PROVINCIAAL NIEUWS De weegschaal Gemeenteraad van Hoek BURGERLIJKE STAND Loop der bevolking Hoek G roede Middelburg Pagina 2 DE \TRITE ZEEUW Woensdag 10 augustus 1966 KANAAL VAN TERNEUZEN Scheepvaartbeweging op het kanaal van Terneuzen over de maand juli. ZEEVAART Geschut op- en afvaart; Totaal 474 Gelost of geladen te: Terneuzen 33 Terneuzen rede 9 Sluiskil 10 Sas van Gent 8 BINNENVAART Geschut op- en afvaart; Totaal Brt 529.480 26.637 112.179 25.892 10.477 Ton Totaal 5327 2.492.256 Gelost of geladen te: Terneuzen 232 127.766 Terneuzen rede 73 55.904 Sluiskil 253 171.161 Sas van Gent 52 29.655 Axel S.ssing 30 11.291 Ternsuzen Kapsalon Van den Hout feestelijk geopend Het grote aantal fraaie bloem stukken en geschenken, die wij maandagavond in de nieuwe kapsalon v. d. Hout in de Axel- sestraat aantroffen, waren even zoveel bewijzen van sympathie van de zijde van vrienden en relaties, 's Avonds kwamen nog vele bezoek(st)ers een kijkje nemen en de heer en mevrouw Van den Hout gelukwensen met hun nieuwe en fraai ingerichte dames- en herenkapsalon. Het behoeft nauwelijks betoog dat de heer Van den Hout, toen hij zijn plannen maakte, een modern interieur voor ogen heeft gehad, maar het zou ons niet verwonderen dat de werke lijkheid zijn verwachtingen heeft overtroffen. Behalve de lichte kleuren, de fraaie en ro yale verlichting is de installatie van dien aard, dat hij met de meest moderne kaDsalons kan wedijveren. Ongetwijfeld zullen de dames, die met zes tegelijk kunnen worden geholpen, dit al spoedig ondervinden. Een moderne (dameslkapper moet met de tijd en mode mee. Ook daarvan zijn de bewijzen te vinden aan de wanden waar tal rijke getuigschriften officieel en plechtig verklaren dat de heer v. d. Hout aan de eisen van strenge dames en heren jury leden heeft voldaan. De heren salon is bescheidener van om vang, maar overigens even pret tig en zakelijk ingericht. Steeds sneller krijgt de Axel- sestraat de allure van een win kelstraat in een moderne stads wijk. Voor vele dames zal deze zaak, waar zij ongetwijfeld op even vakkundige als prettige manier zullen geholpen worden, een uitkomst zijn. Winkelpand heropend Gisteren heropende de firma De Smidt-Pothoven haar geheel naar de eisen des tijds ingerichte en herbouwde winkelpand in de Noordstraat. Vóór de verbouwing diende 't pand meer als toonzaal, die min der in 't oog liep. Met deze ver bouwing, die vier maanden in be slag nam en onder toezicht van 't architectenbureau De Bruijne door de heer P. v. d. Branden, aannemer te Sluiskil, werd uit gevoerd, is in het winkelcentrum van Terneuzen het zoveelste hoogst moderne winkelpand in gebruik genomen. Deze bedden- en stalen meube lenafdeling heeft een sterk in 't oog lopende etalageruimte ge kregen, welke een grote sorte ring winkelvoorraad aan de voorbijgangers toont De opper vlakte van de winkel bedraagt 200 ma. Een ongekende voorraad bedden, dekens, stalen meubels enz. zijn er aanwezig, waaruit Wijkt dat de zaak is gespeciali seerd op dit gebied. Vele mid denstanders gaven blijk van hun belangstelling bij de opening. De bloemstukken die het inte rieur versierden, gaven een idee van de vele gelukwensen die bij deze opening werden ontvangen. De Noordstraat is weer een sieraad rijker geworden Draaiorgel in Terneuzen Terneuzen kreeg dinsdag be zoek van het draaiorgel de „Witte Merel". Deze foto toont het draaiorgel door de nieuwe wijken. De opbrengst komt ten goede aan de „Leon Warnierstichting" tot behoud van het pierement in Nederland. De jeugdvakantieweek 1966 Dinsdagmorgen werd de jeugdvakantieweek voortgezet met zwemwedstrijden in het Scheldebad. Er was weer veel be langstelling zowel van de de zijde dér zwemmende jeugd als van volwds^enen. De uitslagen: 22 m vrije slag meisjes 8-9 jaar: 1. Cobi v. d. Linde 23,9; 2. Margreet Lugt 25,5; 3. Leontien Consijn 26; 4. Nelleke Verhage 26,5; 5. Annette Veerman 26,9. 22 m vrije slag jongens 8-9 jaar: 1. Jan Theunisse 23,1; 2. Miel v. Rooy 23,2: 3. Adje Simoen 26. 59 m vrije slag jongens 10-11 jaar: 1. Luc. Ysbrandy 40,9; 2. Herinie Theunisse 41,6; 3. Frank v. Cleemputte 45,4; 4. Sjaak v. d. Hooft 46. 50 m vrije slag meisjes 1011 jaar: 1. Connie v. d. Berge 55; 2. Marlies Hofman 57,7; 3. Hilde- gard de Bock 59. 50 m vr(je slag jongens 12-14 jaar: 1. Tonnie Veerman 39.7; 2. Maurlts v. d. Ende 40; 3. Hans v. Zeeland 49,3. 50 m vrije slag meisjes 12-14 jaar: 1. Truus v. d. Linde 37,2; 2. Pia in 't Veld 40,6; 3. Annemarie Loof 48,9. HINDERNISLOPEN Tn de namiddag werden op veld 4 in het Zuidersportpark wedstrijden in hindernislopen ge houden. De eerste opgave gold een bal uit een korfbalmand nemen, de mand over hoofd en lichaam laten glijden en de bal weer in de mand deponeren. Hierbij een aardige actiefoto van dit onderdeel van het hinder- ni slopen. Groen; 2. W. Westerveld; 3. G. v. Schaick; meisjes 10 en 11 jaar: 1. W. v. d. Broecke; 2. I. Frans; 3. R. Ras. Jongens 12 tot 14 jaar: 1. R. Snoep; 2. D. Frans; 3. M. v. d. Sande; meisjes 12 tot 14 jaar: 1. Petuke Verschage; 2. Felicie Ver- schage; 3. H. v. d. Sande. Verkeersongevallen Op de rijksweg nabij Kruisdijk kwamen twee personenauto's met elkaar in botsing. De auto's die in een file vanaf de boot kwamen moesten plotseling afremmen. De heer A. D. uit Hoek kon zijn auto niet tijdig tot stilstand brengen waardoor hij achter op de auto van de heer A. de J. uit Terneuzen botste. Beide voertuigen werden beschadigd. Op de voorrangskruising in de Brouwerijstraat verleende de brommer A. T. uit Tilburg geen voorrang aan de personenauto van de heer J. P. uit Parijs. Zowel de brommer als de auto werden be schadigd. T. en zijn duo-passagier A. S. uit Tilburg liepen schaaf wonden op. 60-jarig huwelijksfeest Dinsdag 9 augustus waren de heer en mevr. De Bruijne Klaassen het bruidspaar van de dag. Zoals we reeds in onze editie van maandag voorzagen, heeft het dit diamanten echtpaar niet aan belangstelling ontbroken. Een door buurtbewoners ver vaardigde erepoort gaf de plaats aan waar het jubilerende echt paar woonde. Maar ook zonder UITSLAG ORIENTATIERIT Jongens 8-9 jaar: 1. Jan Bak ker en Willy v. d. Hooft; 2. Hans de Zeeuw en Guus v. d. Neste; 3. Chiel Kayser en Aalko Veldman. Jongens 10-11 jaar: 1. Frits Simons en Arie de Bruijne; 2. Rudi Vermaire en Rudie Baard; 3. Eugène Kruijsse en Gerrit Kruimink. Jongens 12-14 jaar: 1. Theo de Vos en Gerard Kouwijzer; 2. Kees Veldman en Martien de Mul; 3. Theo Pauw en Wim Ver- couteren. Meisjes 8-9 jaar: 1. Joke Dijk huizen en Nelleke Verhage; 2. Annette Veerman en Christiane Bogisch; 3. Emmie Pauw en Diana Klouwers. Meisjes 10-11 jaar: 1. Jeanine Sprenkels en Carien Scheele; 2. Ria de Groene en Els Wesdorp; 3, Annet Crenselink en Mieneke de Jonge. Meisjes 12-14 jaar: 1. Marianne van Urk en Anneke Lantsheer; 2. Marian Audenaert en Nelly van Luik; 3. Annelies Kegels en Ita Veldman. De jeugd zwom In het instructiebad te Groede zijn in het kader der V.V. V.-eve- nementen zwemwedstrijden gehou den voor kinderen. In totaal waren er 50 deelnemers verdeeld in de leeftijden van 9 jaar en jonger, 10 en 11 jaar en 12 tot 14 jaar. De groep onder de 9 jaar moest 18 m schoolslag zwemmen, 10 en 11 jaar 36 m schoolslag en de groep van 12 tot 14 jaar 18 m schoolslag en 18 m vrije slag. De leiding berustte bij de bad meester;: T. de Badts en J. Veij. De uitslag is: Jongens onder 9 jaar 1. Fr. v. Schaick; 2. L. Frans; 3. Sj. Provoost. Meisjes onder 9 jaar 1. S. Ekkebus; 2. J. Pladdet; 3. A. Buijsse. Jongens 10 en 11 jaar: 1. W. DYNAM IET OPSLAGPLAATS GEVONDEN IN ZUID-TIROOL In een bos in het Italiaanse Zuid-Tirool heeft de politie drie- en-negentig staven dynamiet ge vonden, gewikkeld in cellofaan en verpakt in blikken, die waren ingegraven en met twijgen be dekt. Ze behoren ongetwijfeld toe aan de neo-nazistische terro risten, die al zoveel aanslagen in dit gebied hebben gepleegd. Kleuter verdronken Maandagmiddag om vijf nur is in het Limburgse plaatsje Wel- lerlooi het ruim anderhalf jaar oude zoontje Jacky van de fami lie Jacobs verdronken toen de kleuter spelenderwijs in een tegenover 't huis liggende sloot raakte. Bus in rivier in Turkije In Oost-Turkije tussen Erzu- rum en Elazig is maandag een bus van een brug in een rivier gestort doordat de remmen wei gerden. Tien mensen kwamen om en 34 werden gewond. dat zouden velen de weg wel hebben gevonden Veel leden van de „soos" (al dus mevr. De Bruijne) van be jaarden kwamen op de recep tie. Ook burgemeester Hans- sens gaf blijk van zijn belang stelling. Uiteraard waren er veel bloe men en veel cadeaus. Mevr. De Bruijne babbelde er, ondanks al deze drukte, lus tig op los. Op 9 augustus 1906 werd het toen jonge paar niet door de burgemeester, want die was er niet, maar door „den ouwen Ko "van Wiek" (van Wijck, wethou der) in de echt verbonden. Ge sierd met een bloemetje, dat nu ook weer het huwelijkssieraad was, waren ze toen naar het gemeentehuis gegaan. Deze -huwelijksherinnering was na de stormramp, die de Noordhoek, waar ze vroeger woonden onder water zette, van de zolder gered. Na herstel van hun huisje moesten ze dit later toch verlaten in verband met de kanaalwerken. De heer De Bruijne is 45 jaar werkzaam geweest bii de firma Van Dixhoorn in de Nieuwediep- straat te Terneuzen. Het huwe lijk is kinderloos gebleven. Moe der De Bruijne zei dat ze dit wel erg jammer vond, maar haar echtgenoot mijmerde filo sofisch: „dan was het misschien ook weer wat geweest Het is voor de krasse gezonde oudjes een onvergetelijke dag geworden. Burgemeester van Westkapelle vertrekt Bij koninklijk besluit is met in gang van 1 september a.s. benoemd tot burgemeester der gemeente Markelo de heer T. H. de Meester met toekenning van gelijktijdig eervol ontslag als burgemeester der gemeente Westkapelle. De heer De Meester is 40 jaar oud en werd per 16 oktober 1959 tot bur gemeester van Westkapelle be noemd. Hij is Nederlands her vormd en lid van de V. V. D. Nog twee jongens aangehouden in Haagse bos-affaire De politie heeft een 16-jarige timmerman en een 16-jarige ambtenaar, beiden uit Den Haag, aangehouden in verband met de gevallen van mishandeling van mannen, die 's nachts in het Haagse bos plegen te wandelen. De timmerman heeft bekend een wandelaar te hebben geslagen. Hij werd in verzekerde bewa ring gesteld, evenals de zes jon gelieden, die in de vroege mor gen van 7 augustus door de po litie werden "aangehouden. De ambtenaar werd na verhoor heengezonden. De jongelui hebben bekend in het Haagse bos 's nachts twee mannen te hebben aangevallen en mishandeld, omdat zij „een hekel aan homo's" hadden. DE INVOER VAN VEE UIT ENGELAND Het eerste kamerlid, de heer M. A. Geuze (CHU), heeft de minis ter van landbouw schriftelijk ge vraagd waarom nog wekelijks uit Engeland levend slachtvee wordt ingevoerd, terwijl op verschillen de plaatsen in Engeland mond en klauwzeer heerst. Ook vraagt hij waarom de invoer van Neder lands vee en/of vlees naar Frank rijk nog steeds niet is toegestaan ondanks het feit, dat de Neder landse veestapel vrij is van mond en klauwzeer. KLEUTER VERDRONKEN De driejarige Plonie Versteeg is maandag in de Westpolder bij Papendrecht verdronken. Bij het spelen raakte de kleuter in het water van de wetering, die langs de flats in deze wijk loopt. Pogin gen om de levensgeesten weer op te wekken waren tevergeefs. HET TIENER-FEEST „II: verklaar hier openlijk dat ik het optreden van de brand meester van onze plaatselijke brandweer, die op zaterdag 30 juli de brandweerauto liet post vatten bij een landbouwschuur op 't Boerengat waar die avond een tiener-feest plaatsvond, to taal fout vind. Ik heb mijn onge noegen hierover duidelijk uitge sproken en hierbij gezegd, dat ik voor dit optreden van de brand weer geen enkele verantwoorde lijkheid wens te dragen". Aldus luchtte wethouder J. van der Peijl zijn verontwaardiigng over de paraatheid van de brand meester, de heer J. Verhage, die de enige brandweerauto die Hoek bezit plus twee manschappen als voorzorgsmaatregel tegen de ge volgen van een beat-festijn liet uitrukken naar de landbouw schuur van de heer A. Wolfert op het Boerengat. De brandslan gen werden er zelfs uitgerold, doch de emoties laaiden niet zó hoog, dat er een brand ontstond. Het was naar aanleiding van een vraag over deze gebeurtenis van de heer J. Leunis dat de dis cussie hierover op gang werd ge bracht. Ook deze vond „het zeer vreemd", dat de enige brand weerauto die de gemeente bezit, was gerequireerd voor een par ticuliere aangelegenheid. „Wat zou er gebeurd zijn", zo vroeg hij, „als er ergens brand was uitgebroken? Er is in de schuur bovendien bier geschon ken. Hoe is dit mogelijk?" wilde hij verder weten. „Hier was vergunning voor ge vraagd", antwoordde burgemees ter A. F. Hanssens, die overigens zelf ook het eigenmachtig optre den van de brandmeester laakte". De landbouwer zal zelf de kosten van de brandweer moeten dra gen", zei hij. Het incident had plaatsgevonden tijdens afwezig heid van de burgemeester, die zeide tevoren toestemming te hebben gegeven tot het zenden van een schuimblusapparaat met twee man om dit te bedienen. Ook dit was niet nodig ge weest", vond de heer D. J. Tolle naar. „Als men zijn schuur beschik baar stelt voor een wilde bende, kan deze wel alles vernietigen en moet men zelf hiervoor het risico maar dragen". DE RIOLERING OP HET BOERENGAT Een reeds jaren door de heer Leunis gekoesterde wens zal in vervulling gaan: de aanleg van de riolering op het Boerengat zal spoedig haar beslag krijgen. Er was een kaart ter beschikking van de raadsleden gesteld waarop zij konden zien hoe het werk zou worder; gerealiseerd en nu wil de de heer Leunis weten hoe be jaarden en anderen die krap in hun geld zitten en die hun woning op de nieuwe riolering, die vóór langs loopt achterlangs willen doen aansluiten, dit moeten ver wezenlijken. „De mensen kunnen de wijze van aansluiting met de aannemer bespreken, doch de kosten komen wèl voor hun rekening. Achterlangs kan in vele geval len niet, doch de meeste huizen hebben een zijgangetje, waardoor het riool wel zou kunnen worden gelegd", luidde het antwoord van wethouder Van der Peijl en de voorzitter voegde hieraan toe, dat voor mensen die een leiding op het riool willen en voor wie hier aan financiële bezwaren zijn ver bonden, naar een bevredigende oplossing zal worden gezocht. WIJZIGING BEGROTING Om de kosten te dekken die voor de gemeente aan dit werk en aan de verbetering van de ka mer van de hoofdonderwijzer en een leslokaal in de openbare school zullen zijn verbonden werd de begroting met algemene instemming gewijzigd. B. en W. kregen, eveneens zon der dat hierover werd gepraat, machtiging om 300 vierkante me ter grond in de Westenrijkpolder te verkopen aan de heer J. J. Ver hage te Hoek. De heer J. A. van der Lijke werd met algemene stemmen be noemd tot lid van de commissie tot wering van schoolverzuim. BOUW BEJAARDENTEHUIS „Is er nog nieuws over het be jaardentehuis?" vroeg de heer De Putter. „De bouw hiervan gaat toch wel door?" voegde de heer D. Haak hieraan toe. Dit laatste, naar hij zeide naar aanleiding van geruchten als zou dit niet zo zijn. „Ik zou niet weten waarom niet", kreeg hij van burgemees ter Hanssens ten antwoord, die verder zeide, dat in verband met de temporisering van de over heidsuitgaven de bouw van het bejaardencentrum wel enigszins vertraagd zou kunnen worden. In ieder geval hebben er al bespre kingen tussen de provinciale commissie bejaardenzorg, die richtlijnen geeft, en de architect plaatsgevonden. AFBOUW WONINGEN IN DE LOVENPOLDER „Hoe staat het met de afbouw van de woningen in de Lovenpol- der? Is het waar, dat sommige zijn afgekeurd?" luidde de vraag van de heer D. J. Tollenaar. „Er is volstrekt geen stagnatie bij de bouw. Over 3 weken zijn er twintig bewoond", aldus de voorzitter. Wethouder Van der Peijl voegde hieraan toe, dat er van afkeuren geen sprake is. Er zijn wel enkele aanmerkingen ge maakt over kleine gebreken die spoedig vóór de bewoning verholpen kunnen worden. AFSCHEID RAADSLEDEN Aan het eind van de vergade ring nam de voorzitter afscheid van de heren Haak, De Putter en Donze die in de nieuwe zit tingsperiode niet meer in de raad terugkeren. „Ondanks religieuze en poli tieke verschillen gelukkig waren we het niet altijd allemaal eens is er een sfeer van vriend schap en vertrouwen gegroeid en was er altijd een prettige discus sie". Tot de heer De Putter zeide de voorzitter het wel erg te vinden dat diens fraktie niet meer in de raad terugkeert gezien de po litieke constellatie van de Hoek se bevolking. De heer De Putter antwoordde hierop dat dit „een pijnlijke oor zaak heeft, omdat de christelijke partijen zozeer verdeeld zijn". De voorzitter liet zijn dank vergezeld gaan van een boeken- bon voor welke de vertrekkende raadsleden zich een blijvende herinnering aan hun vertegen woordigende funktie kunnen aan schaffen. SAS VAN GENT Geboren. 13 juli: Fernando T., z. v. M. T. E. Yastrenibiec Bricio- Bos, Kloosterlaan 39. 28 juli: Pa trick J. M., z. v. T. W. M. van Ginkelvan Weert, Malotaux- straat 18. Geboren te Terneuzen, wonende te Sas van Gent: 7 juli: Danny G. I., z. v. R. A. de Muynck Ploegaert, Tramstr. 2. 11 juli: Renzo C. E., z. v. C. C. Verbuyt Selis, Julianastraat 46. 21 juli: Freddy E., z. v. K. M. Bogaert— Bode, Irenestraat 7; Heieen, d. v. W. GarskampKlerks, Westsluis 8. 27 juli Jannine S. C., d. v. H. W. GoethalsVerkeste, Bolwerk 32. HuwelijksaangiftenF. L. Sigl 22 jr, (won. te Assenede B.) en R. E. van Belleghem 23 jr, Prin senkade 11; P. J. G. Cappendijk 25 jr, (won. te Hontenisse) en L. E. J. Uytterhoeven 24 jr, Sta tionsstraat 18. K. H. Gelderland 20 jr en M. Piessens 21 jr, Oost- dam 1. HuwelijksvoltrekkingenC. A. Hofman 19 jr, (won. te Terneu zen) en C. S. M. Asselman 21 jr, Paardenvest 4. H. J. Pfirrmann 25 jr, (won. te Ludwigshafen) en E. Melieste 19 jr, Westkade 27. Overleden: D. Los 70 jr, e.v. J. A. Heinen, N. Bogaardstraat 13; C. Roels 84 jr, wed. v. L. D'haene, Irenestraat 9a; H. E. Pauwels 87 jr, Stationsstraat 57. Overleden te Terneuzen: P. P. A. de Meijer, wed. van A. P. Pieters, 74 jr B. Hoefn. straat 61; M. L. Poignaert. wed. van F. J. Bosman, 79 jr, Ei kenstraat 4; V. van der Zalm, 76 jr. e.v. M. N. Arens, Vredestraat 29; P. F. Schauwvliege, 92 jr, wedn. van A. M. Vermandei, Kloosterlaan 27; W. M. E. Weg man, 2 mnd, z. v. W. M. F. Weg manBos, Westkade 21; M. F. Plasschaert, 79 jr, wed. van H. M. Vermoet, Oostkade 30. Ingekomen: F. P. A. van Or,pen, Dijkstraat 5 van Dongen; H. van Steenberge, Rijsenburg 2 van Philippine; H. L. J. Polfliet en echtgen.., Rijsenburg 2 van Ter neuzen; J. N. Vermandei, Vier DOOR MARTIN MONS 53)' Het huis was benauwend stil, ze zaten daar samen als verloren in de grote ruimte. „Zullen we niet liever naar mijn kamer gaan? Ik vind het hier wat koud, jij niet?" vroeg Melanie. Ze keek wat angstig naar haar zuster. Hoe ter wereld kwam ze erbij zo'n onzin uit te kramen, alsof het hele huis niet centraal verwarmd was en de grote zit kamer niet kouder dan op andere avonden. „Mijnentwege," zei Leocadie onverschillig. „Zo," beredderde haar zuster in een krampachtige poging tot opgewektheid. „Nu steken we de open haard aan en maken het ons gemakkelijk. Zo met zijn tweetjes is ook wel eens een keer gezellig, wat? Ben jij ook zo dol op vuur dat je kunt zien? Zo'n centrale verwarming is natuurlijk heel comfortabel maar wat gezelligheid betreft... Zeg, scheelt er wat aan?" „Wat denk je, zullen ze nu al lemaal weggaan, Melanie? Een spookhuis! Ze zullen zeggen dat Terhorst een spookhuis is!" „Leo. wil je eens even rustig naar mij luisteren? De afgelopen nacht heb ik gezien hoe die scha len van stand veranderden." „Jij hebt dat gezien, Melanie? Jij? Dan ben je wel aan een groot gevaar ontsnapt. Je hebt er geen flauw idee van welke vreselijke dingen..." „Nu moet je eens even rustig naar mij luisteren. Het was een mens die het deed. Ik heb hem duidelijk gezien." „Een mens? Wie was 't dan?" „Ik kon hem niet herkennen." „Zie je wel? Het was natuur lijk geen mens. Als het een mens was geweest, een van de mensen hier in huis, zou je hem toch hebben moeten herkennen. Het kan onmogelijk iets anders zijn geweest dan een materialisatie. Kun je mij precies beschrijven wat je zag? Weet je wel dat zo iets heel interessant is en erg zelden voorkomt?" Ze sprak nu heel geanimeerd, alle zorg voor de toekomst was geheel vergeten. „Goed. ik wil het proberen. Als je alles hebt gehoord, zul je zelf wel begrijpen dat 't hier iemand van vlees en bloed betrof en geen spook." „Ik zou erg graag willen dat je niet zo'n primitieve aandui ding als spook gebruikte. Dat klinkt zo achterlijk. Er bestaan geen spoken, Melanie, er bestaan alleen maar..." „Best, best. Wil je nu even rustig luisteren? De belichting was afgelopen nacht erg gebrek kig door de wolken die telkens het maanlicht onderschepten. Dat zeg ik speciaal omdat die be lichting er grotendeels de schuld aan is dat ik de man niet her kende. niet herkennen kon. Daarbij droeg hij een heel wijde jas of kamerjas die zijn figuur camoufleerde.,." „Ik kan in alles wat je me daar vertelt nog geen reden zien om..." „Neen, dat komt nog. Als Je mij tenminste niet telkens in de rede valt. Toen hij bij de Themis was gekomen, klauterde hij tegen haar op tot hij op haar schouder zat. Hij maakte daartoe gebruik van de linker, wat naar voren stekende knie en van an dere uitstekende punten, plooien en zo. Nu vraag ik je, Leocadie, heeft een van jouw materialisa ties, of hoe je ze dan noemen wilt, zulke hulpmiddeltjes nodig?" „Als het licht werkelijk zo slecht was als je zegt, heb je toch kans gehad nog heel wat te zien," merkte Leocadie geïrri teerd op. „Maar ja, niemand is blinder dan wie niet zien wil." „Ik zeg je toch... Ik zeg je alleen maar wat ik gezien heb. Niet duidelijk, maar toch duide lijk genoeg om eruit te kunnen opmaken wat er gebeurde. Ik zag iets dónkers dat zich naar boven bewoog tegen het beeld en vlak daarop veranderde de weegschaal van stand." „En die iman of hoe je hem dan noemen wilt?" „Die heb Ik daarna niet meer gezien." „Zie je nu wel? Zie je nu wel? Als het een mens was geweest, zou hij weer naar beneden zijn gekomen van de Themis en de trap weer opgegaan." „Dat is nu juist waarop ik rekende. Daarom heb ik die terugkeer maar niet afgewacht. Ik heb heel, heel zachtjes mijn deur dichtgedaan, de sleutel om gedraaid en er ten overvloede 'n stoel en een tabouret voorge- schoven. Niet erg moedig, dat geef ik je graag toe. Maar gege ven het feit dat die man al een moord en waarschijnlijk een po ging tot moord op zijn geweten had, dacht ik, om met Marie te spreken: Liever gelopen dan ge stropen. Leo, wat heb je?" (Wordt vervolgd.) Ambachtenstraat 21 van Basse- velde (B.); E. M. J. van den He mel, Tramstraat 21c van Delft; H. Coens en gezin, Vier Ambach tenstraat 27 van Gent; A. W. M. H. van Waterschoot, Westkade 108 van Huiibergen; M. M. Ver- eecken, Poeldijk 18 van Zundert; R. J. W. M. Nijman, Oostdam 4 van Tilburg; P. J. A. van de San- den, Vier Ambachtenstraat 31 van Westdorpe; A. J. Hofman en echtgen., Zandstraat 123 van Apeldoorn; A. M. J. de Koning, Amaliastraat 17 van Amsterdam; J. E. A. VermandeiVersehue- ren, Vier Ambachtenstraat 21 van Sint Jansteen; A. Cortvriendt, Rijsenburg 2 van Biervliet; M. V. R. RaesHemelsoet, Vier Am- bachtenstr. 29 van Westdorpe; R. G. Groosman en echtgen., Zand straat 30 van Zelzate (B.)P. L. Slis en echtgen., van Brest (Fr.); E. E. L. de KoningNefkens, Amaliastraat 17 van Nijmegen; G. Mahu en echtgen., Westdam 102 van Koewacht; M. J. T. G. Piscaer, Stevensstraat 1 van Hulst; M. Janssen, Kanaalstraat 3 van Hulst; E. C. Kas en gezin, Sint Janstraat 17 van Terneuzen; G. F. P. D'hont, Julianastraat 34 van Zundert; C. I. M. Hollebosch, Singelstraat 2 van Hulst; C. A. H. Verhoeven, Westkade 94 van Tilburg; J. P. M. Haans en gezin, Westkade 94 van Tilburg; E. M. van Steenberge, Westkade 106a van Hulst; V. M. Voerman, Kloos terlaan 73 van Hulst; R. G. M. Heijens en echtgen., Westkade 78 van Hoek. Vertrokken: C. S. M. Hofman Asselman, Paardenvest 4 naar Terneuzen; C. J. Mollet en echtg., Oostdam 44 naar Scheemda; J. K. Wolt en gezin, Amaliastr. 17 naar Leiderdorp; R. P. A. Rotteveel, Walstraat 9 naar Den Haag; J. P. Wieringa en gezin, Salonw. Canis- vlietstraat naar Terneuzen; J. W. Murre, Noordstraat 2 naar Ter neuzen; A. F. Neve en gezin, Beneluxstraat 16 naar Soest; Wed. S. C. Titulaerde Smit, Westkade 78 naar Breskens; P. C. A. A. van Minderhout en ge zin, Westkade 94 naar Tilburg; E. R. Maas, Julianastraat 32 naar Zelzate; L. van de Walle, Oost dam 33 naar Wachtebeke (B.); M. P. Barloy en gezin, Ffcelstraat 35 naar Frankrijk; J. J. J. van Dijke, Malotauxstraat 5 naar Axel. Verhuizingen binnen de ge meente: H. C. Heuvelink, Sport- kade 3 naar Westkade 111; P. J. Smulders, Westdam 102 naar St. Janstraat 19; R. P. C. Raes, Ju lianastraat 12 naar Vier Ambach tenstraat 29; P. A. Brijssinck, Walstraat 6 naar Margrietstraat 2a; A. L. M. Nelen, Spiegellaan 1 naar Vier Ambachtenstraat 23. SCHOLIER TIJDENS VAKANTIEWERK VERONGELUKT In een ziekenhuis te Dordrecht is gisteren overleden de 15-jarige scholier J. L. Bolder uit Zwijn- drecht. De jongen die in zijn vakantie bij de Verenigde Olie- fabrieken in Zwijndrecht werkte werd maandag bij transportwerk zaamheden door een vallend stuk bout getroffen. De verwondingen lieten zich aanvankelijk niet ern stig aanzien, maar gistermorgen achtte men overbrenging naar 'n ziekenhuis noodzakelijk. Daar is de jongen in de loop van de dag overleden. Auto tegen boom Eén dode, drie gewonden Op de rijksweg Lemmer— Sneek botste zondag onder de ge meente Doniawerstal een perso nenauto met vier inzittenden door onbekende oorzaak tegen een boom. De echtgenote van de bestuurder, mevrouw K. Horn- straVolstra uit Noed, was op slag dood.

de Vrije Zeeuw | 1966 | | pagina 2