Verenigde Staten voor behandeling van kwestie-Vietnam in een pan-Aziatische conferentie De Chinese „Rode Garde" weer in actie De gezagscrisis in de Westduitse strijdkrachten SOWJETRAKET KAAR DE MAAK UITTOCHT DER GENERAALS Geen aftrek bij ziekenfonds verzekering bejaarden HET WEER DONDERDAG 25 AUGUSTUS 1966 22e Jaargang No. 6759 Rahman: Geen volksstemming in Sabah en Serawak Israël spreekt dreigende taal Harriman niet welkom in Cambodja Geen verklaring De ontwapenings conferentie Vakcentralen NOG GEEN CONCRETE LOONEISEN BLIJFT THANT NIET AAN Maansatelliet maakt foto's van de aarde Ontbinding van democratische politieke partijen geëist Nieuwe Russische raketproeven Overstromingen in Texas Gezin bij vliegtuigongeluk omgekomen Von Hassels positie aan het wankelen Vakverenigings activiteit in de kazernes Nog meer ontslagaanvragen? Regering: ,Geen crisis' Denemarken volgt als Engeland lid van E. E. G. wordt Hoogwater Weerbericht Zon- en Maanstanden Autobusongeluk in Afghanistan Overval op twee bejaarde broers New York Times over dodental in Indonesië •rankertae bij abonnement: TERNEUZEN Telefoon: 01150—2073 Gironummer: 38150 Directeur-Hoofdredacteur: I. van de Sande Redactie- en Administratie-adres: Smidswal Abonnementsprijs 7,20 per kwartaal; per naand 2,40; per week 58 ct. Losse nrs 12 ct. DE VRIJE ZEEUW Uitgeefster N.V. v/h Firma P„ J. van de Sande te Temeuzen lOverienïiepriJs per mm 1(5 ct; minimum per nc vertent ie f 2,40. Rubriek „Kleine Advertenties" (géén handels advertenties) 5 regels 1,10. Iedere regel meer 22 ct. Kleine advertenties bij vooruitbetaling. Vei melding: Brieven onder nummer, of „Adres Bureau van dit Blad" 20 cent verhoging, pzending advertenties uiterlijk tot n.m. 2 uur. Voor het gecomb. maandag/dinsdag-nummer tot 10 uur voormiddag. President Johnson heeft woens dag op een persconferentie ver klaard dat de Verenigde Staten graag zouden zien dat een pan- Aziatische conferentie zich met de kwestie-Vietnam zou bezig hou den, maar dat zij niet de indruk willen wekken op een dergelijke bijeenkomst aan te dringen uit vrees dat Hanoi hierop ongunstig zou reageren. De president liet hierop volgen dat de Verenigde Staten niet stre ven naar de vestiging van perma nente militaire bases in zuid-oost- Azië. Gevraagd omtrent de Ameri kaanse installaties die op het ogen blik in Thailand worden gebouwd, zei de president dat men plannen in studie heeft om bases in Thai- De regering van Maleisië is geenszins van plan een referen dum te organiseren in de gebie den Sabah en Serawak op Bor neo, zo heeft premier Abdoel Rahman woensdagochtend in het parlement te Koeala Loempoer verklaard. Volgens hem is de wens van de' bevolking om deel uit te maken van de federatie Maleisië nooit betwist. Naar aanleiding van zekere berichten, als zouden de alge mene verkiezingen welke in het z.g. akkoord van Djakarta zijn voorzien, ten doel hebben de wens van de bevolking op dit punt te leren kennen, verklaar de de premier, dat er hier spra ke is van een slechte interpre tatie van de overeenkomst. „Het akkoord spreekt slechts van de „bevestiging" van de wil van de bevolking van Sabah en Sera wak om binnen Maleisië te blij ven", aldus Abdoel Rahman. De Israëlische minister van buitenlandse zaken, Abba Elban, heeft woensdag het hoofd van de V. N. bestandscommissie, ge- geraal Odd Bull, gewaarschuwd dat er een gevaarlijke situatie is ontstaan door de weigering van Syrië, het kortgeleden bij de Syrische oever van 't Meer van Galilea gestrande Israëli sche patrouillevaartuig vlot te laten slepen. Eban verzocht de generaal, Syrië erop te wijzen dat het zich aan de wapenstil standsakkoorden dient te hou den. Doet het dat niet, dan zou Israël daaruit de consequenties trekken. Elke verdere belem mering van het schip zou wor den opgevat als een aantasting van de zich tot over het gehele meer uitstrekkende Israëlische soevereiniteit. land en Zuid-Vietnam om te bou wen voor niet-militair gebruik zo dra de Amerikanen zich kunnen terugtrekken. Hij gaf opnieuw zijn verlangen te kennen om de Amerikaanse rei zende ambassadeur Averell Har riman een bezoek aan Cambodja te lat.cn brengen om de banden tussen beide landen nauwer aan te halen. Harriman zou begin volgen de maand een bezoek brengen aan het Cambodjaanse staatshoofd, prins Norodom Sihanoek, maar de laatste liet enkele weken geleden weten dat Harriman niet meer welkom is in verband met sen Amerikaanse luchtaanval op een Cambodjaans grensplaatsje. Over een recente opiniepeiling door Gallup, waaruit bleek dat Ro bert Kennedy onder de democra ten meer populariteit geniet dan hij zelf, zei Johnson met een brede glimlach: „Daar heb ik geen ver klaring voor". Wel kondigde hij aan vrijdag be zoeken te brengen aan Idaho, Co lorado en Oklahoma, alvorens naar zijn boerderij in Texas te reizen voor de viering van zijn 58e ver jaardag. Waarnemers hadden ove rigens al voorspeld dat de presi dent weer op pad zou gaan na het bekend worden van de opiniepei ling. Sprekend over de Amerikaanse economie herhaalde de president zijn verzoek aan zakenleven en vakbonden tot matiging bij de prijs- en loonontwikkeling. Rege ringsmaatregelen tegen de stijgen de kosten van levensonderhoud kondigde hij echter niet aan. De verwachte wijzigingen op het „State department" maakte John son niet bekend. Wel zeide hij dat Dean Rusk de leiding zal oe- houden. West en oost hebben elkaar woensdag op de ontwapenings conferentie in Genève over en weer de schuld gegeven van het uitblijven van vorderingen op de zitting van de ontwapeningscon ferentie in Genève, die heden (donderdag) zal eindigen. De af gevaardigden van beide landen waren het er echter wel over eens dat het resultaat van het overleg niet volledig negatief is. Zo merk te de Pool Bloesztajn woensdag op, dat het feit dat de conferen tie de algemene vergadering van de V.N. niet blij kon maken met een overeenkomst, niet gezien mag worden als een bekentenis van onmacht. De Canadees Burns zei dat de conferentie, hoewel ze het niet eens is kunnen worden over het stopzetten van de on dergrondse kernproeven en het tegengaan van de verspreiding van kernwapens, bepaalde aan de orde zijnde kwesties heeft weten te verduidelijken en terreinen van overeenkomst heeft afgeba kend. De Poolse afgevaardigde legde er nog de nadruk op, dat het uit deze zitting wel duide lijk is geworden dat de hinderpa len voor een ontwapeningsak koord van politieke en niet van technische aard zijn. In dit stadium van het loon politieke overleg is nog geen sprake van het formuleren van looneisen voor 1967, zo is door het overlegorgaan van de drie vakcentralen meegedeeld. In zijn dinsdag gehouden ver gadering heeft het overlegorgaan zich wel bezig gehouden met enkele algemene lijnen voor de loonvorming in 1967, waarover het overleg in de stichting van de arbeid vrijdag a.s. gaat be ginnen. Concrete looneisen zijn daarbij nog niet aan de orde. Deze zullen, aldus het overleg orgaan, uiteraard mede afhan gen van het sociaal-economische beleid dat de regering in 1967 denkt te gaan voeren. Anders luidende publikaties, waarin reeds cijfers worden genoemd, zijn volgens het overlegorgaan volkomen uit de lucht gegrepen. Secretaris-generaal Thant van de V. N. heeft besloten zich niet eigener beweging beschikbaar te stellen voor herverkiezing, al thans dit is woensdag van door gaans betrouwbare zijde in New York meegedeeld. Thant zal op 1 september, na zijn terugkeer uit Latijns-Amerika, de leden van de V. N. per brief in kennis stellen van zijn besluit. Een woordvoerder van de V.N. zei dat de officiële bekendmaking van Thants besluit ongeveer twee uur nadat de delegatie de brief hebben ontvangen, zal geschie den. Van andere zijde werd echter meegedeeld, dal de veiligheids raad waarschijnl ijk binnen 24 uur na ontvangst van Thants brief bijeen zal kome.i en dat de lan- den-leden van de V.N. er over het algemeen zeker van zijn dat men Thant zal kunnen overreden nog tenminste voor drie jaar aan te blijven. Thant huidige ambts termijn van vijfyiar loopt af op 3 november. Leden van de „Rode Garde" zijn weest in Peking waar zij invallen' deden in de huizen van mensen die ervan beschuldigd werden tegen de ideologie van Mao tse-Toeng gekant te zijn. Grote menigten zagen buiten t.>e en juichten als de studenten ruiten insloegen en meubilair en andere bezittingen die als luxueus of bourgeois werden beschouwd naar buiten wierpen. In andere huizen stelden de jon gelui zich tevreden met het roe pen van leuzen en aanhalingen uit de werken van Mao en het aan brengen van rode vlaggen en bor den met leuzen tegen bourgeois- gewoonten. Het aantal huizen en winkels dat een dergelijke behandeling on- In de Sowjet-Unie is een ra ket gelanceerd in de richting van de maan. Aan boord van de ra-' ket bevindt zich een automatisch station, „Loena XI", dat 1.640 kilo weegt. In een door Tass verspreid communiqué wordt gezegd, dat er woensdag om drie minuten over elf Moskouse tijd in de Sowjet- Unie een raket naar de maan is gelanceerd. De lancering ge schiedde in overeenstemming met het program voor de verkenning van de maan en de ruimte om de maan. Alle instrumenten aan boord functioneren normaal. Wat men precies met de Loena XI wil he reiken, is niet onthuld in het com muniqué. Het is dus niet bekend of het maanschip evenals de Loe na IX een zachte landing op de maan moet maken. De Loena IX maakte op 3 februari een zachte landing op de maan en zond beel den van het maanoppervlak naar de aarde. De Loena X draait nog steeds om de maan. Uit het communiqué van Tass "ïnen waarnemers te kunnen af- 1 :iden dat de Loena XI in een 1 tan om de maan gebracht moet worden. De vlucht naar de om geving van de maan duurt ge- woqjoüjk 3Vi dag De maansatelliet „Lunar Or- biter" heeft dinsdag foto's van de aarde gemaakt. Zij zullen vandaag naar de aarde wgrden geseind. Indien zij geslaagd zijn, zal het de eerste maal zijn dat men van een dergelijke afstand een beeld van onze planeet krijgt. Intussen is de maansatelliet er niet in geslaagd foto's te nemen die het mogelijk moeten maken landingsplaatsen voor ruimte vaarders vast te stellen. Dit is het gevolg van een fout in de camera die detailfoto's moet ma ken. Men hoopt dat „Lunar Or- biter-II" in november wél zal slagen. De lancering van acht satel lieten voor militaire communi catie, die woensdag zou geschie den, is uitgesteld, waarschijnlijk omdat men energieverlies heeft geconstateerd in andere commu nicatie-satellieten die al in juni in een baan om de aarde zijn gebracht. derging was overigens betrekkelijk klein maar de rode gardisten lie ten geen twijfel bestaan over hun vaste voornemen om alle „verraad van de „culturele revolutie" uit te roeien. Sommige als tegenstanders beschouwde personen werden langs de straten gevoerd met bijv. een bord op hun rug waarop stond: „Ik ben tegen de revolutie". Ook in de zuid-Chinese stad Kanton zouden volgens een be richt van de plaatselijke radio stu denten en leerlingen een „rode garde" vormen. Ook daar waren al straatnamen en dergelijke ver anderd. In Peking hebben werklieden godsdienstige en keizerlijke svm- bolen in het voormalige keizerlijke Peihai-park, een bekende toeris tenattractie, verwijderd of bedekt en ook een aantal boeddhabeelden bij een drie eeuwen oude tempel weggehaald omdat deze, naar zij zeiden, feodale ideeën vertegen woordigden. Rode-gardisten zetten bij de ingang van een park een bord neer waarop kritiek geleverd wordt op jonge paren die „op een zame plekjes zitten te giechelen en dingen doen welke het oog schroeien". Met dergelijke dingen, ook zoals het laat opblijven om liefdesbrieven te schrijven moest men ophouden. De „Rode Garde" eiste woens dag in aanplakbiljetten de ont binding van alle „democratische politieke partijen in China bin nen 72 uur met uitzondering van de communistische partij", al dus het Japanse persbureau „Kyodo". Met inbegrip van de communistische partij zijn er in China negen partijen. Het Zuidslavische persbureau „Tanjoeg" voorspelde gisteren dat de Chinese leiders wellicht vóór 1 oktober, de nationale dag in China, nieuwe maatregelen zullen nemen die een weerspie geling zijn van de veranderin gen in de hiërarchie. De corres pondent van Tanjoeg in Peking merkt hierbij op dat de Chinese pers de namen niet heeft ge noemd van personen op wie de Roemeense ambassadeur dins dag op een receptie een toast heeft uitgebracht. Volgens „Tanjoeg" heeft de Pekingse pers voorts geen na men genoemd van de Chinese leiders die de Bulgaarse rege ring een gelukwens hebben ge bonden ter gelegenheid van de Roemeense nationale feestdag. De ambassadeur zou een fout hebben gemaakt. Hij noemde de Chinese leiders in de volgende volgorde: partijleider Mao Tse- Toeng, president Lioe Sjao-Sji, voorzitter van het volkscongres Sjoe-Te en premier Tsjoe en- Lai. „Tanjoeg" verwacht als eer ste stap een vergadering van het Chinese volkscongres of van de permanente commissie daarvan. De Sowjet-Unie heeft aange kondigd dat zij vanaf 26 augus tus tot 25 oktober proeven zal nemen met aandrijfraketten, die terecht moeten komen in een gebied ten noord-westen van Hawaii in de Stille Oceaan. Het doelgebied is een cirkel met een straal van 40 mijl. Naar verluidt gaat het om ra ketten die gebruikt zullen wor den voor het lanceren van een reusachtig ruimteschip, dat wel zes kosmonauten kan bevatten. De Sowjet-regering vraagt de andere regeringen er voor te zorgen; dat er zich in de ge noemde periode tussen 12 uur 's middags en 12 uur 's nachts geen vliegtuigen of schepen* in het doelgebied bevinden. Hevige regenval heeft drie kwart van de ongeveer duizend inwoners van het plaatsje Dell City in de Amerikaanse staat Texas dakloos gemaakt. Het me rendeel van de gezinnen moest op het dak vluchten, waar hun met legerhelikopters hulp werd geboden. Een tweemotorig particulier vliegtuig isi dinsdagmiddag na bij Ronkonkoma op Long-Island neergestort, waardoor de piloot, de 32-jarige Robert Shaw die kapitein was bij de Amerikaan se luchtmacht, zijn vrouw en hun vier kinderen om het leven kwamen. Het zijn geen prettige dagen voor de Westduitse bondskanselier Ludwig Erhard, die de laatste tijd zelfs vanuit zijn eigen partij toe nemende kritiek te verduren heeft gekregen op zijn politieke en eco nomische beleid en in zijn vakan tieoord in Beieren met groeiende bezorgdheid zal vernemen hoe de ene na de andere generaal zijn ont slag indient uit protest tegen het beleid van zijn minister van defen sie, Kai-Uwe von Hassei. De kanselier keert heden in Bonn terug en zal naar verwachting di rect een gesprek hebben met Von Hassei, die hem de ontslagaanvra gen kan tonen van de opperbevel hebber van de Westduitse strijd krachten, de commandant van de luchtmacht en de bevelhebber van het derde militaire district in de bondsrepubliek. Maar de komende dagen komt ook Von Hassels eigen positie in hét geding, want Erhard zal zich ongetwijfeld afvragen of hij een minister die zo in het mid delpunt van de kritiek staat, wel in zijn kabinet kan handhaven. De in de oppositie zijnde so ciaal-democraten drongen dins dagavond opnieuw op het ont slag van de minister-aan.-Vrij dag zal het kabinet de ernstige gezagscrisis bij de Westduitse strijdkrachten bespreken. Luitenant-generaal Heinz Trett- ner, wiens ontslag-aanvrage dins dag bekend is gemaakt, volgde in januari 1964 generaal Förtsch op als inspecteur-generaal van de „Bundeswehr". Kort daarna be schuldigde Oost-Duitsland hem er van te hebben deelgenomen aan het bombardement op Guernica tij dens de Spaanse burgeroorlog en in de tweede wereldoorlog het bombardement op Rotterdam te hebben geëist. Ook had hij volgens de Oostduitsers in 1944 de leiding van represailleacties tegen Ita liaanse verzetsstrijders en burgers. Van Westduitse zijde zijn deze be schuldigingen als „oostelijke pro paganda" verworpen. In Nederland heeft men niet kunnen vaststellen, dat Trettner enige rol heeft ge speeld bij het bombardement op Rotterdam. Wel nam hij als di visiebevelhebber deel aan de lucht landingsoperaties op Kreta. Door het besluit van minister Von Hassei inzake vakverenigings activiteit in de kazernes, op 9 aug. bekendgemaakt, werd een contro verse van al twee jaar oud met de vakverenigingen bijgelegd. De minister kwam hiermede te gemoet aan de verlangens van de vakvereniging voor „openbare diensten, transport en verkeer" die gelijke rechten wenste als het „Deutsch Bundeswehrverband". Laatstgenoemde organisatie, waar bij ongeveer honderdduizend van de in totaal 115.000 militairen zijn aangesloten, had zich tot dan toe als de enige vertegenwoordiger van de belangen der soldaten be schouwd. Tegelijkertijd trok het ministerie de vroegere verordening in waar in het heette dat arbeid en doel van de vakverenigingen in strijd waren met het soldaten-beginsel van bevel en gehoorzaamheid. Het partijorgaan van de Beierse christelijk-sociale unie (C.S.U.), de zusterpartij van de C.D.U., schrijft dat in militaire kringen ook open lijk gesproken wordt over het even tuele aftreden van de inspecteurs van land- en zeemacht, resp. De Maiziere en Zenker. De door C.S.U.-voorzitter Franz Joseph Strauss, die zelf minister van defensie is geweest, uitge geven „Bayern Kurier" neemt het verder op voor de luchtmachtbevel hebber Panitzki, die 12 augustus zijn ontslag aanbood en maandag door Von Hassei werd geschorst. Het blad dringt er bij de minister van defensie op aan, nu toch ein delijk handelend op te treden in de crisis. Volgende week woensdag zal Von Hassei uitvoerig verslag uit brengen aan de militaire werkgroep van de bondsdagfracties van C.D.U. /C.S.U., die dan in speciale zitting bijeenkomt. Een dag later zal de defensiecommissie uit de bondsdag zich over de kwestie beraden. De Westduitse regering ziet in het opzienbarende terugtreden van drie vooraanstaande generaals geen tekenen van een crisis in de „Bun deswehr". Dit heeft een regerings woordvoerder woensdag op een persconferentie gezegd. Het Was de eerste stellingneming van de regering nadat generaal Panitzki was geschorst en de generaals Trettner en Pape hun ontslag had den ingediend. Oud-minister van defensie Frans- Josef Strauss zei in een bulletin van de Beierse C.S.U., dat het ont slag van de generaals geen ver trouwenscrisis heeft geschapen maar de uitbarsting is van een cri sis die reeds lang bestond. Denemarken zal lid van de Europese Economische Gemeen schap worden als Engeland dat ook doet, zo heeft de Deense mi nister van landbouw, Christian Thomsen, woensdag gezegd bij zijn aankomst in Dublin voor een officieel bezoek van vier dagen aan Ierland. Tegenover de pers verklaarde hij dat dit de „offciële opvatting" is en dat hij de Deen se toenadering tot de E.E.G. zal bespreken met Ierse ministers. Minister Veldkamp (sociale zaken en volksgezondheid) zal niet ingaan op het verzoek van het tweede kamerlid Maenen (K.V.P.) indertijd tijdens een openbare commissievergadering gedaan om bij de bepaling van de premie van de zieken fondsverzekering voor bejaarden een aftrek wegens buitengewo ne lasten toe te staan. De be windsman heeft hieromtrent het oordeel gevraagd van de zieken fondsraad. Deze raad conclu deerde dat hoewel uit sociaal oogpunt een dergelijke aftrek wellicht te verdedigen is, de glo bale uniformiteit bij de inko- menstoepaling in de onderschei dene takken van de ziekenfonds verzekering zou worden door kruist. Aftrek van individuele buitengewone lasten werd moei lijk uitvoerbaar geacht, omdat de inkomensbepaling in de be jaardenverzekering niet uitgaat van reeds genoten inkomsten, maar van in het eerstkomende jaar te verwachten inkomsten. Ook rijzen administratieve be zwaren ten aanzien van de con trole van het inkomen, omdat de gebruikelijke wijze van con trole bij steeds wisselende bui tengewone lasten moeilijker te realiseren is. Een sterke stijging van de bijdrage van het rijk en KOEL MET ENKELE BUIEN Een langgerekt hogedrukge- bied strekt zich van de Noordzee via de Britse eilanden naar het zuiden uit. Het verandert weniig van plaats. Een kleine, tot op gro te hoogte met koude lucht gevul de depressie, is over Denemarken en West-Duitsland naar het zui den getrokken. Beide systemen hielden voor ons land de aanvoer in stand van koele en onstabiele lucht, waarin kleinere buiensto ringen meetrokken, afgewisseld door opklaringen. De koude lucht is over een groot deel van Europa uitge vloeid. Alleen in het Middelland- DONDERDAG 25 AUGUSTUS v.m. n.m. Breskens 8.57 9.3S Temeuzen 9.33 10.14 Hansweert 10.07 10.48 Walsoorden 10.16 10.57 se Zeegebied komen nog middag- temperaturen van boven de 20 graden voor, maar ten noorden van de Alpen blijft het kwik on der de 20 graden steken. De nabijheid van eerder ge noemde depressie veroorzaakt ook vandaag bij ons nu en dan buien, met een matige, aan de kust af en toe vrij krachtige wind, die geleidelijk ruimt naar noor delijke richtingen. medegedeeld door het K. N. M. I. te De Bilt, geldig tot hedenavond Koel weer Wisselend bewolkt met nu en dan een bui, maar vooral later ook zon nige perioden. Merendeels matige wind, ruimend naar richtingen *us- sen noord en oost. Koel weer met maximum temperaturen van 15 tot 17 graden. VRIJDAG 26 AUGUSTUS zon maan v.m. n.m. op onder op onder Breskens 10.14 10.56 aug. Temeuzen 10.50 11.32 25 5.39 19.44 17.20 Hansweert 11.24 12.06 26 5.41 19.42 18.12 0.09 Walsoorden 11.33 12.15 27 5.43 19.39 18.51 1.07 de algemene kas in de kosten van de bejaardenverzekering wordt bij het toestaan van een aftrekregeling wegens buitenge wone lasten onvermijdelijk. De ziekenfondsraad suggereert dat maatregelen tot financiële hulp aan bejaarden met buitengewo ne lasten getroffen dienen te worden in het kader van de al gemene bijstandswet. Minister Veldkamp schrijft in een brief aan de tweede kamer dat hij zich met dit advies van de zie kenfondsraad zeer wel kan ver enigen. Veertig Pakistanen hebben maandag de dood gevonden, doordat de autobus waarmee zij terugkeerden van een bedevaart naar het mohammedaanse hei ligdom van Pir Sakri Saheb in het noorden van Afghanistan, in een ravijn reed. De bestuurder zou kans hebben gezien het voer tuig bijtijds te verlaten. Een gemaskerde omstreeks 35 jaar oude man is dinsdagmor gen het kleine boerderijtje van de 70-jarige Arend Jan Bever- dam en zijn 68-jarige broer Freek aan de Kloosterweg te Almelo binnengedrongen. De 70- jarige Beverdam was op dat mo ment alleen thuis en lag nog te bed. De man sloeg de bejaarde boer met een houten knuppel en eiste geld. Toen de boer riep: „Ik heb geen geld, ik heb alles op de bank", eiste de aanvaller al slaande „de kleine portemon- naie". De heer Beverdam wor stelde zich uit bed waarop een handgemeen ontstond. De aan valler nam daarop de vlucht. De bejaarde boer werd niet ernstig gewond. In de maanden na de misluk te pro-communistische staats greep van oktober in Indonesië zijn 150.000 tot 400.000 mensen om het leven gebracht, zo meldt de New York Times. De voor naamste correspondent van dit blad in Zuidoost-Azië, Seymour Topping, schrijft dit in de best- ingelichte kringen te hebbea vernomen. Hij acht het evenwel mogelijk dat het dodental het half miljoen te boven zal gaan, ook al doordat er nog steeds slachtoffers vallen.

de Vrije Zeeuw | 1966 | | pagina 1