Chaotisch woonbeleid in Nederland SK0DA1000MB NU 5695 KERKDIENSTEN 3i&rboren Uejde VERHOGING PREMIES VERZEKERING MOTORRIJTUIGEN Voor de zondag Nieuwe woonbelasting aanklacht tegen woningpolitiek Pagina 2 DE VRIJE ZEEUW Zaterdag 1 oktober 1969 Zeventig miljoen! Verplichte lening Huurprijzen Bezitsvorming 'n felle (0-80 km in 14 sec.) snelle (125 km/u) sterke (kooiconstructie) zuinige (1 op 14) mooie ruime vierdeursauto voor 'n schappelijke prijs DE MELKPRIJS Vreemde politiek Schadevergoeding De orkaan „In^z" Aan de lange rij van belastingen wordt binnenkort een nieuwe toegevoegd: de woonbelasting. Betalers van deze heffing worden de bewoners van woningwetwoningen, die krachtens inkomen een duurder huis kunnen bewonen. Voor hen zijn de woningwetwonin gen niet gebouwd, zo betoogt de minister. Het moet verwondering wekken, wanneer men leest dat 25 a 30 °/o van de woningwetwoningeu is toegewezen aan mensen die daarin niet behoren te wonen. Li feite is dit een aanklacht tegen het woningwetwoningenbeleid, dat intussen wel begrijpelijk is. De huren van deze huizen, hoewel niet hoog, zijn voor minder- draagkrachtigen dikwijls toch nog te pittig. Men verhuurt liever aan men sen die geen moeilijkheden geven met huurinning. Vervolgens ver wacht men van de bewoners van „betere kwaliteit" een bete re bewoning en een beter onder houd. De vraag moet worden ge steld of met de nieuwe woonbe lasting een uittocht of een in tocht van de beter gesitueerden wordt bevorderd. Wij weten nog niets van de hoogte van de heffingen, noch van de grens van het inkomen, die de belastingplichtigen zal aanwijzen. Het is echter duide lijk dat deze heffingen er komen om tot een sluitender exploita tie te geraken en dat deze ex ploitatie sluitender wordt, naar mate er meer belasting binnen komt. Maar de woningen gaan toch in de eerste plaats naar de minder draagkrachtigen? De minister geeft op deze vraag zelf het antwoord. Tot op heden ging reeds 25 a 30 °/o naar de meer draagkrachtigen. Bij een scherper toezien op de bewoners had dus met een geringer aan tal woningwetwoningen kunnen worden volstaan. Wellicht had dan de bouw van andere wonin gen bevorderd kunnen worden. De minister verwacht een woonbelastingopbrengst van 70 miljoen. Die vormt dan een tegenwicht op de 227 miljoen subsidie, die in 1967 aan de wo ningbouw in allerlei vorm zal worden besteed. Daarnaast zal het rijk ruim twee miljard ste ken in leningen voor de woning- wetbouw. Dat bedrag wordt elk jaar een paar honderd miljoen hoger en daarom wil men het drukken door van de toekomstige bewo ners gedwongen leningen te vra gen als bijdragen in de finan ciering van woningwetwoningen. Dat brengt naar men verwacht 15 miljoen op. De hoogte van de lening zal voor de gewone wo- ingwetwoning 500 tot 1000 bedragen en voor de B-woningen ƒ2500. Al met al maakt de minister de woningwetwoningen duurder. Op hetzelfde moment stelt hij de huurverhoging voor de eigena ren van de particuliere huizen weer een half jaar uit. De minis ter erkent dat de bouw- en on derhoudskosten hoe langer hoe hoger stijgen. Door kunstgrepen wil hij er voor zorgen dat de bewoners van huizen met las ten voor de staat meer gaan be talen. Dat is begrijpelijk maar hoe kan men dan de huurverhoging voor andere huizen uitstellen? Nog steeds is de overheid bereid de eigenaars van huurhuizen de sluitpost te laten betalen van de staatsrekening. Ook voor huis eigenaren worden de onder houdskosten hoger. Ook voor hen is de rente met enkele pro centen gestegen. Merkwaardig dat de doorstro ming uit de woningwetwoningen door middel van hogere woon kosten wel wordt bevorderd, maar dat dit in de particuliere sector niet mogelijk zou zijn. Daar is de drang langs de weg der huurverhoging evenzeer mogelijk, maar het is politiek voor de minister niet te verko pen. En zo is men er toe geko men het beeld van de huurprij- eenanno 1966/1967 volkomen chaotisch te maken. Er wonen mensen in huizen van vóór 1920 voor een appel en ei. Er wonen huurders in huizen van na 1920 voor een te lage huur. Anderen krijgen toeslag uit de staatspot om een woning wetwoning te bewonen en er zijn er onder die het niet nodig heb ben. Een volgende categorie woont in de later gebouwde wo ningen met een veel hogere huur. Tenslotte wonen er mensen in de particuliere sector met zware woonlasten. Dit rijk geschakeer de lastenbeeld is mogelijk onder een genivelleerd loon- en inko mensregiem. brengen voor 60.000 a 65.000 particuliere woningen. Als men derhalve het aantal te bouwen woningen in de particuliere sec tor gaat uitbreiden, moet men er krachtige steun van de overheid komen en daarvoor is geen geld. Wij zouden willen opmerken: geen wonder wanneer de over heid vasthoudt aan het verschaf fen van ruim 2 miljard aan de geprezen woningwetbouw. Wij dachten dat door een andere ver deling van die twee miljard, waarbij de woningwetbouw zou worden ingekrompen, er flinke bijdragen beschikbaar zouden komen voor particuliere bouw, waarbij de gehele wankele wo ningwetbouw in het niet zou verzinken. Het ligt er maar aan in welke richting het geld wordt besteed. De regering toont zich principieel voorstander van de bevordering van het eigen-woningbezit. Men hoopt in het komende jaar 4500 woningwetwoningen over te dra gen aan de bewoners en daar mee 45 miljoen teruggestort te krijgen in de staatskas. Waarom wordt deze lijn niet doorgetrokken en op ruime schaal (goedkoop) krediet be schikbaar gesteld voor aankoop van een woning naar eigen smaak en wensen? Er zou een fors deel van de twee miljard in andere richting kunnen wor den aangewend met verminde ring van de woningwetbouw maar met winst voor het totale beschikbare woningaanbod. Met winst ook ten aanzien van de kwaliteit van de wonin gen, waaraan in het bestaande welvaartsbeeld hogere eisen mo gen worden gebeld. Naar de contactcommissie mo torrijtuigenverzekering mede deelt, zullen als gevolg van sinds 1 januari 1965 opgetreden exter ne kostenstijgingen de premies voor de verzekering van motor rijtuigen met ingang van 1 januari 1967 worden verhoogd, zowel voor W.A.-verzekeringen als voor gecombineerde W.A.- en casco- verzekeringen. De aanpassing van de premies aan het gestegen niveau van de schade-uitkeringen geldt zowel voor personenauto's, vracht auto's, motorrijwielen, scooters en bromfietsen. Tot de externe kostenstijgin- TWAALFJARIG MEISJE VERONGELUKT Donderdagmiddag is het 12- jarig dochtertje van de familie A. Bosma op een brug in haar woonplaats aangereden door een personenauto. Ze werd daarbij zó zwaar gewond, dat ze in de. loop van de avond in het zieken huis in Sneek is overleden. Haar negenjarig broertje dat bij haar was, wist zich door een sprong nog tijdig in veiligheid te bren gen. De kinderen stonden op de brug te kijken naar hun vader, die met een boot onder de brug door voer. Toen hij aan de andere kant van de brug tevoorschijn kwam liepen ze zonder op het verkeer te letten over naar de andere brugleuning met het ge meld noodlottige gevolg. Het ongeluk gebeurde in het Friese plaatsje Sijbrandaburen SLACHTOFFERS VAN KOOLMONOXYDE De 69-jarige mevrouw J. 1 PotharstHemmelder te Zwolle is donderdagavond door kool- monoxydevergiftiging om het leven gekomen. Zij overleed in het ziekenhuis, waarheen zij met haar man was gebracht. De toe stand van de 74-jarige man is redelijk. De oorzaak van de ver giftiging was een lekke kachel pijp. De 67-jarige mevrouw Joh. SpijkerHulst uit Rhenen is in haar huis door koolmonoxyde- vergiftiging om het leven geko men. Gistermorgen om negen uur werd zij gevonden. Haar man werd bewusteloos aangetroffen. Hij is overgebracht naar een zie kenhuis in Rhenen. Buren zagen gistermorgen dat de gordijnen nog dicht waren. Zij waarschuwden een schoondoch ter van de familie Spijker en de politie. Toen men ging kijken, constateerde men dat de afvoer- klep van de kachel dicht was. gen, die de aanpassing van de premies voor de verzekering van motorrijtuigen noodzakelijk heb ben gemaakt, behoren de sterk gestegen kosten van ziekenhuis- verpleging, een belangrijke stij ging van de bedragen, welke worden toegekend wegens loon derving en voor blijvende in validiteit, alsmede een stijging van de reparatiekosten van de garagebedrijven en van sleep- en bergingskosten. De verhoging van de premie varieert naargelang de soort en de catalogusprijs van het motor rijtuig. Voor nieuwe verzekeringen gaat de premieverhoging in met ingang van 1 januari 1967. Voor bestaande verzekeringen wordt de premieverhoging toegepast op de premievervaldag in 1967. De premie voor W.A.-verzeke- ringen van bromfietsen wordt met ingang van 1 maart 1967 met drie gulden per jaar verhoogd. Voor W.A.-verzekeringen va rieert de verhoging van 17,50 tot 32,50 per jaar. Voor gecombineerde W.A.- en casco-verzekeringen varieert de verhoging van ƒ37,50 tot 90 per jaar. VERDACHT VAN ZEDENMISDRIJVEN De rijkspolitie te Staphorst heeft een inwoner van die ge meente, de 49-jarige J. W., aan gehouden onder verdenking van het plegen van ontucht met min derjarige meisjes. De man zal voor de officier van justitie te Zwolle worden geleid. W. werd aangehouden naar aanleiding van een geval, doch bij zijn verhoor bekende hij ook enkele andere gevallen. BRANDSTICHTER VEROORDEELD De rechtbank in Den Haag heeft de 26-jarige assistent-ma kelaar B. P. J. B. uit Wassenaar overeenkomstig de eis veroor deeld tot negen maanden gevan genisstraf, waarvan twee maan den voorwaardelijk met aftrek van voorarrest. B. stond 14 dagen geleden te recht verdacht van brandstich ting. Hij heeft verschillende branden gesticht in pakhuizen en opslagplaatsen en werd betrapt bij een poging daartoe in een koffietent. Hoewel over het al gemeen de branden vrij spoedig konden worden geblust, was er toch ernstig gevaar ontstaan voor grote villa's in de omgeving,, waarvan sommige rietdaken heb ben. B. zei de branden te hebben gesticht uit een gevoel van agres sie jegens zijn ouders. De recht bank bepaalde dan ook in het vonnis, dat hij niet in het ouder lijk huis mag verblijven en dat hij zich onder behandeling van een psychiater moet stellen. SCHIP TEGEN BOTLEKBRUG Het Belgische motortankschip „Alain" van 1281 brt. heeft don derdag grote schade opgelopen toen het met volle kracht onder de gesloten Botlekbrug over de Oude Maas wilde doorvaren. De manoeuvre liep slecht af, omdat de onderkant van de brug 30 cm te laag bleek voor de motortan ker, waardoor vrijwel het gehele stuurhuis van het schip werd vernield. Persoonlijke ongeluk ken deden zich niet voor. De Botlekbrug werd niet ernstig be schadigd. De „Alain" was met een lading stookolie op weg naar Dordrecht. DODELIJK ONGEVAL Op de rijksweg 12 onder Ede is gisteren de 26-jarige vracht autochauffeur M. M. Kennepohl uit Berkel-Rodenrijs bij een on geluk dodelijk gewond. Hij over leed tijdens het transport naar het ziekenhuis. De man was bezig een lekke band van zijn vracht auto te verwisselen en had zijn vrachtauto op de vluchtstrook geparkeerd. De auto was echter breder dan de vluchtstrook. De heer Kennepohl die op de weg stond, werd gegrepen door een personenauto, die werd bestuurd door de heer C. W. uit Beekber gen. Inclusief verwarming, rolhoes, ruitesproeiers, passeerlicht, parkeerlicht, stuurslot, kindersloten, zonnekleppen, kleer- haakjes, 3 asbakjes, slaapbanken, laadvloer, radiale banden, gereedschap, rubber bumperrozetten, gebittacte carrosserie. Vraag nadere inlichtingen of gratis proefrit aan bij: Gar. Cappendiik. Axelsestraat 174, Terneuzen, tel. 2030 Nadat reeds eerder toestem ming was gegeven om per 2 ok tober in het westen van het land de prijs van melk en melkpro- dukten met 1 cent (losse melk 2 cent) te verhogen, zijn de minis ters van economische zaken en van landbouw en visserij, over eenkomstig het advies van het produktschap voor zuivel ook akkoord gegaan met eenzelfde prijsverhoging per genoemde da tum in overig Nederland. Alleen wanneer daardoor de prijzen ho ger zouden komen te liggen dan in West-Nederland, zal de prijs verhoging geheel of ten dele achterwege moeten blijven. Van deze beperking zijn uitgezonderd de provincie Zeeland, Goeree- Overflakkee en Texel. Door de bovengenoemde prijs regeling is een begin gemaakt met het tot stand brengen van meer uniformiteit in de prijzen van melk en melkprodukten, naar de mogelijkheden waarvan in de komende maanden een nader onderzoek zal worden ingesteld. DE ORKAAN „INEZ" Guadeloup: Een beeld van de verwoesting, welke de orkaan Inez op dit Franse eiland in de Caribische Zee heeft aangericht: een bestelwagen is verpletterd door een omgewaaide muur. 33 mensen vonden op Guadeloupe de dood tengevolge van de or kaan. JONGETJE ONDER VRACHTAUTO Op de Buitenveldsterweg in Roodkerk in vrijdagmiddag om vier uur de negenjarige Catrinus van der Kooi uit Molenhemd met zijn fiets tegen een passerende vrachtauto gevallen. Het jonge tje werd zó ernstig aan het hoofd gewond dat het kort na aan komst in het Diaconessenhuis in Leeuwarden overleed. GODS VERBORGEN OMGANG „Des Heren vertrouwelijks omgang is met wie Hem vrezen." Is dat niet een van de mooi ste psalmen in onze bundel: „Gods verborgen omgang vinden zielen, waar zijn vrees in woont" Hier wordt de nadruk gelegd op het persoonlijke in het geloofs leven, op de ervaring, de bevin ding. In de godsgeleerdheid heet dat mystiek. De naam komt mis schien van een Grieks woord, dat o.a. betekent: de ogen sluiten. In het algemeen staat de gods- geleerde hier huiverig tegenover en terecht. Hier is het gevaar, dat ide afstand tussen God en mens verdwijnt, van een openbaring buiten de openbaring om. Dat men de willekeurige inspraken van het hart houdt voor uitspra ken van God. In erg-bevindelijke kringen heet dat: „ik kreeg een woredje (woordje)". Een collega vertelde van een vrouw in zijn gróte stadsgemeen te, die maar één dominee goed genoeg vond. Zij was slecht ter been, maar altijd liep zij naar de kerk, waarin hij preekte. Tot hij op een morgen zo ver weg' was, dat zij in een tram stapte. Ter verantwoording geroepen over deze sabbatsschennis, antwoordde zij: „Maar ik kreeg het woredje: „Voeg u bij deze wagen" (Hande lingen 8 29). Zo maar liever niet. Maar als „het vertrouwelijke" in ons ge loofsleven het persoonlijke, het eigene geheel ontbreekt. Als er in onze Bijbel geen teksten "taan, waarbij wij een datum hadden kunnen schrijven, omdat wij wis ten: nu spreekt God mij persoon lijk aan. Dan wordt het wel tijd ons af te vragen: is er wel een omgang met God? (Uit „Hij sprak en ik hoorde.) Het percentage van het inko men dat aan woongenot wordt besteed moet voor de een en de ander zo langzamerhand ver uit eenlopen. En toch zingen wij nog steeds de lof van de geleide woonpolitiek, die als enig resul taat te zien geeft een blijvend woningtekort en steeds meer huizen van slechte kwaliteit. De minister ziet nog geen kans de woningbouw voor een groter deel in particuliere handen te leggen. Het particuliere initia tief zal al moeite genoeg heb- oen om het kapitaal biieen te In de Canadese stad Toronto heeft een rechter een schadever goeding van tweeduizend dollar toegekend aan een achtjarig meisje, dat van een verkeerson geluk een litteken op haar knie heeft overgehouden. De rechter was van oordeel dat de mode kortere rokken voorschrijft en dat het meisje daardoor wellicht nadeel van het litteken zal on dervinden. De orkaan „Inez" heeft in de Dominicaanse republiek aan een twintigtal mensen het leven ge kost. In het zuiden van het land werden de telefoonverbindingen verbroken en aan de oogst werd grote schade aangericht. Zoals gemeld kwamen op het Franse eiland Guadeloupe 33 mensen om en werden enkele honderden bewoners gewond. Vijftienduizend mensen raakten dakloos op het Franse eiland. DOOR JEAN NEAL 5) Cp dat ogenblik hoorde ze voet- appen achter zich en een stem zei: „Een stuiver voor uw gedach ten, miss Mansfield." Een stuiver, toe maar, dacht Myra. Sommige gedachten die ze had wilde ze nog voor geen hon derd pond kwijt! Ze keerde zich om en ontdekte George Menton die voor enkele ogenblikken het moederlijk-vrouwelijk oog ont snapt was. „We zijn er bijna, niet?" vroeg George. „Ja," antwoordde Myra. „In 'n paar minuten kunnen we de Hal- cyon-gebouwen al zien. Ik denk dat we uit de kust zullen ankeren en dat we met bootjes van boord zullen worden gehaald. Die Franse schepen houden er niet van om havengeld te betalen en in ieder geval durven ze niet goed binnen te lopen omdat er ergens nog een Duitse onderzee boot op de bodem ligt." „Hoe ziet Le Havre er uit?" wilde George weten. „Ongeveer hetzelfde als Mar seille. alleen niet zo oud. Of eigenlijk is het hier precies het zelfde als in iedere havenstad, rommelig en vuil en mooi. Ik vraag me af wat u van de stad zult denken." „Niet veel, veronderstel ik," zei George als steeds sceptisch. „Wat ik me wel afvraag is hoe we door die beroerde cruise heenkomen. Waarom kan Dorothy niet thuis blijven zitten en breien leren of honden houden of iets dergelijks inplaats van me overal heen te sleuren." Myra had zich dat ook reeds afgevraagd. Hoe de tocht ook verlopen zóu, George zou ner gens comfort of zelfs maar ple zier vinden. „Ik dacht, dat u het nogal pret- ig vond aan boord1," plaagde ze. „Ik dank u feestelijk! Dorothy is de schrijfster in de familie. Ze schrijft boeken en artikeltjes en zo meer en tussen u en mij, erg akkuraat zijn haar verhalen ook niet altijd. Ik voel me eerlijk ge zegd niets op mijn gemak over dat boek. Te veel verbeelding en te weinig feitenmateriaal! Ze zit op het ogenblik te werken. Je wordt er gek van met dat getik de hele tijd in je oren. Stapel gek! En nog iets, Dorothy heeft geen idee van spellen!" Myra moest onwillekeurig lachen. George was werkelijk amusant wanneer hij onder de ogen van de draak vandaan was. „U zou natuurlijk die schrijf machine uit de patrijspoort kun nen gooien of aan iemand1 weg geven," opperde ze lachend. Weggeven aan iemand... uit de patrijspoort gooien, dacht George diep in het verborgene. Kon ik haar maar kwijt! George had Dorothy om haar geld getrouwd en had heel wat jaren spijt als haren op z'n hoofd gehad. Te laat was hij tot de ont dekking gekomen dat geld ook niet alles is, niet tenminste wan neer het allemaal aan je vrouw toebehoort en zeker niet als die vrouw Dorothy is! Tegen Myra zei hij hardop: „Weet u, miss Mansfield, ik ge niet er steeds van met u te kun nen praten. U bent zo natuurlijk, zo spontaan en sympathiek." „Dat heeft u aardig gezegd," antwoordde Myra. „Daar is de Halcyon al!" OOST ZEEUWS-VLAANDEREN NED. HERV. KERK ZONDAG 2 OKTOBER 1966 Axel: 8.45 en 10.30 uur Ds. P. J Pennings. (10.30 uur kinderkoor en H. Doop.) Hoek: 9 en 10.45 uur Ds. W. J. van Meeuwen. (10.45 uur H. Doop.) Hontenisse: 10.30 uur Ds. E. Gramsbergen. Hulst: 9 uur Ds. E. Gramsbergen, van Hontenisse. Philippine: 11 uur Ds. E. E. Stem. Sas van Gent: 9.30 uur Ds. E. E. Stem. Sluiskil: 9.30 en 11 uur Ds. H. J. Ruis, (11 uur H, Doop.) 16 uur Wika D. E. Hiensch. Jeugddienst, m.m.v. „The Con cords". Temeuzen: Grote kerk: 10 uur Ds. P. A. v. d. Vlugt. H. Doop. Goede Herderkerk: 10 uur Ds. J. A. Poelman. H. Doop; 19 uur Ds. J. A. Talma, van Hoogvliet. Bijzondere dienst. Zaamslag: 10 uur Ds. J. Scholten, van Terneuzen; 14.30 uur Ds. E. Gramsbergen, van Hontenisse. H. Doop. GEREF. KERK Hoek: 10 uur Ds. L. Berger, van Temeuzen; 14.30 uur Ds. W. H. Gispen, van Temeuzen. Sas van Gent: 19 uur Ds. W. H. Gispen, van Temeuzen. Terneuzen: 10 uur Ds. W. H. Gis pen. Voorbereiding H. Avond maal; 16.30 uur Ds. L. Berger. GEREF. KERK (Vrijgemaakt) Axel: 10 en 15 uur Ds. M. van Dooren. Hoek: 10 en 14.30 uur Ds. H. M. Ohmann. Terneuzen: 10 en 15 uur Ds. T. Dekker, van Goes. Zoute/Spui: 10 uur Leesdienst; 17 uur Ds. H. M. Ohman, van Hoek. CHR. GEREF. KERK Zaamslag: 10 en 14.30 uur Ds. P. Sneep. Ze probeerde de gedachtenloop van vriend George in andere banen te leiden. Het zou niet goed zijn, vooral voor George niet, indien hij ook al aan plato nische liefdesaanvallen ging lijden! George tuurde naar de witte vlek aan de ikustlijin, die de Hal cyon was. Het gezücht deed geen enthousiasme in zijin borst rijzen. Integendeel! Hij vond dat de kustlijn veel op die van Marseille geleek en kreeg medelijden met zichzelf. Sraks zou hij weer van plaats tot plaats gesleurd wor den... Hij wenste hartgrondig dat hij dleze schuit nooit gezien had! Hij wendde zich opnieuw tot Myra. vastbesloten zijn sentimen tele stemming bot te vieren, naar het scheen. „Het is een eigenaardig ding, weet u," begon hij, „maar Doro thy leek veel op u toen we trouwden." „O," zei Myra liefjes, „en op wie leek u?" Ze besloot dat George onmid dellijk tot de harde werkelijkheid van 't leven moest worden terug gebracht. George had echter een begin gemaakt en het was niet zo een voudig hem nu halverweg tot staan te brengen. Hij was als een hollend paard. GEREF. GEMEENTE Hoek: 9.30 en 14 uur Leesdienst. Temeuzen (Vlooswijkstraat): 9.30, 14 en 18 uur Ds. J. Pannekoek. GEREF. GEMEENTE (Synodaal) Axel: 19 uur Student Van Vliet, van Den Haag. Terneuzen: 10 en 15 uur Student Van Vliet, van Den Haag. OUD GEREF. GEMEENTE Temeuzen: 9.30, 14 en 18 uur Ds. A. de Reuver. VOLLE EVANGELIE GEMEENTE „FILADELFIA" Temeuzen (Vlooswijkstraat 61): 10 uur Samenkomst; 20.30 uur Bidstond. ROOMS KATHOLIEKE KERK Axel: 7.30, 9, 10.30 en 17.30 uut H.H. Missen. Clinge: 7, 8.30 en 10 uur H.H. Mis sen. Hulst: 6.30, 7.45, 9 en 10 uur H.H. Missen. Philippine: 7.30 en 10 uur H.H Missen. Sas van Gent: 7, 9, 11 en 17 üui H.H. Missen. Sluiskil: 7, 8.30, 10.45 en 17 uüi H.H. Missen. Temeuzen: H. Willibrorduskerk: H.H. Missen op zondag: 7, 9.30 en 11 uur; in de week: 7.30 uur; op zaterdag 7.30 en 9 uur. Triniteitskerk: H.H. Missen dp zondag; 8, 11 en 17 uur; in de week: 7.30 en 19.15 uur; op zaterdag: 7.30 en 9 uur. WEST ZEEUWS-VLAANDEREN NED. HERV. KERK Aardenburg: 11 uur Ds. H. J. Be geer, van Hoofdplaat. Biervliet: 10 uur Ds. G. F. H. Hel ling. Breskens: 9.30 uur Ds. L. Spaans. Cadzand: 9.30 uur Ds. W. C. Luu- ring. H. Avondmaal, Groede: 11 uur Ds. H. W. Door- nink. H. Avondmaal. Hoofdplaat: 9.30 uur Ds. H. J. Be geer. Nieuwvliet: 11 uur Ds. L'. Spaans, van Breskens. Oostburg: 9.30 uur Ds. W. Dekker, van Breskens. Retranchement; 10.45 uur Da. H. B. de Neeling, van Zuidzande Schoondijke: 9.30 uur Ds. H. W. Doomink, van Groede. St. Kruis: 19 uur Ds. C. Balk, van Sluis. H. Doop. St. Anna ter Muiden: 11 uur Ds. C. Balk. Sluis: 9.30 uur Ds. C. Balk. H. Doop. Waterlandkerkje: 10 uur Ds. W. B. Bergsma. IJzendiike: 9.30 uur Ds. J. G. U. van Hoogstraten. Zuidzande: 9.30 uur Da. H. B. de Neeling. .(Wordt vervolgd.) KONIJNEN- SMOKKEL.... De douane in de Braziliaanse stad Porto Alegre begint er spijt van te krijgen, dat zij haar neus heeft gestoken in een smokkel- affaire met konijnen. In mei van dit jaar namen douaneambtenaren 476 konijnen in beslag, die van Argentinië het land zouden zijn binnengesmok keld. De eigenaar ging in beroep, maar ook in Brazilië malen ge rechtelijke molens langzaam. Het gevolg is dat de douane el ke dag meer konijnen te eten moet geven, nu al tweeduizend. Wanneer de zaak voor de rech ter komt, zit ook hij met een probleem: tot welk land behoren de in Brazilië geboren nakome lingen?

de Vrije Zeeuw | 1966 | | pagina 2