PROVINCIAAL NIEUWS Dg weegschaal Gemeenteraad van Terneuzen Nieuwe grote veerboten in Zeeland Laatste maal in oude samenstelling Eis de originele ceta^is buitenbijts Pagina 2 DE VRTTE ZEEUW Vrijcfag fS augustus 1966 AGENDA Terneuzen Nieuw havenhoofd groeit Verkeersongeval Middelburg Ringrijderijen Sas van Gent Z.V.U.avonden gestaakt De „Ronde van Sas" Sluis Ernstig ongeval Radio-opname Zaamslag Muziekfestiviteiten Dolle schutter in New York Schaduw van taptoe Perzië koopt wapens in Engeland DOODSTRAF VOOR HANDELAARS IN VERDOVENDE MIDDELEN ARRESTATIES IN GRIEKENLAND AARDBEVINGSSCHADE IN MONTENEGRO HEDEN Zaamslag: 7.30 uur: Muziek festival Harmonie „De Vol harding". ZATERDAG 27 AUGUSTUS Zaamslag: 5.00 uur: Muziek festival Harmonie „De Vol harding". TerneuzenLuxor-Theater, 8 uur „Saboteur in volle zee". ZONDAG 28 AUGUSTUS TerneuzenLuxor-Theater, 2.30 en 8 uur: volle zee". „Saboteur in De werkzaamheden aan het oos telijk havenhoofd van de buiten- haven voor de nieuwe binnenvaart- sluis, welke sluis waarschijnlijk eind 1967 in gebruik zal kunnen worden genomen, vorderen regel matig. De foto geeft een beeld van de breedte en lengte van de „pier". Op het moment toen wij de foto maakten was het vloed en stroom de het water nog door het lage deel aan de oostzijde in de put die reeds gedeeltelijk met zand is vol gespoten. Gistermiddag te ongeveer kwart over drie bij het „Hoge bruggetje" bij de oostelijke bui tenhaven vond een aanrijding plaats tussen een scooter en een bromfiets. De scooterberijder A. A. Z. uit Terneuzen reed in de richting van het Java. Uit tegenovergestelde richting naderde G. J. v. d. K., eveneens uit Terneuzen, op zijn bromfiets Doordat laatstgenoemde te veel links aanhield ontstond een aan rijding, met het gevolg dat hij per ambulance naar het Juliana- ziekenhuis moest worden ver voerd, nadat dokter Jiskoot eer- te hulp had verleend. Gisteren werden in de Zeeuw se hoofdstad de traditionele jaar lijkse ringrijderijen te paard ge houden. Onder grote belang stelling van de bevolking als mede van vele binnen- en bui tenlandse toeristen kampten 103 deelnemers, allen gestoken in Walchers kostuum, in een spor tief duel om de vele bekers en prijzen die de inzet vormden van deze grootste ringrijderij te paard. De zilveren wisselbeker van koningin Juliana werd gewon nen door de heer A. Reijnierse uit Koudekerke. De wisselbeker indertijd beschikbaar gesteld door koningin Wilhelmina werd veroverd door de heer B. Cefaal uit Ritthem. De commissaris der koningin in de provincie Zeeland mr. J. van Aartsen reikte deze konink lijke tropheeën uit aan de geluk kige winnaars. De beker van de gemeente Middelburg werd over handigd door de burgemeester aan de heer B. Koets uit Bigge- kerke. De jonkheer mr. De Ca- sembroot-beker, zo genoemd naar de vroegere commissaris der koningin in Zeeland, werd na een felle strijd gewonnen door de heer S. Minderhoud uit Westkapelle. De eerste prijs werd gewon nen na een heftig duel tussen vier kanshebbers door de heer J. Maljaars uit Veere. Begunstigd door het zonnige Weer werd deze tweede folklo ristische dag, die georganiseerd werd door V.V.V. Middelburg, Handelsbelang, stichting Nieuw Walcheren en de Zeeuwse Ring- rijdersvereniging, één van de NAGEKOMEN ADVERTENTIE Heden overleed op de leeftijd van 91 jaar Mevrouw G. VAN ZANDEN— KAMPER. Utrecht: A. Baron-van Zanden J. G. Baron Sluiskil: H. Wechgelaar- van Zanden Th. Wechgelaar Eindhoven: M. van den Berge- Kamper N. van den Berge Klein- er Achter kleinkinderen. Sluiskil, 25 aug. 1966. Spoorstraat 61. De begrafenis zal plaats hebben op zaterdag 27 augustus 1966 op de al gemene begraafplaats te Sluiskil, om 14.00 uur. Geen bezoek. hoogtepunten van het zomersei zoen. De bonte stoet ringrijders, gezeten op hun stoere Zeeuwse paarden, vormden voor de tal rijke toeristen een boeiend en kleurrijk schouwspel. Tijdens de middagpauze werd een rondgang met meer dan honderd paarden door de stad gemaakt, voorafgegaan door een vijftig man tellende showband van de Koninklijke Shell uit Den Haag, onder leiding van de heer K. F. Kokelaar, die tevens dirigent is van de Koninklijke Marinierskapel. Volgend jaar hoopt men het 200ste ringrijderijfestijn te hou den in Middelburg in de Mid delburgse abdij. De feestelijkheden die samen vielen met de wekelijkse markt dag bezorgde de gemeentepoli tie handelvol werk. Desondanks kwam het herhaaldelijk tot ver keersopstoppingen in de binnen stad. Het veer over de Westerschel- de VlissingenBreskens kon de stroom motorvoertuigen, waar onder velen uit het buitenland echter goed verwerken, onder velen uit het buitenland, eert- en gehoorzaal te Middel burg de prijsuitreiking voortge zet. De werkgroep Sas van Gent van de Z.V.U. heeft besloten zijn werkzaamheden vanaf het sei zoen 1966/1967 niet meer voort te zetten. Een en ander is het ge volg van de zeer geringe belang stelling bij de drie lezingen en de avond van Caroline Kaart in het seizoen 1965/1966. Zaterdag 3 september a.s., za terdag van de Sasse kermis, gaat de gebruikelijke internationale zwemwedstrijd weer van start. Deze ronde van Sas, die elk jaar opnieuw door de Sasse zwem- en waterpoloclub „De Bruinvis" georganiseerd wordt, start dit jaar weer zoals voor heen aan het Olympiatheater. Vanaf de Oostdam gaat het dan naar het sluishoofd van de mid- denkanaalarm en weer terug naar de Oostdam. Ook vanuit België komen veel deelnemers voor deze 2 km lange zwemwedstrijd. In de S-bocht bij het voormalig Sint Joseph-pensionaat vond een ernstig auto-ongeval plaats. Een „Fiat", bestuurd door de 23-jarige L. F. uit Sluis is daar in de nacht van woensdag op don derdag de macht over het stuur kwijt geraakt en tegen een licht mast terecht gekomen. Hij werd met een gebroken knie naar het Sint Antoniuszie- kenhuis in Oostburg overge bracht. Zijn bijzitter de 20-jarige W. G., eveneens uit Sluis, werd in zeer zorgwekkende toestand per ambulance naar het zieken huis te Oostburg gevoerd. De auto werd vernietigd. Door de K.R.O. werd een radio opname gemaakt van het caril lonconcert dat deze week gege ven werd door beiaardier prof. Ephrim Delmotte. 'Een gedeelte van dit concert zal worden uitge zonden in het K.R.O.-programma „Paviljoen" van zondagavond. Hedenavond om 7.30 uur zal een rondgang door het dorp gemaakt worden door de muziekgezelschap pen Kon. Harmonie „Cecilia" uit Kloosterzande, „Harmonie Terneu zen" en „Volharding" uit Zaam slag. Vanaf 8 uur concerteren deze gezelschappen op de muziektent. Zaterdagmiddag van 56 uur geeft de „Volharding" een concert, terwijl in de avonduren de Har monie „Concordia" uit Axel en Je Fanfare „Weldoen door Vermaak" uit Clinge van de partij zijn. Na een muzikale rondgang door de gemeente geven ook deze gezel schappen een concert op de kiosk. In een kantoor op de 48ste ver dieping van een wolkenkrabber op „Times Square" in New York heeft een woest geworden man woensdag een man en een vrouw doodgeschoten en daarna zichzelf ■j-met een geweer verwond. Politie en ambulances trokken zoveel aandacht van kantoorper soneel dat lunchpauze had, dat er verkeersopstoppingen ontston den. De schutter overleed op weg naar het ziekenhuis. In verband met de uitvoerin gen van Taptoe Delft, die tot 3 september duren, is dit jaar niet alleen de markt te Delft, doch ook twee nabij gelegen straten voor het publiek afgesloten. De winkeliers in deze straten Voldersgracht en Oude Langen- dijk zijn hierover zo ont stemd, dat zij bij wijze van pro test hun étalageverlichting gis teravond toen de première van Taptoe Delft ging, niet hebben ontstoken. Het protest richt zich ook nog tegen een tweede maatregel die kwaad bloed heeft gezet: de verplaatsing van de weekmarkt, waardoor het centrum van de stad op de marktdag nu doods en stil is geworden. Gisteravond opende loco-bur- T De hamerstukken betroffen het gemeester M. de Vos, de raads vergadering, welke in de oude samenstelling plaats vond. Na de vaststelling der notulen, vroeg de heer Huijbrecht naar aanleiding van een schrijven van G. S. van Zeeland inzake het meerjarenplan objecten open luchtrecreatie en toeristische plannen of er spoedig bericht tegemoet kan worden gezien over deze kwestie, zeide de voorzitter, dat G. S. bereid zijn reële voor stellen te steunen, doch dan moe ten het inderdaad ook reële plan nen zijn, waarbij begrotingen e.d. kunnen worden overgelegd. De heer Huijbrecht zeide spe ciaal het oog te hebben op de re creatie in de Oostbuitenhaven. Wethouder De Meijer zei dat er plannen klaar liggen om accomo- datie te scheppen, maar deze kun nen alleen verder uitgewerkt en voorgelegd worden, wanneer het bekend is hoe de situatie er te zijner tijd zal uitzien. Zolang dit niet het geval is kun nen er geen begrotingen voorge legd worden. Op de uitvoering van de wer ken dient derhalve te worden ge wacht. Gedacht wordt zodra de sluizen buiten bedrijf zijn ge steld te verzoeken, niet de gehele steiger in de Oosthaven te ver wijderen, doch er een deel van intact te houden en aan de ge meente over te doen. Hier zou dan een pracht gelegenheid zijn tot mering van zeiljachten e.d. Ook het z.g. „Eiland", is in deze gedachtengang opgenomen om daar b.v. een winterberging te realiseren. De overige agendapunten, een tiental, waren hamerstukken, waardoor de agenda, met uitzon dering van de rondvraag, in een minimum van tijd was doorge werkt. T Aangezien de motoren dubbele In het voorjaar van 1968 zal op energie leveren van de bestaande veerboten, zal de tijdsduur van de overtocht teruggebracht worden de veerdienst Kruiningen-Perk- polder over de Westerschelde een „dubbeldekker" :n gebruik wor den genomen. De opdracht tot het bouwen van deze grote veerboot is gegeven aan de scheepswerf en machinefabriek „De Merwede N.V." te Hardinxveld-Giessen- dam voor bijna 20 miljoen gulden. Deze eerste dubbeldeksveer boot wordt een gevaarte van 112 meter lang en 18,5 meter breed en zal driemaal zoveel auto's kunnen vervoeren als de grootste thans op de Westerschelde varen de boten. De laadcapaciteit be draagt 200 personenauto's. (ADVERTENTIE) i van een half uur tot twintig mi nuten. Het is de bedoeling om tussen Kruiningen en Perkpolder een 45-minutendienst te gaan varen. De kiellegging is te verwachten omstreeks november-december van dit jaan als een grote vracht boot voor Oost-Duitsland te wa ter is gelaten. KOSTBAAR Voor de provincie Zeeland wordt de inschakeling van deze dubbeldekker een kostbare aan gelegenheid, daar de veerhavens uitgebreid en aangepast moeten worden, waarmee nog eens een bedrag van 35 min is gemoeid. Aan de ZeeuWs-Vlaamse kant van de Westerschelde is de ver betering van de haven al een eind gevorderd. Er komen daar 20 opstelbanen met een lengte van 120 meter. Omstreeks 1970 wil het provinciaal bestuur van Zeeland een soortgelijke veerboot inzetten op 't trajekt Vlissingen- Breskens. DOOR MARTIN MONS 65) „Ik veronderstel dat ik dan wel gaan kan, inspecteur?" Verbeeldde hij het zich of was er even een glimp van medelijden in Kims ogen? Natuurlijk verbeeldde hij het zich, waarom zou de man mede lijden met hem hebben, dacht hoofdinspecteur Bezemer wreve lig. „En u bent er dus zeker van dat u niet alleen voelde, maar ook zag dat er iemand op uw borst zat, dokter Radersma?, vroeg de veelgeplaagde hoofdinspecteur een tijdje later aan Albert Ra dersma. „De patiënt moet zich niet zo opwinden," zei de zuster streng. De patiënt knikte heftig. „Een vriend en collega van mij, die zich op psychiatrisch gebied specialiseert, zei dat het een nachtmerrie was waarin een per sonalisatie plaats greep van de gevoelens, die ik koesterde tegen de man uit die hardnekkige droom waarover ik u zoëven vertelde. Ik vereenzelfde zonder een vol doende grond, dat wil ik graag toegeven, die figuur uit mijn droom met een van de gasten hier. Mijn haatgevoelens tegen hem werden zó sterk dat die zich personaliseerden en zich in de figuur op mijn borst tegen mezelf keerden. Zoiets kwam meer voor, beweerde hij." „En gaf hij er ook een verkla ring voor hoe u uzelf kon zien liggen, terwijl die gepersonali- seerde gevoelens bezig waren u te wurgen?" vroeg Bezemer scep tisch. „De ingenomen palfium. Die kan een zekere dépersonalisatie veroorzaken als men niet gewend is aan het gebruik. Of het weer ontwend is. Ik had het in lange tijd niet nodig gehad. De nacht daarop gebeurde dat met Raven. En ik begon te denken dat ik, zon der het zelf te weten, wel eens een maniak kon zijn. Iemand die 's nachts, in zijn slaap „Al- de patiënt zich niet rusti ger houdt...." dreigde zuster Berendes. ,",Laat u de patiënt nu maar lie ver eens rustig uitpraten, zuster. Dat lijkt me veel beter voor hem dan al dat opkroppen dat hij nu al dagen heeft gedaan", weerde Bezemer af. „De dokter heeft uitdrukkelijk gezegd „Die kan me Radersma gebruikte een heel onparlemen taire uitdrukking. „Gaat u nu maar rustig verder met uw verhaal, dokter, maar zonder opwinding, want dat is erg slecht voor de zuster hier. Maar neen, vertelt u me eerst lie ver even waarom u zweeg over uw vrees dat u, zonder het te weten en buiten uw bewuste wil, de moordenaar zou zijn geweest." „Omdat ik eerst zekerheid wou hebben. Toen ze mij eenmaal in béd hadden gestopt met twee ci- piersters, dag en nachtHier snoof de zuster hoorbaar. „Nu, toen heb ik gedacht dat er nu of nooit kans was uit te vinden of ik werkelijk een gevaarlijke gek was of niet. Want als er een tweede moord, een tweede op dezelfde wijze gepleegde moord, volgde, zou ik in elk geval de dader niet kunnen zijn. „Dus u had de overtuiging dat het met die éne moord niet zou zijn afgelopen? Waarom?" „Ja, dat weet ik zelf niet. Maar ik had nu eenmaal die hoop. Niet de hoop dat er weer iemand zou worden vermoord en zeker me vrouw Calant niet. Maar Ravens kamer was doorzocht. Gesteld dat de moordenaar eens niet had gevonden waar het hem om te doen was? Dat bij hem de moge lijkheid was opgekomen dat dat gezochte iets zich ergens anders in huis bevond. En dat hij pro beerde „En als dat nu eens niet was gebeurd?" „Dan had ik nog een kans. Ge steld, ik was niet de schuldige, dan kon de moordenaar in de tijd dat ik hier lag toch op een of andere manier worden gevonden. Als ik met mijn verhaal naar de politie was gegaan, zou haar on derzoek zich tien tegen één op mij hebben geconcentreerd, met verwaarlozing van andere moge lijkheden. Dat meende tante Me- lanie ook." „Juffrouw Melanie? Wist die dafc „Ja, en zij geloofde niet aan de oplossing van die vriend van me. Gesteld al dat gevoelens zich per- sonaliseren, dan kan zoiets toch nooit zó ver gaan dat ze sporen van wurgende vingers nalaten op iemands hals, vond ze. En wat de theorie betreft dat ik in een soort schemertoestand uit wurgen zou gaan, die was volgens haar klets koek. Als je zulke neigingen hebt, begin je niet met jezelf. Geen uitgever zou een boek met zo'n oplossing ook maar met een tang willen aanraken, zei tante Melanie." „Hoe kwam u dan volgens haar aan die sporen aan uw hals?" vroeg hoofdinspecteur Adam Bezemer, zijns ondanks toch een beetje geïmponeerd. Het lezen van speurdersverhaaltjes scheen dus niet strijdig met een heldere kijk op de werkelijkheid. „Heeft uw tante Melanie zelf een theorie over wat er die be wuste nacht met u is gebeurd?" „Ja, ze neemt aan dat die dé- personalisatie, nadat ik wakker was geworden uit mijn droom, wel klopt met de werkelijkheid. En zij ziet ook de aanleidende oorzaak in het gebruik van die palfium die ik geheel ontwend was. Maar die dépersonalisatie was, meent zij, geen nachtmerrie maar werkelijkheid. Ik moet vol gens haar wakker zijn geworden doordat iemand op mijn borst zat en probeerde me te wurgen. Die dépersonalisatie synchroniseerde om zo te zeggen met mijn ontwa ken. Wat ik in die toestand heb gezien moet dus ikzelf zijn ge weest en mijn aanvaller. Het is verdraaid jammer dat ik 't zwijn niet heb kunnen herkennen", liet hij er wraakzuchtig op volgen. (Wordt vervolgd.) voorstel van B. en W. tot aan koop van de percelen Baandijk 14, 22, 26, 41, 45 en 51. Voor de realisering van het be stemmingsplan „Zuid-West" was het nodig, dat de gemeente de beschikking verkreeg over de in dit plan gelegen eigendommen. Een gelijkluidend voorstel tot het ter beschikking krijgen van enige percelen bouwland in het bestemmingsplan „Zuid". Voorstel tot onbewoonbaarver klaring van de woning Tholens- straat 85. Deze woning bevindt zich in een zodanige toestand, dat deze ongeschikt is voor ver dere bewoning, en niet meer door lonende voorzieningen in bewoonbare staat is te brengen. Voorstel tot onderhandse aan besteding van riolerings- en be- stratingswerken in het exploita tieplan „Oudelandse Hoeve". B. en W. gaven de voorkeur aan deze vorm van aanbesteding omdat de verwachting gewet tigd is, dat bij een openbare aanbesteding zeker niet lager zal worden ingeschreven dan bij een onderhandse. De firma Gebr. De Bokx zul len het werk uitvoeren voor de som van 301.300. Voorstel tot aanbesteding van twee zevenlokalige opvangscho- len. Het betreft een school in het bestemmingsplan „Oude landse Hoeve" en „Zuidpolder". De kosten van deze scholen, inclusief de grondkosten, de fun dering, de c.v. installatie en plantsoenenaanleg zullen voor de school in het eerstgenoemde plan 653.852 bedragen, in het tweede plan 681.335. Van Vliet en Van Dulst's Bouwbedrijf is bereid de school in het eerstgenoemde plan te bouwen voor 481.602 en in het tweede plan voor 476.265. Op een vraag van de heer Weterings deelde de voorzitter mede dat deze systeembouw niet goedkoper is dan de traditionele bouw. Ze is eerder duurder maar het gaat vlugger. Voorstel tot vaststelling van de vergoeding vakonderwijs over 1965 t.b:v. het bijzonder uitgebreid lager onderwijs. Voorstel tot vermeerdering van het aantal openbare scholen voor gewoon lager onderwijs in de bebouwde kom van de ge meente. Voorstel tot verlening van me dewerking als bedoeld in artikel 72 van de L.O. wet tot verbete ring van de houten vloeren in vier lokalen van de H. Familie- school aan de Korte Kerkstraat. Tenslotte een voorstel tot wij ziging van: a. de begroting 1966 van de dienst van openbare werken; b. de begroting 1966 van het Grondbedrijf; c. de gemeentebegroting 1966. RONDVRAAG Bij de rondvraag informeerde de heer Dieleman of de Driewe genstraat, nu zich in deze omge ving steeds meer industrie ves tigt, verbeterd kan worden, zoals onder meer het verwijderen van bochten. De voorzitter antwoordde, dat dit stellig bekeken zal worden. De heer Weterings vroeg of er al een bespreking is geweest over de Stichting Algemene Bejaar denhuizen. De voorzitter kon de vraagsteller mededelen, dat bin nen niet al te lange tijd hierover een voorstel kan worden ver wacht'. Hij voegde hieraan toe, dat er reeds van eerdere datum een dergelijk verzoek van een andere stichting is ingediend. B. en W. hebben beide stichtin gen geadviseerd om tot overeen stemming te komen. De heer Weterings meende dat een Terneuzense Stichting voor rang verdient. De voorzitter deelde mede dat beide verzoeken in behandeling zijn. Dit vraagt tijd en moet niet geforceerd worden. Evenwel kon hij toezeggen dat binnen niet al te lange tijd een of ander voor stel kan worden verwacht. Op een vraag van mevr. Doorns —Ortelee wat er zou gebeuren indien de besprekingen zouden vastlopen, antwoordde de voor zitter, dat hij hier uiteraard niet op kon antwoorden. B. en W. zullen aan de hand van dit eventuele gesprek de zaak beoordelen. Op de mening van mevr. DoornsOrtelee dat het dan nog lang kan duren, repli ceerde de voorzitter dat men in derdaad nog geduld moet hebben, omdat alle partijen gelijk dienen te worden behandeld. Op het ogenblik ziet hij niet de noodzaak in van twee te bou wen bejaardenhuizen. De heer Van Breda Vriesman meende, dat wanneer er een ver zoek is van een Terneuzense stichting, deze de voorkeur ver dient vooral omdat daarin „ver pleging" is opgenomen. Wanneer Terneuzen een derge lijk tehuis kan krijgen op de breedst mogelijke basis zal hij dit zeker steunen. De voorzitter zei niet de indruk te willen wekken dat Üg. en W. tegen de stichting van bejaarden huizen is, maar het college wil alle aanvragers gelijk behande len. Wethouder De Meijer zei In feite niet gelukkig te zijn met twee aanvragen. We hebben daar om geprobeerd om beide stich tingen tot een gesprek te laten komen en beide samen te laten opgaan. We hopen dan ook, aldus de wethouder, dat we te weten ko men of de besprekingen tot een goed resultaat zullen leiden. Na op enkele aspecten van deze kwestie te zijn ingegaan zei de voorzitter tenslotte, dat wij in ons land de plicht hebben alle rich tingen gelijke rechten te geven en dat de voorstellen beslist niet langer zullen blijven liggen dan noodzakelijk is. De heer Weterings besloot deze geanimeerde bespreking met zijn vreugde uit te spreken over deze laatste woorden van de loco-bur gemeester. Tenslotte schonk de voorzitter de aandacht op het feit, dat dit de laatste vergadering was in de oude samenstelling van de raad. De heren Weterings, Compiet, Ribbens en Waverijn zullen niét meer in de raad terugkeren. Hij dankte hen voor al hetgeen zij hadden gedaan in het belang van de gemeente en wenste hen het allerbeste voor de toekomst. Namens de vertrekkende raads leden wilde de heer Weterings gevolg geven aan het verzoek van zijn afscheid nemende collega's een wederwoord te spreken. Dit afscheid betekent voor ieder van ons een verdwijnen uit een belangrijk gemeentelijk be stuursapparaat, waarin ieder op zijn eigen wijze getracht heeft de gemeente zo goed mogelijk te die nen. Wij 1- ebben respect weten op te brengen voor eikaars standpun ten zonder verloochening van principes. Ik geloof dat uit het verschil van meningen in de raad veel goeds is geboren. Een steen te hebben mogen bij dragen in de ontwikkeling van onze gemeente verzacht het af scheid van deze raad. Wij worden weer doodgewone gmieentenaren, die uit de aard der zaak de verdere ontwikke ling van de gemeente zullen blij ven volgen. (De heer De Vos in terrumpeert: „Van de tribune"!), en zeer zeker kritisch zullen zijn omtrent het toekomstige beeld van de nieuwe raad. Moge God, aldus de heer We terings, u allen de kracht en de gezondheid geven nog vele ja ren uw beste krachten te wij den aan deze prachtige gemeen te, die ik beslist zou durven noemen de „parel der Zeeuwse gemeenten". De voorzitter had vóór het slotwoord van de heer Wete rings allen bedankt voor de me dewerking die hij tijdens de waarneming van het burgemees- térschap heeft ondervonden. „De wijze waarop u mjfïn deze periode bent tegemoet getreden heeft het werken voor mij licht gemaakt", besloot de heer De Vos. Volgende week vrijdag is er nogmaals een vergadering in deze samenstelling, maar het is geen werkvergadering. Het is de bijeenkomst waarin de nieu we burgemeester zal worden ge ïnstalleerd. Perzië zal van Engeland wa pens kopen ter waarde van rond 100 miljoen dollar, zo is donder dag van welingelichte zijde in Teheran vernomen. De wapens zijn bestemd om de Perzische strijdkrachten in en om de Per zische Golf te versterken. Er zijn ook luchtdoelraketten bij. Handelaars en smokkelaars in narcotica kunnen in Egypte voortaan veroordeeld worden tot de doodstraf. Een desbetreffend presidentieel besluit stelt voorts doodstraffen of levenslange dwangarbeid in het vooruitzicht voor degenen die verdovende middelen bezitten, kopen of ver kopen. Vijftien opvarenden van het jacht „Girl Pat", dat de Britse vlag voert, zijn in de Golf van Crissaion in Griekenland ge arresteerd toen zij bezig waren met het opvissen van amphora's (Griekse vazen). Een tweede jacht, eveneens onder Britse vlag, wist te ontsnappen toen politie mannen uit de haven Itea aan stalten maakten om aan boord te gaan. Op de „Girl Pat" zijn ongeveer vijftig voorwerpen aangetroffen die van grote archeologische waarde worden geacht. Ongeveer 230 huizen en gebou wen zijn enkele dagen geleden door aardschokken beschadigd in Petrovac en Morie en nog enkele plaatsjes aan de Montenegrijnse kust. Er zijn 200 tenten verschaft door de overheid aan mensen wier huizen niet langer bewoon baar zijn. i

de Vrije Zeeuw | 1966 | | pagina 2