PROVINCIAAL NIEUWS Roodzwarten bevochten moeilijk gelijk spel tegen Uno Animo DE VRIJE ZEEUW Pagina 3 Terneuzen Axe! Hoek Hulst Oostburg Snoep verstandig eet 'n appel Sluis Vogelwaarde Zaamslag Weihouder D. Binnekamp reikte boekenweekprijzen uit Snoep verstandig eet 'n appel Snoep verstandig eet'n appel Gemeente Terneuzen Maandag Y/cTmscfag november 1966 Schippers bezoeken „hun" sluizen De afdeling Terneuzen van de "koninklijke schippersvereniging „Schuttevaer" organiseert morgen (dinsdag 8 november) een excursie naar de nieuwe sluizen. Alle belangstellende schippers kunnen aan deze excursie deel nemen. Deskundigen van de rijkswater staat zullen de schippers over en langs hun toekomstig arbeidster rein rondleiden. Het is te hopen dat velen van deze gelegenheid ge bruik zullen maken. De excursie start om twee uur bij het voorlichtingsgebouw aan de westsluis. Zeeuwse kruisverenigingen achten samenwerking onontbeerlijk Onder voorzitterschap van de heer J. M. A, C. van Dongen heeft de provinciale bond „Het Zeeuwse Wit-Gele Kruis" zaterdag in hotel „Rotterdam" te Terneuzen de jaar vergadering gehouden. Gasten hierbij waren de zenuwarts dokter J. L. M. Muris uit Hulst die een inleiding hield over geestelijke volksgezondheid; de heren mr Pul les en Stöpetie van de nationale ■federatie van het Wit-Gele Kruis; de provinciale voorzitter van het .Groene Kruis, de heer De Voogd, en de provinciale voorzitter van het Oranje-Groene Kruis, de heer Boone. In zijn openingswoord wenste ,de voorzitter dokter J. Lucas Luyckx te 's Heerenhoek, medisch adviseur van de provinciale bond, feluk met zijn benoeming tot me- isch directeur van de nationale fe deratie. De heer Van Dongen betreurde het afscheid te moeten nemen van de heer J. de Jonge uit Lewedorp, die na vele jaren zijn functie van afdelingsvoorzitter zal neerleggen. Nadat dokter Muris over de geestelijke volksgezondheid (de af- afdeiing psychiatrie) had gespro ken, werden de jaarverslagen goed gekeurd en ook de begroting voor ,1967, hoewel deze niet sluitend is. Uitvoerig werd van gedachten gewisseld over het bestuursvoor stel om het quotum aan de bond te verhogen van twee tot ongeveer drie gulden per lid per jaar. Er was heel wat overredingskracht nodig om alle afgevaardigden van de noodzaak van deze maatregel te overtuigen. Het motief dat door 't vele werk uitbreiding van de admi nistratieve bezetting nodig en 't op gang komen van de districten noodzakelijk is in verband met be leid, subsidieaanvragen en het ver lichten van de administratieve taak KPn ,de penningmeesters, bleek niei direct voldoende. Het kwam zelfs tot een stemming, waarbij bleek, dat de afdelingen achter het pro vinciaal bestuur staan, want alleen IJzendijke stemde tegen. De heer Van Dongen werd her kozen als voorzitter. In de plaats van de heer H. Agten werd geko zen dokter H. C. Rozemeijer, schoolarts te Hulst, die reeds de functie vervult van secretaris van ■de provinciale commissie voor de :hys»iëne van het kind. Het bestuur moest worden uit gebreid met een vertegenwoordi ger van de geestelijke volksge zondheid in Zeeland. Hiervoor .werd de heer J. Verwiighen uit rTerneuzen, vice-voorzitter van de r.k. stichting voor geestelijke •volksgezondheid van het Wit-Gele Kruis, gekozen. Axeler Ambacht vergaderde De dijkgraaf van het waterschap „Axeler Ambacht" heeft tijdens een dezer dagen in „Het Centrum" ge houden vergadering meegedeeld dat samenwerking zal worden ge zocht met de gemeenten voor de gladheidsbestrijding en 't sneeuw ruimen in de wintermaanden. De heer Padmos uit Terneuzen die dienaangaande inlichtingen had ge vraagd, zag er niet veel in, aan gezien de gemeenten eerst voor 'zichzelf zouden zorgen. Hij vroeg daarom een nader voorstel voor de aanschaffing van sneeuwruim materiaal. De voorzitter en de •heer Ramondt meenden dat er geen voldoende personeel was om even tuele apparatuur te bedienen. Be sloten werd te onderzoeken hoe een en ander in diverse water schappen wordt opgelost. Aangenomen werd een voorstel tot verkoop van 410 kaprijke bo men. De heer M. de Vos uit Ter neuzen wilde ermee wachten tot een gunstiger situatie op de hout markt. De dijkgraaf beaamde dat de verwachtingen ten aanzien van de opbrengst niet hoog zijn ge spannen. Op de aanbeveling ter benoe ming van een gezworene ter voor ziening in de vacature-Rijpstra .werden in volgorde geplaatst de heren A. J. van Pagee, P. de Put ter en M. E. Padmos, allen te Ter neuzen. 3000 voor Groene 'Kruis De vereniging „Het Groene Kruis" te Hoek zal van het lan delijk comité voor de kinderpost zegels een subsidie van 3000, ontvangen. Vrijdag 11 november a.s. wordt dit bedrag in het gemeentehuis van Hoek aan het plaatselijk be stuur overhandigd. Mede in ver hard met de voorgenomen ver- of ,,.jig van hel Groene Kruis- gebouw tilt bedrag uiterst wei- tont f Succesvolle beatavond De zaterdag gehouden beat avond rin het clubhuis van „De Hoekse Rakkers" is goed ge slaagd De beatmuziek werd ge bracht door „The Hitchhikers", terwijl protest-song-zangeres „Jean" de zaal steeds wist te boeien met haar stijlvolle optre den. Vogeltentoonstelling De afdeling Hulst van de Nederlandse bond van vogellief hebbers hield in café „De Ster" haar jaarlijkse tentoonstelling. Deze werd goed bezocht. Het aan tal inzendingen was groot. Het hoogste aantal punten werd be haald door de heer E. van Over- meeren (90). Reservekampioen werd Jo v. d. Walle met 'n rood rugparkiet met 89 punten, een klein verschil dus. De uitslag was: Algemeen kampioen: E. van Overmeeren met bastaard 90 punten. Kampioen kanaries: E. Bies- broek met zalm, eigen kweek, met 88 punten. Grote parkieten roodrug: J. v. d. Walle met 89 punten. Kampioen grasparkieten J. Braspenning met 86 punten. Kampioen zebravinken open klasse: J. Braspenning 90 pun ten. Kampioen zebravinken eigen kweek: Cam. Hageman, 87 pun ten. Rijstvogels: J. Braspenning, 87 en 88 punten. Er waren zes verschillende kleurklassen kanaries, waarbij veel mooie vogels, goed van kleur en postuur. Zilveren jubileum Op 10 november herdenkt de hoofdemployé le klasse der P.T.T., de heer J. Hoogesteger te Oost- burg, zijn 25-jarig ambtsjubileum. De heer Hoogesteger bekleedt de functie van dienstkringleider der P. T. T. voor Oostburg en om geving en is als zodanig hoofd van de technische dienst aldaar. (ADVERTENTIE) i Vogeltentoonstelling De vogelhoudersvereniging „Tropica" heeft in café „Lam- minsvliet" een tentoonstelling ingericht van exotische vogels. De opening werd verricht door burgemeester P. F. van Hoote- gem in het bijzijn van de beide wethouders na een inleidend woord van voorzitten B. C. de Graaf. Voor deze tentoonstelling was veel goed materiaal ingezon den. De uitslag van de kampioen schappen in de verschillende on derdelen luidt: Kleurkanaries: C. van Zuile- kom, Axel en A. P. Kools, Zuid- zande. Bastaarden: A. Veraarde, Bier vliet (2 keer kampioen). Grasparkieten: T. Swartelé, Breskens. Grote parkieten: C. Brevet en T. Swartelé, beiden Breskens. Zebravinken: B. C. de Graaf, Sluis (2 keer kampioen) Tropische vogels: B. C. de Graaf, Sluis. Chinese kwartelsA. P. Kools, Zuidzande. Groepen kleurkanaries: W. Wie me, IJzendijke. Keurmeesters waren J. Note- boom, Amsterdam en G. van de Watering en H. G. van Bemmel, beiden Roosendaal. Vergadering van de gemeenteraad De wnd burgemeester van Vo gelwaarde heeft de leden van de gemeenteraad opgeroepen voor een openbare vergadering op a.s. vrijdag 11 november om 19 uur. In behandeling komen o.m. de volgende agendapunten: Aanbieding gemeentebegroting voor 1967; aanbieding gemeenterekening 1965; rekening-courantovereenkomst voor 1967 met de coöperatieve raiffeisenbank te Stoppeldijk (200.000); overeenkomst inzake exploita tietekort ambulancedienst St. Liduinaziekenhuis te Hulst; aanleg trottoir gedeelte Bosse- straat (kosten ƒ4.295); bouw gymnastieklokaal te Hengstdijk. TEKORT f 130.000 Het tekort op de begroting be draagt 130.000 met inbegrip van de post „onvoorziene uitgaven" welke op 13.305,26 is geraamd. Als gevolg van het faillisse ment van de Westerschelde-tex- tielfabriek wordt geconstateerd dat op de gewone dienst van de begroting als gevolg van genoemd faillissement een last drukt van 154.175,Zonder deze last zou het nadelig saldo omslaan in een batig saldo van ƒ24.175,Een positieve omstandigheid is dat wellicht in 1967 een aanvullen de bijdrage uit het gemeente fonds tegemoet kan worden ge zien, waardoor de financiële toe stand minder ongunstig zal wor den. GYMNASTIEKLOKAAL ƒ145.000 Bij besluit van 24 augustus 1966 werd medewerking verleend aan het bestuur van de r.k. school te Hengstdijk tot het ombouwen van de schuur, voorheen behorende bü het landbouwbedrijf van de heer F. van Deursen, tot een gymnastieklokaal. Van centraal bouw- en woning toezicht en gemeentewerken ont vingen B. en W. de begroting voor de bouw. De kosten worden geraamd, met inbegrip van om zetbelasting, stelposten en hono rarium op 121.562, Tot de stichtingskosten dienen verder te worden gerekend de kosten van aankoop van de be drijfsgebouwen van de heer Van Deursen. Deze gèbouwen zijn aangekocht voor ƒ20.000, De stichtingskosten kunnen worden geraamd op 121.562, (bouwkosten), plus 22.000, (koopsom gebouw met inbegrip van overdrachtkosten), totaal 143.562,of afgerond op 145.000,—. Jaarvergadering Groene Kruis Voor de jaarvergadering van 't Groene Kruis, die zaterdagavond in het consultatiebureau werd gehouden, bestond weinig be langstelling. Het bestuur had reeds verschillende malen ge tracht deze vergaderingen attrac tiever te maken, doch dit had evenmin de opkomst groot ge maakt. Ter vergadering werd door de heer De Leeuw de sug gestie gedaan de activiteiten van het bestuur en de wijkverpleeg ster zr. N. W. Beukelman door middel van een rondschrijven onder d:e aandacht van de leden te brengen, zodat velen zich dan op de hoogte kunnen stellen van het werk, dat op het terrein van de wijkverpleging en de gezond heidszorg wordt verricht. De voorzitter, de heer J- W. Kusee, kon in zijn openingswoord spreken van een goed vereni gingsjaar. Dit bleek ook uit het jaarverslag, dat de secretaris penningmeester, de heer C. J. de Visser, uitbracht. Het ledental was in 1965 gestegen tot 915, mede doordat nieuw-ingekome- nen en pasgehuwden op het Groene Kruis worden geatten deerd. In zijn verslag vermeldde de secretaris eveneens de vele bezoeken, door de wijkverpleeg ster afgelegd, en de consulten in het Groene Kruis-gebouw. De rekening 1965 vertoonde 'n batig saldo van 67,53. De begro ting 1967 werd overgelegd met een totaalcijfer van 30.232 waaronder een post onvoorzien van 171. Beide werden conform de cijfers goedgekeurd. Het materiaal verkeert in goede staat en is in voldoende mate aanwezig. Uit de normale begrotingsposten kan regelmatig de voorraad worden aangevuld. De in 1966 aangelegde centrale verwarming voldoet goed. Deze aanleg is mede mogelijk ge maakt door een bijzondere gift. Van het bestuur waren aftre dend de heren J. W. Kusee, A. Dees-Dees en A. J. de Koeijer. Deze heren werden bij acclamatie herkozen. Nadat de voorzitter zijn dank had uitgesproken tot de wijkver pleegster voor haar veelomvat tende ai-beid. sloot hij do verga dering. Inzameling Koningin Wilhelminafonds Het bestuur van de afdeling Zaamslag van het Koningin Wil helminafonds heeft bij de jaar lijkse collecte en incasso van lid- maatschaps- en contributiegelden de verheugende ervaring opge daan, dat het aantal personen die een vaste bijdrage beschik baar stellen, opnieuw is toegeno men. Het aantal leden steeg van 318 tot 343, het aantal contribuanten van 287 tot 306. Dat betekent, dat ruim 60 van de gezinshoofden in de gemeente Zaamslag een vaste bijdrage geeft. Het totale bedrag van deze in zameling beliep 1.517,45. (ADVERTENTIE) Prijsverlagin; gebrande kof] en oploskoffie Naar wij uit vakkringen ver nemen maakt een daling van de prijzen van koffie op de wereld markt het mogelijk de consumen tenprijzen voor gebrande koffie en koffiepoeder te verlagen. Met ingang van dinsdag 8 november 1966 zullen de ver koopprijzen voor gebrande koffie in het algemeen, al naar gelang van de soort, met vier tot veer tien cent per pakje van 250 gram worden verlaagd. Het potje poe der- of oploskoffie van 50 gram wordt met tien cent per potje verlaagd. Kleuter door aap gebeten Een baviaanaap heeft gisteren het tweejarige meisje Boetskes uit Mierlohout, dat met haar nichtje liep te wandelen, aange vallen. De aap beet het kind tot driemaal toe in het hoofd. Het meisje is opgenomen in het St. Lambertusziekenhuis in Hel mond. De rijkspolitie stelt een onder zoek in wie de eigenaar is van de aap. Gebleken is dat de aap enige uren tevoren te koop was aangeboaen aan een timmerman m Mierlohout, die in een koci in zijn tuin enige apen heeft. De rijkspolitie is erin geslaagd, de aap te vangen en over te bren gen naar de dierenverblijfplaats Warande in Helmond. Zeerovers Indonesische zeerovers hebben 2500 Maleisische dollar (ƒ3120) ontvangen als losgeld voor vier Maleisische vissers, die zij drie dagen op een nabijgelegen In donesisch eiland hebben vast gehouden, aldus de politie in Koeala Loempoer. (ADVERTENTIE) 1 De vele kinderen, merendeels vergezeld van de ouders, die zaterdagmiddag de raadszaal binnenkwamen, vonden deze smaakvol versierd met talrijke tekeninigen die zij zelf hadden gemaakt ter gelegenheid van de boekenweek die dit jaar van 26 oktober t/m 5 november werd gehouden. Ook was er een aan tal handenarbeidprodukten van de schoolkinderen tentoonge steld. Mede namens de andere boek handelaren, de heren Van Aken, Van de Sande en Ververs, sprak de heer Meeusen (boekhandel Littooy) een welkomstwoord. En kele kinderen de eersteprijs winnaars van een leeswedstrijd op de scholen mochten een stukje voorlezen en twee kleine meisjes droegen een kort toneel stukje voor. De wethouder voor onderwijs zaken, de heer D. Binnekamp, Ineke van Witzen was één van de vele prijswinnaartjes, die in de raadszaal uit handen van wet houder D. Binnekamp een boek mocht ontvangen. zei vóór de prijsuitreiking dat lezen uiterst nuttig is en dat men er goed aan doet reeds op jeug dige leeftijd te beginnen met goede boeken te lezen. Voor later, zo zei de heer Binnen- kamp verder, kan ik jullie naar de bibliotheek aan de Leeuwen laan verwijzen. Daarna ging hij over tot het uitreiken van de boeken aan de kinderen die met de tekenwed strijd de eerste prijs hadden ge wonnen. De boekhandelaren hadden voor iedere klas van alle Terneuzense lagere scholen drie prijzen beschikbaar gesteld. I Door schot hagel gedood In de afgelopen nacht is in een ziekenhuis in Tilburg overleden de 52-jarige heer A. Th. Hooger- veen. directeur van een trico- tagefabriek in Hilvarenbeek en woonachtig in Tilburg, die zater dagmiddag tijdens 'n jachtpartij in de gemeente Esbeek door een schot hagel in het hoofd werd getroffen. Het slachtoffer werd onmiddellijk naar een ziekenhuis in Tilburg overgebracht, waarna een spoedoperatie plaatsvond. De jagers, acht in getal, bevonden zich op het moment van het fatale schot in het open veld. Twee van hen stonden zeer dicht bij de heer Hoogerveen, toen het geweer, vermoedelijk van een hunner, door onbekende oorzaak afging. Onmiddellijk heeft men getracht uit te maken uit wiens geweer het schot afkomstig was, maar in de ontstane verwarring kwam men niet tot zekerheid. De rijksrecherche heeft de zaak in onderzoek. Wel staat vast dat geen opzet in het spel is geweest. Terneuzen—Uno Animo 4-4 Een nu en dan slordig spelende roodzwarte ploeg mag met deze uitslag dik tevreden zijn. En dan te weten dat een zege binnen het bereik heeft gelegen, want de thuisclub liep uit tot een 31 voorsprong, maar Uno Animo werkte die in de tweede helft weg en nam zelfs een verdiende 3—4 voorsprong, die dank zij Wissel juist op tijd teniet werd gedaan. Reeds in de tweede minuut had Terneuzen succes. Deij ving een bal van 't Gilde op en gaf door naar Daan Hamelink die tegen doelman Spaepens opschoot. Deze liet de bal glippen, waarop Doorns snel reageerde en raak schoot (10). Dit doelpunt deed het Ter neuzense spel geen goed. Er zat geen verband tussen de linies, het geen tot uiting kwam toen in de 11e minuut de roodzwarte verdedi ging blunderde, maar Peijnenburg niet wilde achterblijven en vrij voor doel naast schoot. In de 23e minuut nam Uno Animo een cor ner. Van Asten gaf een inswinger. De bal werd ingekopt maar scheidsrechter Boot annuleerde dit doelpunt. In de 28e minuut viel doelman Roose verkeerd uit op een lage bal. Het leer kwam voor de voeten van Van Asten die de fout afstrafte (11). Terneuzen werd nu wakker en in de 30e minuut gaf Lauret een verre pass naar Doorns. Deze gaf van de zijlijn een hoge voorzet. Hamelink kopte de bal langs de doelman (21). Vijf mi nuten later weer een pass van Lauret naar Dooms, die de bal doorgaf naar de naar binnen gelo pen Wissel. Diens boogbal beland de in het net (31). Nadat een mooi schot van Doorns naast was gegaan, kreeg Uno Animo een cor ner over links te nemen. Lauret werkte de bal met het hoofd weg. Er werd onnieuw ingeschoten en via tal van benen werkte Geelhoedt het leer in eigen doel (32). Uno Animo zette de tweede helft in met een offensief dat de hele tweede helft zou duren. Terneuzen gaf bovendien het middenveld prijs en opereerde dikwijls met drie man in de voorhoede. Nadat Roose een hard schot van Van Asten juist corner had kunnen werken, moest hij in de 4e minuut capitu leren, toen veteraan Meijer (39 jaar) met de bal aan de haal ging en goed afgaf aan midvoor Van der Velden die de zaak afrondde (33). Van Hulle bracht nog eens op fraaie wijze redding en toen sloeg Geelhoedt 10 minuten vóór tijd de bal onnodig met de hand weg. De scheidsrechter wees naar de witte stip, maar Meijer knalde hoog over. Uno Animo kwam di rect terug via een vrije tran van Van Asten en Van der Velden schoot onder de uitvallende Roose raak (34). Het zag er voor de thuisclub donker uit, maar met. nog twee minuten te poelen gaf Hame link een pass via Doorns naar Wis sel die scoorde (44). Scheidsrechter Boot liet een goe de indruk achter. Oclio—Axel 0—2 Na 'n door beide partijen slap gespeelde wedstrijd heeft Axel de volle winst mee uit Brabant gebracht. Odio was de gehele wedstrijd vrij ongevaarlijk, maar ook Axel kon vóór de rust. niet tot scoren komen, al deden zich legio kan sen voor. Na dit doelpunt kwam Odio even in het offensief, maar de Axelse verdediging hield stand stand. Musters van Odio kreeg nog eens een mooie kans, die hij evenwel niet benutte. Na ruim een half uur spelen stelde Lensen de zege veilig. Met een trekbal uit een voorzet van Heiman passeerde hij de Odio- keeper. De rest was slechts een forma liteit en Axel haalde verdiend twee puntjes binnen. H.V.V.—R.K.V.V.U. 0-3 Een wedstrijd die de machte loosheid van de Hulsterse voor hoede nogmaals onderstreepte en die gekenmerkt werd door vreemde beslissingen van de scheidsrechter. Reeds in de zesde minuut kon de RKVVU-aanhang juichen toen Freijters hard inschoot na mis sen van Vissers. HVV kreeg nu een overwicht maar profiteerde er niet van. In de 15e minuut ontstond er een hachelijk moment voor het hei ligdom van doelman Van Ginne- ken. Booy schoot in vrije positie in, maar zag zijn hard schot ge keerd door de vuisten van Van Ginneken. Net buiten het straf schopgebied maakte een speler hands, maar met de vrije trap had de uitstekende doelman geen moeite. In de 40e minuut kreeg HVV wederom een goede kans, maar Van den Broek schoot voor open doel naast. Na de thee werd het overwicht van HVV nog groter. Het duurde echter allemaal veel te lang. In de 17e minuut kwam Van den Broek oog in oog te staan met de ver uitgelopen RKWU doelman, maar zijn schot ging ver over. In de 28e minuut maakte De Bruin onnodig hands na uitlopen van doelman d'Hooghe. De penalty werd genomen door H. Tak, die d'Hooghe voor de tweede keer liet vissen. In de 37e minuut zorgde Hen driks voor 03 na falen van de achterhoede. Dit werd tevens de eindstand van een zeer matige wedstrijd. DERDE KLASSE D Hontenisse—Steenbergen 0-4 Duidelijk is in deze wedstrijd weer gebleken dat de Hontenisse voorhoede er momenteel niets van terecht brengt. In het veld was de thuisclub niet minder dan Steen bergen, dat echter wel doelpunten wist te maken. Heshof (2x) en Van Tilburg brachten voor de rust de stand op 03. Kort voor het einde werd het 04 door Van Tilburg. Ook in de tweede helft kreeg Hontenisse ve le scoringskansen, maar geen en kele werd, er benut. Vogelwaarde- Grenswachters 2—3 Bij de rust was de stand 02 door doelpunten van Van Tilburg in de 15e en 27e minuut. Een kwartier na de rust werd het 03 door Jansen eer Vogel waarde sterk in het offensief ging. Verder dan twee doelpunten (met kopballen) van De Schepper kwam Vogelwaarde niet meer (23). VIERDE KLASSE H Sluiskil—Aardenburg 1—1 Een voor Sluiskil onfortuinlijke wedstrijd want tweemaal bracht de lat redding voor Aardenburg, dat zeer defensief speelde. Dat be gon al toen Trapman er na 15 mi nuten 01 van maakte. Het duurde tot 20 minuten voor het einde eer Lipjes de balans in evenwicht kon brengen. Corn Boys—IJzendijke 0—0 In deze wedstrijd waren de ver dedigers de aanvallers ver de baas. Zowel vóór als na de rust werden de aanvallen in de kiem gesmoord en toen de scheidsrechter voor de laatste maal blies, wees het score bord nog 00 aan. Hansw. Bovs—Oostburg 3-2 Na een door beide ploegen slecht gespeelde eerste helft nam Oost- burg een 02 voorsprong door doelpunten van Roozen en Riteco. Hansw. Boys zag kans door De Poorter en Witte een 22 stand te bereiken en greep in de 25e mi nuut zelfs de winst door Verbrug- gen (2—3). Zeeland)a—Clinge 0—0 Dat Zeelandia er gisteren een punt aan over heeft gehouden, dankt het aan doelman Verweij, die alle schoten van Van Bunder, Vlassenrood en Hoefnagels on schadelijk maakte. Ook na de hervatting was Clinge toonaangevend, maar Verweij wist van geen wijken. Tegen het einde moest de Clinge-doelman zich nog languit in de strijd werpen om een schot van Hendrikse te keren. Zweden versloeg Denemarken 2—1 In de laatste wedstrijd om het Skandinavische voetbalkam pioenschap 1966 zegevierde het Zweedse elftal zondag in Stock holm voor 17.000 toeschouwers met 2—1 over Denemarken. Het was geen opzienbarende wed strijd in vergelijking met de ont moeting van een maand geleden, toen de Zweden met 4—1 won nen van Oostenrijk. De Denen namen reeds in de 12e minuut een 1—0 voorsprong door Wiberg. Simonsson (27) en de debutant Danielson (48) zorg den voor de Zweedse zege, de 31e ln 67 landenwedstrljden tegen Denemarken, Door de 2—1 zege van Zweden behaalde Finland het kampioen schap van het noorden. In kanaal gereden en verdronken Zondagavond is de 70-jarige heer W. N. Jennissen uit Rooste ren met zijn auto in het Juliana- kanaal gereden en verdronken. De heer Jennissen. die reeds 50 jaar voorzitter was van de plaat selijke rooms-katholieke voetbal vereniging, was op de terugreis naar huis van een in Buchten, gemeente Born, door zijn club ge speelde wedstrijd. Toen hij niet thuis terugkeerde, is men gaan zoeken met het gevolg dat zijn auto in het kanaal werd gevon den. Wilde achtervolging Na een wilde achtervolging, heeft de gemeentepolitie vari Hoorn in de nacht van zaterdag op zondag, door gebruik te ma ken van een vuurwapen, een auto met drie inzittenden tot stoppen gedwongen. In de wa gen zaten de 21-jarige bestuur der W. D. uit Westwoud. de 22- jarige mej. C. S. uit Grootebroek en de 18-jarige M. L. eveneens uit Westwoud. Tijdens surveilleren consta teerde de politie dat de wagen geen nummerbord had en dat de achterlichten niet brandden. Het stopteken van de politie werd ge negeerd, de wagen draaide in tegenovergestelde richting en reed met grote snelheid weg. Na een wilde rit door Hoorn en West-Friesland reed de wagen richting Afsluitdijk. Hier loste de politie enige waarschuwings schoten over de auto, die met 'n, snelheid van ongeveer 120 km per uur reed, echter zonder suc ces. Een op de banden gericht schot verbrijzelde zowel de voor- als de achterruit, waardoor de auto wel moest stoppen. Het bleek dat de bestuurder wel een paar pilsjes had gedron ken, maar niet onder invloed was. Tegenover de politie ver klaarde hij te zijn gevlucht, om dat dit volgens zijn vrienden ,,'n koud kunstje" zou zijn. De beide inzittenden van de wagen konden na verhoor naar huis terugkeren. De bestuurder is in de loop van zondagavond vrijgelaten HINDERWET Burgemeester en Wethouders van TERNEUZEN brengen ter openbare kennis, dat ter ge meentesecretarie ter inzage ligt een verzoek met bijlagen van N.V. Koninklijke Maatschappij „De Schelde", Glacisstraat 165 te Vlissingen, om vergunning inge volge de Hinderwet tot het op richten, in werking brengen en in werking houden van een ma chinefabriek, waarin diverse elektromotoren gebezigd zullen worden met een vermogen zoals op de bij de aanvrage behoren de tekening is vermeld, alsmede 1-2500 litertank voor propaan, op het perceel plaatselijk bekend Industrieweg 32, kadastraal be kend gemeente Terneuzen, sectie M, no. 1719. Gedurende tien dagen na de dagtekening van deze bekend making bestaat voor een ieder, de gelegenheid schriftelijk be4 zwaren tegen het verlenen der vergunning in te brengen bij het gemeentebestuur. Bovendien zal op vrijdag 25 november a.s., des voormiddags 10 uur, in het gemeentehuis een openbare zitting worden gehou den, waarin mondeling bezwaren tegen de inwilliging van dit ver zoek kunnen worden ingebracht. Een ieder kan ter secretarie der gemeente kennis nemen van de ter zake ingekomen schrift uren. De aandacht van belangheb benden wordt er op gevestigd, dat tot beroep gerechtigd zijn de aanvrager van de vergun ning en degene, die in persoon of bij gemachtigde op de boven bedoelde zitting is verschenen. Mede is tot beroep gerechtigd degene die, zonder op de o—>n- bare zitting te zijn verschenen, binnen de gestelde termijn schriftelijk bezwaren heeft inge bracht, indien hij niet woonach tig is in deze gemeente of in een aangrenzende gemeente, waar openbare kennisgeving wordt gedaan. Terneuzen, 3 november 1966. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. C. ASCHOFF, burgemeester. A. J. VAN PAGEE^ secretaris.

de Vrije Zeeuw | 1966 | | pagina 3