boren liefde PROVINCIAAL NIEUWS CHR. AANNEMERSBOND VINDT AFTREDER MINISTER BOGAERS .ONBEVREDIGENDE ZAAI' ItHÉ maant; maagtabletten Weekenddiensten Ontbinding Tweede lamer BEURSOVERZICHT Pagina 3 Roeping Vermoeden Aanhanger verloor achterwielen Oskar (9) kwam 's nachts om drie uur thuis Kritisch vertrouwen 'n bliivende uitkomst! Geen televisie in Britse lagerhuis Kranten duurder in Indonesië De blanke miïnwerkers in Zuid-Afrika Twaalf miljoen volkswagens Nieuwe T rans-Siber ische spoorweg Geen amnestie voor Frangoise Jordan Terneuzen AGENDA Zaterdag 26 november 1966 O E VRIJE ZEEUW Minister Bogaers heeft de ejrste jaren van zijn ambtsperiode voor een deel kunnen oogsten, wat zijn voorganger had gezaaid. Dat was hem van harte gegund, gezien de wijze waarop hij zichzelf inzette. Hii heeft in de latere jaren stellig ook de oogst van zijn eigen zaai goed mopen zien. De eerstvolgende jaren zullen voor een groot deel nog de vrucht van het beleid van minister Bogaers zijn, Het is lang niet zeker, dat de resultaten even gunstig zullen zijn. In ieder geval mag er wel een wonder gebeuren, willen de „allerlaatste" cijfers altijd nog wat beter zijn dan de voorlaatste. Dat minister Bogaers het op dit moment laat afweten, vinden wij daarom een onbevredi gende zaak. Het zou in de lijn van ziin optreden sinds 1963 hebben gelegen, indien hij van zijn kant het uiterste zou hebben gedaan om zijn ambt niet vóór 1970 op te geven. Dit zegt de Nederlandse christe lijke aannemers- en bouwvakpa troonsbond in ziin blad „De Chris telijke Bouwvakpatroons" (waar van mr. W. Aanties hoofdredak- teur is) naar aanleiding van het be sluit van minister Bogaers, geen zitting te nemen in het kabinet- Ziilstra. De bond zegt, niets af te willen doen aan de dank die de bouwnij verheid en Nederland aan de afge treden bewindsman verschuldigd zijn, maar het is een dank gemengd met bitterheid. Minister Bogaets, aldus de N.C. A.B., heeft door zijn aanoak en misschien nog meer door zijn enthousiasme en indrukwekkende persoonlijke werkkracht nieuwe vaart in de bouwactiviteit ge bracht. Hij heeft daarbij altijd de indruk gewekt, maar één roeping te zien, nameliik: Nederland te verlossen van de woningnood. Bo gaers was de man van de laatste cijfers, die altijd weer beter waren dan de voorlaatste. Hii was ook een man die de image had opgebouwd, dat de politiek hem hoogstens op een afstand interesseerde. Voor hem telden alleen woningen en zijn voorlonive einddoel was 1970, aldus het blad. De N.C.A.B. meent dat, gezien de politieke samenstelling van de beide kabinetten waarvan de heer Bogaers deel heeft uitgemaakt, de politieke struktuur van het kabi- net-Ziilstra moeilijk een overwe gend bezwaar voor hem geweest kan zijn. Hij is ook niet gepasseerd, want nröF. Ziilstra heeft hem uit genodigd in zijn kabinet zitting te nemen. Volgens de N.C.A.B. kan ook de positie die het woningbouwbeleid Op de rijksweg TilburgBre da ter hoogte van Piusoord heeft zich donderdagavond een ge compliceerd ongeval voorgedaan waarbij een man werd gedood en een andere zwaar gewond. Door onbekende oorzaak verloor een met papier beladen vracht auto met aanhanger de beide achterwielen die tollend over de weg rolden. Een tankauto die vlak achter de vrachtauto reed, botste op een der wielen en kwam dwars over de weg te staan. Op dat ogenblik naderde uit de richting Breda een bestel auto die in zijn poging de tank auto te ontwijken, niet slaagde. De chauffeur A. Leijtens uit Tilburg werd zwaar gewond. Zijn mede-inzittende patroon, de vleeshandelaar Van Nistelrooy uit Moergestel, werd op slag ge dood. Het verkeer over de rijksweg was door de gevolgen van de enorme ravage volledig ge stremd en moest gedurende meer dan een uur worden omgeleid. Doodsangsten hebben de ouders van de 9-jarige Oskar donder dagnacht uitgestaan. De jongen kwam gezond en wel 's nachts om drie uur thuis. Intussen was er even na negen uur 's avonds alarm geslagen om de jongen op te sporen Oskar was met zijn achtjarig vriendje Gerrie naar diens huis gegaan. Omdat Gerrie evenwel geen vriendjes in huis mag halen, werd Oskar naar Ger ries slaapkamer gesmokkeld. Daar bleven de jongens een tijdje, waarna Gerrie gewoon aan tafel ging. Bij het naar bed gaan van het gastheertje werd Oskar onder het bed van Ger rie verstopt. De jongens moe ten daarna in slaap zijn geval len. Tegen half drie vond Oskar een en ander toch wel te gek wor den. Gerrie hielp zijn vriendje stiekem zijn slaapkamer en het huis uit. De ouders van Gerrie merkten hiervan niets. Een maal op straat holde Oskar naar de ouderlijke woning, die vlak bij die van zijn school vriendje staat. Zijn komst brak alle spanning en bracht vreug- ">1 in het nieuwe regeringsprogram heeft, niet de oorzaak zijn van het besluit van de heer Bogaers: „mee vallers" zullen aan de woningbouw ten goede komen. De bond weet niec wat de heer Bo»aers dan heeft bewogen, zich zelfs voor dit overgangskabinet dat slechts enkele maanden zal re geren, niet beschikbaar te stellen, maar heeft wel een vermoeden. Er zijn tekenen, aldus de N.C.A.B., dat de in de laatste jaren zo sterk ge stegen lijn in de woningproductie ziin hoogtepunt heeft bereikt en zelfs naar beneden zal gaan. Er ziin, zo voegt de bond hieraan toe, tekenen dat verschillende door mi nister Bogaers getroffen maatrege len aan deze omslag mede debet zijn. Tal van bedrijven moeten de nrijs betalen voor het nauwe keurs lijf waarbinnen minister Bogaers hen hield om tot voor hem verant woorde uitkomsten te komen. Tal van werknemers ondervin den al of vrezen spoedig te zullen ondervinden, dat de door minister Bogaers bit de uitbreiding van de bouwcapaciteit voor een reeks ja ren in uitzicht gestelde zekerheid, niet gegarandeerd bliikt. Met betrekking tot de opvolger van de heer Bogaers. m'nister Wit te, zegt de N.C.A.B.: De ervarin gen uit ziin vroegere ambtsoeriode geven aanleiding, hem met kritisch vertrouwen te ontvangen. Maar in ieder geval begroeten wij ziin her- ontreden met sTmoathie, want een man, die van de bouw nooit meer los is kunnen komen, is wederke rig voor ons nooit meer een bui tenstaander. (ADVERTENTIE) de echte Amerikaanse en beste ter wereld! (ADVERTENTIE) Geef surprises die beklijven: platenbonnenzwarte schijven Het Britse lagerhuis heeft een voorstel afgestemd om voor een proefperiode van vijf weken de debatten met televisiecamera's te doen volgen, waarbij de ont vangst tot het uarlementsgebouw benerkt zou blijven. Het voorsel werd verworpen met 131 tegen 130 stemmen. De voorstanders van televisie uitzendingen van lagerhuisdebat ten, die jaren voor deze uitzen dingen hebben geijverd, hadden niet gedacht, dat zij het tegen de tegenstanders van dit streven zouden afleggen. De tegenstan ders staken hun vreugde over de overwinning allerminst onder stoelen of banken en maakten zoveel rumoer, dat voorzitter dr. Horace King, tot orde moest ma nen en daarbij gekscherend op merkte: „Dit wordt niet door de televisie uitgezonden". De stemming over het onder havige voorstel was vrij, d.w.z. de leden der diverse partijen be hoefden zich niet aan de „partij lijn" te houden. Door de afschaffing van de overheidssubsidie op ingevoerd krantenpapier worden de abon nementsprijzen van de kranten in Indonesië met ingang van het nieuwe jaar tot het viervoudige verhoogd. Een krant van twee roepiah gaat er acht kosten. De bond van journalisten verwacht dat een aantal kleine en onafhan kelijke bladen binnen afzienbare tijd zal moeten sluiten. TERNEUZEN: Van zaterdagmorgen 8 uur tot zondagnacht 12 uur wordt de praktijk der artsen waargenomen door dokter J. J. J. v. d. Griek, Scheldekade 27, tel. 2020. Apotheek geopend: M. B. M. Hamann, Noordst. 69, tel. 2060 Weekeinddienst Groene en Wit- Gele Kruis: zr. A. C. Leenhouts, v. Steenbergenlaan 68, tel. 3360 (b.g.g. 008). SLUISKIL, HOEK EN PHILIPPINE: Weekeinddienst Groene en Wit- Gele Kruis: zr. Villerius te Hoek, tel. 01154—471 (b.g.g 003). AXEL: Van zaterdagmorgen 8 uur tot zondagnacht 12 uur wordt de praktijk der artsen waargenomen aoor dokter K. Boor, Noordstr 8, tel. 665. DIERENARTS: Van zaterdagmiddag 12 uur tot zondagnacht 12 uur wordt de praktijk der dierenartsen in Axel, Sas van Gent en Zaamslag waar genomen door dierenarts J. Jans sen, Stationsstraat 10 te Axe], tel. 01155—488. De politiek machtige bond van (blanke) mijnwerkers in Zuid- Afrika heeft een nieuwe voorzit ter gekozen. Het is Maurice Mei- ring, die behoort tot de uiterst rechtse stroming in de bond en in de regerende nationale partij. Twee jaar lang hebben de uiterst rechtsen overhoop gelegen met de leiding van de mijnwerkers- bond. Het konflikt was de laatste De minister-president en de minister van binnenlandse zaken hebben de koningin een ontwerp besluit aangeboden, strekkende tot ontbinding van de Tweede Kamer met ingang van woens dag 22 februari a.s. Als datum voor de verkiezing van een nieuwe Tweede Kamer wordt in het ontwerpbesluit ge noemd 15 februari en als dag voor de kandidaatstelling dins dag 3 januari a.s. Tenslotte bevat het de bepa ling, dat de huidige zitting der Staten-Generaal op 21 februari a.s. zal worden gesloten, terwijl op 23 februari de eerste samen komst van de Eerste Kamer en de nieuw samengestelde Tweede Kamer in verenigde vergadering zal worden gehouden. De koningin heeft het besluit gisteren nog getekend. (ADVERTENTIE) Geef surprises die beklijven: platenbonnenzwarte schijven maanden aanleiding tot wilde stakingen onder het blanke mijn- personeel. Het parlement heeft onlangs haastig een wet aange- can World Airways. Deze maat- nomen, die wilde stakingen ver- schappij gaat namelijk op 1 jan. STILLE MARKT Het is gisteren op Beursplein. 5 zeer rustig geweest. Dit omdat de markt verstoken bleef van richtlijnen uit Wallstreet, waar de beurs donderdag gesloten bleef wegens Thanksgiving Day. Het publiek nam een afwachten de houding aan, mede in verband met het naderende weekeinde. Ook de arbitrage had praktisch niets te doen. De koersen van de internationale waarden gaven dan ook geen veranderingen van betekenis te zien. De stemming was nauwelijks prijshoudend. Philips liep op van 74.10 tot 74.90 door wat vraag van het pu bliek. Unilever deed 81.70, Kon. Olie 126.60 en AKU 53.10. Hoog ovens werd een paar punten la ger geadviseerd op 267. K.L.M. was aan de flauwe kant met een adviesprijs op 325 tegen donder dag als gedane koers 335. Deze terugslag had echter niets te ma ken met Wallstreet. De flauwe koers voor K.L.M. moet alleen worden gezocht bij Pan Amerf biedt als zij niet rechtstreeks voortvloeien uit de verhouding werkgever-werknemers. De uiterst rechtse groep in de bond heeft zich fel verzet tegen het geven van verantwoordelij- ker werk aan zwarte mijnwer kers, bij wijze van proef. Het ex periment is inmiddels gestaakt. De fabriek in Wolfsburg heeft gisteren de twaalfmiljoenste volkswagen geproduceerd. ,In de Sowjet-Unie zal een nieu we trans-siberische spoorlijn wor den aangelegd welke de ruim 6400 kilometer van Europees Rusland naar de kust van de Stille Oceaan met 1000 kilometer zal bekorten. Volgens het persbureau Tass zal het werk in 15 tot 20 jaar voltooid zijn. De lijn kruist moerassen, brede Siberische rivieren en met sneeuw bedekte bergen. (ADVERTENTIE) Geef surprises die beklijven: platenbonnen... zwarte schijven 1967 de prijs voor de transatlan tische vluchten drastisch verla gen. Dit zou wel eens tot een grote concurrentiestrijd tussen de luchtvaartmaatschappijen kun nen leiden, aldus de beurs. Vergeleken met de slotkoers van de vorige week daalde AKU deze beursweek ruim 2, Philips 2>/a en Kon. Olie bijna 5 gulden. Unilever bleef prijshoudend. Hoogovens gaf circa 10 punten Meisje bij brand omgekomen Bij een brand op de zolderetage van een woning aan de Haagse Francois Valentijnstraat is vrij dagmorgen om ongeveer half 8 het 6-jarige meisje Ingrid Verkijk om het leven gekomen. Het kind was voor het vuur in een kast op de overloop gevlucht en werd daar door de brandweer lieden dood aangetroffen. De twee andere jonge kinderen, die het ge zin telde, konden worden gered. Bij deze redding liep de vader, die eerst onlangs uit. het zieken huis was ontslagen, brandwon den op aan beide handen. De brand is vermoedelijk ont staan, doordat de kinderen met lucifers hebben gespeeld. De brandweer had het vuur in de oude woning, gelegen in een Haags saneringsgebied. binnen 20 minuten onder bedwang. prijs terwijl ook K.L.M. een klei nigheid lager was. De leidende cultures waren hoger voor aandelen HVA. De scheepvaartmarkt was goed gedisponeerd, maar de staats- fondsenmarkt eerder iets gemak kelijker. Voor de inschrijving op de 150 min 7 pet obligaties Bank van Ned. Gemeenten tegen 99 pet bestond een redelijke belangstel ling. De lening zal er volgens de beurs wel ingaan. Men houdt dan ook rekening met een reduktie op de toewijzing. De aangekondigde ontslagen bij de Ned. Kabel leidden tot een lagere advieskoers voor de aan delen van deze maatschappij. Aandelen EMS werden eveneens een paar puntjes lager geadvi seerd. Beursindices (1953 100) 23/11 24/11 25/11 347.4 347.0 345.4 255.2 254.9 100.3 100.5 141.9 140.5 130.6 130.4 261.8 261.5 Int. conc. Industrie Scheepvaart Banken Handel, enz. Algemeen Nabeurskoersen 254.9 101.6 142.6 131.9 261.2 I A.K.U.: 52,95) Hoogovens: (265.00) Kon. Olie: 126.80—127,00 (126.55) Philips: 73.80— 74.00 74.65) Unilever: 81.00— 81.20 81.75) K.L.M.33S.OO—350.00 (328.00) Adi'ieskoersen buitenlands bankpapier De advieskoersen voor buiten lands bankpapier, vandaag gel dend in Amsterdam, luiden: Engels pond 10.0510.15 Amerikaanse dollar 3.603.64 Canadese dollar 3.313.36 Franse frank (100) 73.00—73.50 Belgische frank (100) 7.147.19 Duitse mark (100) 90.75—91.25 Zweedse kr. (100) 69.50—70.50 Zwitserse fr. (100) 83.5084.00 Deense kroon (100) 51.9052.90 Noorse kroon (100) 50.10—51.10 Italiaanse lire (10.000) 57.00—59.00 Oostenrijkse schilling (100) 13.94—14.04 Portugese escudo (100) 12.50—12.65 Spaanse peseta (100, gr. coup.) 5.95—6.10 (ADVERTENTIE) Geef surprises die beklijven: platenbonnenzwarte schijven DOOR JEAN NEAR 44) Hij zette zich aan het werk om theorie in praktijk om te zet ten. Om te beginnen rantsoeneer de hij zichzelf en dronk 's avonds slechts één borrel inplaats van twee of drie. Het was een sym bool. Gedurende de dag zette hij zich schrap en hield zich druk bezig met produktief werk. Hij gaf geen ogenblik toe aan vermoeidheid of verveling. Hij werkte door alsof een onzicht bare hand hem met een zweep voortdreef. Hij repareerde het dak van zijn bungalow. Het dak had al vijf jaar gelekt. Bij het aanbre ken van de dag was hij uit de veren en laat op de avond gun de hij zich eerst tijd om op te houden. Hij hield het drie weken vol. Dan realiseerde hij zich op een avond toen hij zijn enige borrel dronk, dat hij doodop was. Drie weken lang had hij zich niet ontzien en nu was hij vermoeid en vroeg zich af wat voor zin al dit harde werk eigenlijk had gehad. Hij had rond gelopen als een muis in een muizeval en al zijn energie was opgebruikt, verbruikt voorniets. Het woud stond er nog precies zo als de bij zijn ouders en allen, die urenlang intensief naar Oskar 1 drie weken terug en vormde nog hadden gezocht. steeds dezelfde barrikade tussen hem en het leven en de eenzaam heid zat nog even diep in zijn ziel als tevoren en hij dacht nog evenveel aan Myra. Hij zag in dat het allemaal nutteloos was geweest. Hij had zijn glas leeg gedronken en zonder erbij na te denken schonk hij zich een tweede glas vol. „Hé, ik heb een tweede borrel genomen," merkte hij even later op. „En waarom zou ik dat niet? Het harde werken heeft me geen zier geholpen. Misschien voel ik me beter als ik een paar borrels extra neem." Hij zette zich opnieuw aan het werk. Deze keer bedronk hij zich op zijn eigen methodische wijze, zoals hij alles deed. Het was een karwei, waaraan hij alle aandacht schonk en tegen'de tijd dat hij naar bed ging voelde hij zich in een stemming die het midden hield tussen buitenge woon grote waardigheid en adembenemende sentimentaliteit. Hij had enige moeilijkheid met het zoeken naar zijn bed, maar ontdekte dat hij het gevonden had, toen hij er al een half uur op gezeten had, rondkijkend en zich afvragend waar dat bed heengegaan kon zijn. Hij stond op, ontkleedde zich met extra zorg en met de gedachte dat het toch een bijzonder mooie wereld en een buitengewoon mooi leven was, dook hij in bed. Hij dekte zich zorgvuldig toe en toen hij op zijn gemak lag en gereed was de ogen te sluiten, kwam hij tot de ontdekking dat hij vergeten had het licht uit te draaien. „Dat was dom van me"," zei hij met dikke stem. Maar in zijn tegenwoordige toestand was niets hem te veel en na zich uit de dekens gewikkeld te hebben, blies hij na de derde poging de lamp uit en kroop terug naar bed. „Vrede", mompelde hij. „Ein delijk hebben we vrede". Hij sloot de ogen. Met het sluiten van de ogen begon het vertrek in het rond te draaien en nam mallemolen allures aan. Hij vond het zo in teressant dat hij de ogen weer opende en strak naar het ven ster keek dat hij uitdaagde om verder te draaien. Zijn aandcht werd afgeleid door een muskiet die het eerst op zijn oor en daar na op zijn wang begrepen had. Hij hief zijn arm op en gaf zich zelf een flinke oplawaai. Daarna was het weer stil en hij meende dat hij raak geslagen had. De bommenwerper kwam echter terug, nu aan zijn andere oor. H'i realiseerde zich dat aan deze nachtelijke bomaanval een eind gemaakt moest worden en strek te de hand uit naar zijn lucifers. „Oppassen en de boel niet in brand steken," zei hij. „Heel ge vaarlijk lucifersHij wachtte even, lucifers in de hand en vroeg verwonderd „Maar hoe kan ik die beroerde muskiet te pakken krijgen als dat bed niet stil wil staan?" De bommenwerper deed een hernieuwde aanval op zijn hals. Malcolm streek een lucifer aan. Even meende hij de vliege nier te zien en sloeg toe. Hij vergat echter dat hij de bran dende lucifer in de hand had. Zodra hij zijn hand dus opende voor een formidabele klap, viel de lucifer naar beneden en be landde in de open kraag van zijn pyama op zijn borst. Malcolm schoot overeind alsof een zwerm muskieten van zijn borst bezit had genomen en mopperde dat het een aard had. Gelukkig voor hem was de lucifer uitgegaan. Het duurde even voor hij een tweede had aangestoken. Hij zat heel stil en zijn ogen waarden rond in het flikkerende licht van het vlam metje. Het geluk was met hem, want de muskiet, een knaap van een beest zat op zijn kussen uit te rusten. Een flinke klap en alles wat er van overgebleven was, was een bloedvlek. Voldaan over zijn succes blies hii de luci fer uit en strekte zich weer uit. Dat was een eerste klas slag ge weest, dacht hij. Nu heersten rust en vrede wederom Blijkbaar was de kameraad van de eerste muskiet naar de lang uitblijvende vriend komen kijken, want onmiddellijk hoor de Malcolm het geluid van een tweede golf bommenwerpers naderbij komen. Hij deed alle mogelijke moeite om ook deze belager tot pulp te reduceren, maar slaagde er niet in. Hij viel in slaap en wist van niets meer. De geschiedenis verhaalt niet of de muskiet de volgende dag een kater had, maar Mal colm had die wel. (Wordt vervolgd.) HET WAS MAAR EEN GRAP Den Haag: Studenten van de jaarclub Monolietenuit Rot terdam hebben met een zestal een „ontvluchting" geënsceneerd uit de tuin van de Chinese legatie in Den Haag. Vier van hen wis ten met een gereedstaande auto te ontkomen, een zesde werd door de politie ingerekend. Daar de politie niet kon weten met een grap te doen te hebben was het geheel een realistisch gebeuren. (ADVERTENTIE) Geef surprises die beklijven: platenbonnen... zwarte schijven Frangoise Jordan, nicht van dt modekoning Christian Dior en vrouw van de leider van de Brit» se nazipartij, krijgt geen amnes tie in Frankrijk. In juni j.L werd zij tot vier maanden gevangenis straf en een verblijfsverbod vooe vijf jaar veroordeeld, omdat zij nazipamfletten op het gebouw van de Britse ambassade in Parija had aangebracht. Sinds 2 oktober zit zij in Nice gevangen. Zij had gevraagd te mogen profiteren van de algemene am nestie, die op 18 juni j.l. na de herkiezing van president De Gaulle was afgekondigd. De rechtbank in Parijs die over dit verzoek moest beslissen, was echter van oordeel, dat de am nestie niet geldt voor misdrijven betreffende de veiligheid van da staat, waarvoor Frangoise is ver oordeeld. Boeing—Boeing Voor de eerste maal werd gister avond in het Concertgebouw door het Nederlands Kamertoneel een toneelvoorstelling gegeven, die tot stand was gekomen door de Samenwerkende Personeelsver enigingen, Stichting Algemene Kunstkring en de Zeeuwse Volks universiteit. De heer Slot, die deze avond opende, noemde het voor de ver antwoordelijke verenigingen een gebeurtenis met een feestelijk ka rakter. Namens de drie vereni gingen heette hij de, jammer ge noeg, niet talrijke aanwezigen van harte welkom. „Na jarenlange besprekingen, aldus de heer Slot, is het dan ein delijk gelukt een samenwerking te vinden van groepen die vrij wel onze gehele bevolking om vatten." Daarvoor zijn wij zeer dankbaar en wij wensen onze stad van harte geluk met deze belangrijke stap naar een gezon der kunstbeleid. Wij prijzen de drie groepen dat zij de moed niet hebben verloren en taai aan het eenmaal voor ogen staande doel hebben vastgehouden. Het tweede belangrijke punt noemde de heer Slot dat deze avond geheel zonder inmenging van buiten Terneuzen tot stand is gekomen. Terneuzen neemt een proef met een zelfstandig kunst beleid. Dit getuigt van durf en vertrouwen in de toekomst. Dit is de eerste proef. Hoe men gezien het aantal bezoekers in de zaal achteraf erover zal oordelen of deze proef geslaagd is, aldus spreker, kan ik niet zeg gen, maar wél dat wij op deze weg zullen doorgaan en moeten doorgaan, omdat een groeiende gemeente nu eenmaal niet anders kan. Dat deze beslissende stap van avond wordt gedaan, is een ge lukwens waard. En als derde lichtpunt is er een toneelgroep uit Vlaanderen. Buitenstaanders weten dat niet zo, maar wij hebben wel eens moeite met de grote toneelgezel schappen uit Holland, die niet graag in de provincie spelen. In Middelburg wil men nog wel komen, hier liever niet. Wij heb ben toen gezegd, goed, laat ons dan maar in de steek, gelukkig heeft men in Vlaanderen goede gezelschappen. De heer Slot zei tenslotte te hopen dat de gehele bevolking van Terneuzen beseft wat er deze avond gebeurt, en indien men meent dat de geestelijke vorming van de mens van be lang is, steun dan uw vereni gingen en het kunstbeleid van het gemeentebestuur DE VOORSTELLING. Wellicht begrijpt een gebo ren Zeeuws-Vlaaming zijn zui derbuur beter dan de bewoner uit het noorden die van de Ne derlandse gezelschappen ook, en misschien wel juist in blij spelen een zekere ingetogen heid gewend is. De Vlaming, in dit geval het Nederlands Kamertoneel, heeft uit het dolle blijspel „Boeing Boeing" alles en men zou bij na geneigd zijn méér nog ge haald wat er in zat. Het is een sprankelende, met veel Vlaam se humor gespeelde, vertoning geworden. Over de inhoud die uitsluitend uit vergissingen be staat ,moet men niet proberen iets te vertellen; het zou op niets uitlopen. Wat men er van kan zeggen is dat Nadine Gla- ser, Polly Geerts, Doris van Caneghem en Lut Tomsin bij de dames en Willy van Heesvelde en Alex Wilequet een bijzonder amusant stuk met alle verve hebben gebracht en iedere si tuatie tot op de bodem uitdiep ten om hun talenten als blij spelspelers te kunnen botvieren. De bezoekers hebben er zeer veel plezier aan beleefd en dat zij de Hollanders graag ruilden voor de Vlamingen bewees het minutenlange applaus. Beat-blues-jazz in „De Schakel" Hedenavond biedt de instuif in „De Schakel" weer 'n beatavond die klinkt als een klok. Mede werking aan deze avond wordt verleend door de folk- en pro testzanger Wim de Regt uit Biei> vliet en de beatgroep „Opus 5" uit Axel. Als klap on de vuurpijl volgt dan het optreden van Jan- ny Dieleman uit Axel die de laat ste tijd al meerdere successen heeft geoogst, o.a. in Porgy and Bess en bij de opening van de „Boutique". HEDEN: Terneuzen: Luxor-Theater, 8 uur: „Komplot der gewelde naars". Zuidersportpark: 2.30 uur: Tem. BoysDinteloord. „De Schakel", Kerkhoflaan, 8 uur: Instuif. Othene: 7 uur: Prijskaarten. ZONDAG 27 NOVEMBER Terneuzen: Luxor-Theater, 2.30 en 8 uur: „Komplot der geweldenaars"; 5 uur: „Mata Hari, geheimagente H 21". MAANDAG 28 NOVEMBER Terneuzen: Luxor-Theater, 8 u.: „Mata Hari, geheimagente H 21", DINSDAG 29 NOVEMBER Terneuzen: Luxor-Theater, 8 u.: „Mata Hari, geheiir.agente H 21".

de Vrije Zeeuw | 1966 | | pagina 3