A.01 handhaaft zicb aan de kop van de eredivisie Maar Ajax is onbetwist de sterkste ploeg in Nederland Terneuzense Boys samen met Dinteloord aan de kop Hulst aan de leiding door zege op Rood Wit Handboogsport Beursovezricht Maandag 26/dinsdag 27 september 1966 DE VRIJE ZEEUW Pagina 3 Gewichtheffen KAMPIOENSCHAP VAN OOST-VLAANDEREN (BELGIE) Terneuzen—R.A.C. 2—1 H.V.V. '24—Rood Wit 2-1 A.Z.V.V.—Huizen 1-4 Good Luck—Tern. Boys 0-3 TE TERNEUZEN EN TE ZUIDDORPE Hoek—Krabbendijke 2—2 VIERDE KLASSE H Sluiskil—RCS 2-0 Zeelandia—Biervliet 3—5 Corn Bovs—Aardenbure; 0-1 Hansw. Bovs—Walcheren 3-2 AJAX—SPARTA 5—0 24. Swart 10; 27. Nuninga 20; 44. Cruyff 3—0; 64. Swart 4—0; 84. Nuninga 50. Toeschouwers; 21.000. In een uitstekende wedstrijd heeft Ajax zijn aanhang vertrou wen geschonken voor de komen de bekerwedstrijd tegen het Turkse Besiktas. Met niet min der dan 50 moest Sparta in de kampioenen zijn meerdere er kennen, een uitslag, die dank zij het uitstekende werk van Laze- roms en Doesburg voor de Rot terdammers nog dragelijk bleef. Het kwartet KeizerNuninga CruyffSwart was in grootse vorm en sneed herhaaldelijk dooi de Sparta-defensie, die tien mi nuten na het begin van de twee de helft Benzon (uitgevallen we gens een jukbeenblessure) ook nog moest missen. Het grote vuurwerk van Ajax was in de eerste drie kwartier afgestoken. Schitterende doel punten van Swart (een zweef- duik tussen drie Spartanen door), Nuninga en Cruyff beze gelden het lot van de Spartanen, die door Eykenbroek en Laze- roms Cruyff trachtten uit te schakelen, hetgeen slechts ge deeltelijk lukte. Door deze tak- tiek namelijk kregen Swart en Nuninga meer vrijheid en daar van heeft dit tweetal dankbaar gebruik gemaakt. In de tweede helft zorgden zij er voor dat de stand tot 50 werd verheven. De beste speler van het veld was Piet Keizer, die de grondlegger was van het tweede en derde doelpunt. FEIJENOORD—SITTARDIA 1—0 28. Franssen 10. Toeschouwers: 43.000. Sittardia kwam tegen Feije- noord dank zij een goede tech niek tot behoorlijk spel en toon de over spelers te beschikken met een goede conditie, en een volledige inzet, die soms tot hard spel leidde. In de tweede helft kostte dat de Limburgers een strafschop, die door Fransen ech ter zo slecht werd ingeschoten, dat Vogels er niet de minste moeite mee had. Fransen, die voor rust Feijenoord met een fraai schot de leiding had gege ven en vlak daarna tegen de lat schoot, miste hiermee een goede kans de voorsprong van Feije noord te vergroten. De Feije- noord-aanval, die met zulk goed spel was gestart dat Sittardia onder de voet scheen te worden gelopen, zakte steeds verder af en wist zich steeds minder kan sen te scheppen. GO AHEAD—PSV 1—0 46. Kattestaart 10. Toeschouwers: 18.000. Hardnekkig heeft Go Ahead met tien man spelend de De- ventenaar Butter werd na een onnodig harde charge van links buiten Verdonk met een diepe vleeswond aan het been van het veld gedragen een in de eer ste minuut na de rust verdiend verkregen voorsprong verdedigd. Vóór de rust waren de Deven- tenaren veel gevaarlijker. Dank zij doelman Heijink, die zich na een zwak begin voortreffelijk weerde, bleven de bezoekers in de eerste helft nog naast de De- ventenaren. In de eerste minuut na de hervatting doelpuntte Kat testaart via de lat (10). Toen Butter twintig minuten na rust moest uitvallen, roken de Eindhovenaren hun kans. Go Ahead veranderde van taktiek en bedwong de onstuimige aan vallende P3V-ers zonder veel moeite. Het publiek beoonde de beide elftallen na het eindsig naal met een applaus voor het vertoonde spel, de eredivisie volkomen waardig. -1 -1; 36. Mansveld -1. ADO—F.C. TWENTE 2- 25. Bronkers 0 1—1; 51. Pas 2- Toeschouwers: 22.000. De zesde achtereenvolgende zege van ADO was geen afspie- gelin van een wedstrijd tussen de lijstaanvoerder en één der laagst geplaatsten. ADO speelde slecht met als enige uitzondering achterspeler Mansveld, die bo vendien nog voor een doelpunt zorgde. F.C. Twente hanteerde de buitenspelval en legde met 7 tot 8 verdedigers het accent op de defensie. De Haagse aanval met Heynen ver beneden zijn vorm verzuimde het spel over zijn vleugelspelers open te gooien en schoot erbarmelijk slecht. F.C. Twente, dat even voor rust doelman Misic wegens een blessure moest missen voor in valler Warringa, beging evenals ADO een enorm aantal overtre dingen wegens ongeoorloofd aan vallen en faalde volkomen in de aanval. Slechts de jeugdige Pahlplatz toonde intelligent spel, maar Ter Mors en vooral Kohn die voortdurend buiten spel stond brachten er niets van terecht. Een ongelukkig door Mansveld onderschepte aan val van Twente bood Bronkers gelegenheid de score te openen, maar dezelfde Mansveld revan cheerde zich door een voorzet van Maassen goed af te ronden en de stand op 11 te brengen. Kort na de hervatting was het veer Maassen, die vrijwel zeker in buitenspelpoistie 21 scoor de. Om de malaise te vervolma ken miste Aarts kort voor tijd een strafschop, toegekend toen De Zoete door doelman Warrin ga bij de benen werd gepakt. XERXES—NAC 2—1 40. Dom 01; 43. Jacobs 11; 47. Jacobs 21. Toeschouwers: 12.000. Deze wedstrijd was geen ver rijking van het topvoetbal. Tech nisch was Xerxes iets beter, tac tisch mankeerde er veel aan, terwijl snelheid ontbrak. Nog minder imponeerde NAC, dat ondanks alle geheimzinnigheid toch met Bouwmeester op de proppen kwam. Dat was voor Xerxes een meevaller, want de ex-Feijenoorder demonstreerde een ons'-ellend gebrek aan con ditie. Twee doelpunten van Dom en Jacobs verhinderden dat het publiek de wedstrijd reeds vóór rust voor bekeken hield. Toen Xerxes reeds twee minuten na de hervatting opnieuw scoorde, verviel het weer in verdedigende taktiek, waardoor al twee wed strijden verloren gingen en waar van een betere ploeg dan NAC opnieuw had kunnen profiteren. De DOS—WILLEM II 4—0 50. Achterberg 10; 53. Kuiper 2—0; 83. Wery 3—0; 88. De Kuiper 40. Toeschouwers: 10.000. Niemand gaf DOS bij de rust een kans op de zege. In de 35e minuut moest Ton van der Lin den zich laten vervangen door Wellerdieck en ook Achterberg was in deze periode geblesseerd en liep aanvankelijk wat verlo ren op de rechtervleugel rond. Toch was DOS in de eerste helft de betere ploeg maar doelpunten kwamen niet tot stand. Dit ging n de rust heel wat beter. Reeds na vijf minuten lukte het Achter berg om uit een voorzet van De Vroet doelman Van der Heyden te passeren en nadat De Kuiper drie minuten later met een mag nifiek schot de stand op 20 had weten te brengen, kreeg DOS vertrouwen in eigen kunnen. De Willem Il-defensie kreeg handen vol werk en de Tilburgers zelf kwamen slechts zelden tot aan val. Dos bleef de toon aangeven en het was Wery die na 37 mi gen. Twee minuten voor het ein de was een fraaie solo van De Vroet de inleiding tot het vierde doelpunt. De Kuiper schoot de bal achter Van der Heyden (4— 0). FORTUNA '54—DWS 4—0 20. Gerards 10; 59. Fischer 2 0; 61. Fischer 30; 63. Gerards 4—0. Toeschouwers 8.000. Binnen vier minuten in de tweede helft besliste Fortuna de wedstrijd. De stand was toen al 10 door een doelpunt van Ge rards in de twintigste minuut. Na veertien minuten in de tweede helft bracht de Duitser Fischer die intelligent speelde, de stand op 20. De DWS-defensie en vooral international Flinkevleu- gel grepen telkens mis en twee minuten later scoorde Fischer het derde Fortuna-doelpunt. Ge rards bracht even later de stand op 40. DWS gaf het nog niet op, maar nu faalde de voorhoede waarin behalve Kruiver niemand leek te durven schieten. GVAV—MVV 5—0 17. Koeman 10; 29. Koeman 2 0; 40. Van Tilburg 3—0; 67. Hor dijk 40; 82. Van Tilburg 50. Toeschouwers: 9.000. Frans Körver, voor het eerst na een disciplinaire schorsing weer bij MVV onder de lat, heeft zijn club tegen GVAV goede diensten bewezen. Met een aan tal uitstekende reddingen voor kwam Körver minstens drie doel punten. Desondanks won GVAV met 50. Het gebrek aan tempo in de zuidelijke ploeg gaf de CRUYFFS TWEEDE DOELPUNT Amsterdam: Voetbal: Ajax Sparta 50. Het derde doelpunt voor Ajax door Cruyff (9). Na op de achterlijn enige spelers te zijn gepasseerd schoot Johan Cruyff uit een onmogelijke hoek in. Pim Doesburg doet een ver geefse uitval. Rechts Benzon (S). voorhoede weinig kansen. Hoe wel GVAV bescheiden van de mogelijkheden gebruik maakte, drukten de Groningers het over wicht in de eerste helft reeds in een beslissende voorsprong uit. Na de pauze schakelde GVAV op een lagere versnelling over, waardoor de nederlaag van MVV, mede door het knappe werk van Körver, tot 50 bleef beperkt. TELSTAR—ELINKWIJK 3—2 9. Bond 10; 21. Cleeren 20; 33. Clement 30; 45. Nieuwenhuys 3—1; 62 Cohen 3—2. Toeschouwers: 4500. Telstar heeft zijn eerste over winning geboekt. In het begin leek het er op dat Elinkwijk on der de voet zou worden gelopen. Dat kwam niet zozeer door de kracht van de Velsenaren, dan wel door het povere spel van de Utrechtse ploeg,«die vooral de fensief door het ontbreken van aanvoerder Van Tamelen niet be*1' op dreef was. In 33 minuten had Telstar een comfortabele voorsprong van 3 0 genomen. Niets scheen de Vel- sense equipe die twee jonge de butanten, de 18-jarige Van Essen en de 19-jarige Van Straaten tel de, een grote overwinning in de weg te staan. Maar vlak voor de rust kreeg Elinkwijk de moed weer terug. Nieuwenhuys mocht een strafschop nemen wegens ha ken van Cohen en dat betekende 31. Toen Cohen er in de 62e minuut in slaagde 32 te scoren, was Telstar geruime tijd zeer nerveüs. Elinkwijk kon er ech ter niet van profiteren en moest een nederlaag accepteren. Te Temse had een ontmoeting plaats tussen „Olympic Gent", „Hercules Temse" en „Kracht- sportvereniging Aalst" om het clubkampioenschap van Oost- Vlaanderen. Aalst eindigde als eerste en „Olympic Gent" moest zich met do tweede plaats tevre den stellen. De Terneuzenaa.r Albert Harms, lid van de Gentse club, leverde een goede prestatie in de afdeling zwaargewicht. Haalde hij in april j.l. in 't kam pioenschap van Nederland met 320 kg de derde plaats; nu pres teerde hij het een totaal van 345 kg to boeken: drukken 105 kg; trekken 105 en stoten 135 kg. Dit is het hoogste gewicht dat hij ooit op wedstrijden heeft ge haald. Zijn laatste stootbeurt te Temse was spectaculair; met ver bluffend gemak stootte hij de 135 kg. De Gentenaar Cours kwam aan een totaal van 315 kg en eindigde als tweede. „Olympic Gent" geeft zater dag 8 october a.s. een demonstra tie op de markt te Zelzate. ZWAK VOOR INTERNATIONALS Het Damrak heeft vanmiddag de nieuwe beursweek ingezet met een zwakke stemming voor de internationale waarden. Dat zag er gedurende de niet-offi- ciële ochtendhandel niet naar uit. Toen noteerde Kon. Olie als hoogste prijs nog 122,20 ex 3.25 interimdividend. Voor Philips was de koers toen 90,40 en voor Unilever 84,70. Vanmiddag opende Kon. Olie op 120,30, Philips deed 89,30, Uni lever 84,40 en A.K.U. 65,30. De affaire was minimaal. Van Ame rikaans aanbod viel weinig te bespeuren, maar het publiek gaf eerder een stukje af. Hiertegen over stond geen vraag voor reke ning van de overige Europese beurzen. De verhoging van het interimdividend door Kon. Olie van 3 tot 3,25 deed vrijdag de hoop leven, dat er over geheel 1966 een iets hoger dividend uit de bus zou komen. Dit is echter een kwestie van afwachten. La ter daalde de koers in de olie hoek tot 119,60. Hoogovens werd een paar pun ten lager geadviseerd. K.L.M., welk fonds vrijdag in Wallstreet twee dollar moest prijsgeven,- lag in Amsterdam gemakkelijker in de markt. De scheepvaartsector was ver deeld. Aandelen Kon. Boot en die van Scheepvaart-Unie moes ten terrein prijsgeven. Daaren tegen was Nievelt aan de vaste kant. Na de aanhoudende vaste stem ming van de laatste paar weken ondergingen de staatsfondsen een technische koersrecactie. Deze werd door de beurs als gezond gekenmerkt. De stemming in de staatsfondsenhoek was gemakke lijker tot zwak, echter met wei nig zaken. Ook in de lokale afdelingen werden lagere koersen geregis treerd. Een gewijzigde Terneuzense ploeg heef' nog net vóór het ver strijken van de tijd de puntjes thuis gehouden; al liepen de meningen over het tweede doel punt sterk uiteen, of hier geen buitenspelluchtje aan zat. Links back v. d. Hooft was vervangen door Frederiksen, terwijl Daan Hamelink de linksbuitenplaats innam voor de nog geblesseerde Wissel. Het draaide iets beter dan vorige week; alleen de rechts buitenplaats is nog een vraag teken. Al lukte het bij de rood zwarte aanvallen niet altijd even best, daar staat tegenover dat doelman Van Oosterwijk zeker twee doelpunten wist te voor komen door prachtige reddingen. Na circa tien minuten gaf Deij de bal door naar Dooms, die net naast schoot. RAC ging via links buiten Menner ten aanval die de bal doorplaatste naar zijn mid- voor Buitelaar. Deze scoorde, maar dit doelpunt werd geannu leerd wegens buitenspel. Nadat Hamelink zwaar gehin derd in het zijnet had geschoten, kroop Terneuzen in de 22ste mi nuut door het oog van de naald toen Van Hulle de bal verkeerd op zijn schoen kreeg en de bal langs Roose net naast de paal draaide. Er waren 28 minuten gespeeld toen Deij een diepte pass gaf naar Hamelink, die even wachtte en toen op maat afgaf naar Dooms die een prachtschot loste dat op bekwame wijze door Van Oosterwijk over de lat werd getikt. In de 32ste minuut miste v. d. Staal enkele meters vrij voor doel de kans van de dag door een pass van Hamelink te r.Is—n. Nadat Roose een scherpe nuten de stand op 30 kon bren-' corner van rechtsbuiten Van Lis donk had afgeslagen, ving Deij de bal op en gaf door naar Hame link. Er volgde een passje naar Doorns maar diens boogbal werd niet beloond, want de bal ging over de uitlopende Van Ooster wijk net over de lat. In de tweede helft verhoogde RAC het tempo, terwijl Terneu zen iets indommelde. Een corner nam linksbuiten Menner met een inswinger, die scherp voor doel draaide maar Schaerlaeckens schoot langs de paal in het zijnet. Ook rechtsbinnen Jansen faalde alleen voor doelman Roose door naast te schieten. In de 15de mi nuut kwam Dooms ten val. Hij nam zelf de vrije trap met een boogbal in de uiterste rechter bovenhoek, maar Van Ooster wijk werkte met een enorme sprong de bal corner. In de 24ste minuut een mooie aanval van RAC via Van Lisdonk naar Mar tens, die zijn midvoor Buitelaar op volle snelheid op maat be diende, waartegen Roose geen verweer had (01). Dit schudde Terneuzen wakker en in de vol gende minuut was de stand ge luk toen Hamelink een corner naar Deij plaatste, die de bal laag naar de rechter doelpaal schoot waar de inlopende Geelhoedt gelijk maakte (11). De RAC- midvoor Beutelaar kreeg een droomkans, maar wachtte veel te lang. Het publiek begon de thuisclub meer aan te moedigen en twee minuten voor tijd gaf Geelhoedt een pass naar de bui tenspel staande v. d. Staal die doorging en scoorde (21). RAC protesteerde, wat een speler een officiële waarschuwing kostte. Technisch was RAC wel iets beter, maar Terneuzen had van de geboden kansen geprofiteerd. De kleine zege was wel verdiend, ai zullen de Brabanders het daar niet mee eens zijn. HVV '24 heeft met veel geluk de beide punten op Rood Wit veroverd, echter niet verdiend. De eerste helft liet redelijk goed voetbal zien, vooral de eerste 30 minuten. In deze tijd werd ook de basis gelegd voor de over winning want binnen zes minu ten scoorde HVV twee doelpun ten, beide door Walter Naessens. In de tweede helft miste Rood Wit viermaal 'n opgelegde kans. Telkens werd er te lang ge speeld met de bal of naast ge schoten. Tot tweemaal toe moest Vissers van HVV op de doellijn redden. Het klopte niet in de tweede helft bij de thuisploeg. In de voorhoede werd te kort gespeeld en achter werd er vaak geblunderd. Rood Wit was fel in de aanval en opereerde regel matig op de Hulsterse helft, maar de afwerking der aanval len was slecht en ook werd er slecht geschoten. Tweemaal voor open doel en nog werd ernaast geschoten. In de eerste zes minuten scoor de HVV tweemaal via Walter Naessens, toen deze na een diep tepass telkens met de bal door liep en doelpuntte. Het waren twee doelpunten op dezelfde wijze gemaakt. Met een 20 voorsprong voor de thuisploeg kwam de rust. HVV heeft in de tweede helft veel geluk gehad. Een kwartier voor het einde scoorde Rood Wit zijn enige doelpunt. Damen kwam met de bal opgedreven en snelde al leen naar het doelgebied waar A.Z.V.V. heeft zaterdag op eigen terrein tegen Huizen in een behoorlijk op peil staande wed strijd opnieuw een geflatteerde nederlaag geleden. De gasten beschikten over een technisch bekwame ploeg, terwijl bij de Axelaars voor de rust goed opgezette aanvallen door minder goed schieten onbenut bleven. In de 27e minuut namen de bezoekers door aanvoerder J. Visser op fortuinlijke wijze de leiding, toen A.Z.V.V.-reserve- doelman Van Meurik, die zich overigens vrij aardig van z'n taak kweet, over de bal lieen- roide (0-11. In dezelfde minuut hadden de bezoekers wederom niet te kla gen. A.Z.V.V.-achterspeler Har- tog loste van ca. 30 m een hard schot dat van de onderkant van de deklat terug het veld inkaat- ste. A.Z.V.V. bleef aandringen en kreeg zelfs meerdere malen ge legenheid gelijk te maken, maar de voorhoede sprong met deze scoringskansen te verkwistend om. Zo zag men in de 32e minuut linksbinnen A. Wieland na een mistrap van een Huizen achter speler alleen voor de doelman ko men. Op het beslissende moment faalde hij. A.Z.V.V.-achterspeler B. Klap slaagde er kort voor de rust ter nauwernood nog in 'n foutief be oordeelde voorzet vlak voor de doellijn weg te werken. Na rust was er gedurende de eerste 20 minuten sprake van 'n A.Z.V.V.- veldoverwicht, doch evenals voor de rust kwam men bij de afwer king juist iets aan snelheid te kort. Zoals in de vorige wedstrijden zag men ook nu een kwartier voor het einde alle A.Z.V.V-illu sies voor de gelijkmaker teniet gaan toen Huizen in de 30e mi nuut met twee doelpunten de stand tot 0-3 opvoerde van resp. K. Kriek en J. Veerman, welis waar terecht onder protest van de A.Z.V.V.-grensreehter wegens buitenspel, doch zonder genade van de in deze wedstrijd wel erg lankmoedige scheidsrechter P- Drop uit Sprang-Capelle. Veer man nam in de 34e minuut ook de 4e treffer voor z'n rekening. Pas kort vóór 't einde slaagde linksbuiten J. Dieleman er in het verdiende tegenpunt voor A.Z.V.V. te scoren (1-4). De Boys blijven winnen na hun nederlaag in de eerste uitwedstrijd tegen Dinteloord. Zaterdag moest Good Luck er met 03 aan geloven, al zag het er bij de rust niet naar uit dat bet nog zo'n duidelijke zege zou wor den. Pas na een kwartier in de tweede helft viel het eerste doel punt. De Boys kregen een straf schop toegewezen waaruit Schoon- akker onhoudbaar scoorde. Kort daarna bracht Roose de stand op 02 en weinige minuten vóór het einde was het weer Roose die de overwinning op 03 bepaalde. In tussen had Good Luck de kans op een tegenpunt verloren zien gaan. De thuisclub kreeg een strafschop te nemen, maar de bal werd tegen de paal geschoten. Scheidsrechter Speekenbrink leidde rustig en goed. Zaterdag j.l. hield de hand boogmaatschappij ,.De Wester- schelde" een schieting op de staande wip. De uitslag was Eerste en tweede hoogvogel niet afgeschoten; zijvogels: L. Steyaert, Graauw en E. Kaas, Zandstraat; kallen: E. Hofman, Terneuzen en M. Goethals, Zand straat. Voor de puntenschieting voor het jaar 1966 is momenteel de stand als volgt: A. v. d. Poel te Terneuzen 8 pt.; A. Roose en R. Roels, beiden te Axel, en J. Fop- ma te Sluskil, allen 7 pt.; P. Schoof te Sluiskil en R. Begheyn te Terneuzen, beiden 6 pt. VEEL BELANGSTELLING TE ZUIDDORPE Zondag organiseerde de hand- boogmaaatschappij te Zuiddorpe een schieting. waarvoor de be langstelling groot was, dank zij de centrale ligging en ne vele plaatselijke schutters. Ook de Belgen waren flink vertegen woordigd. De uitslag was: Eerste hoogvogel: J. Mollet te Sas van Gent; tweede hoogvo gel: M. van Lent te Westdorpe; zijvogels: A. van Pottelberghe te Koewacht en A. Dullaert, Kruis straat (B.); kallen: J. Roelandt te Zuiddorpe en A. Saey te Koe wacht. hij hoog over de doelman de bal inschoot (21). Een gelijk spel had de verhouding beter weer gegeven. De thuisclub heeft het niet ver der weten te brengen dan een gelijkspel tegen een hard van sta pel lopend Krabbendijke. dat - vóór de rust twee fouten van de Hoekse verdediging afstrafte. In oe tweede helft werd Hoek iets feller maar nu verknoeiden de Hoekse voorwaartsen vele kan sen. Nadat Hoek had afgetrapt nam Krabbendijke via een vrije trap het spel over. Deze was met van gevaar ontbloot want drie Hoek-verdeüigers trapten over de bal, zodat midvoor Koeman 'n vrije schietpositie kreeg. Diens sc-hot draaide net langs het doel naast. Hoek forceerde een cor ner over links. De spil Paauwe ving de bal op en zette die hard naar voren, waar de Hoek-ver- dediging bleef staan voor ver meend buitenspel. De Krabben- aijke-midvoor Koeman ging door en gaf zijn club in de vijfde mi nuut de leiding (0-1). Krabben dijke bleef de toon aangeven. Pas in de 18e minuut kreeg linksbin nen Kiel een mooie kans toen hij doelman Kriekaard uit zijn doel lokte en met een boogbal pro beerde te scoren maar de bal ging juist over de lat. Dit gaf H.S.V. moed want twee minuten later was de stand gelijk. Aan voerder Meertens gaf een pass naar Kiel, die de ba) afgaf aan rechtsbinnen Peters die met het rechterbeen de stand in even wicht bracht (1-1). In de 33e mi nuut brak Kiel door, maar werd door doelman Kriekaard aan zijn been vastgehouden hetgeen scheidsrechter Steenbakker niet ontging. Hij legde dé bal op de witte stip. Kiel plaatste zich ach ter de bal, maar schoot hoog over. Krabbendijke deed het beter toen de Hoekse back Jan sen over de bal trapte, waarvan Jobse dankbaar profiteerde door zijn club opnieuw de leiding te bezorgen '1-2). Met nog drie minuten te spelen kreeg Peters de kans van de dag, maar faalde alleen voor doelman Kriekaard. De rust had Hoek goed gedaan. Men was nu veel feller en dit leverde reeds in de 3e minuut de gelijkmaker op na een goede combinatie Remijnsen-De Koeijer naar Kiel 'die de bal prachtig in de rechterbovenhoek schoot (2-2)". Hoek kreeg nu het beste van het spel, maar bracht veel eenvoudige kansen om zeep. Toen scheidsrechter Steenbakker voor de laatste maal floot, was de balans nog in evenwicht. Het gelijke spel gaf de verhouding vrij goed weer. De zwakte van de RCS-"oor- hoede is weer eens duidelijk aan het licht getreden. Verder moet vermeld worden het uitstekende werk van doelman Smidt in het Sluiskilse doel. Nadat de rust was ingegaan met 00, nam de thuisclub in de 20e minuut van de tweede helft de lei ding door De Feber die een solo actie met een doelpunt besloot (10). In de 35e minuut stelde Ja cobs de zege veilig na goed voor bereidend werk van De Feber. Een verdiende overwinning van de thuisclub. De wedstrijd van Ad Versluijs, die vier van de vijf doelpunten van Biervliet' voor zijn rekening nam. Zeelandia nam na vijf minuten de leiding door Rijn (1—0), welke voorsprong na 11 minuten te niet werd gedaan door Lijbaert (11). Twee doelpunten van Ad Versluijs bezorgden Biervliet bij de rust een 13 voorsprong. Tien minuten na de hervatting kwam Zeelandia op 23 door Riiri. Weer was het Ad Versluijs die Biervliet aan een doelpunt hielp (24). Twaalf minuten voor het einde verrichtte Rijn de hattrick (34). Het laatste doelpunt van deze wedstrijd was voor Ad Ver sluijs, gescoord negen minuten voor het einde (35). De wedstrijd van de gemiste kan sen. Tot de 34e minuut van de tweede helft bleef het 0—0. Eer halve misser van Sarneel werd door Blondeel toen afgestraft met een doelpunt (01). Twee doelpunten van Witte ga ven de Boys bij de rust een 2—0 voorsprong. In de tweede helft werkte Wal cheren de achterstand weg door doelpunten van v. d. Broeke en v. d. Vrede (22). Een gelukkig doelpunt van v. d. Spil twee mi nuten voor het einde bracht de overwinning alsnog bij de Boys (3-2).

de Vrije Zeeuw | 1966 | | pagina 3