PROVINCIAAL NIEUWS De weegschaal Vorig jaar door brand 56 personen gedood BURGERLIJKE STAND Pagina 2 DE vTRITE ZEEUW Vrijdag 12 augustus 196Q Terneuzen Aardenburg Axe! Cadzand Goes Kapelle Sluis Vluchtelingen uit Oost-Duitsland AGENDA DE A A K MIHAJLOV llil*liSk«£ Het nieuwe politiebureau Naar men ons mededeelde is deze week bij het gemeentebe stuur de vergunning voor de bouw van het nieuwe politiebu reau binnengekomen. Het zal worden gebouwd aan de Rosegracht naar een ontwerp van het architectenbureau Gou wetor, Mulder en Tieleman te Rotterdam Bijgaande „luchtfoto" geeft 'n beeld van de toekomstige situa tie ter plaatse. Links is nog een stuk van de Oostkolk te zien. Op de voorgrond het water tussen Rosegracht en Heerengracht met een spiegelbeeld van het te bouwen politiebureau. De jeugdvakantieweek 1966 Gisteren, de voorlaatste dag van de jeugdvakantieweek 1966, stonden filmvoorstellingen en rondvaarten op het programma. Voor de films in „De Schakel" bestond uiteraard veel belang stelling, maar de rondvaarten met Muller's rondvaartboot vormden op deze mooie zomerse dag de grote attraktie. Telkens lag de boot nauwelijks gemeerd, of de volgende rondvaartploeg stond alweer gereed om in te stappen en te genieten van een leuke en leerzame trip langs de kanaalwerken. De foto toont de aankomst van de voorlaatste groep, donderdagmiddag rond twee uur. De jongens en meisjes op de wal waren de laatsten die dit ge slaagde en alom gewaardeerde evenement meemaakten. Vandaag wordt de vakantie week op het hoofdveld van het Zuidersportpark afgesloten met ringsteekwedstrijden op de fiets. Na afloop zal de loco-burge meester, de heer M. de Vos. de prijzen uitreiken. Paaltjes moesten het ontgelden Donderdagmiddag kon de be stuurder van een vrachtauto met aanhangwagen, A. G. te 's Heer- Arendskerke, komende van de Schoolweg in de richting Axelse brug niet voldoende naar links uitwijken wegens het tegemoet komend verkeer. Hierdoor kwam bij het oprij den van de brug het achterge deelte van de aanhangwagen in aanraking met de paaltjes daar ter plaatse aan de rand van het trottoir. Twee der paaltjes werden to taal vernield, terwijl een viertal werd losgereden. Beroepen De hervormde gemeenten te Aardenburg en St. Kruis hebben een beroep uitgebracht op ds. P. G. Schoonenboom te Ammerstol (toez.). Tractor in brand Donderdagmorgen omstreeks 10 uur reed de heer P. de P. met zijn landbouwtrekker met aan hangwagen over het emplacement van de Nederlandse Spoorwegen. Door kortsluiting raakte de trekker in brand. De brandweer, door omwonen den gewaarschuwd, was spoedig ter plaatse en hierdoor kon de brand spoedig worden geblust. De schade was vrij aanzienlijk. Vergadering gemeenteraad De gemeenteraad van Cadzand verleende een subsidie van 25 aan de bond tegen het vloeken, dit ter gelegenheid van het 50- jarig bestaan van die organisa tie. Afwijzend werd beschikt op het verzoek om subsidie van de katholieke militaire tehuizen voor het jaar 1967. Ten behoeve van het ratio- bouwproject in West Zeeuws- Vlaanderen werd besloten over te gaan tot de bouw van een 20-tal van deze woningen onder uitdrukkelijk voorbehoud, dat financiële medewerking zal worden verkregen uit 's rijks kas. Deze woningen zullen on derhands worden aanbesteed bij Leenhouts' aannemersbedrijf te Sluis voor 357.400. Een brsluit werd genomen om een jaarlijkse bijdrage aan te vragen in het exploitatietekort van deze woningen, alsmede een zo hoog mogelijk grond- en bouwvoorschot. De geloofsbrieven van de nieuwbenoemde raadsleden wer den gecontroleerd en in orde bevonden. Aan het einde van de verga dering nam de voorzitter af scheid van de raadsleden I. de Hullu en B. J. Steenhard, die in de nieuwe raad in september niet zullen terugkeren. Weer .James Grieve" te koop Het appelras „James Grieve" neemt op het moderne fruitbe- drijf een belangrijke plaats in en het is onbetwist het belangrijkste zomerrras van de Nederlandse fruitteler. De aanvoer van deze appel met een prima smaak be gint op gang te komen. Reeds meer dan een week worden ze aangevoerd op de fruitveilingen in Limburg en in de Betuwe, maar het gaat hier nog niet om grote hoeveelheden. Deze week mogen de grote maten worden aangevoerd op de Zeeuwse vei lingen en in de loop van de komende week zullen de aanvoe ren van deze appel belangrijlk toenemen. Smaak en kwaliteit van de „James Grieve" is voortreffelijk maar het grote nadeel van deze appel is de tere schil, waardoor het erg moeilijk is hem in goede conditie bij de consument te brengen. Het vorig jaar zijn er vepakkingsproeven genomen die goede resultaten hebben opgele verd. Op initiatief van het cen traal bureau van de tuinbouw veilingen worden dit jaar deze verpakkingsproeven op grote sohaal herhaald. De „James Grieve" wordt daarbij verpakt in pakbladen die op hun beurt in telescoopdozen gaan. Het cen traal bureau heeft dozen hier voor beschikbaar gesteld, waarin 7 van de oogst kan worden aangevoerd. Deze dozen worden in de eer ste plaats gezien als exportver pakking maar ook de binnen landse handel blijkt er belang stelling voor te hebben. De „James Grieve" hangt dit jaar wat minder dicht aan de bomen dan op andere jaren. Hierdoor kunnen de vruchten flink uit groeien en zullen er veel grote maten te koop zijn. Op de veilingen in de Betuwe werd de klasse I James Grieve verkocht tegen prijzen van 55 tot 70 cent per kg. voor de grote maten en rond 50 cent per kg. voor de keine maat die op het ogenblik wordt aangevoerd. Rijpe partijen waren 10 cent per kg. duurder. Weinig fruit in Krabbendijke Tengevolge van de enorme ha- gelschade die eind mei ontstond in het fruitgebied Krabbendijke op Zuid-Beveland, zijn de aan voeren van appels en peren bij de fruitveiling Krabbendijke en omstreken op het ogenblik zó klein, dat het bestuur van deze veiling heeft besloten voorlopig geen zelfstandige fruitveilingen te houden. Het goede fruit dat er nog komt van de bedrijven der leden van deze fruitveiling, zal voorlopig in Goes en Kapelle-Bie- zelinge worden geveild. Wanneer in het najaar het aanbod wat gro ter mocht worden, zal men bekij ken of het zin heeft een of twee dagen per week zelfstandig fruit te veilen. In de eerste zeven maanden van 1966 was de omzet van de fruitveiling in Krabbendijke nog iets hoger dan in dezelfde perio de van het vorig jaar, namelijk 1,9 miljoen gulden tegen het vo rig jaar 1.8 miljoen gulden. Op het ogenblik worden de gevolgen van de hagelschade echter steeds duidelijker merkbaar. In de maand juli werd geveild voor een bedrag van 128.000. Het vorig jaar was dat voor ƒ408.000. De schade aan het fruit in dit gebied wordt geschat op 3 tot 4 miljoen gulden. Volop pruimentijcl in Zeeland Het Is op het ogenblik volop nruimentijd op Zuid-Beveland. Het belangrijkste teeltcentrum van dit produkt ligt rond Kanelle-Biezelinge en op de fruit veiling in deze plaats komen sinds eind vorige week elke dag 40 tot 50 ton pruimen, overwe gend van goede kwaliteit De aanvoer van pruimen in Zeeland zal deze week zijn hoog tepunt bereiken. Nog wel enkele weken zal dit fruitprodukt te koop zijn. rhaar in veel kleinere hoeveelheden dan op het ogen blik. De oogst van de meeste rassen valt dit jaar tegen. Enkel het ras Czar. een blauwe pruim van zeer goede kwalieit, geeft een redelijke oogst. Kapelle-Bieze- linge is een van de grootste prui- menveilingen van ons land. On der normale omstandigheden kunnen hier per seizoen een mil joen kg. pruimen worden aange voerd. Dit jaar zal het wel met de helft van deze hoeveelheid be keken zijn. Tijdelijk is de prijs van de pruimen wat gedaald, maar op het ogenblik is er al weer sprake van een prijsherstel. Goede kwaliteiten Czarpruimen werden midden deze week ver kocht voor 70 tot 80 cent per kg. Reine Claude d'Ouillin, een grote gele pruim, deed tussen 75 en 90 cent per kg. en de blauwe Belle de Louvain noteert een zelfde prijs. Monsieur Native, 'n ras dat dit jaar een zeer kleine oogst geeft, doet op de veilingen tot ƒ1,40 per kg. en Reine Vic toria. het belangrijkste late ras, waarvan de aanvoer gaat begin nen, doet ook boven een gulden per kg. De oogst van Reine Vic toria wordt in Zeeland echter bij zonder klein. Benoeming De heer A. van Poucke is be noemd tot onderwijzer aan de r.k. jongensschool te Sluis in de vacature, ontstaan door het ver trek van de heer J. van Poppel. Man verdacht van ontupht aangehouden De politie uit Delft heeft de aldaar wonende 22-jarige G. J. J. P. op zijn vakantieadres in Sluis gearresteerd verdacht van ontucht, gepleegd met buurkin deren in de leeftijd van 2% tot 4 jaar. P. was in mei wegens een der gelijk feit aangehouden, maar had toen hardnekkig alle schuld ontkend. Thans heeft hij tege lijk met de nieuwe feiten ook de in mei gepleegde ontucht toe gegeven. Hij is op het bureau van politie ingesloten. Ondanks de muur, mijnen, prikkeldraad en schietgrage Oostduitse grenswachten zijn 24.500 mensen in de afgelopen vijf jaar van Oost- naar West- Duitsland gevlucht, zo is donder dag van de zijdè van de West- duitse justitie meegedeeld. In die vijf jaar hebben minstens 139 mensen hun poging om naar het westen uit te wijken met de dood moeten bekopen. Van deze 139, die door de Oostduitse grenspoli tie werden doodgeschoten of bij mijnontplóffingen omkwamen, stierven er 71 bij de muur in Ber lijn en 68 elders langs de grens. 1.850 Oostduitse politiemannen en militairen, voor een deel in uniform en met de wapens bij zich, vluchtten in die periode naar West-Dyitsland. Sinds 1949 zijn naar schatting 3,7 miljoen mensen van Oost-Duitsland naar het westen gekomen. Zaterdag zal het vijf jaar gele den zijn, dat men begon met de bouw van de muur in Berlijn. Bij frontale botsing gedood In Sint Maartensbrug, gemeen te Zijpe, zijn gisteren twee perso nenauto's frontaal tegen elkaar gebotst. De enige inzittende van een der auto's, de 26-jarige heer J. Nierop uit Sint Maartensbrug, overleed enkele ogenblikken na het ongeval. De vier inzittenden van de an dere wagen werden licht gewond. Een van hen werd met een ge broken been naar het centraal ziekenhuis in Alkmaar vervoerd. Kantonnier verongelukt Gisteren is in het ziekenhuis te Tiel de 41-jarige kantonnier van de rijkswaterstaat, de heer A. E. Gerritsen uit Kerkavezaat overleden aan de verwondingen die hij opliep bij een bedrijfson geval. Het slachtoffer was op de rijksstraatweg Geldermalsen Weesp buiten de bebouwde kom bezig met het aanbrengen van een nieuwe slijtlaag op het rij- wielnad. Hii struikelde en kwam onder een grintverspreidingsma- chine terecht. Zwaar gewond werd hij naar het ziekenhuis in Tiel vervoerd. Voor zover thans bekend ver loren in 1965 bij brand 56 (in '64 51) personen het leven. Hieronder was één brandweerman. Hierbij zijn gerekend de zestien personen, die omkwamen bij de brand op het tankschip „Rona Star", en de vier bij een ontploffing in een benzinedepot in 's-Hertogen- bosch. Ook zijn meegeteld vijf personen die bij een verkeers ongeval door brand het leven lieten. Voorts meldt het jaarverslag over 1965 van de inspektie voor het brandweerwezen dat in 1965 597 (in '64 630) personen, onder wie 179 brandweerlieden, gewond werden, Bij brandbestrijdings- werkzaamheden werden 25 brand weerlieden door rook bedwelmd. In afwijking van het beeld van 't vorig jaar, toen „haard, kachel, fornuis enz." nummer één stond, staat thans „spelen met vuur" boven aan de lijst van oorzaken van de belangrijkste branden. Daarna komt hooibroei, gevolgd door „haard, kachel, fornuis" enz. Het percentage „oorzaak onbe kend" was 21,3 procent. Volgens nog niet geheel vol ledige gegevens bedroeg de di- rekte brandschade, veroorzaakt door 14.286 gerapporteerde bran den (in '64 16.195) in 1965 bijna 144 miljoen gulden, d.w.z. in ab solutie zin 6 miljoen gulden min der dan in 1964. PREVENTIEVE MAATREGELEN Rekening houdend met de ge stegen prijsindex der inves teringsgoederen en inclusief de door de branden veroorzaakte geschatte bedrijfsschade werd in 1965 omstreeks 0,86 procent van het bruto nationaal produkt door brand vernietigd (in '64 1 pet). Volgens de insoektie van het brandweerwezen is bij vele bran den met name in de sektor handel en industrie duidelijk gebleken dat de belangstelling voor noodzakelijke preventieve maatregelen zeer gering is. Ook stellen nog niet alle ge meenten voldoende strenge en uniforme eisen ten aanzien van de brandpreventie. Volgens het verslag'kan dit met name worden geconstateerd bij de bouw van hoge woongebouwen. Aan het einde van 1965 bedroeg de sterkte van de gemeentelijke korpsen 25.578 man, waarvan 23.195 vrijwilligers, 2.032 man beroeps- en 351 man verplicht en aangewezen brandweerpersoneel. Hierbij is inbegrepen de politie van Rijswijk, waar als enige ge meente nog een politiebrandweer bestaat. Vergeleken met '64 geven de beroepsbrandweren een toename met 4 procent te zien, de vrijwil lige met ongeveer 0,2 procent. Het aantal bedriifsbrandweerlie- den bedroeg rönd 17,000. Diefstal van munten Uit de vitrines van het hospi tium van de Grote St. Bernard zijn 21 oude munten verdwenen, die deel uitmaakten van de be langrijke collectie kunstvoorwer pen van het hospitium. Er is direct een onderzoek ingesteld, men gelooft dat het zeer moeilijk zal zijn de munten terug te vin den. Werkspoor levert drinkwater uit zee aan Hoogovens Werkspoor zal op het terrein van Hoogovens een proefinstal latie plaatsen ter winning van drinkwater uit zpewater. Overal ter wereld, vooral in de Verenig de Staten en Israël, worden nieuwe technieken onderzocht om drinkwater te maken. Een daarvan is de „flash-verdamper". Hiermee wordt de damp van ver warmd zeewater onder vacuum afgezogen en gecond°nseera Dit gebeurt in een groot aantal trappen met versch'Beu/ia vac"a. Met het dopl een dergelijke in stallatie onder verschillende be drijfsomstandigheden te benroe ven zal Werkspoor in het najaar met de bouw hiervan nabij de hogedrukcontrale van Hoog ovens beginnen. De installatie d»e maximaal 800 m3 water- nor dn a kan leve ren. wordt door Werkspoor uit gevoerd. Hoogovens levert stoom en koelwater. H°t gevormde wa ter wordt aap Hoogovens afge staan, zo deelt Hoogovens mede. ZAAMSLAG Geboren: 2 juli. Jacomina Maria Anne, d. van Jan Adriaan de Putter en Janneke Cornelia Scheele, Temeuzensestr. 54; juli. Marko, z. van Anthonie Adriaan van de Velde en Janna Elizabeth Kotvis, D 15; 10 juli. Hendrik Cornelis, z. van Hen drik Jan Moeliker en Martha Geertrui Hamelink, C 94; 26 juli. Annabelle Cora Angelique, d. van Guljaam Dees en Geer- truida Sara Metje de Feijter, D 41; geboren te Terneuzen: 3 juli. Pieternella Elisabeth, d. van Jan Cornelis Meijer en Elisabeth Anna Kuijk, Puntstr. 19; 25 juli. Pieter Jacobus, z. van Francis- cus Bruggeman en Janna Maria Elizabeth Hamelink, B 44. Overleden: 10 juli Cornelis Kaij- ser, 72 j., echtg. van N. Missu; Marinus Jan Scheele, 79 j., wedn van J. de Jonge. Overleden te Terneuzen: 18 juli. Jan Petruc Dieleman, 70 j., wedn. van A. L. den Hamer. Overleden te Mainz (D.): 26 juli. Pleuntje Cornelia, 18 j., d. van M. Wieland en P. de Vos. Huwelijksaangiften: 14 juli. Jan Dieleman, 25 j., en Clara Mathilde Virgenie Vrielijnck, won. te Philippine, 20 j; 22 juli. Marinus Johannes Boerman, won. te Axel, 29 j., en Sophie Louiza de Kesel, 32 j.; 27 juli. Francois Krijn Hamelink, 22 j., en Leintje Janneke de Jonge, 24 j.; 28 juli. Pieter Pijpelink, won. te Terneuzen, 26 j., en Adriana Verhelst, 22 j.; Maarten Jan Speelman, won. te Heinen- oord, 22 j., en Adriana Faas, 20 j- Huwelijksvoltrekkingen: 1 juli. Josephus Gustaaf Adriaan Vantricht, won. te Terneuzen, 25 j., en Janna Jozina Bakker, 20 j.; 8 juli. Alphons Walter Boussen, won .te St. Jansteen, 22 j., en Jannke Helena Schoonak- ker, 20 j. ZATERDAG 13 AUGUSTUS TerneuzenLuxor-Theater, 8 uur: „Freddy en het lied der prairie". ZONDAG 14 AUGUSTUS Terneuzen Luxor-Theater, 2.30 uur: „Winnetou het grote opperhoofd"; 5 en 8 u.: „Fred dy en het lied der prairie". DOOR MARTIN MONS 55) Christine Antoinette Calant- Moorman. Echtgenoot controleur- B.B., dadelijk na inval door de Japanners onthoofd op de onder neming Seroenggei bij Tebing Tinggi met een aantal andere slachtoffers. Uit dit huwelijk een kind, overleden in kamp Arme ziel. Kende het slachtoffer. Tussen Calant en Raven bestond zeer vriendschappelijke verhou ding. Mevrouw C. kwam in 1946 naar Nederland waar zij haar in trek nam op Huize Terhorst. Da mes Terhorst verre nichten. Par ticulier leven onberispelijk Neen, ik geloof niet dat deze mevrouw Calant iets met de zaak te maken heeft. Of het zou moe ten zijn dat zij Raven de schuld gaf van haar mans executie. Maar dan had ze geen twintig jaar ge wacht, dunkt me. Hoewel natuur lijk de mogelijkheid blijft be staan dat ze eerst voor kort iets heeft gehoord dat haar op dit idee bracht. Maar dat geldt tenslotte ook voor Jongkind. Er kan daar gedurende hun dwangarbeid iets zijn gebeurd waarbij Raven niet leek betrokken te zijn, terwijl in werkelijkheid Wacht eens, er komt nog meer: Mevrouw C. is zeer zeker muzikaal en is in Indië enkele malen in het publiek op getreden. Nu ja,,dat is oud nieuws, behalve dan dat optreden. En wie krijgen we nu? O, Ra- dersma. Allert Radersma, geboren Te bing Tinggi, S.O.K. Vader admi nistrateur onderneming Seroeng gei. Door de Japanners met vele anderen op onderneming ont hoofd. Moeder overleden in kamp. Kwam op 15-jarige leeftijd in 1946 naar Nederland waar hij woonde ten huize van zijn oom, ir. J. G. Verburg, in Breda. Stu deerde medicijnen. Woonde, sedert hij praktijk in naburig dorp overnam, op Huize Terhorst. Slachtoffer was bevriend met vader. Privéleven. voor zover be kend, onberispelijk. Is na komst in Nederland een tijd onder psy chiatrische behandeling geweest. „Is een tijdlang onder psy chiatrische behandeling geweest", herhaalde hoofdinspecteur Beze- mer hardop. En hij vroeg zich af of hier misschien de sleutel tot 't raadsel lag. Een moord zonder motief of, liever gezegd, met een motief dat alleen in de verbeel ding van de dader bestond. Een oplossing die geheel in de lijn van deze misdaad paste. Maar daar sprak weer tégen dat die dokter zelf de avond te voren, of de nacht tevoren, was aangevallen. En wie in 's hemels naam, was de figuur die door de jongste juffrouw Terhorst was gezien terwijl hij aan de waag van dat beeld knoeide? Niet dok ter Radersma want die lag in een toestand van halve bewusteloos heid op zijn bed, met een nacht zuster in de belendende zitkamer. Zelfs als de aanval op Radersma gefingeerd was, kon hij onmoge lijk de gedaante zijn die Melanie Terhorst had gezien. Om op de gang te komèn moest hij door de zitkamer en daar zat een zuster. In geval de dokter de dader was, konden dus de moordenaar en de man die de stand van de schalen veranderde, onmogelijk een en dezelfde persoon zijn. Wat had die ander dan met de moord te maken? Wie was hij? En waarom bracht hij die schalen uit het evenwicht? Enfin, hii moest maar eens verder kijken. Tenslotte kon dan twaalf jaar op Terhorst mee gemaakt. Eens kijken. Hier kreeg hij de dames Terhorst en Sophietje Meulenaar; nu, die kon hij ge voeglijk buiten beschouwing la ten. Natuurlijk wel eerst de rap porten even doorlezen, je kon tenslotte niet weten. Overstraight? Dat was die Amerikaan. Die had Raven van zijn leven niet gezien vóór hij midden september op Terhorst kwam. Iemand kon moeilijk aan nemen dat zich in die korte tijd tussen beiden een animositeit had ontwikkeld, die eindigde in moord. Even kijken wat ze van hem te vertellen hebben. Zo, zo. is tijdens de oorlog naar de States gegaan. Vader Hollander, moedor Amerikaanse, bezat Amerikaanse nationaliteit. Vestigde zich in 1943 in WinchesterNew Jersey waar hii een vost wist te kriioen hij een im- en exportfirma. Ver huisde in 1945 naar Boston waar hij werkzaam was hij eenzelfde bedrijf. Verhuisde in 1946 naar Jacksonville. Florida, waar hij zich in dezelfde branche zelfsta.n- diq vestigde en nog woont. Ver mogen geschat on twee miUoen dollar. Staat aunstia bekevA. Wat ziin antecedenten vóór 1943 aan gaat, kan informant u tot ziin sviit. rPet inlichten. Hii moet in hij moeilijk een wettig en over- Rotterdam hebben gewoond. tuigend bewijs voor moord on- „Tja." zei hoofdinspecteur bouwen uit het simpele feit dat Bezemer. „Aan die mijnheer heb- een iongen. die door de hel van ben we dus weinig. Voor de goe- een Jappenkamp was gegaan, een de orde toch maar even proberen tijdlang psychiatrische behande ling had nodig gehad. Nu en dat waren dan. behalve Van Heusden. de mensen die Ra ven in de tropen hadden gekend. En Van Heusden had hem meer wat we hier te weten kunnen ko men van ziin vooroorlogs bestaan. Zal natuurliiV wel niets onlew- ren. Of wel. Maar dan n'ot in ver band met de moord op Raven." (Wordt vervolgd.) De Zuidslavische pers heeft donderdagochtend pas gemeld dat de schrijver Mihajlov op 8 augustus is gearresteerd. Hij zou „vals nieuws" hebben verspreid Gezegd wordt dat aan Mihajlov „zijn vrijheid is ontnomen" om te voorkomen dat hij dat op nieuw zou doen en om zijn per soon te beschermen. De open bare aanklager wilde donderdag avond geen commentaar leveren op de voorlopige hechtenis van Mihajlov en diens vriend prof. Batinitsj. Voorlopige hechtenis duurt drie dagen en zou dus donderdagochtend zijn beëindigd voor Mihajlov. De woning van de schrijver, die na zijn arrestatie voortdu rend is bewaakt en grondig is onderzocht, is woensdagavond verzegeld. De commissie die zijn vrienden gevormd hebben om een niet-communistisch demo- cratisch-socialistisch tijdschrift uit te geven, gaat vandaag uit een. De directeur, dr. Daniel Ir- vin, zei dat toch registratie van het tijdschrift zal worden aange vraagd. Het zal „Slobodni Glas" (vrije stem) heten. Hij verwacht niet dat het eerste nummer voor de herfst zal kunnen uitkomen. Het persbureau Tass schrijft in een bericht uit Belgrado dat „de lasteraar achter tralies zit". „In een van de tijdschriften van Bel grado heeft hij lasterlijke anti- Sowjetrussische artikelen ge schreven, waardoor hij een slechte naam heeft gekregen. De laatste tijd heeftishjjszijn an ti-communistische campagne -ver hevigd wat de verontwaardiging van de Zuidslavische openbare mening heeft gewekt. Nederlandse jonden in feereen verongelukt Een 17-jarige jongen uit Am sterdam (wiens naam door het Oostenrijkse persbureau word* opgegeven als Peter Thiel) is woensdagavond in het gebied van de Heisshorn (Salzburg t verongelukt. Mannen van de bergreddingsdienst en van de gendarmerie werden met een helikopter tot bij de plaats ge bracht, waar de jongeman de de delijke val had gemaakt, voor de berging van het stoffelijk over schot. Jubileum' goodwill-trip van 13.613 kilometer Zaterdagmiddag 24 september 7"' de Fokker-Friendship PH-LIP van Philips van de vliegbasis F.ind hoven starten voor een rondvlucht over Europa, waarbij poststukken, die kort tevoren bij Philips of op het postkantoor te Eindhoven zijn aangeboden, zullen worden Ver voerd naar 18 grote steden in 16 landen. Ook poststukken voor alle an dere landen ter wereld kunnen met het vliegtuig worden meegegeven. Voorts zal het toestel boodschap pen van ir. F. J. Philips meenemen voor het personeel der Philips- organisaties in de landen, die het toestel zal aandoen. Geland wordt in: Amsterdam. Brussel, Oslo, Helsinki, Stockholm Kopenhagen, Hamburg, Wenen, Zurich, Milaan, Rome, Athene, Barcelona, Madrid, Lissabon, Pa rijs. Dublin en Londen. Deze vlucht die van Philipsziid« een jubileum-°oodwill-trip worrit genoemd, is 13.613 km lang. De hele vlucht zal 36 vlieguren in be slag nemen. DE GAULLE EN HO TSJI MINH President De Gaulle heeft een uitnodiging van de Noordvietna- mese president, Ho Tsji Minh voor een bezoek aan Hanoi in september afgeslagen, aldus schrijft het dagblad „Die Welt" te Hamburg donderdag. Het bericht is van de Parijse correspondent, die meldt dat de Franse president dit heeft besloten aan de hand van een geheim rapport dat zijn speciale ambassadeur Jean Saiii- teny heeft uitgebracht en waarin zou worden gewezen op de on verzoenlijke houding van Noord- Vietnam inzake de strijd in het zuiden van Vietnam. De corres pondent zegt dit van goed op de hoogte zijnde diplomaten te heb ben vernomen.

de Vrije Zeeuw | 1966 | | pagina 2