PROVINCIAAL NIEUWS KERKDIENSTEN Geen kerstbestand in de bombardementen op Noord-Vietnam Meer dan 5 miljard! cJ-(er boren Voor de zondag Weekenddiensten Burgerlijke Stand Pagina 2 DE VRIJE ZEEUW Zaterdag 5 november 1986 Terneuzen Aardenburg Groede Hoek Hulst SPAARNOTA EN SPAARLOON VIETNAM Coöp. Boerenleenbank «Terneuzen» RAIFFEISENBANK Meer troepen Paus Paulus van Ha w«m««nte- nol'tie in Amsterdam Benoemd Tot adjunct-commies (2e ambtenaar) ter seretarie van Groede is benoemd de heer J. Ze- gers, thans als schrijver werk zaam op de gemeentesecretarie te Terneuzen. N.K.V.-vrouwen- vereniging bij Meterfabriek op bezoek Een aantal leden van de afde ling Terneuzen van de vrouwen vereniging van het N.K.V. heeft onder leidng van de voorzitster mevrouw Duurinck een bezoek gebracht aan de Meterfabriek aan de Mr. F. J. Haarmanweg. De bedrijfsleider van de Ter- neuzense nederzetting van de Meterfabriek Dordrecht, de heer L. C. Vet, heette de dames wel kom in de cantine. De heer Vet zette daarbij uiteen dat het voor de bedrijfsleiding altijd 'n genoe gen is bezoekers te ontvangen PROTEST „Door dat geloof heeft hij de wereld veroordeeld". Hebreeën 11 7. Noach gaat een ark bouwen: 300 el lang, 50 el breed', 30 el hoog. Wiat een gevaarte! Veel groter dan de tempel van Salo mo, die was maar 100 el lang: 'n dorpskerk. Langzaam groeit de ark, als een protest tegen de we reld, die haar draagt. Maar dat protest is belachelijk. Een schuit, niet in een rivier, cf een baai, maar midden op de vlakte. Wat zullen de tijdgeno ten gespot hebben. Belachelijk! Want, zo tegen de wanden van de ark opkijkend, lijkt zij heel wat. Ga eens een paar kilometer weg. Kunt u haar nog zien? En die grote wereld zou on dergaan en de ark zou behou den worden? Belachelijk! Niet al leen belachelijk, de hele ark is ook ergerlijk. Zij veroordeelt de wereld. Zij is als het ware een houten protest: Het zou niet goed gaan, maar het gaat juist reus achtig goed. De verzen 1 tot en met 4 van Genesis 6 geven een beschrijving van de wereld, vóór de zondvloed. Wonderlijke verzen, waarin u zich maar niet al te zeer moet verdiepen. Alleen het slot be grijp ik: er waren „geweldigen, mannen van naam." Hadden wij die maar, in onze gespannen we- I reld, die zich behelpen moet met mannetjes-van -naam. Heeft God daar geen oog voor? Het protest van het geloof is eigenlijk altijd belachelijk en ergerlijk. (Uit: „Hij sprak en ik hoorde.") zeker wanneer het huisvrouwen betreft, die belangstelling tonen voor het Terneuzense product, de Exoelsior-stofzuigers. Het is niet de bedoeling dat u bestellin gen doet, die zouden wij zelfs niet mogen aannemen, aldus de heer Vet, maar dat u zich dit bezoek herinnert, wanneer een nieuwe stofzuiger moet worden aangeschaft. Na de koffie werd de bedrijfs film „Meter na Meter" getoond. Door deze kleurenrolprent krijgt men een inzicht van de onder neming, niet alleen van hetgeen wordt gemaakt o.m. water-, gas- en elektriciteitsmeters, gasfor nuizen en stofzuigers, maar ook van het ontstaan en de groei van het bedrijf (in Dordrecht wer ken ongeveer 1000 en in Terneu, zen 90 werknemers en werk neemsters). Er was een geanimeerde pauze waarin over een en ander onder ling van gedachten werd gewis seld. Daarna werd uitvoerig ver teld over de verschillende types stofzuigers die in Terneuzen wor den gemaakt. De dames bleken de ontvangst door de heer Vet en zijn mede werkers en het geb'odene zeer op prijs te stellen, hetgeen bleek uit de welgemeende dankwoorden van de voorzitster. Raadsvergadering Dinsdagavond vergadert de ge meenteraad van Aardenburg. Het raadslid C. C. E. Verbeker zal moeten worden beëdigd. Met de P.Z.E.M. moet een nieuw con tract worden gesloten voor de openbare verlichting. Voor de meeste gemeenten zal dit contract een financieel voordeel beteke nen. De Zeeuwse stichting voor revalidatie heeft gevraagd de be staande subsidie van 2 tot 5 cent per inwoner te verhogen, maar B. en W. zien geen noodzaak op dit verzoek in te gaan. Wel is het college bereid voor te stellen de bijdrage aan de stichting Streek-Jeugd-Centrale vast te stellen op 17 cent per inwoner. De provinciale commissie geza menlijke stichtingen voor de volksgezondheid in Zeeland heb ben 40 cent per inwoner ge vraagd, voor 1967 50 cent en zo oplopend tot 70 cent per inwoner. Het college wil het verzoek van 40 cent voor 1966 inwilligen en de verhoging voor de volgende jaren nader bezien. Nutsdepartement bestond 125 jaar In hotel „De Drie Koningen" recipieerde het bestuur van het nutsdepartement t.g.v. zijn 125- jarig bestaan. Veel bloemstukken van bevriende organisaties en belangstellenden waren hierbij aanwezig. De receptie werd in de avond uren gevolgd met een feestavond voor leden en genodigden, waar o.m. een éénakter door de rede rijkers van Groede voor het voet licht werd gebracht en een bandje o.l.v. de heer Schijve de muziek verzorgde. Hoekse „rakkers" Op de beatavond in het club huis van „De Hoekse Rakkers" zullen vandaag optreden de beat- band „The Hitchhickers" en de zangeres van protestsongs „Jean". Men hoopt het succes van de eerste beatavond, welke ongeveer 100 bezoekers(sters) trok, te overtreffen. E.H.B.O.-wedstrijden te Hulst Zaterdagmiddag 26 november a.s. worden in en bij 't Jansenius- lyceum te Hulst E.H.B.O.-wed strijden gehouden tussen de drie grote bonden, n.l. de Nederl. ver eniging voor E.H.B.O.; het Roode Kruis en de katholieke nationale bond voor E.H.B.O. Het is een tweejaarlijks treffen tussen deze bonden, welke wed strijden zijn ingesteld om een Zeeuwse E.H.B.O.-pionier te eren, en wel dokter Van Gelder uit Vlissingen. De E.H.B.O. te Hulst speelt in het district Zeeland een vooraan staande rol. Sinds een tiental ja ren bestaan er nauwe contacten met de omliggende plaatsen. Vaak is Hulst het aangewezen centrum voor diverse interessan te lezingen. Er zijn momenteel 110 leden. De nieuwe cursus is gestart met 42 deelnemers die kunnen profi teren van het modernste lesma teriaal dat onlangs werd aange schaft. In 1967 wordt het 30-jarig be staan gevierd van de afdeling. Docent sedert de oprichting is dokter J. F. J. M. Casparie. Verkeersongeluk Gistermiddag is de 74-jarige kunstschilder Frans Hagenaars bij het oversteken van de provin ciale weg Halsteren—Steenber gen aangereden door een vracht wagen. De man werd zó ernstig gewond, dat hij ter plaatse over leed. ZONDAG 6 NOVEMBER 1966 OOST ZEEUWS-VLAANDEREN NED. HERV. KERK Axel: 8.45 en 10.30 uur Ds. P. J. Pennings. (10.30 uur H. Doop.) Hoek: 10 en 14.30 uur Ds. W. J. Meeuwen. Hontenisse: 9.30 uur Ds. E. Grams- bergen. H. Avondmaal. I Hulst: 10 uur Wika R. Wasterval, j van Cadzand. i Philippine: 11 uur Ds. E. E. Stern. Sas van Gent: 9.30 uur Ds. E. E. Stern; 11 uur Jeugdkerk mevr. Stern. Sluiskil: 9.30 en 11 uur Ds. H. J Ruls. (II uur H. Doop.) Terneuzen: Geref. kerk: 9 uur Ds. J. Scholten. (H. Doop.) Goede Herderkerk: 10 uur Ds. J. A. Poelman. H. Doop; 19 uur Ds. G. F. H. Kelling, van Biervliet. Bijzondere dienst. Zaamslag: 10 uur Ds. P. A. v. d. Vlugt, van Terneuzen; 14.30 uur Mej. Da. H. B. de Neeling, van Zuidzande. GEREF. KF.RK Hoek: 10 en 14.30 uur Ds. A. J. Verbeek. Terneuzen: 10.30 en 16.30 uur Ds. H. Berger. Sas van Gent: 19 uur Ds. A. J. Ver beek van Hoek. GEREF. KERK (Vrijgemaakt) Axel: 10 en 15 uur Ds. A. Kuiper. Hoek: 10.30 en 14.30 uur Ds. H. M. Ohmann. Terneuzen: 10.30 en 15 uur Ds. K. D. van Dijk. Zoute-Spui: 8.45 uur Ds. H. M. Ohman, van Hoek; 14.30 uur Leesdienst. CHR. GEREF. KERK Zaamslag: 10 en 14.30 uur Ds. P. Sneep. GEREF. GEMEENTE Hoek: 9.30 en 14 uur Leesdlensï. Terneuzen (Vlooswijkstraat): 9.30, 14 en 18 uur Ds J. Pannekoek GEREF. GEMEENTE (Syn.) Axel: 19 uur Ds. G. A. Zijderveld, van Middelburg. Terneuzen: 10 en 15 uur Ds. G. A. Zijderveld, van Middelburg. (10 uur H. Avondmaal.) OUD GEREF. GEMEENTE Terneuzen: 9.30, 14 en 18 uur Ds. A. de Reuver. VOLLE EVANGELIE GEMEENTE „FILADELFIA" Terneuzen (Vlooswijkstraat 61): 10 uur Samenkomst: 20.30 uur Bidstond. LEGER DES HEILS Terneuzen: 10 en 19.30 uur Luite nant G. van der Wel. NED. PROTESTANTENBOND Terneuzen (geb. K.M.C., Leeuwen laan 31): 10.30 uur Ds. S. A. Vis van Aardènburg. ROOMS KATHOLIEKE KERK Axel: 7.30, 9, 10.30 en 17.30 uur H.H. Missen. Clinge: 7, 8.30 en 10 uur H.H. Mis sen. Hulst: 6.30, 7.45, 9 en 10 uur H.H. Missen. Philippine: 7.30 en 10 uur H.H. Missen. Sas van Gent: 7, 9, 11 en 17 uut H.H. Missen. Sluiskil: 7, 8.30, 10.45 en 17 uur H.H. Missen. Terneuzen: H. Willibrorduskerk: H.H. Missen op zondag: 7,9.30 en 11 uur; in de week: 7.30 uur; op zaterdag 7.30 en 9 uur. Triniteitskerk: H.H. Missen op zondag: 8, 11 en 17 uur; In de week: 7.30 en 19.15 uur; op zaterdag: 7.30 en 9 uur. WEST ZEEUWS-VLAANDEREN NED. HERV. KERK Aardenburg: 11 uur Ds. L. Spaans, van Breskens. Biervliet: II uur Ds. G. F. H. Kel ling. Breskens: 9.30 uur Ds. L. Spaans. Cadzand: 9 30 uur Ds. W. C. Luu- ring. H. Doop. Groede: 9.30 uur Ds. H. J. Begeer, van Hoofdplaat. Hoofdplaat: 10 uur Ds. W. A. Dek ker, em. pred. te Breskens. Nleuwvliet: II uur Ds. H. J. Be geer, van Hoofdplaat. Oostburg: 9 30 uur Ds. T. A. C. van Drunen. Retranchement: 10.45 uur Ds. W. C. Luuring, van Cadzand. Dank dienst voor het gewas. Schoondljke: 9.30 uur Ds. G. F. H. Kelling, van Biervliet. St. Anna ter Muiden: 11 uur Ds. C. Balk. St. Kruis: 11 uur T. A. C. van Drunen, van Oostburg. Sluis: 9.30 uur Ds. C. Balk. Waterlandkerkje: 10 uur Ds. W. B. Bergsma. Dankdienst voor het gewas, met zang en zondags school. IJzendijke: 10 uur Mej. Da. Van Kempen. Zuidzande:. 9 30 uur Mej. Da. H. B, de Neeling. TERNEUZEN: Van zaterdagmorgen 8 uur tot zondagnacht 12 uur wordt de praktijk der artsen waargenomen door dokter P. J. Nijsten, W. de Zwijgerlaan 17, tel. 2324. Apotheek geopend: A. J. Klaas- sen, Noordstraat 54, tel. 2090, Weekeinddienst Groene en Wit- Gele Kruis: zr. E C. Vogelaar, v. Steenbergenlaan 67, tel. 3360 (b.g.g. 008). SLUISKIL, HOEK EN PHILIPPINE: Weekeinddienst Groene en Wit- Gele Kruis: zr. Bouwens te Hoek, tel. 01154—274 (b.g.g. 008). AXEL: Van zaterdagmorgen 8 uur tot zondagnacht 12 uur wordt de praktijk der artsen waargenomen door dokter K. Boor, Noordstr. 8, tel. 666. DIERENARTS: Van zaterdagmiddag 12 uur tot zondagnacht 12 uur wordt de praktijk der dierenartsen in Axel, Sas van Gent en Zaamslag waar genomen door dierenarts J. Jans sen. Stationsstr. 10 te Axel, tel. 01155—488. Wij lazen, zo be.gint een artikel in het blad „De aannemer", het officieel orgaan van de Nederland se aannemers- en patroonsbond voor de bouwbedrijven in Neder land, dat het Christelijk Nationaal Vakverbond de spaamota van de regering niet origineel vindt. Na op deze nota te zijn ingegaan zegt het blad te begrijpen waar de schoen wringt bij het C. N. V. Spaarloon zou in de opzet van de vakcentrales moeten worden ge- hjokkeerd, op enkele uitzonderin gen na. „Vergissen wij ons niet, dan zou dit spaarloon, dat ook in de spaamota van de regering ais een gelukkige suggestie van de vakcentrales wordt genoemd, in de kringen van het C. N. V. niet zo goed liggen. Het „verkoopargu ment" is niet zo sterk. Wij betwij felen of de werknemer deze be voogding zo prettig zal vinden. In spaarloon zit namelijk een tegen strijdigheid. De vakbeweging heeft de emancipatie van de werknemer met gejuich begroet. Terecht heeft deze vakbeweging er zich op be roepen, dat met veel strijd van de vakbonden de zelfstandigheid van de werknemer is verkregen, maar nu wordt deze werknemer, die als een geëmancipeerd volwaardig staatsburger een erkende positie heeft, door een overeenkomst van zijn eigen vakbond gedwongen 'n deel van ziin loon te heieggen in 'n fonds of bij een bank. Het zou best kunnen ziin dat bet C N. V. zonder de beide andere vakcentrales in de steek te willen laten de consequenties van het ge dwongen snaren en de reactie oo die spaardwang hij zijn leden met enige beduchtheid op zich af ziet komen. Wij kunnen ons dat goed voorstellen, zo besluit het artikel. dp hulpactie VOOR ABERFAN De bewoners van het mijndorp Aberfan in Wales willen meer zeggenschap over de bestemming van de gelden, die worden inge zameld naar aanleiding van de ramp, die aan 144 mensen het le ven heeft gekost. Er is tot dusver 3,6 miljoen gulden binnengeko men. Men acht het niet uitgeslo ten dat het eindbedrag tot tien miljoen zal stijgen. De ouders van de omgekomen kinderen willen de meerderheid in het comité hebben, dat is op gericht om het geld te beheren. Thans hebben zij slechts één ver tegenwoordiger in het comité. Intussen circuleert in het dorp ook een petitie, waarin wordt gesteld dat het geld niet moet worden gebruikt voor de bouw van een nieuwe school, omdat dit iets is waarvoor de regering zou moeten zorgen. De burgemeester van het nabijgelegen Merthyr Tydfil herinnerde er in dit ver band aan, dat premier Lester Pearson van Canada onlangs heeft gezegd, dat zijn regering ernstig overweegt de bouwkos ten van een nieuwe school voor haar rekening te nemen. In dat geval zou het niet nodig zijn, dat het hulpfonds voor een nieuw schoolgebouw wordt gebruikt. MOEILIJKE LANCERING NIET GEHEEL GESLAAGD Een van de twee verbindings satellieten die donderdag met een Gemini-cabine en een brand stoftank als laboratorium met een Titan 3-C raket zijn gelan ceerd, werkt niet goed, zo heeft de Amerikaanse luchtmacht mee gedeeld. Van de verbindingssa tellieten die in een baan om de aarde langs de ionosfeer draaien, moest er één als zender werken en de andere als ontvanger. Vol gens de luchtmacht zijn er moei lijkheden met de ontvanger. De ontvanger heeft meer dan vol doende energie en er worden vanaf de aarde signalen gezonden in de hoop het probleem op te lossen. De zender werkt perfect. Een derde satelliet die ook met de Titan 3-C in een baan werd gebracht werkt eveneens goed. De functie van de drie satellie ten is deels geheimm en het doel van de derde satelliet is dan ook niet onthuld. President Johnson heeft vrijdag op een persconferentie kort voor zijn vertrek naar Texas, waar bij twee weken rust zal nemen, ge zegd dat de komende verkiezingen voor het congres niet van grote invloed zullen zijn op de toestand in Vietnam. De president zei te menen dat de uitslagen geen grote verschui vingen in de senaat tot gevolg zul len hebben en dat zelfs een ver schuiving van veertig tot vijftig democratische zetels naar de repu blikeinen in het huis van afgevaar digden niet van nadelige invloed op het wetgevend programma van de regering zou zijn. Op een vraag welk effect de ver kiezingen op de communisten in het Vietnamese conflict zouden kunnen hebben, antwoordde John son: ,ïk hoop dat zij er zich nauw lettend voor zullen hoeden vergis singen te maken bij hun oordeel over de verkiezingen. Ik zie geen redenen waarom de verkiezingen van invloed zouden kunnen zijn bij enigerlei beslissing die zij nemen. Saigon: Troepen van de 5 de Amerikaanse divisie deelden bij Pleiku sigaren uit aan vluchte lingen. Op de foto een vrouw die wel een zeer bijzondere plaats vond om de sigaar te bewaren. (ADVERTENTIE) (f 5.000.000.000,—) Dat is het totaal spaartegoed bij de boerenleen banken, aangesloten bij de Coöp. Centrale Raif- feisenbank te Utrecht. Ruim vijf miljard gul dén. Ook U kunt profiteren van de gunstige voorwaarden. Er ligt een spaarboekje voor U klaar bij de WALSTRAAT 7 TERNEUZEN NOORDSTRAAT 6 AXEL DOOR JEAN NEAL 30) Malcolm antwoordde niet dade lijk en bleef zwijgend voor zich uit staren. „Jij houdt van het leven in je bossen. Het is voor een man zo heel anders." „Dat is waar", zei hij gelaten. „Ik begrijp dat.Het is zo jammer.Ik had gehoopt dat we vanavond.dat we mis schien onze verloving... zouden hebben kunnen bekend maken En nuOch ja, ik geloof dat ik je begrijpen kan. Ze zaakte zijn hand aan, maar die tedere aanraking scheen hem pijn te doen en hij trok zijn hand terug. „Het spijt me zo, Malcolm," zei Myra. „Ik wilde dat ik het aandurfde." „Misschien als je liefde een beetje dieper en groter was „Dat is niet aardig van je, Malcolm. Dat moet je niet zeg gen. Je kunt niet van me ver wachten dat m'n liefde voor je 'n uitbundige gezondheid geniet gezien de behandeling die jij haar geeft. Dat is iets wat jij niet begrijpt. Je beseft niet wat het voor een vrouw betekent voldoende lief te hebben om te kunnen heengaan met haarman en zich te begraven in een ge bied Ver van alle civilisatie af, ergens in de wouden en de heu vels, waar niemand ooit komt. Wat het is om nooit iemand te hebben om mee te praten, geen theaters te kunnen bezoeken, geen mooie kleren te dragen, geen balsniets van de dingen die een vrouw bekoren te kun nen hebben, niets dan een dagje uit nu en dan naar Bordeaux en zich na zo'n dagje uit nog beroerder te gevoelen door de realisatie van alles wat ze mist? Daar heb jij geen idee van, Mal colm „We krijgen verlof", zei hij. „Eens per jaar. Een heel jaar moeten we ons tevreden stellen met algehele afzondering om dan vier weken te kunnen leven weer juist lang genoeg om beter te leren inzien hoeveel je mis sen moet." „Maar het is een goed leven, Myra." „Voor een man, ja, maar voor een vrouw? Geen leven, Mal colm. Een jaar is een lange tijd. Stel je voor. Wat ben ik in de wildernis daar? Niets, slechts eten koken en afwassen en weer koken, en weer afwassen en zien dat je genoeg te eten krijgt en kinderen krijgen. O, Mal colm, zie je dan niet hoeveel je van een vrouw eist? We zijn toch niet allemaal hetzelfde, we heb ben toch onze eigen persoonlijk heid, onze eigen gedachten, stemmingenleven." Deze keer was het Malcolm die figuurtjes maakte in het zand. „Wat zeg je dan, Malcolm?" vroeg ze na een poosje smekend. Hij stond abrupt op. „Ik denk dat je gelijk hebt. Het is te veel gevraagd. Te veel geëist." „Ik zei dat niet met een on vriendelijke bedoeling." „Maar het komt op hetzelfde neer." Myra glimlachte. „Is dat alles wat je te zeggen hebt?" Ze zag dat hij moeite had zich te beheersen en zijn lippen be wogen zich zonder geluid voort te brengen. Toen bracht hij met verstikte stem uit: „Dat dat is alles wat ik te zeggen heb Hij had zich afgewend, alsof hij haar niet kon aanzien, alsof de aanblik hem,te pijnlijk was.! Hij wendde een poging aan om nog iets te zeggen, maar de woorden bleven hem in de keel steken. Plotseling, zonder ver dere waarschuwing, keerde hij zich om en begon langzaam van haar vandaan te lopen. Een ogen blik later was hij achter de hoge cypressenhaag verdwenen. Myra zat hem met wijdopen ogen na te staren. Er was iets verkeerd gegaan. Alles was ver keerd gegaan. Dat was niet wat ze verwacht hadHij had haar verkeerd begrepen en was van haar heengegaan Myra vond een minuscuul zak doekje, waarmee ze over de ogen streek. Arme Malcolm, dacht ze. Waarom was hij zo abrupt heengegaan? Was hij boos? Had ze hem pijn gedaan? Had hij haar werkelijk lief? Het hele gesprek was er immers op ge richt geweest om precies te ont dekken of hij haar werkelijk heel liefhad. Ze meende dat ze dat ook ontdekt had. Waarom deed een man dan zo raar? Als je toch een meisje liefhad dan liep je toch niet zo van haar weg? Nog wel zonder afscheid. Waarom had hij niet eenvoudig gezegd dat hij van haar hield en dat hij alles zou doen om haar te winnen? Dat zou toch voldoende zijn geweest? Wat ze had gemeend te moe ten zeggen was de waarheid ge weest. Ze had slechts willen doen alsof Een laatste op stand tegen het noodlot, een laatste opstand tegen het onver- m,;de!ijke en daarna zou de overgave gevolgd zijn (Wordt vervolgd.) Johnson verzekerde dat de on gemakken waaraan hij moet wor den geholpen, hem niet tot last waren geweest op zijn reis door Azië. Generaal Westmoreland, de Ame- rikanse bevelhebber in Vietnam, zal de beschikking krijgen over nog meer troepen als hij daarom vraagt. Johnson wilde geen cijfers noemen, maar zei: „Wat er nodig is, zal worden gedaan". De Amerikaanse troepensterkte in Vietnam omvat thans 345.000 man en verwacht wordt dat dit aantal begin komend jaar tot meer dan 400.000 zal stijgen, aldus de fensiekringen. Op de vraag of de aan de zijde van de Zuidvietname- zen en Amerikanen vechtende bondgenoten nog meer soldaten zullen zenden, antwoordde John son dat generaal Westmoreland duidelijk had gemaakt dat meer militairen nodig zijn en dat hij dit de geallieerde leiders had meege deeld. Johnson maakte duidelijk dat dé Verenigde Staten de bombarde menten on Noord-Vietnam niet zullen staken, tenzij dit zou worden beantwoord door een soortgelijke maatregel van de tegenstander. HM gaf te kennen dat hij zijn stand punt niet zou wijzigen, zelfs niet als paus Paulus om een pauze zou vragen als deel van een kerst- bestand. Een voorstel van de paus zou echter ernstig worden over wogen, maar. zo voegde Johnson eraan toe; „ik kan mij niet inden ken dat Iemand meent dat één par tij de bombardementen zou moe ten staken, terwijl de andere partij doorgaat Volgens de Amerikaanse presi dent wil de Sowjet-Unie vrede in Vietnam. Hoewel ik niet kan spre ken voor de Russische leiders, „heb ik alle reden om aan te nemen dat zij zouden willen dat de strijd wordt beëindigd." Mïeuwe - "N - Bij koninklijk besluit is op voor dracht van de ministers van-bin"* nenlandse zaken en van justitie, de burgemeester van Amsterdam ge hoord, met ingang van 16 novem ber benoemd tot hoofdcommissaris van de gemeentepolitie te Amster dam, de heer P. A. Jong, thans waarnemend hoofdcommissaris al daar. De heer Jong volgt de heer H. J. van der Molen op, die bij K. B. van 7 juli j.l. met ingang van 16 jub" op grond van art. 122 lid 1 van het ambtenarenreglement gemeente politie eervol werd ontslagen. AXEL Huwelijks-aangiften: 5 okt. Marinus P. de Fouw, 24 j., en Tanneke G. Wolfert, 22 j. 6 okt. Willebrordus J. van Goethem, 21 j., en Wilhelmina C. Koek koek, 18 j. 7 okt. Jacobus M. Og- gel, 22 j., en Katharina Torn, 21 j., won. te Hamme, (B.). 10 okt. Jan I. Meesen, 38 j., en Anna S. van Driel, 33 j. 20 okt. Jan Bak ker, 28 j., en Wilhelmina Olie- bek, 20 j. 24 okt. Jan C. Meer- tens, 23 j., won. te Schöppingen (Dl), en Adriana C. Klaassen, 23 j. 27 okt. Jan Wieland, 22 j., en Amelia M. Giele, 21 j. Huwelijksvoltrekkingen: 6 okt. Jacob Reedeker, 69 j., en Emma R. de Booij, 66 j. 7 okt. Jan Die- leman, 29 j., en Maria de Kra ker, 21 j. 20 okt. Marinus P. de Fouw, 24 j., en Tanneke G. Wol fert, 22 j. 27 okt. Willebrordus J. van Goethem, 21 j., en Wil helmina C. Koekkoek, 18 j. 28 okt. Jacobus M. Oggel, 22 j., en Katharina Torn, 21 j„ won. te Hamme (B.). Overleden: 19 okt. Levina C. Meertens, 62 j>, geh. gew. met Petrus Dieleman. Geboren: 1 okt. Jacobi, d. van Willem de Feijter en Mara Bak ker, van Gistellelaan 103. 3 okt. Daniël Michael Claudius, z. van Johannes W. J. Lansman en Jo hanna C. S. Schram, Bachstr. 14. 13 okt. Cornelis Leonardo, z. van Josephus D. Tolhoek en Catha- rina C. Koster, Weststr. 13. 19 okt. Patrick Jozef Anna, z. van Josephus A. Arens en Paula R. Strobbe, Koestr. 12. 22 okt. Gino Jozef Maria, z. van Michiel van Hese en Mathilda S. de Rijcke. Julianastr. 31. 23 okt. Adriana Elizabeth, d. van Johannes P. Kleppe en Dina F. de Kok, Bachstr. 43. 26 okt. Erna Alida, d. van Wiilem R. K. Gaal en Annie de Lege, Villapark 65a; Mariska Elisabeth Cornelia, d. van Joost C. Verwijs en Petro- nella M. van Miert, Gen. Meijer- str. 21. 31 okt. Johanna Neeltje, d. van Pieter J. Sol en Cathari- na Chr. van Tatenhove, Robert- str. 43; Anthony, z. van Adriaan de Pooter en Geertrui Bakker, Julianastr. 81.

de Vrije Zeeuw | 1966 | | pagina 2