N o g Zie onze speciale tapijtetalage Jurry Terneuzen S "5 N 3 "O" rö o (5 O "O- D O c ledereen houdt van het nieuwe Hatéma-tapijt op z n eigen manier 0) fcli ■Q. 3 O CU •a co <u e o CU BRITSE ZAKENGEHEIMEN WORDEN BEDREIGD DOOR WETSONTWERP Gemeente Terneuzen Noordstraat 58-60 Tel.C01150)3853 Duizenden gedupeerd Panamees schip bij Madras vergaan Zaterdag 5 november 1966 DE VRIJE ZEEUW Pagina 7 Verzending zeepost Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop de correspondentie ter post moet zijn bezorgd, staan achter de naam van het schip ver meld. Argentinië: m.s. „Cap San Diego" 9-11 Australië: m.s. „Alcor" 7-11 m.s. „Arcadia" 11-11 Brazilië: m.s. „Brasil Star" 11-11 Canada: m.s. „Carmania" 6-11 Chili: m.s. „Buchenstein" 6-11 Indonesië: m.s. „Darmstadt" 6-11 m.s. „Asia" 9-11 Kenya, Oeganda en Tanganjika: m.s. „Europa" 11-11 Ned. Antillen: m.s. „Theron" 3-11 Suriname: m.s. „Hermes" 8-11 Verenigde Staten van Amerika: m.s. „Grotedijk" 9-11 Zuid-Afrika (Rep.) m.i.v. Zuidwest-Afrika: m.s. „S.A. Oranje" 6-11 m.s. „Simonskerk" 9-11 Inlichtingen betreffende de verzendingsdata van postpakket ten geven de postkantoren. HINDERWET Burgemeester en Wethouders van TERNEUZEN brengen ter openbare kennis, dat ter ge meentesecretarie ter inzage ligt een verzoek met bijlagen van Firma H. VAN AERDE om ver gunning ingevolge de Hinderwet tot het uitbreiden en wijzigen van een inrichting tot het op slaan van vaste- en vloeibare brandstoffen door het bijplaat sen van 2-10.000 liter-tanks voor resp. benzine en superbenzine met aftappompen en 2 elektro motoren gezamenlijk pk ot> het perceel plaatselijk bekend Middenstraat 109, kadastraal be kend gemeente Terneuzen, sec tie G, no. 3216. Gedurende tien dagen na de dagtekening van deze bekend making bestaat voor een ieder de gelegenheid schriftelijk be zwaren tegen het verlenen_ der vergunning in te brengen bij het gemeentebestuur. Bovendien zal op woensdag 23 november a.s., des voormiddags 10 uur, in het gemeentehuis een openbare zitting worden gehou den, waarin mondeling bezwaren tegen de inwilliging van dit ver zoek kunnen worden ingebracht. Een ieder kan ter secretarie der gemeente kennis nemen van de ter fake ingekomen schrift uren. D.e aandacht van belangheb benden wordt er op gevestigd, dat tot beroep gerechtigd zijn de aanvrager van de vergunning en degene, die in persoon of bij gemachtigde op de bovenbedoel de zitting is verschenen. Mede is tot beroep gerechtigd degene die, zonder op de openbare zit ting te zijn verschenen, binnen de gestelde termijn schriftelijk bezwaren heeft ingebracht, in dien hij niet woonachtig is in deze gemeente of in een aan grenzende gemeente, waar open bare kennisgeving wordt gedaan. Terneuzen, 2 november 1966. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. C. ASCHOFF, burgemeester. A. J. VAN PAGEE, secretaris. HINDERWET Burgemeester en Wethouders van TERNEUZEN brengen ter openbare kennis, dat ter ge meentesecretarie ter inzage ligt een verzoek met bijlagen van Firma VAN DE HEMEL, Burg. Geillstraat 10 te Terneuzen om vergunning ingevolge de Hin derwet tot het oprichten, in wer king brengen en in werking hou den van een inrichting tot het herstellen van motorvoertuigen, waarin 5 eletromotoren met een gezamenlijk vermogen van 814 pk gebezigd zullen worden het perceel plaatselijk bekend Mr. F. J. Haarmanweg (onge nummerd) kadastraal bekend gemeente Terneuzen, sectie F, no. 1071. Gedurende tien dagen na de dagtekening van deze bekend making bestaat voor een ieder de gelegenheid schriftelijk be zwaren tegen het verlenen_ dei- vergunning in te brengen bij het gemeentebestuur. Bovendien zal op donderdag 24 nov. a.s„ des voormiddags 10 uur, in het gemeentehuis een openbare zitting worden gehou den, waarin mondeling bezwaren tegen de inwilliging van dit ver zoek kunnen worden ingebracht. Een ieder kan ter secretarie der gemeente kennis nemen van de ter zake ingekomen schrift uren. De aandacht van belangheb benden wordt er op gevestigd, dat tot beroep gerechtigd zijn de aanvrager van de vergun ning en degene, die in persoon of bij gemachtigde op de boven bedoelde zitting is verschenen. Mede is tot beroep gerechtigd degene die, zonder op de o-°n- bare zitting te zijn verschenen, binnen de gestelde termijn schriftelijk bezwaren heeft inge bracht, indien hij niet woonach tig is in deze gemeente of in een aangrenzende gemeente, waar openbare kennisgeving wordt gedaan. Terneuzen, 3 november 1966. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. C. ASCHOFF, burgemeester. A. J. VAN PAGEE, secretaris. C/i omdat (het vrolijk kleurig en warm is. en sfeer geeft liatéma tapijt- standaard (een tapijt met een hecht-verankerde kruispool en vele toepassingsntogelijkheden - In tien dubbel- kleuren. prijs per m2 f26,75 (breed 390 cm f104,30 per strekkende meter) hatéma^ud. tapijt-heavy (een tapijt van speciale hooggetwijnde filament garens en een aangename korrelstruktuur - ih tien •fraaie kleurstellingen. prijs per m2 37,95 (breed 390 cm 148,- per strekkende meter) Siatéma tapijt-extra (warm en sfeervol tapijt, het enige met dubbele pool, rijk van struktuur, veerkrachtig en dik - keuie uit tien briljante driekleuren). prijs per m2 37,50 (breed 390 cm 146,25 per strekkende meter) Jiatëma Creslan: TAPIJT-de luxe (een luxe tapijt met maximale poolhoogte van uit gebalanceerd Creslan acrylgaren om sfeervol er» komfortabel op te wonen - tien gedistingeerd») kleuren), prijs per m2 f49,50 (breed 390 cm «193,05 per strekkend® metM NIEUW Het Hatéma-tapijt wordt gemaakt van speciale tapijt- garens: synthetische vezels t.w.: Enkalon of Creslan warm, rul, rijk. En blijvend kleurecht %EUZE Hatéma-tapijt is er In VIER KWALITEITEN, VIER PRIJ- ZEN.40 KLEURENI Vraag inlichtingen U zult verrast zijn. De luxe van Hatéma Kamerbreed tapijt is er nu ook voor Ui Welke kwaliteit of kleur U ook wenst, het is er, voor iedereen en voor elk doel! BEKIJK-VERGELIJK-KIES U kunt over Hatéma-tapijt paa meepraten,alk U hetze» gezien hebt. Ca het bekijken, loop er over, betast het, vergelijk het, enbewónder lietl Kies de kleur, die U het meest bevalt. Koop het en profiteer van de unieks Hatéma service. Wilt U meer weten over Hatéma- tapijt, Jurry staat voor U klaar, even een telefoontje of een kaartje en wij komen bij U met een uitge breide stalencollectie. Wilt U vrij blijvend een prijsopgave, ook dat doen we graag en wilt U misschien een gratis kleuradvies. Jurry staat U graag met raad en daad terzijde. Ziet U het Hatéma-tapijt liever aan het stuk, op volle kamerbreedte? dan zullen wij U graag in de win kel ontvangen. De angstvallig bewaakte fi nanciële geheimen van grote Britse industrieën zullen open baar worden gemaakt, wanneer het Britse parlement een nieuw wetsontwerp aanvaardt, dat vriidag door de regering is in gediend. Met slechts enkele uit zonderingen zal volledig opening van zaken moeten worden gege ven over o.m. de -directeurssa larissen, toeslagen en elke bij drage aan politieke partijen die hoger is dan 25 pond (ƒ250). Deze eis zal vermoedelijk tot een scherp politiek gevecht leiden. Al jarenlang is het geen ge heim meer dat grote maatschap pijen de conservatieve partij en organisaties financieel hebben gesteund bij grote campagnes, zoals die tegen de nationalisatie van de industrie. In Ohio is er een soortgelijke situatie. In Harrod moesten kin deren van een ingesneeuwde school de nacht in dë klaslokalen doorbrengen. De conservatieven zeggen dat de maatschappijen met hun win sten naar eigen goeddunken kun nen handelen, zolang met de aan deelhouders rekening wordt ge houden. Zij' zien weinig verschil tussen de steun van de industrie aan de nartijkas en de financiële steun die de vakbeweging aan de Labourpartij geeft. Het nieuwe wetsontwerp wil tevens vrijstellingen opheffen of benerken, die bepaalde banken hebben bij het verplicht melden van bijzonderheden van hun re keningen. Voorts zal de controle op verzekeringsmaatschappijen worden verscherpt. Er zijn uit het publiek klachten gekomen over kleine verzekeringsmaat schappijen, die onlangs hun werkzaamheden hebben gestaakt, waardoor duizenden personen niet langer verzekerd bleken. Droge herfst oorzaak van vergiftiging bij runderen In Overijssel en andere zand- provincies nebben zich de laatste VASTENRECORD IN ZIEKENHUIS TE GLASGOW Een patiente, die in een ziekenhuis van Glagow wegens zwaarlijvigheid is behandeld, heeft 249 dagen gevast, waardoor zij op 'n aanvankelijk gewicht van 119 kg 33,5 kg verloor, zo meldt "het Britse medische tijdschrift „Lancet". De langste periode van vasten onder medisch toezicht om vatte tot dusver 117 dagen. In totaal vijftien patiënten ondergingen in twee zie kenhuizen van Glasgow 'n behandeling tegen zwaar lijvigheid. Zij kregen onbe perkte hoeveelheden vloei stof en vitamines. dagen verscheidene gevallen van plotselinge sterfte onder het rundvee voorgedaan, nadat de dieren opgestald en met stoppel knollen gevoerd waren. De run deren worden benauwd en slap, hebben soms wat diarrhee en in ernstige gevallen voortschrij dende blauwverkleuring van slijmvliezen en ongepigmen- teerde huideedeelten. Voorts blijkt, dat de dieren donker, soms bruin gekleurd stroperig bloed hebben. De gezondheidsdienst voor die ren in Overijssel dealt mee, dat hier waarschijnlijk sprake is van nitraatvergiftiging. Deze nitra ten hebben zich de laatste tijd door de betrekkelijk droge herfst opgehoopt in de planten die erg bladrijk zijn. Normaal worden deze nitraten na opneming vrij snel in de pens omgezet In ammoniak maar blijk baar stagneert deze omzetting bij sommige runderen bij de ni- trietfase. Dit nitriet zet de bloed- kleurstof om tot een verbinding, die geen zuurstof meer kan ver- voex-en, waardoor de weefsels van de dieren niet meer functio neren. De verschijnselen varië- xen van lichte sufheid tot' sterfte en zijn individueel verschillend. WISKUNDIGEN CONTRA AMERIKA Een gi-oot aantal vooraan staande wiskundigen, onder wie ruim duizend Japanners. 62 Amerikanen, 85 Fx-ansen, 45 Canadezen, 26 Bi-itten en een groep uit de landen van het oos telijke blok hebben „een interna tionale verklaring over de oor log in Vietnam" getekend, waar in zij met kracht protesteren tegen „deze oorlog, gevoex-d dooi de Amerikaanse strijdkrachten, die elke dag wreder en verschrik kelijker wordt". Het initiatief tot deze verkla ring is uitgegaan van Japanse mathematici. Laurent Schwartz, hoogleraar in de wiskunde te Parijs, verstx-ekte haar aan de pers. De gezondheidsdienst advi seert uiterst voorzichtig te zijn met 't voei-en van knollen (even tueel ook bieten en bietenblad I, als de dieren pas opgestald zijn en hun de eerste tijd slechts ge ringe hoeveelheden te geven, op dat de penswerking zich kan aanpassen aan de plotselinge voerverandering. Brandkastkraker vluchtte uit ziekenhuis Een lid van een Westduitse bende brandkastkrakers, de 40- jarige Walter Schroder, is na zijn vlucht uit het ziekenhuis vrijdag in Lehrte bij Hannover weer aan gehouden. Schroder, die in hech tenis was genomen, moest maan dag in een ziekenhuis in Norden ham (Neder-Saksen) een blinde darmoperatie ondergaan. In de nacht van maandag op dinsdag vluchtte hij uit het ziekenhuis in nachtgewaad en met achterlating van zijn kunstarm. Dezelfde dag werd liij door een niets vermoe dende automobilist over grote af stand meegenomen. Deze ontving van Schroder voor deze reis 300 mark. Voor de haven van Madras is het ruim zeven-duizend ton me tende Panamese schip „Pro gress" in een vliegende storm vergaan. Het schip liep op de kust en bx-ak in tweeën. Ge vreesd wordt dat zesentwintig leden van de veertig koppen tel lende Chinese bemanning zijn omgekoman,

de Vrije Zeeuw | 1966 | | pagina 9