Johnson dringt aan op vreedzame coëxistentie LOTING VOOR EUROPESE BEKERWEDSTRIJDEN Ajax tegen Liverpool? j fjffjijfj SBHm Radio en 7 elevisie Duitse hereniging: verplichte beleefdheids formule Romans herboren Lie$de China Rijping Als Kennedy Sparta tegen Servette Boekhandel VAN DE SANDE Het bezit van een Omega Ladymatic is iets héél bijzonders. Voetbal President Johnson, die wel ver weten werd alleen aandacht te hebben voor Vietnam, heeft plot seling een reeks voorstellen ge daan die ten doel hebben een „her steld" Europa met goede betrek kingen allerwegen tot stand te brengen. Voor een deel waren dit min of meer vage algemene uitin gen van de president, die echter begeleid werden met een aantal concrete toezeggingen: kredieten voor diverse Oosteuropese landen (inclusief voor de Fiatfabriek in Rusland) en een gesprek over een regeling van de Polen nogal zwaar drukkende schulden. In het kort komt Johnsons aan bod neer op een beroep op het Kremlin niet te harrewarren, maar op de bestaande toestand voort te bouwen in een geest van „vreed zame coëxistentie" om met Nikita Chroesjtsjow te spreken. Daar zit voor Bonn een zuur puntje in, dat in zo'n verband dus ook niet meer over een Duitse her eniging kan worden gesproken; wat Johnson daarover zei leek niet meer dan een verplichte beleefd heidsformule zonder inhoud Peking buit dat al uit door nu al te zeggen dat de Sowjets en de Amerikanen eigenlijk onder één hoedje spelen, waardoor Moskou mede verantwoordelijk wordt gesteld voor de Ameri kaanse bombardementen op het Vietnamese broedervolk. En in zekere zin is dat ook wel zo: wanneer Moskou ten aanzien van Vietnam net zo fors tegen Washington optrad als bijvoor beeld Kennedy tegen Moskou over Cuba, dan zou dit zeker de Amerikanen in Vietnam rem men. Dat laatste is onder veel meer een teken dat ook de Russen om Vietnam de relatie met de V. S. niet al te zeer willen laten beder ven. Maar nog plezieriger zou het natuurlijk zijn als ze iets als be wijs konden aanvoeren dat die vreedzame coëxistentie ook inder daad verheugende resultaten heeft. Daarmee zou alle Chinees ge schimp tot gezwets worden gede gradeerd. Iets van dien aard kan het Kremlin uit de huidige woor den van Johnson nog niet halen, al is er een en ander in, dat het voor Brezjnew en Kosygin de moeite waard maakt er eens op te stu deren. Bestelauto tegen boom een dode en een zwaargewonde Donderdagmorgen omstreeks 7 uur is op de rijksweg 34 te Klijn- dijk een bestelauto op nog on verklaarbare wijze van de weg geraakt en vervolgens na een boom geraakt te hebben tegen een tweede boom tot stilstand gekomen. De 17-jarige K. Poede uit Em- men werd na de eerste botsing uit de auto geslingerd. Hij over leed een uur na aankomst in het ziekenhuis. De bestuurder van de bestelauto, de 18-jarige R. Meijeringh, eveneens uit Emmen, werd zeer zwaar gewond. DE VERHUIZING VAN AFCENT Vooral de idee om de „scheidin gen in Europa te helen in gemeen schappelijk oost-west-overleg". En de definitieve afscheidsgroet aan ideeën uit Dulles' tijd, die immers altijd een voorstander was van de „roll back", het terugdringen van de Sowjet-invloedsfeer; daarvan is geen sprake meer. Overigens sprak Johnson tot journalisten net als Brown toen hij de Amerikanen aanbeval toch ein delijk communistisch China in de V. N. toe te laten. Dat wil zeggen dat de sprekers niet terstond een antwoord verwachten van de indi rect toegesprokenen. Het zijn uit latingen die niet zozeer tot doel hebben om terstond te leiden tot een feitelijke overeenstemming, maar om de geesten rijp te maken en de sfeer te verbeteren. En ver betering van sfeer is overal maar al te zeer nodig. De geest van Johnsons bood schap is die welke Kennedy in Chroesjtsjows tijd verkondigde en die in het Kremlin ook gehoor vond. Diens opvolgers Brezjnew en Kosygin zijn in dat opzicht ze ker niet van andere mening: een goede verstandhouding tussen de twee grote machtsgroepen is een basis van vertrouwen voor een vrede, die beide hard nodig hebben en om aan hun welvaart te bouwen. Kort na Kennedy's dood liec het Kremlin de toen gegroeide rede lijke verstandhouding verslappen, wellicht om eerst eens te zien wat voor vlees men met Johnson in de kuip had. En daarna heeft Vietnam de verhouding vergiftigd. Bijna iedere regering heeft het moeilijk, maar die in het Kremlin tobt waarschijnlijk wel het meest. Hoezeer ook voor een goede re latie met het westen, kunnen de heren in Moskou het zich niet per mitteren al te dik te zijn met de V. S., de „invallers" die tegen de „revolutionaire worsteling van het Vietnamese volk ingaan", zo als dat in communistisch jargon heet. Een groot deel van Ruslands aanzien in de wereld staat of valt met het aanzien dat het als cen trum van het communisme heeft. In het toernooi om de Europese beker voor landskampioenen zal Ajax in de tweede ronde uitkomen tegen de winnaar van de beslis singswedstrijd tussen Liverpool en Petrolul Ploesti. die op woensdag 19 oktober in West-Duitsland zal worden gespeeld. De loting voor de Europacup 1 had als resultaat: Dulria Praag (Tsjecho-Slowakije)Anderlecht (België) 1860 München (West-Duitsland)—Real Madrid (Spanje) Inter Milaan (Italië)Vasas Boedapest (Hongarije) C.S.K.A. Sofia (Bulgarije)Vorwarts (Oost-Berlijn) of Gornik Zabrze (Polen), die op 26 oktober te Boedapest een beslissingswed strijd spelen. Nantes (Frankrijk)Celtic Glasgow (Schotland) Atletico Madrid (Spanje)Vojvodina Novi Sad (Zuid-Slavië) Ajax (Nederland)Liverpool (Engeland) of Petr. Ploesti (Roem.) Valerengen Oslo (Noorwegen)Linfield Belfast (Noord-Ierland) De wedstrijden voor de tweede ronde moeten vóór 15 december worden gespeeld. Europacup 2 Vechtpartij in Haarlem berecht Wegens het toebrengen van zwaar lichamelijk letsel, waar door een 22-jarige chemicus ver moedelijk een oog zal moeten missen, veroordeelde de recht bank in Haarlem de 28-jarige grondwerker D. J. R. tot een ge vangenisstraf van een jaar en twee maanden met aftrek van het voorarrest. Tegen hem was twee jaar geëist. Zijn 18-jarige broer C. R. kreeg acht maanden met af trek (eis een jaar). In de nacht van 25 op 26 juni ontstond bij een automatiek in Haarlem een vechtpartij. De chemicus kwam daarbij een vriend te hulp, die door de broers werd aangevallen. Hij kreeg een klap in het gezicht, waarbij glas van zijn bril in een oog drong. In ernstige toestand moest hij naar een ziekenhuis worden vervoerd. Schippersknecht veroordeeld wegens dood door schuld De rechtbank in Haarlem heeft de 19-jarige schippers knecht A. A. van L. uit Hattem wegens grove nalatigheid de dood tengevolge hebbend ver oordeeld tot een boete van 250, subs. 50 dagen hechtenis. Veer tien dagen geleden luidde de eis: twee maanden gevangenisstraf. In de vroege ochtend van 22 november van het vorige jaar voer op het Noordzeekanaal in de gemeente Velsen het binnen vaartuig „Noord-Holland" met een lading zand in de richting IJmuiden. Aan het stuur stond Van L„ terwijl de schipper en zijn echtgenote in de kajuit wa ren. In de duisternis naderde de kustvaarder „IJstroom". In plaats van naar stuurboord uit te wij ken, stuurde verdachte naar bak boord, waardoor een aanvaring ontstond. Het gevolg was dat de „Noord-Holland" zonk en het schippersechtpaar verdronk. Door de verhuizing van Af- cent uit Fontainebleau naar Ne derland zal het aantal inwoners van Fontainebleau met 20 pro cent verminderen. Zij zal gevol gen hebben op psychologisch, economisch, financieel en sociaal gebied en zal voor deze stad een „periode van soberheid" inlui den, aldus een rapport dat deze gemeente aan de Franse regering heeft uitgebracht. De handel zal 10 a 45 procent verminderen, de gemeeïrtelijke inkomsten met 14,30 procent, vele arbeidsplaat sen vallen weg en het internatio naal lyceum zal tal van leerlin gen verliezen. De gemeente vraagt om vervangingsmaatrege len, zoals het vestigen van labo ratoria en instellingen, geen fa brieken want de stad wil geen industrieel gebied worden. HAKENKRUISEN OP AUTO De 27-jarige electricien Erwin Schalla uit Duisburg kwam woensdagavond tot de ontdek king dat op zijn auto hakenkrui sen waren gekrast. De auto had ongeveer een uur lang op de Oudegracht in Utrecht gestaan. Betonmolen gestolen Bij de Utrechtse politie kwam donderdagochtend een zekere mijnheer Groenewoud aangifte doen van een zeer merkwaardige diefstal. Hij miste namelijk een betonmolen De mqf.en die een waarde van ongeveer 1700,vertegen woordigt, stond in de buurt van j het Hieronymusplantsoen. Hij werd er gebruikt op het bouw werk van de N.V. Rotterdamse Disconteringsmaatschappjj. Van molen en dader(s) ontbreekt elk spoor. STAKING IN ZWEDEN BREIDT ZICH UIT Ongeveer tienduizend Zweedse ambtenaren zijn opgeroepen tot een staking van onbepaalde duur, die 27 oktober moet beginnen uit protest tegen de uitsluiting van 20.000 leerkrachten van middel bare scholen en universiteiten. Hun bond, die tevens de belan gen van de meeste leerkrachten in het land behartigt, riep verder 25.000 leerkrachten op tot een staking van drie dagen, te begin nen op 24 oktober. Om te voorkomen dat het ge hele regeringsapparaat stil komt te liggen, heeft de bond onder meer een uitzondering gemaakt voor hoge ambtenaren van de ministeries van buiten- en bin nenlandse zaken en hoge belas tingambtenaren. Eerste paal voor 380.000 volt-koppelnet Het nieuwe 380.000 volt-kop- pelnet in Noord-Brabant, waar voor de direkteur-generaal voor de energievoorziening, mr. L. G. Wansing, donderdagmorgen de eerste paal sloeg, gaat in totaal een lengte krijgen van 313 km. Ir. J. H. Bakker, direkteur van de samenwerkende elektriciteits- produktiebedrijven, die dit mee deelde, vertelde verder dat 823 masten dit net zullen dragen. Samen wegen die masten 23.000 ton. Ze komen op afstanden van 400 meter van elkaar. De totale lengte van de kabels zal 6400 km worden. In de kabels die van staal- aluminium worden vervaardigd, zal 7935 ton aluminium worden verwerkt. 3800 ton daarvan wordt ge leverd door „Aldel", de alumi- niumfabriek in Delfzijl. De ka bels worden opgehangen aan isolatoren van gehard glas, waar van er 400.000 zullen worden toe gepast. ADVERTENTIE Een Omega Ladymatic is een horloge, dat u altijd zult willen dragen, waar u altijd op wilt kijken. Omdat het zo mooi is èn omdat het zo praktisch is. Want het is een opwin dend-mooi sieraad en heeft een uurwerk dat u nooit hoeft op te winden. Iedere keer, dat u uw hand beweegt, wordt de veer automatisch opgewonden! Er is een verrukkelijke veelheid van modellen, ieder model een wonder van precisie, met dezelfde zorg gemaakt als de beroemde Omega herenhorloges. Bekijkt u eens de Ladymatic-collectie bij uw Omega dealer. Het is nèt zo opwindend als een be zoek aan de fijnste boutique! Eis bij uw Omega een fabriekscerlificaat. Het geeft u recht op garantie in de hele wereld. Alleen door de importeur aangestelde dealers mogen dit garantie certificaat afgeven. OFFICIAL AGENT Verzending zeepost Met de volgende schepon kan zeepost worden verzonden. De data, waarop de correspondentie ter post moet zijn bezorgd, staan achter de naam van het schip vermeld. Argentinië: ms. „Waterland" 18-10 Australië: ms. „Munsterland" 17-10 Brazilië: ms. „Alhena" 18-10 ms. „Paraguay Star" 21-10 Canada ms. „Mormacrigel" 17 10 ms. „Maakefjell" 19-10 Chili: ms. „Wiesbaden" 10-10 Ned. Antillen: ms. ..Palamedes" 18-10 13-10 Het Rotterdamse Sparta heeft voor de tweede ronde van het toer nooi om de beker voor bekerwinnaars geloot tegen het Zwitserse] ms pa]an Servette. De loting voor de Europacup 2 had het volgende resultaat: Nieuw-Zeeland I ms. „Port Lincoln Spartak Moskou (Rusland)Rapid Wien (Oostenrijk) Racing Club Strasbourg (Frankrijk)Slavia Sofia (Bulgarije) Servette (Zwitserland)Sparta (Nederland) Real Zaragoza (Spanje)Everton (Engeland) Sporting Braga (Portugal)Chemie Leipzig (Oost-Duitsland) Vasas Györ (Hongarije)Standard Luik (België) Shamrock Rovers (Ierland)Bayern München (W.-Duitsland) Glasgow Rangers (Schotland)Borussia Dortmund (W.-Duitsland) Suriname ms. „Oranje Nassau" 19-iq Verenigde Staten van Amerika: ms. „Mormacrigel" 17-10 ms. „Prinses Margriet" 19-10 Zuid-Afrika (Rep.) m.i.v. Zuid- West-Afrika: ms. „S.A. Vaal" 16-10 ms. „Oranjefontein'' 1810 Inlichtingen betreffende de verzendingsdata van postpakket ten geven de postkantoren. ADVERTENTIE vraag lijmwijzer Jn de winkel ZATERDAG 15 OKTOBER 1966 HILVERSUM I: 7.00 Nws: 7.10 Meditatie; 7.15 Klassieke gr. muz.; 7.30 Nws; 7.32 Geestelijke liederen; 7.55 Overweging; 8.00 Nws; 8.10 Djinn: gevar. progr. (S.30-8.32 Nws; 9.35 Waterstan-: den); 12.25 Marktberichten; 12.27; Mededelingen t.b.v. land- en tuin- j bouw; 12.30 Nws; 12.40 Over- heidsvoorlichting. Geven en i nemen. De familie Van Buuren j praat weer over 't verkeer, 12.50 Religieus nieuws; 13.00 Vlie-1 gende schijven: verzoekplaten voor de militairen; 14.00 P.M. 'n weekblad met veel plaatjes: familieprogr.16.30 Franse les; 17.00 Voor de tieners; 18.00 Lichte orkestmuz. en zangsolis ten; 19.00 Nws; 19.10 Actualitei ten; 19.30 Zingening; liedjespro gramma met instrumentale bege leiding; 20.30 Verzoekplatenpro- gtamma; 22.10 Roulette: Spelle tje met gr. platen; 22.30 Nws; 22.40 Overweging; 22.45 Goal...!: muzikaal sportprogr.; 23.55-24.00 Nws. 14.55 Radio Jazz Magazine; 15.25 De Utrechtse politie, klankbeeld; 16.00 Nws; 16,02 Radio Jazz Ma gazine; 16.25 Oosteuropese kro niek; 16.45 Licht instrumentaal ensemble; 17.05 Amateursprogr.; 17.30 Radioweekjournaal; 13.00 Nws en commentaar op het nws; 18.20 Moderne orkestmuz. (gr.); 19.15 Boekenwijsheid; 19.30 Ste reo: Licht ensemble; 19.55 Nws; 20.00 Nordring-Tour 1966: lichte muz uit Kopenhagen; 21.00 In de dooihof van de trouw, hoorspel; 21.45 Lichte gr. muz,; 22.00 Spon tane reacties: discussie over muz.; 22.30 Nws; 22.40 Lichte gr. muz.; 22.50 Rakelings: licht progr.; 23.25 Babysitten, gevar. gr. muz. met praatje; 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM II: 7.00 Nws, ochtendgymnastiek en socialis tisch striidlied; 7.23 Lichte gr. muz.; 7.55 Deze dag, meditatie; 8.00 Nws; 8.10 Lichte gr. muz. (S.30-8.35 Van de voorpagina) 9.40 Amsterdamse Politiekapel; 10.00 Z.O. 135, gevar. progr. (11.00 Nws); 12.15 Loon naar v/erken, lezing; 12.27 Mededelin gen t.b.v. land- en, tuinbouw; 12.30 Actueel sportnieuws; 13.00 Nws; 13.10 VARA-Varia; .13.15 Lichte gr. muz. voor de teen agers; 14.15 Voor de twintigers; DOOR JEAN NEAL 14. Een ogenblik later viel het dier om en ik begreep dat ik hem zodanig verwond moest hebben dat hij niet lang meer te leven had. Ik liep er verheugd en voldaan heen en met een gevoel van trots dat ik deze grote knaap met één schot naar de andere wereld gezonden had, zette ik mijn voet op de rug van het dier. Hoe zal ik je mijn ontzetting beschrijven toen ik ont dekte dat het mijn olifant niet was. Het was een groter dier en on- gewond. Het dier was er slechts bij gaan liggen om even een dutjê te doen". „Nee toch, Lord Mansfieldi" „Eerlijk, op mijn woord. En de manier waarop die olifant naar me keekIk wist een ogenblik werkelijk niet wat te doen". „En wat gebeurde er?" Mansfield dronk iets. „O, ik kreeg hem", zei hij met een luch tig gebaar. „Ik schoot hem op het juiste moment dood Een schot door de hersens heeft hem snel aan een eind geholpen". Myra wist heel goed dat haar vader dit avontuur uit de duim ge zogen had. wat ziin nersoon betrof i tenminste. Het was inderdaad een andere man overkomen die de oli fant op het laatste nippertje had weten te doden. Dorothy die zelf allesbehalve waarheidsgetrouw was had geen enkele reden om aan het verhaal van haar gastheer te twijfelen en geloofde er heus ieder woord van. Ze besloot nooit haar voet op een olifant te zetten totdat ze eerst zekerheid verkregen had dat het dier inderdaad dood was. „En kort daarop had ik een an der avontuur", begon Mansfield opnieuw en ging over op het cha piter leeuwen. „Deze keer betrof het een leeuw. Het bewijst eens te meer hoe voorzichtig men moet zijn". Ondanks het uitstekende diner en de goede invloed van de wijnen, kon George de jachtverhalen maar matig op prijs stellen. Het jagen op groot wild was nu eenmaal zijn sport niet. Het was volgens hem een kwestie van uren en uren van bijna pijnlijk ongemak, doorspekt met ogenblikken van intense span ning en niet minder alarm. Geen beoaald aantrekkelijke sDort. Hij meende dat het jagersleven aspec ten vertoonde die niet in zijn smaak konden vallen. Tenzij men erin slaagde een kogel op 't juiste moment op de juiste plaats te doen belanden, kon dat soort leven wel eens erg kort blijken te zijn en George voelde veel meer voor een langer bestaan met meer rust en andere, aangenamere aspecten. Zijn verlangen ging meer uit naar een rustig leven in het aangename en trillend emotionele gezelschap van iemand als Myra Mansfield. Dat lag meer in zijn lijn. Terwijl George in gedachten over alle mogelijkheden die een dergelijk leven hem te bieden had nadacht, kwam Lord Mansfield aan het ein de van zijn port en aan zijn laatste verhaal. De trein die Malcolm Vernon van Bordeaux naar Parijs bracht, be zorgde hem lange uren van ver veling. Hij had gehoopt op zijn reis wat aangenaam gezelschap te zullen hebben, maar de enige medereiziger in zijn coupé was een oude man in een wit habiit, een monnik. Ongetwijfeld was de man een bewonderenswaardig mens in velerlei opzicht, maar Malcolm kreeg het ervan op zijn zenuwen, de man maar naar hem te zien staren, terwijl de bezige vingers de kralen van 'n rozenkrans lang zaam voort deden glijden. Verder scheen de man een zenuwpatiënt te zijn en rusteloos, wat Malcolm niets verwonderde. Hij kende die symptomen. Het was het resultaat van een leven van eenzaamheid. Hij had meer van die gevallen ge zien, mannen die lang alleen ergens in de rimboe gewerkt hadden. Soms had hijzelf dat schichtige ge voel gehad alsof hij bang was voor zijn eigen omgeving. Natuurlijk was hij dat gevoel weer spoedig kwijt geweest, zodra hij weer on der de mensen was gekomen. De eenzaamhmeid kon soms zwaar drukken op een mens. Hij had het zo vaak ondervonden op zijn eigen eenzame post ginds. Hij kon dus best begrijpen dat deze oude man die misschien jarenlang buiten de circulatie was geweest, thuis ner veus en schichtig in het rond keek en zich niet op zijn gemak voelde in de drukke wereld om zich heen. Het was verkeerd, meende Mal colm, dat mensen voor lange tijd buiten de gemeenschap geplaatst werden. Als hij zijn zin kreeg zou hij aanstonds een begin maken met daaraan paal en perk te stel len. Hij zou direct alle ambtenaren in de koloniën met groot verlof zenden en alle missionarissen en dergelijke naar huis sturen. En deze oude man hier zou dan niet langer andere mensen kunnen er geren met zijn gestaar en zenuw achtig gedoe. (Wordt vervolgd) HILVERSUM Hl: 9.60 Nws; 3.02 Orkestraal allerlei (gr.): 9.30 Leger des Heilsmuz.; 10.00 Nws; 10.02 Toonkunst voor allen (gr.); 10.30 Lichte gr. muz. (11.00 Nws): 12.00 Nws; 12.02 Variant: actualiteiten, reporta ges, berichten en veel muz.; 13.00 Nws; 13.02 Tienerama: platen- show voor tieners; 14.00 Nws; 14.02 Velvet voices; 14.30 Op Tie ner-toeren; 15.00 Nws; 15.02 Kiosk; 15.30 Nederlandse orkes ten en solisten (gr.); 16.00 Nws; 16.02 Lichte muz.; 17.00 Nws; 17.02-18.00 Sportshow: repor tages, uitslagen, commentaren en lichte plaatjes. BRUSSEL VI.; 12.00 Nws; 12.05 Amusementsmuz.12.40 Weerbericht, mededelingen, pro- gramima-overz. en SOS-berichten voor schippers; 12.45 Muzikaal amusementsprogr.12.55 Overz. buitenlandse pers; 13.00 Nws «n weerber.; 13.20Lichte muz.; 14.00 Nws; 14.03 Filmkron.; 14.40 Amusementsmuz.; 15.00 Nws; 15.05 Lichte muz.; 16.00 Amuse mentsmuz.; 17.00 Nws, weerber. en mededelingen; 17.10 Klein- kunstprogr17.35 Dansmuz.; 18.00 Nws: 18.03 Voor de solda ten; 18.28 Paardensportuitsla gen; 18.30 Keurig- Frans; 18.32 Amusementsprogr.; 18.45 Sport; 18.52 Taalwenken; 18.55 Gr. muz.; 19.00 Nws en weerbericht; 19.40 Tophits; 20.00 Amuse mentsprogr.; 21.00 Showprogr.; 22.00 Nws en berichten; 22.15 De zeven kunsten; 20.30 Tophits; 23.00 Lichte muz.; 23.30 De Nachtvlinders; 23.55-24.00 Nws. Televisieprogramma 's NEDERLAND I: 16.00 U ziet maar, hobby-programma; 17 00 Voor de jeugd; 17.35-17.45 Kijk op de wereld; een progr. van en over nws; 19.00 Nws in het kort; 19.01 Pipo de Clown; 19.05 Aap, Snor, Swiep, amusementsprogr.; 19.50 Progr. over een revalidatie centrum in Seoul (Zuid-Korea); 20.00 Journaal; 20.20 Attentie; 20.30 Stiefbpen Zoon, TV-spel; 21.05 Het blijft Hollands, show progr.; 21.55 Close-up: inter- vieuws; 22.20 Farce majeure; progr. over feiten van de laatste 14 dagen; 22.40 Morgen is het zondag; 22.45 Journaal; 22.50- 23.10 Gesprek met de nieuwe bis schop van Haarlem. NEDERLAND II: 20.00 Nws in het kort; 20.01 Rawhide, TV-, vcui Wüd-West£ttau,20.50Achter het - 23.00-Nws. GROMYKO NAAR HUIS De Russische minister van buitenlandse zaken, Andrei Gro- myko, heeft woensdagavond zijn bezoek aan de V. S. beëindigd. Hij heeft in New York deelgeno men aan het werk van da Ver enigde Naties en is in Washing ton gaan praten met president Johnson en zijn collega Rusk. Voor zijn vertrek zei hij, dat er naar het oordeel van zijn rege ring een kans bestaat op een ak koord ovër een internationale overeenkomst inzake een verbod op een verdere verspreiding van kernwapens. De Russische minister achtte de uitvoering van maatregelen tot opheffing van buitenlandse militaire bases in Afrika, Azië en Latijns-Amerika van grote bete kenis voor het lot van de wereld. Hetzelfde gold voor voorstellen om landen te laten afzien van „acties welke het bereiken van 'n internationaal akkoord tegen een verdere verspreiding van kern wapens belemmeren". Gromyko vond dat het merendeel van de V.N.-leden de Sowjet-voorstellen met begrip beschouwt. Misdruk postzegels De postzegelhandelaar W. Et- tenger in Den Haag heeft bij het sorteren van zijn jongste aanko pen misdrukpostzegels ontdekt, die naar zijn schatting enige hon derden guldens meer waard zijn dan de prijs die hij ervoor heeft betaald. De misdrukken behoren tot de Portugese zegels die op 26 september jongstleden zijn uitge geven. De heer Van Ettenger be zit een blokje van vier, een strookje van twee en een enkele misdruk van de blauwe zegel ter waarde van 1,00 escudo. De af wijking op de zegels bestaat erin dat de naam van het land er niet op voorkomt. De blauwe Portu gese zegel is er een uit een serie van drie. De twee andere zijn een bruine van 3.50 escudos en een groene van 4,30 escudos. Om de Europese beker voor landskampioenen Het Hongaarse Vasas heeft zich geplaatst voor de tweede ronde van het toernooi om de Europese beker voor landskampioenen. Met 20 wonnen de Hongaren woensdagavond van Sporting Lissabon. De eerste wedstrijd in Boedapest eindigde in een 50 zege voor Vasas. De doelpunten werden gescoord in de 80e mi nuut door Tibor en in de 88e mi nuut door Puskas. nieuws; 21.15 De Graaf van Monte Christo, TV-feuilleton (3); 21.40 Liefde in liedjes (heart- song: een Engels progr. var) minneliedjes; 22.05-22.10 Jour naal. BELGIË VI.: 18.55 Zandman netje; 19.00 Luceat: katholiek- godsdienstige uitzending; 19.30 De mossel; 19.55 Hier spreekt men Nederlands; 20.00 Nws; 20.25 Spelevaren, spelprogram- ma; 21.40 Echo; 22.10 De man van U.N.C.L.E.. TV-feuilleton: i

de Vrije Zeeuw | 1966 | | pagina 9