Marktberichten KRACHTIGE KOST VOOR HET KINDll Amersfoorter ontroofde Spanjaard vrouw en auto DE vfRITE ZEEUW Voetbal Terneu7er»—T.S.C. 4-3 De „beatles" in de N.C.R.V.-ban? Polen veroordeeld wegens zwendel Vader vermoordt kinderen en verwondt vrouw Bom in goederentrein Rfteer schepen naar Rotterdam in eerste halfjaar 1966 Moorden in Texas Zwemmen Judith de Nijs won in Canada Duivensport Oud-voorzitter van de K.R.O. dr. Kers overleden Jan Janssen wil het niet geloven Jan Janssen won in Flavignac Strafcommissle kan reeds aan het werk Maandag 8 Dinsdag 9 augustus Ï966 Pagina 3 VOETBALUITSLAGEN K.N.V.B. (Betaald voetbal) Tweede divisie Hermes DVSP.E.C. 21 Zwolse BoysRoda J.C. 0—1 WageningenLimburgia 10 NOAD—Wilhelmina 0—2 AGOVV—Haarlem 0—0 Helmondia '55Excelsior 2—0 GooilandHilversum 00 HeerenveenZ.F.C. 02 Tubantia—V.V.V. 1—2 BaronieH.V.C. 11 VeendamFortuna VI. 11 Vriendschappelijke wedstrijden DOS VERLOOR VAN CRYSTAL PALACE De Utrechtse eredivisieclub DOS heeft zaterdagavond voor 4500 toeschouwers een vriend schappelijke wedstrijd gespeeld tegen de Engelse tweede-divisie club Crystal Palace. De Engelsen wonnen met 10 door een doel punt in de 4de minuut van Ste phenson. SPARTA WON Het Rotterdamse Sparta heeft zaterdag op het eigen „kasteel" voor 6.000 toeschouwers de vriendschappelijke wedstrijd tegen Bayer Leverküsen met 30 gewonnen. De ruststand was 10. De doelpunten werden gemaakt door Vermolen (7de min.), Bos veld (74ste min.) en opnieuw Vermolen (81ste min.). AJAX WON MET 7—1 VAN ZCSA Landskampioen Ajax is in de eerste helft van de zondag in Amsterdam gespèelde vriend schappelijke wedstrijd over de Bulgaarse legerploeg ZCSA (het vroegere CDNA) heengelopen. De Bulgaarse kampioen speelde in deze periode vakantievoetbal. Ajax nam door Henk Groot, Jo- han Cruyff (tweemaal), Ko Prins en de 19-jarige Tonnie Weijmer, die Ajax van O.S.V. heeft over genomen en die een verdienste lijke partij voetbal als linksbui ten speelde, in de eerste helft een voorsprong van 50. Na de her vatting pakten de Bulgaren de zaken energieker aan, maar ver knoeiden vier prachtige kansen. Pas uit een door scheidsrechter Leo Horn, die zijn afscheidswed- strijd floot, toegekende straf schop kon Wassilev de eer voor de Bulgaren redden. Daarna brachten Sjaak Swart en Johan Cruyff de eindstand op 71. WILLEM II—GANTOISE 1—3 De eredivisieclub Willem II heeft zaterdag in Tilburg voor 2500 toeschouwers met 13 ver loren van het Belgische Gantoise. Bij de rust had Willem II dankzij een doelpunt van Mettes een 10 voorsprong, maar Cercik, Gil- berto en Lippens brachten in de tweede helft de eindstand op 13 in het voordeel van de Belgen. Verdere uitslagen NECXerxes 43 (toeschou wers 5.000); Holland SportTel star 02 (toeschouwers 4.000); VitesseSittardia 14 (toeschou wers 3.000). Willy Dullens werd in de tweede helft aan een knie geblesseerd. Terneuzen heeft op een technisch beter en sneller spelend T.S.C. een kleine overwinning bevochten. Bij Terneuzen ontbrak het aan stu wende halfspelers, zodat het ver band met de voorhoede nogal eens ontbrak. In de tweede helft liep het iets beter toen Dooms en Deij van plaats verwisselden. Nadat Terneuzen had afgetrapt, loste linksbuiten Wissel een paar goede schoten die net naast gingen. In de 20e minuut bouwde T.S.C. een aan val op via de linksbuiten die een pass gaf naar zijn midvoor. Tussen twee roodzwarte verdedigers had deze een kans om vrij in te schie ten (01). In de 32e minuut was de stand weer gelijk door v. d. Staal met een kopbal. Vijf minuten later bouwde T.S.C. een mooie aanval op die de linksbinnen met een prachtschot afrondde (12). Na de thee had T.S.C. de doel man vervangen die in de 18e minuut tevergeefs ingreep toen Dooms uit een hoge voorzet van Deij de bal in het net schoot (22). Aan de andere kant ver richtte doelman Roose enkele mooie reddingen. Er was circa een half uur gespeeld toen Doorns een hard schot loste dat met de hand werd gestopt. Wissel benutte de strafschop (32). T.S.C. zat niet stil en bracht de stand weer in evenwicht (33). Er was toen nog vijf minuten te spelen. Terneuzen drong op en het was aanvoerder v. d. Peijl die met een kopbal de T.S.C.-doelman te vlug af was. TERNEUZEN II—T.S.C. II 2—0 Een goed en snelspelend reserve elftal, waarin toekomst voor het eerste elftal zit, nam voor de rust door Hamelink de leiding na goed aangeven van Viveen. Bij een Ter- neuzense aanval trok Verhage de bal over een T.S.C.-achterspeler die hetgeen scheidsrechter Vergouwe het leer met de vuist wegsloeg niet ontging. De strafschop werd goed benut (20). Engelse jongens slachtoffer van de zee Zondagmiddag kwamen twee Engelse jongens in de zee ter hoogte van Noordwijk in moei lijkheden. Badlieden die onmid dellijk met een boot in zee gin gen, wisten één van hen te red den. Hij is in ernstige toestand naar een ziekenhuis in Leiden vervoerd. Van de andere jongèn ontbreekt nog elk spoor. SLACHTOFFERS VAN DE „DARLWIN" Falmouth: Met de vlag halfstok komt de reddingboot van Fal mouth de haven binnen: het schip heeft drie lijken aan boord van slachtoffers van de „Darlwin", die geborgen konden worden. De stoffelijke overschotten waren door een Shackleton-vliegtuig van de R.A.F. gesignaleerd. Op de veemarkt te Rotterdam werden in totaal aangevoerd 1681 dieren, zijnde 1245 slachtrunderen en 436 varkens. De noteringen waren als volgt: Slachtrunderen: extra kwaliteit ƒ4,30—ƒ4,60, le kwal. ƒ3,80— ƒ4,10, 2e kwal. 3,40—3,60, 3e kwal. ƒ3,153,30; Varkens: ex tra kwal. 2,322,38. le kwal. ƒ2,28—ƒ2,32, 2e kwal. ƒ2,24— 2,28, 3e kwal. 2,14—2,24; Stie ren 44,55; Worstkoeien 3 ƒ3,20; Slachtzeugen 1,85—1,95; Zware varkens ƒ1,90ƒ2. Alles per kg. Overzicht: Slachtrunderen: aan voer als vorige week, handel leven diger en prijshoudend; Varkens: aanvoer iets ruimer, vlotte handel en even hoger in prijs. GRAANBEURS ROTTERDAM Heden werden op de Rotterdam se graanbeurs de volgende prijzen genoteerd af boerderij: Groene erwten tot 40; Schokkers tot 44,50; Capucijners tot 50; Bruine bonen tot 85. Mocht John Lennon, én van de „beatles", zich kwetsend hebben uitgelaten over Christus en het christendom, dan zal de N.C.R.V. ertoe overgaan geen platen meer te draaien van de Britse beatgroe- pen. Berichten als zou deze om roepvereniging daartoe reeds zijn overgegaan, worden door de N.C.R.V.-president onjuist ge noemd. Het besluit hangt af van een onderzoek, dat op het ogen blik wordt ingesteld. Gitarist John Lennon had vol gens een Amerikaans tijdschrift gezegd dat het christendom on herroepelijk zal verdwijnen, dat de „beatles" grotere populariteit genieten dan Jezus en dat de dis cipelen „stompzinnig" waren. Het gevolg is geweest dat radiosta tions in de Amerikaanse staten Texas, Alabama, Massachusetts, en New York weigerden langer platen van de „beatles" te draaien. Zoals bekend begint deze week 'n tournee van de „beatles" door Amerika. Vorige week heeft een woordvoerder van de beatgroep in Londen meegedeeld, dat niet wordt gedacht over afgelasting van deze tournee. In Polen zijn zaterdag 13 per soneelsleden van een vleesindus trie tot gevangenisstraffen van negen maanden tot 10 jaar ver oordeeld wegens verduistering van vlees ter waarde van mil joenen zloties. De leider van de bende, Henryk Sierpoetowski een voormalig accountant kreeg tien jaar ge vangenisstraf. Zijn aandeel in de verduistering van vlees en ver valsing van documenten beliep 550.000 zloties (ongeveer een half miljoen gulden). Vader van Adamo verdronken De vader van de zanger Salva- tore Adamo, Antonio Adamo, is zondag bij het baden in zee te Raguse op Sicilië verdronken. Antonio Adamo, die in België woonde, maar voor zaken in zijn geboorteplaats was, is 47 jaar ge worden. Salvatore Adamo, die zich te Biarritz bevond, is naar Sicilië vertrokken. In Waterbury in de Amerikaan se staat Connecticut heeft de 29- jarige Samuel Sepulvede na een huiselijke twist zijn vier kinderen van anderhalf tot zes jaar met een scheermes van het leven be roofd en zijn vrouw ernstig ver wond. Alvorens daarna zelfmoord te plegen stak Sepulvede zijn huis in brand. Een Oostenrijkse spoornian heeft zaterdagavond in een goede rentrein op een station bij de Bren- nerpas, die Oostenrijk met Italië verbindt, een plastieken bom ge vonden. De bom werd onschadelijk gemaakt door een Oostenrijkse officier. Het treinverkeer tussen Oostenrijk en Italië werd ruim drie uur opgehouden. In Italië gelooft men dat terro risten uit de provincie Alto Adige (Zuid-Tyrol) een bomaanslag heb ben willen plegen. Nog pas kortgeleden zijn er in en bij de provinciale hoofdstad Bolzano een aantal bommen ont ploft en werden twee Italiaanse douanebeambten uit een hinder laag doodgeschoten. Extremisten, naar de mening van de Italiaanse autoriteiten neo nazi's die uit Beieren en Oostenrijk ope reren, willen het overwegend Duits sprekende Alto Adige bij Oosten rijk inlijven. In het eerste halfjaar van 1966 zijn in Rotterdam 13.989 zeesche pen aangekomen met een tonna: ge van 39.3S6 n.r.t. Het betekent een vooruitgang ten opzichte van het eerste halfjaar van 1965, toen binnenliepen 13.772 schepen met een tonnage van 35.542 n.r.t. Noorse schepen namen in het eerste deel van 1966 de eerste plaats in met 6.409 n.r.t.. daarop volgden Groot-Brittannië 5.997. West-Duitsland 5.507 en Liberia 5.173. De politie in Texas heeft een man aangehouden en zoekt nog naar een tweede in verband met de moord op twee jongens wier lijk^i zondagochtend door een visser aangetroffen waren in het bagageruim van een bij Forth Worth op het open veld achterge laten auto. De slachtoffers zijn de zeventienjarige Robert Brand en diens zestienjarige neef Mar cus Dunman, die verscheidene malen in het hoofd waren ge schoten. Op de voorruit van de auto was met lippenrood de naam van Edna Louise Sullivan ge schreven, een vijftienjarig meis je dat met de jongens naar een bioscoop was gegaan en nu wordt vermist. De aangehouden man was zich bij de politie komen melden. De Nederlandse zwemster Ju dith de Nijs heeft dit weekeinde een 32 km lange zwemwedstrijd over het meer van St. Jean in Canada op haar naam gebracht. De oud-Robben-zwemster zege vierde in 6 uur 32 min. 57 sec. De Utrechter Herman Willemse, die de race driemaal heeft gewonnen, eindigde als vierde. PRIJSVLUCHT UIT ANGERVILLE „De Eendracht" - Terneuzen Snelheid eerste duif 1606,7 m; laatste prijswinnende duif 1331,5 meter. 1. J. Willemsen; 2. Meijer/v. d. Berge; 3. P. Pladdet; 4. J. v. d. Graaf; 5. J. P. Klaassen; 6 en 8. J. de Kraker; 7. J. Geelhoedt; 9. F. Mollet; 10. F. Temmerman. VLUCHT UIT NOYON „E.M.M." - Bond van zaterdag vliegers Snelheid eerste duif 1382,4 m; laatste prijswinnende duif 1319,7 meter. 1 en 6. A. J. Smallegange; 2, 5 en 10. K. Oppeneer; 3 en 9. J. Dhaeze; 4. P. Scheele; 7. J. Rie- mens; 8. P. v. d. Peijl. VLUCHTEN UIT NOYON „De Voorwaarts" - Zaamslag Jonge duiven Snelheid eerste duif 1391,6 m; laatste prijsw. duif 1303 meter. 1 en 2. J. de Feijter, Axel; 3. C. van Boven; 4. J. v. d. Voorde; 5. P. Koopman; 6. D. Bareman- de Blaeij; 7 en 8. W. de Putter, Axel; 9. J. Cornelissen, Axel; 10. H. de Feijter, Axel. Oude duiven Snelheid eerste duif 1343,7 m; laatste prijsw. duif 1297 meter. 1. D. Bareman Dzn; 2 en 3. H. de Feijter, Axel. Op 80-jarige leeftijd is overleden de oud-voorzitter van de K.R.O. en de N.T.S., magister dr. J. A. A. M. Kors, oud-hoogleraar aan de katho lieke universiteit te Nijmegen. Hij was na de oorlog heroprich ter van de K.R.O.. Mag. Kors heeft zich bijzonder ingespannen voor het voortbestaan van de omroep verenigingen na de oorlog, waarbij hij ijverde voor een zo groot mo gelijke samenwerking. Zijn ver diensten vonden o.m. erkenning in het commandeurschap in de orde van Oranje-Nassau, terwijl verder zijn naam voorkomt in het gulden boek van Hilversum. Joannes Augustinus Alphonsus Maria Kors was een der oprichters en eerste voorzitter van de Neder landse radio-unie en is ook voor zitter geweest van de Nederlandse televisiestichting en de Europese radio-unie. In september 1959 be ëindigde hij zijn werkzaamheden in omroepverband. Zijn banden met de K.R.O. dateren reeds van vóór de oorlog, toen hij zondagmiddags een vragenrubriek over theologi sche kwesties verzorgde, die grote bekendheid genoot. De begrafenis van prof. mag. dr. J. A. A. M. Kors zal plaats vinden op woensdag 10 augustus om half vier in het Albertinumklooster in Nijmegen. Tevoren wordt om half elf een plechtige uitvaart gehouden in de parochiekerk van de paters Dominicaner in Utrecht. Op dins dag 9 augustus om 19.30 uur is er een plechtige avondmis in dezelfde kerk. (ADVERTENTIE) De oud-wereldkampioen Jan Janssen wil niet geloven dat de K.N.W.U. hem heeft gepasseerd voor de komende wereldkam pioenschappen op de weg op de Nürburgring. Zaterdag hoorde hij voor het eerst, dat hij niet in de ploeg was opgenomen, toen hij uit Frankrijk zijn vrouw belde. Deze heeft hem het krantenbe richt voorgelezen, maar Janssen wilde niet aannemen, dat de ploeg al definitief is. Toen zijn vrouw hem zei, dat ze de moed had op gegeven, dat Jan in Duitsland nog zal kunnen starten, antwoordde hij: „Ik ben maar blij dat ik niet zo ben als jij, want dan had ik het nooit zover geschopt in de wiel rennerij". Overigens heeft Janssen zijn vrouw nog eens verteld, dat hij wel degelijk op weg naar de Ad- steeg een lekke band heeft gehad. Waarom hij dan niet Piet Bras- pennickx naar boven heeft ge stuurd om de wedstrijdcommis sarissen te waarschuwen? Zijn echtgenote heeft daarvoor wel een verklaring: „Sinds de tour leeft Jan niet meer; hij wordt ge leefd. Braspennickx doet alles voor hem, maakt zijn fiets in orde, rijdt hem van het ene criterium naar het andere. Jan heeft er be slist niet aan gedacht. Toen hij me opbelde, wist hij niet eens meer wat voor dag het was". Met vrees ziet zij de komende donderdag tegemoet, wanneer Janssen thuiskomt en gewaar wordt, wat zich hier inmiddels heeft afgespeeld. Jan Janssen heeft zondag in Flavignac (omgeving van Vien- ne) een internationaal wegcri terium gewonnen. Hij legde de 115 km af in 2 uur 49 min. De Fransman Pingeon eindigde op 16 sec. als tweede en diens land genoot Daunat op 22 sec. als derde. „schaker", die het met de ge dragswijze van hun vriend niet eens waren, een agent aangehou den. Deze toog op onderzoek uit en vond enkele honderden me ters verder het gevecht nog in volle gang. De Amersfoorter werd ter plaatse gearresteerd en de Spanjaard kreeg zijn auto en zijn vrouw terug. Zijn vrouw had overigens enke le verwondingen, voornamelijk aan de keel, opgelopen bij de vechtpartij, zodat de eerste rit van het herenigd paar naar de dokter leidde. De aangehouden ontvoerder verklaarde slechts de bedoeling te hebben gehad de vrouw naar huis te brengen. Een Spanjaard, een zekere'V., naar Nederland gekomen om werk te zoeken, vond behalve dat werk ook een Nederlandse echt genote en een auto. In de nacht van zaterdag op zondag dreigde hij echter zijn auto met zijn 24-jarige echtgenote te verliezen aan een man uit Amersfoort die hem eerst be hulpzaam was geweest bij het starten van zijn defect geraakte wagen. De dief en „schaker" bleek la ter de 24-jarige L. van der W. te zijn. Bij een dancing in Soester- berg kwamen hij en twee mak kers langs, toen de Spanjaard zijn auto poogde op gang te brengen. Eerst hielp het drietal met du wen terwijl de vrouw van de Spanjaard achter het stuur plagts nam. Zij bleek evenwel niet overweg te kunnen met de versnellingen, waarom van der W. plaats nam achter het stuur en mevrouw V. opschoof naar de rechterzitplaats. De startpogingen lukten, maar van der W. stond zijn plaats niet af aan de rechtmatige bestuur der doch ging er in volle vaart vandoor. Mevrouw V. nam dit niet. Zij trok de sleuteltjes uit het con tact waarop een vechtpartij ont stond die in de berm werd voort gezet. Mevrouw V. gooide daarbij de sleuteltjes ver weg in het gras. Inmiddels hadden de Spanjaard en de twee vrienden van de Dronken Duitse matroos reed vrouwen met gestolen auto aan Een 24-jarige dronken Duitse matroos heeft zaterdagavond met een gestolen auto twee vrouwen ernstig verwond in het centrum van Nijmegen. De man die de hele middag en avond de bloemetjes buiten had gezet, maakte zich omstreeks elf uur meester van een geparkeer de auto. Direct nadat hij was gaan rijden, verloor hij de macht over het stuur en reed met hoge snelheid een trottoir op, waar hij een 25-jarige vrouw, moeder van drie kinderen, en een zestienja rig meisje, die bij een bushalte stonden te wachten, onderstebo ven reed. De Duitser nam de vlucht, maar werd door de om standers achterhaald. Onder he vig verzet werd hij aan de poli tie overgeleverd. De 25-jarige vrouw verkeert in levensgevaar. Het meisje heeft een hersenschudding. DE VERJAARDAG VAN PRINSES IRENE Vrijdag was het feest in de villa „De gelukkige olifant" te Porto Ercole. De voltallige koninklijke familie feliciteerde prinses Irene met haar verjaardag, koningin Juliana en prins Bernhard, prin ses Irene met haar echtgenoot, prinses Margriet, prinses Beatrix met haar echtgenoot, en de ver loofde van prinses Margriet, Pie- ter van Vollenhoven. Prinses Irene maakte met haar familie een boottocht langs de kust bij Argentario, waarbij ook werd gezwommen. Daarna maak ten zij een autorit in de omgeving van „De gelukkige olifant". In de middaguren werden jour nalisten en fotografen ontvangen. Het is al stilzwijgende traditie geworden dat de pers de vakan tie van leden van het huis van Oranje respecteert, maar eens per jaar op een receptie wordt ontvangen. Dat gebeurde nu vrij dagmiddag. Terwijl de zon op de witte muren schitterde ontving de koningin haar gasten hartelijk. De gebruinde Irene had een le vendig gesprek met haar zuster. De nieuwe kampioen van Neder land der amateurs, Van der Horst. JAN VAN DER HORST AMATEUR-WEGKAMPIOEN Wim Dubois (Zuidzande) 7de De 23-jarige Haarlemmer Jan van der Horst, die eerder dit sei zoen winnaar werd van Olym piad tour, heeft zaterdag op het circuit van Zandvoort het Neder lands kampioenschap op de weg voor amateurs behaald. De uitslag van deze rit over 176 km was: 1. Van der Horst, 4.07.31; 2. Leo Duyndam, op 3 sec.; 3. Gerard Vianen; 4. Jan Harings; 5. Nol Kloosterman; 6. Gaby Minneboo; 7. Wim Dubois (Zuidzande); 8. André van Middelkoop; 9. Hans Tesselaar; 10. Leo Schalen, allen in de zelfde tijd als Duyndam; 11. Tiemen Groen, op 1.18; 12. Henk Vogelaar, op 1.31; 13. Evert Dol man, z.t.; 14. Jan Bols, op 1.42.0; 19. Cor Leunis, op 1.47.0; 20. Har ry Steevens, z.t. BART ZOET WON DE RONDE VAN KORTENHOEF Bart Zoet is zaterdag winnaar geworden van de profronde van Kortenhoef over 100 km, waaraan werd deelgenomen door 60 cou reurs. In de eerste fase van deze door 10.000 toeschouwers bijge woonde koers probeerden Gerben Karstens, Cor Schuuring en Peter Post vergeefs een voorsprong te nemen. Uiteindelijk slaagde een groepje van vijf man erin weg te komen. Hiervan won Bart Zoet de sprint vóór Peter Post. De uitslag was: 1. Bart Zoet, 2.18.27; 2. Peter Post; 3. Cor Schuuring; 4. Huub Harings; 5. Hitchen (G.-B.); 6. Cees van Espen; 7. Van der Klun- dert; 8. Gerben Karstens; 9. Joop Captein; 10. Jo de Roo. Engelse zeelui mishandelden douaneman De Temeuzense Boys doen het goed Nadat de Terneuzense Boys donderdagavond in Hulst een verdiende 15 overwinning had den behaald op een mat spelend H.V.V. '24, boekten ide zaterdag voetballers uit Terneuzen zater dag in het Oostburgse „Een- hoorntoernooi" weer een fraai succes door Biervliet met 30 te kloppen. Zaterdag a.s. komen de Boys in de finale uit tegen Breskens dat met 42 van Oostburg won. Winnen de Boys het toernooi zo als ze in 1964 en 1965 reeds deden, dan komen ze definitief in het bezit van de Eenhoorn-wis selbeker. De Boys hebben in ver gelijking met verleden jaar niet veel wijzigingen in hun ploeg aangebracht. Dave de Kubber, voorheen de doorduwer in de voorhoede, opereert thans in de verdediging, maar speelt uiter aard 'n aanvallend partijtje voet bal. Verder had Kees Maas zijn plaats moeten afstaan aan da oud-Zaamslagspeler Roose. De Rotterdamse politie heeft gisternacht twee Britse zeelui gearresteerd die aan boord van hun schip, de „Franconia" (22.636 brt.) van de Cunard Lines in Liverpool, een douaneman ern stig hebben mishandeld. Het slachtoffer, de 26-jarige A. Jans uit Nijmegen, kreeg schoppen en slagen in het gezicht en moest naar een ziekenhuis worden over gebracht. De arrestanten zijn: de 28-iarige D. I. en de 22-jarige J. D. SNEL RECHT.... Het besluit van de justitie in Augsburg om bij verkeersover tredingen direkt en ter plaatse in te grijpen, schijnt succes op te leveren. Alleen vrijdag al hield de politie met behulp van radar metingen dertien automobilisten aan, die op de grote verkeersweg te hard reden. Bij die dertien waren zes Nederlandse autobus chauffeurs. Zij werden ter plaat se veroordeeld tot geldboeten van 75 tot 85 mark. Biervliet trad niet volledig in het veld. De Biervlietse reserve keeper Pauw was niet altijd even betrouwbaar. Dat bleek al bij het eerste doelpunt, toen hij bij een voorzet de bal liet glip pen, waarvan Dave de Kubber resoluut profiteerde (01). In de tweede helft waren de Boys; veel sterker. Roose scoorde het tweede doelpunt dank zij een nieuwe fout van de doelman. Simons zorgde tenslotte voor nr. 3. De zege van de Boys was bij een betere afwerking in de voor hoede stellig groter geweest. De strafcommissie van de K.N. V.B. heeft reeds op de eerste dag van de nieuwe voetbalcompetitie werk gekregen. In de wedstrijd voor de tweede divisie tussen Wageningen en Limburgia werd in de 18de minuut van de tweede helft de linkshalf van Limburgia, J. Maas, door scheidsrechter Laus- berg naar de kleedkamer ver wezen. In de overigens sportieve wedstrijd ontnam Maas de Wage- ningen-speler Joop Willems op zulk een hardhandige wijze een kans dat de scheidsrechter slechts één beslissing bleef: eruit. Wage ningen won met 1—0.

de Vrije Zeeuw | 1966 | | pagina 5