PROVINCIAAL NIEUWS Kantongerecht Terneuzen Het nieuwe Premiespaarplan: Grijp de kans Lezers, die schrijven De 100.000ste bezoeker in hei Scheldebad Terneuzen Hoek Sluis ZITTING VAN 16 AUGUSTUS 1966 Axel Breskens Cadzand Groede Doe mee aan het Premiespaarplan. Spaar in spaar- bewijzen. Verdien een premie van 20%. Dat be tekent f 50,- per jaar extra (Echtparen f 100,-). Bovendien rente - op - rente, inlichtingen bij de spaarbank en alle bankzaken Woensdag 17 augustus 1966 DE VRITE ZEEUW Pagina 3 Nieuwe burgemeester bezocht Terneuzen Maandagmorgen arriveerde de nieuwe burgemeester, de heer J. C. Aschoff, met zijn echtgenote in Terneuzen teneinde een oriënte rend gesprek te hebben met de beide wethouders en de gemeente secretaris. Ook werd een bezoek gebracht aan verschillende delen van de gemeente, waarbij mevr Aschoff vooral belangstelling had voor de ambtswoning, haar toe komstige domein. Afwijkend van de traditie „een onderhoud te hebben met de nieuw benoemde" hadden wij een gesprek met mevr. Aschoff, die toch ook bij deze benoeming en al wat daarmee samenhangt, is be trokken. Zij vond Terneuzen een leuke stad. En „eerlijk gezegd", zo zei mevr. Aschoff, „is het me heel erg meegevallen." Ik heb, aldus mevr. Aschoff, niet alles kunnen zien. Maar de de Noordstraat, waar het die dag juist heel zonnig en heel druk was (15 aug.), vond zij buitengewoon gezellig. De ambtswoning, voor haar uiteraard zeer belangrijk, was even eens in de smaak gevallen. Vooral de heerlijke tuin en de ligging iets buiten de stad en de rustige omge ving, was voor haar van belang. Kortom, onze a.s. eerste burgeres keerde tevreden over het bezoek aan Terneuzen en met vele goede indrukken van haar nieuwe woon plaats naar Rozenburg terug. Daar zal het echtpaar oo 31 augustus afscheid nemen. Op 2 seotember wordt burgemeester Aschoff te Terneuzen geïnstalleerd. Beknont verslag gemeenteliik politiekorps le halfjaar 1966 Totaal aantal opgemaakte pro cessen-verbaal 1409 (in 1965: 1496), transakties inbegrepen, waarvan: wegenverkeerswet- geving 1114 (1186), overige wet ten 21 (29), openbare dronken schap 16 (17), gemeentelijke ver ordeningen 25 (40), diversen (overtredingen) 151 (131), mis drijven 78 (92), verdrinking, zelf moord, gewelddadige dood e.d, 4 (1)\ Misdrijven In totaal werden in genoemde periode 78 processen-verbaal wegens misdrijf opgemaakt tegen 92 over dezelfde periode in 1965. Tegen personen beneden de leeftijd van 18 jaar (strafrechte lijk minderjarigen) werden acht processen-verbaal wegens mis drijf opgemaakt, terwijl het aan tal verdachten ook acht bedroeg (vorige periode resp. 12 en 12). Tegen dronken bestuurders werden 8 processen-verbaal op gemaakt; in het eerste halfjaar van 1965 bedroeg dit aantal 12. Drie bestuurders, die meerdere malen onder invloed van alcohol een auto bestuurden, werden ver plicht zich aan een medisch onder zoek te onderwerpen. Eén be stuurder raakte een gedeelte van zijn rijbewijs kwijt (categorie CE en DE). Van twee rijbewijsbezit ters is de uitslag nog niet bekend. Drie bestuurders, die driemaal binnen een bepaalde termijn een aanrijding veroorzaakten, moes ten opnieuw rij-examen afleggen. Twee slaagden voor dit examen; van één is de uitslag nog niet be kend. Verkeer Het aantal aanrijdingen over het le halfjaar was, in vergelij king met dezelfde perioden ge durende voorgaande jaren, als volgt: aantal aanrijdingen: 1962: 116, 1963: 128, 1964: 166, 1965: 177, 1966: 192; waardoor gedood: 1962: 1, 1963: 2, 1964: 1, 1965: 1, 1966: 1; waardoor gewond: 1962: 28, 1963: 29, 1964: 44, 1965: 62 en 1966: 48. De toeneming van het aantal ongevallen blijkt in overeenstem ming te zijn met de landelijke stijging 8%). Verheugend is het geringere aantal gewonden. ger kwam, kon hij onvoldoende uitwijken en kreeg mej. S. uit Axel een duw van de aanhang wagen, waardoor zij kwam te vallen. Dokter Kok verleende de eerste hulp en liet haar met letsel aan haar linkerarm naar het zieken huis te Sluiskil vervoeren. Internationale hengelwedstrijd Zaterdag heeft de Axelse hen gelsportvereniging „Geduld over wint alles" een internationale wedstrijd gehouden, waarvoor ruim 160 hengelaars de kleine kreek omzoomden. Bij mooi zomerweer en goede vangst verliep deze wedstrijd uitstekend. De mannelijke deel nemers moesten in- mevrouw L. de Meester uit Wachtebeke (B.) hun meerdere erkennen. Zij was het die met 145 punten de wed strijd wist te winnen. Na afloop vond de prijsuitrei king plaats in het clublokaal. De baten van deze wedstrijd komen ten goede voor de kosten van het biljart in het bejaarden centrum „Het Trefpunt". Wethouder C. van Bendegem reikte met een toepasselijk woord de prijzen uit van deze sportieve kamp. De uitslag was: 1. Mevr. L. de Meester, Wach tebeke (B.)2. C. M. Roose, Axel; 3. X. Cappaert, Deurne (B.)4. R. Verschuren, Zingem B.); 5. G. Baeten, St. Niklaas (B.); 6. O. v. d. Heijden, St. Ni klaas (B.7. L. Huisman, Wille broek (B.); 8. J. Broodhaert, Humbeke (B.)9. G. Nevejan, Wachtebeke (B.10. K. van Steekelen, Humbeke (B.); 11. L. de Schauwer, Humbeke (B.12. M. Mondelaars, Zelzate (B.); 13. M. Hendrikse, Gent (B.); 14. A. Zwartelé Wachtebeke (B.); 15. F. Briquet, Axel; 16. L. de Vlees houwer, Wachtebeke (B.); 17. mevr. C. Stoops, Deurne (B.)18. P. Augustus, Humbeke (B.)19. A. de Bind, Gent (B.); 20. B. Tavenier, Humbeke (B.); 21. J. Patenoster, Axel; 22. R. Puthe- mans, Humbeke (B.)23. G. Tay- mans, Moerbeke (B.); 24. L. Mesure, Axel; 25. J. Dhollender, Humbeke (B. De ereprijzen gingen naar de volgende deelnemers: le prijs mevr. L. de Meester, Wachtebeke (B.). le Nederlander: C. M. Roose, Axel. le dame: mevr. L. de Meester, vnd. le jeugdvisser: G. Taymans, Moerbeke (B.). le vereniging„Vrienden schaar" uit Wachtebeke (B.); 2e vereniging: „Geduld overwint alles" te Axel; 3e vereniging: „Neonvissers" van Deurne. Grootste aantal vissen: M. Mondelaers, Zelzate (B.). Grootste vis: mevr. L. de Mees ter, vnd. een hersenschudding opliep en naar het ziekenhuis in Oostburg moest worden overgebracht. De andere bromfietster, mej. W. van N. uit Sluis, werd aan haar been ernstig gewond. Eerste hulp werd verleend door dokter Beek uit Zuidzande. Beide brommers werden bescha digd. Bejaarde wielrijdster aangereden Op de Braakmanweg ongeveer twee km ten westen van Hoek had gisteravond een ernstig ongeval plaats. Een tegen de rode avond hemel fel flikkerend geel en blauw licht duidde de plaats aan waar het ongeval gebeurde. Toen we er aankwamen had de rijkspolitie het onderzoek juist af gesloten. We vernamen dat de 73- jarige mevr. W., wonende in „Avondrust" te Hoek, van familie bezoek huiswaarts kerend, geen voorrang had verleend aan een uit de richting Cadzand komende Bel gische personenauto, bestuurd door de heer J. H. B. te Edeghem, toen zij uit de Hasjesweg de grote weg wilde oversteken. Een botsing vond plaats met het gevolg dat het slachtoffer op advies van dokter Jongsma, die de eerste hulp verleende, per ambulance in zorgwekkende toestand naar het Julianaziekenhuis werd vervoerd. Schoolzwemmen Zaterdagmiddag a.s. worden in de Damse Vaart de jaarlijkse schoolzwemwedstrijden gehouden, dit ter afsluiting van de zomer vakantie 1966. Het schoolkam- pioenschap zal deze keer niet wor den vastgesteld aan de hand van de resultaten van een estafette ploeg, maar door toepassing van een puntensysteem over de diverse nummers. Dit zijn zowel voor jon gens als voor meisjes de schoolslag en de vrije slag en wel op de 25, 50 en 100 meter. DODEN DOOR WATER VERONTREINIGING In het ziekenhuis van de Zuid- Italiaanse stad Reggio di Calabria zijn maandag acht mensen, voor het merendeel kinderen, over leden aan vergiftiging, vermoe delijk door het drinken van ver ontreinigd water. Er liggen nog 25 mensen met dezelfde vergifti gingsverschijnselen. Maandagmiddag heerste bij de kassa van het Scheldebad grote spanning. Het zag er naar uit dat die middag de 100.000ste be zoek (st) er in dit seizoen kon wor den verwacht. Vóór het uitgaan der scholen was men dat aantal al heel dicht genaderd. Het laatste honderdtal werd door de heer Johannisse afge- turfd. Vele zuiderburen passeer den de kassa. Toen kwamen de scholen los. Om elf minuten over vier toonde de 10-jarige Willy de Block te Terneuzen, leerling van de Zuidlandschool, aan de dienst- Op de foto: Loco-burgemeester M. de Vos stelt een wat beduusde Willy de Block een gratis abon nement voor het seizoen 1967 ter hand. De grootste verrassing be stond voor Willy uit een waarde bon van 25, doende kassière zijn kaart. De badmeester wenste Willy geluk. Toevallig aanwezig konden we een plaatje schieten, toen Willy het hek passeerde. Naar we vernemen heeft dit gelukje de jeugdige zwemmer nog een verrassing opgeleverd. SCHILDERIJ VERDWENEN Een romantisch gezicht op Rome van de hand van Franz Roesier uit het midden van de negentiende eeuw, 'waarvan de waarde op ongeveer veertigdui zend gulden wordt geschat, is uit een tentoonstellingszaal in Keu len verdwenen. Vermoedelijk is het in de nacht van zaterdag op zondag van, de tentoonstelling „Gezicht op Rome", die daar en kele dagen geleden is geopend, gestolen. Volgens de politie is het stuk verzekerd. Goederenwagon ontspoord Tussen Maastricht en Eijsden is dinsdagmiddag omsreeks drie uur een goederenwagon met twee assen ontspoord. Slechts een personentrein liep daardoor een vertraging van zestien mi nuten op, want om half vier was weer een spoor vrij. DE TOESTAND VAN LAGES De 63-jarige Duitser Willy Lages, wiens levenslange gevan genisstraf in Breda is onderbro ken wegens zijn gezondheidstoe stand, is zo zwak dat in de af zienbare toekomst niet kan wor den gedacht aan ontslag uit het ziekenhuis, aldus heeft het Duit se persbureau D.P.A. dinsdag ge meld. Lages, die wegens oorlogsmis daden werd veroordeeld, ligt in een ziekenhuis in Braunlage in de Harz. Reeds tweemaal is hij aan zijn darmen geopereerd. Een vereiste derde ingreep hebben de artsen nog niet durven doen omdat de patiënt daarvoor te zwak is. Zoals békend werd Lages' levenslange gevangenisstraf op 9 juni voor drie maanden onder broken, zodat die termijn op 9 september afloopt. f A Geslaagd Voor het te Amsterdam gehou den examen leermeester-gezel machinezetten in het boekdruk kers- en rasterdiepdrukbedrijf slaagde zowel voor het praktisch als theoretisch gedeelte de heer J. van Straten, alhier. Auto te water Dinsdagmorgen omstreeks 5.25 uur is in het kanaal Sassing- Sluiskil een personenauto met twee inzittenden in het water ge reden. De bestuurder D. H. en de mede-inzittende H. van H„ bei den uit Sluiskil, konden uit de auto klimmen en kwamen er met een nat pak af. Volgens verklaringen werden zij verblind door een tegemoet komende Belgische personen auto, die in de richting Axel reed. Zij zijn via de linkerweghelft over het rijwielpad het kanaal in gereden. De auto die door een kraanwagen op de wal werd ge haald, was zwaar beschadigd. Wielrijdster door aanhangwagen geraakt Dinsdagmiddag haalde H. J. S. uit Vogelwaarde met een vracht auto met aanhangwagen op de Hulsterse weg ter hoogte van het Eoolse kruis een tweetal wiel- ElkMeffcllMDaar er een teeenlig- Aanrijding Op de rijksweg Schoondijke Breskens deed zich een aanrij ding voor met een personenauto, bestuurd door F. van C. uit 's- Heerenhoek, die uit de richting Schoondijke kwam. Op het kruispunt Buitenlust kwam een andere personenauto van Breskens-dorp. bestuurd door F. J. K. uit Etterbeek, waar bij deze geen voorrang verleende. Van C. moest krachtig rem men. waarbij hij tegen een licht mast belandde. Er was materië le schade. Aanvoer vismijn Aanvoer vismijn te Breskens in de week van 7 t/m 13 augustus: 8886 kg exportgarnalen, 596 kg pellerijgarnalen, 100 kg rog, 131 kg bot, 1237 kg schar, 3029 kg schol, 6706 kg tong, 163 kg tarbot, 54 kg makreel, 6 kg kommeraal, 42 kg gul, 193 kg haai, 319 kg poon, 4 kg griet, 18 kg viool en 358 kg onverkochte vis. Belgisch meisje verdronken Maandag is in de zee voor Cad zand het 19-jarige Belgische meisje H. M. A. de C. uit Kaprijke verdronken. Het meisje was op een afstand van ongeveer 25 m met haar verloofde in zee, waar door het afgaande getij en de noordwesten wind een sterke stroming stond. De badmeester zag dat het meisje in moeilijk heden verkeerde en spoedde te hulp. Drie kwartier lang heeft men mond-op-mondbeademing en hartmassage toegepast, het geen echter niet meer mocht baten. Kano omgeslagen Een kano. met een drietal Duitsers aan boord, is maandag middag omstreeks half vier om geslagen. juist op het ogenblik dat er een woelige zee gepaard met een onderstroom stond. Twee van hen wisten zich met veel moeite te redden. Voor de derde moest de hulp van de strandbri- gade worden ingeroepen. Bromfietsters botsten Op de provinciale weg Groede Sluis kwamen enkele brom fietsters met elkaar in botsing. Een groepje van vier brom fietsters kwam een andere brom fietster tegemoet. Bij hel passe ren raakten twee bromfietsters elkaar en kwamen te vallen, waarbij mej. A. M. uit Tilburg Op 31 mei reed de automobi list D. J. H. te Terneuzen uit de Brouwerijstraat tussen de ge parkeerde auto's de markt af in de richting van de Burg. Geill- straat, juist op het moment dat een bromfietser uit deze straat naderde. Beide voertuigen kwa men met elkaar in botsing ten gevolge waarvan de bromfietser, de heer v. d. B. te Terneuzen, met een beenkwetsuur naar het Julianaziekenhuis moest worden vervoerd. Gedaagde H., die werd bijge staan door mr. C. C. Wabeke, zei dat hij stilstond op de rij baan toen de brommer kwam aanrijden en dat hij deze niet kon ontwijken. De officier mr. Th. Lebret was van mening dat H. niet cor rect had gereden. Hij noemde het gevaarlijk opeens van tus sen de geparkeerde auto's op de rijbaan op te duiken. Hij meen de dat H. beter een straat had kunnen omrijden. De eis bedroeg 75 of 15 dagen. Deze zaak nam een onver wachte wending toen mr. Wa beke het requisitoir van de offi cier aanviel, waar deze had ge steld, dat er op de markt vol gens het verbaal rijbanen zijn. Mr. Wabeke was van mening dat dit niet zo was en dat iedere wielrijder die uit de Burg. Geill- straat komt, uiterst rechts van de markt behoort te rijden. Mr. Wabeke zeide voorts dat de auto op het moment van de aanrijding stilstond. Hij vroeg vrijspraak subs, ontslag van rechtsvervolging. Mr. Lebret wilde de situatie op de markt onmiddellijk in ogenschouw nemen en vroeg de kantonrechter de zitting te schorsen. De waarnemend kantonrech ter mr. H. C. van Son wenste hieraan geen gevolg te geven. Hij bepaalde dat het onderzoek a.s. donderdag zal plaatsvinden. OPENBARE WEG Eveneens ingehouden werd de zaak tegen E. A. E. W. te West dorpe die op de openbare weg met een windbuks, waarvoor hij geen vergunning had, zou zijn aangetroffen. Gedaagde W. betitelde de hele zaak „als een klucht, opgevoerd door de rijkspolitie". De buks stond in een portiek van een woning en, zo zeide V., „dat is niet de openbare weg". „ZELFPRUTSER" De jeugdige F. A. M. te Phi lippine reed op 30 mei over de provinciale weg aldaar met een bromfiets zonder verlichting, oorverscheurend knallend en aan de linkerkant van het rij wielpad. Het was dan ook geen wonder, dat er een aanrijding met een andere bromfietser plaatsvond, de eveneens jeugdige Duitser M. B. die zijn schade voor het kantongerecht kwam verhalen. Verdachte eaf toe dat hii aan zijn bromfiets „aan het prutsen" was geweest. Het voertuig was niet verzekerd. De M. had zelf een kentekenplaatje gemaakt, gaatjes in de uitlaat geboord en het verbaal luidde, dat het ge heel was samengesteld uit ver schillende onderdelen. De begrijpelijke vraag van mr. Van Son luidde: „Hebt u dit al les bij een antiquair gekocht?" De officier vroeg zich bij deze zaak af, of er geen vrijheidsstraf moest worden toegepast, zo levensgevaarlijk vond hij het om zich met een „dergelijk stuk oud roest" in het verkeer te wagen. Hij wilde het voor deze keer nog bij een boete laten en eiste 100 of 20 dagen, plus toewijzing van de civiele vordering die nog eens ruim honderd gulden bedroeg. De kantonrechter noemde deze eis vrij gunstig en sloot zich er bij aan met de waarschuwing: „Doe dit in 't vervolg niet meer." HEER IN HET VERKEER De „galanterie" die de heer J. J. Z. te Vogelwaarde tegenover een lid van het zwakke geslacht op 23 mei wilde tonen, speelde hem die dag lelijk parten. Op de weg van St. Jansteen naar Hulst stond een vrouw en toen hij zijn blik in haar richting zond om haar een lift aan te bieden, ver loor hij zijn aandacht voor het verkeer en reed op een stil staande auto. Kantonrechter: „Stopt u voor elke vrouw om haar te vragen of zij meerijdt?" Gedaagde: „Toch niet, 't was slecht weer en zij ging kennelijk naar de markt in Hulst, 't Was geen jonge meid!" De vrouw scheen overigens wel aantrekkingskracht te be zitten. Z. verklaarde althans dat de door hem aangereden auto mobilist ook was gestopt om haar een lift aan te bieden. De officier was van mening, dat er tussen attent en oplettend zijn wel enig verschil bestond. De blikken die Z. op zijn adspi- rant-mederijdster wierp, werden net even te laat weer op het verkeer gericht. Hij eiste voor deze overtreding 50 of 10 dagen. De kantonrechter strafte de hoffelijkheid van Z. met een boete van 25 of 5 dagen. „Maar", zo ried hij de gedaag de aan, „op uw leeftijd is het beter te letten op de rode stop lichten vóór u dan op fonkelen de qgen langs de weg". BALDADIGHEID Twee jonge mannen, B. B. de K. en A. P. J., beiden te Ter neuzen, hadden zich op 14 mei te Sas van Gent aan baldadig heid schuldig gemaakt, waarvoor eerstgenoemde een boete van 40 en de andere 25 overeen komstig de eis moet betalen. Genoemde „heren" hadden hun onlust gebotvierd op een Belgi sche auto waarvan zij met een stokje het ventiel van een der banden naar beneden drukten en zo leeg lieten lopen. Van een bromfiets lieten ze vervolgens de tank leeglopen. Het idee was van De K.. Zijn vriend J. was de volgzame hulp. Laatstgenoemde kon zich trouwens niets van het gebeurde herinneren; hij had 10 flesjes bier gedronken De officier noemde de jongens een „fraai tweetal" en vond het misselijke streken die zij hadden uitgehaald. De kantonrechter waarschuw de de jongelui voor een volgen de keer. „U moet leren u te ge dragen", zei hij. RUNDERHORZEL In een weiland onder de ge meente Hoek trof de veterinaire inspectie op 8 juni vijf koeien aan, die op één na alle bulten op hun huid hadden die veroor zaakt waren door de runderhor zel. Het vee was eigendom van de heer C. D. te Hoek, die thans terechtstond omdat hij niet tij dig maatregelen ter bestrijding van de beruchte horzel zou heb ben getroffen. D. kwam goed beslagen ten ijs en stalde potjes zalf alsmede de rekeningen voor de heren van het gerecht uit, teneinde hen van zijn waakzaamheid te over tuigen. De officier vergeleek de be naming „spenenzalf" op een der potjes met de inhoud en zei niet overtuigd te zijn dat deze zalf ter bestrijding van de runder horzel diende. De officier kon zich niet voorstellen dat D. de bulten niet had kunnen voorko men. „Niet op tijd gesmeerd", was zijn conclusie. Overeenkomstig de eis veroor deelde mr. Van Son de gedaagde tot ƒ20 of 4 dagen. SPITSUUR S. D. uit Zaamslag liet op 29 april als bestuurder van een be- tondraaier bij het inslaan van de Van Steenbergenlaan te Ter neuzen de doorgang voor een bromfietser niet vrij. Een ben zinepomp belemmerde hem het uitzicht. Het gebeurde om onge veer twaalf uur 's middags en de officier vond, dat men op dit spitsuur nauwelijks op deze drukke hoofdverkeersader kan afslaan. De eis was 50, de uitspraak 30 of 6 dagen. „AKKOORD" De Belgische mevrouw G. M. C. S. uit Antwerpen begreep de kantonrechter blijkbaar ver keerd, toen hij vroeg of zij op de tegen haar ingebrachte eis van ƒ40 subs. 8 dagen hechtenis nog iets te zeggen had. „Akkoord", zei zij, „Dus u gaat er acht dagen voor zitten?" vroeg mr. Van Son haar. „Nog geen acht uur", zei de Belgische die conform de eis werd veroordeeld. Zij was op 6 mei te Hulst in de Steenstraat door het rode verkeerslicht ge reden. ».*f 1 Twee 9-jarige knapen stalen 4500,— Zaterdagavond werd te Tilburg uit een onbeheerd gelaten ijscokar een bedrag van 4500 ontvreemd. Van de daders was op dat mo ment geen spoor. Een dag later wekte het gedrag van twee negenjarige knapen in een Til- burgs café het wantrouwen op van de kelner, die kwam afreke nen, nadat de jongelui er voor 4 limonade en koek hadden ge consumeerd. Eén der jochies be taalde met een tientje en dicteer de: „Laat de rest maar zitten". Dit royale gebaar was voldoende voor een telefoontje naar de po litie, die de knapen nadien hoor de bekennen dat zij de 4500 had den gestolen. Een bedrag van 4200 was nog over. De rest was opgegaan adn snoep, limonade en vette fooien. Poging tot moord in Den Haag De 30-jarige H. P. van S. te Den Haag heeft maandag getracht zijn ex-echtgenote, de 35-jarige A. van der H., moeder van drie kinderen, in haar woning aan de Kazernestraat met een hamer te doden. De man vluchtte na de aanslag, maar meldde zich latei- overstuur bij de politie. De vrouw kon na in het ziekenhuis te zijn behandeld naar huis terugkeren. Van S. heeft verklaard dat hij zondagavond de woning was bin nengedrongen, toen zijn vroegere vrouw niet thuis was. Hij hield zich de hele nacht schuil op de zolder. Om zes uur ongeveer ging hij de slaapkamer van de vrouw binnen. Van S. sloeg de vrouw die in bed lag met een hamer. Zij kreeg verwondingen aan haar hoofd en aan de rechterarm. Om tien uur meldde Van S. zich bij de politie. Hij verklaarde tot zijn daad te zijn gekomen, omdat hij de vrouw ervan ver dacht omgang met een andere man te hebben. Volgens de po litie is dit laatste niet waar. Van S. is ingesloten en zal worden voorgeleid voor de officier van justitie. DE STARFIGHTERS De Westduitse minister van defensie Kai-Uwe von Hassel, momenteel in Canada op bezoek, heeft dinsdag in Ottawa nadruk kelijk berichten tegengesproken volgens welke de Westduitse Starfighters „gedenucleariseerd" zouden zijn. „Geen enkele Star- fighter heeft zijn atomaire rol verloren", zei de minister. Mijnheer de Redacteur. Tijdens de spaarzame zomer dagen wandel ik wel eens graag door de buitenwijken van Ter neuzen. Zo ook deze zondag. Ik kwam terecht in de Frederik van Eedenstraat en nu ligt daar bij de flats een prachtig gazon. Wat ik daar ontdekte, zou ik eigenlijk moeten schrijven in de stijl van Jan Cremer. Onbe schrijfelijk, over de hele lengte van het gazon langs het trottoir om de twee meter een hoop uit werpselen van een hond. De eigenaars van honden die daar komen, die moeten toch wel een groot gebrek aan opvoeding ge noten hebben. Ik weet zeker, als er één jongen op het gazon met een bal aan het spelen was, dat hij er binnen vijf minuten afge gooid zou worden. Als ik het zo bekijk dan lopen de honden- eigenaren (essen) er 's avonds el kaar te verdringen. Misschien kan er nog wel eens een hondentippelverbodwetje uit; gevonden worden. Het lijkt mij ook zeer onfris voor de arbei ders van de plantsoendienst die er geregeld het gras moeten maaien. Dat loopt daar altijd ge smeerd. Maar als je dan na af loop je machine schoon gaaf maken, dan zeg je maar bij jezelf: 't was weer allemaal. Met dank voor de plaatsing, WANDELAAR'

de Vrije Zeeuw | 1966 | | pagina 3