PROVINCIAAL NIEUWS Overdracht 1740 meter van de weg Terneuzen-Axel Pagina 2 DE VRIJE ZEEUW Vrijdag 9 september 1966 Terneuzen De jeugd vraagt aller aandacht Dependance chr. lyceum Weer ruilbeurs Damwand rond pijler wordt verwijderd De kermis begint op zaterdag 17 september ,.S H"-kwartet in Porsv Bess Toelating tuinbouwschool Aardenburg Raadsvergadering Breskens Zwemwedstrijden Hoedekenskerke Lijk aangespoeld Retranchement De gemeenteraad vergaderde Sas van Gent Raadsvergadering Aardgas Kermis weer achter de rug Slufs Reis ouden van dagen Verkoop bouwgrond AGENDA Gemenebest- conferentie wi! maatregelen tegen Rhodesië Kindje omgekomen Meer wapens voer de Britse politie? LOONDORSER REED RIVIERTJE IN EN VERDRONK Meer voetbal, maar geen reclame op Belgische t.v. Voetbal Hongaarse persstemmen over de wedstrijd tegen Nederland OM DE EUROPESE BEKER VOOR LANDSKAMPIOENEN Om de Europese beker voor bekerwinnaars Rapid Wien heeft zich in Is- tanboel geplaatst voor de tweede ronde van het toernooi om de Europese beker voor bekerwin naars. De Oostenrijkers versloe gen Galatasaray op eigen ter rein met 53. De eerste ontmoe ting was met 40 eveneens in het voordeel van Rapid geëindigd. (ADVERTENTIE) DIENSTWEIGERAAR Hoewel niet algemeen bekend, wordt er in onze gemeente veel werk verricht om de jeugd „in goede banen" te leiden. Pessimis ten zijn wel van oordeel dat het met de jeugd bergafwaarts gaat, maar het bestuur van de „Alge mene Stichting Sociaal-Cultureel Opbouwwerk Terneuzen" tracht de jeugd zoveel mogelijk op te vangen. Zo zal in de Dr, Buyzestraat volgende maand „De Werk plaats" worden geopend. Daar zullen jongens en meis jes tussen 6 en 12 jaar onder deskundige leiding kunnen schil deren, timmeren, pottenbakken sieraden maken en nog veel meer. Voor amateurfotografen is een donkere kamer ingericht, waar leden van de Terneuzense foto club de beginners zullen inwij den in de geheimen van de foto grafie. Dit werk vraagt aandacht, maar ook veel geld. Daarom zal er volgende week een collecte worden gehouden, om dit nuttige werk te steunen. De commissaris der koningin in Zeeland, de heer mr. J. van Aart- sen, is voornemens op zaterdag 17 september a.s. des namiddags om half vijf de Terneuzense dependan ce te openen van het chr. lyceum voor Zeeland te Goes. In afwach ting van de bouw van een school hier ter plaatse heeft de dependan ce voorlopig onderkomen gevonden in het noodgebouw aan het Mo- zarthof. Zaterdag 10 september wordt er 's middags in Pro Rege weer een ruilbeurs gehouden. Iedereen is daar welkom, vooral de jeugdige verzamelaars en/of aspirant-ver zamelaars. Er is een kleine staf van deskundigen, die graag de no dige leiding zal geven. Nu de vakanties voorbij zijn, zal er voor deze ruilbeurs ongetwijfeld weer de nodige belangstelling be staan. De „Hercules", de naam zegt 't, een machtige bok, is begonnen met de verwijdering van de dam wand om de pijler bij de nieuwe brug tussen Terneuzen en Sluis kil. Na testing zal die damwand elders weer worden gebruikt. De pijler heeft thans een diepte bereikt van I1/» meter in de bo de— van het kanaal. Daar komt nog ongeveer IA'A meter bij. De foto welke gisteren werd vervaardigd, gaf, toen de dam wand reeds gedeeltelijk was ver wijderd, een beeld van de om vang van de pijler, de spil waarop de brug straks zal draaien. Zoals bekend begint de kermis dit jaar reeds op zaterdag 17 sep tember. Het jaarlijks terugkerende jeugdvermaak biedt weer voor „elck wat wils". De bekende draaimolen van Du- pont is natuurlijk weer van de partij, zij het in een andere trant en sfeer als jaren geleden. De schiettent biedt gelegenheid naast de traditionele rozen een speciale kermisfoto te schieten. Haast onbegrijpelijk is het dat in deze tijd van onbegrensde moge lijkheden nog een waarzegster no dig is om de toekomst te voorspel len Er komt zelfs een fakir die voor de nodige verwondering zal zor gen. Voorts kan men ziin kwartjes weer kwiit bii verschillende kans spelen. Wie daarna wil zweven, autobotsen of golven met de golf baan, komt volop aan zijn trekken. Voor de snoepers is er uiteraard een keur van lekkernijen, zoals oliebollen, wafels, nougat, suiker spin, terwiil een pinda-, paling-, fri tes- en fruitkraam alle smaken be dient. En natuurlijk is er weer een pof fertjeskraam, dat de fijnproevers telkenjare weet te trekken. Zaterdag 17 september begint 't „spul". Dat is de extra-dag die onze vroede vaderen aan de kermis heb ben toegevoegd om de exploitan ten enig soelaas te bieden. Of die dag voor de veelbesproken leef baarheid van het groeiende Ter neuzen beoaald nodig was, is een andere kwestie. Vanavond treedt het S en H- kwartet op in „Porgy and Bess". Een Tjechisch jazzcombo speelt moderne jazz van de bovenste plank. Voor het eerst in Nederland betekent een Oosteuröpees jazz combo een ware attractie. Het S H-kwartet uit Praag treedt oo voor diverse jazzclubs, w.o. Swing So ciety Zaanstreek, Jazzclub Ouasi- modo te Leeuwarden en in Porgy and Bess in Terneuzen. Verder oo het jaarbeurs-jazz festival te Utrecht en in Club '65, modern jazz in Den Haag. De elasticiteit van de bezetting door het doubleren op verschillen de muziekinstrumenten garandeert een steeds verschillende bezetting met vele muziekvariaties. Grootmeester in dit patroon is de leider Karei Velebny, die piano, tenorsax, vibrafoon en fluit be speelt. Verder Laco Desci trompet; Milan Maden drums; Jiri Mras bas. In deze bezetting trad het S H kwartet op in Joego-Slavië, Hun- garije, Oostenrijk, Zweden, Dene marken, Oost-Duitsland, West- Duitsland, Zwitserland en Frank rijk. Het optreden van dit kwartet is op een vrijdagavond gesteld om de liefhebbers zoveel mogelijk de ge legenheid te geven ongestoord in de juiste sfeer te luisteren en te genieten. Het komende weekend staat trouwens geheel in het teken van de jazz. Zaterdagavond treedt in Porgy and Bess op Jack Redlers Rhythm-club en zondagavond het trio Paul Bleys. Na gehouden examens is o.m. toegelaten tot de le klasse van de middelbare tuinbouwschool te Goes G. R. Dees te Terneuzen. Tijdens een zitting van de ge meenteraad van Aardenburg werd de gemeenterekening aan geboden over het dienstjaar 9164. De behandeling er van zal later geschieden. De gewone rekening heeft een batig slot van 71.930,25 en de kiapitaaldienst 'n batig slot van 24.679,10. Aan de beide plaatselijke kruisverenigin gen werd een subsidie toegekend ter grootte van de helft van de te innen contributies. Een pacht overeenkomst met A. E. Quat- aert voor een boerderijtje aan de Eldiersóhans werd ontbonden, daar de heer Quataert het boer derijtje heeft verlaten. Voor het bijliggende perceel weiland werd een nieuw paehtcontract opge steld, omdat de heer Quataert dit in pacht wenst te behouden. De straatverlichting in Weststraat en Wandeldreef zal worden ver beterd. Voor de Weststraat be treft dit de uitbreiding met 4 lichtmasten voor een bedrag van ƒ2985 en voor de Wandeldreef met 12 nieuwe lichtpunten, ver bouwing van 2 bestaande licht punten en verplaatsing van een lichtmast alles bij elkaar voor 6360. De Breskense zwemvereniging „Scheldestroom" zal a.s. zaterdag ter afsluiting van het zwemsei- zoen in het Koningin Wilhel- minazwembad de clubkampioen schappen organiseren. Gister werd in de haven nabij de ponton van de provinciale boot drijvende gevonden het lijk van vermoedelijk een der opvarenden van het zaterdagmorgen vóór de haven van Hansweert overvaren en gezonken Belgisch binnenschip „Jacq Marlou", dat, geladen met zand, op weg was naar Aalst (B.) Dinsdagavond vergaderde de gemeenteraad van Retranche ment onder voorzitterschap van burgemeester J. A. Leenhouts. De heer Lauret was wegens ziek te afwezig. De voorzitter wenste hem een spoedig herstel toe. Voorts verwelkomde hij de heer H. van Soolingen, het nieuwe raadslid voor de P.v.d.A. Na de beëdiging van de raads leden vond de wethoudersverkie zing plaats. Zoals we reeds meld den werden gekozen de heren C. J. AlmekindersMasclee (ge meentebelangen) en J. P. Vercou- teren (prot./chr.). Bij de ingekomen stukken wa ren de goedkeuringen van hoger hand van de woonforensenbelas- ting, de aankoop van 1500 m2 grond van het waterschap en een schrijven van gedeputeerde sta ten met verzoek de uitgifteprijs van de gronden te willen herzien. De raad gaf hieraan gevolg door, vaststelling van een nieuwe uit gifteprijs, zijnde ƒ22 per m2. De begroting voor 1966 werd gewijzigd in verband met het aan schaffen van een hoeveelheid vuilnisemmers voor de reini gingsdienst, de aansluiting van een nieuw bedrijf op het elek trisch net, het opknappen van de muziektent, bijdragen aan ver pleeghuizen voor verpleging van dorpsgenoten, het aanleggen van de nieuwe weg naar Cadzand, susiuie voor de streekfilm „Jaontje" en het invoeren van een woonforensenbelasting. Van de rondvraag werd gebruik gemaakt door het nieuwe raads lid H. van Soolingen. Hij kwam terug op het voorspel van de wet houdersverkiezing. Hij meende dat hier kan worden gesproken van een frontvorming met de be doeling de P.v.d.A. buiten spel te zetten. Hij vond dit een beledi ging voor zijn fractie. De heer Vercouteren infor meerde naar het nieuwe streek plan. Naar aanleiding van deze vraag deelde de voorzitter hier omtrent een en ander mede. Tijdens de dinsdag gehouden raadsvergadering werden de wet- (ADVERTENTIE) houders H. Steevens (P.v.d.A.) en W. Colsen (kath. fractie) bei den 'met negen van de elf stem men herbenoemd als wethouder De raadsleden L. de Meijer en J. Rijnders van Gemeentebelan gen meenden blanco te moeten stemmen omdat hun partijfractie niet was gekend in het te voeren beleid. Burgemeester R. A. J. den Boer feliciteerde de nieuwe raadsleden en de herbenoemde wethouders en sprak de hoop uit, dat zij al len nog lang voor een zelfstan dig Sas van Gent zouden mogen werken. De heren Colsen en Stevens dankten de overige raadsleden voor het in hen gestelde vertrou wen. De volgende raadsvergadering werd aangekondigd voor dinsdag 20 september a.s. 50 JAAR KON.NED.JAARBEURS Fort Dix (V. SA: De Amerikaan- se dienstplichtige Dennis Mora. (lt) wordt hier door een lid van de militaire politie weggevoerd 3S nadat hi} door een krijgsraad ver- =5 oordeeld is tot drie jaar gevan- genisstraf. Mora heeft geweigerd naar Vietnam te gaan, aangezien naar zijn mening de oorlog daar „illegaal misdadig" was. Het aansluiten van de aardgas leidingen op de woningen heeft in onze gemeente voor het groot ste gedeelte zijn beslag gehad. Binnen afzienbare tijd zal het aardgas door onze gemeente stro men, die voordien volledig op flessengas was aangewezen. Na een ietwat trieste zondag middag konden de kermisexploi tanten maandag en dinsdag toch nog terugzien op een redelijk ge slaagde kermis. Dit vanouds steeds druk bezochte volksfeest begint echter veel van de oude glorie te verliezen. De kermis moet het hoofdzakelijk van de allerkleinsten hebben. In de raadszaal van het stadhuis te Sluis vond een vergadering plaats van het comité dat ieder jaar de reis voor ouden van dagen organiseert. Ook dit jaar wil men dit weer in september doen, gezien de gunstige ervaringen in de voor afgaande jaren. De reis zal geschieden met bus sen omdat men het filerijden met particuliere auto's in deze tijd niet meer verantwoord acht. De reis gaat naar de Kluisberg in Belgisch Vlaanderen en langs de Belgische kust terug. Op de bevol king zal zoals gewoonlijk een be roep om medewerking worden ge daan. Ten overstaan van notaris A. J. Herdink te Sluis werd in lunchroom „Wemaer" in het openbaar verkocht een perceel bouwland dn de Pas polder, groot 1,41 ha, in opdracht van de fam. YVemaer krachtens rechterlijk bevel. Koper werd de heer F. J. Clyncke uit Sluis, pachter van bovenvermeld perceel voor een bedrag van 15.000. Voor dit be drag was het perceel voor de pauze schriftelijk ingesteld en werd niet meer verhoogd. Gedeputeerde Staten van Zee land stellen aan de provinciale sta ten voor te besluiten: 1 met ingang van 1 januari 1966 in beheer en onderhoud van de gemeente Terneuzen te bren gen een ongeveer 1740 meter lang gedeelte van de weg Ter neuzenAxel, met bijbehorend rijwielpad, no. 24 van het pro vinciaal wegenplan, van de hui dige beheersgrens in de ge meente Terneuzen tot de grens van de bebouwde kom van die gemeente; 2. in verband met de sub I be doelde overdracht aan de ge meente Terneuzen uit te keren een som ineens groot 126.400; 3. het verhardingsmateriaal, de afwateringsmiddelen en al het geen verder als tot het over te dragen wegvak behorende kan worden aangemerkt, kosteloos aan de gemeente Terneuzen af te staan; 4. aan de gemeente Terneuzen in eigendom over te dragen de grond behorende tot het sub I genoemde weggedeelte voor de som van ƒ1,de massa, on der voorwaarde: a. de grond- en andere lasten welke V9n de te Verkopen Stonden worden geheven komen per 1 januari 1966 ten laste van de gemeente Terneuzen; b. de kosten van de eigen domsoverdracht komen voor rekening van de gemeente Terneuzen. HEDEN Terneuzen: „Porgy en Bess", 8 uur: S. H. Kwartet met mo derne jazz". ZATERDAG 10 SEPTEMBER Terneuzen: Luxor-Theater, 8 uur: „De Lokvogel". „Porgy en Bess", 8 uur: Jack Redler's Rhythm Club. ZONDAG 11 SEPTEMBER Terneuzen: Luxor-Theater, 2.30 en 8 uur: „De Lokvogel". „Porgy en Bess", 8 uur: Trio Paul Bleys. Een platenbon is altijd raak Op de derde dag van de ge menebestconferentie van 22 lan- den heeft de eis van de Afrikaan- ua IAADCDCIIDC anee se landen om geen wettelijke on- MTRPruTKT/MOCBDT afhankelijkheid aan Rhodesië te uincuni D l/MU OBPTa verlenen dan alleen onder Afri kaanse meerderheid in de rege ring, steun gekregen van de mees te leiders der gemenebestlanden. Ofschoon nog niet „met de vuist op tafel is geslagen", ontstaat er een toenemende druk op Enge land om krachtiger maatregelen tegen het tien maanden oude be wind van premier Smith. Zambia, dat woensdag de aan val op de Engelse politiek ten aanzien van Rhodesië had ge opend, heeft een ontwerpresolu tie ingediend, waarin Engeland wordt gevraagd snel en krachtig een einde te maken aan het „op standige bewind" in Rhodesië en de situatie, zoals die vóór de on afhankelijkheidsverklaring van premier Smith bestond, te her stellen. In de resolutie wordt voorts gesteld dat Engeland Rho desia rechtstreeks onder Brits ge zag moet brengen en later de macht moet overdragen aan de vier miljoen Afrikanen na het houden van verkiezingen op ba sis Van één-man één-stem. (ADVERTENTIE) Een platenbon is altijd raak In Hoogkarspel is gisteren het anderhalf jaar oude jongetje Chris Kors op het erf van zijn ouders onder een vrachtauto ge raakt en gedood. Het kindje was op hel erf met een zes meter lange lijn aan een boom gebonden. Toen een vrachtauto het erf opreed, trok deze de lijn mee met het gevolg, dat het kind onder de auto werd getrokken en overreden werd. (ADVERTENTIE) Districtshoofden van de Brit se politie hebben donderdag de minister van binnenlandse za ken, Roy Jenkins, laten weten dat zij van mening zijn dat de Britse politie niet moet worden bewapend. Hun zienswijze werd gevraagd nadat drie ongewa pende politiemannen in Londen enige weken geleden waren doodgeschoten. Zij zeggen dat bewapening van de politie mis dadigers alleen maar aanmoe digt tot schieten. Wel moet de politie beter wor den opgeleid in het gebruik van wapens en moeten meer wapens beschikbaar worden gesteld. Aan de Britse politie worden slechts zelden revolvers of ge weren verstrekt, alleen in die "gevallen waarin een gevaarlijke^ misdadiger wordtachtervolgd.' Op de nieuwe dijk in de ge meente Breukelen is donderdag morgen omstreeks half negen de 23-jarige loondorser G. Verkaik uit Vleuten met zijn tractor in het riviertje de Heikop gereden en verdronken.Het slachtoffer is in het. water onder de tractor terechtgekomen. Uit het onderzoek van de rijks politie is nog ni.èt gebleken wat de oorzaak van het te water ra ken van de tractor is geweest. Schoolkinderen hadden uit dé verte gcri'en, hoe de trekker plot seling het riviertje inreed. Er was op het moment van het ongeluk geen verkeer op de dijk, maar de mogelijkheid, dat de tractorbe stuurder op het gladde wegdek is geslipt, moet niet uitgesloten worden geacht. De Belgische televisie zal het Nederlandse voorbeeld voorlopig nog niet volgen en reclame van het scherm blijven weren. Dit is in Brussel medegedeeld op een persconferentie, waarop de pro gramma's van de Nederlandsta lige uitzendingen van de Bel gische radio en televisie, de B.R.T. werden toegelicht. Wel werd een nieuw akkoord tussen de B.R.T. en de Belgische voetbalbond aangekondigd, dat de televisie in staat zal stellen het komende seizoen negen com petitiewedstrijden uit te zenden. Deze ontmoetingen zullen dan niet op zondag, maar vrijdag- of zaterdagavond worden gespeeld. Met het aantal internationale be kerwedstrijden zullen het komen de seizoen in totaal 36 voetbal- matches door de B.R.T. worden uitgezonden. Grotere wijzigingen zullen de programma's niet ondergaan. De Nederlandstalige tv zal 's avonds een half uur eerder beginnen, waardoor het aantal zenduren enigszins wordt verhoogd. De B.R.T. zal streven naar verdere samenwerking ook met Neder land. (ADVERTENTIE) Een platenbon is altijd raak DOOR MARTIN MONSr. Een platenbon is altijd raak 75) „Ik kan werkelijk niet inzien waarom ik dat doen zou, mijnheel Kim. Ik ben nooit zoals zoveel van uw landgenoten in de detail handel geweest," snauwde Over- straight. „Als u me zou willen doorlaten. Ik wou me graag wat opknappen voor we zo aanstonds aan tafel gaan." „Maar natuurlijk, wat dom van me. Wilt u alstublieft veront schuldigen dat ik u zo onhandig in de weg stond?" De ander gromde iets onver staanbaars en verdween naar bo ven, gevolgd door agent Komte- bed die verklaarde dat hij, als juffrouw Terhorst er niets op tegen had, graag de sluitingen van de ramen op de bovengangen wou inspekteren. Mijnheer Kim staar de het tweetal nadenkend na. Na het diner had weer de ge wone, nu gebruikelijk geworden, aftocht der gasten naar hun res- pektieveljjke kamers plaats met Kim als enige uitzondering. De jonge Chinees bleef nog tot vrij laat mistroostig door de gangen en over de trappen zwerven, waarbij hij vergeefse pogingen deed een gesprek aan te knopen met agent Komtebed die zich bleef hullen in. een zwaarwichtig zwijgen en alle pogingen tot toe nadering, in de vorm van sigaret ten én aanbiedingen een kopje koffie te bröu'wen, hardnekkig afwees. „Ik geloof dat ik maar naar mijn kamer ga", gaf hij zich ein delijk gewonnen. „Wilt u wel ge loven, agent, dat ik blij zal zijn als ik- weer thuis ben? Ze vonden het zo nodig dat ik rust nam. Nu, het is me de rust wel geworden met twee-en-een-halve-moord. Dat is één keer maar nooit meer, geef mij de zondige grote stad maar liever. Welterusten. Of neen, dat moet ik eigenlijk niet zeggen, want daarvoor zit u hier niet. Zullen we het dan maar houden op een goede wacht?" Agent Bergheuvel, die om zes uur agent Komtebefi afloste, bracht van hoofdinspekteur Beze- mer de order mee dat voornoem de agent zich direkt na zijn terug keer in Hamerburg moest mel den. „Aan zijn privé-adres. Je weet wei, Kluissingel 5." „Jawel, bij moeke Pit. Hoe de inspekteur het daar nou al bijna tien jaar uitgehouden heeft?" Hij schudde het hoofd. „T;ia", viel zijn collega hem bij, „ik heb mijn vrouw wel eens horen zeggen dat ze nou juist niet één van de zindelijkste is." „Neen, en koken kan ze ook al niet", betreurde Komtebed. „En ze is nog afgrijselijk interessant ook." Waarmee hij alleen maar wilde zeggen dat de weduwe Pit abnormaal op de penning was. Iets dat de aflossende collega vol mondig beaamde. „Ja", zei hij somber, „die vrouw- valt dood op 'nen cent." „Koffie", zei agent Komtebed met bijna kannibaalse gretigheid. „Graag, inspecteur, as ge 't niet te astrant vindt. Én als ik het eerlijk zeggen mag, as ge erges nog een oud sneetje brood „Maar natuurlijk, wat wil je er op hebben? Ham of worst. Of misschien kaas? Maar je gaat me toch niet vertellen dat je al die tijd nat noch droog over,je lippen hebt gehad? Dat is nu toch hele maal niets voor de dames Ter horst." „Och", zei agent Komtebed verlegen, „aan de dames lag het niet, witte. Ik had zoveel kunnen krijgen as ik maar hebben wou. Kostelijk eten. Maar ik dorst niet inspekteur. Ge had me gezegd dat ik bei m'ne ogen goéd open moest houen. Nou, en ge hoort tegen woordig van die, aardige dingen. Het is maar, 'nen mens kan nooit weten wat of dat ze der iri doen Nee, zegt u nou zelf, inspekteur." „Bedoel je dat'je bang was ver giftigd te worden?" vroeg hoofd inspekteur Bezemer verbaasd. „Nee, vergeven nou sjuust ook weer niet. Dat hoefde toch hele maal niet. Het zou toch al dik in orde zijn geweest as ik een stief ketierke onder zeil was geweest. In die tijd had de moordenaar fijn de benen kunnen nemen. Ik zeg niet dat er mee dat eten of die koffie iets niet in orde was, ik zeg alleen maar", en hier knikte agent Komtebed heel nadrukke lijk „alleen maar dat het ge kund zou hebben." „Ja", gaf Bezemer toe, „die kans zat er natuurlijk in. Hoewel een voortvluchtig moordenaar met zo'n sterke bewaking van Huize Terhorst in de onmiddel lijke omgeving toch niet ver zou komen. En vertel me nu eens, wat is jouw indruk van die mensen daar? Was er nog iets bijzon ders VI „Och, bezonders? Nee, of het moest zijn dat ze allemaal even bang van elkaar waren." „Dus dat is alles", vroeg Adam Bezemer teleurgesteld. „Och", zei de agent weer vaag. „Nee, alleen maar dat bang zijn. Van elkaar.en. die Amerikaan die gisteren bij u was, had het nog het ergst te pakken. Hij was niet alleen bang van de rest maar ook nog van dat heidense geval aan de trap. Die met die weeg schalen. Op de rechtbank hebben ze er ook' eentje, witte, maar stukken kleiner. En die d'r weeg schalen hangen aan weerszij net jes gelijk. „Deden de schalen van dat beeld op Terhorst dat dan niet?" „Neen, die hingen erg slordig, de een helegaar naar boven en de ander naar beneden. Ze moeten zo al een tijdje gehangen hebben, want ie vroeg waarom ze dat niet weer hadden veranderd. Zo bang wastie dat ie in pure angst juf frouw Melanie aanblafte asof ie de weduwvrouw Pit voor had, zogezeid." (Wordt vervolgd.) De Hongaarse ochtendbladen wa ren donderdag maar matig te spreken over het gelijke spel in Rotterdam. Het blad „Nes- zabadsag" schrijft dat de Hon gaarse overwinning is uitge bleven, omdat de ploeg pas wakker wend1 nadat Nederland de stand op 2-0 had gebracht. In de eerste helft stelde de aanval sterk teleur. Er werd te statisch gespeeld en er werden evenals in 't wereldkampioen schap te veel kansen gemist. Zolang het Hongaarse elftal deze instelling handhaaft, za] het niet op de waardering van het publiek kunnen rekenen. Volgens „Nepsport" is hét ge lijke spel een geflatteerd resul taat voor de Hongaren. De situatie leek halverwege de tweede helft hopeloos en dank zij fouten van de tegenstander kon er tweemaal worden ge scoord. In de volgende wed strijden van het Europese toer nooi zal Hongarije sterker voor de dag moeten komen, wil de ploeg het verder brengén. Ook het verslag in „Nepszava" is in mineur gesteld. Opnieuw zagen wij. aldus het blad. de machteloze en onsamenhan gende combinaties, die door hun ingewikkeldheid geen enkel effect sorteerden. Het gelijke spel is alleen te danken aan het missen van talrijke kansen door de Nederlandse voorwaartsen, die het resultaat voor Hongarije tot een cata strofe hadden kunnen maken. Het voorbeeld dat Hongarije voor ogen moet staan, is het soort voetbal, zoals dat in En geland tegen de Brazilianen en de Portugezen werd gespeeld. Het Oostenberlijnse Vorwarts heeft woensdag op eigen terrein in een wedstrijd voor het toer nooi om de Europa Cup voor landskampioenen met 6—ge wonnen van Waterford (Ierland). Bij de rust stonden de Oostduit sers, die de eerste ontmoeting met 61 hadden gewonnen, al met 20 voor. In La Valetta op Malta werd voor het toernooi om de Europa Cup voor landskampioenen een extra voorronde-wedstrijd ge speeld tussen TZ Sofia en Sliema Wanderers. Sofia won met 21, na een 10 voorsprong bij de rust. Vojvodina Novi Sad zegevier de in Wenen met 10 over Ad- mdra Energie. Het enige doelpunt werd na de hervatting gescoord. De wedstrijd tussen Aris Bon- neweg en Linfield (Noord-Ier- land, die in Luxemburg werd ge speeld. eindigde onbeslist: 3—3. Bij de rust stond Linfield met 2—1 voor. (ADVERTENTIE) Een platenbon is altijd raak t

de Vrije Zeeuw | 1966 | | pagina 2