PROVINCIAAL NIEUWS DE TERUGKEER VAN ARAM Terneuzen Axel Breskens G roede Hoek Sas van Gent Sluis IJzendijke Terneuzenaar won koelkast Koningskroning in Boeroendi I— Buitengewone algemene vergadering Eerste Nederlandse Coöp. Beetwortel- suikerfabriek en Raffinaderij G.A. te Sas van Gent Woensdag SI augustus 1966 DE ^RTjE ZEEUW f Pagina 3 Installatie nieuwe burgemeester De installatie van de heer J. C. Aschoff als burgemeester van Ter- neuzen zal plaatsvinden op vrijdag 2 september a.s. De burgemeester en mevrouw Aschoff arriveren op die dag te 14.45 uur te Terneuzen met de veerboot Hoedekenskerke Terneuzen en worden op de aanleg- ponton ver- elkomd door de wet houders en i'e gemeentesecretaris. Het gezelschap vertrekt daarna per auto via de Scheldekade en de Burgemeester Geillstraat naar de Markt, waar te 15.10 uur aan de nieuwe burgemeester een zang- hulde wordt gebracht door school kinderen uit Terneuzen (kom) en Driewegen. De openbare raadsvergadering, waarin de installatie plaatsvindt, vangt aan te 16 uur in het Con certgebouw aan de Arsenaalstraat, van 18 tot 19 uur bestaat voor een ieder gelegenheid tijdens een re ceptie kennis te maken met de burgemeester en mevrouw Aschoff in hotel „Des Pays-Bas", Nieuw- straat 13. De Harmonie Terneuzen, alsme de de drumband „Irene" brengen te 19.15 uur vóór genoemd hotel een serenade, terwijl te 20 uur door deze korpsen een concert wordt gegeven op de Markt, met na af loop een taptoe. Het gemeentebestuur van Ter neuzen heeft in overleg met de nieuwe burgemeester gemeend aan de bevolking van Sluiskil afzonder lijk gelegenheid te moeten geven kennis te maken met de heer en mevrouw Aschoff. Vergezeld van de wethouders en de gemeente secretaris zullen zij op zaterdag 3 september a.s. te 10.30 uur in Sluiskil aankomen. Na een zang- hulde door schoolkinderen van Sluiskil bij het gemeentegebouw aldaar wordt voor de burgerij een receptie gehouden in de vergader zaal van dit gebouw van 11 tot 12 uur. Voordat het gezelschap naar Sluiskil vertrekt, kan het gemeen- tepersoneel van Terneuzen op die dag van 9 tot 10 uur kennis maken met de burgemeester en mevrouw Aschoff in de kantine van de N.V. „De Hoop", Stationsweg 4. Slingeraap verkoos de vrijheid en werd gedood De heer G. in de Korte Kerk straat was sinds een viertal ja ren in het bezit van een onge woon huisdier, een slinger aap. Hij kon er zo gezegd mee lezen en schrijven. Tot gisteren toe Bij de gebruikelijke schoon maakbeurt van het hok werd de aap steeds tijdelijk in vrijheid gesteld en vertoefde dan in de keuken. Zo was ook nu weer het geval. Na het reinigen wilde de heer G. dat de aap weer in het hok terugkeerde, aan welk verzoek 't dier tot nog toe altijd voldeed. Nu pleegde hij verzet en weigerde hardnekkig. Toen de heer G. met zachte drang de aap wilde over halen zijn hok in te gaan, werd hij plotseling aangevallen en zo danig gewond dat hij de hulp van een dokter moest inroepen. De aap was inmiddels uit de keuken ontsnapt en naar het dak van 'n belendend huis gevlucht. De hulp van de politie werd inge roepen, maar hun pogingen om 't dier te vangen waren voorlopig zonder resulaat. De eigenaar verzocht daarom, omdat hij voor verdere kwaad aardige plannen van de slinger aap niet kon instaan, het dier op een of andere wijze de kans te ontnemen hieraan uitvoering te geven en buiten gevecht te stel- len- u Een scherpschutter van het politiekorps werd er bij gehaald en deze doodde, hoewel met te genzin, de aap met een goedge- richt schot. Het „huisdier" had zijn drang naar de vrijheid dus met zijn leven moeten bekopen. Scliieting De deze maand door de boog schuttersvereniging „Ons Genoe gen" te Axel op haar staande wippen gehouden wedstrijden hadden de volgende uitslag Wip I. Ie hoogvogel: C. van Steenberge, St. Gilles (B.); 2e hoogvogel: A. Roose, Axel; le en 2e zijvogel: A. Herman, Axel; 3e en 4e zij vogel: L. Strooband, Ste- kene (B.); le kal: J. Fopma, Sluiskil; 2e kal: C. Founseyne, Watervliet; 3e kal: F. Schud- diigs, Klinge; 4e kal: A. Roose, vnd. Wip H: le hoogvogel: J. van Driesche, Eksaarde (B.); 2e hoog vogel: Th. Staal, Graauw; le zij vogel: G. van Waes, Westdorpe; 2e zijvogel: E. de Nijs, Koewacht; 3e zijvogel: P. van Remortel, Koewacht; 4e zijvogel: A. Roose, vnd.; le kal: P. de Baar, Graauw; 2e kal: H. de Mol, Eksaarde (B.); 3e kal: A. de Schepper, Koe wacht; 4e kal: B. Plasschaert, Graauw. N.V. Zeebad Breskens De N.V. Zeebad Breskens heeft in hotel „Het Wapen van Bres kens" ide jaarlijkse algemene vergadering gehouden, welke door bepaalde omstandigheden enige maanden later is gehouden. De voorzitter stelde in zijn ope ning dat het jaar 1965 een storm achtige ontwikkeling t.a.v de uv«rmchüngen og da camping te zien heeft gegeven. Het aantal steeg met 20 In 1965 heeft het campingter rein een grote uitbreiding onder gaan door toevoeging van het 3e terrein, waarop 40 zomerwonin gen kunnen worden geplaatst. De ontvangsten zijn met 34 toegenomen De investeringen zijn ongeveer 6400 hoger ge weest en beliepen een totaalbe drag van ƒ13.713,74. De netto winst over 1965 bedroeg nog 6601,95. Tot december waren in totaal 758 aandelen uitgegeven met een nominale waarde van 75.800. Van dit bedrag werd in 1965 3100 gestort. Dat de samenwerking met de gemeentelijke overheid goed is, moge blijken uit het aangaan van een huurkoopovereenkomst wel ke is aangegaarj voor het in huur koop krijgen van 20 dagverblij ven met 40 zonnestoelen. Ook het schoonhouden van het strand is door de gemeentelijke dienst gedaan. Bij de bestuursverkiezing wer den 'de heren Th. Cambier en J. Moorlag door de aanwezige aan deelhouders herkozen. Ook de beheerder de heer P. Zegers werd wederom benoemd voor een jaar. Korfbalclub De korfbalvereniging B.K.C. uit Breskens heeft met de oudste leden der vereniging een tegen bezoek gebracht aan Gent Vóór de middag werd men door de Gentse korfbalvereniging rondge leid. Na het gebruik van de ge zamenlijke maaltijd in het club huis werd een vriendschappelijke wedstrijd gespeeld, welke door de op revanche beluste Bressiaan- ders met 1—11 werd gewonnen. Zaterdag a.s. zal de korfbal competitie wederom beginnen en zal de eerste wedstrijd uit worden gespeeld tegen Animo II. De gemeenteraad vergadert donderdag De gemeenteraad van Groede komt donderdagavond voor het laatst in zijn oude samenstel ling bijeen ter afdoening van enige nog lopende zaken. De stichting voor kraamzorg van het Wit-Gele Kruis heeft een bijdrage gevraagd van 4 per verzorgingsdag. Het college van B. en W. is bereid deze te geven. Voor de herbestrating van de J. C. Everaarslaan wordt een bedrag geraamd van f 10.000. Het bedrag kan ten laste van de gewone dienst in vijf jaar wor den afgeschreven. De gemeente rekening over 1964 kan voorlo pig worden vastgesteld met een voordelig saldo van 10.425,14. Dit bedrag kan worden toege voegd aan de saldi-reserve die daardoor stijgt tot if 93.644,09. Opening sportterrein Het bestuur en de leden van de voetbalvereniging „Hoek" zullen zaterdag a.s. uitermate verheugd naar de verrichtingen van de eerste-elftalspelers kijken, want vóór de aanvang van de compe titiewedstrijd Hoek-Wemeldinge zal burgemeester A. F. Hanssens het nieuwe sportterrein (gemeen telijk) aan de Lovenpolderstraat officieel openen. De vreugde van gemeentebestuurders en clubbe stuurders zal betrekking hebben op de uitstekende sportaccomo- datie welke daar dan gereed ge komen is. Met de aanleg van het terrein (hoofdveld en bijveld) werd op 1 februari 1965 door de heidemaatschappij een begin ge maakt. Op 't gemeentelijk sport terrein is men tevens begonnen met de bouw van een kleedlokaal, zodat binnen afzienbare tijd de voetbalvereniging „Hoek" over dit gebouw zal kunnen beschik ken. Eindelijk zal men dus de „voetbalwei" aan de Koudepol- derstraat de rug kunnen toekeren. Zwemdiploma's De Braakman In het zwembad de Braakman werden zaterdag zwemproeven afgelegd voor de verschillende diploma's. Als official van de Zwembond was aanwezig de heer A. J. de Koene, terwijl badmeester C. de Haas de leiding had. De uitslagen waren als volgt: Zwemproef A. Geilliet, I. Corvriendt, C. Borm, T. Hermans, de dames Le- cluijze-van Vboren, Vervaet-de Bruijn. Vercruijsse-Hubregsen, De Reu-Hubregsen, De Krijger- Cammaert; N. Geilliet, R. Ver- cruijsse, F. van den Hemel, T. Buijsse en de heer R. Vervaet, allen te Biervliet; L. Koster, W. Talman, M. Francke, M. Donze, J. Kalden, mevr Bruggeman- Dobbelaar, D. J. van Meeuwen, C. Smits, P. de Ridder, P. Taal man en M. Kalden, allen te Hoek; A. Abrahamse, M. Ploegaert, A. Carlier P. Dieleman en F. Ver- straeten, allen te Philippine; mew. De Dobbelaere-Buyck te IJzendijke en G. J. van der Wal- le te Hulst. Geoefend zwemmer: M Versluijs, J Jansen, C. de Meijer, H. Cuelénaere, T. Her mans, M. Mangnus. M. Geilliet, M. Vercruijsse, mevr. Vervaet-de Bruijn, P. van Heul. W. Dhuisse- rinck, allen te Biervliet; H. Brug- geman, D. Barbé, C. de Smet, H. Vermeirssen, allen te Philippine; J. Francke te Hoek; L. Buijsrog- ge te Kraggenburg (N.O.-polder). Zwem vaardigheid I: A. Cuelenaere en A. Weeda, beiden te Biervliet; F. Dieleman en L. Spelier, beiden te Philip pine. Zwemvaardigheid II: A. de Meijer en H. Kalkman, beiden te Biervliet; T. Verstrae- ten te Philippine. Zwemvaardigheid III: J. van Hecke te Philippine. Zwemvaardigheid IV E. Haverbeke te IJzendijke. Com Boys-jeugd op reis Zondag j.l. trokken de jeugd leden van dé sport- en ontspan ningsvereniging „Corn Boys" naar Breda voor hun jaarlijkse uitstapje. De junioren A en B en pupillen bonden vóór de middag en in de eerste helft van de na middag de strijd aan tegen de jeugdelftallen van de vereniging „Jeka" uit Breda. Toen het tijd was voor de wedstrijd NAC GVAV gingen de jeugdige Corn Boys-leden, verzekerd van goede plaatsen, naar de grote competi tiewedstrijd. Na de wedstrijd ging het rich ting Bobbejaan Schoepen-land, waar nog even verpoosd werd. Zowel de jonge voetballers als de jeugdleiders konden na aan komst in Sas van Gent terugblik ken op een geslaagde reis. Na ongeval overleden De 20-jarige W. G. uit Sluis, die donderdag ernstig gewond werd tijdens een auto-ongeval op de Draaibrugse weg, is aan de be komen verwondingen in het Sint Antoniusziekenhuis te Oostburg overleden. In etalageruit gereden In de vroege zondagochtend uren reed de 21-jarige student Van der K. uit Tilburg met zijn motorfiets tegen een gesloten slagboom aan de doorlaatpost te Sint Anna ter Muiden. Vermoe delijk heeft hij door het zonlicht verblind, niet opgemerkt dat deze slagboom gesloten was. De mo torfiets kwam met een harde klap tegen de etalageruit van het grenswisselkantoor van de firma Van der Plasse terecht De heer Van der K. moest met inwendige kneuzingen naar het. Sint Anto niusziekenhuis in Oostburg wor den overgebracht. Hij logeerde in het Amsterdamse studentencen trum te Sint Anna ter Muiden. Zwemexamens In het gemeentelijk zwembad aan de Damse Vaart werden de zwemexamens gehouden voor de verschillende diploma's van de K.N.Z.B. Voor de bond was hier bij als gedelegeerde aanwezig de heer F. Meijers uit Oost- en West-Souburg. Alle kandidaten slaagden. De gedetailleerde uit slagen luiden: Zwemproef jongens: F. de Badts, Herman Claerhoudt, Eddy Clijncke, Hans du Fossé, Jan Leeruhouts, Paul de Milliano en Jos Vermeulen. Zwemproef meisjes: L. de Bree, Cecile Claerhoudt. R. de Duitsche, Adetie van Espen, J. van Hee, Els Herrebout. G van den Kerckhove, Trudv Mieras. M. Plasschaert, Ivonne Stevense, C. van de Vijver, Els Neve en Ivon ne Bakker. Geoefend zwemmer jongens: Willy Schramm, Peter Warmer- dam en Frank Leenhouts. Geoefend zwemmer meisjes: Yvonne Bakker, Bianca de Bruijne, Marie Warmerdam, Re- nee Herdink, Marijke van der Knaap en Yvonne Tas Zwemvaardigheid I Jongens: W. Berckmoes, B. de Bruijne, J. du Fossé en Guillau- me Herrel. Meisjes: C. Groosman, Elisabeh Kapsenberg. .Teanette Mieras en Hanny de Ruijter. Zwemvaardigheid II: Jongens: Theo Berckmoes, Frans van den Neste en Johan Vermeulen. Meisjes: Francien van der Knaap. Zwemvaardigheid III Jongens: Emile Groosman. Meisjes: Rosemarie van der Walle Aan hartverlamming overleden De 69-jarige August van Dale, die in zijn tuin wat aardappelen was gaan rooien, kwam maan dagmiddag omstreeks half vier met zijn rijwiel beladen met een zakje aardappelen huiswaarts. Voor de woning van burgemees ter Ficq viel hij plotseling van zijn fiets. De direkt ontboden ge neesheer kon slechts de dood constateren. Het lijk werd naar het Sint-Antoniusziekenhuis te Oostburg overgebracht. Ook Nordmende verlaagt prijzen T.V.-toestellen Koelrad N.V., importeur van Nordmende radio- en televisie apparaten, heeft de prijzen van televisie-apparaten thans ook sterk verlaagd. De mening over heerst bij Koelrad dat noch de detaillisten noch de consumen ten er mee gediend zijn te moe ten marchanderen over irreële inruilprijzen voor oude appara ten die in feite nagenoeg niets meer opbrengen. De prijsverla ging varieert van enige tiental len guldens tot plus minus 175. Duitse automobilist door trein gedood Op de met knipperlichten bevei ligde overweg in Heiligerlee, op de spoorbaan WinschotenScheemda, greep maandagmiddag omstreeks half één een personentrein in de richting Scheemda een Duitse per sonenauto. De bestuurder van de auto, de 54-jarige J. Bruns uit Leer werd met zijn zestigjarige echtge note D. G. A. BrunsSchmidt uit de auto geslingerd. Hij was op slag dood. Zijn vrouw werd met ern stige verwondingen overgebracht naar het ziekenhuis in Winscho ten. Het treinverkeer ondervond enige vertraging. De onlangs te Terneuzen ge-1 houden braderie heeft voor de heer en mevr. v. d. Maale in de Pijnboomstraat een prettige ver-' rassing opgeleverd. Tijdens die straatverkoopweek kochten zij een huishoudelijk artikel van de Hoover-Mij. Door een rebus op te lossen kon men bovendien een fraaie prijs winnen, n.l. een koel kast van 245 1 inhoud en een waarde van 745. De heer v. d. Maale trok aan het puzzelen! Ën deze week zag Mevr. De Koek (links) en. mevr. v. d. Maale, bekijken het inwendige van de koelkast. hij zijn werk beloond en zijn echt genote profiteerde er van. De gewonnen koelkast werd haar dinsdagmorgen om 11 uur door de heer J. van Deelen, gebieds- koopleider van Hoover, overhan digd. Bii radio-De Koek was er even een feestje, omdat dit natuurlijk niet ongemerkt voorbij kon gaan. De 19-jarige prins Charles Ndizeye van Boeroendi, die vorige maand zijn vader afzette als koning en een nieuwe rege ring vormde, zal zich donderdaa kronen, zo is maandag uit dipt»» matieke bron in Nairobi verno men. Oo 27 december volgt nog een officiële installatieplechtig- heid. De kroonprins verklaarde in juli, dat hij de macht had over- nomen, omdat zijn 55-jarige vader steeds in het buitenland vertoefde en het land een sta biel bewind nodig had. De afge zette vorst bevond zich toen ook buitenslands. BERGBEKLIMMERS NEERGESTORT Drie jeugdige Zwitserse berg beklimmers zijn tijdens de terug keer van de top van de Jungfrau in een ravijn van 500 meter diepte gestort. De 18-jarige Hans-Rudolf Huwyler en de 19-jarige Elisa beth Albiser verloren hierbij het leven. De 19-jarige Rudolf Fank- hauser liep ernstige verwondin gen op. Het ongeluk gebeurde op 40 m van de top van de 4.105 m hoge berg. Eén van de bergbeklimmers gleed uit en sleurde de twee an deren, die met lijnen aan hem waren verbonden, mee omlaag. Geen maandelijkse betaling van luistergeld De minister van cultuur, re creatie en maatschappelijk werk, mr. M. Vrolijk, heeft, mede na mens zijn ambtsgenoot van ver keer en waterstaat, de heer Suur- hoff, verklaard niet van plan te zijn een maandelijkse betaling van het luistergeld in plaats van de bestaande jaarbetaling in te voeren voor de minst draagkrach- tigen uit de Nederlandse gemeen schap. Hij acht dit onwenselijk om financiële en administratieve redenen en meent voorts dat het een probleem zou zijn waar de grens te trekken om zelfs maar de schijn van discriminatie te vermijden. De minister gaf deze verkla ring in antwoord op schriftelijke vragen van de heer Vermooten, lid van de Tweede Kamer voor de P. v. d. A., die van mening was dat de bestaande betaling ineens van 18 voor velen uit de laagste inkomensgroepen nogal bezwaar lijk zou zijn. Anti-communistische leider in Guetamala vermoord Een anti-eommunistische lei der in de provincie Zacapa van Guatemala, Daniel Vanegas, is zondag nabij zijn woning ver moord. Vorige week had hij laten weten, dat communistische guer rillastrijders in dat gebied hem met de dood hadden bedreigd. Vanegas was kandidaat van de rechtse beweging voor natio nale bevrijding bij de jongste verkiezingen voor het burge meesterschap van Zacapa, de hoofdstad van de gelijknamige provincie. —Mg In ons maandagnummer plaat sten wij een uitvoerig verslag van de viswedstrijd die de zee- hengelsportvereniging „Sluiskil" zondag j.l. langs de Schelde or ganiseerde. Na afloop bood het bestuur aan de bestuursleden der deelnemende verenigingen een receptie aan. Op de foto zien wij loco-burgemeester, die de prijzen had uitgereikt, temidden van de zeehengelaars. Maandagmiddag werd in hotel „Rotterdam" te Terneuzen een buitengewone algemene vergade ring gehouden van de C. B. S. te Sas van Gent. De voorzitter, de heer W. Kos ter uit Axel, begroette in zijn ope ningswoord in het bijzonder de heren mr. C. C. Wabeke en no taris Hoving, alsmede de ver tegenwoordigers van de suiker- bietentelersvereniging „Beta" uit Emmeloord en van de telersver eniging O.Flevoland. Het was hem een eer ook de oud-ondervoorzitter, de heer D. W. Lindenbergh, te mogen ver welkomen, die steeds voor sa menwerking op de bres heeft ge staan. In zijn openingsrede zei de voorzitter dat deze vergadering was bijeengeroepen om een be sluit te nemen over een wijziging van de statuten. Na zorgvuldige overweging en grondige voorbereiding zijn de besturen van de vier coöperatieve suikerfabrieken tot de overtui ging gekomen, dat een nauwe samenwerking tussen de vier coöperaties grote voordelen zal kunnen opleveren. Er zal een coördinatie mogelijk worden van de investeringen, speciaal van belang in verband met de voort schrijdende automatisering. Aanzienlijke besparingen, voor namelijk van vrachtkosten, zul len kunnen worden verkregen door het bietenvervoer te ratio naliseren. Bovendien heeft ons nabuurland België een uitermate belangrijk produktie-contingent suiker toegewezen gekregen in de E. E. G.-suikerregeling, die op 1 juli 1968 in werking zal treden, n.l. 550.000 ton suiker, terwijl tot nu toe de produktie daar slechts ten naaste bij 385.000 ton be droeg. De mogelijkheid moet dan niet worden uitgesloten, dat juist onze coöperatie met 70 van haar grondstof in een streek, die vlak aan België grenst, tot de eerste zou behoren die in een zware concurrentiestrijd zou worden gewikkeld. Voegt men daarbij dat, zo de samenwerking doorgang zou vin den, het aandeel van de vier coöperaties ongeveer 6 van de tegenwoordige E.E.G.-suikerpro- duktie uitmaakt, dan is een sa menwerking alleen reeds uit dezen hoofde hoogst belangrijk. SUIKER-UNIE De samenwerking zal haar be slag vinden in de oprichting van een top-coöperatie, die het beleid 31 32. De volgende morgen ging Aram reeds vroeg op zoek naar Jaspo. Al spoedig had hij hem gevonden en terwijl zij samen door de stad wandelden, vertelde Aram de kleine man van zijn plannen. „Maar hoe wilt ge dat doen?" vroeg Jaspo verbaasd. Met een schip van hier breken we er nooit door heen! Ge wilt die schurken toch niet vragen, of ze u een van hun eigen schepen willen lenen? Ik vermoed namelijk, dat ze daar be zwaren tegen zullen hebben!" Lachend sloeg Aram hem op de schouder. „Ge zijt onverbeterlijk, Jaspo! Maar toch had ge het niet ver mis. Alleen zullen we hen geen schip te leen vragen. We zullen er eenvoudig een lenen en er ons niet in het minst om bekommeren of ze het ooit terugkrijgen!" Toen hij Jaspo's verbaasde ge zicht zag ging hij verder: „Ge kun; toch zwemmen, Jaspo? En er zijn bij uw makkers toch zeker ook wel enkelen, die deze nobele kunst machtig zijn?" Jaspo knikte heftig en druk pra tend slenterden ze verder, naar de Noorderpoort, vanwaar ze een prachtig uitzicht over de haven hadden. Als een waaiervormige afsluiting lagen daar de schepen der Barbadoren in de kleine baai. Aandachtig nam Aram de situa tie op. Toen fluisterde hij tot Jas po: „Ziet ge dat kleine scheepje, daar rechts achteraan? Dat ligt helemaal alleen!" Jaspo knikte. „Daar zou ik best voor roerganger op willen spelen!" was zijn antwoord. „Dat zal gebeuren! Misschien al vlugger dan u lief is!" lachte Aram. zal coördineren van de vier be staande coöperatieve verenigin gen. Zij draagt de naam van „Suiker-Unie" en wordt geves tigd te Rotterdam. Daarnaast is er een overeen komst, die in verband met de on gelijke vermogenspositie van de vier partijen o.a. een financiële verrekening mogelijk maakt. Contractueel zullen de saldi van de resultaten-rekeningen van de vier coöperaties worden samengevoegd en op een zodanige wijze worden verdeeld, dat alle leden eenzelfde ledenprijs zullen ontvangen. De hiervoor genoem de verrekening uit hoofde van de verschillende vermogenspositie staat daar buiten. De combinatie heeft ruim 11.000 leden en 4 leden-verenigingen met tezamen 48.000 aandelen. JAAROMZET 275 MILJOEN De verzekerde waarde van de 6 fabrieken is rond ƒ450.000.000. De jaaromzet bedraagt naar schatting 275.000.000. In de zes fabrieken te Sas van Gent, Dinteloord, Zevènbergen, Roosendaal, Puttershoek en Gro ningen, met een gezamenlijke ca paciteit van 36.000 ton bieten per etma.-.l, zal gemiddeld 350.000 ton suiker worden geproduceerd. Zij voorzien daarmede in ongeveer 2/3 van de Nederlandse behoefte aan suiker. De bij de samenwer king betrokken partijen, t.w.: a. Verenigde Coöperatieve Sui kerfabrieken G.A. te Dintel oord; b. Coöperatieve Suikerfabriek en Raffinaderij G.A. „Putters hoek" te Puttershoek; c. Frieseh-Groningsche Coöpe ratieve Beetwortelsuikerfa briek en Raffinaderij G.A. te Groningen; d. Eerste Nederlandsche Coöpe ratieve Beetwortelsuikerfa briek en Raffinaderij G.A. te Sas van Gent, behoren via de Suiker-Unie thans tot de grootste suikerpro ducerende ondernemingen in Europa. Na enige discussie nam de vergadering het voorstel tot oprichting van de Suiker-Unie c.a. aan. Aangezien het quorum, vereist voor het wijzigen van de statuten, niet aanwezig was, kon over het desbetreffend voorstel nog geen besluit worden genomen. Dit zal nu in een volgende vergadering dienen te geschieden. JEUGDIGE HAAGSE BENDE AANGEHOUDEN Met de arrestatie de vorige week van de 19-jarige leerling- straatmaker E. M. H. N. en de 21-jarige straatmaker O. B., die zich op verdachte wijze bij een auto ophielden, heeft de politie een goede vangst gedaan. Tijdens hun verhoren hebben zij bekend in de afgelopen maan den tezamen met de 19-jarige magazijnbediende A. S. en de 18- jarige betonhakker P. M. H. in Den Haag 20 en ook in Rijswijk nog enkele auto's te hebben ge stolen, die zij later na ermee te hebben rondgetoerd, ergens an ders weer achterlieten. Ook heeft het viertal geparkeerd staande auto's opengebroken en daaruit radio's gestolen, terwijl zij verder 40 automaten hebben opengebro ken en van de geldelijke inhoud hebben ontdaan. Bovendien staat nog een inbraak in een bouw keet op het lijstje van hun akti- viteiten. De twee leden van het straat- makersgilde zijn inmiddels voor geleid aan de officier van jus titie, terwijl de beide andere verder door de politie worden verhoord.

de Vrije Zeeuw | 1966 | | pagina 3