Gelderen, zuster Corstanje en verplegend perso neel van de kinderafdeling had den een gezellige ontvangst be reid voor de delegatie en de boe ken werden in dank aanvaard. Mej. Carla Vis, spelleidster van de kinderafdeling, vertelde wat alzo gedaan wordt om de kinde ren met spel en handenarbeid bezig te houden Tot slot werd de kinderafde ling bezichtigd. missie van de lagere school werd gekozen de heer A. C. van Dam. De scheidende secretaris P. Schie man van de commissie van de kleuterschool werd opgevolgd door de heer R. Engel. N.V.V.-St. Nikolaasfeest Voor kinderen van leden van het N.V.V. wordt ook dit jaar weer een St. Nicolaasavond ge houden. De Sint zal op woensdag 30 november een bezoek brengen aan het wijkgebouw „De Ark". De organisatie van de avond be rust bij de leden van de N.V.V.- vrouwenbond. (ADVERTENTIE) Sterk-warm-modieus in veie kleuren, zoals zwart, rood, blauw, groen en camel. Met V-hals, col of ronde hals. In de maten 110 t/m 164. Prijzen va» 21,50 t/m 30,50. Verkrijgbaar in de betere zaken!

de Vrije Zeeuw | 1966 | | pagina 2