PHILIPS PHILISHAVE! Wilt U dit najaar iets aparts dragen Nu fantastisch uitscheren met de nieuwe Philishave apparaten LAAT VERZEKERDEN ZELF EEN DEEL DER RISICO'S DRAGEN WORDT ER MISBRUIK GEMAAKT VAN HET RISICOFONDS VORSTVERLET? Er is een T in de maand: de Thee van VAN NELLE Boekhandel Van deSande 49,50 59,50 79,50 39,95 Vrijdag30september 1966 DE VRIJE ZEEUW Pagina 5 Nieuwe navigatieboei V rachtwagenchauf f eur gedood bij treinontsporing Premieverhoging Dodelijk ongeval bij Meppel Autobotsing: dode en drie gewonden Spaanse aanrander aangehouden (en net zo zacht als vroeger!] Nieuw zijn de fijn uitgeslepen cirkels in de scheerhoofden van de Philishave scheerapparaten Daardoor perfect uitscheren, zonder dat de huid ook maar iets te lijden heeft. En veel langer het plezier van goed geschoren te zijn. Nieuw is de Eurosteker (past in elk Europees stopcontact) en de praktische cassette voor het opbergen. Nieuw is ook de uitschuifbare tondeuse van de 2000 S en het luxe spiraalsnoer. Nog nooit was scheren tegelijk zo glad, zo snel en plezierig als met de nieuwe Philips scheerapparaten. Thee drink je. Van Nelle thee geniét je. Altijd. Elk uur van elke maand is thee-uur. Met Afternoon thee. Engelse thee op z'n best. Verkwikkend en stimulerend. Kies zelfNegen of zeven cent voordeel Philips Philishave 220S Philips Philishave 1000 S Philips Philishave 2000 S In auto, boot en caravan hebt u veel plezier van de snoerloze Philishave. Het apparaat dat u erbij moet hebben. Mr. L. J. van der Ark, adjunct secretaris van de raad voor het midden- en kleinbedrijf, heeft zich gisteren in een lezing voor de ledenraadsvergadering van de bedrijfsvereniging voor detail handel en ambachten in Utrecht afgevraagd, of het langzamer hand niet mogelijk is de ver zekerden krachtens de ziekte wet zelf het geldelijk risico van één of twee weken ziekte te laten dragen. „Alle griepgevalletjes e.d. kun nen dan buiten uitkering blij ven," zo meent mr. Van der Ark, die de zorg over de stijgende premielast voor de sociale ver zekering deelt. Via een vergroting van de bij drage uit de algemene middelen zal voorlopig voor het probleem van de financiering van de so ciale verzekering geen oplossing te vinden zijn. Langs deze weg wordt hoogstens een verschui ving van de lasten bereikt, maar geen beperking van de kosten. De Zweedse en de Deense marine beproeven een nieuw navigatiebaken, voorzien van een radioactieve isotoop. Het baken zou langer dan een jaar zonder onderhoud kunnen werken, door dat de isotoop hitte omzet in elektriciteit. Dit is meegedeeld op een symposium over nieuwe methoden voor lichtgevende na- vigatiebakens, dat in de Britse plaats Harwell wordt gehouden. Donderdagmorgen werd nabij Boxtel een treinontsporing ver oorzaakt door een vrachtwagen, die de met automatische knip perlichten beveiligde overweg aan de Kapellaan bij Boxtel op reed en toen in botsing kwam met de personentrein Rotterdam Venlo. De chauffeur van de vrachtwagen werd hierbij ge dood. Op de plaats van het ongeluk werden vijf bovenleidingsporta len ernstig beschadigd. Van de trein zelf ontspoorde één truck- stel. De treinreizigers werden tussen Boxtel en Tilburg met bussen vervoerd. De gedode chauffeur was de 26-jarige ongehuwde <S. Roefs uit Oirschot. VERANTWOORDELIJKHEID Minister Veldkamp heeft over de mogelijkheid dat de verze kerden lichte risico's hetzij zelf gaan dragen of vrijwillig ver zekeren, reeds advies gevraagd aan de S.E.R. en de centrale raad voor de volksgezondheid. Er zijn veel mensen die bezwa ren hebben tegen het eigen gel delijk risico van een of twee weken ziekte. Hun motief is zel den nog financieel, maar veeleer dat te veel mensen nog te wei nig verantwoordelijkheidsbesef hebben om eigen risico's te kun nen dragen. KOSTENBEFERKING „Wij willen allemaal van al les tegelijk: betere sociale voor zieningen, meer loon meer winst." „Als wij de sociale lasten be perkt willen houden, zullen wij er iets voor over moeten hebben en moeten zoeken naar de juiste middelen", aldus spreker. Een beperking van de kosten van de sociale verzekering acht mr. Van der Ark ook mogelijk. Deze moet in de eerste plaats worden gezocht in de sociale verzekering zelf en met name in de te verzekeren of de verze kerde risico's en in de uitvoe ring. DE PREMIES Het risico om invalide te wor den tengevolge van ziekte is bijna zes keer zo groot als het risico om invalide te worden door een ongeval. Deze feiten recht vaardigen een door de overheid op te leggen verplichte arbeids ongeschiktheidsverzekering. Hij pleitte evenwel voor een bodem verzekering met een lage uitke ring. Wel meent mr. Van der Ark dat de verplichte arbeidson geschiktheidsverzekering voor zelfstandigen een aparte verze kering moet zijn, dat wil zeg gen dat werknemers en zelf standigen niet onder dezelfde verzekering kunnen worden ge bracht. Wat de premiekosten voor de volksverzekeringen en de werk nemersverzekeringen betreft (in 1970 samen 33,5 procent), ver wacht mr. Van der Ark dat de ziektekostenverzekeringen in de toekomst veel meer zullen gaan vragen dan thans wordt veron dersteld. „Er zijn werkgevers in de bouwnijverheid, die schandelijk misbruik hebben gemaakt van het risicofonds vorstverlet", zo heeft de heer O. Heidinga, hoofd bestuurslid van de christelijke aannemers- en bouwvakpa troonsbond, gisteren in Rotter dam meegedeeld op de 37ste jaarvergadering van deze orga nisatie. De heer Heidinga die voor zitter is van een commissie voor reorganisatie van dit risicofonds zei dat er declaraties door werkgevers zijn ingediend die „niet terecht" waren. „Deze si tuatie moet verdwijnen. We heb ben dit fonds niet om er van te plukken". Werkgevers in de bouwsektor betalen een premie van 9 over de lonen aan het risicofonds en kunnen in de winterperiode declaraties indienen voor de lo nen, die betaald zijn over dagen met vorstverlet. Dit jaar gaat de vorstverletvergoeding in op 7 november. De declaraties moe ten voortaan binnen vier weken worden ingediend om controle mogelijk te maken. Verder mo gen de werkgevers niet decla reren als zij niet eenvoudige maatregelen hebben genomen om vorstverlet tegen te gaan. Deze regeilng zal, naar de com missie risicofonds verwacht, deze winter een besparing geven van 10 a 12 miljoen gulden. De premie voor het risicofonds zal van 9 op 10 moeten komen en op de duur waarschijnlijk op 12 mede omdat men bouw ondernemers die zelden een be roep op het fonds doen, 50 van hun premie terug wil geven. Verder denkt de reorganisatie commissie aan een gedeeltelijk In de buurtschap Oshaar, ge meente De Wijk, is woensdag nacht de 32-jarige heer H. W. Waninger uit Echten in een bocht van de weg met zijn auto tegen een boom gereden en op slag gedood. Het slachtoffer had met de personeelsvereniging van de zuivelfabriek een uitstapje gemaakt en heeft op weg naar huis vermoedelijk door overver moeidheid de macht over het stuur verloren. eigen risico van 10, 20 of 30 De werknemersvertegenwoordi gers hebben erop gewezen dat dit ertoe kan leiden, dat bouwvak patroons vóór de winter mensen ontslaan. Men blijft zoeken naar een zo rechtvaardig mogelijke oplossing die ook sluit, aldus de heer Heidinga. De vergadering ging ermee akkoord, dat de commissie risi cofonds haar werk voortzet en verleende machtiging aan het bestuur om in de C.A.O. een be paling te laten opnemen, dat werkgevers die hebben nagela ten geringe maatregelen te tref fen tegen vorstverlet, niet bij het risicofonds mogen declareren. Op een kruispunt te 's-Gra vendeel botsten woensdagavond omstreeks half acht twee auto's frontaal tegen elkaar. Eén van de bestuurders, de 65-jarige heer J. den Hartog uit 's-Gravendeel, kwam hierbij om het leven. Zijn 19-jarige dochter werd in zorg wekkende toestand naar het zie kenhuis gebracht. De bestuurder van de andere auto, de 30-jarige heer J. Visser uit 's-Gravendeel, werd licht gewond. Zijn 69-jarige moeder liep een ernstige hoofd wond op. De politie in Utrecht heeft donderdagmorgen een Spanjaard gearresteerd, die ervan wordt verdacht in de vroege ochtend van de twaalfde september een 24-jarige studente in haar kamer in Utrecht te hebben aangerand. Hij was de slaapkamer van het meisje binnengedrongen na een raam te hebben opengeschoven. Hij had het meisje dat nog lag te slapen, overweldigd. De studen te kon de politie een vaag sig nalement geven. Zij wist dat de dader een buitenlander was ge weest. Gisteren probeerde de aanran der de kamer van hetzelfde meisje binnen te dringen. Hij werd op heterdaad betrapt door de politie. De gearresteerde is de 23-jarige Spaanse arbeider G. Hij werkt in Utrecht als bank werker. MMTE1S mi MMS Kom kijken naar onze Wij hebben het allernieuwste in een rijk gevarieerde kwllektie. Kom nu Onze modellen zijn charmant, elegant, jeugdig en sportief. Kom 'ns passen. NOORDSTRAAT 87 - TERNEUZEN Naamkaartjes 62034 Afternoon theebuiltjes, in origineel Engelse verpakkingper doos van 20 stuks van 9% voor 00 cent. Afternoon per pakje van 100 gram van j&er.voor y0 cent 'n naam in thee

de Vrije Zeeuw | 1966 | | pagina 7