PROVINCIAAL NIEUWS Staats-inlichting en- commando in Indonesië SANOVITE Wat dan in Vietnam? DE TERUGKEER VAN ARAM Gevonden voorwerpen voor uw gezondheid! Heerlijk met "zoet" en "hartig" beleg. Donderdag 25 augustus *66 Terneuzen Breskens Kogel in neus De Chinezen Sluis GEEN SPANNING OP DE (ARBEIDS) MARKT Soldaat bij autobrand omgekomen Duivensport Soldaat aan verwondingen overleden Pagina 2 DE vHEWE ZEEUW Verkeersongeval Gistermiddag had bij de krui sing aan de Wulpenbek een aan rijding plaats tussen een tank wagen en een personenauto. De tankwagen, bestuurd door C. M. te Terneuzen, komende uit de richting Hoek, reed op dit kruispunt links de weg op in de richting Terneuzen. Uit laatstgenoemde richting kwam een personenauto bestuurd door J. P. Ch. B. uit La Coitat (Frankrijk). Bij de botsing liep de personen auto aanzienlijke schade op. Vleugel van vliegmachine in de netten Door de BR. 20 met schipper A. de Baare is tijdens het vissen een gedeelte van een vliegtuig in de netten gekomen. Naar het schijnt is het een vleugel van een Duits toestel een z.g. Messer- schmidt. Aanrijding Op het kruispunt Langeweg— Westlandstraat kwamen een vrachtauto bestuurd door J. uit Breskens en een personenauto bestuurd door M. W. uit Schoon- dijke met elkaar in botsing. De vrachtauto die in de richting Westlandstraat reed reed niet ge heel links van de weg en botste daardoor op de personenauto die uit de Westlandstraat kwam. De personenauto werd totaal ver nield. Door dokter Ossewaarde enf een E.H.B.O.'er werd eerste hulp verleend aan W., die een hoofd wonde had. Dokter Ossewaarde bracht W. voor verdere behande ling naar het ziekenhuis te Oost burg. Laatste reis van de showboot Door de V.V.V. Breskens is de laatste showboot gehouden in het kader der evenementen. Ondanks het slechte weer waren er nog ongeveer 500 passagiers die de tocht meemaakten. Muzikaal werd de tocht verzorgd door de muziekvereniging „Uit het Volk - Voor het Volk" uit Breskens. Ook deze 5e showboot mag ge slaagd worden genoemd. Onderlinge viswedstrijd Door de hengelsportvereniging „De Zeekrab" te Breskens is aan het Duivelshoekje een onderlinge wedstrijd gehouden waaraan door 39 vissers werd deelgeno men. De vangsten waren matig. De eerste van de 20 prijzen werd behaald door de heer C. Riemens, die met 2 vissen, 352 punten verwierf. Aanvoer vismijn Aan de vismijn te Breskens zijn in de week van 14 tot en met 20 augustus aangevoerd: 9736 kg export-garnalen; 1239 kg pellerij-garnalen; 102 kg bot; 693 kg schar; 2240 kg schol; 7636 kg tong; 539 kg gul; 168 kg tar bot; 47 kg haai; 15 kg griet; 141 kg rog; 83 kg wijting; 390 kg poon; 39 kg onverkochte poon; 153 kg onverkochte schol. De Indonesische regering heeft woensdag besloten een speciaal „regionaal commando voor de re habilitatie van W.-Irian" in te stel len, aldus is van gezaghebbende zijde vernomen. Tevoren had het kabinetspresidium van minister van buitenlandse zaken Malik ver- TIJGER-HOND kleuitUollaehettvdM?Pw P „Wat een aardige hond" riep de 81-jarige mevr. Mercedes San Feliz in de Spaanse stad Gijon uit, toen een groot dier via het raam haar slaapkamer was binnenge komen Zij haalde het dier aan, dat voor haar bed ging liggen sla pen. De bijziende mevr. Feliz schrok pas, toen haar gast werd wegge haald door een oppasser van een circus, waaruit drie ijgers wa ren ontsnapt. Ook de twee ande re tijgers konden spoedig worden gevangen. Brand in garagebedrijf Woensdagmiddag is in Frane- ker een brand uitgebroken in het garagebedrijf van Van der Pol aan de Voorstraat. De brand ontstond op de bovenverdieping waar het woonhuis is. Werklieden waren bezig een parketvloer te leggen. Een van de bewoners stak tegen de voor schriften het gasstel aan. Daar door veroorzaakten de vluchtige dampen van de zeer brandbare lijm een steekvlam waarna het vuur zich razend snel verbreid de. Men probeerde nog met een paar snelblussers het vuur te doven. Tot overmaat van ramp werd een bus lijm omver gelo pen. De inhoud vatte eveneens vlam en toen deze via de trap naar beneden liep was er geen houden meer aan. Degenen die nog boven waren gebleven moesten zich ijlings via een ingeslagen raam en over een platdak in veiligheid stel len. De eigenaar liep brandwon den aan beide benen op. De brandweer was spoedig aanwezig maar kon niet ver hinderen dat het woonhuis ge heel uitbrandde. De garage, showroom en kantoorruimte lie pen veel waterschade op. De aanwezige auto's konden tijdig worden weggereden. Het heeft maar weinig ge scheeld of er zou in de nacht van dinsdag op woensdag in Rotterdam een dode zijn geval len bij een schietpartij. Dader en slachtoffer hadden echter het geluk aan hun kant toen een kogel, afgevuurd uit een pistool in de neus bleef zitten van de man op wie werd geschoten. Het slachtoffer, een 59-jarige machinebankwerker uit Rotter dam bleek zo licht te zijn ge wond, dat hij zelf naar de po litie kon lopen om daar te ver tellen dat er op hem was ge schoten en dat de kogel nog in zijn neus zat. In het Zuiderzie kenhuis werd de kogel opera tief verwijderd. De politie kon de man die het pistool hanteer de aanhouden. Het was de 23- jarige zeeman T. C. V. A. uit Curasao. Hij werd in bewaring gesteld. Volgens de politie was een onenigheid tussen de twee man nen over een vrouw de aanlei ding van de schietpartij, die od straat plaats vond. slag gekregen over de tekort komingen in het bestuur van West- Irian waarvan hij tijdens zijn reis van vorige week op de hoogte was gekomen. Minister Malik gaat in de eerste week van september naar Moskou, aldus is in Djakarta vernomen. De Indonesische regering heelt verder mededeling gedaan van de instelling van een „staats-inlich- tingencommando" ter vervanging van de eermalige centrale inlich tingendienst B.P.I. die door de voormalige minister Soebandrio misbruikt zou zijn. Generaal Soe- harto zal het nieuwe commando leiden. Carillonconcerten Woensdagmiddag en -avond 31 augustus brengt prof. E. Del- motte het volgende carilloncon cert ten gehore: Middagconcert: 1. Berceuse de Jocelyn (Godard); 2. Nocturne (Chopin); 3. Souvenir (Drla); 4. 4. Panis Angelicus (Franck); 5. La plateau de Lorette (Van- herck)6. Narcissus (Nevin)7. The desert song (selectie van Romberg); 8. Volksliederen. Avondconcert: 1. Romance de Nadir (Bizet); 2. Menuetto (Beet hoven) 3 Ille Fantasie (Benoit) 4. Panis Angelicus (Franck); 5. 5. Aida (Verdi); C. Andante Can- tabilé (Jef Denijn); 7. Balalaika (Lopez); 8. Volksliederen; 9. De Parelvissers (uittreksels van Bi- zet). Amerikaans bezoek Op de Grote Markt alhier werd een middagconcert verzorgd door de Amerikaanse band „Comman- der-cruiser-destroyer. flotille 8". Deze band behoort tot de beman ning van de Amerikaanse kruiser „Columbus", welke een officieel bezoek brengt aan Nederland en in Rotterdam is gemeerd. Deze Amerikaanse marine band maakte ter gelegenheid van dit bezoek een tournee door Zee land en trad achtereenvolgens op in Sluis, Domburg, Zierikzee, Burgh en Haamstede. Voor dit concert bestond grote belangstelling. TERNEUZEN De inspekteur-korpschef van de gemeentepolitie te Terneuzen maakt bekend, dat de volgende gevonden voorwerpen bij de daarachter staande adressen zijn te bekomen: Verzekeringsbewijs van brom fiets G M Q 36, K. Hesseling, Pijnboomstr. 96; zwarte plastic regenjas, L. Aardewerk, Rem- brandtlaan 7; donkere gabardi ne regenjas, centrum vakoDlei- ding. Industrieweg; witte fiets pomp, F. Dekker, Van der Peijl- str. 12; rose sjaal, E. Dekker, Van der Peijlstr. 12: kinderpor- temonee met inh., W. Steketee, Hendrikstr. 22; fototoestel ia tasje met ritssluiting, Postma, Vinkenstr. 10, Sluiskil; bankbil jet, A. Wisse, Narcisstr.; don kerbruine portefeuille met inh., J. Hamelink, Verl. v. Steenber genlaan 15: muntbiljet, J. van Leemput, Chrysantstr. 14; doos oeperkoek, J. de Kort, P. de Hooghstr. 42; bruine fietstassen (Vrije Volk), I. J. Schoonacker, le De Feijterstr. 29; groen ge ruit kinderjasje, Van Ham, Sta tionsweg 11; 20-vaartkaart voor prov. boot, Van Wolveren, Ce- derstr. 7; blauw kinderjack, me vrouw De Feijter, Hoofdstr. 16, Othene; bankbiljet. Pijpelink, Boerengat C 45, Hoek; rood kin derjasje, P. Butler, le Verbin- dingstr. 14; paar breipennen, Rinkhout, Leliestr. 17; kinder portemonnee met inh., C. IJse- baart, Narcisstr. 27; huissleutel, Cleemputte, Marijkestr. 7; zwem broek badhanddoek, Schrij ver, Willem Kloosstr. 27; tran sistorradio, J. Machielsen, Steen- kamplaan 52; zwarte plastic herenregenjas, J. van Meurs, Nieuwstr. 11, Axel; rode step stuurtasje, Riemens, Lange Kerk- str. 14; blauw nylon kinderjas je, Brunings, Zuidlandstr. 99; zwemabonnement t.n.v. H.. Prin- se, v. Langevelde, Rozenstr. 118; nortemonnee met inh., Meijer, Donze-Visserstr. 123; bruine poe del, Bellamystr. 4; blauwe kin derregenjas, Van Altena, Jac. van Looystr.; wit kinderschoen tje, Putter, Dijkstr. 20, Othene; badhanddoek 2 zwembroeken, Barbenson, Koninginnelaan 7; (ADVERTENTIE) De voorzitter van het Indonesi sche congres generaal Abdoel Ha- ris Nasoetion heeft in een toe spraak tot een tweehonderdtal vooraanstaande „overzeese" Chi nezen in Djakarta er bij al die Chi nezen op aangedrongen zich zo snel mogelijk met de plaatselijke bevolking in Indonesië te integre ren en te assimileren opdat binnen niet al te lange tijd de scheidings lijn tussen hen en de anderen cp het sociaal-economische vlak ver- dwjnen zal in schril contrast met de nogal Wat de Chinese kapitaals-inves- alarmerende berichten over krap- teringen in Indonesië betreft zei beid op de arbeidsmarkt staat een de congres-voorzitter dat in de na- éven ro^fls^zowel als b.e toekomst aan Indonesische het ^^d Datte deTwone burgers de „leidende positie" ten markt, de warenmarkt, het ge- opzichte van buitenlandse onder- zelllgste en grootste koopcen- danen gegeven zal worden, door trum voor jongen oud. 5xv0v0;„s's„d.,,w!;'",™he,dr K'.teïr.s.KSi- eer van buitenlandse mogend- groeiende tevreden klantenkring, heden m te krimpen. Om dit met Er is volop keus uit honderden succes uit te voeren zouden de kwaliteitsartikelen, overzeese Chinezen en in het bii- Iedereen wordt vriendeljtk en burserschan hlhh161 Tr"?onesiscJje He^Sdgf da^ werkèltJk „krap" burgerschap hebben verkregen de |s, ztJn de pryzen, maar dat juicht geest van eenheid met het Indone- ledereen die op de markt koopt sische volk moeten bezitten. *an harte toe. Volgens officiële cijfers hebben ?p de markt is dan ook: anderhalf miljoen van de aanvan- ^te. *eus voor mlnder geW' kelijk drie miljoen Chinese onder danen in Indonesië het Indonesi- sche burgerschap aangenomen. Van Ur DE MARKT IS de overige anderhalf miljoen over- UW GULDEN EEN DAALDER zeese Chinezen heeft slechts een UfAAon kwart miljoen 'n Peking-paspoort. WAAKU kinderportemonnee met inh., Moelker, St. Streuvelstr. 19; muntbiljet, C. Dees, Donze-Vis- serstr. 48; 3 Lipssleutels aan ring, Karreman, wasserij, Axel- sestr.; bruin kinderschoentje, mevr. Geensen, Oranjestr. 30; gouden ringetje, P. Breepoel, Vogelschorstr. ,8, Sluiskil; twee bankbiljetten. P. Schoof, Mid- denstr. 99, Sluiskil: bankbiljet, C. van Zetten, Visartstr. 19, Sluiskil; portemonnee met in houd, H. Colsen, Nw. Kerkstr. 36, Sluiskil; portemonnee met inh., H. Dieleman, Kruisweg 2, Sluiskil. Aan het bureau van politie te Terneuzen, Schoolplein 2, bevin den zich de volgende gevonden voorwerpen: Bruin leren kinderportemon nee, linker dameshandschoen, witte leren bal, 2 huissleutels aan ring, zwarte laarzen met rits, contactsleutel aan B. P.- sleutelring, zwarte paraplu, ny lon kousenbeschermers, paar bruine sandalen, rode zakkam, abonnement „Scheldebad" t.n.v. J. van Ooijen, Abeelstr. 11, Ter neuzen, belasting- en kenteken brommer NHF 926, armbandje met de naam Agnes, oliebroek regenjas, verzekeringsdocu ment, bos sleutels, dames- of kinderpolshorloge met rood bandje. Aan het bureau van politie te Sluiskil, Bosjesweg 1, bevinden zich de volgende voorwerpen: Enige huissleutels, spijker broek, tas met voetbalkleding, J. van Minnen, Pierssenspolder- str. 51, Sluiskil, zwarte regen broek, verzekeringsbewijs paspoort, L. Harte, Bosjesweg 98, Sluiskil, en ring met 3 sleu tels, L. Bakker, Kanaalweg 98, Sluiskil. DE REDDER Chamonix: De Amerikaanse alpi nist Garry Hemming hier om ringd door journalisten op het vliegveld Les Praz na de redding van de twee Duitse bergbeklim mers die tien nachten moesten doorbrengen tegen de wand van de Dru in de Franse Alpen. Hem ming heeft zich bii de redding bijzonder vrd'"vsJ"1'tk aemaakt. (ADVERTENTIE) Met enicr onbehagen wacht men op diverse plaatsen in de wereld af wat president De Gaul le binnenkort over Vietnam te berde gaat brengen tijdens zijn bezoek aan Cambodja. De manier waarop de Franse staatsradio en genationaliseerde TV verslag brengen over Vietnam Wash ington voelde zich al eens geroe pen daartegen te protesteren laat vermoeden dat de generaal weer eens zal aandringen op neu tralisering van dit gebied, te be ginnen door een verdwijning van de Amerikanen. Het is een standpunt dat ter plaatse zal worden toegejuicht: Cambodja staat op slechte voet met buren Thailand en Zuid-Viet- nam, maar is innig verbonden aan Peking. De Gaulles woorden zullen propagandistisch zeker worden uitgebuit, waarbij men dan over het hoofd zal zien dat de Fransen indertijd krachtdadig Achter-Indië uitgebonjourd zijn na de vernietigende nederlaag bij Dien Bien Phoe. Het staats hoofd van deze zeer onvrijwillig vertrokken koloniserende mo gendheid heeft zeker als zodanig verder weinis reden om over de toestand hier met enig gezag te spreken. Wel kan hij op deze manier voor Frankrijk enige verloren sympathie terug zien te winnen, maar een serieuze bijdrage tot oplossing van de Vietnamese oorlog valt van hem niet te ver wachten VOLGENDE STAP Die oorlog dreinst intussen maar voort. En is weer een beet je geïntensiveerd nu de Ameri kaanse bommenwerpers ook ac tief zijn geworden in de gedemili tariseerde zóne tussen noord en zuid, niet ten onrechte overigens want dat daarbij toestellen ver loren gingen is op zichzelf al een teken dat de noordelijken die demilitarisatie al aan hun laars hadden gelapt. En zo is men ongeveer zover gegaan met uitbreiding van de strijd dat er nog maar haast één volgende stap over is: feitelijke invasie van Noord-Vietnam met troepen, die volgens „Newsweek" al voorbereid en op handen is. (Dit blad. dat een systeem maakt van het voorspellen van nieuws, heeft daarbij niet zelden gelijk maar ook vaak ongelijk gekre gen.) L>e vraag is steeds welke Ame rikaanse stap de Chinezen nu net te gortig zal zijn, zodat ze zich actief met de strijd gaan bemoei en. Tot dusver heeft Washington het steeds bij het rechte eind ge had door te stellen dat Peking zich toch buiten de oorlog zou houden. Maar het gevaar dat door Chinese deelneming en de daar licht uit voortvloeiende Rus sische inmenging de Vietnamese strijd inderdaad opvlamt tot een wereldconflict met de twee mach tigste staten tegenover elkaar, is weer een beetje toegenomen. Natuurlijk heeft president De Gaulle gelijk wanneer hij neutra lisering verkieslijker vindt. Een regelrechte vrede tussen Saigon en Hanoi zou nog prettiger zijn. En helemaal plezierig was het wanneer Peking opeens zijn we reld politiek omzwenkt tot een methode zoals die in de rest van de wereld gebruikelijk is; d.w.z. niet altijd even aardig jegens el kaar, maar zonder spelen met regelrechte oorlogsdreigingen. Helaas is er een gapende kloof tussen wat verkieslijk is en wat mogelijk is. OPZETTELIJK Er valt van alles aan te mer ken op het Amerikaanse beleid. Het is zelfs zeer de vraag of het bombarderen van Noord-Vietnam nu wel de wijste maatregel is ge weest. Maar in principe is het zo dat het' Chinese communisme het duidelijkst is dat geformu leerd door Lin Piao, nu officieel de tweede man na Mao zelf openlijk belijdt dat het uitbrei ding zoekt en wel bij voorkeur door geweld. Met een dergelijke opvatting is geen compromis te sluiten; het enige wat men kan doen is capi tuleren of zo fel mogelijk verzet bieden. Waarbij dan het capitu leren nog een zinloze bezigheid is, want als men Mao gunt dat hij Zuid-Vietnam bij zijn Noord-Viet nam trekt, waarom zou hij dan niet zijn rijk uitbreiden met Cambodja en Thailand? En wat heeft dan Maleisië nog in te brengen tegen zijn steeds sterker wordende bovenbuur? TINNEN SOLDATEN Er kunnen f antasieën bedreven worden met de theorie van de tinnen soldaatjes, waarbij één vallend figuurtje de hele rij mee sleept; maar in dit geval is dat de officieel aangekondigde gang van zaken. Lin Piao immers be schrijft het als noodzaak dat net als in de Chinese revolutie het platteland de steden dwong mee te gaan in het communisme van Mao, in de wereld de plattelan ders (dat zijn de agrarische sta ten) ook de steden (dat zijn de in dustriestaten van West-Europa, de Sowjet-Unie, Japan en de Verenigde Staten) moeten omsin gelen en dwingen via de maag zich naar de wil van de revolu tionairen te schikken. In die zin heeft Johnson ge lijk als hij beweert dat het in Vietnam niet gaat alleen om dat kleine landje, maar dat hier een eerste barrière is opgericht tegen de openlijke Chinese expansie drang. Of Johnson dan de beste methode heeft gevonden om die barrière in stand te houden, kan verder slechts een academische vraag blijven, die van minder be lang is dan het feit dat hij in ieder geval iets heeft gedaan om Mao's (Lin Piao's) expansiedrift een halt toe te roepen. 27. Doch op hetzelfde ogenblik hoorde Aram een luid gejuich en boven de muren, vlak bij de op haalbrug, zag hij Jaspo en een paar anderen staan, die hem luid toeschreeuwden. Een ogenblik later dreunden hun voetstappen over de valbrug. Zij waren de laatsten. Direct achter hen werd de zware brug opgehaald. Aram was in veiligheid en binnen en- Ie min. drukte hij Paspo geroerd de hand. Van hem hoorde hij, hoe alles zich toegedragen had. Inder daad had de hertog gebruik ge maakt van de verwarring in het legerkamp der Barbadoren, en een onverwachte uitval gedaan. „Ze hadden juist in de gaten ge kregen, dat we toch geen familie van hen waren", vertelde Jaspo. „En ze maakten zich gereed om gedroogd vlees van ons te ma ken, toen die kerels uit de stad ons kwamen ontzetten. Nou, die hebben we toen maar laten vech ten en wij hebben intussen de wa gens naar binnen gereden. Nie mand, die ons een strobed in de weg legde". Ook de anderen kwamen nu dichterbij om hun aanvoerder de hand te drukken maar Jaspo maakte een einde aan al die begroetingen. „Ge moet direct bij de hertog komen", deelde hij Aram mede. „Ik heb hem reeds gesproken en hij is zeer verlangend u te ont moeten. „Tegelijkertijd trad een bejaard edelman met reeds grij zend haar met uitgestoken hand op hem toe. In de nacht van dinsdag op woensdag omstreeks kwart over drie is een militaire vrachtwa gen in Apeldoorn tegen een ge parkeerde vrachtwagen opge botst, waardoor beide auto's in brand vlogen. De 19-jarige dienstplichtige soldaat Pieter Iedema uit Sche- veningen, die naast de chauf feur van de militaire auto zat, kwam bij de brand om 't leven. Het ongeluk gebeurde op de Zutphensestraat. Daar reed een lange colonne militaire wagens uit de legerplaats Nunspeet. De chauffeur, de 19-jarige dienst plichtig soldaat Jan de Jonge uit Dordrecht, is vermoedelijk door slaap overmand. Hij ver loor de macht over het stuur. Zijn auto schoot uit de colonne en botste op een parkeerterrein tegen een vrachtwagen van de expediteur Nikkels uit Apel doorn. De cabine van de militai re wagen stond in een oogwenk brandwonden op en werd over- in lichterlaaie. Het lukte niet sebracht naar het Julianazieken- soldaat Iedema op tijd er uit te huis te Apeldoorn. Na daar be- krijgen. De jongeman verbrand- handeld te zijn mocht hij naar de. De chauffeur De Jonge liep zijn onderdeel terugkeren. PRIJSVLUCHT UIT ORLEANS „Nog Sneller" - Breskens Deelname 310 jonge duiven. Snelheid eerste duif 944 m; laat ste prijswinnende duif 573 m. 1. 4. 5. 6. 8. J. Gijs; 2. J. Klaaij- sen; 3. C. Jasen; 7. P. Blaakman; 9. J. Nootebaart en 10. J. Oosten- brugge. „Recht voor Allen" - Sluis Snelheid eerste prijswinnende duif 816 m; laatste prijswinnende duif 643 m. 1. en 2. M. Baert; 3. en 5. J. van Ommen; 4. P. de Smit. Meisje na ongeval overleden In een ziekenhuis is woens dagmorgen het 9-jarige meisje B. de Jong overleden aan de ge volgen van een ongeval dat haar dinsdagmiddag op de Lekdijk in haar woonplaats Langerak over kwam. Zij kwam toen met haar fiets aan de hand van haar wo ning onder aan de dijk het steile weggetje op naar de dijk zelf, waar zij door een passerende personenauto werd gegrepen. De 21-jarige dienstplichtig sol daat Jan A. H. Jansen is in de nacht van dinsdag op woensdag in een ziekenhuis te Deventer overleden aan de gevolgen van een ongeval dat hem dinsdag avond in Schalkhaar overkwam. Hij passeerde met de brommer een stilstaande personenauto en botste daarbij tegen een bejaar de dame aan die juist de auto had verlaten. De jongeman kwam te vallen. De dame bleef ongedeerd. WEER GRIEKSE DIENSTWEIGERAAR VEROORDEELD In Griekenland is weer een Je hova's getuige, Arghyris Papa- gheorghioe, wegens dienstweige ring veroordeeld. Hij kreeg van een krijgsraad zes jaar gevange nisstraf. Hetzelfde tribunaal heeft on langs een geestverwant van Pa- pagheorghioe, Shristos Kazanis, tot de doodstraf veroordeeld. Dit vonnis heeft tot protestdemon straties in talrijke landen geleid, o.a. in Nederland. De Griekse minister van justi tie heeft daarop laten weten, dat het doodvonnis niet zal worden gehandhaafd, als Kazanis eind deze maand voor het hof van ap pèl verschijnt. Vertegenwoordiger bekent verduistering van schrijfmachines De Amsterdamse politie heeft gisteren de 48-jarige vertegen woordiger F. G. V. uit de hoofd stad aangehouden. De man heeft bekend circa 24 schrijfmachines van diverse Amsterdamse bedrij ven te hebben verduisterd. J. had de schrijfmachines op zicht meegekregen maar in plaats van te betalen of terug te bren gen bracht hij ze naar de bank van lening, die hem er in totaal 4.000,voor uitkeerde. De ver tegenwoordiger zal waarschijn- l'jk a.s. vrijdag voor de officier van justitie worden geleid.

de Vrije Zeeuw | 1966 | | pagina 2