Gemeenteraad van Terneuzen KERKDIENSTEN Verslag van de afdelingsvergaderingen MEDISCHE FACULTEITEN BLIJVEN OVERBEZET Voor de zondag 9E BINNENHAVEN9ELDTARIEVEN IN DE RUN-MAASDELTA Pagina 2 OE VRIJE ZEEUW Zaterdag 26 november 1966 Surinaamse patiëntjes naar Nederland 10 miljoen voor Aberfan Slechte lucht in New York Staatssecretaris De Block ook voor verkeer en waterstaat Overvolle pont omgeslagen Kinderbijslag voor 116 spruiten Een appèl op de jeugd Weer dreigt watersnood in Noord-ltalië Getijdencentrale in Frankrijk Grote Sinierkiaasdrukte bij P.T.T. Kindje aan brandwonden bezweken Vijf jaar voor aanrander Tipgever beloond Op 17 en 18 november hebben de afdelingen van de Terneuzense gemeenteraad de begroting voor 1967 aan een onderzoek en een bespreking onderworpen. Tijdens het afdelingsonderzoek waren aanwezig: J. C. Aschoff, burgemeester. F. M. Berbers, D. Binnekamp en M. de Vos, wethou ders. Afdeling I: Mevr. J. M. DoppegieterThiel, H. A. Brakman, A. C. S. van Breda Vriesman, F. Diele- man, R. Hol, H. A. M. A. de Meijer en I). M. OHebek. Afdeling II: J. A. de Feijter, J. M. Hamelink, P. J. Huij- brecht, M. J. M. van Nispen en A. Ramondt. Afwezig met kennisgeving: mevr. E. DoomsOrte- lee en A. J. Verbrugge. Naar aanleiding van de inhoud van een begeleiden de brief werd het betreurd dat het beleid betreffende diverse onderwerpen niet nader werd uiteengezet, o.a. het havenschap, de bouw van een nieuw stadhuis, enz. Het zou op prijs worden gesteld indien althans een zekere indicatie van het te voeren beleid werd weergegeven. Blijkens het antwoord hebben B. en W. zich be perkt tot algemene financiële opmerkingen. Er bestond geen aanleiding andere onderwerpen ter sprake te brengen, mede met het oog op de daarmede verband houdende financieringsmoeilijkheden, o.m. ten aanzien van de bouw van een nieuw stadhuis, een sporthal, een overdekt zwembad en gemeenschapsruimten. De algemene beleidspunten zullen ongetwijfeld ook naar voren komen in de algemene beschouwingen bij de behandeling van de begroting. Uit de brief en de le wijziging van de begroting blijkt, dat het geraamde bedrag wegens onvoorziene uitgaven al wordt verminderd tot ƒ36.981. De vraag rijst of dit bedrag voldoende zal blijken om nieuwe uitgaven in de loop van 1967 op te vangen. Het is volgens B. en W. twijfelachtig of het bedrag van ƒ36.981 voldoende zal zijn om nieuwe uitgaven op te vangen. Het is overigens niet uitgesloten te ach-, ten dat tegenover nieuwe lasten in de loop van het dienstjaar ook meevallers zullen staan, zoals hogere opbrengsten van bepaalde belastingen en rijksuitke ringen. Het college heeft dan ook de verwachting dat het begrotingsevenwicht zal kunnen worden gehand haafd. De geraamde uitgaven voor de volksgezondheid voor 1967 zijn minder dan die voor het jaar 1963. Voorts blijkt dat de uitgaven voor de sociale zorg zijn verdubbeld. Tenslotte valt op te maken dat de rijks- uitkeringen per inwoner voor 1967 belangrijk hoger zijn geraamd dan voor 1966. Het feit dat de geraamde uitgaven voor de volks- gêzondheid voor 1967 minder zijn dan die voor 1963, is te verklaren door de omstandigheid dat de uitgaven in 1963 ongunstig werden beïnvloed door een hoge bijdrage ten behoeve van het Julianaziekenhuis, aldus B. en W. De hogere kosten van de sociale zorg zijn een ge volg van de stijging van de verplegingskosten van geesteszieken en van de toename van het aantal op genomen personen in bejaardentehuizen. De verhoging van de rijksuitkeringen ten opzichte van 1966 wordt o.m. veroorzaakt door het gereed komen van een nieuw gymnastieklokaal, zodat thans voor 7 in plaats van 6 lokalen een uitkering wordt ontvangen. Ook de uitkering voor het onderhoud van schoolgebouwen en leermiddelen kon hoger worden geraamd wegens verhoging van de norm. Het grootste verschil is echter gelegen in de ver hoging van de uitkering uit het gemeentefonds, in de eerste plaats door een verhoging van het uitkerings percentage van 156 in 1966 tot 176 voor 1967. Dit nieuwe uitkeringspercentage werkt door in de verfijningen. Zo kon het onderdeel uitkering probleemgebieden ruim 30.000 hoger worden geraamd, terwijl tenslotte de uitkering voor kleine stedelijke gemeenten in de primitieve begroting 1966 niet en in dit ontwerp op ƒ229.000 te ramen was. Daartegenover staat dat de garantie-uitkering thans is vervallen. Uitgaande van het principe dat de ziekenhuizen in het algemeen „self-supporting" moeten zijn, wordt de vraag gesteld of het in dit verband juist wordt geacht het subsidie van 7000 per jaar ten behoeve van de St. Elisabethstichting te Sluiskil te handhaven. B. en W. antwoorden dat deze zaak nader door het College zal worden overwogen. Geconstateerd wordt dat het gebruik van de bad huizen te Terneuzen en Sluiskil belangrijk afneemt. Daardoor leveren deze voorzieningen aanzienlijke te korten op, zodat te zijner tijd moet worden gedacht aan sluiting. Er wordt op aangedrongen de ontwikke ling nauwlettend in het oog te houden. Zodra het tijdstip daartoe gekomen moet worden geacht, zal het college passende maatregelen voor atellen. Met voldoening nam men kennis van de mededeling dat met het oog op sanering een aanvang is gemaakt met de aankoop van de percelen nabij 't Zwaantje. Gevraagd wordt een en ander zoveel mogelijk te be vorderen. Een sanering van de percelen nabij 't Zwaantje zul len B. en W. bekijken in het kader van het uitbrei dingsplan Zeven Triniteitspolder. Voprzover inciden teel mogelijkheden aanwezig zijn, zal'aankoop worden bevorderd. Met betrekking tot de bouw van het winkelcentrum in de Zuidpolder worden nadere inlichtingen gevraagd. Er wordt in dit verband op gewezen dat de door de gemeenteraad verleende optie geldig is tot 1 januari 1968. Het college hoopt spoedig nadere mededelingen te kunnen doen. Momenteel wordt onderzocht in hoe verre een plaatselijk initiatief tot het gewenste resul taat kan leiden. Gezien de slechte huisvesting van een tweetal klas sen van de derde openbare school zal men gaarne vernemen op welke tijdstippen de nieuwe scholen aan de Tamarindestraat en de Wagnerhof gereed zullen komen. Naar B. en W. verwachten zal de school aan de Wagnerhof eind december in gebruik kunnen worden genomen terwijl dit voor wat betreft de school aan de Tamarindestraat begin februari het geval zal zijn. Men acht het noodzakelijk dat in de nieuwe wijken kleuterscholen worden gebouwd, waarbij het betreurd wordt dat de in samenwerking met andere gemeenten in te stellen bouwstroom geen doorgang kan vinden. Gevraagd wordt welke mogelijkheden aanwezig zijn. Ook B. en W. achten het noodzakelijk dat in de nieuwe woonwijken kleuterscholen worden gesticht. Er wordt met spoed naar een oplossing gezocht, welke waarschijnlijk in de richting van semi-permanente bouw zal leiden. Gevraagd wordt wanneer met de bouw van het internaat voor schipperskinderen kan worden begon nen. Daar de bouw van het internaat reeds is aanbesteed, verwachten B. en W. dat op korte termijn met de bouw zal worden begonnen. Geconstateerd werd dat in deze begroting geen uit gaven zijn geraamd voor de aankoop van beeldhouw werken. Er wordt op aangedrongen dit beleid op bescheiden wijze voort te zetten. Indien daartoe aanleiding bestaat en er geschikte plaatsen kunnen worden gevonden, is het college be reid nadere voorstellen te doen met betrekking tot de verfraaiing van de stad. Er is een verzoek ingekomen om toestemming tot gebruik van de veemarkt als particulier parkeerter rein. Men zal gaarne vernemen wat de bedoeling is. Het verzoek van een particulier om de veemarkt als parkeerplaats te mogen huren zal in de volgende ver gadering van de raadscommissie voor openbare wer ken aan de orde worden gesteld. Algemeen wordt de noodzakelijkheid onderstreept te bevorderen dat met de voorbereidingen voor de realisering van de kanaalhavenplannen spoed wordt betracht. Te vrezen valt dat deze plannen niet gerea liseerd zullen zijn bij het gereedkomen van de kanaal verbreding. In dit verband vraagt men aandacht voor het aanbrengen van zodanige voorzieningen in de bestaande Zevenaarhaven, dat in eerste instantie de met de totstandkoming van de kanaalverbreding ge paard gaande ontwikkeling kan worden opgevangen. In een op korte termijn te houden vergadering van de studiecommissie havenschap TerneuzenKanaal zone zal het plan voor de kanaalhavens alsmede de mogelijkheid tot het geschikt maken van de Zevenaar haven voor grotere schepen aan de orde worden ge steld. Steun van de rijks- en provinciale overheid is voor een verwezenlijking van deze plannen onontbeer lijk. Het zal derhalve noodzakelijk zijn een oplossing te vinden voor de financieringsproblemen, opdat met de werkzaamheden een aanvang kan worden gemaakt, vooruitlopend op de totstandkoming van een haven schap. Wat de bouw van een verpleegtehuis voor chronisch zieken aangaat wordt gevraagd of nadere inlichtingen daarover te verstrekken zijn. Het is het college niet bekend wanneer met de bouw zal worden aaneevangen. Het daarvoor aangewezen terrein in de Serlippenspolder is nog niet bouwrijp. Nu de gemeenteraad heeft besloten kredieten te ver lenen voor aankoop van een rioolspoelapparaat en materiaal voor de plantsoendienst, wordt de vraag ge steld of reeds tot aanschaffing is overgegaan. De nodige machtigingen van G. S. zijn inmiddels ontvangen. Aanschaffing zal op korte termijn plaats vinden. Naar aanleiding van de overgelegde liist van sub sidies rijst de vraag of er een mogelijkheid bestaat tot samenvoeging van de beide afdelingen van het Wit- Gele Kruis met het oog op vermindering van de ex ploitatiekosten. Samenvoeging van beide afdelingen van het Wit- Gele Kruis is een zaak die het beleid van de beide besturen aangaat. Overigens merken B. en W. on dat de exploitatie van twee gebouwen waarschijnlijk ook bij samenvoeging geen verlichting van de lasten zou betekenen. Waar reeds enige tijd sprake is van de inrichting van een expositieruimte zal men gaarne vernemen, of het college er al in is geslaagd daarvoor een ge schikte ruimte te vinden. Tot op heden zijn B. en W. er niet in geslaagd een geschikte ruimte te vinden, welke kan dienen voor het houden van exposities e.d. Tenslotte werd gevraagd of met de rijkswaterstaat overleg wordt gepleegd betreffende de verhoging van de Scheldekade. Het overleg is momenteel gaande, aldus het college. De medische faculteiten bij de zes universiteien blijven overbe zet. Alleen de medische faculteit Rotterdam heeft het in verband met de capaciteit berekende ma ximum aantal eerstejaars inge schreven, n.l. 160. Er was naast deze 160 plaatsen nog ruimte voor 1250 eerstejaars. Er zijn evenwel 221 studenten in de geneeskunde meer inge schreven. Het aantal beschikbare plaat sen was voor de minister van on derwijs aanleiding een voorstel in te dienen om eventueel een studentenstop voor de medische faculteiten te hanteren. Dit jaar werd het wetsontwerp door de Tweede Kamer verworpen. De commissie, die de plaatsen verdeelde, had 1714 eerstejaars studenten geplaatst. 83 trokken zich terug. Van de overigen heb ben zich tot nu toe 160 in Rotter dam en 1471 aan de zes universi teiten laten inschrijven. Het aan tal van 221 studenten, waarmee de gezamenlijke capaciteit is overschreden, is groter dan door de minister destijds werd aange geven als de gewenste capaciteit voor toelating van eerstejaars studenten in de geneeskunde per faculteit. Mevr. T. WijsmullerMeijer uit Amsterdam (tante Truus), die thans in Suriname vertoeft in verband met de oprichting van de stichting „Nazorg Suriname", zal zondagavond twee polio patiëntjes uit het binnenland van Suriname meenemen naar Neder land. Het zijn Reinhard en Ju- liaantje Kloof uit het dorpje Wanhatti aan de Cotticarivier. In Nederland zullen beiden ih een speciale inrichting worden opgenomen, waar aandacht aan hun revalidatie zal worden be steed. Het fonds voor steun aan de familieleden van de ramp, die het mijndorp Aberfan in Wales de vo rige maand heeft getroffen, heeft een miljoen pond (ruim 10 miljoen gulden) overschreden. In het dorp is zoals bekend mijnafval gaan schuiven, waarbij 144 mensen (116 knideren en 28 volwassenen) om het leven kwamen. Sinds donderdag hangt boven New York een mist die, vermengd met verbrandingsprodukten, ge vaarlijk voor de gezondheid wordt geacht. Hart- en longlijders is aan geraden binnenshuis te blijven. Tussen 20 en 21 uur was de ver vuiling zesmaal het gemiddelde. Vrijdagochtend verbeterde de toe stand iets, maar verwacht mag worden, dat het in de loop van zaterdag zal verergeren. De ge meentelijke controleur Austin Hel ler heeft al op het punt gestaan het alarm één te geven. Dat zou betekenen dat men zijn auto moet laten staart en de kachels moet temperen. Het voornemen bestaat te be vorderen dat de staatssecretaris van buitenlandse zaken, de heer mr. L. de Block, tevens wordt be noemd tot staatssecretaris van verkeer en waterstaat. Het lig in het voornemen van de minister van verkeer en waterstaat de heer De Block in het bijzonder te be lasten met de behandeling van internationale vervoersaange- legenheden, voor zover het mi nisterie van verkeer en water staat daarmede bemoeiing heeft, aldus een mededeling van het ministerie. Vijf Japanse meisjes zijn vf- dag verdronken, doordat een veerboot bij Oyano in zuid-Japan omsloeg. Op de boot bevonden zich 40 meisjes en vier leraren. Volgens de politie was de boot slechts berekend op 13 mensen. (ADVERTENTIE) «*Ss Oirea 97.000 mark (ruim 87 duizend gulden aan kinderbijslag heeft de in Karlsruhe gearresteer de Franz Schneeberger bij de raad van arbeid in Neurenberg voor 116 niet-bestaande spruiten geïncasseerd. Naar de politie vrijdag meedeel de heeft Schneeberger bekend dat hij daartoe een gemeente-amb tenaar had omgekocht, die hem tien persoonbewijzen op verschil lende namen had verstrekt. De ambtenaar is inmiddels ont slagen. „Gij, jongelingen, hebt de boze overwonnen." 1 Johannes 2 14b. Een appèl op de jeugd, die naar ik hoop notitie van deze bladzijde wil nemen. Stap nu maar over het ouderwetse woord .jongeling" heen en zet er vooral ook om in de stijl te blijven het woord „jongedochter" naast. „Gij hebt de boze overwonnen." Moet dat niet zijn: gij wordt door de boze overwonnen? Wij moe ten, wat die overwinning betreft, maar niet zo hoog van de toren blazen, en als er sprake van kan zijn, dan eerst op latere leeftijd. Zo is het toch? Zo is het niet. In Amerika, het land van de wonderen en won derlijkheden, heeft indertijd een cpinie-onderzoek in verschillende kerken uitgewezen, dat bij de meeste christenen de bekering ligt tussen de zeventien en twee- en-twintig jaar. Ik geloof dat het waar is. De jeugd heeft de kracht van de geestdrift. De dorre beukeblaren, die geen geweld van winterstorm of regen los kon krijgen, worden door de tere knoppen van de jonge lente uitgestoten. Bij de kracht van de geestdrift komt de moed van de konsekwen- tie. Als het dan toch waar is, dan ook helemaal. Bij het ouder wor den komen de reserves, de aarze lingen. Gaan wij vragen: is het wel waar en wat kost het mij en wat zullen de mensen ervan zeg gen? Als vele jonge mensen, in hun uitzichtloosheid, maar kon den begrijpen, dat wij het van hen moeten hebben. (Uit: „Hij sprak en ik hoorde") NOG STEEDS SLECHT WEER IN ITALIË Napels: Als gevolg van het slech te weer waardoor noord- en zuid- Italië wordt geteisterd, is de brug van de spoorlijn rond de Vesuvius tussen Castellamare en Sorrento door een aardverschuiving ge troffen en beschadigd. Het huis van de stationschef beneden de brug werd eveneens bedolven en vernield. Het voortdurende slechte weer in noord- en midden-Italië blijft zorgen baren. Volgens de laatste berichten schijnt de toestand in het gebied van Grosseto beter te worden door een lichte daling van het peil van de rivier de Om- brone. Maar in de Po-delta is het water nog een halve meter ge stegen. In Friaul en Venetië regent het reeds 48 uur onafge broken. In Triëst is de haven- aktiviteit gedeeltelijk verlamd. In het centrum van Udine staan talrijke grote straten blank. Te Schio bij Vicenza is een hoofd weg door een aardverschuiving gestremd. Ook in de buurt van Terni is de toestand kritiek geworden. President De Gaulle stelt van daag de eerste getijdencentrale ter wereld in gebruik. De in stallatie waarvan de bouw bijna zes jaar geleden begon, liet aan de rivier de Ranee aan de At lantische kust tussen Saint Malo en Dinard. Er is daar tussen eb en vloed een verschil van maxi maal 13,5 m. Zowel van het vol lopen van het grote bassin als van het wegstromen van het wa ter wordt gebruik gemaakt om elektriciteit op te wekken. Het bassin is 22 km2 groot en wordt afgesloten door een be tonnen muur van 350 m lang en 53 breed, waarin 24 turbines zijn aangebracht. De centrale krijgt een produktie van 544 miljoen kWu per jaar. Bij de opening zul len slechts vijf turbines gaan werken. "Waarschijnlijk zal het geheel volgende zomer zijn vol tooid. Naar PTT verwacht, zullen in de week van 28 november tot en met 3 december ruim twee mil joen brief pakjes en postpakket ten moeten worden verwerkt. Normaal worden per week onge veer 1 miljoen pakjes en pakket ten verzonden. Gezien deze toe loop zal de PTT tijdige overkomst van Sint-Nicolaaspakketten slechts kunnen garanderen, in dien ze vóór 1 december ter post zijn bezorgd. ZONDAG 27 NOVEMBER 1966 OOST ZEEUWS-VLAANDEREN NED. HERV. KERK Axel: 8.45 en 10.30 uur Ds. P. J. Pennings. Hoek: 9 en 10.45 uur Ds. W. J. van Meeuwen Hontenisse: 9.30 uur Ds. E. Grams- bergen. Hulst: 10 uur Ds. J. A. H. Brok. Philippine: 11 uur Ds. E. E. Stern. Sas van Gent: 9.30 uur Ds. E. E. Stern. Sluiskil: 9.30 en 11 uur Ds. H. J. Ruis; 16 uur Wika R. Wasterval, van Hedenesse. Jeugddienst. Terneuzen: Geref. kerk: 9 uur Ds. J. Scholten. Goede Herderkerk: 10 uur Ds. P. A. v. d. Vlugt; 19 uur Ds. J. A. Poelman. Jeugddienst. Zaamslag: 10 uur Ds. J. A. Poel man, van Terneuzen; 14.30 uur Ds. E. Gramsbergen, van Honte nisse. In het academisch ziekenhuis in Groningen is gisteren aan brandwonden overleden de 2%- jarige Maria Agistina Tuni uit Groningen. Het meisjes raakte donderdagmiddag in de ouderlij ke woning aan de Van Eeden straat in brand, toen het een plasticzakje tegen de vlammen van een gashaard hield. Ze was thuis met en babv in een kinder wagen en een kind van vier jaar, terwijl de moeder even een bood schap deed. De kleren raakten in brand en het meisje holde bran dend de straat op. Toen een buur vrouw zich over haar ontfermde, waren de kleren al bijna van haar afgebrand. In allerijl werd ze naar het academisch ziekenhuis ge bracht. De havensteden in de Rijn- Maasdelta hebben onlangs hun zeehavengeldtarieven geünifi ceerd. Zij hebben voorts een regeling getroffen die het moge lijk maakt in het hele havenge bied slechts eenmaal havengeld te heffen. Het treffen van een zelfde regeling voor de binnenha- vengeldtarieven is niet mogelijk gebleken. De havensteden heb ben echter wel overeenstemming bereikt over een zo groot moge lijke harmonisatie. Als de be trokken gemeenteraden ermee akkoord gaan, zullen in alle ha vens voor vrachtschepen, sleep boten en passagiersschepen de zelfde tarieven gelden. Voorts worden uniforme abonnementen vastgesteld. De tarieven wil men verhogen tot het niveau dat al Het gerechtshof in Amsterdam heeft de 28-jarige ex-onderwij zer H. A. uit Laren wegens het plegen van een groot' aantal aan randingen op de hei in de om geving van Hilversum en Laren conform de eis veroordeeld tot vijf jaar gevangenisstraf en ter beschikkingstelling van de re gering. Dit arrest is gelijk aan het vonnis van de rechtbank in Amsterdam, die op 10 mei de zaak in eerste instantie heeft be handeld. geldt in Maassluis en Schiedam. Woonschepen, pleziervaartuigen, schuitenhuizen en pontons voor pleziervaartuigen blijven buiten de regeling. Een vertegenwoordiger van de Nederlandse spoorwegen heeft aan een inwoner van Heemstede een achtdaags treinabonnement, waarmee hij door heel ons land kan reizen, uitgereikt als dank voor zijn oplettendheid. De Heemsteedse politie betrap te in de nacht van zondag op maandag twee Amsterdammers, toen ze bezig waren een brand kast in het station Heemstede Aerdenhout te forceren. De poli tie was gewaarschuwd door iemand die schuin tegenover het station woont en die in de bewus te nacht toevallig naar buiten keek. Hij zag een man die zich nogal verdacht gedroeg en helde de politie. De verdachte kon aan de politie geen verklaarbare re den voor zijn aanwezigheid opge ven. Hij bleek een „wachtpost" te zijn. Even later arresteerde de politie de twee brandkastkrakers in het station. De „tipgever" wenst onbekend te blijven. Niet alleen uit beschei denheid, maar ook omdat hij vreest dat de brandkastkrakers niet bepaald zullen overvloeien van dankbare gevoelens jegens hem. GEREF. KERK Hoek; 10 en 14.30 uur Ds. A. J. Verbeek. Sas van Gent: 19 uur Ds. E, Ber ger, van Terneuzen. Terneuzen: 10.30 en 16.30 uur Ds. L. Berger. GEREF. KERK (Vrijgemaakt) Axel: 10 en 15 uur Ds. M. van Dooren. Hoek: 10 en 14.30 uur Ds. H. M. Ohmann. Terneuzen: 10 en 15 uur Ds. K. D. van Dijk. Zoute-Spui: 10 en 14.30 uur Ds. A. Kuiper, van Axel. CHR. GEREF. KERK Zaamslag: 10 en 14.30 uur Ds. Pi Sneep. GEREF. GEMEENTE Hoek: 9.30 en 14 uur Leesdienst. Terneuzen (Vlooswijkstraat): 9.30, 14 en 18 uur Ds J. Pannekoek. GEREF. GEMEENTE (Syn.) Terneuzen (Frans Halslaan): 10 en 15 uur Leesdienst. OUD GEREF. GEMEENTE Terneuzen: 9.30, 14 en 18 uur D». A. de Reuver. VOLLE EVANGELIE GEMEENTE „FILADELFÏA" 10 uur Samenkomst; 20.30 uur Terneuzen (Vlooswijkstraat 61); Bidstond. LEGER DES HEILS Terneuzen: 10 en 19.30 uur Luite nant G. van der Wél. ROOMS KATHOLIEKE KERK Axel: 7, 8.30, 10, 19 uur H.H. Mis sen, 14 uur Lof. Clinge: 7, 8.30 en 10 uur H.H. Mis sen. Hulst: 7, 8.30, 10 en 11.30 uur H. Mis; 17 uur Avondmis. Philippine; 7.30 en 10 uur H.H. Missen. Sas van Gent; 7, 9, 11 en 17 uur H.H. Missen. Sluiskil: 7, 8.30, 10.45 en 17 uur H.H. Missen. Terneuzen: H. Willibrorduskerk: H.H. Missen op zondag: 7, 9.30 en 11 uur: in de week: 7.30 uur; op zaterdag 7.30 en 9 uur. Triniteitskerk: H.H. Missen op zondag: 8, 11 en 17 uur; in de week: 7.30 en 19.15 uur; op zaterdag: 7.30 en 9 uur. WEST ZEEUWS-VLAANDEREN NED. HERV. KERK Aardenburg: 11 uur Ds. T. A. C. van Drunen, van Oostburg; 19 uur Ds. H. W. Doornirtk, van Groede. Biervliet: 9.30 uur Ds. G. F. H. Keiling. Breskens: 10 uur Ds. L. Spaans; 18.30 uur Gemeenschappelijke dienst m.m.v. Kinderkoor. Cadzand: 9.30 uur Ds. W. C. Luu ring. Groede: 9.30 uur Ds. H. W. Door- nink. Hoofdplaat: 10 uur Ds. H. J. Be geer. Nieuwvliet: 11 uur Ds. H. W. Door- nink. Oosthiirg; 9.30 uur Ds. T. A. C van Drunen. Retranchement: 10.45 uur Mej. Da. H. B. de Neeling, van Zuidzande. Schoondijke: 10 uur Ds. P. A. I Brinkman. St Anna ter Muiden: 11 uur Ds. C. Balk. Sluis: 9.30 uur Ds. C. Balk. Wateriandkerkje: 10 uur Ds. W. B. Bergsma. IJzendijke: 10 uur Ds. J G. U. van Hoogstraten. Bed. H. Doop. Zuidzande: 9.30 uur Mej. Da. H. B. de Neeling.

de Vrije Zeeuw | 1966 | | pagina 2