PROVINCIAAL NIEUWS „Dag der strijdkrachten in Indonesië De laatste sloop te Sluiskil SK0DA1000MB NIH695 POCKETS SOEKS» SNIKKEND OP HELDEN.KERKHOF Het oude stationsgebouw nam een stukje dorpshistorie mee Huisartsen stellen verdubbeld honorarium per ziekenfonds patiënt voor Pagina 2 DE VRIJE ZEEUW Vrijdag 7 oktober 1908 VERHOGING VAN DE VEERTARIEVEN Terneuzen Verkeersongeval Examen Nederlands M.O. Jachthaven gesloten Aardenburg Nieuwe gemeentebode Winkelweek Axel Vrachtauto in het kanaal Ontspannings bijeenkomsten in ,,'t Trefpunt" Breskens Verkeersongevallen Benoeming Aanvoer vismijn Brouwershaven Burgemeester Vermeulen met pensioen Oostburg Vergadering gemeenteraad Retranchoment De straatverlichting Sas van Gent Huldiging jubilarissen Vernieuwing stationsgebouw E.H.B.O.-cursus Sluis Bejaarden op bezoek St. Jansteen Congres invalidenbo.nd AGENDA IWiituut stsSte Tussen de vrouwen Vervelend gedoe' Boekhandel VAN DE SANDE „Baardaap" Mariniers vielen studenten aan Bezoek aan de vloot Blad wil doodstraf tegen Soekarno Soebandrio niet naar begrafenis van zijn vader Er bestaat een grote kans dat de tarieven voor de veren op de Wes- terschelde per l januari 1967 zul len worden verhoogd. Met het oog op de financiële po sitie van het rijk zou de minister van verkeer aan G. S. reeds een tip in die richting hebben gegeven. Een en ander houdt verband met de toenemende exploitatietekorten op de veerdiensten, welke voor rekening van het rijk komen. Dit jaar verwacht men een tekort van ruim zeven miljoen gulden. De mi nister acht het verantwoord dat zij die van de veerdiensten gebruik maken, hun aandeel in het tekort bijdragen, temeer daar de tarieven sedert 1958 geen verandering heb ben ondergaan. Donderdagmorgen om negen uur werd op het zebrapad nabij de kruising Kerkhoflaan-Axelsestraat mevr. M. P. V.--W. tê Terneuzen bij het oversteken van de Axelsestraat aangereden door de bromfietser K. de K. uit Zaamslag, die in de richting van de brug reed. Op advies van dokter Nijsten die de eerste hulp verleende, werd mevr. V. naar het julianazieken- huis overgebracht. Aan de gemeentelijke univer siteit te Amsterdam is geslaagd voor de akte Nederlands M.O.- B. mej. M. A. de Bruijne te Ter neuzen. De zeil- en motorjachten wel ke gedurende het nu voorbije zeilseizoen aan de steigers van de Terneuzense jachthaven ge meerd lagen, zijn weer naar de winterbergingen gebracht. Het laatste weekend was het zo ver dat ze alle opgeruimd waren. Het Nederlandse gedeel te van de steigers is donderdag middag opgeschut en in de vluchthaven geborgen. Het Bel gische deel (Gentse club) zal bij het eiland te Sluiskil wor den „opgelegd". Het is voor de zeilers een goed seizoen geweest. De zeil jachten hebben heel wat zee mijlen „achter de boeg" en de motorjachten hebben menig liter tje olie en benzine verslonden. Het is nu weer „leeg" in de haven. De binnenschippers zul len er niet rouwig om zijn. De heer G. C. Veraart uit Eede werd door B en W benoemd tot gemeentebode in de vacature, ontstaan door het overlijden van de heer De Wispelaere. Deze laat ste was alleen bode met een ge deeltelijke dagtaak. De heer Ver aart krijgt een volledige dagtaak en fcrijigtt de rang van bode- schrijver. De Aardenburgse winkeliers vereniging houdt van 14 t/m 29 oktober een winkelweek. Bij hun aankopen ontvangen de klanten een gratis lot. De verlotingen staan op naam van de plaatse lijke muziekverenigingen en de V.V.V. In die week zullen de win kels tot 8 uur geopend zijn en 's zondags tot 7 uur. Donderdagmiddag om 4.45 uur is op de Axelse Sassing een vracht auto in 't kanaal terechtgekomen. Een met zand geladen vracht auto, bestuurd door J. L. uit Sint Phllipsland, reed over de industrie weg zuid in de richting Axel. Toen de chauffeur voor enige gepar keerd staande auto's naar links moest uitwijken, kwam de vracht auto met het voorwiel in de zachte berm terecht en zakte zijdelings in het kanaal. Door het open portierraam kon de chauffeur de auto verlaten en hij kwam er, dank zij zijn grote kalmte, met een nat pak vanaf. De vrachtauto, die met zijn wie len omhoog in het kanaal lag, is door een kraanwagen op de kant gezet. De aetiviteitencommissie voor het dienstencentrum ,,'t Tref punt" heeft zich in de afgelopen week beraden over de bijeenkom sten, die in het aanstaande win terseizoen zullen worden georga niseerd. Men is er in geslaagd het vol gende programma samen te stel len: Woensdag 12 oktober, aanvang 19.30 uur: dia-vertoning over Israël door de heer J. de Vries: woensdag 23 november om 19.30 uur: filmvertoning over de offi ciële opening van ,,'t Trefpunt" en 20 januari j.l. en andere inte ressante opnamen in en om Axel; dinsdag 6 december, aan vang 2.30 uur: Sinterklaasmid dag; donderdag 22 december, aanvang 2.30 uur: Kerstfeest-vie ring. Op bovenstaande middagen en avonden zijn alle bejaarden uit Axel welkom. Indien er verenigingen of orga nisaties zijn, die een bijdrage menen te kunnen geven voor de bejaarden, dan houdt de commis sie ziclh aanbevolen. Op de rijksweg nabij de veer haven kwamen twee brommers met elkaar in botsing, toen zij elkaar passeerden. De brom mers werden bestuurd door A. E. uit Groede en P. R. uit Groe- de. E. liep een hersenschudding op. C. W. uit Breskens reed met zijn bestelauto bij de oprit Lan- geweg—rijksweg tegen 'n licht mast. Zowel de lichtmast als de auto werden beschadigd. De heer Cl. Blaakman, voor heen haltechef der Z.V.T.M. te Breskens, is met ingang van 1 oktober benoemd tot dienstlei der met standplaats Axel. Aan de gemeentelijke vismijn te Breskens zijn in de week van 25 september t/m 1 oktober aan gevoerd: 23.007 kg exportgarna len, 1518 kg pellerijgarnalen, 125 kg bot, 2288 kg schar, 4883 kg schol, 6595 kg tong, 314 kg tarbot, 285 kg poon, 17 kg haai, 98 kg rog, 3079 kg kabeljauw. 301 kg wijting, 118 kg onver kochte bot en 141 kg onverkoch te garnalen. Bij koninklijk besluit is aan de heer A. H. Vermeulen op zijn verzoek in verband met het be reiken van de pensioengerech tigde leeftijd met ingang van 1 november 1966 eervol ontslag verleend als burgemeester der gemeente Brouwershaven met dank voor de als burgemeester bewezen diensten. De gemeenteraad van Oostburg kwam in openbare zitting bijeen. Op verzoek van de heer H. L. Storm werden enige wijzigingen aangebracht in de notulen. De heer Storm wees er voorts op dat het van belang geacht moet worden, dat een zuivere punctuatie van be lang is voor een juiste weergave vap het gesprokene. Ingewilligd werd een verzoek van de heer H. Vis om verlenging van de hem verleende vergunning voor een kiosk voor de verkoop van patates-frites en consumptieijs. De bunker aan de Zandstraat zal worden verhuurd aan het water schap „Het Vrije vafn Sluis" voor het opbergen van het archief. Een strookje grond op de hoek van de WeststraatOudestad werd gekocht van de heer E. J. van der Waag ten behoeve van het doortrekken van een trottoir. De splitsing tussen de Mr. Risseeuw- straat en de Trageldam zal een voorrangssplitsing worden. Hierna volgde een aantal benoe mingen in raadscommissies. In de commissie van advies inzake de woonruimtewet krijgen zitting: W. C. F. de Coene, E. Dekker, J. San- derse en C. J. Goedhals. Vertegen woordiger en plaatsvervanger naar de vergaderingen van de water leidingmaatschappij zijn de heren A. P. Modde en J. Barendregt. In de Oostburgse Credietbank zal de gemeente vertegenwoordigd zijn door W. C. F, de Coene, E. Dekker en H. Broodman, voor het buitengewoon onderwijs de heer D. Geuze en in de schooiartsendienst D. Geuze en de burgemeester als zijn plaatsvervanger. De straatverlichting van Re- tranchement is het laatste jaar aanmerkelijk verbeterd. Verschei dene lampen werden door sterkere vervangen terwijl 't aantal nacht branders werd uitgebreid. Dezer dagen werd de verlichting van de Nieuwstraat eveneens uit gebreid. Geconstateerd kan worden, dat de proef met de nachtverlichtir"- pedurende de drukke zomermaan den, waarbij alle lampen bleven branden tot de morgenschemering, volledig heeft voldaan. De N.V. Stijfsel- en Glucose- fabrdek „Sas van Gent" gaat zaterdag haar jubilarissen huldi gen. Het zijn de heren F, L, Slook, R. Helderweirt en M. Poppe. De heer Slock komt uit Assenede. de heer Helderweirt uit Zelzate en de heer Poppe uit Sas van Gent. Zaterdagmorgen a.s. om 11 uur zal de huldiging van de jubilaris sen, die elk 40 jaar in dienst zijn, plaats hebben in aanwezigheid van hun echtgenoten in 't sociaal gebouw van de stijfselfabriek. Tevens zullen daarbij aanwezig zijn de voorzitter van de raad van bestuur van de N.V. de heer C. W. Hoffmann, de directeur van Corn Products Groep in Neder land, de heer H. Gras, en de an dere leden van de directie. Ook zijn uitnodigingen verzonden aan B en W van de gemeenten Sas van Gent, Zelzate en Assenede. Leden van de staf en vertegen woordigersvan de ondernemings raden zullen deze plechtigheid biiwonen. Deze huldiging zal een voort zetting vinden tijdens 't fabrieks- feest op zondag 9 oktober a.s. Het gezelschap-Coos van de Velde verzorgt een show en na afloop is het bal. Nog een klein gedeelte van het oude stationsgebouw in Sas van Gent staat overeind. Hierin hui zen momenteel de beambten, de douane en de rangeerder. Over enkele weken zullen zij het nieuwe gebouw betrekken, waaraan de laatste hand wordt gelegd. Een laag modern kantoor zal dan plaats bieden aan de mensen van N. S. in Sas van Gent en aan de douaneambtenaren. Dinsdag 4 oktober is in onze gemeente weer een nieuwe E.H. B.Oi-cursus gestart. De cursus omvat 26 lessen. De lessen wor den gegeven door dokter E. J. du Puy uit Sas van Gent. Het pa tronaatsgebouw in de Noord straat fungeert als leslokaal. Een 40-tal bejaarden uit Bres kens bracht een bezoek aan de stichting „Rozenoord" te Sluis, waar zij werden rondgeleid door de heer J. P. J. Wage, directeur van „Rozenoord". Deze vertelde ook een en ander over het doel van „Rozenoord" en over de da gelijkse gang van zaken. Mevr. M. Niermans—Gosseije bracht de heer Wage dank voor de gast vrije ontvangst. De Nederlandse katholieke invalidenbond afdeling Zeeland zal op zaterdag 15 oktober het jaarlijkse congres houden. Dit congres zal plaatsvinden in de V.G.L.O.-school „Maria Goretti" in St. Jansteen. De dag wordt geopend om 10.30 uur met een mis. Om half twee begint de jaarvergadering, waarop naast de gebruikelijke punten een inleiding over de revalidatie zal worden gehou den. 's Middags om 4 uur wordt een ontspanningsprogramma aan geboden, dat wordt verzorgd door het cabaretgezelschap „De Hoepel" uit Terneuzen. President Soekarno weende toen hij woensdag een bezoek bracht aan de graven van de zes generaals, die bij de mislukte staatsgreep van een jaar geleden werden vermoord. De president stond, zichtbaar aan grote gemoedsbeweging ten prooi, te snikken bij de graven op het helden kerkhof aan de buitenkant van Djakarta. Hij transpireerde ook hevig toen hij bloemblaadjes strooide over de graven van Achmand Yani, die destijds de legerleider was, en de an deren Het onder toezicht van het leger staande officiële persbureau Antara vermeldde dat dit voor het eerst was sedert de staatsgreep, dat Soekarno zijn pelgrimage naar het Kalibata-kerkhof maakte. .■'■k XNV Het personeel van de „mar- chandise" stopte even cm met het laatste restje van „Geut. Terneuzen" op ons plaatje te staan. Donderdag begon het slopers bedrijf De Smet met het laatste sloopkarweitje te Sluiskil Na het verdwijnen van twee scholen, één kerk, zes café's en vele huizen was nu het oude sta tionsgebouw bij de brug aan de beurt. Het viel als een offer aan (ADVERTENTIE) ZATERDAG 8 OKTOBER TerneuzenLuxor-Theater, 8 uur: „De held van het kamp Singapore". ZONDAG 9 OKTOBER Terneuzen: Luxor-Theater, 2.30 uur: „De grote veldtocht der Sioux"; 5 en 8 uur: „De held van het kamp Singapore". het „nieuwe" Sluiskil. Het was al lang niet meer in gebruik, omdat er geen personentreinen van de lijn GentTerneuzen meer pas seerden. Het was oud en vervallen en het stond praktisch op zijn „einde" te wachten. Toch is er een stuk oude Sluiskilse dorpshistorie mee verdwenen. Velen hebben jaren geleden in de wachtkamer de komst van de trein naar of van Gent afgewacht. Hoofd zakelijk arbeiders en scholieren waren het. De maandag was in lang vervlogen dagen de dag dat men er patiënten kon aantreffen, op weg naar de bekende dokter Mobielde in Gent. Des zondags passeerden er de „krabbentreinen". Heel veel Bel gen kwamen toen per trein naar Terneuzen om krabben te vissen. Nog heden ten dage doet de mop de ronde dat, als de trein op „Koei- schorre" floot, de krabben in Ter neuzen de wijk namen naar de overkant van de Schelde. Veel schoolreizen zijn van Sluis kil uit per trein ondernomen en zelfs de goede Sint is er menig maal verwelkomd, wanneer hij een bezoek kwamen brengen bij de schoolkinderen. In de eerste dagen na de bevrij ding rustten er Canadezen uit van de vermoeienissen van de strijd. Het is allemaal verleden tijd. Met deze afbraak is de laatste her- De herdenking vond plaats in het raam van de viering van de „dag der strijdkrachten". Soekarno bad bij de graven en bedekte in een innering aan de bebouwing langs de westelijke zijde van het kanaal verdwenen. Straks zal ook de Lely- brug er aan moeten geloven en dan, ja dan is Sluiskil het oude en ver trouwde Sluiskil niet meer. Dan blijft er om met de heer Colsen te spreken, alleen nog maar een „pontje" over (ADVERTENTIE) 'n felle (0-80 km in 14 sec.) snelle (125 km/u) sterke (kooiconstructie) zuinige (1 op 14) mooie ruime vierdeursauto voor 'n schappelijke prijs inclusief verwarming, rolhoes, ruitesproeïers, passeerlicht, parkeerlicht, stuurslot, kindersloten, zonnekleppen, kleer- haakjes, 3 asbakjes, slaapbanken, laadvloer, radiale banden, gereedschap, rubber bumperrozetten, gebittacte carrosserie. Vraag nadere inlichtingen of gratis proefrit aan bij: Gar. Cappendijk, Axelsestraat 174, Terneuzen. tel. 2030 Het bestuur van de landelijke huisartsenvereniging heeft gis teren bij de ziekenfondsorgani saties voorstellen ingediend met betrekking tot de honorering van de huisartsenhulp. Deze voor stellen behelzen onder meer een vergoeding per ziekenfondsver zekerde van gemiddeld 38, (thans ƒ19,67) per jaar. Op het ogenblik maken de kosten voor huisartsenhulp tien procent uit van de totale kosten van de ziekenfondsen. Een ver dubbeling van de vergoeding aan de huisarts zou een verho ging van de ziekenfondspremie met ongeveer 0,6 procent nood zakelijk maken. De voorstellen van de huis artsen komen op de eerstvolgen de onderhandelingsbijeenkomst met de ziekenfondsorganisaties, op 11 oktober aanstaande, ter tafel. Om het abonnementstarief te kunnen berekenen, heeft de L. H. V. een schema opgesteld, waarin als vergelijkingsobjekt een arts in overheidsdienst, na melijk een hoofdgeneeskundige- A is gekozen, die na een aantal dienstjaren een honorarium ont vangt van 32.894, De uit 1955 daterende honore- ringsstruktuur is gebaseerd op het inkomen van een bedrijfs arts. De L. H. V. prefereert nu een arts in overheidsdienst, om dat veranderingen in diens sa laris gemakkelijker zijn te con troleren. De L. H.V. heeft berekend, dat de gemiddelde arts met een ge middelde praktijk van 2500 pa tiënten (men gaat daarbij uit van het gelijke tarief dat men volgens de voorstellen wil in voeren voor ziekenfonds- en an dere patiënten) bruto 94.000 gulden moet verdienen om aan een netto-honrarium (bruto mi nus praktijkkosten) van ruim 71 mille te komen en aan een „verteerbaar' inkomen (netto minus premies, sociale voorzie ningen en belastingen) van 30.000 gulden per jaar. Bij de huidige regeling is het verge lijkbare verteerbare inkomen 24.500 gulden en het netto-inko men 45.835. De onkosten (in clusief assistentie) worden thans gesteld op ruim 19.100 gul den en in het nieuwe schema op 24.000 gulden. Uitgaande van het salaris van een hoofdgeneeskundige heeft de L. H. V. in haar rekenschema een toeslag van 20 procent opge nomen voor de bereidheid, 24 uur per werkdag beschikbaar te zijn en voor de extra-belasting van de huisarts en zijn gezin. Bovendien tellen de artsen bij het basisbedrag een toeslag van 13,45 procent op, omdat zij niet zoals de hoofdgeneeskundige 223, maar 253 dagen per jaar werken. Een derde toeslag, die voor sociaal economische onze kerheid en verminderde rechts positie, stellen zij op 15 procent. In de voorstellen is ook reke ning gehouden met het mogelijk maken van een oudedagsvoor ziening. De L. H. V. baseert zich daarbij op de overheidsregeling (algemeen burgerlijk pensioen- pmotioneel gebaar het gelaat met beide handen. Er werd een minuut stilte in acht genomen ter herden king van de vermoorden. Toen hij langs het graf van Sjah- rir, Indonesië's eerste premier die eerder dit jaar in ballingschap in Zwitserland is overleden, kwam, bleef Soekarno daar ook even staan, legde zijn hand op de graf steen en strooide er bloemen op. Bij de plechtigheid waren vele officieren van de strijdkrachten onder wie alle chefs van leger, ma rine, luchtmacht en politie, aan wezig en verder een groot aantal ambassadeurs en ook een Maleisi sche militaire afvaardiging. Er waren geen Chinese diplo maten bij de plechtigheid, maar drie uur daarna kwamen zij wel opdagen op een „alkoholvrije" ont vangst In de tuin van het Merdeka- paleis in Djakarta. Hier zag men Soekarno, gezeten tussen de vrouwen van de buiten landse vertegenwoordigers, weer lachen en grapjes maken. Er wa ren een vijfhonderdtal gasten. De president vroeg officieren en In donesische dames op het podium Indonesische en Engelse liedjes te zingen. Anders, dan bij vorige gelegen heden kregen de gasten alleen al coholvrije dranken aangeboden Buitenlandse gasten noemden het een „kleinburgerlijk en uiterst ver velend gedoe". Toen de band van de marine "het Bersoekaria-lied in zette, waarvan de tekst vorig jaar door Soekarno werd geschreven, werd er geroepen „oude orde". Het door de president opgetrommelde koor van leden der strijdkrachten zong wel de woorden „Indonesië is anti-necolim", maar liet de woor den „er is voedsel genoeg in Indo nesië" weg. Soekarno sloeg de maat bij het zingen en scheen zich goed te amuseren, terwijl leger leider Soeharto, die thans in feite de macht uitoefent, een dertig meter verderop aan een ander ta feltje met zijn rug naar de presi dent gekeerd zat. Geen der strijdkrachten-chefs zat bij Soekarno aan diens tafel. Een der buitenlandse diplomaten die wel in het gezelschap van Soe karno was, dommelde zoetjes aan in, terwijl de band op aanwijzing fonds) met een eigen premie-af dracht van 7,9 procent en een premietoeslag van 16,1 procent. Een gemiddeld honorarium van 38 gulden per patiënt, zou in een praktijk met 2500 patiën ten neerkomen op een totaal bruto-honorarium van 30.000, daordat zij van dit bedrag af trekken: sociale voorzieningen pensioen 10.535), premie A.O.W. en invaliditeit (ƒ4.068), belastingen 26.087) en prak- tijkonkosten (ƒ24.000). In hun voorstellen zeggen de artsen, dat een normale dagtaak van een huisarts de integrale zorg voor 2500 patiënten omvat. Onder deze integrale zorg wordt naast de gewone verrich tingen onder meer het bezoek aan patiënten in ziekenhuizen, een actief contact met behande lende specialisten, de wijkver pleegsters, maatschappelijk werksters en zielzorgers, alsme de een intensiever contact met de gezinnen verstaan. De L. H. V. baseert een norma le dagtaak op gemiddeld 3 spreekuurconsulten en ander halve visite per patiënt per jaar en stelt daarbij een spreekuur- bezoek op gemiddeld 7,5 en een visite thuis op 15 minuten. Een en ander komt neer op een dag taak van acht en een half uur (inclusief een uur voor admini stratie, telefoongesprekken e.d.). (ADVERTENTIE) van de president het en# Indone sische lied na het andere speelde. Slechts één keer gingen enkele der gasten een dansje maken op het grasveld voor de plaats van de president. Zo danste o.a. de Ne derlandse ambassadeur de heer E. Schiff met een voormalige Indone sische schoonheidskoningin. De Chinese diplomaten zaten met strakke gezichten te kijken. „He baardap, kom je uit Cuba", rieo Soekarno tot de Nederlandse persfotograaf Ed van der Elsken, toen deze woensdag opnamen maakte van de narade ter gelegen heid van de „dag van de strijd krachten". De fotograaf moest op de tribune komen, waar hij met de oresident met de armen over el- kaars schouders voor zijn collega's moest poseren. On een later gehouden ontvangst in de paleistuin maakte de presi dent ODnieuw grappen over de baard van de fotograaf. Toen hij aan de baard ging trek ken, deed Van der Elsken alsof hij het staatshoofd een opstopper wil de geven, 's Avonds overhandigde de fotograaf aan Soekarno een door hem vervaardigd fotoboek. In het gezelschap van de presi dent bevond zich woensdag ook dr. E. van Konijnenburg, een voor malig directeur van de K. L.-M., die veel heeft gedaan voor een ver betering van de verstandhouding tussen Indonesië en Nederland. Een twintigtal Indonesische ma riniers heeft woensdagavond in Djakarta het hoofdkwartier van een studentenorganisatie aangeval len en daarbij schoten in de lucht gelost. Vijf studenten liepen ver wondingen op. Twee van hen moesten in een ziekenhuis worden opgenomen. Het schijnt dat de mi litairen wraak wilden nemen voor drie van hun makkers, die eerder op de dag op het terrein van de universiteit door studenten waren mishandeld. De studenten hebben onmiddel lijk een protest ingediend bij de commandant van hét- korps ma riniers, generaal Hartono, dié kort daarna bekend liet maken dat een aantal van de bij het incident be trokken militairen was aangehou den en werd ondervraagd. Pantser wagens zijn bij de universiteit op gesteld om nieuwe ongeregeld heden te voorkomen. Soekarno heeft donderdag bij 'n bezoek aan de vlootschouw in de haven van Tandjong Priok gezégd dat „de geschiedenis zal uitmaken of Soekamo een goed of een slecht leider was". De president, die in gezelschap was van generaal Soeharto, werd onderscheiden met de „hitoe kentjana", die normaal wordt uitgereikt aan leden van onderzeebootbemanningen die zich verdienstelijk hebben gemaakt. Voorzover bekend is de Indonesi sche president nog nooit op een onderzeeboot geweest. Bij deze gelegenheid pleitte Soe karno voor „een vloot die gemak kelijk alle eilanden in de Stille Oceaan kan bereiken, niet voor ex pansiedoeleinden, maar alleen voor de defensie en duurzaamheid van onze revolutie". Volgens de pre sident bezet Indonesië een sleutel positie tussen Azië en Australië en tussen de Indische Oceaan (die hij de Indonesische Oceaan noemde) en de Stille Oceaan. Het onafhankelijke in Djakarta verschijnende blad „Operatie" schreef donderdag dat président Soekamo „ter dood moet worden veroordeeld, als voldoende bewij zen voor zijn misdaden kunnen worden gevonden". Als Soekarno's „misdaden" noemde het blad het „schenden van zijn eed, schending van de grondwet en andere daden waardoor de communistische par tij in staat was gesteld de greep naar de macht te doen". Het blad noemde Soekamo „een kwakzalver die rommel als genees middel verkocht". De voormalige Indonesische mi nister van buitenlandse zaken, dr. Soebandrio, die terecht staat we tens zijn aandeel in de mislukte staatsgreep, heeft donderdag geen toestemming gekregen de begrafe nis van zijn woensdag in Malang overleden vader bij te wonen. Zoals bekend wordt het proces tegen Soebandrio vandaag voort gezet met het verhoor van twee getuigen a decharge.

de Vrije Zeeuw | 1966 | | pagina 2