PROVINCIAAL NIEUWS Houdt U van me China economisch niet in staal tot een agressie-oorlog ctyerboren Liefde Pagina 2 DE VRIJE ZEEUW Terneuzen Axel Goes Hoek Oost burg Sluiskil Sluis IJzendijke échte sinaasappel- vruchtelimonade? Vraag dan het speciale merk Altijd even goed! Miljoenen- betoging VANDAAG SPECTACULAIRE RUIMTEPROEP IN RUSLAND? Belangrijke vooruitgang bij bestrijding van pijn en griep! Burgemeester Brandt praat te veel met Russische ambassadeur 64e WESTDUITSE STRAALJAGER NEERGESTORT Zaamslag Christen democratische unie neemt deel aan Kamer verkiezingen Nederlandse getuigen niet verschenen in proces-Dominas ••AGENDAM Woensdag 19 olctober 1966 Dow-Nederland overweegt inpoldering stukje Westerschelde De directie van Dow Chemical (Nederland) N.V. deelt mede dat zij op het ogenblik plannen be studeert om een gedeelte van de Westerschelde "ten noorden van de Braakman in te polderen. Over dit project worden met de overheid reeds besprekingen ge voerd. Het doel van de studie is in zicht te verkrijgen in de prakti sche mogelijkheden om in de nieuwe polder een haven voor kustvaartuigen en kleine zee schepen aan te leggen. Indien de inpoldering wordt verwezenlijkt, zal een gebied van 200 ha. aan het industrieterrein van Dow in de Nieuw-Neuzenpolder worden toegevoegd. Deze uitbreiding zal geen in vloed' hebben op het recreatiege bied de Braakman, aldus de mededeling van Dow. 46-jarige dame vermist Sedert zaterdagavond wordt vermist de te Koudekerke woon achtige mevr. J. M. N.R., die werkzaam was in het rusthuis ,.Scheldeoord" te' Terneuzen. Een dochtertje heeft beweerd dat zij haar moeder zaterdagavond laat nog in Vlissingen zou hebben ge zien Tot dusver ontbreekt even wel elk spoor. Schietwedstrijd Reservepolitie Zaterdag 22 oktober om 13 uur wordt de jaarlijkse schietwedstrijd gehouden in de overdekte schiet baan aan de Industrieweg te Ter neuzen. De wedstrijd wordt geor ganiseerd door de reserve-gemeen- tepolitie voor de gehele reserve politie in Zeeland. Aan de wed strijd zal worden deelgenomen door de gemeentelijke politiekorp sen uit Middelburg, Vlissingen, Goes en Terneuzen en door het district Middelburg der rijkspolitie. Het aantal deelnemers zal onge veer 70 bedragen. Geschoten zal worden om d? groepsprijs, de Jhr. De Casembroot wisselbeker (thans voor de tweede maal in het bezit van de reserve gemeentepolitie te Middelburg). Individuele prijzen zijn: le prijs: een medaille van de burgemeester der gemeente Ter neuzen; 2e prijs: een medaille van de in specteur-korpschef van de gemeen tepolitie Terneuzen; 3e prijs: een medaille van de reserve-gemeentepolitie te Ter- Successen voor de „Accordi's" De „Accordi's" (accordeonduo Nel Maas en Marleen Kouwijzer) wonnen de eerste prijs, op het internationale accordeonconcours te Brugge_, dat zondag werd ge houden. Marleen Kouwijzer won bo vendien een tweede prijs als so liste in de ere-afdeling. Zaterdag waren de „Accordi's" te gast in de A.V.R.O.-studio waar zij samen met de andere winnaars van de auditiecompeti tie mochten optreden voor het publiek als afsluiting van deze competitie. - Auto tegen boom Zondagavond omstreeks 23.15 uur is een personenauto, komen de uit de richting Westdorpe, op de Langeweg even voorbij de „batterij" op een langs de linker zijde van de weg staande boom gereden. De bestuurder De S. uit Stop peldijk, bracht het er goed af en bekwam alleen een hoofdwond. Minder goed brachten de beide passagiers het er af, beiden in woners van Stoppeldijk. Ze moesten zwaar gewond in het ziekenhuis te Hulst worden opgenomen. Een van hen had beide benen en een arm gebroken, terwijl hij een oog moet missen. De ander kreeg een armbreuk en een her senschudding. De auto werd totaal vernield. Auto tegen lichtmast Dinsdagmorgen omstreeks 10.45 uur is een personenauto, komen de uit de richting Sluiskil en be stuurd door M. D. uit Klinge, in een bocht op de Zuidsingel ge slipt en tegen een lichtmast ge botst. D. liep lichte verwondingen op. De auto werd zwaar beschadigd en de lichtmast werd uit de grond gestoten. Europese vluchtelingen- actie 1966 Zoals bekend wordt op maan dag 24 oktober een inzameling gehouden tot leniging van de nood van de Tibetaanse vluchte lingen. Deze inzameling zal het karak ter van een bliksemactie hebben. In Axel is onder voorzitter schap van burgemeester M. K. van Dijke een comité gevormd, bestaande uit de dames C. Does burg-—Goldhagen, L. Hoorman— Silvester, F. J. PotEsselbrugge neuzen en verder een tiental ge- en K. Roelands—van de Net, als- bruiksvoorwerpen. De prijsuitreiking zal geschieden door de burgemeester van Terneu zen en zal plaatshebben in de kan tine van de U. T. S. Actie voor Tibetaanse vluchtelingen Maandagavond 24 oktober zal in tenminste 16 Europese landen een bliksemactie worden gevoerd met het doel ongeveer 200.000 vluchtelingen te helpen. In Nederland zal via de ge schreven en gesproken pers de bevolking worden geconfron teerd met de nood van Tibe taanse vluchtelingen. Die actie zal een climax berei ken op maandagavond 24 okto ber tussen 20.20 en 20.50 u. On middellijk daarna zal in geheel Terneuzen een lijstcollecte wor den gehouden. Het plaatselijk comité in Ter neuzen doet een beroep op de gehele bevolking om 'n bijdrage te leveren aan dit voor ieder aan vaardbare humanitaire doel. Leden van tuinbouw en plantkunde worstelden zich door reglement Een groot aantal leden van de nog niet zo lang geleden opge richte afdeling Terneuzen en omstreken van de Nederlandse maatschappij voor tuinbouw en plantkunde heeft in de bovenzaal van hotel „Centraal" een alge mene ledenvergadering gehou den met als voornaamste agen dapunt vaststelling en goedkeu ring van het huishoudelijk regle ment. Er was veel tijd gemoeid met het voorlezen door de heer Blok van de 22 punten, waarvan sommige diepgaand en uitvoerig werden besproken. De voorzitter, de heer L. Eversdijk, gaf blijk van de ernstige overwegingen van het bestuur, alvorens de punten (o.m. de wijze waarop de bestuursleden worden gekozen) op papier te zetten. Behoudens een kleine wijziging werd het reglement aangenomen. Verheugend noemde de heer Eversdijk de groei van de afde ling, die nu 108 leden telt. Hij memoreerde in zijn openings woord ook de geslaagde excur sies van het afgelopen seizoen. Tot leden van de kascommissie werden gekozen de heren P. Din- gemanse, Hangoor en Brandsma. Na de pauze werd een tweetal films vertoond door de heer Ser- rarens van de rijkslandbouw- voorlichtingsdienst voor Zeeuws- Vlaanderen te Axel. Vooral de eerste film over bloemen en planten het gehele jaar door in de tuin, zal het hart van de tui niers sneller hebben doen klop pen door de variëteiten van bloe men, planten, heesters, struiken en bomen. De tweede film „Ge: zicht van Europa" was 'n boeien- e film van de K. L. M, mede de heren M. den Doelder en M. 't Gilde. Vrijdag zal huis-aan-huis een enveloppe met een aanbevelings circulaire worden bezorgd. 's Avonds om 7.30 uur komen in de achterzaal van hotel „De Stadsherberg" een groot aantal vrijwilligsters en vrijwilligers bijeen voor het ontvangen van een instructie. Tevens worden dan de wijken, waarin Axel is verdeeld, over de medewerkes(sters) gedistribu- eerd. Maandagavond 24 oktober is het dè grote avond. Van 8.20 tot 3.50 uur zullen radio en televisie aandacht aan de vluchtelingen&ctie besteden. Onmiddellijk na deze uitzen ding zullen van 9 tot 10 uur de vrijwilligers sters), uitzwermen door de gemeend om de enve loppen op te halen. De buiten wijken zullen zo nodig ook dins dagmorgen nog worden bewerkt. Het comité verwacht, dat op deze wijze in de kortst mogelijke tijd een zo groot mogelijk bedrag zal worden ingezameld. Het weet dat de bevolking van Axel graag geeft voor mensen in nood. Dat is in het verleden bewezen. Het vertrouwt, dat bewogenheid met het leed van anderen ook tot uiting zal komen in het resultaat van deze actie. District Zeeland huisartsenvereniging De Zeeuwse huisartsen hebben maandag op een vergadering te Goes in aanwezigheid van enkele leden van het centraal bestuur de verhouding tot de ziekenfond sen uitvoerig besproken. Er waren 75 huisartsen aanwezig. Aan het slot van de vergadering werd met algemene stemmen 'n motie aangenomen, waarin men zich met kracht achter het cen traal bestuur der landelijke huis artsenvereniging stelde met het verzoek op de ingeslagen weg voort te gaan. Werfaktie Roode Kruis 'De ledenwerfaktie van de af deling Hoek van het Nederland- sche Roode Kruis heeft 37 nieuwe leden opgeleverd. Hier mee is het ledental van de afde ling op 228 gekomen. lans zijn voor de judosportbe- oefening in het clubhuis der „Rakkers". Verzetstentoonstelling Een groot aantal leerlingen van de scholen voor voortgezet onder wijs in West Zeeuws-Vlaanderen bracht een bezoek aan de tentoon stelling over het verzet in de bur gerzaal van het gemeentehuis te Oostburg. Tevens werd voor hen vertoond de film „De overval" en wel in de bovenzaal van het ge bouw van de katholieke kring. Handboogsport De handboogmaatschappij „De Herleving" te Sluiskil hield haar laatste schieting van het seizoen. Er werden 16 kalkoenen verscho ten. De uitslag luidt: Eerste hoogvogel: J. van Esbroeck, Sluiskil (79); tweede hoogvogel: niet afgeschoten; beide zijvogeis: A. Roose, Axel, en Ph. Obrie, Zand straat. Doordat de tweede hoog vogel niet werd afgeschoten, ver viel deze op de laatste afgeschoren witte vogel, geschoten door M. Pluim, Westdorpe. Er waren vier schutters die kans zagen elk twee kalkoenen te schieten, n.l. A. Roo se en A. Hermon, beiden te Axel en J. Apers, Koewacht, en M. Pluim te Westdorpe. Geslaagd Aan de katholieke hogeschool te Tilburg slaagde voor het pro- paedeutisch examen handelswe tenschappen mej. R. Groosman, alhier. Beker gewonnen De jeugdige accordeonist Eddy Driessens uit Sluis behaalde op het internationaal accordeoncon cours in Brugge in zijn afdeling een eerste prijs met 9 punten. Hij ontving een herinneringsbeker. De Belfortrally De jaarlijkse Belfortrally wordt dit jaar op 30 oktober ver reden Het wordt weer een oriën tatierally met foto-afwijking. De lengte bedraagt ongeveer 60 km en de gemiddelde snelheid is vastgesteld op 30 km per uur. Er wordt gestart in Retranche- ment. Na afloop vindt de prijs uitreiking plaats in café „Lam- minsvliet", alhier. Duivensport De kampioenschappen van de postduivenhoudersver. „Recht v. Allen" uit Sluis werden als volgt vastgesteld. Vitesse oude duiven: 1. A. le Clercq (263); 2. G. de Meijer (257); 3. J. van Ommen (250); 4. C. v. d. Walle (249); 5. M. v. Boven (240). Halve fond oude duiven: 1. A. le Clercq (168); 2. P. de Smit (161); 3. J. de Zutter (92^ 4. G. de Meijer (91); 5. A. v. Haneghem (79). Vitesse jonge duiven: 1. J. Vis ser, Retranchement (351); 2. J. Moens (329); 3. J. de Zutter (296); 4. C. v. d. Walle (284); 5. E. Baert (247). Halve fond jonge duiven: 1. M. Baert (102); 2. C. v. d. Walle (94); 3. j. de Zutter (77); 4. A. Crooy- mans (64); 5. A. de Smit (61). „Flanclria" won te Brugge Het Zeeuws-Vlaams accordeon orkest, gevestigd te IJzendijke, nam deel aan het internationaal accordeon-concours te Brugge. Zij kwamen uit in de superieure afdeling en moesten de volgende nummers uitvoeren: „E-in Mor- (ADVERTENTIE) gen, ein Mittag, ein Abend in W-ien", ouverture van Franz von Suppé. en de „Balletsuite' van Brehm. Onder leiding .van Jasper Anthonisse werden deze num mers zó perfect uitgevoerd dat de jury welke besfond uit de heren G. Jottier van het conser vatorium te Gent en Ch. Ge- schier uit Brugge, 99 punten toe kende van het "maximum van 100 met de hoogste onderscheiding der jury. Tweede werd het Oos- tendse accordeon-orkest met 92 pnt. Dit is reeds de derde maal achtereen dat „Flandria" te Brugge met de eer ging strijken. De winkelweek Voor de 30ste maal wordt door de winkeliersvereniging „Ons Belang" een winkelweek georga niseerd, waarbij voor het publiek vele mooie prijzen te winnen zijn. Zaterdag werd de winkel week geopend met een rondgang door de drumband. Zaterdag 22 oktober wordt 'n volkskoers ge houden, waarvoor een drietal lauwertakken en verder een hoe veelheid waardebonnen beschik baar worden gesteld. Na afloop is er een rondeang door de drum band. Naar wij van winkeliers zijde vernamen werden de eerste dagen reeds goede zaken gedaan. Auto-rally Zondag werd door de V.V.V. in samenwerking met de winke liersvereniging „Ons Belang" en de W. Z. A. een auto-rally ge organiseerd, waarvoor grote be langstelling bestond. Daar deze rally wederom door de heer J. Verstraten was uitgezet, ontbra ken de nodige moeilijkheden er niet aan. De uitslag was: 1. A. van Hijfte, IJzendijke; 2. H. v. d. Hemel, Biervliet; 3. A. van Wijck, Terneuzen; 4. A. de Jonge, Schoondijke; 5. G. van Waes, IJzendijke; 6. J. Lambert, Sas van Gent; 7. J. Duste, Oost burg; 8. A. Avot, Oostburg; 9. P. van Al. Sas van Gent; 10. J. de Sutter, IJzendijke. De poedel prijs was voor P. van Rijen, IJzendijke. Peking Is bereid tot een defen sie-oorlog en niet tot militaire avonturen in het buitenland, zo zegt een Japanse parlementariër, Masoemi Esakl, die een maand door China heeft gereisd. „China kan geen oorlog beginnen. Het is economisch niet In staat tot een succesvolle agressie-oorlog. Het is erg onwaarschijnlijk dat het ergens zal aanvallen. Vietnam inbegre pen". Esaki, defensie-deskundige en lid van het bestuur van de libe raal-democratische partij, zei dit in een vraaggesprek met het Ame rikaanse blad „U. S. News and World Report". China is bereid elke invasie te keren. Volgens hun redenering kan een land niet met atoombommen en moderne wa pens worden veroverd, wanneer het met guerrillastrijders wil blij ven doorvechten. „Zij bagatellise ren de Ver. Staten en noemen dit land een papieren tijger, zeggen dat China in Korea een overwin ning op de V. S. heeft behaald en blijven erop hameren dat de V. S. elk ogenblik China kunnen binnen vallen. De Chinese leiders willen blijkbaar een oorlogszuchtige hou ding handhaven als middel om hun volk op te jagen, zelfs al hebben zij geen plannen om te vechten aldus Esaki. Voor de vierde maal In twee maanden tijds zijn dinsdag enkele miljoenen mensen opgemarcheerd naar het „plein van de hemelse vrede" in Peking, dat de grootste paradeplaats ter wereld wordt ge noemd. Partijvoorzitter Mao tse-Toeng evenals de hem vergezelley-e hoge partijleiders in olijfgrfme uniformen zonder versierselen ge stoken reed in een open jeep tussen een tien kilometer lange dubbele haag van mensen door naar het plein waar zich rode-gar disten en soldaten van het volks bevrijdingsleger hadden opgesteld. Onder de aanwezige functionaris sen waren o.a. premier Tsjoe en- Lai en het staatshoofd Lioe Sjao- Tsji. Buitenlanders werden niet op het plein toegelaten. Volgens waar nemers zou ook deze nieuwe be toging na die welke reeds op 18 en 31 augustus, 15 september en 1 oktober plaats vonden weer in het teken van de „proleta rische culturele revolutie" staan. In strenge geheimhouding zijn dinsdag in Moskou de bespre kingen begonnen tussen de lei ders van negen communistische landen. Het gezelschap verga derde volgens betrouwbare bronnen in een buitenhuis „er gens in de buurt van Moskou". Communistische kringen meen den te weten dat het ideologi sche conflict met China en uit breiding van de hulp aan Noord-Vietnam de voornaamste punten van bespreking vorm den en dat de communistische leiders vervolgens militaire oefeningen bijwoonden. Verwacht wordt, dat partij leider Brezjnev en zijn gasten vandaag naar het Russische ruimtevaartcentrum in Baiko- noer zullen vliegen, waar zij ge tuige zullen zijn van een of an dere spectaculaire proef. De ge ruchten variëren van een be mande ruimtevlucht tot een de monstratie met de modernste raketten. (ADVERTENTIE) Vlet middelen In één tablet nelpen snel en doen wonderen! De Westduitse regerings woordvoerder, Von Hase, heeft dinsdag na afloop van een ge sprek tussen burgemeester Brandt en bondskanselier Er- hard gezegd dat de kanselier het niet juist vindt dat Brandt de Russische ambassadeur in Oost- Berlijn, Abirassimov, veelvuldig ontmoet. Tegen een dergelijk gesprek is niets aan te voeren, maar het moet niet al te dikwijls worden gevoerd, zei Von Hase. Brandt had vorige week na zijn onder houd met Abrassimov alleen ge zegd dat dit „in besloten sfeer" was gehouden. Von Hase zei dat dergelijke gesprekken van nut kunnen zijn voor de viermogendhedenover- eenkomsten inzake Berlijn. De sleutel voor een hereniging van Duitsland ligt echter in Moskou, aldus de woordvoerder. Bij Eiderstedt aan de Noordzee kust van Sleeswijk-Holstein is dinsdag een „Starfighter F-104 G" van het Westduitse leger neerge stort. De piloot heeft zich kunnen redden en is met een hefschroef- vliegtuig uit zee geborgen. Met het neerstorten van dit vliegtuig is het aantal verongelukte Westduit se Starfighters gestegen tot 64. HAILE SELASSIE EN NASSER VEROORDELEN ENGELSE POLITIEK Na afloop van het overleg in De kennis van pijnbestrijding is in de ioop der jaren groter geworden. Er is vastgesteld waar en hoe pijn ontstaat en men heeft geleerd pijn Cairo tussen keizer Haile Selas- te meten. Men heeft kans gezien de sie van Ethiopië en president «,rU,iT d„ oudste pijn be- gX strijders door toevoeging van daar- communiqué uitgegeven, waarin na ontdekte middelen belangrijk te beide staatslieden Engelands po- versterken. Eén der bestanddelen is litiek tegenover Rhodesië met het betrouwbare maagmiddel Che- kracht veroordelen en zeggen dat w....eoe,.„we„ïu - j f i zij al het mogelijke zullen doen namen niet minder dan 44 spe- rox' een teveel aan maagzuur om vrijheid voor het Rhodesische Iers deel. Als gewoonlijk waren neutraliseert. De combinatie is ide- volk te krijgen. er weer mooie prijzen te winnen, aal om pijn of griep snel en doel* Hasser en Haile Selassie ke- De uitslag was: treffend te bestriiden ren zich ook tegen de „kolonise- 1. M. de Feijter; 2. Math, de Vos; mw ring" van zuidwest-Afrika door Mil f /I Zuid-Afrika en zeggen hun steun «aT toe aan de organisatie voor de f eenheid van Afrika. Zij willen Kaartavond te Otliene Aan de zaterdagavond te Othene gehouden kaartwedstrijd 3. A. Schelleman; 4. J. Bareman; 5. Iz. de Jonge; 6. J. Kaijser; 7. J. Lindhout; 8, Th. Meertens; 9. J. Pladdet; 10. D. Bareman; 11. A. Scheele. MIDDELEN IN 1 TABLET HELPEN SNEL EN DOEN WONDEREN.' voorts dat het gebruik van kern wapens verboden wordt. DOOR JEAN NEAL Judo Tijdens de zaterdag gehouden teamwedstrijd tussen de judo clubs van Kloosterzande en van de Hoekse „Rakkers" behaalde laatstgenoemde club de overwin ning. De winnaars ontvingen een beker. Het team van de Hoekse „Rak kers" bestond uit Peter Kramer, Jan Deijkers, Rinus Hendrikse, Oor de Putter, Hans Bassie en Jan Koster. Dit succes zal zeker een stimu- 17) Maar Myra had al opgehangen en hij stond tegen zichzelf te pra ten. Had ze niet een beetje af stand gedaan? Was ze boos mis schien omdat hij haar niet was komen afhalen? Omdat hij eerst nu naar Parijs gekomen was? Alsof ze niet wist dat hij er ge weest zou zijn als hij maar even weg had kunnen komen. Malcolm nam zijn hoed op en liep naar buiten. Het ging niet zo gemakkelijk worden als hij zich had voorge steld, peinsde hij. Ja, het zou wel eens moeilijk kunnen worden dit weerzien. Zouden ze de draad weer kunnen opnemen? Zou alles precies zijn zoals het geweest was, toen ze afscheid genomen hadden? Hij bleef erover lopen piekeren totdat hij in de Avenue Acacia arriveerde. Hij besloot dat hij zo spoedig mogelijk alle for maliteiten met haar bespreken moest en zekerheid moest krij gen. Ze moesten elkaar goed be grijpen en precies weten wat ze wilden'en hoe Myra het wilde: verlovingringenaan kondigingen Ja, dat eerst achter de rug, vóór die tijd geen kus, geen enkele kus, niets. Als je eenmaal met kussen begon, was er geen kwestie meer van objek- tief denken en handelen. Ja, nog iets, hij zou natuurlijk over geld kwesties met haar moeten praten ook Ellendig. Het was een voudig onzedelijk om over geld en liefde tegelijk te praten. Toch moest het gebeuren. Zij moest weten hoe ze stond en zonder dat hij het haar- vertelde zou ze niets kunnen wetenOf zou hij daarover met haar vader moeten praten? Nee, dat kon niet. Hij trouwde niet met haar vader, maar met Myra. Dus moest zij weten wat ze te verwachten had. Goed, dat had hij dan voor elkaar Met vastberaden tred stapte hij de grote tuin in en liep tussen de bomen verder. Binnen enkele minütensecondenzou hij Myra weerzienen hij wist niet meer wat hij tegen haar zou moeten zeggen. Maar goed, daar over niet getreurd. Dat zou van zelf komen en als hij zijn mond opendeed, zou hij praktisch en waardig zijn en zo. Ze zou wel in de tuinkamer zitten, meende hij. Hij zou tegenover haar plaats nemen en ze zouden rustig pra ten Hij liep tussen de prachtige rozen door en herinnerde zich hoe hij haar daar gekust had. En alsof dat nog maar juist gebeurd was, stond Myra voor hem. Het volgende ogenblik had Malcolm al zijn mooie voornemens ver praktisch te zijn, sloot hij Myra in zijn armen en stonden ze elkaar te kussen. Toen maakte Myra zich vrij en keek hem met stralende ogen aan. „Wat ben je bruin geworden, Malcolm," zei ze zacht. Malcolm dacht: wat ben jij nog veel liever dan ooit, maar dat zei hij niet. Hij drukte nogmaals een kus op die zachte lippen Terwijl de jongelui dus alles stonden te vergeten, stond Myra's vader in de bibliotheek voor het venster naar hen te kijken. Hij vreesde het ergste nu hij Mal colm en Myra daar zag staan. Hij moest die lui kwijt. Die lui waren leden van het ministerie van openbare werken met wie hij de hele middag in conferentie was geweest. De heren waren gekomen om een plan van hem uit te werken en hadden beloofd dat ze zoveel mo gelijk behulpzaam zouden zijn bij de materialisatie van die plannen. Ze hadden geleerd en wijs gedaan en tegen elkaar op- gepraat, maar hadden niet tot een of ander besluit kunnen komen. Mansfield moest echter een be slissing hebben. De havenhoof den moesten in elk geval ver bouwd en de havenmond wijder gemaakt worden. „Wel heren," zei hij, zich van het venster afkerend. „Ik meen dat we het op de belangrijkste punten eens geworden zijn en dat er slechts één oplossing mogelijk is. De havenmond moet zo spoe dig mogelijk verwijd worden en als dat niet gebeurt, zal mijn maatschappij zich gedwongen zien een andere haven elders voor mijn schepen te zoeken." geten en inplaats van waardig en (Zouden ze elkaar nog staan kus sen?) Mansfield raakte even de draad kwijt. Waar was hij ook weer? O ja, de ingang van de haven. Hij bepaalde zijn aan dacht weer tot de mensen aan de tafel. Hij begon opnieuw te spreken en richtte zich tot de chef van openbare werken, wie hij een belofte afdwong met de be dreiging dat hij inderdaad elders zou gaan, als hij zijn zin niet kreeg. Waar maak ik me eigenlijk druk over na wat ik daar buiten gezien heb, vroeg hij zich af. De heren in de kamer die niets bui ten gezien hadden, konden slechts verheugd zijn dat ze eindelijk iets besloten hadden. Ja, die lord Mansfield wist precies hoe hij met mensen moest omspringen. Hij had rustig naar alle bezwa ren van het ministerie geluisterd, had hen op sommige punten ge lijk gegeven en op het ogenblik dat ze meenden dat zij hun zin konden doordrijven, had hij hen het heft -weer uit handen geno men en kort en bondig een eind aan alles gemaakt door te ver klaren dat ze het op de belang rijkste punten eens geworden waren. En nu stond hij hen rustig te vertellen wat er besloten was een besluit dat hijzelf reeds genomen had, terwijl de heren nog geen idee hadden gehad van hetgeen eigenlijk gedaan moest worden en ze slikten het alle maal. Ze slikten het altijd. Dat wist Mansfield wel. Het was al leen zo beroerd dat ze er altijd zo lang over deden. Te lang. Nu kwam hij door al dat gezanik misschien te laat om Myra op te vangen voordat ze met Malcolm samen in haar wagen verdwenen. (Wordt vervolgd.) Het hoofdbestuur van de chris ten-democratische unie heeft be sloten aan de a.s. kamerverkie zingen in alle kieskringen deel te nemen. De val van het kabinet-Cals wordt door het hoofdbestuur van de C.D.U. geenszins betreurd, omdat dit kabinet onder meer onvoldoende aandacht besteed aan en erhst heeft gemaakt met de inflatiebéstrijding en wegens een links georiënteerd en ori- evenwichtig economisch beleid. Het hoofdbestuur meent dat het noodzakelijk is een interim- zakenkabinet te vormen, dat nieuwe kamerverkiezingen op democratische wijze kan voorbe reiden. De christen-democraten unie streeft naar een vereniging van alle Nederlandse christen democraten in één partijverband. Zij wil hiermee een positieve bij drage leveren tot sanering vain de politieke verhoudingen in ons democratisch bestel. In het proces te Dortmund tegen de tien leden van de Domi- nas-bënde, die ondier meer in 1963 en in '64 in Amsterdam in drie juwelierswinkels juwelen heeft geroofd voor een bedrag van rond een half miljoen gul den, heeft zich dinsdag een moeilijkheid voorgedaan in ver band met het niet verschijnen van Nederlandse getuigen. Daar buitenlanders niet verplicht zijn als getuigen voor een Duitse rechtbank te verschijnen, vreést de voorzitter van de jury dat nog meer Nederlandse getuigen geen gehoor zullen geven aan de op roep. Overwogen wordt dan ook, zo de Nederlandse getuigen bereid zijn verklaringen ten overstaan van een Duitse rechter af te leg gen, een zitting in de buurt van de grens tussen Duitsland en Nederland te houden, mogelijk in Emmerich. Mocht hier niets van kunnen komen, dan wil men de getuigen zo ver zien te krij gen dat ze zich door een Neder landse rechter laten ondervra gen. Officier van justitie in hoger beroep wegens vrijspraak in botersmokkel De officier van justitie bij de Bredase rechtbank is gisteren in hoger beroep gegaan van een vrijsprekend vonnis, dat door de rechtbank werd uitgesproken over de 35-jarige caféhouder W. H. uit St. Willibrord. De man had terechtgestaan wegens medeplichtigheid aan botersmokkel. De caféhouder, die een erken ning bezit als groothandelaar in boter, had aan een onbekende bezoeker van zijn etablissement 700 kilo boter geleverd, welke hij in Breda had besteld. Voor de rechtbank verklaarde H. niet te hebben geweten dat het om smokkelboter ging. De pleiter van verdachte had geen vrijspraak gevraagd, omdat in het verleden het leveren van boter aan onbekenden, indien dat in grote hoeveelheden geschied de, werd opgevat als bestemd voor smokkel. Hij drong daarom aan op clementie, omdat „de grote heren van de smokkel" al tijd buiten schot blijven. De officier die zijn eis 750 gul den boete gepaard met vier maanden gevangenisstraf waar van drie voorwaardelijk zag omgezet in vrijspraak, meende medeplichtigheid zo duidelijk bewezen, dat hij van het vonnis in hoger beroep is "gegaan. Terneuzen: Breitnerstraat, da gelijks van 2—9 uur: Model woning/appartement. Woning inrichting „Eigen Haard". ONLUSTEN IN DJAMMOE Dinsdag heeft de politie in Djammoe opnieuw het vuur ge opend op demonstranten, waar door een persoon werd gedood. Maandag werden in Djammoe bij onlusten drie mensen gedood.

de Vrije Zeeuw | 1966 | | pagina 2