PROVINCIAAL De weegschaal Pagina 2 DE V R J E ZEEUW Donderdag 22 sopt. 19^6 Terneuzen Axel Bruinisse Hoek Middelburg Sas van Gent Surveyor-vlucht mislukt Morgenavond DeKuyper Controverse in Britse liberale partij Bejaarde man verongelukt Fietser verongelukt Geraamte van 4000 jaar oud gevonden Ronald Edwards voor de rechter I 1 ..T.V Water in de jachthaven Otheense kreek In de jachthaven aan de Otheense kreek is het water binnengelaten. Op de achter grond de opening waardoor de ihaven nu in verbinding staat met de kreek. De meerpalen en de steiger wachten op de eerste jachten. Het is nog niet zo ver. Het zeilseizoen is nu haast voorbij. De gedachten der wa tersportamateurs gaan al uit ;naar 1967. Dan zal hier volop bedrijvigheid heersen van uit en invarende jachten en zeil boten. Zilveren jubilaris bij „De Hoop" Gisteren herdacht de heer J. G. Ruben, prokuratiehouder en chef van de I.B.M.-afdeling van de N.V. „De Hoop" alhier het feit, dat hij 25 jaar geleden zijn werk zaamheden in dit bedrijf begon. In verband met dit jubileum werd de jubilaris woensdagmor gen in de cantine van deze onder neming gehuldigd. Bij de huldi ging waren bok zijn echtgenote, kinderen, ouders en andere geno digden aanwezig. De jubilaris Werd toegespro ken door de direkteur. de heer J. G. van der Peijl, die terugzag op de 25-jarige loopbaan. De di recteur sprak woorden van waar dering voor de bekwaamheid en accuratesse, waarmee de heer Ruben zijn verantwoordelijke werkzaamheden in 'n kwart-eeuw heeft verricht. Spreker wenste de heer Ruben en zijn gezin van harte geluk met het jubileum en dankte hem voor alles wat hij voor het bedrijf heeft verricht. De vereniging van handelaren in bouwmaterialen in Nederland gaf ook blijk van haar belang stelling en namens haar over handigde de directeur aan de jubilaris de zilveren medaille met lauwerkrans en de daarbij beho rende oorkonde. Daarna bood de heer Van der Peijl aan de heer Ruben uit waardering en als dank voor diens prestaties een geschenk aan. Ook mevrouw Ruben ont ving een verrassing. Tenslotte dankte de heer Ruben allen voor de bewijzen van be langstelling. Najaarsvergadering plattelandsvrouwen De afdeling Terneuzen van de Nederlandse bond van platte landsvrouwen heeft de najaars vergadering belegd tegen don derdag 29 september a.s. in „De Vriendschap". Mevrouw KosterScheele zal verslag uitbrengen van de pro vinciale voorjaarsvergadering. Verder wordt ook het winter - programma besproken. Na de pauze vertelt de heer S. van Harn over zijn reis naar Zuid-Afrika. Voor een in okto ber beginnende bloemenschik- cursus kunnen de leden zich schriftelijk aanmelden bij mevr. Van HoeveHuijssen, G. van de Nissestraat 19 te Zaamslag, of tel. bij mevr. Van WijkBeloo, Plein te Zaamslag. Geslaagd Aan de Nederlandse econo mische hogeschool te Rotterdam is geslaagd voor het propedeu tisch herexamen in de econo mische wetenschappen de heer C. J. de Jonge te Terneuzen. De gemeenteraad vergadert op 27 september De Axelse gemeenteraad krijgt op dinsdag 27 september a.s. de volgende agenda te behandelen: Voorstel tot verkoop van een perceel bouwgrond aan de Ka naalkade aan de heer A. F. Krui- sifikx; voorstel tot verkoop van een perceel bouwgrond aan de Ka naalkade aan de heer J. A. D. Vonck; voorstel tot verkoop van een perceel bouwgrond aan de Mo- zartstraat aan de heer J. Ver- brugge; voorstel tot verkoop van een perceel bouwgrond aan het Bos- plein aan J. Deurwaarder te Terneuzen; voorstel tot verkoop van een perceel bouwgrond aan de Bizet- -straat aan de heer J. Souvagie te Oudenburg (België); voorstel tot verkoop van een perceel bouwgrond aan het Bos- plein aan de heer P. J. de Bakker; voorstel tot verkoop van een pe .eel grond aan de Beatrix- straat aan de prot.-chr. woning stichting „Het land van Axel"; voorstel tot uitgifte in na-erf pacht van bouwgrond aan de ■f-.-m. I'elfrichlaan aan de heer C. L. van Deursen; voorstel tot aankoop van de woning Rooseveltlaan 8 van de heer J. Ruben; voorstel tot aankoop van de woning Koestraat 38 van de heer H. de Groot; voorstel tot vaststelling van 't krediet in rekening-courant met de N.V. Bank voor Nederlandsche Gemeenten voor het jaar 1967; voorstel: a. tot onderhandse aanbesteding van 96 woningwetwoningen (arbeidsbesparende bouw) in plan oost; b. deze woningen te voorzien van centrale verwarming en een centraal antenne-systeem. MEDEDELINGEN: B. en W. delen in antwoord op de in de raadsvergadering van 6 september gestelde vragen het volgende mede: a. Vraag van de heer Oggel in zake de gemeentevlag: Geïnteresseerden kunnen ter gemeentesecretarie nadere in lichtingen verkrijgen. b. Vraag van de heer Vink in zake de knotwilgen bij het kruispunt Zuidsingel/Kinder dijk: De belemmering van het uit zicht voor het verkeer is niet zodanig, dat van een gevaarlij ke situatie kan worden gespro ken, mede gelet op de ingestel de 50 km snelheid, terwijl het rooien van de bewuste bomen het landschapsschoon in on gunstige zin zal beïnvloeden. c. Vraag van de heer Den Doel- der inzake wijziging tweezij dig wachtverbod Een éénrichtingsverkeer wordt in het algemeen slechts daar in gesteld, waar de verkeersinten siteit dit vordert en waar een duidelijke parallelroute is. Beide criteria zijn in de Van Middelhovenstraat niet aanwe zig, zodat het instellen van een éénrichtingsverkeer geen nut heeft. Opheffing van het wachtver bod aan één zijde voor de al daar gevestigde dokterspraktijk is onnodig, omdat op het hier in de directe omgeving gelegen Bosplein een ideaal parkeerter rein is aangelegd. Voorts zij opgemerkt dat de bewoners van deze straat prak tisch allen auto-inritten naar hun woningen hebben, zodat de bewoners van het wachtverbod weinig hinder kunnen ondervin den. Een en ander is aanleiding niet nader op de suggesties van de vraagsteller in te gaan. OVERIGE MEDEDELINGEN: a. bij besluit van 2 september is E. P. Maas te Axel be noemd tot plantsoen-arbeider in vaste dienst bij gemeente werken, ingaande 1 septem ber 1966; b. bij besluit van 6 september is J. P. J. van Hoorn te Axel benoemd tot brandwacht bij de gemeentelijke vrijwillige brandweer, ingaande 6 sep tember 1966. Geschil tussen Zeeuwse gemeenten Er is bij de kroon een geschil aanhangig gemaakt tussen een aantal Zeeuwse gemeenten, dat vandaag voor de raad van state zal dienen. Het geschil gaat tus sen de gemeenten Brouwersha ven, Duiveland, Westerschouwen en Zierikzee enerzijds en Sint- Annaland, Bruinisse, Sint Maar tensdijk, Oud-Vossemeer, Sint Philipsland, Poortvliet, Scherpe- nisse, Stavenisse en Tholen an derzijds. Het meningsverschil tussen deze gemeenten betreft de rege ling van de financiële gevolgen van de uittreding door de eerste vier gemeenten uit de gemeen schappelijke regeling, welke cen tralisatie inhield van het bouw-, woning- en welstandstoezicht en van de diensten gemeentewerken op Schouwen-Duiveland, Tholen en Sint Philipsland, De uitgetre den gemeenten worden vertegen woordigd door mr. R. van Omme ren, secretaris van de gemeente Zierikzee, de andere gemeenten worden vertegenwoordigd door mr. J. E. van Boeien, burgemees ter van Tholen. Propedeutisch examen Aan de landbouwhogeschool te Wagen' -gen slaagde deze week voor het propedeutisch examen de heer A. J. Riemens te Hoek (Koudepolder). Onderwijzersexamen Aan de chr. kweekschool të Middelburg slaagden dezer dagen o.m. voor het eindexamen van de derde leerkring (volledig be voegd onderwijzer) mej. M. P. Zegers te Axel en de heren L. F. van Driel te Terneuzen; L. A. Westveer te Sas van Gent en D. J. Kaijser te Aardenburg. Economisch examen Te Rctterdam slaagde dezer dagen voor het propedeutisch herexamen in de economische wetenschappen de heer C. L. M. van Waterschoot te Sas van Gent. PROTESTTELEGRAM HAAGSE JOURNALISTEN VERENIGING De Haagse journalistenvereni ging heeft een telegram verzon den aan de .burgemeester van Den Haag, waarin zij haar on gerustheid uitspreekt over het onbeheerst optreden van de po litie tegenover de journalisten en persfotografen op „pronsjes- dag". Zij spreekt daarin het oordeel uit, dat dit optreden de vrijheid van nieuws en informatie onno dig in gevaar heeft gebracht en acht dit strijdig met de demo cratische spelregels. Het telegram is ondertekend door de voorzitter van de Haag se journalistenvereniging, de af deling Den HaagLeiden van de P.C.J.K. en van de afdeling Zuid-Holland van de K.N.J.K. De dinsdag van Kaap Kennedy gelanceerde Surveyor-II, die een zachte landing op de maan moest maken om daar foto's van het op pervlak te maken, is woensdag ochtend een oncontroleerbare tol lende beweging gaan maken na een poging tot een kleine correc tiemanoeuvre. „We weten niet wat er gebeurd is", aldus een ruimtevaartfunctionaris. „Plot seling ging alles mis. We probe ren de storing te analyseren. De deskundigen in Pasadena vermoeden dat een van de drie raketjes van de verkenner niet is ontbrand, toen van de aarde af het sein voor een koerscorrectie werd gegeven. Ook het tweede koerscorrectie- sein heeft geen resutaat gehad. Het ziet er naar uit dat het foto grafisch observatorium vandaag op de maan te pletter zal slaan. te Heerhugowaard nog meer op zijn kerfstok De 23-jarige veehouder P. van S. te Heerhugowaard die maan dag is gearresteerd en heeft toe gegeven, dat hij met drie Duitse pleegkinderen en met een jonge tje uit Haarlem niet nader te noemen handelingen heeft ge pleegd. heeft gisteren ook nog verklaard dat hij zich met vier jongens uit Heerhugowaard aan hetzelfde misdrijf heeft schuldig gemaakt. Zwerver verdronken De 39-jarige classificeerder G. A. van Oosterhout, zonder vaste woon- of verblijfplaats, is in de Rotterdamse haven verdronken. De rivierpolitie vond dinsdag het stoffelijk overschot van de man, die een zwervend bestaan leidde. Hij was niet als vermist opgege ven. Aan misdrijf wordt niet ge dacht, aldus de politie. (ADVERTENTIE) Als U niet vergeet morgen één of meer De Kuyper's dranken in huis te halen, kunt U morgen avond al genieten van Neerlands beste borrel. Op de eerste dag van het con gres van de Britse liberale partij in Brighton is een controverse aan het licht getreden over de toekomst van de NAVO. Jonge militante partijleden for ceerden de verwerping van een resolutie, waarin Frankrijk, daar het zich teruggetrokken heeft uit het geïntegreerde NAVO-bevel, verantwoordelijk werd gesteld en veroordeeld werd voor de ont wrichting van de Noordatlanti- verdragsorganisatie. Kort daarop werd, ook op instigatie van de jonge partijleden, een motie ver worpen. waarin o.m. steun werd betuigd aan Engelands lidmaat schap van d«. NAVO. Uit de zaal "klonken kreten van protest, toen de nieuwe partij voorzitter lord Henley de pogin gen van de V.S. verdedigde om tot een bestand in Vietnam te komen en de Chinezen hekelde voor hun verzet tegen deze pogin gen. AANVARING TUSSEN KUSTVAARDER EN PONT In een dichte mist zijn woens dagmorgen omstreeks 10 over acht op het Noordzeekanaal ter hoogte van Velsen de 489 ton metende Nederlandse kustvaar der „Waverstroom" en de rijks pont nummer zeven tussen Vel- sen-zuid en Velsen-noord met elkaar in aanvaring gekomen. De „Waverstroom" ramde de pont aan stuurboordsachterzijde, waar tientallen mensen stonden. Alle voetgangers, fietsers en bromfietsers die hier stonden, wisten op zij te springen en kwamen met de schrik vrij. Er zijn geen gewonden. De pont heeft in de overkapping aan stuurboordzijde flinke schade opgelopen. De „Waverstroom" heeft haar reis van zee naar Am sterdam kunnen voortzetten. V oedselvergif tiging In Meppel en omgeving lijden op het ogenblik een tachtigtal personen aan een voedselvergif tiging, die zij waarschijnlijk vrijdag hebben opgelopen tij dens een excursie van leden en personeel van de coöperatieve landbouwbank te Meppel. Twin tig hunner zijn vrij ernstig ziek. De patiënten vertonen sympto men, die doen denken aan para- typhus. Het gezelschap was 's mor gens vertrokken naar Wezep, waar een bezoek werd gebracht aan een pluimveeslachterij. Na de lunch in Elburg werd een rondrit gemaakt door de polder Oostelijk Flevoland. Nadat het gezelschap nog een tijdje in Kampen had vertoefd, werd naar Hoogeveen gereden, waar in een hotel het diner wachtte. Reeds de volgende morgen ver toonden zich bij leden van het gezelschap vergiftigingsverschijn selen. Een inwoner van het bejaar dencentrum „Rijnzate" te Alphen aan de Rijn, de 93-jarige heer C. Schuurman, is woensdagmid dag op een zebrapad te Alphen aan de Rijn op slag gedood door een auto waarvan de bestuurder hem te laat had opgemerkt. Bij het oversteken van de Ringbaan-West bij het kruis punt met de Hart van Brabant laan te Tilburg is de 21-jarige student A. F. Galema uit Ub- bergen met zijn rijwiel in aan raking gekomen met een over de Ringbaan rijdende bestelwa gen en tegen het wegdek ge smakt. Vlak na het ongeval is het slachtoffer in het zieken huis aan de gevolgen van zijn verwondingen overleden. In opdracht van het rijksmu seum voor oudheden te Leiden is dinsdag onder leiding van de heer Louwe Kooimans een ge raamte opgegraven dat vermoe delijk 4000 jaar oud is. Dit ge schiedde ten noorden van de pro vinciale weg Papendrecht-Zou- wendijk, circa 400 meter ten wes ten van het recreatieoord „De Put". Het geraamte en de omge ving werden gisteren in tekening gebracht. Dode door kolendamp vergiftiging De tachtigjarige P. W. Zwie- ten is dinsdagmiddag dood in zijn woning aan de Albrecht Thaerlaan in Utrecht aangetrof fen. Hij kwam door kolendamp vergiftiging om het leven. Zijn 79-jarige vrouw, die in dezelfde kamer in een fauteuil bewuste loos werd gevonden, is in zorg wekkende toestand overgebracht naar het beademingscentrum. Zondagavond toen het echt paar naar de t.v. zat te kijken, moet de kamer vol kolendamp zijn geraakt. Bij onderzoek bleek dat de schoorsteen verstopt was. De televisie stond nog aan, toen men dinsdagmiddag het echt paar aantrof, en de gordijnen waren gesloten. Dit laatste had dinsdagmiddag de aandacht van de buren getrokken, die een schoonzoon waarschuwden. MILITAIRE KEURINGS EISEN IN AMERIKA LAGER De militaire keuringseisen in Amerika zullen met ingang van 1 oktober lager worden gesteld om de toelating mogelijk te ma ken van twintigduizend man, die anders niet voor het vervullen van de dienstplicht in aanmer king zouden komen. Naar het ministerie van defensie in Was hington dinsdag bekendmaakte, zal er begin volgend jaar nog soepeler worden geselecteerd om nog eens twintigduizend man onder de wapenen te kunnen roepen. De minister van defensie, Ro bert McNamara, had vorige maand al een speciale opleiding aangekondigd voor personen die eerder voor militaire dienst wer den afgewezen om mentale of fysieke redenen. AMSTERDAM HEEFT ZEVEN WETHOUDERS De gemeenteraad van Amster dam heeft woensdag op grond van het feit dat de omvang van de werkzaamheden van b. en w. het noodzakelijk maakt dit col lege uit te breiden, besloten een zevende wethouder te benoemen. Dit werd de heer Koets van de partij van de arbeid, die in de toekomst ook zal optreden als loco-burgemeester. DOOR MARTIN MONS 84) „Ik vertelde u toch dat het verborgen was op Seroenggei? Raven werkte als dwangarbeider aan de Birmaspoorweg. Toen hij eindelijk terug kon gaan naar Serpenggei had dat geen doel meer. Die uitvinding was al verouderd. Trouwens, Johnson verwachtte geen ogenblik dat de schat en die papieren op Terhorst waren". „Maar hij kwam toch..." „Hij kwam om een foto te vin den die Titus Radersma, de admi nistrateur van Seroenggei, had ge maakt en waarop de plaats, waar een en ander was verborgen, heel discreet werd aangegeven. Dat was het wat hij zocht en niets anders: die foto. Radersma was een ver woed amateurfotograaf geweest; Johnson heeft dan ook jarenlang gezocht en gesnuffeld om zoveel mogelijk van zijn foto's in handen te krijgen, maar de foto die hij zocht was daar nooit bij. Hij kwam op het idee dat die zich wel eens in handen van Radersma's zoon kon bevinden. Dat was de reden van het doorzoeken van Albert Radersma's kamers. En van zijn mislukte poging tot moord, toen Radersma onverhoopt tijdens dat onderzoek wakker werd. Ik geloof eerlijk gezegd niet, dat hij in het begin van plan was tewerk te gaan als op Seroenggei. De omstandig heden lagen hier immers heel an ders. Hier zou een moord soesah geven, hem beperken in zijn be wegingsvrijheid, dat begreep hij drommels goed. Het zou hem onge twijfeld liever zijn geweest, als hij de kans hgd gekregen zich stillet jes met die foto uit de voeten te ma ken. Maar hij kon hem niet vinden en kreeg de overtuiging dat die niet in het bezit van dokter Ra dersma was. Was deze niet wak ker geworden, dan was er niets ge beurd. Dan had hij eenvoudig ver der gezocht." „Bij de andere gasten op Ter- horst? Is u van mening dat. er in dat geval geen moord zou..." Kim schudde het hoofd. „Een moord zou in elk geval onvermij delijk zijn geweest, zelfs al had Johnson die foto gevonden". „Waarmee u zeggen wilt? Niet een moord op Radersma, nietwaar? Die was volkomen overbodig ge worden, toen uit zijn gedrag bleek dat hij zijn aanvaller niet had her kend." „Niet Radersma, inspecteur. En evenmin mevrouw Calant of iemand anders van de bewoners van Terhorst, behalve kolonel Raven. Kolonel Raven moest hij wel vermoorden, daar kon hij niet omheen". „Ik zou willen dat u wat duide lijker was", zei Bezemer kriegel. „Waarom moest die man speciaal kolonel Raven vermoorden? U zei zelf dat hij er zich helder van be wust was, dat een op Terhorst ge pleegde moord ook zijn bewegings vrijheid sterk zou beknotten." „Kolonel Raven zei in zijn bij zijn, dat hij nooit een eens gezien gezicht vergat. Dat betekende dat, als Johnson het geluk had die foto te vinden. Raven hem dadeliik als de dief zou aanwijzen. Ergo, Raven had door dat te zeggen zelf zijn doodvonnis getekend. Begrijpt u wat ik bedoel?" „Natuurlijk, ik ben niet kinds", gaf Bezemer geïrriteerd terug. „Neemt u mij niét kwalijk", zei miinheer Kim verlegen. „Ik ben zeldzaam onhandig, geloof ik. Tk hoop dat u mij wilt verontschuldi gen. Het komt alles omdat ik me zelf niet ben. Ik heb nooit kunnen denken dat het ambt van executeur iemand zozo meenam." „Wie heeft u gevraagd het od u te nemen? Het was uw plicht geweest u tot de politie te wenden en haar mee te delen wat u wist. Dan waren er geen mensenlevens verloren gegaan." „Ik geloof dat dat verwijt on rechtvaardig is. Wilt u soms vol houden dat men mij bij de politie niet zou hebben uitgelachen? Wel ke bewijzen had Ik? Ik kon alleen maar komen met een soort strip verhaal: Het nog geen veertien jaar oude jongetje dat zweert de dood van zijn vader te wreken en de moordenaar jarenlang vervolgt om hem eindelijk te ontmoeten in een oud landhuis waar twee da mes van goede familie „paying guests" ontvangen. Voor dat hele verhaal had ik u alleen maar mijn woord kunnen geven. Johnson, of zoals hij zich noemde Overstraight, had de beste papieren en introduc ties. U en uw collega's zouden al leen maar gedacht hebben dat ik gek was." Hij haalde een zakdoek tevoor schijn en veegde zich het voor hoofd af. „Wat die moorden betreft, ik heb gedaan wat ik kon. Raven heb ik gewaarschuwd. Hij had trou wens Johnson al herkend. Ik heb kern gesmeekt dat vervloekte raam boven de portico te sluiten 's nachts en ook verder de uiterste voor zichtigheid te betrachten. Maar hii lachte mij uit en zei d»t Johnson een lafaard was, die alleen maar durfde als hii een sterke rugge steun had. zoals indertijd de Jan- Den. Hii veranderde niets aan ziin gewoonten. U weet. wat het gevolg was. Aan mii heeft het niet gele gen. Elke nacht weer heb ik door of de deuren wel waren afgeslo ten(Wordt vervolgd.) PR1NSJESD \G Dinsdag na de terugkeer in het paleis Lange Voorhout kwam de koninklijke familie nog even op het balcon om de belangstellen den te groeten. De 35-jarige Ronald „Buster" Edwards, die er van wordt ver dacht de grote treinroof van drie jaar geleden te hebben georga niseerd, is dinsdag verschenen voor een rechtbank te Linslade, op enkele kilometers afstand van de plaats waar indertijd de posttrein van Schotland naar Londen werd aangehouden en beroofd van bankbiljetten ter waarde van 2% min pond (ruim 25 min gulden). Van dit geld is tot dusver slechts 337.000 pond teruggevonden. Edwards, een voormalige bloe mist en ex-bokser, verklaarde er al enige tijd over te hebben ge dacht om zioh bij de politie aan te geven, e dag tevoren gaf hij zich in zuid-Londen over aan enkele rechercheurs die hij te lefonisch over zijn verblijfplaats had ingelicht. De verdachte verscheen met de handboeien aan en onder scherpe bewaking voor de recht bank, die de voorlopige hechte nis met een week verlengde. Erdwards wordt beschuldigd van het ontvreemden van post zakken en het beramen van de overval met anderen. Naar ver luidt was hij vrijwel zonder geld, toen hij zich aangaf. Hij zou het slachtoffer zijn geweest van chantages, evenals James White die in april j.l. tot 18 jaar gevangenisstraf werd veroor deeld in verband met de trein- beroving. EERBEWIJS AAN BRITSE BEVRIJDER VAN ANTWERPEN Op zondag 25 september zal een delegatie van de Union Na tionale des Croix de Guerre Bei ges zich naar St. Anthonis (N. Brabant) begeven om eer te be wijzen aan de Britse luitenant kolonel David Silvertop, die door deze vereniging als de bevrijder van Antwerpen wordt be schouwd. Luitenant-kolonel Sil vertop is op 12 september 1944 op Nederlandse grond gesneu veld. De plechtigheid die om 10.15 uur op het gemeentehuis van St. Anthonis zal worden gehou den, zal worden bijgewoond door de adjunct-militaire atta ché van de Britse ambassade te Den Haag, majoor P. A. Mit chell. Luitenant-kolonel Silver top was een beroepsofficier en diende in de 14/20th Kings Hus sars. Hij was de aanvoerder van het derde Royal Tank Regiment toen tanks van deze eenheid op september 1944 als eerste Brit se legeronderdeel Antwerpen binnenrukten. In 1944 werd een straat in Antwerpen naar luite nant-kolonel Silvertop genoemd. Soldaat ontzet agent en verdient twee vrije dagen Eén man in ieder geval is er in Nederland die aan de relletjes op „prinsjesdag" twee vrije dagen overhoudt. Het is dienstplichtig soldaat P. A. van Geest van de militair-geneeskundige dienst, die ze verdiend heeft. Soldaat Van Geest zag dinsdag dat een politie-agent zich in een netelige situatie bevond. De man werd belaagd door, zoals het politierapport zegt, „een grote overmacht". Van Geest aarzelde geen seconde, dook in het strijd gewoel en wist de agent te ont zetten. Dat de tegenpartij zich niet zomaar gewonnen gaf, blijkt uit het feit dat Van Geest licht werd gewond; onder meer liep hij een ontwrichte arm op. Als gevolg van dit alles zal hij nu vrijdag op het garnizoensbu reau moeten verschijnen. Daar krijgt hii van de garnizoenscom mandant, kolonel P. W. van Schendel. een tevredenheidsbe tuiging, een oorkonde en twee extra dagen verlof. f

de Vrije Zeeuw | 1966 | | pagina 2