Dit stukje is bestemd voor jongeren, voor tieners en twens, maar voor hen niet alleen, ook ouderen kunnen er kennis van nemen en er hun voordeel mee doen. Voor allen die jong zijn en voor hen die mee kunnen denken in dit razend snelle, bizarre en toch fascinerende tijdperk ligt er binnen hun bereik iets waar mee zij zich kunnen onder scheiden van eenvormigheid en hun verschijning een apart cachet kunnen geven en dat is de kleding. Goed gekleed gaan is het re sultaat van het juiste gevoel voor kleur en snif, ook het juiste gevoel voor verhoudin gen, het net niet iets te veel of te weinig van iets hebben. De jongen en het meisje die goed gekleed gaan voelen zich intuitief prettiger en meer zelfverzekerd. Zij zullen zich bij de keuze van hun kleding voor laten lichten door wat de mode voorschrijft. Lijkt deze niet een klein beetje op de hedendaagse jeugd? Op een gegeven moment presenteert zich de mode in felle en harde kleuren alsof zij een protest wil laten horen, dan weer komt zijn in doffe en donkere tin ten tot ons, zo in de stemming van „Weltschmerz" waaraan elke jongere zo nu en dan lijdt. f In het laatste jaar is er wéér een parallel waar te nemen tussen jeugd en mode. De mooie, altijd strakke in één baan geleide lijn is uit de band gesprongen, zij is vrijer, blijer en erg veranderlijk geworden. De mode wordt niet meer voor de jeugd gemaakt, maar de jeugd maakt de mode zelf, d.w.z. de mode volgt de ge dragingen van de jeugd. Natuurlijk gaat dit alles niet zomaar een, twee, drie, maar na een paar maanden, soms nog korter, is zij er, de nieuwe mode, waarvanjde jonge ont werper, John Stephen deze week door ons in Carnaby Street werd opgezocht. Carnaby Street, een oud ver vallen straatje, muf en doods, dat door de activiteiten van deze John Stephen tot een hoekje werd gecreëerd waar veel mensen komen en een sfeer van het nieuwe heerst. Een kleine boutique, met vrij wel geen etalage, bijzonder aardig gestoffeerd en vol ge hangen met jeugdige confec- tiekleren. Boutiques zijn „in". Yves Saint Laurent opende er deze week in Saint Germain des Prés een, die ook geheel op de jeugd gericht was er» uiteraard met modellen door hemzelf ontworpen. Nu rijst de vraag: zou men ook hier niet iets dergelijks kunnen ondernemen? Natuur lijk moet dit kunnen, als men rondkijkt zal men tot de con clusie komen, dat jongeren hier in dezelfde kleding rond lopen als in Amsterdam, Lon den en Parijs. Een te kleine stad misschien? Och kom, onze stad groeit en de jeugd groeit mee met hun eigen be hoeften, aangepast aan hun eigen tijd. En nu is het zo prettig voor ons te kunnen melden, dat in Terneuzen binnenkort de eer ste boutique van Zeeland zal geopend worden, klein en ex clusief zoals een boutique be hoort te zijn en niet duur. Tieners en twens zullen hier binnenkort een piekje vinden- waar zij vrij kunnen binnenlopen, platen met hun eigen muziek kunnen draaien, kunnen praten en de mode kunnen zien zoals die voor hen en door hen is ontworpen. ENTERTAINER.

de Vrije Zeeuw | 1966 | | pagina 20