Kom naar Albert Heijn Amandel BEURSOVERZICHT en zie dat bij AH uw échte voordeel ligt! UTHUUSS (1068 gram) grams De AH Prijzen-Bril past precies op uw fijne neus voor kwaliteit VACUUM VERPAKT Donclèrdag 6 oktober 1966 Pagina 5 Rassenstrijd in de Verenigde Staten Botenbaas verdronken Pokken op Sumatra Scheepsbotsing nabij Dordrecht: één dode 100 voor blik kwaliteit V C.'/ INTERNATIONALS EEN WEINIG IN HERSTEL Vrijwel alle internationale waarden hebben gisteren bij de opening een koershersel te zien gegeven na de gedrukte tenden tie van dinsdag. Hieruit bleek dat Beursplein 5 zich niets aantrok van de lagere koersen waarmee Wallstreet dinsdag voor de Nederlandse fonds-en sloot, be halve voor KLM, welk fonds er 3% dir. verbeterde. Vraag voor rekening van Frankrijk, Duitsland en Zwitser land voor Kon. Olie betekende hier een koersverbetering van 'n gulden tot 120,10. Unilever en Philips hadden Amerikaans aan bod te verwerken, maar dit werd grif uit de markt genomen. Voor al het Philipsaandeel kwam goed voor de dag met een koersver betering van bijna twee gulden met een eerste verhandeling op 87,30. Unilever deed het rustiger en verbeterde een paar dubbel tjes tot 84. AKU was goed prijshoudend op 64,10. Voor Hoogovens werd 312 (onv.) als advieskoers opgege ven. KLM lag beter in de markt ingevolge de koersstijging op 'de Newyorkse beurs. Het koersher- stel in de hoofdfondsen ging niet gepaard met ruime omzetten. Deze waren in alle hoeken ge ring. Ook kon het hoogste niveau van de morgenuren niet worden gehaald, want toen bracht Uni lever het tot 84,60. Philips tot 87,50 terwijl Kon. Olie nog 120,40 deed. De markt hier ondervond enige steun van Wallstreet. De handel alsmede het koersverloop hebben dinsdag op de New yorkse beurs nogal een storm achtig karakter gehad. Na de ups en downs gaf de markt er uiteindelijk een koersberstel te zien. Gedurende de verdere beurs- duur moesten de hoofdfondsen terrein prijsgeven door lokale winstnemingen die in een vrijwel lege markt terechtkwamen. Zo daalde Philips tot 86,60, Unilever deed 83,60 en Kon Olie 119,50. De staatsfonasenmarkt was een tikkeltje luier met weinig zaken. Volgens de beurs gaat de aangekondigde 714 pet. lening van Blaauwhoed tegen 99 pet., groot 8 min., er met boter en suiker in. De beurs vraagt zieh af waarom het rentepeil op 714 pet. werd gesteld en niet op 7 pet. Blijkbaar heeft Blaauwhoed geen risico willen lopen, aldus de beurs. Ook in de lokale afdelingen viel weinig te beleven. Aandelen E.M.S. werden iets hoger gead viseerd. Deze stukken liggen de laatste dagen tegen oplopende koersen gevraagd in de markt. De beurs spreekt over een bod op de aandelen E.M.S. NABEURSKOERSEN A.K.U.: (64.20) Hoogovens: (314) Kon. Olie: 118.40 gb—119 (119.50) Philips: 86—86.80 (86.60) Unilever: 82.60—83.40 (83.75) K.L.M.: 440 (465) Advieskoersen buitenlands bankpapier De advieskoersen voor buiten lands bankpapier, vandaag gel dend in Amsterdam, luiden: Engels pond 10 0510.15 Amerikaanse dollar 3.603.64 Canadese dollar 3.33— 3.38 Franse frank (100) 73.1573.65 Belgische frank (100) 7.07—7.12 Duitse mark (100 90.50—91.00 Zweedse kroon (100) 69.5070.50 Zwitserse fr. (100) 83.3583.85 Italiaanse lire (10.000) 57 2559.25 Deense kroon (100 51.9052.90 Noorse kroon (100) 50.10—51.10 Oostenrijkse schilling (100) 13.98—14.08 Portugese escudo (100) 12.52 O—12.67 V2 Spaanse peseta (100 gr. coup) 5.97—6.12 Een federale jury te Greenville in de Amerikaanse staat Missis sippi heeft vijf blanken, onder wie een politierechter, beschul digd van samenspanning met het doel negerkinderen te beletten naar scholen in het bij Greenville gelegen Granada te gaan die pas voor blank en zwart waren open gesteld. In de akte van beschuldiging wordt gezegd, dat de vijf van plan waren met knuppels, kettin gen en andere wapens naar twee scholen in Granada te gaan om door intimidatie en met geweld te voorkomen dat negerkinderen de lessen bijwoonden. Behalve de samenspanning worden de vijf er ook van be. sehuldigd dat zij een bevel van een federale rechtbank naast zich hebben neergelegd. Zij hadden namelijk in strijd met dit bevel negerkinderen belet de scholen binnen te gaan. Woensdagmorgen is de 44-ja- rige botenbaas J. Resoord uit Oud-Beijerland in de Prinses Beatrixhaven in Rotterdam ver dronken. De man wilde van een drijvende kraan op de wal springen, maar kwam door een misstap in het water terecht. Het stoffelijk overschot is op- gedregd. De Indonesische gezondheids dienst heeft het Zuidsumatraanse district Lampoeng tot door pok ken besmet gebied verklaard. Een medische groep trekt van dorp tot dorp om de mensen te vaccineren. Vorige maand werden delen van Djakarta besmet gebied verklaard. DE IJ-TUNNEL AmsterdamHet werk aan &e Amsterdamse IJ-tunnel vordert goed: hier, aan de noordzijde van de tunnel zijn al duidelijk de in- en uitrit te zien, bekroond,doof de slanke torens wm het noorde lijke ventilatiegebouw, DERVING - VAN LEVENS- VREUGDE- De 29-jarige Italiaan Se bastian Paoletti, die in 1965 uit Pisa naar Austra lië was geëmigreerd, heeft van een chemische indus trie een schadevergoeding gekregen, omdat al zijn contacten met het zwakke geslacht worden bedorven door zijn hoestbuien. Pao letti vertelde de rechter dat zijn vreselijke hoest buien waren begonnen, toen hij vier jaar geleden tijdens zijn werk schade- lijke dampen had inge ademd. De meisjes weiger- den met hem uit te gaan, zeggend dat zijn gehoest - hun avond bedierf. Tot een veroordeling kwam het niet, want de zaak is in der minne geschikt. Hoe groot de schadevergoeding voor Paoletti is, werd niet onthuld. De 26-jarige schippersknecht J. Bollaert uit Antwerpen heeft woensdagmorgen het leven ver loren, toen het 803 ton metende tankschip Escotia van de rederij Van Ommeren uit Rotterdam en de 300 ton metende tanker Citer- na 36 van een scheepvaartmaat schappij te Antwerpen op de splitsing Oude Maas-Dordtse Kil frontaal met elkaar in botsing kwamen. De Escotia kwam uit de Kil, de Citerna kwam van boven op de Oude Maas. De bot sing ontstond door een misver stand. De heer Bollaert die op de Ciiterna juist naar voren liep, .werd door vallende stukken ijzer dodelijk getroffen. De Citerna moest naar de wal worden ge duwd omdat zij zo zwaar bescha digd was dat zij dreigde te zin ken. De vrouw van de schippers knecht werd met een shock in 't ziekenhuis opgenomen. Gemeente Terneuzen De burgemeester van Terneu zen brengt ter algemene kennis dat door de heer H. DALLINGA, Bontepolderstraat 15 te Sluiskil een verzoek is ingediend om een bouwvergunning voor uitbrei ding van zijn houten noodcafé aan de 'Nieuwe Kerkstraat te Sluiskil met een vergaderruim te. Genoemd verzoek kan slechts worden ingewilligd met ver lening van vrijstelling van de voorschriften van het bestem mingsplan „Sluiskil", als be doeld in artikel 17 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening. De vrijstelling kan worden verleend voor ten hoogste vijf jaar. De bouwtekening ligt gedu rende veertien dagen, gerekend vanaf 10 oktober 1966, ter ge meente-secretarie voor een ieder ter inzage. De rechthebbenden op aan grenzende en nabijgelegen gron den kunnen gedurende deze veertien dagen schriftelijk be zwaren tegen het verlenen van een vrijstelling, als hiervoor be doeld, indienen bij burgemees ter en wethouders van Terneu zen. Terneuzen, 5 oktober 1966. De burgemeester voornoemd, J, C. ASCHOFF. kijk door de Prijzen-Bril Koffiemelk Rabat-Koffie pak 500 gram 2? AH-Bier: Pils Repen (MELK, PUUR OF EXTRA BITTER) Sperziebonen Zaurkooispek S89 Mtniprijzen voor maximum kwaliteit *Weekaanbiedinfl tot eo met 12 oktober Oh albert heijn

de Vrije Zeeuw | 1966 | | pagina 5