PROVINCIAAL NIEUWS Wat delana, dat zie je direct! 3%erboren iiejcle IS -e* longdrink WEEKEIND-ONGELUKKEN MET DODELIJKE AFLOOP Drie hengelkampioenen te Sluiskil Renniesl Marktberichten Pagina 2 DE VRIJE ZEEUW Maandag 26/dinsdag 27 september 1968 Terneuzen Bedrijfsbond Meubilerings- en Houtbedrijven Puzzelrit Dow-personeel Algemene en katholieke bibliotheek Terneuzen in federatief verband Philipspersoneel hield zeehengelwedstrijd Aardenburg Geslaagd Axe! Vrouw door auto geschept Beenbreuk Hoek Bibliotheek Hoek veteranen— Dow-personeel 7—1 Hulst Bromfietser gewond Sluis liquidatie Sint Nicolaascomité Vals geld De pittige, sprankelende Overal verkrijgbaar. Altijd even goed! Bom voor Vondeling misplaatste grap? Moeilijkheden bij repatriëring van Chinezen uit Noord-Sumatra de grote gebreide Alle DELANA-kincierkleding verkrijgbaar bij 20% negersoSdaten in Vietnam Gestolen juwelen teruggekocht EX-S.S.-ERS BIJEEN IN BAD WINDESHEIM AGENDA Vrijdag j.l. werd onder voorzit terschap van de heer J. v. d. Meu- len, districtsbestuurder van het N. V. V., en in aanwezigheid van enkele leden, besloten het bestaan de correspondentschap om te zet ten in een afdeling, daar het be treffende ledental is uitgebreid. Momenteel zijn er 18 leden, ter wijl alle aangeslotenen bij diverse bonden, in hun eigen belang wordt aangeraden zich te laten over schrijven. Op de vergadering werd het be stuur als volgt gekozen: L. Ver biest, voorzitter; J. van Tatenhove, secretaris; W. de Regt, penning meester, allen te Terneuzen, ter wijl de heer C. Schoemaker uit Hoek werd gekozen voor de af deling propaganda. Het bestuur van de personeels vereniging van Dow-Ohemical heetft de puzzeMtrijders voor wie zaterdag een auto-scooter puzzel- rit was georganiseerd, heel wat moeilijkheden bezorgd tijdens de rit door 'n deel van Oost Zeeuws- Vlaanderen om met een behoor lijk resultaat voor de dag te ko men. De juiste afstand bedroeg 54 km. De correcte tijd 2 u. 40 min. De heer B. v. Dam, assistent personeelschef, overschreed de afstand met 6 km (60 km) en de tijd met 20 min. (3 uur). Met nog enkele ongerechtigheden bedroeg voor hem het aantal strafpunten 151. Van de 39 deelnemers werd hij daardoor overwinnaar en kwam in het bezit van de fraaie wissel beker. De heer A. Polderman had zo gepoedeld dat hij kans zag 886 strafpunten bij elkaar te verza melen. Hij kon daarvoor de poe delprijs in ontvangst nemen. Aan de overige deelnemers werd een 'kalender als herinnering ge schonken. Het gemeentebestuur van Te- neuzen heeft destijds de kan toren van de provinciale water staat aan de Leeuwenlaan aan gekocht om er de beide biblio theken, de openbare bibilotheek en de katholieke bibliotheek die besloten in federatief verband te gaan samenwerken, in onder te brengen. Deze samenwerking is momenteel tot stand gekomen. Over ruim een maand hopen zij hun nieuwe huisvesting aan de Leeuwenlaari te kunnen betrek ken. Voordat het zo ver is, zul len beide boekenvoorraden aan elkaar moeten worden aangepast. Het gevolg hiervan is dat de ka tholieke bibliotheek, tot nu toe gevestigd aan de Jan Willem Frisosstraat, van donderdag 29 september af zal zijn gesloten. De leden van die bibliotheek kunnen na die datum nog boeken halen in de bibliotheek van de partner, totdat ook deze in ver band met de verhuizing zal wor den gesloten. Het personeel van de katho lieke bibliotheek verhuist met de boeken mee naar het pand aan het Schoolplein. Tot slot van de 75-jarige jubi leumviering organiseerden de heren Th. Verdegem en J. de Greef voor het Terneuzense Phi lipspersoneel gistermorgen een zeehengelwe'dsrtijd in de Wester- schelde, waaraan 69 leden deel namen. Het startschot werd ge lost door de heer D. Ridderhaf, Philapskampioen zeehengelen 5966. Op het bedrijf werden 's middags door de heer J. Bolling, diirecteur van het Terneuzense bedrijf, de prijzen uitgereikt. Hoewel de vangst niet heel groot was kunnen de deelnemers op 'n plezierige wedstrijd terugzien en was deze wedstrijd mede de aan leiding om te komen tot de op- oprichting van de Philips-viselub, die startte met 53 leden en waar van de heer Verdegem tot voor zitter werd gekozen. De uitslag van 'd!e gisteren ge houden wedstrijd luidde: 1. J. de Regt, Terneuzen, 173,5 pnt. beker); 2. Neuféglise, Terneuzen, 159,5 pnt.; 3. P. Dui- vens, Sluiskil. 123,5 pnt.; 4. J. Boogaart, Hoofdplaat,. 122 pnt.; 5. TT. de Riicke, Westdorpe, 102 pnt.; 6. A. Roctus, Boschkapelle, 97,5 pnt.; 7. J. v. Troost. Terneu zen, 96,5 pnt.; 8. D. Ridderhof, Terneuzen, 95 pnt.; 9. P. v. Hoorn, Terneuzen. 78 pnt.; 10. H. Balk, Terneuzen, 9 pnt. (die even eens een beker ontving voor het grootste aantal gevangen onder maatse vissen). Aan de rijkskweekschool te Middelburg slaagde voor de derde leerkring (volledig bevoegd onderwijzer) de heer H. Beuzen- berg uit Aardenburg. Vrijdagavond omstreeks 5 uur reed mevr. W. v, L.-de B. uit Axel per rijwiel van de Graaf Jansidijk de rijweg van de weg Axel-Sluiskil over. waarbij zi3 werd gegrepen door een perso nenauto bestuurd door M. A, A. N. uit Bergen op Zoom. Hiérbij liep mevr. v. L. 'n arm breuk op en kreeg vele verwon dingen aan lichaam en ledema ten. Dokter Kok verleende de eer ste hulp en liet haar naar het zie kenhuis te Sluiskil vervoeren. Tijdens de voetbalwedstrijd Axel IVRia II kwam de Westdorpe- speler Theo van Damme zo in on gelukkige botsing met de Axelse doelman Lippens dat hij een open beenbreuk opliep. Dokter Kok ver leende de eerste hulp en liet hem naar het ziekenhuis in Sluiskil overbrengen. De wedstrijd werd door Ria gewonnen met 21. Voor alle lezers en lezeressen uit Hoek zal de uitleenbibliotheek van de hervormde kerk, gevestigd in de consistoriekamer en staande onder leiding van mevrouw J. Ta- zelaarde Blaeij, van zaterdag 1 oktober af iedere zaterdag van 2 tot 3 uur geopend zijn. De „oudjes" van Hoek behaal den zaterdag een gemakkelijke overwinning op hun veel jongere tegenstanders. Voor de rust werd het door Van Tatenhove (2x) en de linksbinnen 30. In de tweede helft werd de score opgevoerd tot 70. Kort voor het einde slaagde Den Arend erin de eer te redden (7-1). Op de oude rijksweg Hulst Kapellebrug nabij het kruispunt naar Clinge kwam vermoedelijk door te weinie uitwijken de brom fietser L. v. W. uit Hulst in bot sing met een luxe wagen, bestuurd door G. v. d. V. uit Clinge. De bromfietser reed boven op de luxe wagen. Bij deze botsing liep hij een arm- en beenbreuk op alsmede een hoofdwonde en een hersen schudding. Per ziekenauto werd hij naar het ziekenhuis te Hulst over gebracht. De rijkspolitie steldé een onderzoek in naar de juiste toe dracht van de botsing. Op een vergadering in restau rant „Wilhelmina" van het plaat selijk Sint Nicolaascomité werd besloten dit te ontbinden. Een groot aantal leden had om per soonlijke redenen bedankt en er was onvoldoende animo om de bestaande vacatures te vervullen. De penningmeester, de heer P. de Wispelaere, zal de geldmidde len voorlopig onder zijn beheer houden. Deze bedragen 688,89. Het besluit tot liquidatie werd algemeen betreurd, maar men zag geen andere weg. (ADVERTENTIE) In de onmiddellijke nabijheid van de grens (te Dudzele) zijn weer valse biljetten van 1000 Bel gische francs ter betaling aange boden. Het betreft hier het type Eeuwfeest blauw met Sluismees- ter en ze ziin gemakkelijk van de echte biljetten te onderscheiden. Hot papier is veel witter van kleur, heeft weinig klank en geen watermerk. De zijde met Nederlandse tekst is zeer ver schillend van het echte biljet. De letters: „V VAN B" van de tekst: Nationale Bank van België zijn gedrukt in één enkele kleur (blauw) en duidelijk te onder scheiden van de andere letters, waarvoor 2 of 3 kleuren (geel, blauw en rood) op elkaar werden gedrukt. De kenmerkende num mers zijn 6784. M822 en 169086822.' (ADVERTENTIE) in? §ro£ In het ziekenhuis te Veghel is overleden de 69-jarige Th. M. Martens uit Schijndel. Op het Plein 1944 in zijn woonplaats werd hij aangereden door een personenauto. In Zwolle overleed de 55-jarige mevr. K. Manusde Jong uit Amsterdam, die vrijdag te Olde- broek was betrokken bij een ver keersongeval. Toen het vijfjarige meisje C. J. M. Spruit te Heerhugowaard In een hoekje op het Binnenhof is vanmorgen een bom gevonden, die bestemd was om er een aan slag mee te plegen op de minister van financien, dr. A. Vondeling. De bom was verpakt in plastic De bedoelingen van de bommen werper zijn gebleken uit een op schrift. De bom werd door de poli tie gevonden en meegenomen. Op het hoofdbureau van politie hield men er aanvankelijk rekening mee, dat de bom een gevaarlijk projectiel was. Het projectiel bleek later een reeds gebruikte oefengranaat voor de bazooka te zijn. Het was onge vaarlijk. Het werd aangetroffen door personeel van gebouwen rond het Binnenhof bij een van de in gangen naar de Ridderzaal. Het projectiel is overgegeven aan de marechaussee. Zondagmorgen om elf uur wierpen 135 leden van de zeehen- géJclub Sluiskil in de omgeving van de uitwateringsluis van de Otheense kreek hun aas in de Schelde teneinde te trachten zo veel mogelijk vis te vangen. Het was de laatste wedstrijd van het seizoen, waarbij de be slissing zou vallen wie er alge meen, dames- of jeugdkampioen zou worden. Niet minder dan 21 dames, voor deze gelegenheid op een rij geplaatst, namen deel. Voor hen was er deze maal een aparte onderlinge wedstrijd. Om vier uur was de uitslag be kend en werden in café-Dallinga de prijzen uitgereikt. De uitslag was: Algemeen kampioen W. Ge- vaert 2346 pnt. Kampioen dames mevr. E. d' Hont 987 pnt. Jeugdkampioen P. v. Iwaarden 1207 pnt. Allen over drie wedstrijden. Onderlinge wedstrijd der dames: winnares mevr. C. Harms. Staande v.l.n.r.: Mevr. C. Harms, de heer W. Gevaert en mevr. E. d'Hont. Zittend: Jeugdkampioen P. van Iwaarden. Uitslag wedstrijd 1. M. dé Buck 562 pnt.; 2. P. v. Iwaarden 529 pnt.; 3. W. Gevaert 432 pnt.; 4. P. Faas 354 pnt.; 5. F. v. Cleemputte 341 pnt.; 6. W. Dekker 231 pnt.; 7. H. Bakker 186 pnt.; 8. L. Heule 170 pnt.; 9. J. d' Hont 161 pnt.; 10. A. v. Iwaarden 147 pnt. (ADVERTENTIE) 8tandend maagzuur? helpen dirékt! de lijbaan wilde oversteken, werd zij aangereden door een personenauto. Zij was op slag dood. In Veldhoven werd de 19-jarige vèrwarmingsmonteur A. C. H. Vialle het slachtoffer van een verkeersongeval. Hij was inzit tende van een personenauto, die tegen een winkelpui opbotste, nadat de bestuurder de macht over het stuur verloor. Het slachtoffer was op slag dood. Op de weg Hengelo-Oldenzaal in de gemeente Weerselo is een. personenauto tegen een boom ge reden. Eén van de vier inzitten den, de 19-jarige mej. H. F. M. Mulder uit Hengelo, werd ge dood. Bij een verkeersongeluk op de Apeldoornseweg te Arnhem zijn dit weekeinde de 19-jarige J. W. Dienske uit Den Haag en de even oude W. G. van der Meijden uit Apeldoorn om het leven geko men. Beiden zaten met twee uit Apeldoorn afkomstige meisjes in een huurauto. Door moeilijk heden met de verlichting raakte de wagen van de weg en botste tegen een boom. In het ziekenhuis te Maastricht zijn opgenomen de 22-jarige M. Smeets en de 21-jarige P. Wil- lems. Zaterdagavond vertrokken zij per motorfiets uit Gulpen om naar Wijlre te gaan, waar zij evenwel niet arriveerden. Eerst zondagmorgen werd het tweetal bewusteloos gevonden in een weiland. Door nog onbekende oorzaak verloor de bestuurder de macht over het stuur. Zeer ern stig gewond werden zij opgeno men. De kapitein van het Chinese schip „Koeang Hoea" dat bij de Noordsumatraanse haven Bela- wan Eli was aangekomen om een eerste groep van ongeveer achtduizend Chinezen op te ha len die gerepatrieerd willen wor den, heeft geweigerd met de ope ratie te beginnen, omdat de In donesische regering de Chinese eis van de hand wees, dat aan zes communistisch-Chinese con sulaire beambten zou worden toegestaan naar Medan te komen voor controle op de repatriëring, aldus een bekendmaking van de Indonesische regering waarin de Chinese beschuldigingen van tegenwerking worden afgewe zen. De plaatselijke autoriteiten, aldus de Indonesische verkla ring, hadden alle nodige stappen ter vergemakkelijking van de repatriëring genomen. Daarom werd de aanwezigheid van één Chinese consulaire beambte naast de 21 Chinese funktiona- rissen aan boord van het schip voldoende geacht. Op de eis om nog meer speciale faciliteiten werd daarom niet ingegaan. De Indonesische regering wil de vreemdelingen die naar hun land terug wensen te gaan, niet in de weg staan. Overigens wordt in de Indonesische verklaring nog gezegd dat de Indonesiërs in de betrokken gebieden het niet prettig vinden, als de Chinezen bij hen zouden blijven wonen, omdat velen van hen kennelijk bij de mislukte staatsgreep van vorig jaar betrokken zijn ge weest. Het immigratiebureau in Me dan heeft bekendgemaakt dat Indonesiërs van Chinese geboorte die naar China terug willen, hun Indonesisch staatsburgerschap kunnen laten intrekken. Zuiver wollen jongenstrui met stoer wit/zwart motief in donkerrood, donkergroen, licht- en donkergrijs. Maat 104 t/m 152, prijs f. 21,50 - f. 37,50. Sterke Helanca jongens-ski- broek met sportief pied- de- poule-ruitje in rood, groen, lichtbruin, wit en blauw. Maat 86 t/m 152, prijs f. 10,95 - f. 20,95. 'Deze Delana broeken zijn vervaardigd uit "Sikalotv garens. KinQSriDOClG Vraag grote, frisse kleurenfolder aan uw leverancier of aan Delana, Dedemsvaart. G. W. NAEYE Noordstraat 9II13 Telefoon 2124 Terneuzen Dr. Martin Luther King, de voorvechter van de gelijke rechten voor negers en blanken, heeft op een persconferentie in Dallas in Texas geprotesteerd tegen het feit, dat de Amerikaanse strijdkrachten in Vietnam 'voor 20 procent uit negers bestaan, terwijl in de Ver enigde Staten de negers slechts tien procent van de bevolking uit maken. Hij noemde dit een „typisch voorbeeld van een diepgewortelde rassendiscriminatie in Amerika". Voor het gebouw waar de pers conferentie plaats vond, demon streerden vier leden van de Ame rikaanse nazipartij in uniform met hakenkruisen tegen de negers. Zij werden door de politie aangehou den. ZEEMONSTER BIJ AUSTRALISCHE KUST Vissers hebben in een baai, ongeveer 40 km van de Austra lische plaats Brisbane, een zee monster gezien dat eruit zag als een uit zijn krachten gegroeide slang. Volgens de zeelui had het monster "an lengte van ongeveer negen meter en was het even dik als een man. Het was grijs met zwarte vlekken en had bij het uit het water rijzen een zuigend ge luid gemaakt. DOOR JEAN NEAL Een pater-kapuci jn heeft onlangs in een park in Augsburg 's avonds een pak met kostbare sieraden in ontvangst genomen en een onbe kende daarvoor 5000 mark in ge bruikte biljetten overhandigd. Hij deed dit in opdracht van een vooraanstaande familie in Augs burg bij wie in augustus waarde volle erfstukken waren gestolen De bestolen familie bood de dief per advertentie 3000 mark voor de teruggave van het gestoiene aan en beloofde geheimhouding door bemiddeling van de pater. De onbekende belde het kloos ter op en eiste 5000 mark, waar mee de bestolenen akkoord gin gen Een en ander is zondag door de politie in Augsburg bekendge maakt. De grote boot van de Messa geries lag enkele honderden meters uit de kust voor anker. Het was drie uur in de middag. De enige passagiere die op dit ogenblik zichtbaar was, was een jong meisje dat over de railing van het grote promenadedek ge bogen stond. Ze was aardig, niet bijzonder knap, maar zeer zeker niet lelijl-. Ze had een lief open gezichtje en een fris en lenig figuurtje. Persoonlijk had zé nog geen redenen kunnen vinden om te gaan denken dat de heren brunettes boven blonde meisjes verkozen en ze vond het leven over het algemeen erg prettig en aangenaam. Het korte blónde haar -at springerig om haar ge zichtje. Ze had lange elegante benen en de handen die over de railing lagen waren mooi ge vormd. Wanneer ze glimlachte, en dat was vaak het geval, kon men een paar scherpe tanden waarnemen in de mondhoeken die een goed opmerker aanstonds deden verstaan dat deze jonge dame geen onzin duldde. Ze had een buitengewoon levendig be staan geleid tot dusver. Ze kon jagen en schieten en deed aan sport als de beste. Ze had van jongs af aan de dingen gedaan die jongens altijd doen en waar naar meisjes soms kunnen ver langen om te doen en ze had de aanvallige leeftijd van 21 jaren bereikt. Myra stond aan de railing te denken of het de moeite waard zou zijn aan wal te gaan of niet. Ze had niets te zoeken in de stad, meende ze. De reis naar hier had haar voldoende beziggehouden. Er was geen gebrek geweest aan flirtende heren en het leven aan boord was zeker niet eentonig geweest. Daar was bijvoorbeeld mr. Delaware geweest, een heer van middelbare leeftijd die erop ge staan had haar telkens weer foto's te laten zien van zijn vrouw en kroost, een stel afschuwelijke kinderen overigens. Ze had ech ter de nodige complimenten ge maakt. De man had haar plato nische liefde aangeboden. Myra wist niet precies wat dat was, maar hetgeen ze ervan gezien had had haar doen besluiten dat ze geen gebruik wenste te maken van dergelijke liefdes, platonisch of wat dan ook. De platonische liefde van mr. Delaware deed haar denken aan iets uit een mu seum, geweldig interessant en zo, maar dood en zonder iets anders te geven dan een zeker gevoel van vermoeidheid. Daar was verder kapitein Ma ren, die iets in het leger scheen te presteren. Zijn liefde was niet platonisch, integendeel. Onge lukkig voor de amoureuze kapi tein echter, had zijn liefdeslust haar steenkoud gelaten, om de eenvoudige reflen dat er voor. Myra niemand anders bestond dan Malcolm. Als Malcolm bij haar geweest was. Myra moest onwillekeurig denken dat het feit dat je van iemand anders heel veel hield, andere mannen oninteressant maakte en dat je zelfs niet met anderen kon gaan flirten, zelfs als je dat gewenst zou heb ben Ze wilde wel aan land gaan, maar niet alleen. Je moest toch van iemand wat gezelschap heb ben Maar niet van kapitein Maren. Als - hem verzocht haar naar de stad te begeleiden zou ze de hele middag niets anders moe ten aanhoren dan een reeks lief desverklaringen, verkapt en on verkapt. En dat zou veel te ver moeiend worden, vooral op een gloeiend-hete dag zoals vandaag. Misschien dat de Mentons er voor in aanmerking kwamen, niet voor de liefdesverklaringen, maar de gezelligheid. Myra was echter niet al te zeer gesteld op de Mentons die pas belangstel ling voor haar waren gaan tonen, toen ze ontdekt hadden dat ze de enige dochter van Lord Mans- field w. Enfin, het voordeel van hun gezelschap zou zijn dat er geen gevaar bestond dat mr. Menton blijken zou geven van passie of platonische neigingen of iets dergelijks, omdat hij veel te bang was voor zijn betere helft. Mrs. Menton kon haar bo vendien geen dozijnen foto's l~.ten zien van haar kroost om de eenvoudige reden dat ze geen kroost bezat. Na een poosje daarover nage dacht te hebben besloot Myra dat het gezelschap van de Men tons niet al te vervelend zou zijn. Ze had geen belangstelling in het echtpaar gekregen omdat ze hen een aardig paar gevonden had. Het enige wat ze eigenlijk van mrs. Menton afwist was het feit dat deze een schrijfmachine en een echtgenoot bezat en dat ze het grootste gedeelte van haar tijd aan haar schrijfmachine be steedde. Ja, eigenaardig stel, •vond zij de Mentons. Ze kon niet goed tot een besluit komen, maar toen zag ze kapitein Maren over het benedendek naar boven komen en denkend dat deze op zoek was naar gezelschap voor de middag en dat zij wellicht zijn eerste keus zou kunnen zijn, be sloot ze tben maar de Mentons voor lief te nemen. Ze trof mrs. Menton in de grote conversatie zaal aan. Ze wachtte blijkbaar op haar man die naar de hut gegaan was om de Kodak te halen. Zodra ze Myra zag klaarde het gezicht van mrs. Menton zichtbaar op. „Mijn beste kind, ik heb overal naar je. uitgekeken. Waar ben je toch geweest? O, wat is het toch warm vandaag en jij ziet er zo koel uit. Hoe doe je het? Die zon- nebruincrème die ik gekocht heb doet het niet. Ik moét iets beters zien te krijgen in de stad. Ga je met ons mee? O, je moet met ons meegaan." „Ik ben klaar en gewillig", antwoordde Myra. Op dat moment verscheen George Menton compleet met camera en nadat zijn vrouw zich ervan overtuigd had met een dozijn vragen, dat hij niets ver geten had, begaf het drietal zich naar de gangplank, waar ver scheidene kleine bootjes gereed lagen om de toeristen aan de wal te brengen. (Wordt vervolgd.) Ongeveer 800 S.S.-veteranen van de zesde divisie Alpenjagers zijn zaterdag in de Beierse plaats Bad Windesheim bijeen gekomen voor een reünie on danks talloze protesten uit bin-1 nen- en buitenland. De reünie stond onder voorzitterschap van de oud-divisiecommandant, ko lonel b/d Franz SchreibCr. Burgemeester Ludwig Kiess- ling van Bad Windesheim, die een gemeentezaal ter beschik-' king had gesteld, gaf als com mentaar: „Waarom zou ik me' tegen deze bijeenkomst verzet-' ten, als de minister van binnen landse zaken van Beieren haar niet verbiedt?" HEDEN Terneuzen Luxor-Theater, 8 uur „Lady L." DINSDAG 27 SEPTEMBER Terneuzen Luxor-Theater, 8 uur „Lady L." Philippine Café Rammeloo Voerman, 2 u.: Openbare ver koping van een ruim woonhuis door notaris Hoving. VEEMARKT ROTTERDAM Op de veemarkt te Rotterdam werden in totaal aangevoerd 1801 dieren, zijnde 1366 slachtrunderen; 435 varkens. De noteringen waren als volgt: Slachtrunderen: extra kwal. ƒ4,20 4,45, le kwal. 3,754,10, 2e kwal. f 3,35—f 3,60,3e kwal. 3,10 3,25; Varkens: extra kwal. 2,502,55, le kwal. 2,45 ƒ2,50, 2e kwal. ƒ2,402,45, 3e kwal. ƒ2,35—ƒ2,40; Stieren ƒ3,95 4,40; Worstkoeien 2,90 3,10; Slachtzeugen 2,05—2,30; Zware varkens 2,202,30. Alles per kg. Overzicht: Slachtrunderen: aan voer ruimer, handel tamelijk en iets lager in prijs; Varkens: aan voer iets kleiner, vlotte handel en hogér in prijs. GRAANBEURS ROTTERDAM Heden werden op de Rottendam- se graanbeurs de volgende prijzen genoteerd af boerderij: Nieuwe oogst: Groene erwten tot 44; Schokkers tot 42,50; Kapucijners tot ƒ56; Bruine bo nen, boerenschoon, tot f 75. AARDAPPELBEURS ROTTERDAM Klei-aardappelen voor het bin nenland: Eigenheimers 40 mm opw. f 19—f22: Bintjes 35—50 mm' f 12.5013; Bintjes 40 mm opw. f 12,50f 14,50; IJsselster 40 mm opw. 15. Klei-aardapDelen voor de ex port: Bintjes 35 mm opw. in twee maten gesorteerd 13,75—14,50; Bintjes 45 mm opw. 15—15,50. Zandaardanoelen voor het bin nenland: Bintjes blank 40 mm opw. 12,50. Zandaardappelen voor de ex port: Climax 35 mm opw. 9,50; Bintjes 35 mm opw. li. Voeraardappelen 24,50. Stemming: binnenland en ex port: kalm.

de Vrije Zeeuw | 1966 | | pagina 2