Uniform verbaliseringsbeleid bij aanrijdingen GEMEENTERAAD VAN TERNEUZEN OP 1 JANUAR1 1967: Praktijken van inkoopverenigingen vaak oplichterij BEURSOVERZICHT Radio en Televisie TOESTAND IN KOLENINDUSTRIE VAN DE „ZES" VERSLECHTERD Proces-verbaal Voorbeelden Taak voor overheid Oordeel des onderscheids Voetbal Duivensport Woensdag 14 september 1966 DE VRIJE ZEEUW Pagina 7 Per 1 Januari 19(17 zal de politie in geheel ons land volgens door de ^minister van justitie uitgegeven richtlijnen zich beperken bij het opmaken van processen-verbaal bij ongevallen. Minister Samkalden meent dat de beperking van verbalisering op grond van praktische overwegin gen (verkeerscongesties o.a.) als onontkoombaar moet worden aan vaard. Verder stelt de bewindsman dat, als die onontkoombaarheid er is, het in het belang van een gelijke rechtsbedeling noodzakelijk is, dat met betrekking tot het wel of niet opmaken van procesverbaal bij aanrijdingen in het gehele land de zelfde normen gelden. 'Met ingang van het nieuwe jaar zal het de politie voorgeschreven zijn steeds proces-verbaal op te maken in de volgende gevallen: wanneer dood of lichamelijk let sel het gevolg van de aanrijding is; wanneer een vermoeden bestaat van overtreding van de artikelen 26 (onder drankinvloed rijden) en/of 30 (doorrijden na een aanrij ding) en/of 37 (joy-riding) van de wegenverkeerswet en/of wanneer bij de aanrijding een gestolen voer tuig is betrokken: wanneer naar het oordeel van de politie-ambtenaar kan worden aan genomen, dat aan een auto min stens duizend gulden of -aan een motorfiets, een hrörhmef of een scooter minstens 200 gulden scha de in aangericht; wanneer bij de aanrijding een dienstvoertuig van rijks- of ge meentepolitie of een ambtenaar daarvan in uniform is betrokken; wanneer bij een aanrijding een buitenlands voertuig is betrokken of wanneer de bestuurder een niet- Nederlandse ingezetene is; wanneer schade is toegebracht, en de veroorzaker onbekend is ge bleven; wanneet* een der betrokkenen Dij b»t ongeval niet verzekerd biijkt te zijn; wanneer sprake is van een uit het oogpunt van de verkeersveilig heid ernstige verkeersfout. Als voorbeelden van dit laatste gelden: onjuist inhalen, te grote snelheid, niet voldoende afstand bewaren, geen voorrang of door gang verlenen, niet opvolgen van verkeerstekens, onvoldoende rechts houden, overtredingen van bepa lingen inzake richtingverandering, voorsorteren, invoegen, keren, ernstige technische gebreken aan het voertuig, onvoorzichtig openen van portieren en rijden zonder gel dig rijbewijs. De minister zegt: Het consumentencontactorgaan is bezig met een onderzoek naar de praktijken van de z.g. inkoop verenigingen. Deze praktijken zijn naar het oordeel van het C.C.O. niet alleen nadelig voor een ordelijk economisch verkeer in de meubelsector en in andere branches, maar doorgaans ook schadelijk voor de consument. Drs. J. Boersma, voorzitter van het C.C.O. en economisch adviseur van het christelijk- natiónaal vakverbond, zei giste ren in Zeist op het bondscongres van de christelijke bond van pa troons in het meubileringsbe- drijf, dat onder de vlag van de inkoopverenigingen steeds meer liedéft"Sséfiailgaan, die zich m feite bezighouden met een wet telijk toegestane vorm van op lichterij. Het staat vast, aldus drs. Boersma, dat het publiek door een onjuiste voorlichting in de waan wordt gebracht artike len te kunnen kopen met be langrijke kortingen, terwijl het in werkelijkheid vaak aanzien lijk meer betaalt dan in de nor male detailhandel. De C.C.O.-voorzitter meent, dat deze uitwassen het meeste effektief kunnen worden aange pakt in nauwe samenwerking tussen de georganiseerde mid denstand en de georganiseerde consument, alsmede door een duidelijke voorlichting aan het publiek. Behalve het bedrijfsleven: zelf heeft volgens hem ook de over heid tot taak, de eerlijkheid in de handel te bevorderen en op peil te houden door kwalijke praktijken met behulp van de wetgeving te bestrijden. Helaas, aldus drs Boersma, blijft de overheid tot nu toe in gebreke -om wettelijke regelingen te tref fen, die zowel de agressieve jacht op de gulden van de consument als op de spaargelden, van de kleine gelegger kunnen tegen gaan. Zolang het wettelijk mogelijk blijft, zo voegde hij hieraan toe, bij het aanprijzen van allerlei artikelen en diensten duidelijk aantoonbare onware voorlichting te geven, zullen er onder de be volking slachtoffers blijven val len van bedrog én Oplichterij. Hij noemde het de plicht van de overheid al het mogelijke te doen om hieraan radicaal een eind te maken. „Het zijn voorbeelden en niet meer, hetgeen wil zeggen dat geenszins is bedoeld dat deze opgesomde verkeersfouten automatisch als een voor verbalisering vatbare over treding moeten worden aange merkt, evenmin als de lijst uitput tend is". De politieman zal van geval tot geval op grond van zijn ervaring met en inzicht In verkeerszaken moeten beoordelen, of een aanrij ding is veroorzaakt door een ern stige verkeersfout. Hij moet de lijst daarbij slechts met inzicht, op globale wijze en met oordeel des onderscheids hanteren. Eenheid van optreden in geheel ons land bleek wenselijk, zo werd gisteren tijdens een persconferentie meegedeeld, nadat bijvoorbeeld was gebleken dat in sommige ste den (kleinere) in 84 procent van het aantal aanrijdingen proces verbaal werd opgemaakt en in de grote steden in nog geen 15 pro cent van de gevallen. SLAGER SLOEG ZIJN SLAG Een 22-jarige slager, gewend om vlees te bezorgen bij een 87- jarige Haagse dame die zo goed als geheel blind of doof was, wist haar uit de moeilijkheden te hel pen toen zij in mèï van dit jaar haar werkster verloor. De slager, J. C. B., stuurde zijn eigen vrouw. Na verloop van tijd stuurde hij ook zijn beide kléine kinderen naar het adres en tenslotte trok hij zelf bij de bejaarde dame in. Hij bleek haar echter niet alleen van huishoudelijke karweitjes maar ook van haar geld te ver lossen. Uit een portefeuille die op de kamer van de gehandicapte dame lag, ontvreemdde hij in de loop van de afgelopen maanden 1100 gulden. In totaal was er 2.000 gulden in de portefeuille. De dief stal kwam aan het licht toen een wantrouwig familielid het geld tijdens een bezoek ging natellen. B. werd hierop aangehouden. Hij heeft bekend. VASTE MARKT IN AMSTERDAM Het belangrijkste nieuws was gisteren hoofdzakelijk voor de scheepvaartafdeling het bericht, dat de Kozï. Java-China-Paket- vaartlijnen de Kon. Paketvaart- maatschappij gaat overnemen op een omwisselingsbasis van de aandelen één op één. Tevens kunnen dan de winstbewijzen van de K.P.M. aan de K.J.C.P.L. worden overgedragen voor 6500. Maandag deden deze stukken 6275. Zowel in deze winstbe wijzen als in de aandelen van genoemde maatschappijen werd dinsdag op verzoek van het beursbestuur niet gehandeld. Ge noemd omwisselingsaanbod valt de beurs voor het aandeel K.P.M. lelijk tegen. Men had op iets gunstigers gerekend. De stem ming voor de scheepvaartwaar den was vast met koersverbete- ringen van twee tot zes punten. Vooral Seheepvaartunie en Kon. Boot lagen gevraagd in de markt. De stemming voor de interna tionale waarden was wederom aan de vaste kant met opgewek te handel. Ook het Philipsaan- deel deed mee. Hoewel de koers van Philips daalde van 91,80 tot 91-,10 was het verschil met de slotprij® .van maandag op 89,50 toch aan de ruime kant. Kon. Olie was een halve gulden hoger op 117.70. Het Amerikaanse aan bod in dit fonds werd goed op genomen. Unilever liep op van 84,40 tot 85,80 82,70). AKU verbeterde van 66 tot 67,90 om daarna terug te vallen tot ca. 67. Hoogovens werd een paar punten hoger geadviseerd, doch K.L.M. was willig ingevol ge de forse koersstijging met 12% dollar voor dit fonds in Wallstreet. Daar sloot de markt maandag vast. Het vertrouwen in de econoniische ontwikkeling van de Ver. Staten begint zich op de Newyorkse beurs te her stellen door de maatregelen die president Johnson dénkt te nemen tegen de inflatie en het verhoogde rentepeil. Uit de advieskoersen voor de leidende cultures viél af te lei den dat ook hier de stemming iets beter was. De staatsfondsen- markt gaf wederom hogere koer sen te zien, waarbij de nieuwste 7 procent lening op de hoogste koers kwam sedert de uitgifte van een paar weken geleden. Voor de 6% procent dollarlening van Philips in Luxemburg groot 25 min dollar is van Nederland se zijde redelijk ingeschreven. De uitgiftekoers zou na de in schrijvingen bekend worden ge maakt. De beurs taxeert dat deze koers om de 99 zal schom melen. Ook in de lokale afdelingen werd de vaste stemming voort gezet. Albert Heyn, maandag 30 punten hoger, lag wederom beter in de markt. Nabeurskoersen A.K.U.: 67,90) Hoogovens: (325,00) Kon. Olie: 117,60—118,20 (117,70) Philips: 90.80— 91,00 91,50) Unilever: 85,00— 85,70 85,20) K.L.M.: 500,00 (485,00) i'Y. (ADVERTENTIE) „DE KUIPER" HOOG GENOTEERD Er is véél vraag naar De Kuy- pers dranken, zowel in Neder land als in het buitenland. In Amerika, Canada en Engeland staan ze bijzonder h'oog op de ranglijst. Gelukkig is er voldoende aan bod, zodat de prijs redelijk blijft. Wie wil genieten van een echt goede borrel, behoeft zich De Kuyper niet te ontzeggen. DONDERDAG 15 SEPTEMBER HILVERSUM I: 7.00 Nieuws; 7.10 Het levende woord; 7.15 Lichte grammofoonmuziek (7.30— 7.32 Nieuws); 7.55 Overweging; 8.00 Nieuws; 8.10 Lichte grammo foonmuziek (8.30—8.32 Nieuws); 8.40 Voor de huisvrouw; 9.35 Wa terstanden; 9.40 Schoolradio; 10.00 Operetteklanken (oon.i; 11.00 Voor de zieken; 11.45 Lichte grammo foonmuziek; 12.10 Leven op het land: Brusselse kanttekeningen, lezing. AansL: Agrarisch nieuws; 12.27 Mededelingen t.b.v. land- en tuinbouw; 12.30 Nieuws; 12.40 Deze week, praatje; 12.45 Actuali teiten; 13.00 Pro mertiorie, praatje; 13.05 Semi-klassieke grammofoon muziek; 13.45 Voor de vrouw; 14.15 Promenade-orkest en zangsoliste: amusementsmuziek; 15.00 Studio- dienst voor de jeugd; 15 30 Gees telijke liederen (opn.); 16.00 Klas sieke en semi-klassieke kamermu ziek (opn.): 16.40 Cultische mu ziek, met toelichting; 17.00 Stereo: Lichte orkestmuziek (opn 17.20 Jazzperspektief; 17.50 Soortru briek; 18.10 Zuid Amerikaanse klanken (opn.); 18.40 Voor de twintigers: 19.00 Nieuws en weer- praatje; 19.10 Radiokrant; 19.30 Muziek van het Leger des Heils (er.); 19.45 Hootenanny (gr.); 20.15 De grote race, hoorspel (6); 20 30 Avondpermissie: ontspanningsorc- gramma voor de militairen: 22.3C Nieuws en herhaling SOS-berich- ten; 22.40 Boekbespreking; 22 45 Kerkorgelconcert: oude en moderne muziek; 23.15 Altviool, piano en slagwerk: hedendaagse muziek; 23.45 Lichte grammofoonmuziek; 23.5524.00 Nieuws. HILVERSUM II: 7.00 Nieuws: 7.10 Ochtendgymnastiek; 7 20 Lichte grammofoonmuziek; 7.50 Dagopening; 8.00 Nieuws: 8.10 Lichte grammofoonmuziek (8.30— 8.35 De groenteman); 8.50 Morgen wijding; 9.00 Modern pianoconcert (gr.); 9.40 Lichte grammofoonmu ziek voor oudere luisteraars; 10.00 Voor de kleuters; 10.10 Arbeids vitaminen (gr.) (11.00—11.02 Nws); 12.00 Lichte orkestmuziek; 12.27 Mededelingen t.b.v. land- en tuin bouw; 12.30 Lichte orkestmuziek; 13.00 Nieuws; 13.10 Joumaai en beursberichten; 13.30 Stereo: Hol land festival 1966: Instrumentaal trio: klassieke muziek: 13.50 Ste reo: Tenor en gitaar: moderne lie deren: 14.15 Huishoudelijke zaken, praatie voor de vrouw; 14.30 Ste reo: Cello en piano: klassieke mu ziek: 1500 Voor de zieken; 16.00 Nieuws: 16 02 Onderweg in vakan- t'°'*»mming: licht nroeramma: 17.00 Voor de ieugd; 18 00 Nieuws: 18.15 Actualiteiten: 18.20 Uitzen- dine van de Katholieke Volksoar- tii Kaarten oo tafel. Een uitzending over politieke zaken, die de aan dacht verdienen: 18.30 Lichte or, kestmuziek: 19 00 Gesnroken brief: 19 05 SoortDarade: 19.27 Henrv Wood Dromenade-concert: Londens svmfonie-orkest en solist: klassie ke en semi-kla«sieke muziek (20.10 Nieuws: 20.15 Boekbespreking* 22 00 I.icht instrumentaal ensem ble; 22 30 Nieuws; 22 40 Actuali teiten: 73 00 Jazz cocktail; 23 55 24.00 Nieuws. HILVERSUM Hl: 9.00 Nieuws: 9 02 Gevarieerd muziekprogramma, afgewisseld met tips. actualiteiten en losse opmerkingen (10.00 en 11.00 Nieuws); 12.00 Nieuws; 12.02 Actualiteiten; 12.05 Licht orgel spel; 12.30 Lichte grammofoonmu ziek: 13.00 Nieuws; 13.02 Actuali teiten; 13.05 Gevarieerd muziek programma (opn.); 14.00 Nieuws; 14.02 Actualiteiten; 14.05 Platen en tips voor de vrouw: 15.00 Nieuws; 15.02 Actualiteiten; 15.05 Teen agershow; 15.40 Orgelkwartet; 16.00 Nieuws; 16.02 Actualiteiten; 16.05 Programma voor tieners; 17.00 Nieuws; 17.02 Actualiteiten; 17.0518.00 Gevarieerd platenpro- gramma. BRUSSEL (Ned. uitz.): 12.00 Nieuws; 12.03 Gevarieerde muziek; 12.40 Weerbericht, mededelingen, programma-overzicht en SOS-be- richten voor schippers; 12.48 Amu sementsmuziek; 12.55 Buitenlands persovedzicht; 13.00 Nieuws, weer bericht en beursberichten; 13.20 Klassieke muziek; 14.00—14.03 De toestand op de kolenmarkt in de zes landen van de Euro pese gemeenschappen is de af gelopen maanden nog slechter geworden. Dit heeft het Duitse lid van de hoge autoriteit van de Europese gemeenschap voor kolen en staal, F. Hellwig, maan dag medegedeeld aan de com missie voor energie van het Europese parlement, die in Brus sel bijeen was. Oorzaak zijn niet alleen de structurele omstandigheden, maar ook het weer en de ont wikkeling van de industrie, die vooral in de Duitse bondsrepu bliek heeft geleid tot verminde ring van het kolenverbruik. Schatte de hoge autoriteit be gin van dit jaar de stijging van de kolenvoorraden voor 1966 op 10 miljoen ton, thans wordt ge rekend op een extra stijging van de kolenvoorraden tegen het einde van dit jaar tot twaalf miljoen ton. Alleen al het cokes- verbruik voor ruw ijzer zal naar schatting in 1966 één miljoen ton lager zijn dan in 1965. Geschat wordt voorts, dat in 1970 de kolenvoorraden in de „zes" zullen verdubbelen om de 20 miljoen ton te bereiken. Nieuwe subsidies zullen moe ten worden verstrekt omdat aanpassing van vraag en aanbod op sociale en regionale gronden niet op korte termijn kan wor den bereikt. Steunmaatregelen zullen moeten worden genomen om te komen tot stillegging van bedrijven. De hoge autoriteit is van oor deel, dat dit op gemeenschaps basis dient te gebeuren. De mi nisterraad van de E.G.K.S. heeft de voorstellen hierover niet gun stig ontvangen, doch naar de heer Hellwig mededeelde is het gesprek over deze kwestie nog niet geëindigd. (Vervolg van pag. .5) Dèt veel aandacht aan de woningbouw zal moe ten worden besteed is wel vanzelfsprekend. Verwacht mag worden dat de industrieën vele huizen nodig zullen hebben voor aan te trekken werknemers, terwijl helaas ook nog vele plaats genoten woningzoekend zijn. Ook zij mogen niet worden vergeten. Natuurlijk zal in verband met de belangrijke uitbreidingen, die tot stand dienen te komen, ook de infrastructuur veel aandacht vragen. Naast andere voorbeelden op dit terrein ge waagde U, mijnheer de loco-burgemeester, in de door mij bedoelde rede van de noodzaak van ver betering van de Scheldeveren en de aanleg van een vaste oeververbinding over de Westerschelde. Ik heb hiervan goede nota genomen. Bij de uitbouw der gemeente is het goed ons te realiseren dat bij dit alles ook belangen van agra riërs op het spel staan. Voor gedupeerde landbouwers zal veel moeten worden gedaan om hen verder te helpen, zij heb ben daar recht op. Ik ben mij er diep van bewust, dat materiële welvaart een goed ding is maar dat daarnaast het gemeentelijk beleid gericht dient te zijn op een gnede sociaal-economische en sociaal-culturele be geleiding. Op deze gebieden is hier reeds veel gedaan, veel zal nog moeten volgen. Dat hierbij het particulier initiatief een belang rijke rol kan spelen is voor mij vanzelfsprekend. Een goed samenspel tussen overheid en particu lier initiatief zal ik zeer toejuichen. Het is mij bekend, dat een gemeentelijke her indeling van Zeeuwsch-Vlaanderen de aandacht vraagt. Van harte hoop ik dat hiermee bereikt zal worden datgene wat hiermede wordt beoogd. In de stukken die mij werden toegezonden werd gesproken over een zelfstandige zeggenschap in het te voeren industriële- en havenbeleld. Voorzover ik zulks on dit moment kan overzien komt het mij voor dat dit inderdaad een belangrijk punt is. Een enkele opmerking over de financiën. Het is duidelijk, dat van een gemeente als Ter- neuzen reeds thans grote financiële offers worden gevraagd. In dit verband lijkt mij de vraag gewettigd of het niet dringend noodzakelijk is, dat een afzon derlijk financieel statuut in het leven wordt ge roepen. Ik merkte reeds op, dat het mij vanzelfsprekend op dit moment nog niet mogelijk is over alle be langrijke vraagstukken men mening weer te geven. Ik wil 'dus nu niet verder gaan met het opsom men der problemen. Bij alles verwacht ik van U, leden van gemeente raad, allereerst: voorlichting. GU Immers, als raad de representanten der bur gerij in haar geheel, maar daarnaast als enkelingen voortkomende uit en in nauw contakt levende met de' verschillende gevarieerde groeperingen onzer gemeenschappelijke samenleving, zijt wel in het bijzonder geschikt om Uw nieuwe burgemeester op de hoogte te brengen van wat er leeft onder de burgerij. Daarnaast roep ik van deze plaats de medewer king in van' andere verdienstelijke medeburgers, waarmede ik spoedig in aanraking hoop te komen. Hierbij* denkik aan de verzorgers van de geeste- .lijK'e"T5éTarigën ónzer gëmeentènaren, besturen der verschillende kerkgenootschappen en corporation en verenigingen, werkzaam op hygiënisch, sociaal, sportief en cultureel gebied. De belangen van de jeugd gaan mij zeer ter harte. Hét zaT U duidelijk zijn ik merkte dat reeds op dat ik tijd nodig zal hebben om mij in te werken "in deze gemeente en vertrouwd te raken met haar noden en problemen. Enkele dagen geleden nam ik afscheid als burge meester van de gemeente Rozenburg. Aan de pe riode,'daar doorgebracht bewaar ik onvergetelijke en prettige herinneringen. Ik stel het bijzonder op prijs dat een aantal Rozenburgers hier aanwezig is.. Töt hen wil ik ook hier nog eéns zeggen: Dank voor al Uw medewerking en voor de uitmuntende verstandhouding die tussen U en mij steeds heeft bestaan. Mijn_ vrouw en ik zullen Rozenburg zeker niet vergeten.'--' - ■Ik'hoop <je door mij opgedane ervaring in ruime mate'té kunnen benutten bij het leiding geven aan het weriUn Terneuzen. Mijn vrouw en ik hopen ons spoedig in uw kring thuis te gevoelen. Met miin gezin hoop ik weldra mijn intrek in de ambtswoning te kunnen nemen. Ik sareek graag de wens uit, dat onderling en wederzijds vertrouwen ons zal samenbinden. Mijnheer de loco-burgemeester, tezamen met U en Uw nog te kiezen collega's zal ik. vanaf 6 september a.s. het dagelijks bestuur van de gemeente vormen. Onze eerste kennismaking geeft mij vertrouwen voor de toekomst. Mbge ons 'gezamenlijk werk plaatsvinden in een sfeer van onderlinge waardering en vriendschap en .laten wij ons vooral verbonden voelen door het gemeenschanDelijke ideaal om onze krachten in dienst të stellen van deze gemeente en haar inge zetenen. Mijnheer dè secretaris, Hét zal ook vooral met U zijn dat ik zal samen werken. Bij de aanvaarding van mijn ambt acht ik mij gaarne verzekerd van Uw toegewijde samenwer king en steun. Dit laatste geldt evenzeer voor alle overige leden van het gemeentepersoneel. U allen beschouw ik als mijn dagelijkse mede werkers en wens U toe tesamen met mij te mogen gevoelen het voorrecht om werkzaam te zijn ten bate van het algemeen belang. Ik zal het zeer op prijs stellen een goede ver standhouding te hebben met de vertegenwoordigers van de pers die geroepen is een belangrijke bij drage te leveren voor de publieke zaak. Mevrouw en mijne heren leden van de raad, Diep doordrongen van de grote verantwoorde lijkheid door Hare Majesteit de Koningin en Haar Regering op mij gelegd en in diep besef dat ik het in mij gesteld vertrouwen slechts door ernstige en voortdurende inspanning van mijn krachten mij zal kunnen waardig tonen aanvaard ik het burge meesterschap dezer gemeente en het voorzitter schap van Uw raad. Ik ben er van doordrongen, dat het werk dat wacht niet in eigen kracht kan worden verricht. Mose de Heer van Kerk en wereld zijn onmis bare zegen niet onthouden aan wat ondernomen zal worden. Ik heb gezegd. De heer Hol: Zeer geachte heer en mevrouw Aschoff, Op mij rust de eervolle taak U namens d® ge meenteraad welkom te mogen heten in onze stad. Allereerst wil ik U meneer Aschoff van harte gelukwensen met Uw benoeming tot burge meester van Terneuzen. Na een periode van vier en een halve maand is het dan zo ver, dat Terneuzen weer een nieuwe burgemeester en de gemeenteraad een nieuwe voorzitter rijk is. Het ligt niet in mijn bedoeling een lang betoog te houden over het voorzitterschap van een ge meenteraad. Toch "wil "ik niet nalaten het belang daarvan te onderstrepen. Hoewel de burgemeester slechts een raadgevende stem heeft in de raadsver gadering, kan deze toch zéér belangrijk zijn. Hoe goed de informatie ook is, die aan de raadsleden wordt verstrekt en daar hebben wij in Terneu zen zeker niet over te klagen toch zal de voor zitter veelal meer kennis hebben omtrent de achtergronden, die aait een beslissing voorafgaan. Hij zai in het algemeen uit dien hoofde ook meer overwicht kunnen hebben. Wij hopen, dat onder Uw leiding de snelle groei van onze gemeente, reeds aangevangen onder Uw ambtsvoorgangers, de heren Tellegen en Rijpstra. onverminderd zal kunnen worden voortgezet. U bent voor ons in zekere zin nog een onbe schreven blad. Enkele regels zijn daarop inmiddels reeds gescshreven. Zo hebben wij kunnen lézén, dat de industrialisatie en de woningbouw geen on bekende terreinen voor U zijn, zodat U wat dat betreft hier in Terneuzen geen vreemde in Jeru zalem zult zijn. Alles is ter plaatse wel niet zo groots opgezet als in het Waterweggebied, doch als de tekenen niet bedriegen, staan ook wij aan het begin van een belangrijke ontwikkeling. Ook voor U, mevrouw Aschoff, spreek ik de hoop uit, dat U zich spoedig in Terneuzen zult mogen thuisgevoelen. Waarschijnlijk zult U in het begin nog een beetje moeten wennen aan de wat langere verbindingen tussen Zeeuwsch-Vlaanderen en overig Nederland. Het is een bekend feit, dat de vrouw immer een belangrijke rol speelt bij het ver huizen naar een streek waar men vèr woont van familie en vrienden. Kan een vrouw het niet ge makkelijk gewoon worden, dan vindt dit ongetwij feld zijn weerslag bij de echtgenoot en het gezin Overigens geloof ik niet, dat het hier moeilijk is om ingeburgerd te geraken. Velen gingen U reeds voor en ik heb nog maar van weinigen gehoord, dat Terneuzen hen is tegengevallen. In dit verband zou ik hier willen releveren aan een uitspraak van wijlen onze vorige Commissaris der Koningin in Zeeland, Jhr. Mr. A. F. C. de Casembroot, die al hier bij de officiële opening van één der eerste r.ieuwe industrieën eens opmerkte: „Velen zijn huilende naar Zeeland gekomen, doch hebben het wenende weer verlaten Gaarne wil ik besluiten met U beiden waar mogelijk de medewerking van de Raad toe te zeggen, zowel in voor- als in tegenspoed. Ik hoop, dat U gedurende een lange reeks van jaren Uw beste krachten aan Terneuzen zult willen en kun nen wijden. Tenslotte wil ik U meneer De Vos nog namens de Raad van harte dankzeggen voor de wijze waarop U het burgemeestersambt in de af gelopen maanden hebt waargenomen. Ik dank U. De Voorzitter: Mevrouw, mijne heren, het ligt niet in mijn bedoeling thans nog een lange rede te houden, temeer nu na de officiële raadsvergadering nog een aantal sprekers de aandacht vraagt. Met belangstelling heb ik in de toespraak van de heer De Vos kennis genomen van meerdere zaken, die in principe niet nieuw voor mij zijn, zij het dan in enigszins andere verhoudingen. Ik spreek gaarne het vertrouwen uit, dat wij in goede samenwerking vele problemen tot een oplossing zullen kunnen brengen. Ook U, mijnheer Hol, dank ik voor de vriende lijke woorden, die U, namens de gemeenteraad, tot mij hebt gesproken. Ik ben 9 jaren voorzitter ge weest van de gemeenteraad van Rozenburg en ik heb daar steeds prettig gewerkt in een uitsteken de sfeer. Ik hoop ook hier deze sfeer te vinden en dan ben ik er zeker van, dat de belangen van de gemeente ook onder mijn leiding goed zullen wor den behartigd. Ik dank U. De Voorzitter sluit de vergadering. Nieuws; 16.00 Nieuws; 16.03 Beursberichten; 16.09 Jazzmuziek; 17.00 Nieuws, weerbericht en me dedelingen; 17.15 Lichte muziek; 17.30 Volksliedjes; 18.00 Nieuws; Nieuws; 18.03 Voor de soldaten; 18.28 Paardesportberichten; 18.30 Lichte muziek; 18.45 Sportkroniek; 18.52 Zigeunerorkest; 19.00 Nws, weerbericht en radiokroniek; 19.40 Orkestmuziek; 19.50 Politieke uit zending; 20.00 Klassieke muziek] 2215 Nieuws en berichten; 22.SC De zeven kunsten; 22.4523.6# Klassieke muziek. TELEVISIEPROGRAMMA'S NEDERLAND I: 14.30—15.05 Voor de vrouw; 19.00 Nieuws in het kort; 19.01 Klaas Vaak; 19.05 De verrekijker, internationaal jeugdjournaal; 19.15 Van geweest tot gewest, regionaal journaal; 19.35 De Lucen show; 20.00 Jour naal: 20.20 Achter het nieuws; 20.45 Atelier: Impressies van een schildersatelier in cabaretvorm ge goten; 21.05 Wij trekken vuur, Russische tv-feuilleton; 22.45 22.50 Journaal. NEDERLAND II: 20.00 Nieuws in het kort; 20.01 Die Schöpfung, oratorium van Joseph Haydn, uit gevoerd door Die Nordwestdeut- sche philharmonic; die Wolfsburger Chorgemeinschaft en solisten; 22.0022.05 Journaal. BELGIE (Ned. uitz.): 18.55 Zand mannetje; 19.00 Batman, tv-feuil leton; 19.25 Tienerklanken: protest songs; 19.55 Hier spreekt men Ne derlands; 20.00 Nieuws; 20.25 Bo nanza, tv-western; 21.15 Panora ma; 22.15 Première: filmfragmen ten; 22.45 Nieuws. Oostenrijkse selectie tegen Nederland E. Prühwirth, de trainer van de Oostenrijkse voetbalbond, heeft voor de zondag 18 september in Wenen te spelen interlandwed strijd tegen Nederland 15 spelers geselecteerd, uit wie het elftal zal worden geformeerd. Rapid en Austria zijn hierbij sterk ver tegenwoordigt met elk zes spelers. De selectiegroep bestaat uit de volgende spelers: RAPID: Oichler, Gebhardt, Ull- man, Glechner, Skocik en Flö- gel; AUSTRIA: Binder, Fröhlich, Pa rits, Sara, Buzek en Hiesel; LASK: Viehböck; GRAZER A.K.: Hodschar; ADMIRA ENERGIE: Wahl. „Voor ons geldt de, wedstrijd tegen Nederland in de eerste plaats als voorbereiding voor de op 2 oktober in Helsinki te spelen wedstrijd tegen Finland in de voo?*ronde van het toernooi om de Europese beker voor landen teams", aldus bondstrainer Früh- wirt. „Helaas kan ik wegens blessures of ziekte over enkele goede spelers niet beschikken, zoals Hirnschrodt van Austria, Ludescher van Wacker Inns bruck, Stamm en Breibert, beiden van Admira, en Seithl van Ra pid". VLUCHT UIT CHATEAUROUX „Nog Sneller" - Breskens Snelheid eerste duif 1094 m; laatste prijswinnende duif 479 m. I en 9. J. Oostenbrugge; 2 en 5. J. van Gijs; 3. C. Jansen; 4. E. Rijckaert; 6. Voorde/Walle; 7. Cornelis/Quaars; 8. J. Maas; 10. J. Pijcke. „Strijd in Vrede" - Groede Snelheid eerste duif 1157 m; laatste prijswinnende duif 471 m. 1, 6, 7 en 9. W. Vinje; 2. L. v. d. Wege; 3. C. Brakman; 4. J. Ver meulen; 5. J. Merk; 8. J. van Driel; 10. G. Dusarduijn. VLUCHT UIT QU1EVRAIN „Nog Sneller" - Breskens Snelheid eerste duif 1534 m; laatste prijswinnende duif 1235 meter. 1 én 10. W. Fenijn; 2. W. Que- kelberghe; 3. W. Bruinooge; 4. J. Pleijte; 5. J: Donze; 6. G. v. d. Walle; 7. C. van Opdorp; 8. J. Maas; 9. Voorde/Walle. „Nog Sneller" hield nog een tweede vlucht uit Quevrain: Snelheid eerste duif 1256 m; laatste prijswinnende duif 1160 meter. 1. M. Faas; 2. J. Wisse; 3. W. Bruijnooge; 4. G. v. d. Velde; 5 en 9. Ko Quaars; 6. H. Schel- straate; 7. J. v. d. Broecke; 8. J. Pijcke; 10. J. Quaars/V. „Strijd in Vrede" - Groede Snelheid eerste duif 1254 m; laatste prijswinnende duif 1119 meter. 1. J. Merk; 2. Joz. v. d. Wege; 3. L. v. d. Wege Jzn; 4. H. Elfrink; 5. M. Robijn; 6 en 8. G. Dusar duijn; 7. C. Brakman; 9. Buck/ Hendriks; 10. A. Ekkebus. „Strijd in Vrede" hield nog een tweede vlucht uit Quevrain: Snelheid eerste duif 1518 m; 1 atste prijswinnende duif 1261 meter. 1, 3 en 5. G. Dusarduijn; 2 C. Brakman; 4. H. Elfrink; 6. A. Beun; 7 en 8. L. v. d. Wege; 9. M. Robijn; 10. J. Risseeuw. VLUCHT UIT PARKESTONE „Nog Sneller" - Breskens 1 en 3. J. Carels; 2. Ch. de Looze; 4. A. Versprille; 5 en 7. W. Bruinooge; 6. A. Verduijn; 8. J. Oostenbrugge; 9. J. v. d. Lijke; 10. P. Blaakman.

de Vrije Zeeuw | 1966 | | pagina 7