lib Ajax en Feijenoord vergroten hun voorsprong ■Éi Sluiskil bedreigt de leidende positie van Biervliet Terneuzense Boys leed opnieuw zware nederlaag HET RAADSEL VAN ROVANNA Verrassende thuisnederlaag van Ado tegen Sittardia SP0RTT0T0 15 en 16 Pagina 4 Hij ïs lekker, lekker zwaar Eén goede oplosser DE VRIJE ZEEUW Maandag 24/dinsdag 25 oktober 1966 Wv. AJAX—DOS 3—1 30. Swart 1—0; 31. Wery 1—1; 45. Groot 21; 82. Nuninga 31. Toeschouwers: 20.000. Nu Ajax behalve Piet Keizer en Soetekouw ook Cruyff (ge blesseerd) moest missen, was het raffinement uit de voorhoede verdwenen. DOS, dat meestal met acht man verdedigde, heeft lang stand kunnen houden. Na een half uur kon Swart het over- wicht van de thuisclub in een doelpunt uitdrukken. Onmid dellijk daarna was het weer ge lijk, toen Wery, de gevaarlijkste man bij de Utrechters, van grote afstand een schot loste, dat via een Ajax-lichaam effect kreeg en in de bovenhoek verdween. Enkele seconden vóór de rust gaf Henk Groot met een kopbal Ajax opnieuw de leiding. In de tweede helft leverden de stormlopen van de rood-witten slechts een doelpunt van Nunin ga op, die tijdens een verwarde situatie de bal toegespeeld kreeg. Daarvóór hadden Swart, Groot, Nuninga en Prins talloze kogels afgevuurd, die óf niet goed ge richt waren óf afstuitten op de DOS-muur. FEIJENOORD—GO AHEAD 2—1 61. Kindvall 10; 85. Israel (strafschop) 20; 85. Kattestaart 2—1. Toeschouwers: 48.500. Het leek een vergissing, toen Veenstra reeds na twee minuten een rush besloot met een 25-me- terschot, dat Pieters Graafland royaal versloeg, maar waarbij de lat succes in de weg stond. Het bleek de inleiding van een eerste helft, waarin alleen door de De- ven tenaren goed voetbal werd gespeeld. Zo kon het gebeuren dat zowel de halfspelers Somer en Niehaus als rechtsbuiten Res- sel oog in oog met Pieters Graaf land kwamen te staan zonder evenwel het net te vinden. Tot geluk van Feijenoord, dat bijna een half uur op zijn eerste ge vaarlijke aanval liet wachten. De tweede helft begon met een Rotterdams offensief, waarbij Kindvall alleen op Van Zoghei afstoof, maar tegen de Deventer- keeper opschoot. Voor het eerst schenen de gasten nerveus te worden, maar dat was snel voor bij. Te zelfverzekerd wegwerken werd Kanselaar noodlottig. Zijn zachte tikje bereikte Jansen, die Kindvall vrij zag staan (10). Feijenoord werd iets sterker en 10 scheen ook de eindstand te zullen worden. Kanselaar bracht echter Bild ten val en Israel maakte op de penaltystip geen fout. Kattestaart redde in dezelf de minuut de eer van Go Ahead. XERXES—SPARTA 0—0 Toeschouwers: 25.000. Xerxes' eerste derby heeft de debutanten dubbele winst opge leverd: financieel door de 25.000 toeschouwers in het Feijenoord- stadion en sportief, omdat het favoriete Sparta een gelijkspel werd afgedwongen. Xerxes ver raste met goed opgezette aanval len over de vleugels, afgewisseld door gevaarlijke dieptepasses, veelal van de schoen van Rado- vic. Geruime tijd stond Sparta onder druk en enkele malen moest attente en ver uitlopende Pim Doesburg een doelpunt voor komen. Later zakte Xerxes terug en legde in de tweede helft het accent op de verdediging. Des ondanks bleek Sparta door ge brek aan tempo, niet bij machte openingen in de Xerxes-defensie te forceren, zelfs niet toen Xer xes tegen het eind uitgespeeld raakte. ADO—SITTARDIA 1—2 37. Mares 01; 71. Mares (straf schop) 02; 85. De Zoete 12. Toeschouwers: 20.000. De Hagenaars hadden aanvan kelijk een overwicht, maar zagen geen kans hun veldmeerderheid in doelpunten uit te drukken. De resolute Sittardia-defensie bood geen kansen en dit demoraliseer de ADO waarna een fase van evenwicht intrad. Tegen de ver houding in kon Sittardia door een dekkingsfout de leiding nemen. Ook na de hervatting waren de Limburgse uitvallen gevaarlijk. Toen aanvoerder Villerius een solo van Willy Dullens slechts kon stoppen door de „voetballer van het jaar" binnen het straf schopgebied tegen de grond te werken, was de strijd beslist. Een laat doelpunt van ADO le verde slechts een vruchteloos slotoffensief op. FORTUNA—PSV 2—3 6. Van den Dungen 01; 26. Vliers 1-1; 28. Vliers (straf schop) 21; 54. Schrijvers 2—2; 60. Schrijvers 23. Toeschouwers: 3.000. Met twee gave doelpunten hielp Daan Schrijvers PSV in de tweede helft aan een overwin ning. Bij de rust, toen Fortuna met 21 leidde, zag het er nog somber uit voor de Eindhovena- ren. Toen ging Schrijvers naar voren, eerst als rechtsbuiten en later in het centrum. Meteen werden de Eindhovenaren veel gevaarlijker. Schrijvers verdeel de het spel goed en schoot zelf uit alle standen. Na 9 minuten in de tweede helft had hij succes, toen zijn kopbal via de binnen kant van de paal in het doel ver dween. Zes minuten later kwam er van Verdonk een goede voor zet naar het midden, die Schrij vers meteen op zijn schoen nam. NAC—DWS 4—4 33. Waayenberg 01; 37. Snoeck 1—1; 38. Kruiver 1—2; 39. Vis- schers 22; 40. Rensenbrink 2 3; 62. Bouwmeester 33; 72. Vis- schers 43; 89. Kruiver 44. Toeschouwers: 7.000. Een aantrekkelijke wedstrijd met een groot aantal doelpunten. Aanvankelijk wisten de Amster dammers moeilijk raad met de aanvallen van NAC. Het tempo zakte bij de Bredanaars en met een nam DWS de teugels in han den. Na een half uur schoot Waayenberg voor de eerste maal langs keeper Bastiaanse. Snoeck bracht de stand weer op gelijk niveau. In de volgende drie mi nuten werd driemaal gescoord: door Kruiver, Visschers en Ren senbrink. In de 62e minuut ver overde Bouwmeester aller sym pathie door via een meesterlijk genomen vrije schop NAC op ge lijke hoogte te brengen. Visschers bracht NAC zes minuten later aan de leiding. Kruiver haalde in de laatste minuut een streep door NAC's rekening door het afstraf fen van een defensief out bij de thuisclub. TELSTAR—F.C. TWENTE 4—4 28. Ter Beek 01; 30. Jeuring 0—2; 36. Bond 1—2; 43. Van Wijk 2—2; 67. Ter Beek 2—3; 69. Jeu ring 24; 80. Bond 34; 85. An- dré 44. Toeschouwers 5.000. Een attractieve wedstrijd, want acht doelpunten krijgt men niet iedere week gepresenteerd. De Twentenaren moesten twee keer een voorsprong van twee doelpunten prijsgeven. In de laatste minuten ontsnap te Twente aan een nederlaag, omdat de Velsenaren te gretig waren met schieten en koppen. Bij Twente moest het in de aan val komen van de passes van Pahlplatz en het stuwende werk van Ter Beek, die twee doelpun ten voor zijn rekening nam. Op vallend was dat Twente de twee produktieve minuten in beide helften had. De doelpunten vie len snel achter elkaar. Telstar speelde verbeten en vaak wat hard voetbal. De uitblinkers bij Twente waren: De Vries, Ter Beek en Pahlplatz; bij Telstar: Kort en Van Egmond. ELINKWIJK—MVV 0—0 Toeschouwers: 6.500. Ondanks de steun van ruim 700 met toeters, ratels en spandoe ken gewapende jeugdige suppor ters, die door de supportersver eniging van Elinkwijk in de ge legenheid waren gesteld de wed strijd gratis bjj te wonen, is de Rotterdam: FeijenoordGo Ahead 21. Moment voor het doel van Feijenoord. Kattestaart van Go Ahead (links) in duel met Feijenoord-doelman Pieters Graafland. Rechts Israel (Feije noord). Utrechtse club er niet in geslaagd MVV te laten capituleren. Na een levendige strijd bleef de score dubbelblank. Kansen zijn er voor beide doelen voldoende geweest, maar zowel bij Elinkwijk als bij MVV ontbraken de afwerkers, terwijl de doelverdedigers in uit stekende vorm verkeerd. Tegen het einde kwam Elinkwijk nog fel in de aanval, maar verder dan een drietal hoekschoppen konden de Utrechters niet komen. GVAV—WILLEM II 3—0 22. Van Tilburg 10; 45. Van Tilburg 20; 82. Koeman 30. Toeschouwers: 10.000. Het doelpunt waarmee Koeman tegen het einde zijn jubileum 100 competitiewedstrijden ach tereen in het eerste elftal van GVAV opfleurde, bracht het klasseverschil tussen GVAV en Willem II tot uitdrukking. Het overwicht van GVAV over een weinig indrukwekkend Willem II leverde het aanvalskwartet van de thuisclub een reeks van kansen op, waarvan echter slecht gebruik werd gemaakt. GVAV had twee ongelukkige momenten van Van den Oever om de eerste helft zijn superioriteit vast te leggen. Zwak wegwerken van de Tilburger werd door Van Tilburg afgestraft en in de laatste secon de vóór de rust draaide een ef fectvol schot van de topschutter van GVAV via het been van Van den Oever langs de actieve doel man Schobert. In de tweede helft pakten de Groningers de zaak rustig aan, zij kregen volop doel kansen door het goede werk van Libuda, maar Koeman moest zijn voorhoede tenslotte nog de les lezen. R.K.C.—AXEL 3-0 In een sportieve wedstrijd heeft Axel eervol verloren tegen een R.K.C. dat inderdaad beter was dan Axel. Het is geen verrassing dat R. K.C. aan de top van de ranglijst staat. In de 8e minuut kreeg Herman een kans uit een voorzet van Verstraeten, maar een van de Brabanders zette hen de voet dwars. Een minuut later een goed ge plaatste kopbal van Lensen, maar de uitstekende doelman Van den Anker wist te stoppen. Ook Verpoorte in het Axelse doel moest zijn talenten tdnen bij schoten van Pullens en Passier. In de 21e minuut kreeg R.K.C. een corner te nemen. In eerste instantie werd de bal wegge werkt, maar toen die weer in de doelmond werd geplaatst, kopte Pullens onhoudbaar in (10). In de 35e minuut had Axel pech, toen Verstraeten uit een voorzet van Herman hard in schoot, maar via een achterspeler veranderde de bal van richting en ging rakelings naast. In de 38e minuut ondernam Passier een solo, die hij met een goed schot afrondde (20). Vlak hierna brak Passier opnieuw door maar zijn schot ging naast. Na de hervatting eenzelfde spelbeeld. In de 15e minuut scoorde R.K.C. voor de derde maal. Het was Pullens die met een onhoudbaar schot de stand op 30 bracht. De doelman van de thuisclub verrichtte heel wat safes bij schoten van Herman, Lensen, Verstraeten en Verbunt die goed werden gelanceerd door Sheilds en Verstraeten. Een verdiende overwinning voor R.K.C. Bij Axel was het ge mis van Verberkmoes goed merkbaar. Sluiskil—Steen 3—1 In de tiende minuut nam Steen een 0-1 voorsprong door 'n doelpunt van Magnus uit een voorzet van De Kindt. Steen bleef in de meerderheid, maar de vele aanvallen strandden steeds op doelman Smit die in het Sluis- kilse doel uitstekend werk ver richtte. N:a 35 minuten kon Jacobs na goed doorzetten van De Feber de gelijkmaker scoren (1-1), Kort hierop loste Lipjes een ver schot, waarop de bal in de bovenhoek van het Steen-doel verdween (2-1). Na de thee had Sluiskil het beste van het spel. In de vijf tiende minuut maakte De Feber er 3-1 van. Het initiatief ging hierna weer over op Steen, al waren de Sluiskilse tegenaanval len heel wat gevaarlijker. Ge- scoord werd er zeker niet meer. Biervliet—Walcheren 4—6 Walcheren dat enige weken geleden op eigen terrein oen ge voelige nederlaag tegen Sluiskil leed. heeft gisteren voor 'n com plete verrassing gezorgd door 't leidende Biervliet met de korf- balcijfers 4-6 te verslaan. De Vlissingers speelden een goede partij voetbal, maar keken niet temin na 20 minuten tegen een 2-0 achterstand aan. Versluis en Martens hadden beiden het Walcherse doel weten te vinden. Van den Broeke scoorde vóór de rust een tegenpunt. De uitslagen van de voetbal wedstrijden, die gelden voor toto nr. 15, luiden: FeijenoordGo Ahead 21 Ajax—DOS 3—1 GVAV—Willem II 3—0 Fortuna '54—PSV 2—3 ADOSittardia 1—2 XerxesSparta 00 Elinkwijk—MVV 0—0 NAC—DWS 4—4 TelstarF.C. Twente 44 NO AD—Baronie 01 Roda J.C.—VVV 2—2 Wilhelmina—ZFC 2—2 HaarlemHilversum 20 Juist ingevuld zag het totofor mulier er als volgt uit: 1-1-1-2-2-3-3-3 3-2-3-3-1. Vervolgens de uitslagen van toto nummer 16: S.C. Drente—RBC 0—2 Blauw WitDen Bosch 11 ZaanstreekVitesse 10 VolendamRCH 30 Heracles—SVV 2—0 GraafschapHolland Sport 02 NEC—Alkmaar 2—1 VeloxCambuur 23 EindhovenDFC 11 DHC '66—Volewückers 2—0 Helmondia '55EDO 12 GooilandHeerenveen 10 ExcelsiorPEC 43 Goed ingevuld zag het totofor mulier er als volgt uit: 2-3-1-1-1-2-1-2- 3-1-2-1-1. De cijfers van de spor'tprijsvra- gen 15 en 16 zien er als volgt uit: Sporttoto 15 Deelnemers Inleg Prijzenbedrag le prijs 2e prijs 3e prijs Extraprijs 675.496 864.010 ƒ310.123 156.817 85.537 42.768 25.000 1 deelnemer met 13 goede voor spellingen. Sporttoto 16 Deelnemers Inleg Prijzenbedrag le prijs 2e prijs 3e prijs 440.557 505.560 191.835 91.759 50.051 25.000 1 deelnemer met 13 goede uitsla gen. Na de thee volgden twee Wal cherse goals van Ebert en van Van den Broeke (2-3). Lijbaart scoorde de gelijkmaker en toen kwam Walcheren weer los met doelpunten van de schutters Ebert en Van den Broeke (3-5). Lijbaart verkleinde de achter, stand tot 4-5, waarna Van den Broeke vier minuten vóór het einde de hattrick verrichtte (4-6) Door deze nederlaa.g van Bier vliet en de zege van Sluiskil op Steen is de spanning aan de kop gestegen. Sluiskil staat nu rela tief zelfs gelijk met Biervliet. 's-Gvavenzande— A.Z.V.V. 2-1 Ook in 's-Gravenzande is A.Z.V V. er niet in geslaagd een puntje rijker te worden. Door 'n 2-1 nederlaag zijn de Axelaars vaster op de laatste plaats ge drukt, Hoewel A.Z.V.V. in deze goed op peil staande wedstrijd voortdurend het 's-Gravenzandse doel onder druk zette, werd er slechts éénmaal gescoord. Dit was in de 31e minuut toen een voorzet van linksbuiten Dieleman bij stopper De Putter belandde, die de bal fraai in- CENTRALE TRAININGEN TE ZEIST Drie Zeeuwen bij amateursselectie Deze week staan er in Zeist weer enkele centrale trainingen en een oefenwedstrijd op het programma. Als voorbereiding op de ont moeting tegen Tsjecho-Slowakije op zondag 6 november in Am sterdam houdt het Nederlandse A-elftal een centrale training op woensdag a.s. Voor deze training zijn de volgende zestien spelers uitgenodigd: Pieters Graafland, Veldhoen, Israël, Moulijn (allen Feijen oord), Van Leeuwen (GVAV), Suurbier, Muller, Cruyff, Nu ninga, Swart (allen Ajax), Pijs, Schrijvers, v. d. Kuilen (allen PSV), De Zoete, Aarts (beiden ADO) en Dullens (Sittardia). Amateurs Voor het zondag-amateurelftal dat dinsdag met het oog op de returnwëdstrijd tegen Engeland in het toernooi om de Europese beker voor amateurteams (zater dag 19 november) in Zeist bij eenkomt, zijn de volgende spelers uitgenodigd: De Quant (CVV), Leusekamp, Schuurink, Postma (allen Quick '20), De Ridder, Salowane (bei den Vlissingen), Muijs, Vrijens (beiden MKC), Kivit, Heumen (beiden De Spechten), Del Motto (Middelburg), Koren (UVS), Struver (Chèvremont), Balkho- ven (RFC), Ouwens (TOP) en Kamies (Emmen). Paard veroorzaakt kettingbotsing Een op hol geslagen paard heeft zondagavond op de grote autoweg tusen Stuttgart en Ulm een kettingbotsing veroorzaakt, waarbij tien mensen zwaar wer den gewond. Het dier, dat eigendom was van een vereniging van paarden- sportliefhebbers, wist zich los te rukken, toen het in een wagen zou worden geladen. Het sprong op de rijweg en ging er vandoor. Kort daarop werd het door een auto gegrepen die omsloeg. Andere auto's reden toen op de omgeslagen wagen in. In totaal werden 40 auto's zwaar bescha digd. i- i ;if 4.) Het spoor van de zonderlin ge ruiter zwenkte om de burcht heen en verdween in het bos. Dui delijk waren de afdrukken in het zachte mos terug te vinden. „Waarom zou die kerel zo no- die een paard moeten hebben?" peinsde Aram, terwijl hij zijn eigen viervoeter voortdurend tot grotere spoed aanzette. „Zou hij soms achtervolgd worden? Maar dan zouden er meer sporen moe ten zijn!" Hij keek naar de ring, die hij aan zijn vinger gestoken had en vroeg zich af. hoe een haveloze zwerver in het bezit van zo'n kostbaar kleinood kon zijn. Mo gelijk was de ring wel ergens ge stolen'. Plotseling hield Aram zijn paard in. Hij stond voor een smalle, ondiepe bosbeek. die zich in grillige bochten tussen de bo men kronkelde. En hier hield het paardenspoor, dat hij al die tijd gevolgd had, plotseling op. Aram stuurde zijn paard in het water en zijn blikken zochten zorgvuldig ieder plekje van de andere oever af. Doch het spoor kwam nergens te voorschijn. Aram slaakte een zucht van te leurstelling en meteen kwam de vraag bij hem op. of dit slechts een toevalligheid was of een po ging van de geheimzinnige rui ter om eventuele achtervolgers op een dwaalspoor te brengen. En wanneer de vreemdeling door de beek verder gereden was, wel- ke kant was hij dan opgegaan?' Aandachtig naar de oever tu rend reed Aram een eind stroom opwaarts en daarna terug, doch nergens was enig teken van hoef- afdrukken te bekennen. Hij was het spoor bijster! Juist wilde Aram de teugel wenden om de terugweg te aan vaarden, toen plotseling een luid rumoer in de struiken zijn oor trof schoot (0-1). Ever. tevoren was een hard schot van Dey door de lat gekeerd. De 's-Gravenzandse aanvallen waren eveneens niet van gevaar ontbloot. Ook zij zagen tweemaal achtereen de bal van de lat terug het veld in kaatsen. Jammer w.as het dat vlak voor rust de A.Z.V.V.-doelman Flipse, die geblesseerd raakte, zich moest laten vervangen. Tijdens de tweede helft was kennelijk de rust in de A.Z.V.V.- defensie verdwenen, want vele malen geraakte men in paniek. In de '21e minuut zorgde rechtsbinnen I,. Vos voor de ge lijkmaker. Dezelfde speler nam tien minuten later ook 't tweede doelpunt voor z'n rekening. Ofschoon de A.Z.V.V.-ploeg tegen dit doelpunt protesteerde wegens buitenspel, werd het toe gekend. Verwoed togen de Axelaars hierna in de aanval, maar de voorhoede bleek onmachtig om de scoringskansen te benutten, zodat opnieuw het einde kwam met een onverdiende nederlaag. Sprang—'Tern. Boys 4—0 De voetbalklok van de Terneu- zense Boys is kennelijk van slag af. Na de 0-5 nederlaag op eigen veld tegen Arnemuiden volgde nu een nieuwe inmaakpartij in Sprang, waardoor de Boys in één week tijüs van de bovenste naar de vierde plaats zijn gedui keld, met negatieve doelcijfers zelfs (14-17). Het spel in Sprang was amper vijf minuten oud, toen de thuis club de leiding nam door Vugt na een fout van Leunls. Kort daarna vergrootte dezelfde speler de voorsprong tot 2-0 en toen Poulides een minuut of negen vóór de rust voor num mer drie zorgde, stond de neder laag van de Boys al vast. Na ruim een kwartier in de tweede helft bepaalde Poulides de eindstand op 4-0. Een tegenvaller voor de Boys die het zonder De Kubber en Buijze moesten steilen. Hoek—Billandia 1—2 Hoek heeft tegen lijstaanvoer der Rillandia zijn huid zo duur mogelijk verkocht. De overwin ning was verdiend, want Rillan dia was doorlopend in de aan val. Rillandia startte in een hoog tempo en Hoek dat de eerste minuten slechts met tien man man speelde, werd in de verdedi ging gedrongen. Doelman Plad- det moest al zijn talenten tonen voor een diagonaal schot van Bruijnooge. Er wrren acht minuten ge speeld t- :i Rillandia een aanval over rechts opbouwde, waar geen gevaar in'zat, maar toen midhalf Harms naast de bal trapte, was de Rillandia-recht»- buiten Prevo er als de kippen bij om doelman Fladdet 't nakijken te geven (01). In de 18e minuut loste mid- voor Deurloo een hard schot dat doelman Pladdet met de vuist nog net corner werkte. Nadat nog een doelpunt van Deurloo door scheidsrechter Sturm was geannuleerd, was het vuur van Rillandia gedoofd. Hoek bouwde enkele tegenaanvallen op en had in de 32e minuut succes, al was het dan via een strafschop. Toen rechtsback Wissekerke de bal met de hand speelde, ontging dit de scheidsrechter niet en Kramer maakte geen fout (11). Even later miste Deurloo een prachtkans door vrij voor doel naast te schieten. Rillandia zette de tweede helft in met een reeks aanvallen die op de Hoekse ver dediging doodliepen. Na een bot sing tussen Peters van Hoek en linksback Van Oosterhout moest de laatste met een gekneusde arm het veld verlaten. In de 19e minuut viel het beslissende doel punt, toen Tollenaar de bal voor de voeten van Deurloo speelde, die geen fout maakte (12), In de 30e minut werd een mooie combinatie van Hoek niet beloond, toen De Koeijer zijn effectvol schot van richting zag veranderen. Hoek drong weer op. En dit werd bijna noodlottig, toen Deurloo doorbrak en alleen op doelman Pladdet afging, die door snel te reageren een doel punt voorkwam. Met Hoek In de aanval kwam het einde van deze sportieve wedstrijd. Als Hoek met hetzelfde elan in de tweede helft van de competitie blijft spelen, liggen er nog wel over winningen in het verschiet.

de Vrije Zeeuw | 1966 | | pagina 4