Kantongerecht te Terneuzen BEURSOVERZICHT DE TERUGKEER VAN ARAM Staatsloterij: Ei van Columbus voor minister S Woensdag 7 september 60 DE VRIÏE ZEEUW Pagina 5 RAIFFEISEN- ORGANISATIE 5 MILJARD GEPASSEERD WATERSNOOD IN OOST-PAKISTAN Indonesië, Maleisië en de overeenkomst van Manilla Prinses Irene bijna ten val DRIE DODEN TIJDENS GLETSJER WANDELING Zitting van 6 september 1966 Gp 28 februari had op een der terreinen van de Dow Chemical bij het transport van een ketel een ongeval plaats dat aan een Belgische werknemer het leven kostte. Deze, de heer L. L. van Hooydonck te Hoboken, stond met zijn zoon F. L. van Hooy donck, eveneens uit Hoboken, naar het transport van 'n ketel te kijken toen de giek van de kraan brak en de ketel op de betönvloer terechtkwam. Bei den werden zwaar gewond naar het Julianaziekenhuis vervoerd, waar de vader nog dezelfde dag overleed. De heer J. V. te Schelle (B.) die, evenals de andere betrokke nen, diep onder de indruk wa ren geweest van het gebeurde „zij zijn enige tijd van de kaart geweest" aldus mr. F. W. Adriaanse, die als raadsman van V. optrad, moest gisteren terechtstaan omdat hij de vei ligheidsvoorschriften niet vol doende in acht zou hebben ge nomen. De technisch hoofdambtenaar van de arbeidsinspectie de heer W. L. Schram te Breda, die op trad als getuige-deskundige, ver telde, dat er een coördinatiefout gemaakt was. Het maximale hef vermogen van de kraan bedroeg 4500 kg, de ketel had, het ge wicht van de stroppen meege rekend een gewicht van 6000 kg. De giek had een lengte van 39 meter. De officier van justitie, mr. Th. Lebret, sprak van 'n ramp zalig bedrijfsongeval waarbij echter geen groot verwijt kan worden gemaakt, hier ligt meer een kwestie, aldus mr. Lebret, van discipline dan van crimi nele of andere schuld. Het ge wicht van de ketel had de werk meester J. B. op moeten geven. Dit was niet gebeurd. Mr. Lebret eiste hiervoor een boete van ƒ300 subs. 60 dagen. Mr. F. W. Adriaanse noemde het een samenstel van fouten: het was inderdaad achteraf fout ge weest het gewicht van de ketel niet op te geven, de giek had een grotere lengte dan 36 me ter, de afstand was niet 46 voet, doch 48 voet. Het was voor V., die zich op het ogenblik dat het ongeluk zich voltrok elders op dè fabriek bevond, een onmo gelijke taak zich overal persoon lijk mee te bemoeien. Mr. Adriaanse attendeerde nog maals op de zeer diepe in druk die de trieste en tragische gevolgen op V. hadden gemaakt. De kantonrechter mr. C. J. M. van Hees bepaalde de uit spraak op ƒ200 subs. 40 dagen. VRIJSPRAAK „Een reeks misverstanden noemde de_officier de oorzaken die hadHeh geleid tot de dag vaarding tegen de Amsterdam mers H. K. en de niet versche nen H. v. d. M. K. zou zonder vergunning dit voorjaar gedurende een aantal weken aan v. d. M. woonruimte hébben verstrekt in de zin van de woonruimtewet. K. van professie journalist bestreed de tenlastelegging, hij had de avond vóór de zitting de woon ruimtewet doorgenomen en „al bén ik geen jurist, dit is niet dè bedoeling van de woonruim tewet". K. bezit al sinds 3 jaar een huisje dat hij gebruikt voor re creatie aan de Olmendijk te Philippine. Ook vrienden van hem maken er zo nu en dan ge bruik van. Zo ook dit voorjaar, toén de zoon van K. en v. d. M. tezamen met een meisje hun intrèk namen in het huisje. „Ik vond het nodig dat mijn zoon ging uitblazen van een nogal chaotische schoolperiode", zei K. De héle zaak was, volgens K., terug te voeren tot een ver keersovertreding die v. d. M., over wie hoofdinspecteur Kop- pejans van de Amsterdamse ge meentepolitie desgevraagd guns tige referenties had verstrekt, had begaan. De invalide v. d. M., volgens K. „een stamelaar in de meest excessieve zin van het woord", had tegenover de poli tie enigszins provocerend ge reageerd en was, ondanks het advies van K., dit te doen, er met zijn chaotische denkwijze niet toe gekomén excuus te vra gen. Mr. Lebret requireerde vrij spraak, waarbij de kantonrech ter zich aansloot. VERKEERSFOUTEN Veel tijd nam de behandeling in beslag van de zaak tegen de van Franse nationaliteit in Hulst woonachtige mevr. J. J. M. D. R., die ervan beschuldigd was op 28 februari op de Vismarkt te Hulst door rood stoplicht te zijn gereden. Zowel tegenover de verklaring van de verbalisant wachtmeester Erkelens, als tegenover die van een andere automobilist de heer De K. te Kruiningen, die zeide vlak achter mevr. D. zelf ook door rood licht te zijn gereden, ont kende de verdachte ten stelligste dit feit. Haar zoon D. J. L. M., mede-in zittende, kwam als getuige a dé charge verklaren dat zijn moeder de stopstreep gepasseerd was terv.-'il het licht „steeds op groen stOnd". Ieder woord moest voor mevr. D. door de tolk mej. Koevoets uit Terneuzen, vertaald worden, zo dat het geduld van officier en kantonrechter wel erg op de proef werd gesteld. Mr. Lebret achtte het bewijs van de overtreding geleverd. Na groen licht heeft de wetgever een z.g. „buffermarge" ingesteld in de vorm van geel licht. Mevr. D. naderde dit gele licht in een zo danige positie dat zij kon stop pen. De overtreding was tevens begaan tijdens de speciale con trole van de politie op de ver keerslichten. De officier vorderde 50 subs. 10 dagen. De kantonrechter ver oordeelde de verdachte tot 40 subs 8 dagen. Ook de heer N. A. H. te Lei den was op 27 juli te Hulst door het rode licht op de Vismarkt ge reden. Hij had er de reis vanuit Leiden naar het kantongerecht niet voor over gehad en werd bij verstek overeenkomstig de eis veroordeeld tot een boete van 40 subs. 8 dagen. F. K. te Terneuzen reed op 10 juli vanuit de Axelsestraat in de richting van de Zuidlandstraat links tegen een benzinepomp aan. Hij was met zijn vrouw en nog enige inzittenden op weg naar huis. Mevr. K. werd bij de bot sing aan het gelaat gewond. De officier wilde bij zijn boete- eis hiermede rekening houden. Overeenkomstig deze eis 60, subs. 12 dagen werd K. door de kantonrechter veroor deeld. De chauffeur J. C. te Terneu zen had op 26 mei bij controle te Vlissingen geen werkmap bij zich. Hij had deze iri een andere wagen laten liggen. Het schik kingsvoorstel was, zoals C. gele zen had, bedoeld om een strafver volging te voorkomen. „Maar", zei C. 20 boete, noemt U dat geen straf?" „Technisch niet" zei mr. Van Hees. „Nee dank U" antwoordde C. hierop verontwaardigd. In ieder geval bedroeg ook nu de eis ƒ20 (4 dagen). De uit spraak luidde 10 (2 dagen). Ook de zaak tegen P. J. de R. te Biervliet diende voor de twee de maal voor het horen van ge tuigen. De R. zou op 19 novem ber te Sas van Gent bij dichte mist en druk verkeer op de rijks weg 61 een tractor met aanhang wagen waarvan de spiegel om laag hing, zodat het linker-ach- terweggedeelte niet was te over zien, gestopt hebben. De R. ontkende dit laatste: de spiegel hing wel een beetje scheef, hij was gestopt om de weg te vragen en toen kwam de po litie met „grote vloeken en grote gebaren". „U durft veel op U te nemen" zei de verbalisant wachtmeester J. C. v. Est hierop. Hij gaf toe, wel enigszins luid te hebben ge sproken. Mr. Lebret noemde de stem verheffing van de wachtmeester zeer terecht, „U bent helemaal fout geweest" zei hij tot de ver dachte. Hij vorderde voor de twee overtredingen boetes van ƒ30 (6 dagen) en ƒ25 (5 dagen). De uitspraak luidde ƒ25 (5 da gen) en 15 (3 dagen). „Een ongelukkig boogje" noemde mr. H. J. Q. Tichelman, die als gemachtigde optrad voor L. L. M. de T. te Stekene (B.), de wijze waarop deze met zijn bromfiets te St. Jansteen een linkse bocht genomen had. Mr. Lebret noemde de kwets uren die de duo-passagiere, echt genote van de verdachte, bij de botsing die met een auto volgde De Raiffeisenorganisatie in Ne derland heeft een belangrijke mijl paal bereikt: het totaal spaartegoed van de ruim 2 miljoen spaarders is de 5 miljard gepasseerd. Deze belangrijke gebeurtenis in de spaarbankwereld hier te lande beschouwt men in de Raiffeisen organisatie niet alleen als een blijk van vertrouwen, maar tevens als een mijlpaal waaraan een meer al gemene betekenis kan worden toe gekend. Sparen is in de hedendaagse sa menleving een absolute voorwaar de voor het behoud van welvaart en economische groei. Het wordt verheugend geacht, dat de spaar zin van de Nederlandse bevolking bij de gestegen welvaart en de ver betering van de sociale voorzienin gen in stand is gebleven. Dit ver schaft de mogelijkheid tot verdere verbetering van het leef- en werk klimaat in ons land. Uit het ver loop van de miljarden-mijlpalen bij de Raiffeisenorganisatie valt af te leiden, dat het sparen in ons land een grote vlucht heeft genomen. Het tegoed van 1 miljard werd in 1950 bereikt, ruim een halve eeuw na de oprichting van de or ganisatie. Het bedrag van 2 mil jard werd bij de aanvang van 1959 bereikt. Drie jaar later overschreed het inleggerstegoed de ƒ3 miljard. Medio 1964 werd de 4 miljard ge passeerd en thans, twee jaar later, de 5 miljard. Het aantal vestigingen van de Raiffeisenbanken bedraagt 1.300. Zowel in de steden als op het plat teland mogen de Raiffeisenbanken zich in het vertrouwen van de spaarders verheugen. Zo droegen steden en platteland in gelijke mate bij tot het spaaroverschot van 68,4 miljoen in juli. Gezien de mate waarin door de spaarders van de overige bank diensten gebruik wordt gemaakt, heeft het feit dat bij de Raiffeisen banken alle voorkomende bank zaken kunnen worden verricht tot deze sterke ontwikkeling bijge dragen. had opgelopen, reeds een straf voor De T. en eiste daarom een boete van ƒ30 (6 dagen). Mr. van Hees ging bij zijn uit spraak nog een tientje lager. „Ik hoop hier nooit meer te ko men" zei H. M. te Hoek. Dit naar aanleiding van de vraag van de kantonrechter of hij al eens eer der had terechtgestaan, wat hij ontkennend beantwoordde. M. die op 22 juni met zijn auto uit Axel kwam, zou op de rijks weg te Sluiskil 75 kilometer heb ben gereden. Mr. Le'..et refererde zich met zijn eis aan het schikkingsbedrag, n.l. 75 (15 dagen). „Laat het bij deze eerste maal blijven, waarschuwde de kanton rechter de niet meer zo jonge heer M. en vonniste ƒ60 (12 dagen). R. T. M. te Graauw was op 10 maart met zijn auto over het Zee gat te Clinge gereden en zou hier bij niet rechts hebben gehouden, waardoor een aanrijding met een hem tegemoet komende auto ont stond. De weg lag erg slecht en de officier was van mening dat M. zijn snelheid hieraan had moe ten aanpassen. Hij achtte het pri mair ten laste gelegde niet bewe zen, en vroeg hiervoor vrijspraak, doch wél, dat M. niet behoorlijk naar links was uitgeweken en eis te voor dit laatste ƒ30 (6 dagen). De kantonrechter veroordeelde M. tot ƒ20 (4 dagen). VERVENING VAN GROND ZONDER VERGUNNING W. C. M. v. E. te Westdorpe was in mei j.l. beboet, omdat hij in januari zoftder vergunning land had vergraven dat niet viel onder vervening. Het betrof hier land dat eigendom was van Van E. en hij moest thans terecht staan omdat hij zich in april en mei aan dezelfde feiten had schuldig gemaakt. Van E. deelde mee, dat de ver gunning van Gedep. Staten nu eerstdaags zal af komen, doch dat hij thans aan het graven is in België. Hij werd overeenkomstig de eis tot twee boetes van 30 of 2x6 dagen, veroordeeld. ZEER KALME MARKT Zoals maandag reeds viel te verwachten hebben de koersen van de internationale waarden gistermiddag geen veranderin gen van enig formaat te zien ge geven t.o.v. het voorgaande siot- niveau. Dit omdat men verstoken bleef van slotkoersen uit Wall- street. doordat de beurs aldaar maandag, wegens Labour-day, gesloten bleef. Hierdoor moest 't Damrak gisteren dus vrijwel ge heel op eigen kompas varen, het welk in zeer kalm water ge schiedde. De koersfluctuaties op die dag bleven dan ook binnen zeer nauwe grenzen. De stem ming was licht verdeeld. AKU onderscheidde zich met een flinke koersverbetering tot 54,90 (53,70). Philips en Unilever bleven vrijwel onveranderd op resp. 84,80 en 74,10. Kon. Olie daalde, als gevolg van wat Ame rikaans aanbod, van 111,80 tot 111,20 (111,40). Voor Hoogovens werd 290 (onv.) als advieskoers opgegeven. Er ging in al deze hoeken zeer weinig om. Men gaf er de voorkeur aan de houding van Wallstreet af te wachten op de verklaring van president Johnson van maandag over de eventueel te nemen maatregelen ter bestrijding van de inflatie. Aan de looneisen moet. aldus de president, een einde komen. Ver der moeten de prijzen eerder om laag dan omhoog. De Engelse premier Wilson heeft maandag in een donderspeech te Blackpool de 8% miljoen georganiseerde arbeiders eens goed aan het ver stand gebracht dat er meer moet worden geproduceerd om daar door ook meer te kunnen expor teren. De regering zal er niet voor terugschrikken, aldus de premier, drastische maatregelen te nemen ter bescherming van het pond sterling en een deva luatie van het pond te voorko men. De Londense beurs was gisteren vriendelijker. De scheepvaartsector volstond met advieskoersen waaruit bleek, dat de stemming eerder iets ge makkelijker zou zijn. De leidende cultures zijn maandag blijkbaar iets te hard van stapel gelopen met als gevolg, dat de koersen van deze cultures gistermiddag een technische koersreactie moesten ondergaan. HVA werd wederom in een open hoek ver handeld op ca. 112 (113%,). De staatsfondsenmarkt was iets ge makkelijker met weinig zaken. In de lokale afdelingen werd, op verzoek van het beursbestuur, gisteren geen notering opge maakt in de aandelen van de al gemene exploitatie maatschappij. Dit op een verschenen bericht dat het bod op deze aandelen niet doorgaat. Zoals bekend zou een bod worden uitgebracht op deze stukken van 35 of even tueel meer. Maandag noteerden genoemde aandelen reeds 29. De maatschappij verlaagt het dividend tot 6 6%). De aanslag op de Zuidafri- kaanse premier Verwoerd werd ter beurze even voor het slot be kend. 'Dit bericht was niet van invloed op de stemming van de aandelen en obligaties. Volgens geldkringen zou deze aanslag weieens van invloed kunnen zijn op het pond sterling omdat Enge land in Zuid-Afrika zeer erote belangen heeft. Beursindices 2/9 5/9 6/9 Int conc. 339.3 336.3 338.1 Industrie 244.1 244.5 245.3 Scheepv. 99.8 100.1 99.4 Bank en verz. 136.5 136.4 137.1 Handel enz. 124.2 124.9 124.8 Algemeen 253.3 252.3 253.4 A. K. U.: Hoogovens: Nabeurskoersen (54.60) (293>/2) (111.30) Kon. Olie: 110.70 gb—111 Philips: 84.70—84.90 (84.80) Unilever: 73.50 - (73.70) K.L. M.: (432) Advieskoersen buitenlands bankpapier De advieskoersen voor buiten lands bankpapier vandaag gel dend in Amsterdam luiden: Engels pond 10.0310.13 Amerik. dollar 3.59 -23.63 Canadese dollar 3.34—3.39 Franse frank (100) 73.40- -73.90 Belgische frank (100 7.06--7.11 Duitse mark (100) 90 35--90.85 Zweedse kr. (100) 69.4070.40 Zwitserse fr. (100) 83.3083.80 Italiaanse lire (10.000) 57.25—59.25 Deense kroon (100) 51.7052.70 Noorse kroon (100) 50.0051.00 Oostenrijkse schilling (100) 13.98—14.08 Portugese escudo (100) 12.52%—12.67% Spaanse peseta (100 gr. coup) 5.97—6.12 Overstromingen hebben in Oost-Pakistan veel schade aan gericht. In het district Nara- yanganj staan een half miljoen woningen in het water. Het aan tal stuks vee dat is omgekomen, is nog niet te schatten. Een mil joen dieren bevinden zich nog op ondergelopen land. TWEE ONGELUKKEN MET BELGISCHE BUSSEN Miinchen: In de Beierse hoofd stad zijn twee Belgische autobus sen bij ongelukken betrokken ge weest, waarbij in totaal 23 men sen gewond raakten. Een bus kwam in botsing met een tram, welke van het onderstel werd ge schoven (foto's). Een andere reis wagen botste tégen een vracht auto. In een toespraak tot het parle ment heeft generaal Soeharto verklaard dat Indonesië bij het normaliseren van zijn betrekkin gen met Maleisië niet is afgewe- 'ken van de overeenkomst van Manilla van 1963. Hij gaf de in druk dat Indonesië er op zou staan een referendum te houden in Noord-Borneo alvorens zijn land bereid kon worden gevonden de diplomatieke betrekkingen met Maleisië te hervatten, Het overgaan van de confron tatiepolitiek tegen Maleisië tot een confrontatie op het diploma tieke vlak had geleid tot de over eenkomst van Bangkok in juni van dit jaar, maar „de bewoor dingen van deze overeenkomst waren onduidelijk en gaven aan leiding tot misverstand". Dienten gevolge hadden Indonesië en Ma leisië vorige maand de overeen komst van Djakarta getekend „die niet afwijkt van de overeen komst van Manilla". Hij zei voorts dat de kritiek op recente toespraken van president Soekarno door leden van het par lement „moedig en van corige- rende aard" was. Hij legde er de nadruk op dat de president on dergeschikt is aan het volkscon gres en de beslissingen van dit congres moet nakomen, zoals vastgelegd in de grondwet van 1945. 37 Zachtjes gleed het schip van Aram en zijn mannen de baai uit. Aram stond bij Jaspo aan liet roer. „Stuur direct onder de kust langs", raadde hij Jaspo .aan. „Dan onttrekken de heuvels ons tenminste aan het gezicht van de vloot." Tot hun grote opluch ting waren zij zonder enige moei lijkheid de haven uitgevaren. Niets wees er op, dat hun stout moedige vlucht argwaan had ge wekt. Vóór op het dek lagen de zes Barbadoren, de oorspronke lijke bemanning van het schip. „Wat doen we met hen?" vroeg Jaspo. „Zullen we hen een wasbeurt geven?" Hij maakte 'n veelbetekenend gebaar, doch Aram schudde het hoofd. „Neen," besliste hij. „Wan neer we in een eerlijk gevecht gewikkejd waren, had het mij niets kunnen schelen hen over hoop te steken, doch om hen hier in koelen bloede overboord te werpen wil ik niet. Iets verderop ligt, een flink eind uit de kust, een kale rots. Daar zullen we hen afzetten en dan moet het lot maar verder over hen beslis sen!" Jaspo was kennelijk teleur gesteld. doch hij wist wel, dat er met Aram niet te spotten viel. Het gebeurde zoals Aram bevo len had. De kerels, van wie er twee nog niet tot het bewustzijn teruggekeerd waren, werden op de rotsen neergelegd. ..Hun touwen moeten ze zelf „Als minister Vondeling zo krap zit, waarom zorgt hij er dan niet voor dat er snel twee nieuwe series van 100.000 loten bij komen? In de staatsloterij is te genwoordig geld te verdienen. Het lijkt wel of de mensen ner gens anders hun geld meer aan besteden dan het kopen van loten". Aldus de mening van me vrouw A. C. Jörg uit Utrecht, één van de 400 vaste collectrices van de staatsloterij in ons land. Het is op het ogenblik een gekken huis bij de collectrices. Maandag 12 september begint de verkoop van loten voor de 575e staats loterij. Bij vele collectrices is al enige weken geen lot meer te krijgen: alle beschikbare loten zijn reeds op bestelling verkocht. Er zijn er ook, die wachten tot de eigenlijke verkoopdag op 12 september en dan aan de lopen de band loten verkopen. Volgens de heer J. Breure, chef de bureau van de staatsloterij in Den Haag, is het aantal in om loop zijnde loten te gering. „Alies wacht nu op de openbare behan deling van een wetswijziging in de Tweede Kamer, waarbij het aantal loten zal worden uitge breid al naar gelang de behoefte. Staatssecretaris Hoefnagels van financiën heeft aan 't begin van dit jaar gezegd, dat de behan deling snel zou geschieden. Het ziet er nu echter naar uit, dat de wetswijziging eerst in januari 1967 een feit zal zijn, zo meer.t de heer Breure. Hij vindt, dat de markt voor de staatsloterij nog lang niet is ver zadigd. Steeds meer mensen gaan er iets in zien. De nieuwe vorm, waarin de staatsloterij de laat ste twee jaar is gegoten, loopt bijzonder goed. De duurste loten kosten nu 20,per stuk; vroe ger moest men er meer voor be talen. Men kan nu zelfs al mee spelen voor 4,Aantrekkelijk voor het publiek is ook. aldus de heer Breure, dat de inleg vrij goed terugbetaalt. Van de hon derd gulden, die aan loten wordt ontvangen, keert men ongeveer tachtig gulden uit. DORIS DAY" CING DOOR HET RAAM Een timmerman, die maan dagavond in de Bcetsstraat ift 'Dëh Haag- bij een me vrouw op bezoek ging en gaarne eens uitvoerig met haar van gedachten wilde wisselen, kreeg daartoe weinig kans, omdat zij er de voorkeur aan gaf naar de televisie te kijken. Daar de man het kennelijk niet leuk vond dat Doris Day meer aandacht kreeg dan hij, maakte hij dan ook korte metten met de t.v- kijkerij. Hij nam het toe stel op en wierp het uit het raam. En dat terwijl Doris Day nog een half uur voor de boeg had om alle moei lijkheden tot een goed ein de te brengen. maar doorschuren," besliste Aram. „Er zijn hier scherpe ste nen genoeg!" Zonder zich verder iets van de schurken aan te trek ken, vervolgde het scheepje met zijn koene bemanning zijn weg en slechts enkele dagen later, zagen zij in de verte de torens van de rijke koopmansstad Veneda aan de horizon opdoe men. Hoe zouden zij daar ont vangen worden? In een licht-bruin, slank kle dend, zomers mantelpakje is prinses Irene gistermiddag van Schiphol per K.L.M. naar Madrid teruggekeerd. Ze heeft een lang weekeinde doorgebracht bij haar familie op paleis Soestdijk. De prinses maakte de rit per hofauto van Soestdijk naar Schip hol uitsluitend met een chauffeur. Niemand deed haar verder uitge leide. Vooral haar kapsel verraste dp weinige toevallige getuigen van haar vertrek: ze droeg het bruine haar in een dikke vlecht die echter niet los op de rug hing, doch als sierlijk handvat van een karaf omgebogen terugkeerde naar haar nek en daar weer was vastgemaakt. Dit kapsel kon de straffe wind ongestoord door staan. „Inderdaad keer ik op de ver jaardag van mijn zwager terug naar Madrid", aldus liet de prin ses via een K.L.M.-functionaris twee wachtende journalisten des gevraagd mededelen, maar ze had prins Claus gisterochtend op gebeld en hem telefonisch gefeli citeerd. Er was maar één lijntoe- stel, dat gisteren naar Madrid ging en ze moest 's avqnds in Spanje terug zijn. Even later reed ze in de hof- auto over het winderige platform naar de gereedstaande Electra machine en zwikte lelijk door haar enkel, toen ze ietwat haas tig uit de auto stapte en een van haar hoge hakken even achter de drempel bleef steken. Bijna kwam ze ten val, doch ze her stelde zich nog net en liep snel de trap op. Drie Duitse toeristen zijn zon dag tijdens een gletsjerwandeling in de Oostenrijkse Alpen tussen Innsbruck en Landeck door een ijslawine gedood. Het waren een vader en twee zoons, resp. van 14 en 16 jaar, afkomstig uit Kauf- beuren.

de Vrije Zeeuw | 1966 | | pagina 5