PROVINCIAAL NIEUWS Burgemeester van Zaamslag krijgt twee gemeenten: Kamerik en Zegveld Einde van een politieke carrière? cLCerboren Uejcle Indonesische volk wil hei bloed van Soebandrio zien Erhard in moeilijkheden Nederlandse militairen in de Bondsrepubliek Terneuzen Axel Middelburg Retranchement Sluiskil De zon in een fles NA DE MOORD OP PRES. KENNEDY Snoep verstandig eet 'n appel Wederopbouw van uitgebrande fabriek niet mogelijk Snoep verstandig eet 'n appel Verlengstukken Snoep verstandig eet 'n appel Loon in natura Angst Ziekte van Weil breidt zich uit Verkeersdoden in Frankrijk op Allerheiligen Pagina 2 DE VRIJE ZEEUW Donderdag 3 november 1960 Burgemeester van Brouwershaven Bij koninklijk besluit is met ingang van 16 november 1966 be noemd tot burgemeester der ge meente Brouwershaven de heer m'r J. P. Boersma met toeken ning van gelijktijdig eervol ont slag als burgemeester van Wed de (Gr.). De heer Boersma (37) is sedert 1 juni 1963 burgemeester van de gemeente Wedde, Hij is lid van de P. v. d. A. Tentoonstelling Nederlands fabrikaat De vereniging van Nederlands fabrikaat heeft als onderdeel van haar activiteiten onderwijsinstellin gen ingericht, waarmede zij beoogt de kennis van de eigen nijverheid te vergroten, eerbied voor het vak manschap te kweken, de nood zakelijkheid van vakmanschap aan te tonen en de jongeren te con fronteren met industriële beroe pen. Een van deze tentoonstellingen waaraan een vaste leerkracht is verbonden, die de bezoekende klassen een uur les geeft, zal in de gemeente Terneuzen worden opgesteld in de openbare Zonne school, Van Steenbergenlaan. De expositie wil onder de naam „vakmanschap Nederlands faam" de schooljeugd laten zien met hoe veel energie, toewijding en vak manschap aan het Nederlands pro- dukt wordt gewerkt. De officiële opening van deze tentoonstelling zal worden verricht door de burgemeester van Terneu zen op dinsdag 8 november, des middags om 4.45 uur. Mej. C. M. Engelvaart zal een rondleiding verzorgen. Verkeersles voor bejaarden Woensdagmorgen vond in de recreatiezaal van „Bachten Die- ke" de derde bijeenkomst plaats van het programma, „cultuur en c-ntspanning". Ook nu weer wa ren behalve de eigen bewoners veel gasten aanwezig van de twee andere plaatselijke bejaar dencentra De Blide en Sehelde- oord, evenals bejaarden die (nog) zelfstandig wonen. Zij luisterden met grote interesse naar wat bri gadier J. Smit van de gemeente politie vertelde over het verkeer en de verkeersproblemen. Dit onderwerp te behandelen voor een gehoor, dat louter be staat uit oudere weggebruikers, is geen eenvoudige opgave. Deze groep en de kinderen zijn het meest kwetsbaar in het verkeer. Brigadier Smit gaf een groot aantal praktische raadgevingen. „De Blide" heeft in de korte tijd van zijn bestaan twee doden bij een verkeersongeluk te betreu ren gehad. E>e Axelse brug en de Axelsestraat waren de twee knel punten waarop de inleider spe cial de aandacht vestigde: „Be geef u er tijdens de spitsuren niet heen dan in uiterste noodzaak. Bevorder een goed samenspel tussen het gemotoriseerde weg verkeer en uzelf door gebruik te maken van de voetgangersover steekplaatsen en dan vooral niet aarzelend blijven staan en terug lopen. Ook het plotseling verla ten van een trottoir kan levens gevaarlijk zijn". De heer Smit deed een beroep op de zelfkennis der bejaarden, die het op een be paald moment mogelijk moet ma ken dat men inziet nog slechts te voet aan het verkeer te kun nen deelnemen. Er werden heel wat vragen ge steld. De heer D. de Jong, bewoner van „De Blide", had de spreker ingeleid. De oud-onderwijzer de heer P. J. Eijke van „Bachten Dieke" gaf in zijn sluitingswoord blijk nog niets van zijn humor te hebben verloren. Brigadier Smit die zijn gehoor op een vlotte en onderhoudende causerie had onthaald, kan ervan verzekerd zijn dat hij eer van zijn werk heeft gehad. Bond van gepensioneerden De afdeling Oost Zeeuws- Vlaanderen van de Nederlandse bond van gepensioneerden heeft een ledenvergadering uitgeschre ven tegen woensdag 9 november a.s. in de bovenzaal van „Het Centrum" te Axel. Een der hoofdbestuursleden, de heer A. van der Hoek uit Den Haag, zal spreken over de ver der te voeren actie. Voorts zal verslag worden uit gebracht van de algemene ver gadering te Utrecht, terwijl ook voorstellen aan de orde komen voor de landelijke vergadering in 1967. De heer J. de Vries uit Terneu zen zal de gepensioneerden ten slotte onthalen op reisindrukken uit Israël. Eerste paal nieuwe fabriek Op donderdag 17 november a.s. zal op het industrieterrein te Mid delburg de eerste paal worden ge slagen voor een nieuwe fabriek van de N.V. Hercules te Den Haag. Mr. J. Drijber, burgemeester van Middelburg, zal deze handeling verrichten. Deze gebeurtenis zal worden voorafgegaan door een ontvangst van burgemeester en wethouders van Middelburg. Na afloop van de ceremonie op de bouwplaats wordt de genodigden een koud buffet aangeboden. Oogstcollecte De oogstkollekte in de hervorm de kerk te Retranchement heeft f 326,opgebracht. Nieuwe biljartclub Nu er weer 'n café is te Sluis kil, komen de biljartlièfhebbers ook weer aan hun trekken. Er is een nieuwe biljartclub opgericht met als clublokaal het café „Sluiskil" nabij de r.k.-kerk. De naam luidt S.B.C. De heren EEN OPMERKELIJKE DEMONSTRATIE In Engeland is dezer dagen een opmerkelijke demonstratie gehouden met een nieuwe Dun- lop-band van het type SP 41. Men toonde namelijk aan dat een lucifer kon worden aange streken op het droge wegdek, nadat het loopvlak het water van de natte weg had verwij derd. (ADVERTENTIE) De Kuyper is erin geslaagd de zon in een fles te vangen. Bessen De Kuyper, gemaakt van zon- C. Lefeber, J Corveleijn en M.'rijpe bessen. En let wel: Dallinga vormen het bestuur. De Bessen De Kuyper nog steeds in club is gestart met 16 leden. de héleliter-fles. De familie Kennedy heeft 56 stuks fotomateriaal, waaronder röntgenfoto's en kleurendia's, van de autopsie van president Kennedy aan het nationaal ar chief van de V. S. gezonden, al dus heeft het Amerikaanse mi nisterie van justitie meegedeeld. De foto's zullen waarschijnlijk niet vóór het einde van deze eeuw worden gepubliceerd, om dat de familie niet wil dat dit gebeurt tijdens het leven van de weduwe, kinderen en overi ge in leven zijnde familieleden van de vermoorde. Met toestemming van de fa milie mogen over vijf jaar des kundigen de foto's zien. Rege- ringsonderzoek is altijd toege staan. Bij koninklijk besluit is met ingang van 16 november 1966 benoemd tot burgemeester der gemeenten Kamerik en Zegveld de heer J. van Wijk met toe kenning van gelijktijdig eervol ontslag als burgemeester der ge meente Zaamslag. De heer Van Wijk, die 39 jaar is, is sinds 16 augustus 1963 burgemeester van Zaamslag. Hij is Nederlands hervormd en lid van de C. H. U. (ADVERTENTIE) 1 Ontslag voor 39 mensen De koekjes- en chocoladefabriek Prestico te Tilburg, waarvan de ge bouwen tijdens een brand op 8 ok tober goeddeels werden verwoest, zal de produktie geheel stopzetten. Aan het personeel, 5 kantoor- employé's en 34 produktieve krach ten is ontslag met onmiddellijke ingang aangezegd. Vijf jaar geleden werd het be drijf opgericht. Anderhalf jaar ge leden werd het overgenomen door Peynenburg's koekfabrieken te Geldrop. Er zijn twee redenen voor de sluiting. In de eerste plaats het verlies dat de laatste jaren werd geleden en voorts de noodzaak van hoge investeringen, aangezien de verzekeringspenningen voor een volledige en aangepaste weder opbouw niet toereikend blijken. Over de plaatsingsmogelijkheden voor het merendeels jeugdige per soneel is het gewestelijk arbeids bureau niet somber gestemd, al zal het wel moeilijk zijn de ontslagen werkkrachten in een analoog be drijf geplaatst te krijgen. Het vertrek van de heer Van Wijk zal in Oost Zeeuws-Vlaan- deren en in het bijzonder te Zaamslag met gemengde gevoe lens zijn ontvangen. Aan de ene kant zal iedereen burgemeester Van Wijk de promotie van har te gunnen, vooral gezien in het licht van de komende herinde ling; aan de andere kant zullen stelliggevoelens van spijt over heersen. Burgemeester Van Wijk heeft zich in de ruim drie jaar dat hij aan het hoofd van de gemeente Zaamslag heeft gestaan, doen kennen als een bekwaam en ge acht burgervader en als een be minnelijk mens, die alom ver trouwen en aanzien genoot. Naast zijn burgemeestersambt bekleedde de heer Van Wijk meerdere bestuursfuncties in de waterleidingmaatschappij, de centrale dienst voor bouw- en woningtoezicht, de afvalwater leiding, terwijl hij sinds ver leden jaar eveneens met kennis van zaken en met grote animo het voorzitterschap waarnam van de onderwijscommissie van de Z.L.M. Wij twijfelen er niet aan, of de heer Van Wijk zal ook in zijn nieuwe gemeenten Kamerik en Zegveld spoedig een centrale en allerwegen ge waardeerde plaats weten in te nemen. De burgemeester zelf vertel de ons gisteravond dat ook hij en zijn vrouw het afscheid met gemengde gevoelens tegemoet- zien. „Blijdschap en weemoed strijden om de voorrang", zo zei hij. Blijdschap omdat het gezin weer terug gaat naar 't Utrecht se, waar het vandaan komt; wee moed om het verbreken van de vele contacten en het gemis van de gevoelens van vriendschap van de Zaamslagse bevolking en allen die het burgemeestersecht paar kenden. xri N C V 1 v 'j tH glfl \v->- De heer Van Wijk werd op 28 oktober 1927 te Utrecht gebo ren. Het echtpaar bezit twee kinderen. In de nieuwe standplaatsen Kamerik en Zegveld ziet men de komst van de nieuwe burge meester met verlangen tegemoet. Nog geen uur nadat de benoe ming bekend was, zond men hem een bloemstuk als felicita tie. ADVERTENTIE I T.V.-toestellen in zee Een handelaar in San Remo, wiens magazijn vol stond met te levisietoestellen zonder tweede net, heeft honderden van deze ap paraten in zee gegooid. Hij had nog geprobeerd ze voor een zacht prijsje van de hand te doen dertig tot veertig gulden maai de klanten, die belust op het koopje afkwamen, trokken hun neus op, toen zij hoorden dat de toestellen slechts één net konden ontvangen. Aanvaring Nederlandse kustvaarders Gisteren hs& op het kanaal bo ven de zeesluis een aanvaring plaats tussen de Nederlandse coasters „Ceta" en Seabreeze". De „Ceta" kwam hierdoor in min- der zachte aanraking met de ach tersteven van de .Seabreeze", waardoor deze een flinke deuk opliep, voortzetten. Beide coasters konden hun reis De „Seabreeze" van Delfzijl was van Gent onderweg naar En geland; de „Ceta" (Amsterdam) voer van Gent naar Ierland. Politici in Bonn zien de toe komst voor Erhard somber in, nu deze na al lange tijd geplaagd te zijn door tegenslagen van ver schillende aard, geen oplossing heeft gevonden voor de ernstige slag die mogelijk het sein is tot het eind van zijn politieke car rière. De vier liberale ministers uit zijn coalitiekabinet, die reeds ernstig met de kanselier van me ning verschilden over begrotings vraagstukken maar zich ten lange leste bereid hadden ver klaard de band met de C.D.U. nog niet door te snijden, hebben van de bondsdagfractie van de libe rale F.P.D. opdracht gekregen de samenwerking wél te beëindigen. Mende en de zijnen zijn gegaan voordat het te laat zou worden het zinkende schip te verlaten, waarop Erhard nu eenzaam stand tracht te houden. De portefeuilles van de ontsla gen ministers Mende (vice- kanselier en minister voor zaken gehéél Duitsland betreffende), Dalgrün (financiën), Bucher (woningbouw) en Scheel (ont wikkelingshulp) zijn voorlo pig in handen gelegd van Erhards getrouwen uit de C.D.U. en de kanselier heeft besloten met een „rompkabinet" verder te rege- MINDERHEID Hoe lang hij dit zal volhouden, is de vraag want de C.D.U. heeft in de bondsdag niet meer dan 245 van de 496 zetels, zodat zij dus niet over een absolute meerder heid beschikt die nu eenmaal on ontbeerlijk is. Aan de andere kant is het op grond van de West- duitse constitutie niet mogelijk Erhard zomaar de laan uit te sturen en hij heeft aangekondigd te zullen doorvechten. Aan de moeilijkheden van Er hard ligt een heel complex van igliii I ijip omstandigheden ten grondslag, waarvan een der voornaamste al het begin van zijn loopbaan mar keerde: het wantrouwen van de Beierse zusterpartij de C.S.U., die wordt geleid door de sluwe en intelligente Strauss. De con troverse tussen Strauss en Er hard ligt voornamelijk op het terrein van de buitenlandse poli tiek, waar Strauss zich immers een op Frankrijk gerichte „gaul list" toont (geïnspireerd en be wonderd door Erhards voorgan ger Adenauer), terwijl Erhard een der protagonisten is van een atlantische, sterk op Amerika steunende koers. r rr GELDZORGEN Een ander probleem voor Er hard is, dat hij als grondlegger voor het Duitse „Wirtschafts- wunder" van na de oorlog de fi nanciële moeilijkheden waarvoor West-Duitsland zich nu geplaatst ziet, niet doeltreffend het hoofd weet te bieden, waardoor zijn prestige daalde en zijn populari teit als „verkiezingslocomotief" aanzienlijk geschaad werd. Veel zal voor Erhard afhangen van de verkiezingen die deze maand in de deelstaten Hessen (6 november) en Beieren (20 no vember) worden gehouden. We ten de C.D.U. en C.S.U. hier klin kende overwinningen te behalen, wat niet zo waarschijnlijk is, dan kan Erhard, hierdoor gesterkt, pogingen doen een nieuwe coali tie op te bouwen. Ongetwijfeld zou hij daartoe het liefst opnieuw de liberalen aanzoeken, maar het is de vraag of die het zullen wa gen een zo riskante poiltieke „come back" te maken. Een coalitie met de S.P.D. van Brandt heeft Erhard tot nu toe praktisch uitgesloten, maar behalen de socialisten, die de laatste tijd sterk in de opmars zijn, in de twee deelstaten goede resultaten, dan zal Er hard misschien eieren voor zijn geld kiezen. Doet hij dat niet en blijven de verkiezingsresul taten voor de C.D.U./C.S.U. beneden de verwachtingen, dan ziet het er somber voor hem uit. Vele moeilijkheden die wor den ondervonden, nadat militai ren van de luchtmacht naar de bondsrepubliek Duitsland zijn uitgezonden, kunnen worden voorkomen door een betere se lectie van die militairen en hun gezinsleden. Dat is de mening van de commandant van de vier de groep geleide wapens van de luchtmacht, luitenant-kolonel L. Het moment is aangebroken om in Indonesië de democrati sche vakverenigingen met de grootste, genaamd „Gasbiindp", vooraan, de helpende hand te bieden. Na het gedwongen uit treden in 1964 uit het interna tionaal verbond van vrije vak verenigingen (I.V.V.V.) heeft de 2 miljoen leden tellende Gasbi- indo verzocht weer te mogen toetreden. Het vakverenigings leven krijgt, nu de grote com munistische tegenstander Sobsi formeel is verboden en eigen lijk niet meer bestaat, de kans zich opnieuw te ontplooien. Dit vertelde de N.V.V.-voor- zitter A. Kloos, juist terugge keerd van een bezoek van een week aan Djakarta. Hij maakte deel uit van een I.V.V.V.-dele- gatie die in Indonesië heeft be studeerd in welke situatie de vakbeweging zich daar bevindt na de staatsgreep van het vorig jaar. „Men moet zich overigens van het werk van de Indonesische vakbeweging geen Europese voorstelling maken", zo zei de heer Kloos op Schiphol. „Er (ADVERTENTIE) 1 DOOR JEAN NEAL 28) Myra begon zelfs bang te wor den dat niet alleen 't stuk, maar ook de werkelijkheid aan gruze lementen zou vallen. Ze be merkte zonder er iets aan te kunnen veranderen, dat ze tegen Malcolm allerlei dingen zat te zeggen die ze niet had willen zeg gen, terwijl Malcolm dingen zei die ze gehoopt had dat hij niet zou zeggen. De woorden die zij bezigden schenen speciaal geko zen te zijn om breuken en der gelijke te veroorzaken. Het was Myra die begonnen was. Ze zei: ..Malcolm, ik moet met je spreken." Malcolm keek onzeker op en zei met een grimmig gezicht: „Daar was ik al bang voor." Dij ging naast haar op de ba lustrade zitten. Myra maakte enkele figuren in het zand aan haar voeten met haar tenen en zei dat het haar voorkwam alsof ze elkaar niet langer rpeer begre pen. Hij antwoordde daarop: „Ja, dat is zo. Ik heb het ook opge merkt." Ze zei vervolgens dat ze dacht dat hij veranderd was terwijl zij weggeweest was en hij vroeg haar of ze meende dat zijzelf on veranderd was gebleven. Verrast antwoordde ze dat zij niet ver anderd was en hij keek haar on derzoekend aan en zei niets. Even was er een pauze, waarin Myra de figuurtjes in het zand met haar schoen uitwiste en een nieuwe serie figuurtjes begon te maken. Toen stelde hij de vraag die vroeg of laat toch gesteld zou moeten worden. Was er iemand anders? Was ze verliefd op een andere man? Hij vroeg het kalm en bezadigd en op de toon van een aanklager voor het gerecht. Zijn hele houding, die reeds een verandering had ondergaan, toen Myra hem gezegd had dat ze met hem wilde spreken, was thans die van de openbare aanklager, streng, onpersoonlijk en ad rem. Myra wilde hem graag dooreen schudden. Inplaats daarvan stiet ze een kort lachje uit en zei: „Nee, niet dat ik weet. Ik heb niet zo'n geweldige haast om een man te hebben. Ik ben best te vreden met mijn lot zonder die complicaties." Malcolm knikte. Hij gaf geen teken van opluchting of bezorgd heid. Hij had het gevoel dat hij de toestand beter begon te begrij pen. Ze was tevreden met haar lot zonder die complicaties t.w. man. Wat kon dat antwoord anders beduiden dan dat ze zich terugtrok? Ze kon of wilde het harde leven daarginds niet met hem delen. Ze had zeker op haar reis naar Engeland de indruk ge kregen dat ze alles beter kon doen dan zich ergens in de wilder nis te gaan begraven. Het ge makkelijke leventje dat ze ge wend was, had haar natuurlijk doen terugdeinzen voor de kon- sekwenties... Hij kon het haar niet kwalijk nemen. Hij kon niet anders doen dan toegeven en er kennen dat het leven in een bun galow middenin de wouden, ver van civilisatie niet iets was dat een jong meisje zou aantrekken. I Maar ze zou dit eerder hebben kunnen hesluiten. Hij mocht mensen niet die eerst een weg insloegen en dan halverwege een andere kozen. Het was iets ge weest dat zijn stoutste verwach tingen overtroffen had, toen ze hem gezegd had, nu ja, niet met zoveel woorden, hem had doen denken, hopen... dat alles in orde was en dat ze met hem wilde trouwen... Goed, ze was van mening veranderd. Hij zou niet trachten haar te dwingen door de toekomst anders af te schilderen dan die was. Dat was niet zijn manier om de werkelijk heid onder ogen te zien En hij zou haar evenmin opnieuw zeg gen dat hij van haar hield en dat hij haar nodig had voor z'n eigen geluk. Ze wist dat immers en had dat geweten al die tijd dat ze weggeweest was en het had geen greintje verschil uitge maakt. Blijkbaar was het Lon- dense winterseizoen meer in tel bij haar dan zijn liefde en devo tie... Het was een bittere pil om zonder meer te slikken. Hij wierp dus een handvol zout in de wonde en zei: „Ja, natuurlijk, als je alleen maar aan de vleespot ten..." En daar had je het al, Myra draaide zich met een vaart om. Haar ogen flitsten woedend op in de schemering. Ze had zelf die woorden op het puntje van haar tong gehad, maar nu Malcolm ze had uitgesproken was het een ander geval. (Wordt vervolgd.) valt weinig te onderhandelen, hoogstens met enkele genatio naliseerde bedrijven. De vak organisaties éijn om zo te zeg gen verlengstukken van de po litieke partijen en soms anders om. De politieke functie is ver reweg de belangrijkste." De politieke situatie leek de heer Kloos nog lang niet gesta biliseerd. Op alle ministeries treft men militairen als minis ter of als secretaris-generaal. Gepoogd wordt verkiezingen voor te bereiden, die in 1968 moeten worden gehouden. Of dat zal lukken, is nog niet te zeggen. Een militair bewind mag dan goed zijn om subversie ve acties te onderdrukken, voor de economische opbouw van het land is een civiel bewind beter. „Dat wordt door de meeste po litieke partijen en vakorganisa ties ingezien en men streeft er naar na de verkiezingen tot een constructie te komen, waarin de civiele krachten een grotere plaats innemen." Het nieuwe regiem streeft naar stabiliteit en moet daartoe een groot probleem overwinnen: de afschuwelijke inflatie. Er is vrij wel geen verkeer in geld. Een belangrijk deel van het loon en de salarissen wordt in natura uitbetaald, maar de potentiële rijkdom van het land is onaan getast en er zijn dus mogelijk heden. De Gasbiindo heeft relaties met een partij, die op dit mo ment nog niet is teruggekeerd, de in 1959 wegens de activitei ten op Sumatra door Soekarno verboden Masjumi-partij, de grote organisatie van de mos lems. Gevraagd naar de stemming onder de bevolking ten aanzien van de ter dood veroordeelde minister van buitenlandse za ken, antwoordde de heer Kloos, dat er door de jeugdbewegin gen, enkele politieke partijen en ook wel door de vakorgani saties druk wordt uitgeoefend op Soekarno om niet in te gaan op het ingediende gratie-ver zoek. Met andere woorden, zo bevestigde de heer Kloos, het Indonesische volk wil het bloed van Soebandrio zien. Fabrieksbrand in Oosterwolde Om acht uur dinsdagavond is brand uitgebroken in de fabriek ran de draadindustrie Jongepoe- rik te Oosterwolde. De brand is vermoedelijk ontstaan bij de mon tage van gen nieuwe moffelmachi- ne in een in aanbouw zijnde fa briekshal; De brandweerkorpsen van Oosterwolde en Appelscha be streden het vuur. Na ruim een uur waren zij de brand meester. De di rectie wilde geen inlichtingen ver strekken over de aangerichte schade. A. M. van der Vossen. Hij voeg de er aan toe dat het helaas nog niet overal is doorgedrongen dat een betere selectie resultaten zal afwerpen. Luitenant-kolonel Van dei- Vossen maakte deze opmerking in een overzicht van maatschap pelijke en sociale aspecten, ver band houdende met de situatie waarin uitgezonden militairen en/of gezinsleden daarvan zich in de bondsrepubliek bevinden. Hij gaf dat overzicht voor leden van de Nederlandse vereniging van lucht- en ruimtevaartpubli cisten die hem in zijn hoofd kwartier in Hessisch Oldendorf bezochten. Deze groep geleide wapens is met „hawk"-projectie- len tegen zeer laag vliegende doelen uitgerust. Dat er aanpassingsmoeilijkhe den zouden komen, was ver wacht, maar dat ze zó -groot zou den zijn, was niet voorzien. Daar komt bij dat de uitzending niet langer mag duren dan vijf jaar. hetgeen de militairen die met plezier in de bondsrepubliek hun taak vervullen, met enige angst doet uitzien naar het moment waarop voor hen de terugkeer naar Nederland nadert. Waar zullen ze dan worden geplaatst, waar vinden ze een huis? De moeilijkheden zijn van velerlei aard. Ze hebben zelden of nooit betrekking op de ver houdingen met de burgerij van de bondsrepubliek. Ze komen voor het merendeel voort uit het leven in een betrekkelijk kleine gemeenschap, dicht bij elkaar. Ze komen ook voort uit heimwee naar familieleden m Nederland, naar Nederlandse levensomstandigheden. De ziekte van Weil, die enige weken geleden bij honden ln een deel van Soest werd geconstateerd, heeft zich ondanks de verwachting dat de ziekte snel zal worden on derdrukt, tot Baarn uitgebreid. Het gemeentebestuur van Baarn heeft bekendgemaakt dat streng zal worden gelet op handhaving van het aanlijngebod, zowel in Baarn als in Soest. Inmiddels zijn ook ziekteverschijnselen bij honden in Den Dolder geconstateerd. De ziekte, die wordt overge bracht door ratten, is waarschijn lijk ontstaan bij een nieuw recrea tiecentrum in de Soesterduinen. De vorm van de ziekte van Weil, zo als die thans is geconstateerd, is voor mensen vrij onschuldig. Het besmettingsgevaar is bovendien voor mensen niet groot. In de vakantieperiode van Aller - heiligen, die in Frankrijk vier da gen duurt, zijn in dit land zeker vijfennegentig mensen bij ver keersongelukken om het leven ge komen. Zeshonderdvijftig personen werden gewond. Vorig jaar lieten in die periode 131 mensen het leven en werden er 1380 gewond. Woensdagochtend kwamen bi' twee verkeersongelukken in Frank rijk acht mensen om het leven. Bij Metz vloog door gladheid een auto met zes Noordafrikanen uit een bocht, waardoor vijf inzittenden de dood vonden en de zesde zwaar werd gewond. Bij Mont de Marsan in Zuid- Frankrijk reed een auto mot vier militairen tegen een boom. In dit geval waren drie inzittenden op slag dood, terwijl de vierd» ern stige verwondingen opliep.

de Vrije Zeeuw | 1966 | | pagina 2