OM DE EUROPESE BEKER VOOR LANDSKAMPIOENEN eter Post tekende contract voor zesdaagse van Amsterdam H HEM A MODE •BIJ DE TIJD Beetsjoeanaland onafhankelijk j Koopman wilde politieman omkopen Brand in asfaltfabriek te Hoogkerk Bij de asfalt- en chemische fabrieken Smid en Hollander te Hoogkerk nabij Groningen is woensdagmiddag om 17.15 uur een uitslaande brand uitgebroken die zich aanvankelijk zeer ern stig liet aanzien. Door onopgehel derde oorzaak ontstond in een asfaltoven, waarin zich dertig ton asfalt bevindt, brand. Het vuur verspreidde zich snel naar de in dat gebouw ondergebrachte tweede oven, eveneens met dertig ton asfalt. Een verstikkende zwarte rook kolkte boven het fabriekscomplex uit. De bedrijfs brandweer bestreed het Vuur met schuim. De Groninger brandweer werd ter assistentie geroepen. De ovens werden met schuim afge dekt en voorts van buiten met enkele waterstralen afgekoeld. De produktie in een van de pro- duktiehallen is door de brand ge deeltelijk gestagneerd. De schade is aanzienlijk. Het bedrijf is tegen brand verzekerd. FRACTIE RIJSWIJK VERLAAT BOERENPARTIJ Vrijdag 30 september 1966 GRIEKSE VRACHTBOOT VERGAAN VLIEGTUIG ONGELUK OP QUESSANT 'HET TOEKOMSTIG REGERINGSBESTEL IN SPANJE SCHIJNBARRICADES IN OOST-DUITSLAND Indiër vergiftigde familieleden Pagina 7 INTER MILAAN— TORPEDO MOSKOU 1—0 Het eerste optreden van een Russische club in het Europese bekertoernooi voor landskam pioenen is woensdag in het Mi lanese San Siro-stadion niet slecht verlopen. Torpedo Moskou leed weliswaar bij Inter, oud bekerhouder, een nederlaag maar de 10 score biedt mogelijkheden om Volgende week in Moskou een ronde verder te komen. Het enige doelpunt werd na de rust gescoord. CELTIC GLASGOW— F.C. ZURICH 2—0 Ruim 50.000 toeschouwers heb ben bij het treffen tussen Celtic en F.C. Zürieh tot ver in de twee de helft moeten wachten vóór de lichamelijk sterkere Schotten hun meerderheid in doelpunten konden uitdrukken. Pas in de 64e minuut was het door Gemmell zo ver (10). Zes minuten later bracht McRide de stand op 20. F.C. Zürieh speelde technisch niet slecht maar de Zwitsers misten stootkracht. ESBJERG—DUKLA PRAAG 0—2 De eerste ontmoeting tussen Esbjerg en Dukla Praag heeft een 20 overwinning voor de Tsje chen opgeleverd. De Denen die uitstekend tegenstand boden, kregen in de 60e minuut een bit tere teleurstelling te verwerken toen Enemark in eigen doel schoot. 'Dvorak bepaalde drie minuten vóór tijd de eindstand op 2—0. De 36-jarige automatenhande laar en koopman H. C. V. uit Ber gen op Zoom is in Den Haag van de regen in de drup gekomen. Hij reed in een wagen met aanhan ger, waarvan de kentekens niet klopten. De rijbevoegdheid was hem ontzegd en hij trachtte een politieman om te kopen. De kentekenkwestie bracht een politieman ertoe V. aan te hóu den. Daarbij bleek, dat V. tot maart 1967 geen auto mocht be sturen, een straf die hem was op gelegd, omdat hij al eens onder invloed van sterke drank had gereden. De koopman bewoog hemel en aarde om geen proces verbaal te krijgen en begon zelfs te huilen. Hij bood de politieman uit zijn welgevulde portefeuille 200 aan, als, geen proces-ver baal werd opgemaakt. Dit leidde ertoe, dat V. op het politiebureau terechtkwam, waar hij na aan vankelijk ontkennen ook de po ging tot omkoping toegaf. it een forse pennestreek heeft Peter Post zijn contract voor de zesdaagse van Amsterdam, die van 12 t/m 18 december in het R.A.I.-gebouw wordt ge houden, ondertekend. Het staat nog niet vast wie de koppelge- noot van Post in dit eerste zesdaagse-evenement in de hoofdstad sinds dertig jaar zal zijn. Ook de Amsterdammer Gerard Koel zette donderdag zijn handtekening onder een contract, waarmee Koel dus definitief afscheid heeft geno men van de amateursport. Waarschijnlijk zal hij in Am sterdam starten aan de zijde van Harrie Ste'evens, zijn kop- pelgenoot in de amateurzes daagsen van het vorige win terseizoen. Intussen begint de zesdaagse van Amsterdam gestalte te krijgen. De bouw van de 147 meter lange en 5,35 meter brede demontabele baan vordert ge stadig. Wanneer het hele geval in de Europa-hal van 't R.A.I.- gebouw staat, zal er accomo- datie zijn met 8.000 zitplaatsen en 2.000 staanplaatsen op het middenterrein. De start van de zesdaagse is vastgesteld op maandagavond 12 december om 19 uur. Dan komt Arie van Vliet, die door organisator Kurt Vyth als wed- strijdleider is aangetrokken, ook in aktie voor zes vermoei ende dagen. Naast de zesdaagse voor de profs zal ook in Amsterdam een „zesdaagse van de toekomst" voor amateurs worden gehou den. De fractie Rijswijk van ,de boe renpartij, bestaande uit dé heren Looman en Gutlich, hebben de boerenpartij verlaten. „Wij ach ten de heer Koekoek in dit sta dium 'n gevaar voor dè kiezers", zo verklaarde de hêef J. Looman. „Wij hopen, dat andere fracties in het land ons voorbeeld zullen volgen", zo zei hij, De heer Loo man is bijzonder' oqtstemd over het optreden van de partijvoorzit ter en de fractievoorziter voor de boerenpartij in de tweede kamer voor de televisie. „Ik wil 't woord „boer" niet mear horen", zo zei de heer Looman. De heer Looman kwam dezer dagen in het nieuws als de initia tiefnemer van het voorstel tot in stelling van een „noodraad" ter zuivering van de boerenpartij van „politiek besmette elementen". lambswoot pullover met rolkraag en modieus kabelmotief. Fully fashioned, ih 7 modetinten; maten S, M, L en EL 14.75 Acril pullover met charmante kabeltjes op col en taille. Vele modekleuren. Maten S, M en L 16.75 lambswool pullover hooggesloten, met ajour- breisel op voorpand, in 5 modekleuren, maten ES. S. M en L 75 16.75 Acrll i| i, pullover met jeugdig crochet kraagje. Fully fashioned. in vele modekleuren. Maten ES, S, M en L 14.75 hèt merk voor 1 foundations .nachtkleding èn lingerie jj (exel, voor de HEMAï gebloemde nylon onderjurk\ elegant fond de robe model, - J -ijia.-'ANj met rose, bleu of lila 1V- bloempjes op wit fond. f a'»''iGeheel afgebiesd met uni nylon. maten 36 t/m 46 7.5 bijpassende slip 2.- gebloemd brushed nylon nachthemd Ruchegarnering langs de hals. In rose, bleu en lila. Maten S, M en L 14.75 gebloemde Helanca damesspencer maten42/44en46/48 v.a. 5.t— bijpassende Helanca longslip meten42/44 en 46/48 v.a. 4.-" is^v. stretch beha in wit, zwart en huidskleur. Maten 32 t/m 38 4.751 step-in van lycra In wit, zwart en huidskleur. Confectiematen 38 t/m 44 van 6.75 NU 5.751 boothals stretch beha Met lage ruglijn en stretch schouderbandjes. In wit, zwart en huidskleur. Maten 32 t/m 38 6.75 lycra panty Slank afkledende pijpjes, wit, zwart en huidskleur. Confectiemeten 40 t/m 44 van 12.75 NU 11.— Nappa dameshandschoenen ongevoerd. Chic-halflang model. In zwart en 5 modekleuren van 12.75 NU 10.75 charmant astronauten hoedje Met bont-allure, afgebiesd met jersey. Diverse modekleuren 11.75 100% wollen sjaal in originele Schotse ruiten. Extra grote maat van 9.75 NU 8.75 [TOPHIT panty-nylons varl mousse-nylon; maken jarretels overbodig. Naadloos 2.75 Italiaans twineet van leacril Zó gewassen, zó droog. Fully fashioned. In rood, bleu, korenblauw en turquoise. Maten 110-158. pullover v.a. 6.50 vestje v.a. 8.50 moderne waaierrok 55% Terital, 45% wo!. Ingestlkte plooien, in grijs, steenrood en blauw. Maten 122-158" v.a. 9.50 NU v.a. 7.50 GRATIS Trevira-das bij alle ROLAND dress-shirts i van 7.50 t/m 12.75 bijv. bij Roland de Luxe 100% zelfstrijkende poplin. Versterkte boord en manchetten. Met garantiebewijs 12.75| jongens pullover naar keuze met ronde of V-hals. 100% krimpvrije wol. in grijs, rood, blauw, groen en zwart. Maten 110-158 VA 9.50 r sterke jongenspantalon van polyester en wol. Absoluut plooihoudend. In sportieve ruitdessins. Maten 110-158 v.a, 13,75 NU v.a. 11.75 t herencoat met extra-warme, gewatteer de tussenvoering. Geheel waterdicht: ideaal voor deijj bromfiets. In blauw, bruin.' zwart en groen. Maten 46 t/m 54 van 16.75 [NU 15.— nylon babyjack met Perion Teddyvoering en dubbele sluiting. In rood, korenblauw en lichtblauw. Maten 80-86-92 van 19.75 NU 17.75 Helanca babybroek In wit, rood, ciel, korenblauw en marine. Maten 80-86-92. v.a. 6.- NU v.a. 5.25 NieuwI Parijs snufje: nylon naaldparaplu met rhodia sjaal in hetzelfde dessin, tezamen 17.50 suède-lederen visitetas met gratis bijpassend suids-lederen beursje if 3.— Tezamen24.75 TOPHIT fantasie-nylons naadloos van 1.75 NU 1.50 Het Britse protectoraat Beet sjoeanaland krijgt vandaag on der de naam Botswana onafhan kelijkheid. Het land is met zijn bijna 550.000 inwoners, van wie er meer dan 100.000 alleen dank zij een internationale hulpactie in leven kunnen worden gehou den, één van de armste landen van Afrika. Er is geen industrie of handel en de veeteelt, de voor naamste bron van inkomsten, on dervindt de catastrofale gevolgen van een droogte die al zeven jaar aanhoudt. Zonder steun van Engeland, dat miljoenen ponden in de ontwikkeling van het land heeft gestoken, en de indirecte hulp van de buurlanden Zuid- Afrika en Rhodesië, die het merendeel van de uit runderen en zuivelprodukten bestaande uitvoer afnemen, zal de nieuwe staat het niet kunnen stellen. Botswana zal worden geleid door sir Secretse Khama, die president wordt met uitgebreide bevoegdheden zoals het Ameri kaanse staatshoofd. Deze leider werd indertijd voor zes jaar uit zijn land verbannen, nadat zijn huwelijk met de Londense secre taresse Ruth Williams tot moei lijkheden had" geleid. Het 7.245 ton metende Griekse vrachtschip „Eleni K" is donder dagmorgen bij de kust van Zuid- Australië in tweeën gebroken en in ondiep water gezonken. Alle 27 opvarenden konden zich in vei ligheid stellen. De kapitein en twee matrozen bevinden zich nog -aan boord. De overige be manningsleden voeren ondanks de zware zeeën in een reddings boot naar de wal. Een vliegtuig van het type .Dragon" dat de verbinding tus sen het eiland Quessant en Brest onderhoudt, is woensdag bij het opstijgen van het eiland veronge lukt. Zes van de acht passagiers wisten uit het toestel te komen, Voordat het in brand vloog. De andere twee passagiers en de piloot konden zich niet meer in veiligheid brengen. Het Spaanse kabinet onder lei ding' van generaal Franco heeft Woensdag nog geen besluit geno men over maatregelen voor een geleidelijke hervorming van het regeringsbestel. Algemeen ver- wachtt men, dat de regering zou overgaan Tot instelling van een afzonderlijke post van minister president, een functie welke op 't ogenblik Franco bekleedt, even als trouwens het militaire opper bevel; Kennelijk laten menings verschillen binnen het kabinet ros geen beslissing toe. Wel nam de regering een aan tal maatregelen op economisch, financiëel en belastinggebied ter beteugeling van de inflatie en de prijsstijgingen. Zo zullen de staatsuitgaven zowel voor het lopende als het volgende jaar met zes miljard peseta (360 mil joen'gulden) worden verlaagd. Langs verscheidene honderden meters van de grens met West- Duitsland worden op het ogen blik schijnbarricades aangelegd om vluchtelingen te misleiden, aldus een mededeling van de Westduitse grenspolitie. Het is volgens uitgeweken Oostduitse soldaten .de bedoeling vluchte lingen in de waan te brengen, dat zij zich al op westelijk grondge bied bevinden, waardoor zij ge makkelijker door de Oostduitse grenswachten kunnen worden ingerekend. De politie van Madras heeft een 22-jarige jongeman gearres teerd, die zéven leden van zijn familie zou hebben vergiftigd na een twist over een gestolen geit. De jongeman wordt ervan be schuldigd vergif in het eten te hebben gedaan, waardoor zijn ouders, broers en hun echtgeno ten stierven.., de Vrije zeeuw

de Vrije Zeeuw | 1966 | | pagina 9