Gemeenteraad van Terneuzen VERKEERSONGELUKKEN TIJDENS HET WEEKEND KLEUR Pagina 7 Grote auto? Kleine auto? (waarom niet allebei tegelijk) SIMCA ft SIMCA André Dees GESLOTEN Slagerij den Hamer Verhuisd Uitslag Verloting H.S.V „Hoek" POTLODEN VANDESANDE Maandag 19 dinsdag 20 september 1966 DE VRIJE ZEEUW (ADVERTENTIE) Waarom niet een Simca 1000? Rijprestatie, zitcom fort en vering van de 'dure wagen', maar de wend baarheid en prijs van 't kleine type auto! Let op de felle acceleratie, op 't makkelijke sturen, op 't schakelgemak,.op/t ruimere zicht, op de groot bagageruimte, op de* verbluffend lage nieuwprijs, op de hoge inruilwaarde. Waarom niet een échte auto, een ruime 4-deurs Simca 1000 voor een kleine prijs! Proefrit kost u niets en verplicht u tot niets. SIMCA 1000 VANAF f 5395.— N66 6 WÉ» NEDERLAN° W. Voor Terneuzen en omgeving Mr. F. J. HAARMANWEG 21 TERNEUZEN - TELEFOON 01150-2035 Twee doden bij De Bilt Bij een verkeersongeluk dat zich zaterdagnacht om kwart over drie heeft voorgedaan bij De Bilt, zijn twee broers, de 31-jarige H. K. uit Zeist en de 30-jarige H. W. K. uit Utrecht, om het leven ge komen. De broers reden samen op een over de zuidelijke parallelweg van de Utrechtse straatweg. De de Utrechtse straaatweg. De bromfiets kwam in botsing met een auto, die van de andere kant kwam en die in verboden rich ting reed. Deze auto werd be stuurd door de autohandelaar F. H. uit De Bilt. Het ongeluk ge beurde ter hoogte van het ge bouw het K.N.M.I. De bromfiets zou slingerend over de weg op de auto zijn in gereden. De bestuurder van de wagen heeft nog geprobeerd de bromfiets te ontwijken, tever geefs echter. Na de botsing vlo gen de bromfiets en de kleding van de bestuurder in brand. De autobestuurder en enkele om standers hebben nog getracht het vuur te blussen, maar bedde broers overleden ter plaatse. De automobilist is gewond opgeno men in een ziekenhuis in Biltho- ven. In een sloot gereden In de nacht van zaterdag op zondag is op de weg Hoogeveen Zuidwolde een personenauto, die uit de richting Hoogeveen kwam, van de weg af geraakt en onder steboven in een sloot terechtge komen. In de auto zaten vier jongelui, die gewond raakten. Ze zijn overgebracht naar een zie kenhuis in Hoogeveen, waar één van de vier. n.l. de 19-jarige J, B. uit Hoogeveen, is overleden. In een greppel Bij Geldermalsen kwam in dezelfde nacht de 22-jarige C. de K. uit Meteren (gemeente Gel dermalsen) om het leven. Hij stak met zijn wagen plotseling de weg over en kwam via een rijwielpad in een greppel terecht. De politie weet nog niet wat de oorzaak van deze vreemde ma noeuvre is geweest. Auto tegen boom: vier doden, twee gewonden Een personenauto die zondag avond om half zes met grote snelheid een andere wagen pas seerde op de weg tussen Gilze- Kijen en Molenschot, is daarbij gaan slippen en tegen een boom gebotst. Hierbij werden vier in zittenden gedood en twee ge wond. De namen van de dodelijk ge troffen slachtoffers zijn de 24- jarige H. C. de B. uit Gilze-Rijen, z'n 21-jarige vrouw C. P. M. de B.-G. en hun 4-jarig dochtertje: voorts de 30-jarige P. H. M. W. eveneens uit Gilze-Rijen. De bestuurder van de auto, de 28-jarige J. J. A. W„ werd ern stig doch niet levensgevaarlijk gewond, evenals een 14-jarig meisje, H. van de W. uit Molen schot. Spaans jongetje onder auto De 3-jarige jongen Rafaël Con- suegra Gonzales, het zoontje van een Spaanse gastarbeider te Rid derkerk is zaterdagmiddag in zijn woonplaats onder een van -de wie len van een vrachtwagencombina tie gekomen. Het knaapje werd op slag gedood. Dode en twee gewonden De 26-jarige mevr. S. J.-F. uit Maastricht is zondagmorgen do delijk gewond geraakt bij een verkeersongeval in een bocht van de Tongerseweg te Maastricht. De bestuurder van de auto, waar in zij zat, raakte door onbekende oorzaak een voor hem rijdende fietser, zwenkte en botste daarbij tegen een boom en een licht mast. Twee andere inzittenden van de wagen werden licht ge wond. De fietser bleef ongedeerd. Man in auto verdronken Te Nieuw-Amsterdam geraakte zondagavond omstreeks 18.30 uur de 82-jarige J. E. van der V. uit Nieuw-Amsterdam met de door hem bestuurde auto in het kanaal „De Zijtak". Hij is daarbij verdronken. Een Duitse jongen die eveneens in de auto zat wist niet alleen zichzelf uit de auto te redden, maar ook de derde inzit tende, een Duits meisje, op het droge te brengen. Hij wist tevens de bestuurder uit de auto het droge te brengen, doch de„levens- geesten bleken reeds te "zfjK ge weken. Jongen in berm door auto gedood Te Klazienaveen werd zater dagavond op de weg langs het Van Echtenskanaal de 18-jarige A. J. uit Veenoord bij Nieuw- Amsterdam door een auto ge schept en op slag gedood. De jongeman stond met zijn meisje in de berm langs de kant van de weg en werd gegrepen door de auto. waarvan de be stuurder J. P. uit Schoonebeek werd gedwongen om uit te wij ken doordat een tegemoet komen de auto een tweetal bromfietsers inhaalde. Hij zag toen de jongen en het meisje te laat. Zes-jarig jongetje verongelukt Het 6-jarig zoontje van de heer J. A. Durville uit Groningen is zondagavond om ongeveer half zes op de Zaagmuldersweg te Groningen om het leven geko men, toen een auto van achteren tegen de fiets aanreed waar het jongetje bij zijn vader van ach terop zat. De bestuurder van de auto, de 19-jarige J. E. B. uit Wil helmshaf en (Did) is door de po litie aangehouden. Men vermoedt dat hij door onachtzaamheid de fietser die correct rechts hield heeft aangereden. Bij hem in de auto zaten nog een andere Duit se jongen en twee Groningse meisjes. Doorgereden na aan rijding De 20-jarige leerling-stratenma ker uit Breukelen, P. J. van E. heeft om half 1 in de nacht van zaterdag op zondag een verkeers ongeluk veroorzaakt met de auto van zijn vader, die hij zonder diens toestemming had meegeno men. Op „Het Zandpad" in Breu kelen reed hij een bromfiets aan. De bestuurder de 23-jarige fa brieksarbeid C. W. uit Breukelen werd zeer ernstig gewond. Hij is evenals zijn verloofde de 21-jari- ge mej. H. van B. uit Maarsen, die bij hem achterop zat, opgeno men in het academisch zieken huis te Utrecht. Van E. reed na de botsing dgpr, op de plaats van het ongeluk Gehouden op dinsdag 6 september 1966 Aanwezig: Voorzitter: J. C. Aschoff. Wethouders: M. de Vos en F. M. Berbers. Raadsleden: A. Ramondt, A. J. Verbrugge, A. C. S. van Breda Vriesman, R. Hol, mevr. E. Dooms- Ortelee, P. J. Huijbrecht, J. M. Hamelink, H. A. Brakman, M. J. M. van Nispen, mevr. J. M. DoppegieterThiel, H. A. M. A. de Meijer, J. A. de Feijter, D. M. Ollebek, D. Binnekamp en F. Dieleman, Secretaris: A. J. van Pagee. De Voorzitter: Dames en heren, leden van de raad, ik open deze vergadering en heet U allen hartelijk welkom. 1. Beëdiging raadsleden; De Voorzitter: Ik zal eerst de zuiveringseed c.q. verklaring en belofte voorlezen, waarna ik de raadsleden één voor één verzoek de eed of de ver klaring ep belofte af te leggen. Ik moge U ver zoeken op-te staan. De Voorzitter leest de navolgende eed en ver klaring en belofte voor: „Ik zweer verklaar dat ik, om tot lid van de raad te worden benoemd, directelijk of indirectelijk, aan geen persoon, onder wat naam of voorwendsel ook, enige giften of gaven be loof of gegeven heb. Ik zweer beloof dat ik om iets hoege naamd in deze betrekking te doen of te laten, van niemand hoegenaamd enige beloften of ge schenken aannemen zal, directelijk of indirecte lijk. Zo waarlijk helpe mij God almachtig Dat verklaar en beloof ik". De raadsleden, met uitzondering van de hierna genoemde, leggen in handen van de voorzitter de eed af; mevrouw E. DoornsOrtelee en de heren A. C. S. van Breda Vriesman en P. J. Huijbrecht de verklaring en belofte. De Voorzitter: leest vervolgens de navolgende eed en belofte van trouw voor: „Ik zweer beloof trouw aan de Grond wet en aan de wetten des Rijks, en dat ik de belangen der gemeente Terneuzen met al mijn vermogen zal voorstaan en bevorderen. Zo waarlijk helpe mij God almachtig Dat beloof ik". De raadsleden, met uitzondering van de hierna genoemde, leggen in handen van de voorzitter de eed af: mevrouw E. DoornsOrtelee en de heren A. C. S. van Breda Vriesman en P. J. Huijbrecht de belofte. De Voorzitter: Dames en heren, ik moge U na deze plechtigheid van harte gelukwensen met Uw installatie. U staat, evenals ikzelf aan het begin van een nieuwe periode. Ik hoop, dat wij in de komende vier jaren op prettige wijze met elkaar zullen kunnen samenwerken en dat ieder op haar of zijn eigen wijze de belangen van de gemeente op de best mogelijke manier zal behartigen. 2. Benoeming Wethouders; De heer Hol: Mijnheer de voorzitter, gaarne zou ik van deze gelegenheid gebruik willen maken om namens alle fracties van de raad een voorstel in te dienen. Weliswaar is dit voorstel vreemd aan de orde van de dag, doch het voldoet aan artikel 14, 2e lid, van het reglement van orde voor de ver gaderingen van de raad. Het luidt als volgt: „Ondergetekenden, vertegenwoordigende alle fracties in de raad; overwegende, dat ingevolge artikel 86, 2e lid van de Gemeentewet in gemeenten van 20.000 zielen en daar beneden twee wethouders zijn; dat verwacht kan worden, dat de gemeente Ter neuzen nog in 1966 dit aantal zielen zal over schrijden: dat afgezien hiervan de werkzaamheden van het college van burgemeester en wethouders, als gevolg van de snelle ontwikkeling der ge meente, zodanig in omvang zijn toegenomen, dat het noodzakelijk wordt geacht, dat reeds thans de mogelijkheid wordt geopend tot be noeming van een derde wethouder; gelet op artikel 86, 3e lid, van de Gemeente wet; stellen de gemeenteraad voor het aantal wethouders voor de gemeente Ter neuzen te bepalen op drie". Terneuzen, 6 september 1966. Ondertekend door: R. HOL H. A. M. A. DE MEIJER J. A. DE FEIJTER A. RAMONDT A. C. S. VAN BREDA VRIESMAN F. DIELEMAN De heer Hol overhandigt dit voorstel aan de voorzitter. De Voorzitter: Ik constateer, dat het voorstel van het in artikel 14, 2e lid, van het Reglement van Orde, vereiste aantal handtekeningen is voorzien. Zonder hoofdelijke stemming wordt conform het voorstel besloten. De Voorzitter: Ik stel thans aan de orde .de be noeming van een wethouder in de vacature M. de Vos. Ik verzoek de heren Binnenkamp en Dieleman samen met mij het stembureau te willen vormen. De heer De Meijer: Mijnheer de voorzitter, in verband met dit punt wil ik mededelen, dat ik mij niet meer beschikbaar stel voor de functie van wethouder. De heer Hol: Mijnheer de voorzitter, onze frac tie stelt uiteraard voor in deze vacature te benoe men de heer M. de Vos. Voor de vacature van M. de Vos worden uitge bracht 17 stemmen, waarvan 16 op de heer De Vos en 1 blanco. De heer De Vos is benoemd tot wethouder en neemt deze benoeming aan. Ds Voorzitter: Mijnheer De Vos, ik moge U van harte gelukwensen met Uw benoeming. De heer De Vos: Ik dank U, mijnheer de voor zitter. De Voorzitter: Voor dat ik dé benoeming van een wethouder in de tweede vacature aan de orde Stel," 'wiT ik gaarne mijn erkentelijkheid uitspreken voor het werk, dat de heer De Meijer in het belang van de gemeente als wethouder heeft verricht. Het verheugt mij, dat hij als gemeenteraadslid aanblijft en ik spreek daarbij de hoop uit, dat wij nog vele jaren met hem als zodanig zullen kunnen samen werken. De heer De Meijer: Ik dank U, mijnheer de voor zitter. Aansluitend zou ik willen mededelen, dat onze fractie voorstelt in de aan de orde zijnde vacature te benoemen de heer drs. F. M. Berbers. Voor de vacature van de heer H. A. M. A. de Meijer worden uitgebracht 17 stemmen, waarvan 15 op de heer Berbers en 2 blanco. De Voorzitter: Ik wil van deze gelegenheid ge bruik maken, meneer Berbers, U van harte geluk te wensen met Uw benoeming tot wethouder. Ik hoop, dat U, met mij, nog vele jaren zult mogen samenwerken in het college van burgemeester en wethouders. Ik verzoek U Uw zetel te willen in nemen. De heer Berbers: Ik dank U, mijnheer de voor zitter. De Voorzitter: Tot benoeming van een derde wethouder kan thans nog niet worden overgegaan. Op het door U zojuist genomen besluit is de goed keuring vereist van Gedeputeerde Staten. Na deze goedkeuring kan deze benoeming geschieden. 3. Benoeming leden Raadscommissies en vertegenwoordigers van de gemeente in de diverse instellingen; De Voorzitter: Ik verzoek de heren Ramondt en Verbrugge met mij het stembureau te vormen. acommissie voor de gemeente-financiën. Uitslag stemming: 17 stemmen op de heren P. J. Huijbrecht, H. A. M. A. de Meijer, D. M. Ollebek, A. C. S. van Breda Vriesman en A. Ramondt. Benoemd zijn de heren Huijbrecht, De Meijer, Ollebek, Van Breda Vriesman en Ramondt. De heren nemen deze benoeming aan. b. commissie voor plaatselijke werken en eigendommen. Uitslag stemming: 17 stemmen op de heren R. Hol. J. A. de Feijter, M. J. M. van Nispen, A. J. Verbrugge en F. Dieleman. Benoemd zijn de heren Hol, De Feijter, Van Nispen, Verbrugge en Dieleman. De heren nemen deze benoeming aan. commissie voor economische aangelegenheden. Uitslag stemming: 17 stemmen op de heren H. A. Brakman, H. A. M. A. de Meijer, J. A. de Feij ter, A. J. Verbrugge en A. Ramondt. Benoemd zijn de heren Brakman, De Meijer, De Feijter, Verbrugge en Ramondt. De heren nemen deze benoeming aan. d. commissie voor het onderwijs. Uitslag stemming: 17 stemmen op mevr. E. DoomsOrtelee, mevr. J. M. Doppegieter— Thiel, D. M. Ollebek, A. C. S. van Breda Vries man, en F. Dieleman. Benoemd zijn de dames DoomsOrtelee, Dop pegieterThiel en de heren Ollebek, Van Breda Vriesman en Dieleman. De dames en heren nemen deze benoeming aan. e. commissie voor de verkeersmaatregelen. Uitslag stemming: 17 stemmen op mevr. J. M. DoppegieterThiel en de heren P. J. Huijbrecht en D. M. Ollebek. Benoemd zijn mevr. DoppegieterThiel en de heren Huijbrecht en Ollebek. Zij nemen deze benoeming aan. f commissie voor de strafverordeningen. Uitslag stemming: 17 stemmen op de heren R. Hol, M. J. M. van Nispen en J. A. de Feijter. Benoemd zijn de heren Hol, Van Nispen en De Feijter. De heren nemen deze benoeming aan. g. commissie georganiseerd overleg. Uitslag stemming voor de leden: 17 stemmen op de heren J. M. Hamelink en M. J. M. van Nispen. De heren nemen deze benoeming aan. Uitslag stemming voor de plaatsvervangende leden: 17 stemmen op de heren H. A. Brakman, en D. H. Ollebek. Benoemd zijn de heren Brakman en Ollebek. De herpn nemen deze benoeming aan. h. commissie van advies Woonruimtewet 1947. Uitslag stemming Kamer I (Terneuzen-kom): 17 stemmen op de heren J. Fraanje, J. H. Rijn berg, D. M. Ollebek, A. D. van Driel en J. Eeckelaar. Benoemd zijn de heren Fraanje, Rijnberg, Olle bek, Van Driel en Eeckelaar. De heer Ollebek neemt zijn benoeming aan. Uitslag stemming Kamer II (Sluiskil): 17 stem men op de heren C. J. Compiet, H. A. Brak man, M. A. Duine, J. H. Rijnberg en D. M. Olle bek. Benoemd zijn de heren Compiet, Brakman, Duine, Rijnberg en Ollebek. De heer Ollebek neemt zijn benoeming aan. i. N.V. Waterleidingmij. „Zeeuwsch-Vlaanderen" Uitslag stemming voor vertegenwoordiger: 17 stemmen op de heer H. A. Brakman De heer Brakman is aangewezen als vertegen woordiger. Hij gaat hiermede akkoord. Uitslag stemming voor plaatsvervangend ver tegenwoordiger: 16 stemmen op de heer M. de Vos, 1 stem blanco. De heer De Vos is aangewezen als plaatsver vangend vertegenwoordiger. Hij gaat hiermede akkoord. j. Woningbouwvereniging „Werkmansbelang". Uitslag stemming: 16 stemmen op mevrouw E. DoomsOrtelee, 1 stem blanco. Mevr. DoomsOrtelee is benoemd tot bestuurs lid. Zij neemt deze benoeming aan. k. Stichting Protestantse Ziekenzorg „Zeeuwsch-Vlaanderen". Uitslag stemming bestuurslid: 15 stemmen wor den uitgebracht op mevr. E. DoornsOrtelee, 2 stemmen blanco. Mevr. DoornsOrtelee is benoemd tot bestuurs lid. Zij neemt deze benoeming aan. Uitslag stemming plaatsvervangend bestuurs lid: 15 stemmen op de heer A. C. S. van Breda Vriesman, 2 stemmen blanco. De heer A. C. S. van Breda Vriesman is be noemd tot plaatsvervangend bestuurslid. Hij neemt deze benoeming aan. 1. Vereniging „Technische school voor Terneuzen en omstreken. Uitslag stemming: 16 stemmen op de heer J. M. Hamelink, 1 stem blanco. De heer Hamelink is benoemd tot bestuurslid. Hij neemt deze benoeming aan. m. Stichting Uitgebreid Technische School voor Zeeuwsch-Vlaanderen. Uitslag stemming: 16 stemmen worden uitge bracht op de heren R. Hol en A. Ramondt, 2 stemmen blanco. De heren Hol en Ramondt zijn benoemd tot be stuurslid, Zij nemen deze benoeming aan. n. Afvalwaterleiding Kanaalzone Zeeuwsch-Vlaan deren. Uitslag stemming: 16 stemmen worden uitge bracht op de heren J. C. Aschoff en P. J. Huij brecht, 2 stemmen blanco. De heren Aschoff en Huijbrecht zijn benoemd als lid van de Raad van Bestuur. Zij nemen deze benoeming aan. o. Bestuursschool Zeeland. Uitslag stemming aanwijzing vertegenwoor diger: 16 stemmen op de heer M. de Vos, 1 blanco. De heer De Vos is benoemd in het Algemeen Bestuur. Hij neemt deze benoeming aan. Uitslag stemming aanwijzing plaatsvervangend vertegenwoordiger: 16 stemmen op de heer D. Binnekamp, 1 blanco. De heer Binnenkamp is benoemd. Hij neemt deze benoeming aan. p. N.V. Zeeuwse Gasmaatschappij „ZEGAM". Uitslag stemming: 16 stemmen op de heer M. de Vos, 1 blanco. De heer De Vos is aange wezen als vertegenwoordiger. Hij gaat hiermede akkoord. De Voorzitter: Ik dank de dames en heren voor hec vlotte verloop van de stemmingen. 4. Rondvraag; De heer Hol: Mijnheer de voorzitter, ik heb géén vraag te stellen. Het is meer een opmerking. Ik heb met voldoening mogen constateren, dat in deze eerste door U gepresideerde vergadering de ge luidsinstallatie in werking kon worden gesteld. Ik moge de hoop uitspreken, dat via deze installatie nog vele en vruchtbare beraadslagingen in een prettige en goede sfeer zullen mogen plaatsvinden. De Voorzitter: Dat hoop ik met U, mijnheer-Hol. De heer De Feijter: Mijnheer de voorzitter. In een aantal straten van de gemeente is een wachtverbod ingesteld voor één zijde. Ik zou het college willen vragen, eventueel in overleg met de commissie voor de verkeersmaatregelen, na te gaan of de ervarin gen met dit verbod opgedaan gunstig zijn. In be vestigend geval zou de mogelijkheid onderzocht kunnen worden om een dergelijk verbod voor meer dere straten in te stellen. De heer Van Breda Vriesman: Mijnheer de voor zitter, ik wil even aanhaken op de woorden van de heer De Feijter. Een wachtverbod als door hem bedoeld kan in een smalle straat soms tot onaan gename gevolgen leiden. Het is bepaald geen pretje voor de bewoners om de gehele dag auto's, meestal van een ander voor de ramen te hebben. In dit verband zou ik willen vragen of het niet mogelijk is het verbod te wijzigen in die zin, dat op even dagen aan de ene zijde van de straat ge parkeerd kan worden en op oneven dagen aan de andere zijde. Voorts wilde ik nog opmerken, dat het wacht verbod aan één zijde voor de bewoners van de Scheldekade het gevolg heeft, dat hun zicht op de Schelde vanuit de benedenverdieping bijna door lopend belemmerd wordt door langs hun huizen geparkeerd staande auto's. Tenslotte zou ik nog willen wijzen op het parkeren van auto's op de berm van de dijk tegenover het Oostelijk Bolwerk. Men rijdt daarheen langs/een ongebaand weggetje er. bedrijft daar een soort bermtourisme. Dit is wel menselijk, doch wanneer men daar 's avonds eens rondkijkt na het vertrek van de „touristen" wordt het toch wel een beetje menselijk onmenselijk. Het is daar dan net een vuilnisbelt. De heer De Vos: Hetgeen door de heer Van Breda Vriesman is opgemerkt over parkeren op even en oneven dagen is thans nog niet mogelijk. Wel is de wet op dit punt gewijzigd. Deze wijziging treedt in werking op 1 januari 1967. Wat het parkeren aan één zijde van de straat be treft, moge ik opmerken, dat dit voor smalle stra ten bezwaren oplevert. Er a in te stellen verbod zou dan in feite gepaard moeten gaan met éénrichtingsverkeer. De heer De Feijter kan ik wel toezeggen, dat het door hem gevraagde onderzoek zal worden in gesteld. Overigens ben ik geen voorstander van het instellen van al te veel ge- en verboden. Er komen steeds meer auto's. Dit is nu eenmaal een vaststaand feit. Wij moeten met onze auto's leren leven. Na het inwerkingtreden van de wetswijziging zullen wij nagaan of een wachtverbod voor even en oneven dagen in bepaalde gevallen zijn nut zal kun nen hebben. De Voorzitter: Dames en heren, gaarne wil ik van deze openbare raadsvergadering gebruikmaken om U mede namens mijn vrouw van harte te bedanken voor de wijze, waarop U mij ter ge legenheid van mijn installatie als burgemeester van Terneuzen bent tegemoet getreden. Over Uw huof- de.i heen wil ik eenzelfde dankwoord richten tot de burgerij, die ons een onvergetelijke ontvangst heeft bereid. Wij hopen spoedig in de gemeente Terneuzen te komen wonen en wij hopen U, zo veel in ons vermogen ligt, met onze beste krach ten te kunnen dienen. De Voorzitter: Dan sluit ik hierbij deze eerste vergadering van de nieuwe raad. een koplamp en een sierstrip ach terlatend.' Tegenover de politie, die de auto opspoorde, verklaar de hij dat hij niets van de aanrij ding had gemerkt, maar „wel even een tikje had gevoeld". Meubilair van caféterras in het water geveegd Twee dronken mannen van circa 30 jaar zijn in de nacht van zaterdag op zondag als een scort bulldozer- over het aan het water gelegen terras van het Noord- en Zuid-Hóllands Koffie huis voor het centraal station te Amsterdam gegaan. Niet minder dan 130 stoelen en 40 tafels ver dwenen in het water. Toen het eafépersoneel zondagochtend ver scheen, keek men nogal vreemd op toen het terrasmeubilair ver dwenen bleek. De beide vandalen hebben, toen zij woer nuchter waren, hun excu ses aangeboden en zijn zelf mee gaan dreggen naar de te water geraakte stoelen en tafels. Ter plaatse is een aanlegsteiger voor boten die last kunnen ondervin den van het gezonken terrasmeu bilair. Dronken man rijdt door Om. ongeveer-kwart over negen zondagavond is de 46-jarige auto mobilist W. uit Koningsbos op de Maasheesoweg te Vcnray aange reden en levensgevaarlijk ge wond. toen hij bezig was een lek ke band te verwisselen. Hij had zijn auto behoorlijk verlicht rechts van de weg geparkeerd, maar werd aangereden door een dronken bestuurder van een an dere auto. Deze liet zijn wagen onmiddellijk in de steek, bekom merde zich niet om zijn zwaar gewonde slachtoffer en verdween in de bossen. De rijkspolitie slaag de er in de man op te sporen. Het bleek de 54-jarige inwoner van Venray W. C. te zijn. Hij is inge sloten. De heer W. is later aan zijn. ver wondingen bezweken. Hij was 48 jaar oud. wegens huwelijk Woensdag 21 september. Iepenlaan 90 - Terneuzen Rozemarijnstraat 32, Zaamslag M. DE DOELDER le "Verbindingsstraat 22 naar ACACIASTRAAT 3 TERNEUZEN gehouden op vrijdag 16 september 1966. 20e pr. 21e pr. 22e pr. 23e pr. 24e pr. 25e pr. 26e ,pr. 27e pr. 28e pr. 29e pr. 30e pr. 31e pr. 32e pr. 33e pr. 34e pr. 35e pr. 36e pr. 37e pr. no. 1942 1857 1174 2060 1699 484 2790 1291 443 923 1268 1313 1388 1121 1259 63 2424 582 no. le pr. 916 2e pr. 894 3e pr. 1051 4e pr. 2698 5e pr. 1801 6e pr. 1675 7e pr. 1911 8e pr. 1736 9e pr. 9 10e pr. 2158 11e pr. 2098 12e pr. 1804 13e pr. 1 14e pr. 488 15e pr. 3052 16e pr. 1333 17e pr. 731 18e pr. 425 19e pr. 1528 le prijs (bromfiets) afha len bij rijwiel- en brom- fietshandeï J. de Zeeuw, Langestraat 13 te Hoek. Overige prijzen afhalen bij: A. L. de Groote, Marijke- straat 11, Hoek, tot 1 no vember 1966. Te koop JGoed onderhou den woonhuis Grenulaan 43, Terneuzen. Te bevra gen Betje Wolffstraat 11 na 6 uur. Tel. 4132. Gevraagd Werkster voor 1 dag of 2 morgens per week. VAN DRONGELEN, Scheldekade 38, Terneuzen. Te koop Woning, i.z.g.s., half gestoffeerd. Direct leeg te aanvaarden. Te bevragen: Tholensstr. 125, Terneuzen. BOEKHANDEL

de Vrije Zeeuw | 1966 | | pagina 7