Oostenrijk versloeg Nederland met 2-1 Afwachtingswedstrijden ie Terneuzen DE EERSTE ETAPPE WAS VOOR WIM DUBOIS HOOGERLAND WOU TWEEDE ETAPPE ORANJEPLOEG HAD GELIJK SPEL VERDIEND Tactische tekortkomingen in de voorhoede Korfbal DE SP0RTT0T0 rer>f', Experiment Goede keeper Schande" Duivensport DE VRIJE ZEEUW Maandag 19 dinsdag 20 september 1960 Frits r- Wim Dubois uit Zuidzande heeft zaterdag de eerste etappe van de omloop van Zeeuws-Vlaanderen gewonnen. Hij toonde zich in de 165 km lange rit ,die in Terneuzen begon en eindigde, in de eind sprint de snelste van een groepje van elf renners, dat met ongeveer vier minuten voorsprong op het grote peloton binnenkwam. De uitslag: 1. Dubois (Zuidzande), 165 km in 3.35.25 2. Hoogerheide (Dubbeldam) 3. Huybregts (Etten) 4. Koel (Amsterdam) 5. Gerritz (Oplo) 6. Rentmeester (Ovezande) 7. F ode (Nijverdal) 8. De Wilde (Oudelande) 9. De Vrieze (Souburg) 10. Kroonen (Dordrecht) 11. Pijnen (Woensdrecht) Precies om half twee zaterdag middag werd het startschot gelost voor het eerste gedeelte van de „oititóop van Zeeuws-Vlaande- ei DE PLOEGENTIJDRIT TERNEUZEN—OOSTBURG De zondagmorgen verreden ploegentijdrit van Terneuzen naar Oostburg gaf de volgende uitslag: 1. Ploeg Breda Bier 33.28 2. Ploeg Verdeghem- Legrand 33.37 3. Ploeg Acifit 34.09 4. Ploeg Arima 34.15 5. Ploeg Schrijver Boidin 34.32 6. Ploeg Reisbureau Rouw 34.56 7. Ploeg Individuelen 35.02 8. Ploeg Kleding Bokser 37.02 9. Ploeg Panaché 36.07 PLOEGVERBAND Zondag moest Dubois de over macht erkennen van Frits Hoo gerheide en Rini Huybrechts, die zaterdag op de tweede en derde pi lats waren geëindigd. In de laatste etac e OostburgOost burg eindigde Dubois op de der tiende plaats, terwijl Hoogerheide als vijfde en Huybrechts als tien de finishte. Overigens kwam hier de goede samenwerking in ploegverband van Hoogerheide-Huybrechts sterk naar voren. Voornamelijk daardoor kon Hoogerheide de eerste plaats in het eindklasse ment bezetten en diens teamge noot Huybrechts de tweede. Uitslag tweede etappe: 1. Hoogerland (Kapelle), 125 km in 2.51.10 2. Vogelaar (Rotterdam) 3. Bravenboer (Rotterdam) 4. Prinsen (Hank) 5. Hoogerheide (Dubbeldam) 6. Bode (Nijverdal) 7. Kroonen (Dordrecht) 8. Deelen (Papendrecht) 9. Van Dongen (Middelharnis) 10. Huybrechts (Etten) Het eindklassement werd: 1. HOOGERHEIDE 6.27.28 2. Huybrechts 6.28.00 3. Bode 6.28.30 4. Kroonen 6.28.40 5. Hoogerland 6.30.25 6. Vogelaar 6.30.37 7. Bravenboer 6.30.47 8. Van Dongen 6.31.27 9. Deelen z.t. 10. Dubois 6.31.56 neide won Zeeuws- Vlaanderen TIEMEN GROEN EINDWINNAAR IN DE RONDE OM HET IJSSELMEER De militair Jan van Katwijk heeft zaterdagmorgen de derde etappe van de ronde om het IJs- selmeer gewonnen. Hij versloeg in de sprint van de 97 km lange rit van Harderwijk naar Weesp het voltallige peloton. De uitslag was: 1. Van Katwijk, 2.13.34; 2. Ot- tenbros; 3. Jansen; 4. Zantingh; 5. Steevens; 6. Schouten; 7. Stet; 8. Groen. Zaterdagmiddag werd Tiemen Groen eindoverwinnaar door in de tjjdrit over 2200 meter acht seconden uit te lopen op Harry Steevens. De uitslag van de tijdrit was: 1. Groen, de 2200 m in 2 min. 50 sec.; 2. Steevens, 2.58; 3. Jan sen, zelfde tijd; 4. Den Hertog, 3.00; 5. Zoetemelk, 3.03; 6. Van Katwijk, 3.04; 7. Schouten, 3.08; 8. Ottenbros, zelfde tijd. Het eindklassement luidde: 1. Groen, 8.52.37; 2. Steevens, 8.52.45; 3. Zoetemelk, 8.52.53; 4. Jansen, 8.53.13; 5. Den Hertog, 8.53.15; 6. Schouten, 8.53.23; 7. Heynig, 8.53.51; 8. Ottenbros, 8.54.29. Wim Dubois krijgt de bloemen en de traditionele kus van de ronde miss, mej. Margo Jonckheere. DANCELLI BEHIELD ITALIAANSE TITEL OP DE WEG Michele Dancelli heeft zijn titel van Italiaans wielerkampioen op de weg bij de profs behouden. Hij zegevierde zaterdag te Santa Ma- rinella bij Rome in de ronde van Latium, waarin de titelstrijd werd beslist. In de eindsprint klopte Dancelli onder meer Zilioli en Taccone, die tweede en derde werden. De renners legden de 256 km af in 7 uur 15 min. 32 sec., hetgeen neerkomt op een gemid delde van 34,702 km per uur. Nederland heeft de lijn van de wedstrijd tegen Hongarije tien da gen later in het Praterstadion te Wenen niet kunnen doortrekken. Onze landgenoten verloren de wed strijd tegen Oostenrijk met 21. Cijfers, die weliswaar geen juist beeld geven van de krachtsver- B. K. C.—LUCTOR 2—7 Ook deze wedstrijd is voor Luc- tor goed geëindigd. In de strijd tegen het Breskense B. K. C., dat voor het eerst in de hoogste klas speelt, had het weinig moeite. Al dadelijk trokken de Terneu- zenaars energiek ten aanval en Piet Geene had al gauw succes met een fraaie goal. B. K. C. kwam wel geregeld in de aanval, maar wist hierin niet voldoende stootkracht te leggen, terwijl het juiste schot ontbrak. Met een goed schot verhoogde Nellie van Lierede Bruijne de score en Jackie Tholens deed er nog een schepje bovenop, eer B.K.C. met een ver schot tegenscoorde. Nu kwam er een periode met veel kansen om te schieten voor Luc- tor, wat dan ook gebeurde. Veel pech verhinderde doelpunten en omdat B.K.C. bijna helemaal niet tot schieten kwam bleef het tot de rust 13. Na rust lukte het ineens wel en met twee goedgerichte schoten maakte Rinus de Doelder er 15 van. B.K.C. werd nu wat feller en begon ook meer te schieten. Dit leidde nog niet tot succes, maar door een verdedigingsfout wisten ze op 25 te komen. In de slotfase drukte Luctor nog even door en eerst Piet Geene en even voor tijd Jackie Tholens bepaal den de eindstand op 2—7, houding, maar duidelijk de on macht van de aanval demonstre ren, vooral wanneer men weet dat het enige Nederlandse doelpunt nog van een Oostenrijks been kwam. Het spel van Oranje was in zijn opbouw niet minder dan tegen de Hongaren. De „doorstroming" in de aanval was echter onvoldoende, waardoor onze landgenoten steeds tegenover een numerieke meerder heid kwamen te staan. En die was te sterk voor het (nog) niet vol groeide drietal Aarts-Van der Kuij- ien-Heijnen, van wie eerstgenoem de tot het beste resultaat kwam. „Tactisch had hun spel nog vele tekortkomingen", aldus bondscoach George Kessler over de debute rende A.D.O.-spelers, „maar zij hebben in het verleden duidelijk getoond kwaliteiten te bezitten en over beiden ben ik dan ook niet intevreden". Het spel van Willy van der Kuijlen was teleurstellend. Duidelijk was een gebrek aan con ditie bij hem merkbaar, het gevolg van de militaire dienst. Zoals de ploeg tegen Hongarije in de laatste 20 minuten een gebrek aan condi tie toonde, zo wreekte zich nu ditzelfde euvel. „Ook dit is terug te voeren tot tactische tekortko mingen", zo is de mening van de bondscoach, wiens gezicht na de wedstrijd weinig vreugde uitstraal de. Het experiment van Kessler, de opbouw van een bredere toplaag, is niet geheel geslaagd. De kwali teiten, die Kessler de A.D.O.-spe lers heeft aangemeten, waren uit internationaal oogpunt bekeken slechts aanwezig bij de 24-jarige Kees Aarts. Hij wist zich het best aan te passen bij Nuninga-Pijs- Muller. Heijnen liep teveel verloren in het geheel om zijn aandeel in de aanval te kunnen leveren, laat staan de aanvalskracht op te voe ren. Zoals ook bij Van der Kuijlen lukte het schieten bij Heijnen dit maal niet. Het meeste gevaar kwam nog uit de tweede schuttersb'nie, waar uit vooral Pijs en Nuninga gere geld naar voren trokken om hun geluk te beproeven. De Oosten rijkers hadden echter zoveel men sen in de defensie samengetrok ken, dat zij de weinig doortastende en in mankracht zwakkere Neder landse voorhoede steeds de weg naar een doelpunt konden afgren delen. Bovendien bleek doelman Pichler volledig voor zijn taak be rekend. De Oostenrijkers hadden èn als ploeg èn individueel minder kwa liteit dan de Nederlanders en toch wonnen zij „Het was eigenlijk een schande dat wij verloren hebben, zei een van de routiniers in de ploeg na afloop. Daarmee is het best de wed strijd, waaraan weinig vreugde was te beleven, gekarakteriseerd. Nederland had moeten winnen, maar verloor. De reden: tactische tekortkomingen met als gevolg een gebrek aan conditie, aldus de bondscoach, waarbij hij de zwakke momenten van Pieters Graafland blijkbaar over het hoofd zag. OOSTENRIJK- NEDERLAND Wenen: Nuninga juicht, nadat de Oostenrijkse verdediger Glechner in eigen doel heeft geschoten, waardoor de stand op 11 werd gebracht. De uitslagen van de voetbalwed strijden, die gelden voor de sporttoto no. 8, zijn: OostenrijkNederland 21 EindhovenVolendam 31 HeraclesZaanstreek 31 Graafschap—Blauw Wit 32 NEC—S.C. Drente 2—0 Velox—R.B.C. 2—0 D.H.C.—F.C. Den Bosch 1—6 D.F.C.—Vitesse 1—1 VolewijckersR.C.H. 00 Cambuur—S.V.V. 2—1 Alkmaar—Holland Sport 10 AGOVVRoda J.C. 2—0 Helmondia '55Limburgia 11 Juist ingevuld ziet het totoformu lier er als volgt uit: 1 1 X 1 1 1 2 3 3 1 1 1 3. De cijfers van sporttoto nr. 8 zijn: Aantal deelnemers: 645.577; in leg; ƒ882.866; le prijs 160.239 (2 meldingen); 2e prijs: ƒ87.404; 3e prjjs: ƒ43.702. Brand in chemisch bedrijf te Groningen Zondagmorgen om half zeven is de Groninger brandweer ge alarmeerd voor een felle brand die woedde in een loods van het chemische bedrijf Aagrund aan het Winschoterdiep in Gronin gen. De brand was ontstaan doordat een vat, gevuld met een schimmelbestrijdingsmiddel (Ma- neb), tot zelfontbranding was gekomen. Dit bestrijdingsmiddel bevat een zwavelachtige sub stantie. Toen de brandweer arriveerde, sloegen de vlammen al naar bui ten. Het vuur was namelijk over geslagen op andere vaten. De brand ging gepaard met een zo sterke rookontwikkeling, dat de brandweerlieden zelfs op straat nog persluchtmaskers moesten dragen. Binnen het uur had men met behulp van drie stralen het vuur weten te lokaliseren en blussen. De chemische stoffen die zich in de loods bevonden, werden daarna verwijderd. De schade is aanzienlijk. Het be drijf is tegen brandschade ver zekerd. Aspiranten Nadat om half twee de deel nemers aan de „omloop van Zeeuws-Vlaanderen" waren ge start, werd een kwartier later op dezelfde plaats in de Leeuwen laan het startschot gelost voor de koers over 16 ronden voor aspi ranten. De 17 jonge renners zet ten er direkt een flink tempo in. In de eerste helft was 't C. Priem uit Ovezande die de lakens uit- deeld. Hij heeft dit jaar al vele wedstrijden op zijn naam staan. Daarna was het T. Nijssen die de leidende rol overnam en menige premie opstreek. In de laatste ronde kwam de meute weer bijeen en het was P. Remijn die in de eindsprint de sterkste was. Favoriet Priem verspeelde zijn kans door in deze laatste ronde te vallen en met een allesbehalve rond achterwiel als laatste over de eindstreep te komen. De uitslag luidde als volgt: 1. P. Remijn; 2. T. Nijssen; 3. W. Verhoeven; 4. J. Jansen; 5. H. van Groesen; 6. K. Bal; 7. A. v. d. Bun der; 8. M. Remijn; 9. C. Rokven; 10. K. Viktorie. Nieuwelingen Na de doortocht in Terneuzen van de „omloop" werd begonnen met de koers over 40 ronden voor nieuwelingen. De animo voor deze wedstrijd was overweldi gend, want niet minder dan 62 renners verschenen aan de start. Direkt was het te zien dat G. van Dongen uit Made er zin in had. Hij was het die vele ronden leng het tempo aangaf en enkele malen een poging deed om er al leen vandoor te gaan. Meer dan honderd meter voorsprong werd hem niet gegeven, zelfs niet toen hij steun kreeg van twee Zeeuws- Vlamingen, t.w. W. van Campen uit Hulst en A. Claysen uit Bier vliet. Halfweg koers kwam alles weer bijeen. Dit was ook het mo ment dat een andere renner van zich deed spreken. C. Coppens uit Moerstraten begon extra op de pedalen te drukken. Bij elke door tocht wist deze renner verder uit te lopen. Wat de sterke Van Dongen ook deed, hij wist de dap pere Coppens niet meer bij te halen, en deze ging dan ook als verdiend overwinnaar door de finish met een straatlengte voor sprong op Van Dongen. De uitslag luidde: 1. L. Coppens; 2. G. van Don gen; 3. L. Schraauwen; 4. C. Koe ken; 5. K. Frijters; 6. A. Claysen; 7. J. Westerweel; 8. C. de Smit; 9. P. van Prooijen; 10. L. Westrus. WIELEROFFICIALS OFFICIEEL ONTVANGEN Zaterdagmorgen om elf uur heeft burgemeester J. C. Aschpff van Terneuzen de wielerofficials van de tweedaagse omloop na mens het gemeentebestuur offi cieel op het gemeentehuis ontvan gen. Hierbij warer nog enkele gasten aanwezig, waaronder miss Helen Margo Jonckheere uit Oost burg, die dit jaar de overwinnaar de hem toekomende beloning zou overhandigen. Een verschijning die men in een raadszaal meestal niet aantreft, maar het voor deze ene keer wel deed. Burgemeester Aschoff zei in zijn welkomstwoord dat hij zelf niet ongevoelig voor een sportieve wielerwedstrijd bij zonder verheugd was dat dit evenement zich ook dit jaar weer in Terneuzen kon voltrekken. ïjij bleek veel sympathie te hebben voor de organisatoren en wenste hen een goed verloop van en een grote belangstelling voor de wed strijd toe. De voorzitter van het comité, de heer G. Veerman uit Terneu zen, was de burgemeester erken telijk voor deze ontvangst en maakte van de gelegenheid ge bruik om de vele personen en in stanties die het comité hebben geholpen, te bedanken. Hij hoopte dit evenement in de toekomst te kunnen uitbouwen over geheel Zeeuws-Vlaanderen, want, zo merkte de heer Veerman op, velen danken dat deze omloop alleen Terneuzen en Oostburg aangaat. De heer L. de Jong, vertegen woordiger van het dagblad „De Stem", da' mede zijn steun aan dit sportgebeuren geeft, hoopte door een dergeliike gebeurtenis de drie delen van Zeeuws-Vlaan deren (oost, midden en west) dichter tot elkaar te brengen. De heer De Jong had veel waar dering voor de reclamekaravaan die in deze wedstrijd meereed en hij hoopte, dat dit ieder jaar beter zal orden, omat hij er een uit stekend middel tot publiciteit in z-J. Zondag vond een dergelijke ontvangst plaats op het gemeen tehuis te Oostburg. ANTWERP F.C. LEIDT IN DE BELGISCHE COMPETITIE De uitslagen van de dit week end gespeelde wedstrijden in de eerste divisie van de Belgische competitie luiden: DaringCharleroi 11 StandardBeringen 32 F.C. LuikRacing White 10 F.C. Brugge—Anderlecht 1—2 F.C. MechelenGantoise 11 Antwerp F.C.—Lierse 20 St. TruidenTilleur 42 WaregemBeerschot 10 Na drie wedstrijden leidt Ant werp F.C. met 6 punten. Ander lecht, F.C. Luik, Standard, Berin gen en Waregem delen de twee de plaats met 4 punten. 26 ARRESTATIES NA VOETBALWEDSTRIJD De derby tussen Celtic en de Rangers is zaterdag in Glasgow niet alleen een moeilijke ontmoe ting voor spelers en scheidsrech ter geweest, ook de politie-agen- ten die de orde moesten hand haven, hebben een enerverende strijd moeten leveren. Bij ongeregeldheden op de tri bunes arresteerde de politie 26 toeschouwers. Voorts liepen 30 personen verwondingen op, door dat ze werden getroffen doop flessen, die in de richting van het veld werden gegooid. PRIJSVLUCHT UIT QUIEVRAIN „De Eendracht" - Terneuzen Snelheid eerste duif 1094 m; laatste prijswinnende duif 939,8 meter. L Meijer/v. d. Berge; 2, 6, 9 en 10. B. Vroegop; 3. J. v. d. Graaf; 4. F. Mollet; 6. A. Buil; 7. A. Ver- poorte; 8. H. F. Koch en Zn.

de Vrije Zeeuw | 1966 | | pagina 4