Koehandel tussen Amerika en Rusland SKDDA1000MB NU 5695 Duitsers kunnen hereniging op buik schrijven hun RADIO EN TELEVISIE VOOR KLEINE OF GROTE ZEKERHEID: 24 t/m 31 oktober! alles $E^kan met CBtdplUMli' VELP0N cLlerboren Liefde DE VRITÉ ZEEUW Pagina 9 'n felle (0-80 km In 14 sec.) snelle (125 km/u) sterke (kooiconstructie) zuinige (1 op 14) mooie ruimevierdeursauto voor 'n schappelijke prijs SPAANSE LANCERING MISLUKT OPRUIMING VAN OLIFANTEN OPWEKKING VAN RADIO-PEKING DE CHEMISCHE OORLOG IN VIETNAM De Raiffelsenbank wil de spaarzin bevorderen. Ook üw spaarzin. In uw eigen belang. Voor uw eigen zekerheid. Nu sparen betekent zekerheid straks. U weet zelf waarvoor u spaart. Voor u zelf of voor anderen. Voor de vervulling van een lang gekoesterde wens of voor een onverwachte grote uitgave. In ieder geval spaart u voor een kleine of grote zekerheid. spaarbank en alle bankzaken ONTDEKKING VAN AMERIKAANSE HARTSPECIALISTEN MINDER ROKERS IN ENGELAND VATICAANS BLAD WAARSCHUWT VOOR ONTWIKKELING IN DUITSLAND Vrijdag "21 oMOW1966 Met een waarschuwing tegen al te veel optimisme begon presi dent Johnson zijn reis naar Ma nilla met aansluitende bezoeken aan een aantal landen aan de Stille Oceaan. Een oplossing voor Vietnam zal niet als een konijn uit de hoge hoed van een goochelaar komen, zei de eerste Amerikaan, die er bij de Chinezen op aandrong wat soepeler te worden. Voorlopig een loze kreet, want de V. S. zijn zelf nu ook weer niet zo erg soepel jegens Peking, bijv. bij het jaarlijkse debat over toe lating van de rode Chinezen tot de V. N. Wel is hier kennelijk een visje uitgegooid om de relatie tussen de twee landen wat te ver beteren. Een voorwaarde daarbij zal uiteraard zijn dat het vechten in Vietnam vervangen wordt door praten. Johnson ziet kennelijk dat zelf nog niet snel gebeuren. En tot zijn spijt waarschijnlijk, want de zaak Vietnam speelt nog op een ander nivean ook. RODE TOP Zonder veel ophef zijn uit alle Oosteuropese landen, uit Cuba en uit Mongolië de kopstukken naar Moskou gereisd. Het lijkt daar thans veel op de commu nistische topocnferentie die Ni- kita Chroesjtsjow al met veel fanfares aankondigde maar die er maar steeds niet kwam door onwil van een aantal landen, met name Roemenië en Cuba. Op de agenda staat weer de verhouding met China. Dat is lange tijd voor Moskou een erg teer onderwerp geweest, omdat Peking zich inderdaad had opge werkt tot een serieuze kandidaat voor het leiderschap van de in ternationale communistische be weging. Er was een soort concur rentiestrijd aan de gang tussen die twee bolwerken van het mar xisme in verschillende interpre tatie. Thans echter heeft Peking de ene nederlaag na de andere ge leden op het buitenlandse diplo matieke front (men denke aan Indonesië) en is het- bovendien vervuld van een ontzaglijke in terne verwarring. KEUZE Dit Peking is niet meer die ernstig te nemen mededinger van toen. En het is nu veel sim peler om de massale opinie van het wereldcommunisme tegen Peking in het geweer te brengen. Dat moet uiteraard een confe rentie doen waarop ook de par tijen uit niet-communistische landen vertegenwoordigd zijn, maar dat lijkt nu het grote pro bleem niet. Een verbanning van de Chi nezen uit de rode wereldbe weging is nu praktisch te ver wezenlijken, wat ook zal inhou den dat Noord-Vietnam voor de een of de ander moet kiezen. Moskou heeft kennelijk goede hoop daar te winnen. Dan zou het ook eindelijk zijn bemiddeling kunnen verlenen om uit de im passe te komen. Naar verluidt ging het gesprek Gromiko-Johnson voornamelijk om de prijs die de Russen daar voor zouden eisen. De zeven pun ten uit Johnsons rede om in Europa tot een gemoedelijker omgang met elkaar te komen, zouden de Russen niet voldoende achten. Of liever: niet voldoende duidelijk. DE PRIJS Wat in die rede voorkwam hield eigenlijk ook in dat de Duitsers hun hereniging op hun buik konden schrijven. Licht dat Johnson daar wat vaag over was, want een dergelijke bewering, ronduit gedaan, zal de verhou ding Bonn-Washington snel ijzig maken. Met alle konsekwenties van een nauwere relatie Bonn-Parijs. Men is nu in Bonn al wat hui verig opgeofferd te worden om de Amerikanen in Vietnam uit de misère te halen. Of inderdaad een dergelijke koehandel aan de gang is, valt niet uit de woorden van de po litici op te maken. Het vermoe den wordt echter wel gewettigd bijvoorbeeld door de houding van de Russen die tot dusver, als ze benaderd werden over Vietnam, zeiden dat men daarvoor in Hanoi moest wezen. Nu zeggen ze open lijk wel enige invloed in Hanoi te hebben, maar praten heeft geen zin als niet eerst de Ameri kanen inpakken. Nog een kleine verandering van toon en het lang begeerde gesprek over Vietnam is er. De vraag is alleen voor de Euro peanen welke prijs daarvoor in het oude werelddeel moet wor den betaald. fneTusfef vsfwarmTrig, rolhoes, ruitesproefere, passeerlicht, parkeerlicht, stuurslot, kindersloten, 2onnekieppen, kleer- haakjes, 3 asbakjes, slaapbanken, laadvloer, radiale banden, gereedschap, rubber bumperrozetten, gebittacte carrosserie. De lancering van een tweede Spaanse „Skua"-raket is woens dag mislukt. De raket stortte en kele ogenblikken na de lancering van de basis Campo de Arenosil- lo in de provincie Huelva neer. Volgens technici was de misluk king te wijten aan een fout in het verbindingssysteem. Zaterdag werd de eerste Spaanse „Skua" gelanceerd. De raketten wegen 70 kilo, kunnen 'n snelheid van 2 km per sec. en een hoogte van 70 tot 80 km be reiken. In de maand augustus zijn op last van de regering van Kenia 300 olifanten gedood in één van de belangrijkste wildreservaten van Kenia. In een rapport heet het, dat deze maatregel ten doel heeft, 't aantal olifanten te beperken in streken waar de vegetatie slinkt. Radio-Peking heeft donderdag opnieuw opgewekt tot vastbera den aktie tegen bewindhebbers in China die de kapitalistische weg ingeslagen zijn. „Wij moeten vastberaden het handjevol lieden binnen de partij neerslaan, die machtsposities be kleden en de kapitalistische weg ingeslagen zijn, de contra-revo lutionaire revisionisten en alle monsters en demonen. Wij moe ten ze hard treffen, volkomen aan de kaak stellen en ze nooit meer de kop op laten steken", aldus radio-Peking die daarmee een hoofdartikel in het Volks dagblad, het orgaan van de Chi nese communistische partij, aan haalt. Het hoofdartikel is geschreven ter gelegenheid van de 30e Ver jaardag van de dood van de schrijver Loe Hsoen. Het Volks dagblad zegt, dat de „culturele revolutie" een niet te stuiten historische stroming is, die ieder een zal vermorzelen die er tegen in gaat. Vraag nadere inlichtingen of gratis proefrit aan bij: Gar. Cappendijk, Axelsestraat 174, Terneuzen, tel. 2030 MAN VERDACHT VAN POGING TOT BRANDSTICHTING De Amsterdamse recherche heeft een 34-jarige man gearres teerd die ervan wordt verdacht gisternacht in de brievenbus van een restaurant op de Nieuwedijk een brandende krant .te hebben gestopt. De man, die ontkent iets met de zaak te maken te hebben, werd aangehouden op aanwijzing van een getuige. Er werd geen schade aange richt. Slechts de randen van de krant bleken verbrand. BEJAARDE VROUW VERONGELUKT Op de provinciale weg nabij de boerderij Hemelrijk in Adorp, daar waar het fietspad de rijweg kruist, is woensdagavond om kwart voor acht de 68-jarige mevrouw T. Bruins uit Groningen door een personenauto aange reden en op slag gedood. MEISJE VERONGELUKT Door tot nu toe onbekende oor zaak is gistermiddag het 10-jarig wielrijdstertje B. P. Leitplager op het Haarlemmermeercircuit in Amsterdam onder de wielen van een vrachtauto gekomen. Het meisje werd dodelijk gewond, VROUW, NA 25 JAAR HERENIGD MET FAMILIE, OVERLEDEN De 69-jarige mevrouw Nagel Saminah, die na een scheiding van ruim 25 jaar maandagmor gen op het vliegveld Schiphol haar in Venlo wonende gehuw de dochter en enig kind, mevrouw C. Hielckert—Nagel terugzag, heeft de hereniging met haar fa milie slechts kort overleefd. In de afgelopen nacht is de vrouw geheel onverwacht overleden. Zij werd donderdagmorgen door haar dochter dood in haar bed gevonden. De vel# doorstane emoties van de afgelopen dagen en vooral het terugzien van haar dochter, s"hoonzoon en kleinkin deren, .lurop zij niet meer had gerekend, zijn haar t« vael gewaad De Verenigde Staten gaan ver der met het gebruik van chemi sche middelen om oerwouden en rijstvelden in Vietnam uit te dun nen. Het Amerikaanse ministerie van defensie heeft bevestigd, dat vliegtuigen van de Amerikaanse luchtmacht nog steeds voor dit doel worden gebruikt om hinder lagen van de Vietcong onmoge lijk te maken en de vijand van voedsel te beroven. ZATERDAG 22 OKTOBER 1966 HILVERSUM I: 7.00 Nieuws; 7.10 Meditatie; 7.15 Klassieke aria's (gr.)7.30 Nws; 7.32 Gees telijke liederen; 7.55 Óverweging, 8.00 Nieuws; 8.10 Gevar. progr.; (8.308.32 Nws; 9.35 Waterstan den); 12.25 Marktber.; 12.27 Meded. t.b.v. land- en tuinbouw; 12.30 Nws; 12.40 Overheidsvoor lichting; 12.50 Religieus nieuws; 13.00 Verzoekplatenprogramma voor de militairen; 14.00 Licht programma met veel muziek; 16.30 Franse les; 17.00 Voor de tieners; 18.00 Licht orkest (opn.); 18.20 Combo (opn.); 18.40 Lied- jesprogr. en voordracht; 19.00 Nws; 19.10 ,Akt.; 19.30 Liedjes- progr.; 20.30 Nord-Ring 1966: lichte muziek uit Stockholm; 21.30 Verzoekplaten; 22.10 Rou lette: een spelletje met gram.; 22.30 Nws; 22.40 Overweging; 22.45 Goal!muzikaal sport programma; 23.55—24.00 Nws. HILVERSUM II: 7.00 Nieuws, ochtendgymn. en social, strijdl.; 7.23 Lichte gram.; (7.55 Medita tie); 8.00 Nws; 8.10 Lichte gram.; (8.308.35 Van de voorpagina); 9.15 Klass. gram.; 10.00 Gevar. progr.; (11.00 Nws); 12.15 Praat je; 12.27 Meded. t.b.v. land- en tuinbouw; 12.30 Aktueel sport nieuws; 13.00 Nws; 13.10 VARA- varia; 13.15 Tijd voor teenagers (gr.); 14.15 Een programma voor twintigers; 14.55 Radio Jazz Ma gazine; 15.25 De Utrechtse po litie, klankbeeld; 16.00 Nws; 16.02 Toespraak; 16.15 Lichte gram.; 16.45 Lezing; 17.00 Salonorkest; 17.30 Radioweek journaal; 18.00 Nws; 18.15 Commentaar op het nieuws; 18.20 Klassieke opera aria's; 19.15 Boekbespr.; 19.35 Licht muziekprogr.; 20.00 Nws; 20.05 Amus. muz.; 20.35 Hoor spel; 22.30 Nws; 22.40 Licht pro gramma; 23.55—24.00 Nws. HILVERSUM III: 9.00 Nieuws; 9.02 Orkestraal allerlei (gr.); 9.30 Leger des Heilsmuziek; 10.00 Nws; 10.02 Hoogtepunten uit de opera Alcina v. Handel; 10.30 Licht muziekprogr. (opn.); (11.00 Nws); 12.00 Nws; 12.02 Variant: aktualiteiten, reportages en mu ziek; 13.00 Nws; 13.02 Voor de (ADVERTENTIE) vtaag lijmwij2« in de wintel. tieners; 14.00 Nws; 14.02 Liede ren; 14.30 Op Tiener-toeren; 15.00 Nws; 15.02 Kiosk; 15.30 Nederlandse orkesten en Solis ten; 16.00 Nieuws; 16.02 Lichte muziek; 17.00 Nws; 17.02—18.00 Sportshow: een bonte mengeling van reportages, uitslagen, com mentaren en lichte plaatjes. BRUSSEL (VI.): 12.00 Nieuws; 12.03 Amus. muz.; 12.40 Weer- ber., meded., progr.-overz. en S.O.S.-ber. voor schippers; 12.45 Amus. muz.; 12.55 Buitenlands persoverzicht; 13.00 Nieuws en weerbericht; 13.20 Gevar. muz.; 14.00 Nws; 14.03 Filmkroniek; 14.40 Lichte muziek; 15.00 Nws; 15.03 Amus. muz.; 15.43 Latijns- Amerikaanse muziek; 16.00 Lich te muziek; 17.00 Nws, weerber. en meded.; 17.10 Kleinkunst uit Vlaanderen en Nederland; 17.35 Dansmuz.; 18.00 Nws; 18.03 Voor de soldaten; 18.28 Paardesport- uitslagen; 18.30 Taalwenken; 18.52 Amus. muz.; 18.45 Sport; 18.52 Taalwenken; 18.55 Lichte muziek; 20.00 Intern, muziekpro gramma; 21.00 Musical; 22.00 Nws en ber.; 22.15 De zeven kun sten; 22.30 Tophits; 23.00 Lichte muziek; 23.30 De nachtvlinders; 23.55—24.00 Nws. Televisieprogramma's. NEDERLAND I: 16.00 Klokke Vier, familieprogr.; 16.50 Voor de kinderen; 17.0017.30 Voor de jeugd; 19.00 Nieuws in 't kort; 19.01 Pipo de Clown; 19.05 Bat man, t.v.-film; 19.55 Het vraag teken van Alleman: brievenbe- antwoording; 20.00 Journ.; 20.20 Het guldep schot: schïët-show; 21.25 Moord in de Spuistraat, t.v.-spél; 22.15 Jan de Vries, een onvermijdelijk avontuur aan de Amazone, filmrep.; 22.4522.50 Journaal. NEDERLAND II: 20.00 Nieuws in 't kort; 20.01 Run, Buddy, run, t.v.-film; 20.30 The man from U.N.C.L.E., t.v.-film; 21.20 The Charlivels, drie wereldberoemde entertainers; 21.45 Ons inziens: licht progr.; 22.10 AVRO's Tele- vizier; 22.2022.25 Journaal. BELGIE (VI.): 18.55 Zandman netje; 19.00 Flipper; 19.25 Auto- rama; 19.55 Hier spreekt men Nederlands; 20.00 Nieuws; 20.25 Grindl, meid voor alle werk, t.v.- feuilleton; 20.50 Canzonissima, zang; 21.45 Echo; 22.15 De on- kreukbaren, politie-feuilleton; 23.05 Nieuws. DOOR JEAN NE AL 1») Hij moest die opmerking ma ken als een soort revanche voor de narigheid die hij doorstaan had, toen hij hen buiten in de tuin gezien had en geen kans kreeg tussenbeide te komen, Malcolm grinnikte een beetje schaapachtig, wetend dat de kleur van zijn huid meer leek op die van een goed gebruikt zadel dan een gore vaatdoek. Hij wist niet wat te zeggen en slaakte een zucht van verlichting, toen hij José, het dienstmeisje, binnen zag komen met de boodschap: „Een meneer en mevrouw Men ton, Milord." Malcolm begreep niet, waar om Myra hem plotseling bij de arm greep en hem van de tuin deuren wegtrok, de tuin in. Lord Mansfield trok met een gelaten gebaar de schouders op en zei: „Het is goed, José. Vraag de Mentons in de blauwe kamer even te willen wachten." Binnensmonds voegde hij er enkele woorden aan toe die zeker niet geschikt waren voor me vrouw Menton Hoofdstuk 5 Malcolm en Myra zagen elkaar vaak in de tien dagen die volg den. Er was nog steeds niets be sproken en Myra's vader wachtte nog steeds op een woord van zijn dochter die hem haar reeds over bekend geheim zou moeten ver klappen of wat dochters doen onder dergelijke omstandigheden es dat wist hij niet precies, daar hij slechts één dochter bezat en dus de eerste was die huwbaar geworden was Malcolm en Myra schenen zelf ook wat schuw te zijn wat de overwegingen aangaande de toe komst betrof en zwegen in alle talen over de dingen die dag en nacht in hun respektievelijke hoofden rondspookten. Myra trachtte nog wat tijd te winnen en Malcolm, evenals de Israëlie ten in de woestijn, scheen uit te zien naar een teken, maar tot dusver was er geen teken te be speuren geweest en geen profeet was komen opdagen met een of andere boodschap, dus gebeurde er niets. Dat was misschien maar goed ook, want een bezoek van de profeet Jonas bijvoorbeeld zou onder de omstandigheden geen gunstig of zelfs aanvaard baar teken zijn geweest. Malcolm wenste met heel zijn hart dat alles geregeld was, be sproken en bedisseld en uit de weg geruimd. Hij had dat reeds gewenst, voordat Myra naar En. geland was gegaan. Wat er ge durende haar verblijf daar met haar gebeurd was, wist hij niet, maar hij had een onverklaarbaar gevoel dat er inderdaad iets had plaats gevonden. Ze had iets ach. tergelaten daarginds. Slechts een deel van haar was naar Parijs teruggekeerd en dat was zoals hij soms dacht in de verborgen- heid van zijn eigen hart niet haar beste deel. Aan de andere kant meende hij soms dat het niet Myra zelf was die veranderd was. Hij was te eenzaam geweest en had te veel tjjd gehad om na te denken en daardoor was hij te zeker van zichzelf geworden of was het misschien te zeker van haar? Het was waar, het leven dat ze als zijn vrouw daarginds in de rimboe zou moeten leiden was niet bepaald ideaal voor een verwende jonge vrouw, tenzij ze het juiste type daarvoor was. En dat was Myra toch zeker. On danks zijn gevoelens was het toch een moeilijk probleem. Misschien dat hij te veeleisend was. Vroeg hij werkelijk te veel van haar? Moest hij zijn baan daarginds op geven en ergens anders werk vinden in een meer geciviliseerde omgeving? Nee, dat was niet mo gelijkHemel, hij kon zichzelf al zien, in een klein huisje ergens in een van de voorsteden en elke morgen en elke avond dat gejak ker naar en van de metro. Het verbljjf in een bedompt kantoor, waar de zon een volslagen vreem de was. Dat zou het worden En dan was daar zijn werk. Een man kon toch zomaar zijn werk niet in de steek laten omdat hij toevallig een vrouw nam? Dat was misschien heel gewoon tegenwoordig in deze na-oorlogse jaren, maar niet voor hem. Hjj was op andere wijze grootge bracht en opgevoed. Nee, Myra kon zoiets niet van hem vergen of verwachten. Degene die hem als het ware principes had ge leerd en met de moedermelk had toegediend, was zijn moeder ge weest en die moeder was de vrouw van zijn vader geweest, bovendien was hij de zoon van die twee.Ik bedoel daarmee, wanneer je een mqeder en een een vader hebt zoals die twee en je bent daar bovendien de na tuurlijke zoon van, .dan kun je al die bijna ingeboren principes zo maar niet verzaken, nietwaar? Zo redeneerde hij vaak, wanneer hij met zijn spiegelbeeld een ge sprek voerde. Inmiddels bleef de algemene indruk dat Myra ergens op wachtte en dat ze h«t een of ander van hem verwachtte dat ze tot dusver nog steeds niet had ge kregen. Ze was nog steeds lief en zacht en gedroeg zich zoals een bijna-verloofd meisje zich ge dragen moest of van wie ver wacht werd zich zo te gedragen, maar er ontbrak iets. Er scheen niet langer dat saamhorigheids gevoel te zijn, dat weten van: wij - verstaan-elkaar-tot-en-met en zo. Malcolm mocht dan intens mannelijk zijn in velerlei opzicht, hij was ook intens gevoelig. Dus voelde hij die dingen aan. Maar het aanvoelen daarvan was niet voldoende en hielp hem ook niet over de moeilijkheden heen. De gedachte dat Myra in hem teleur gesteld was deed hem pijn en hij stelde alles in het werk om die indruk weg te nemen en haar te doen zien dat hij ondanks alles, fouten en gebreken en zo meer, toch de perfekte minnaar was. De grote moeilijkheid met hem was echter dat zijn charme slechts lag in het feit dat zijn verliefde po gingen onhandig en kunstmatig, schenen met het resultaat dat wat ervan terechtkwam veel op een parodie van de liefde leek. Bovendien was zijn techniek ab soluut hopeloos en hoe harder hij probeerde des te erger werd alles, totdat tenslotte zijn eigen op rechtheid in 't gedrang geraakte en de hele geschiedenis duizend maal erger maakte. Het leed geen twijfel, de lan ding na zes maanden in de een zame ruimte, was een landing op buitengewoon glad ijs geweest en niemand wist dat beter dan Mal colm. De verschillende remedies die zich aan het brein van onze jonge vriend opdrongen zouden, als ze in praktijk gebracht waren, misschien iets hebben kunnen uithalen, maar zover kwam het niet, omdat Myra dat steeds weer op geraffineerde wijze wist te voorkomen en hem op een af stand hield. (Wordt vervolgd.) RAIFFEIS SPAAR! Bill!: Twee chirurgen van de Stanford- universiteit in Californië, Ro bert Würflein en Norman Shumway, zijn erin geslaagd harten die ze verwijderd had den uit de kadavers van pas gestorven honden, weer op gang te brengen, te transplan teren op levende honden en ze vervolgens gedurende acht tot achtendertig uur te laten blij ven funktioneren. De artsen delen in een rapport aan het Amerikaanse genootschap van hartspecialisten mee dat ze hebben ontdekt, dat wan neer geen bijzondere voor zorgsmaatregelen zijn getrof fen een hart in vier van de vijf gevallen binnen een uur na het overlijden van de betrok ken dieren nog op gang kan worden gebracht, in zeven van de tien gevallen na anderhalf uur, maar nimmer nadat meer dan twee uur vérstreken zijn. De twee chirurgen stellen dat deze ontdekking een grote stap kan betekenen in de richting van een „hartenbank", zoals er al bloed- en ogenbanken be staan. Het aantal rokers in Engeland is sinds 1861 sterk afgenomen, vooral onder de jongeren, zo deelt het Britse ministerie van gezondheid mee Onder de jon gens in de leeftijd van 16 tot 19 jaar steeg het aantal niet-rokers tussen 1961 en 1965 van 38 tot 49 procent, onder de meisjes van dezelfde leeftijdsgroep van 55 tot 61 procent, en over de gehele be volking genomen van 43 tot 46 procent. Het ministerie schrijft deze ontwikkeling toe aan de grote publiciteit die de algelopen ja ren aan de gevaren van het ro ken ia gegeven. Het Vaticaanse weekblad „Osservatore Delia Domenica" schrijft dat op het ogenblik met Duitsland dezelfde fouten wor den gemaakt als die welke leid den tot de tweede wereldoorlog. „De politieke toestand waarin de Duitsers zich al meer dan twintig jaar bevinden vSrmt de gunstig ste voedingsbodem voor de groei en ontwikkeling van het natio nalisme", aldus het blad deze week in een hoofdartikel. Met de verdeling van Duitsland ontaar den de natuurlijke en gewettigde nationale gevoelens, en pogingen van mensen .met verantwoorde lijkheidsgevoel om dat tegen te houden, worden teniet gedaan. „Op een veel groter schaal wor den opnieuw de fouten gemaakt die tussen 1919 en 1932 in Duits land de instinktieve reaktie van aaneensluiting opwekten, en wij weten allen waar dat toe leid de Met andere woorden, het Duitse vraagstuk verergert op zorgwekkende wijze", aldus het blad. MISDADIGERS De verdeling van Duitsland en het feit dat nu een generatie op groeit die geen weet heeft van de oorlog hadden zulke veront rustende incidenten tot gevolg als het applaus dat de oorlogs misdadigers Baldur von Schirach en Albert Speer kregen bij het verlaten van de gevangenis, zo schrijft het blad verder. „Jury's spreken onmiskenbare misdadi gers vrij om de reden dat zij mis daden begingen op bevel of om dat ze een eed hadden afgelegd. Alsof een eed, op zichzelf een religieuze daad, bindender is dan de menselijke of goddelijke wet ten. Werktuigen van bruut ge« weid komen bijeen om herinnen ringen op te halen aan „de goeda oude tijd" en de bedrijvers van terreurdaden die niet zonde* bloedvergieten in Alto Adige (Zuid-Tirol) zijn gepleegd, heb ben aanmoediging gekregen en zelfs meer dan dat", zo besluit bet Xstfc8§B§0 ftad.

de Vrije Zeeuw | 1966 | | pagina 9