elierboren Communistisch China bestaat 17 jaar Oe ïhant zal vredes pogingen voortzetten RADIO EN TELEVISIE Algemene Bank Nederland Hel leger vormt een eenheid Maar het grote land staat alleen Vrijdag 7 otSoW 1966 DE VRIJE ZEEUW Pagina ft HET LAND OPGESTUURD EEN RAADSEL DE WEG VAN MAO AFGEBROKEN RUSSISCHE OORLOGSMISDADIGER TER DOOD VEROORDEELD NIET GOED, GEEN GELD HOTEL AFGEBRAND FORTUIN IN EEN MATRAS Schoenen van verongelukte in Geulle gevonden DE GEVALLEN VAN KINDERVERLAMMING IN ERMELO Ongerustheid in Elspeet Dodelijk ongeluk te Hoensbroek ZEEPOST veilig sparen, vertrouwd sparen VRACHTWAGEN MET HEFBAK HONGERSNOOD OP LOMBOK SLORDIGE MARINE-OFFICIER BRITS EDELMAN WEGENS BRANDSTICHTEN VEROORDEELD ONGEREGELDHEDEN BIJ STAKING IN GENUA Uit China is in de afgelopen ja ren zoveel gerucht gekomen, dat men er vaak niet bij stilstaat hoe jong het rijk van Mao Tse-Toeng nog maar is. De eerste oktober dag werd de zeventiende verjaar dag gevierd. Voornamelijk in de familiekring, want menige van de toch al schaarse vrienden van Peking zijn afgeschrikt door de merkwaardige „culturele revolu tie" die nu aan de gang is met zijn excessen door rode gardisten. Trouwens, niet alleen de vrien den zijn verbijsterd de vele vij anden niet minder. Het is toevallig hoeveel ambas sadeurs uit Oosteuropese landen juist dit moment van China's gro te feest hebben gekozen om met vakantie ta gaan. Europa is eigenlijk alleen vertegenwoordigd door Albanië en dat tekent hoe veel invloed Peking nog in Europa heeft. Zelfs de Hoemenen die voortdurend getracht hebben hun relaties met Peking zo goed mogelijk te houden zonder het Kremlin al te hard voor het hoofd te stoten, laken nu de offi ciële politiek, zoals maarschalk ■Lin Piao die verkondigt. Ook in Azië is het niet anders. Indonesië is uiteraard van de vriendenlijst afgevoerd, maar zelfs de vroeger zo verknochte vriend Noord-Korea doet al wat koeltjes: „ieder land moet op zijn eigen manier naar het socialisme streven", is daar de leus die te vens inhoudt dat de Chinese ma nier daar ook niet meer het ideaal is. De culturele revolutie gaat nu iets kalmer door. Een menigte rode gardisten is het land opge stuurd om te helpen met de oogst, nadat ze eerder in ver scheidene plaatsen in conflict wa ren gekomen met de plaatselijke partijleiding en hun aanhang. Bij voorbeeld in Shanghai waar op eens een groep rode gardisten aan de gang ging en daarbij het huis van mevrouw Sun Yat-sen, de stichter van de Chinese repu bliek. niet ontzag. Vooral Russi sche 'en Japanse kranten maken melding van onderlinge gevech ten. al zo'n schade opliep door het vertrek der Russische adviseurs. Afbreuk wordt gedaan aan de produktie (menigten die op straat vechten en demonstreren werken niet), aan de ontwikkeling van de toekomst en aan de buitenlandse activiteiten. Waarom is een raad sel. De meest logische verklaring is wel dat maarschalk Lin Piao wil dat het nog zo jonge nieuwe Chinese rijk in de kortst mogelij ke tijd vrij moet zijn van alles wat maar een beetje anders zou willen denken dan de machtheb bers, in casu het leger. Het leger heeft China weer één gemaakt en het wil het een een heid houden, zonder risico's van een onderlinge strijd wanneer Mao eenmaal en dat kan niet lang meer duren er niet meer zal zijn. In dit kader past ook het isolement dat door de huidige vrienden te verjagen nog strikter wordt dan het al was. De Chinezen moeten het gevoel krijgen inderdaad alleen te staan en alleen te kunnen voortbestaan wanneer ze zo nauw mogeijk sa mengaan en niet door onderlinge strijd invloeden van over de grens een kans geven Zeventien jaar is voor naties een leeftijd, waarop ze nog aller lei kanten uit kunnen. Voor de Chinezen moet het de leeftijd wor den waarop hun land eens en vooral kiest de weg van Mao te gaan. Of dat pogen succes zal hebben, is een open vraag. Ook in het communisme zoals Stalin er wreed inhamerde in de Sow- jet-Unie, is zelfs meer dan dertig jaar na de stichting van de sow- jetstaat nog een grote keer ge komen. (ADVERTENTIE) Een platenbon is altijd raak Verbazingwekkend is ook wat zich op de universiteiten af speelt. Buitenlandse studenten zijn naar huis gestuurd dat zijn juist de jóngeren die Peking had gelokt om hen te gebruiken als voorhoede van de Chinese in filtratie in Afrikaanse en Aziati sche landen. Niet alleen dat zo een eigen propaganda-instituut wordt afge broken ook voor de Chinese stu denten zelf zijn de hoeescholen nagenoeg gesloten, want de stu denten moeten de straat op om culturele revolutie te bedrijven. En als er iets is waaraan China behoefte heeft, dan zijn het wel ids mensen die in techniek en we- tenschaopelijke research zijn ge traind. Zij moeten de industriële ontwikkeling op gang houden die s»——— Een rechtbank in 'de Oekraïne heeft een man ter dood veroor deeld omidat hij tijdens en na de tweede wereldoorlog honderden Russen had gedood. Volgens het persbureau „Tass" had de man Anton Oleinik, „zijn nazi-chefs willen behagen door hun nieuwe orde in de Oekraine in te voeren." Na de oorlog had hij zijn „werk" voortgezet en in het geheim func tionarissen van de corramunisti- sehe partij en de jeugdorganisa tie vermoord. Het Parljse theater „UOeuvre" is begonnen met een proefne ming als verweer tegen afbre kende kritiek: de toeschouwers hoeven pas te betalen wanneer zij het toneelstuk gezien hebben en er tevreden over zijn. Het stuk dat nu loopt, „Punt H." van Yves Jamiaque, heeft een slechte pers gekregen. De eerste bezoekers hebben wel betaald, maar zeiden deze sang van zaken niet erg aantrekkelijk te vinden. Men zou er toch uit kunnen opmaken dat het stuk niet goed is. Het theater noemt de proef „operatie vertrouwen". Het stuk gaat over het wantrouwen dat is ontstaan tussen twee atoomge leerden 'die eerst hebben samen gewerkt maar door oorlog bij te- genovergestelde kampen zijn terechtgekomen. Donderdagmorgen om vier uur ïs hotel annex dancing Van Hem men in Gasselte, waarin zich de grootste glazen dansvloer van Europa bevindt, door brand to taal verwoest. Van de inboedel kon niets-worden gered. Het ge zin Van Hemmen, bestaande uit man, vrouw, zoon, schoondoch ter en kleinkind, moesten het p->nd zo snel mogelijk verlaten. P-> «■-'•'ad'» wordt p;°raamd op en kele honderdduizenden guldens. De eigenaar was tegen brand- chad» verz»kerd. Secretaris-generaal Oe Thant zet zijn pogingen om door mid del van onderhandelingen een einde te maken aan de oorlog in Vietnam voort, zo heeft een V.N.-woordvoerder, zonder ver dere bijzonderheden te geven, meegedeeld. Oe Thant ontving woensdag de Zuidvietnamese staatssecre taris voor buitenlandse zaken die hem een memorandum van premier Ky overhandigde. Daar in werd een uitvoerige uiteen zetting gegeven van het stand punt der Zuidvietnamese rege ring ten aanzien van een oplos sing van het conflict. Tevens dankte premier Ky de secreta ris-generaal voor diens vredes pogingen. Zoals bekend heeft de regering in Saigon in het ver leden indirect kritiek geleverd op de vredesvoorstellen van Oe Thant. VIER PUNTEN In de brief zegt premier Ky dat Zuid-Vietnam bereid is „elk initiatief tot regeling van het geschil, dat de onafhankelijkheid van de republiek Vietnam be waart en het recht van het volk op het kiezen van zijn eigen levenswijze niet aantast" in Op een terrein in Moskou spe lende kinderen keken hun ogen uit .toen een oude matras, die zij op een vuurtje hadden gegooid, openbarste en de bankbiljetten naar buiten puilden. De matras, die verscheidene maanden tussen afval op het terrein had gelegen, was van een overleden vrouw. Kennissen wisten te vertellen, aat de vrouw bij verwanten vaak om geld voor een kaars in de kerk bedelde. In de matras zat naar schatting 40.000 gulden. De meeste bankbiljetten zijn ver brand. (ADVERTENTIE) Een platenbon is altijd raak overweging te nemen. Ky somt opnieuw de vier punten van de Zuidvietnamese verklaring van 22 juni 1965 op: stopzetting van militaire en ondergrondse acti viteiten „die door een vreemde mogendheid worden gevoerd tegen de onafhankelijkheid en vrijheid van het Zuidvietnamese volk", vrije keuze van eigen be stemming door Vietnam volgens democratische procedures zonder inmenging, bereidheid aan de bondgenoten te verzoeken hun troepen terug te trekken wan neer de agressie uit het noorden ophoudt en doelmatige verdedi ging van het onafhankelijke en vrije Zuidvietnamese volk. (ADVERTENTIE) Bij de politie in Hoensbroek heeft zich iemand gemeld met een paar schoenen van de 72-jarige Franciscus de Cock, de man wiens lijk dinsdag in Geulle werd gevonden. De man had de schoe nen maandag gevonden langs de Schuureikenseweg te Hoensbroek en mee naar huis genomen. Ter plaatse van de vondst heeft de politie tijdens een uitge breide speurtocht o.a. glassplin ters van een voorruit van een auto gevonden, alsmede de ring van een koplamp. Mr. Moors, officier van justitie te Maastricht, heeft nu de vol gende lezing voor het gebeurde: „Zondagnacht is de heer De C. op de slecht verlichte Schuur eikenseweg aangereden door een auto, waarvan de bestuurder mo gelijk in paniek is geslagen. Die paniek zou mede een gevolg kunnen zijn van het feit dat de bestuurder onder invloed ^reed oftewel geen rijbewijs had m mo gelijk joyriding pleegde. Hij heeft het lijk in zijn wagen vervoerd en in Geulle langs de kant van de weg neergelegd." Naar de dader heeft de recher che in samenwerking met de rijkspolitie een uitgebreid onder zoek ingesteld. Een platenbon is altijd raak In het Veluwse dorp Elspeet (gemeente Ermelo) heerst onge rustheid over een zorgwekkende toename van het aantal gevallen van kinderverlamming. Op het ogenblik zijn er vijf patiënten. Het is gebleken dat in het ver leden, wanneer er gelegenheid was tot inenting tegen kinder verlamming, de opkomst in El speet het kleinst was in vergelij king met andere delen van de gemeente Ermelo. Thans roept het verontruste gemeentebestuur door middel van aanplakbiljetten en adver tenties in de plaatselijke kranten de bevolking van de gehele ge meente Ermelo op, de kinderen van twaalf jaar en jonger te la ten inenten. Deze aktie is speciaal gericht op het dorp Elspeet om daar de achterstand ten aanzien van de inentingsdichtheid op te heffen. Op de Hoensbroekse Schuur- eikensewea is in de nacht van woensdag op donderdag een on geluk gebeurd, enkele honderden meters verder dan het mogelijke ongeluk van de heer De Cock, de man wiens lijk dinsdag in Geulle werd gevonden. Een perso nenwagen, bestuurd door J. J. uit het Gelderse Silwolde, schepte in een flauwe bocht van de weg twee voetgangers, die aan de rechter kant liepen. Eén hen van, de 41- jarige H. J. H„ mijnwerker, va der van zes kinderen, werd daar bij op slag gedood. Zijn metgezel, de heer B. N. uit Hoensbroek, hep 'n beenbreuk op en moest in het Heerlense ziekenhuis worden opgenomen. Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop de correspondentie ter post moet zijn bezorgd, staan achter de naam van het schip vermeld. Argentinië: m.s. „Cap San Augustin" 9-10 Australië": m.s. „City of Brisbane" 10-10 Brazilië: m.s. „Cap San Nicolas" 12-10 Canada: m.s. „Franconia" 9-10 m.s. „Canadia" 12-10 Chili: m.s. „Stuttgart" 9-10 Indonesië: m.s. „Victoria" 9-10 Kenya, Oeganda en Tanganjika: m.s. „Africa" 14-10 Ned. Antillen: m.s. „Sinon" 11-10 Nieuw-Zeeland: m.s. „Rakaia" 11-10 Suriname: m.s. „Hercules" 11-10 Verenigde Staten van Amerika: m.s. „Mormaclynx'' 10-10 m.s. „Kerkedijk" 12-10 Zuid-Afrika (Rep.) m.i.v. Zuidwest-Afrika: m.s. Edinburgh Castle" 9-10 m.s. .Zaankerk" 12-10 (ADVERTENTIE) Een platenbon is altijd raak (ADVERTENTIE) (Nederlandsche Handel-Maatschappij De Twentsche Bank) gaarne verstrekken wij u alle inlichtingen Bij de Algemene Bank Nederland kunt u ook deelnemen aan het Premie SptmrP«m ZATERDAG 8 OKTOBER 1966 HILVERSUM I: 7.00 Nieuws; 7.10 Meditatie; 7.15 Klass. gram.; 7.30 Nws; 7.32 Geestelijke liede ren; 7.55 Overweging; 8.00 Nws; 8.10 Gevar. progr.; (8.308.32 Nws; 9.35 Waterstanden); 12.25 Marktberichten; 12.27 Meded. t.b.v. land- en tuinbouw; 12.30 Nws; 12.40 Overheidsvoorlich ting; 12.50 Religieus- nieuws;- 13.00 Vliegende schijven: ver zoekplaten voor de militairen; 14.00 Familieprogr.; 16.30 Franse les; 17.00 Voor de tieners; 18.00 Lichte orkestmuziek en zangso listen; 18.20 Licht instrumentaal combo; 18.40 Volksliedjes; 19.00 Nws; 19.10 Akt.; 19.30 Liedjes- progr.; 20.30 Nord-Ring 1966: Muziekshow in samenwerking met zeven Noordeuropese landen, vanavond: Stockholm; 21.30 Ver- zoekplatenprogr.; 22.10 Een spel letje met grammofoonplaten; 22.30 Nws; 22.40 Overweging; 22.45 Goal.muzikaal sport programma; 23.5524.00 Nws. HILVERSUM II: 7.00 Nieuws, ochtendgymn. en social, strijdl.; 7.23 Lichte gram.; 7.55 Meditatie; 8.00 Nws; 8.10 Lichte gram.; 9.15 Klass. gram.; 10.00 Gevar. progr.; (Om 11.00 Nws); 12.15 Praatje; 12.27 Meded. t.b.v. land- en tuin bouw; 12.30 Aktueel sportnws; 13.00 Nws; 13.10 VARA-Varia; 13.15 Lichte gram. voor de teen agers; 14.15 Voor de twintigers; 14.55 Radio Jazz Magazine; 15.25 Klankbeeld over de Utrechtse politie; 16.00 Nws; 16.02 Lezing DOOR JEAN NE AL 9) „Hé, Paps," vroeg ze, „over wie gaat dat rapport en waarom noemt u de man onnodig ge- wichtigdoend, eigengereid en „Daar heb jij niets mee te maken, kindje. Je bent me een brutaaltje, hoor, om zo maar over mijn schouder naar gehei me rapporten te staan gluren." „Die kunnen me niets sche len," antwoordde ze. „Ik kwam alleen hier omdat ik me een zaam voelde en me verveelde." Ze zweeg een ogenblik. Toen: „Paps, weet u, u bent de enige interessante man hier." Weer een pauze. „Nog geen teken van leven van Malcolm. „O, is het dat, hè?" lachte haar vader. Hij werd weer ernstig en legde zijn arm om haar middel. „Heb ik het goed dat je enige belangstelling toont in mr. Ver non?" Myra kroop in haar schulp terug. Ze wilde zeggen dat ze hoegenaamd geen belangstelling had voor mr. Vernon, maar ze wist dat dat niet waar was. „Ik mag hem wel", zei ze zacht. „Is dat alles?" Myra was nog op haar hoede, bang om te veel te laten blij ken van haar gevoelens. „Ik vroeg me alleen af, wan neer hij hier zou komen." „De eerste paar dagen nog niet, denk ik. Hij had eerder verlof moeten vragen als hij van plan was hier te zijn toen jij thuis kwam." „Het geeft niet." zei Myra en draaide zenuwachtig aan een knoop van haar mantelpakje. „Het is alleen maar dat ik het liefst met hem tennis." Er was iets in de toon van haar stem die deed vermoeden dat ze boos was. En dat was ze eigenlijk niet. Ze vond het ver velend dat ze vragen moest stel len die niet nodig geweest zou den zijn als Malcolm geschreven had of gekomen was. Ze keerde zich af en zag toen de blik in haar vaders ogen. Die blik vroeg om in vertrouwen genomen te worden. Ze keerde zich weer om en kuste hem warm. „Later vertel ik u alles over Malcolm, paps. Op het ogenblik is alles zo vaag en zo onzeker." Myra kon nauwelijks geloven dat het slechts enkele dagen ge leden was dat ze aan boord van de „Marseillaise" had staan den ken dat het haar liever zou zijn als Malcolm niet aan de kade niet in Parijs zou zijn om haar thuis te ontmoeten. En nu liep ze zich af te vragen hoelang ze het zonder hem nog zou kunnen uithouden. Ze verlangde naar hem en naar niemand anders. Hij was de enige die zij nodig had. Myra vroeg zich verwonderd af of andere mensen erin slaag den him gevoelens te verbergen. Zij kon het zo moeilijk. Het scheen alsof er ergens in haar hoofd een soort orkaan woedde die alles ondersteboven smeet. Het leven zou een onmogelijk iets worden als ze de helft van haar tijd zoek bracht met naar hem te verlangen en de andere helft met het denken dat ze wil de dat ze nooit van hem ge hoord had. Het was absurd der gelijke gevoelens en gedachten tegelijkertijd te hebben. Maar het was toch zeker wel mogelijk om kalm te blijven zelfs als je verliefd was? Ze was toch al tijd kalm geweest. Een jaar ge leden had ze nooit last van on rust en tobberijen gehad. Toen wist ze altijd precies wat ze wil de. Ze was toen nog een vrij onbezorgd meisje. Nu was ze niet langer vrij en begon haar individualiteit te verliezen. Ze was niet langer dezelfde Myra en ze was aan het transforme ren ze werd iemand anders. Liefde had dat gedaan. Ja, je kon sentimenteel zijn over de liefde of je kon cynisch zijn. Je kon er zelfs minder vleiende opmerkingen over ma ken, maar er zat veel meer ach ter dan je zo op het eerste ge zicht dacht. Liefde had iets, een zeker gewicht. Het was iets be- zou zijn om haar af te halen en langrijks, dat veel meer invloed op je leven had dan je verwacht te. Liefde was iets sterks, veel sterker dan je gemeend had. En zonder het zelf te willen werd je erdoor aangegrepen. Je werd er eigenlijk door overwonnen. Dat was het. Op zich was dat een prettige sensatie die je goed deed ergens diep in je hart. Maar Myra had nog niet het stadium bereikt, waarin ze zich dat wilde toe geven. Tot nu toe betekende die liefde niets anders dan dat je een heleboel verloor en er bitter weinig voor terugkreeg. Boven dien scheen die liefde je weker en zachter en vooral zwakker te maken inplaats van sterker Nee, alles bij elkaar genomen was het toch niet zo'n prettige sensatie. Maar transformaties, overplantingen zou je het haast noemen, waren nooit plezierig voor het voorwerp dat overge plant werd. Bovendien had ze Malcolm in geen eeuwigheid gezien en mis schien was dat de reden wel voor haar absurde gedachten. Ze schudde het hoofd en pro beerde de gedachte aan hem uit haar hoofdje te bannen. „Waarom laat u me niet eens tonen hoe goed ik chaufferen kan, paps," zei ze. „Ik ben een echt goede chauffeuse," Haar vader had zijn papieren opgeborgen en er was op het ogenblik niet veel te doen. Hij knikte. „Goed, kindje, ik zal eens komen kijken." Arm in arm gingen ze naar beneden. (Wordt vervolgd.) Londen: Een S-tons Commer, voorzien van hefbak, welke door Olympic Airways in gebruik is genomen. De wagen is speciaal ontworpen om een vliegtuig snel te laden of lossen. 1 In de eerste zes maanden van 1966 zijn op het Indonesische eiland Lombok naar schatting 10.000 mensen van honger om gekomen, zo heeft de Indonesi sche ambassade in Canberra woensdag officieel bekendge maakt. Honderden wezen, die al drie maanden geen hap rijst hebben gehad, dwalen nog steeds door het rampgebied. In de bekend making wordt verder gezegd, dat de bevolking nog steeds slakken en kiemplantjes eet, terwijl de rijke landeigenaars weldoorvoed vee houden. De ambassade wijt de hongersnood aan „de uitbuiting van de ene mens door dë'andere" en zegt dat de gouverneur van 't eiland is ontslagen omdat hij hier niets tegen gedaan heeft. Als er niet gauw rijst op het eiland komt, staan rond 23.000 mensen voor de hongersnood, aldus de ambassade. Op 27 augustus meldde het r.k. nieuwsblad „Kompass", dat er op Lombok 50.000 mensen van honger zijn omgekomen. De hongersnood was veroor zaakt door een langdurige droog te en een pokken- en malaria epidemie. Een kapitein-luitenant-ter-zee van de Deense marine is tot twee weken militaire detentie veroor deeld omdat hij onder invloed van sterke drank zijnde een tas met geheime documenten bij een worstjeskraam had laten staan. Sir Ranulph TwistletonWy- kehamFiennes, een 22-jarige luitenant bij een beroemd Brits cavalerie-regiment, is in Salis bury tot 500 pond sterling boete veroordeeld omdat hij aan het hoofd heeft gestan van een groepje mannen dat in juni een „aanval" met brandbommen heeft uitgevoerd op het decor van een Amerikaanse filmmaat schappij. Sir Ranulph en drie andere mannen bekenden de aanval te hebben beraamd uit protest tegen „uitputting van het En gelse platteland" door de „Twen tieth Century Fox" bij de op namen van de film „Doctor Doolittle". De filmmensen had den de dorpelingen van Castle Combe (Wiltshire) geërgerd door het landelijke dorpje voor de film om te toveren in een vissersplaats met een haven in de hoofdstraat. Na een 24-uursstaking tegen NEDERLAND II: 20.00 Nieuws PlaFFln..^_an d,e .r®SprinS om de in 't kort; 20.01 De zaak Het Baccarat schandaal: beroemde Engelse rechtszaak; 20.05 Licht programma; 21.40 Katechismus voor volwassenen; 22.0522.10 Journaal. over een aktueel onderwerp; 16.15 Oude gram.; 16.45 Lezing; 17.00 Salonorkest; 17.30 Radio- weekjournaal; 18.00 Nieuws en commentaar op het nieuws; 18.20 Klass. operamuziek (gr.); 19.15 Boekenwijsheid; 19.35 Liedjes programma; 20.00 Nieuws; 20.05 Nws; 20.05 Metropole-orkest met solisten; 20.40 Een spel van twee druppels water, hoorspel; 21.30 Licht ensemj^le; 21,50 .Muziek- 'revue; Z2."40Pleih "ën publiek, programma over het Leidse- plein; 23.5524.00 Nws. HILVERSUM III: 9.00 Nieuws; 9.02 Orkestraal allerlei (gr.); 9.30 Leger des Heilsmuziek (gr.); 10.00 Nws; 10.02 Klass. gram.; 10.30 Lichte gram.; (11.00 Nws); 12.00 Nws; 12.02 Variant: akt., rep. en veel muziek; 13.00 Nws; 13.02 Tienerama; 14.00 Nws; 14.02 Velvet voices; 14.30 Op tiener- toeren; 15.00 Nws; 15.02 Kiosk; 15.30 Nederlandse orkesten en solisten (gr.); 16.00 Nws; 16.02 Lichte muziek; 17.00 Nws; 17.02- 18.00 Sportshow: een bonte men geling van reportages, uitslagen, commentaren en lichte plaatjes. BRUSSEL (VI.): 12.00 Nieuws; 12.03 Amus. muz.; 12.40 Weerber., meded., programma-overzicht en S.O.S.-ber. voor schippers; 12.45 Filmmuziek; 12.55 Buitenlands persoverzicht; 13.00 Nieuws en weerber.; 13.20 Lichte muz.; 14.00 Nws; 14.03 Filmkroniek; 14.40 Amus. muz.; 15.00 Nieuws; 15.03 Gevar. muz.; 16.00 Amus. progr.; 17.00 Nws, weerber. en meded.; 17.10 Kleinkunst uit Vlaanderen en Nederland; 17.35 Amus. muz.; 18.00 Nws; 18.03 Voor de sol daten; 18.28 Paardesportuitsla- gen; 18.30 Taalwenken; 18.32 In de kijker; 18.45 Sport; 18.52 Taai- wenken; 18.55 Lichte muziek; 19.00 Nws, weerber. en radioma gazine; 19.40 Tophits; 20.00 Con cert; 21.00 Showprogr.; 22.00 Nws en ber.; 22.15 De zeven kun sten; 22.30 Tophits; 23.00 Lichte muziek; 23.30 De nachtvlinders; 23.55—24.00 Nws. Televisieprogramma's. NEDERLAND I: 16.00 The Beatles, tekenfilm; 16.20—17.30 Voor de jeugd; 19.00 Nieuws in 't kort; 19.01 Pipo de Clown; 19.05 Popeye, tekenfilm; 19.10 De Beatles in het Shea-stadion, film reportage (Amerikaanse televi sie); 20.00 Journaal en weer- overzicht; 20.20 AVRO's week endshow; 21.00 De fantastische avonturen van het ruimteschip Orion (1), t.v.-film; 22.00 Een avondje uit met. Corry, show programma; 22.45 Journ.; 22.50 23.25 Reportage van de Horse of the Year-show te Londen. BELGIE (VI.): 18.55 Zandman netje; 19.00 Flipper; 19.25 Auto- rubriek; 19.55 Hier spreekt men Nederlands; 20.00 Nieuws; 20.25 Grindl, meid voor alle werk, t.v.- feuilleton; 20.50 Septet: amus. progr.; 21.25 Echo; 21.55 De on- kreukbaren, politiefilm; 22.45 Nieuws. toekomstige leiding van de staatswerven in Triëst te vesti gen in plaats van in Genua, zo als aanvankelijk was voorgesteld, is het tot ongeregeldheden tus sen stakers en politie gekomen. Betogers gooiden met stenen naar de politie die traangas ge bruikte en tweehonderd perso nen arresteerde. (ADVERTENTIE) Een platenbonis alttW.nM& l

de Vrije Zeeuw | 1966 | | pagina 9