RILLEN IN DE HITTE! De weegschaal AUSTRALIËRS ROEPEN HULP IN VAN UTRECHTS HELDERZIENDE KANTONGERECHT TERNEUZEN Pagina 2 DE vHlIJE ZEEUW Woensdag 3 augustus 1968 OPPERHOOFDEN VRIJGELATEN MIHAJLOV WIL EIGEN BLAD STICHTEN Konijneuplaag in Ochten Zitting van 2 augustus 1966 WEER ONRUST IN OMAHA OORLOGS SLACHTOFFERS Tijdens de hittegolf rilt menige Amerikaanse burger uit vrees dat ook in zijn buurt grote onlusten zullen ontstaan in negerwijken. In Cleveland gebeurde dit nadat een neger een glas goedkope wijn had besteld en daarbij een karafje ijswater wenste, waarop de bar keeper niet inging. Gevolg: vlam men, plunderingen en schoten in de wijk Hough. In Brooklyn sneuvelde een kind door een kogel toen aan de grens van de negerwijk een ge vecht ontstond, waarbij ook een organisatie van blanken in aktie kwam: de S.P.O.N.G.E. (spons), voluit de Society for the preven tion of the negroes' getting every thing, de vereniging om te voor komen dat de negers alles krij gen. In Jacksonville, Florida, ontstond eveneens om een nietige aanleiding een veldslag drie nachten van brandbomgooien. In South Bend, Indiana, ontstond een groot oproer nadat blanken wat gezegd hadden van een negerjongen die met een blank meisje in een café wat wilde ge bruiken. In San Francisco arres teerde een negerpolitieman een verdacht? in een slop van de negerbuurt Fillmore. Gevolg: winkels vernield, zeven brand stichtingen met molotofcocktails. Dat is de nog niet volledige oogst van een goede week. Her en der door de natie sloeg de vlam in de pan en iedere stede ling weet nu dat ook zijn stad niet immuun hoeft te blijken voor een explosie in de arme negerbuurten. Temeer niet om dat twee faktoren in onderlinge samenhang samenwerken om in de grote steden hoe langer hoe grotere slums, sloppendistricten, te maken. VOLKSVERHUIZING Wie enigszins kan, verhuist naar de voorsteden. Dit omdat daar ook de nieuwe supermarkets enz. gevestigd zijn waar hij met zijn auto naar toe kan zonder zorgen om parkeerruimte. Men woont er bovendien minder dicht op elkaar. En om naar zijn werk te gaan is het vaak simpeler een stad van buiten binnen te komen dan hem te doorkruisen. De ruimte die deze verhuizers achterlaten, wordt vrij snel op gevuld door negers die uit ge bieden met discriminatie trekken naar steden waar ze menen werk te kunnen vinden, wat dan ech ter meestal niet lukt. Een derge lijke invasie in hun straat laat dan weer verscheidene der oor spronkelijke bewoners die nog gebleven waren blanken en negers beiden naar de voor steden vluchten. Nog niet zozeer omdat de nieuwelingen zwart zijn, maar arm als ze zijn hokken ze en masse in huizen en het peil van zo'n overbevolkte buurt vol werkloosheid daalt snel. In sfeer, maar bijvoorbeeld ook in moge lijkheden van onderwijs. Een konsekwentie van deze verhuizingen is ook weer dat de stadsbesturen een voorname bron van inkomsten kwijtraken: het zijn de belastingbetalers van de middencategorie vooral die weg gaan en het zijn steuntrekkers die hun plaats innemen. In plaats van gemeentekasvullers komen er lieden die moeten steunen op wat de overheid betaalt. „ZWARTE MACHT" Bovendien is nu in de be weging die strijdt voor de bur gerrechten der negers een vleu- Twee van de belangrijkste po litici in West-Nigeria, de opper hoofden Obafemi Awolowo en Anthony Enahoro, zijn vrijgela ten, zo meldt de militaire rege ring in Lagos. Zij hebben sinds 1962 gevangen gezeten op be schuldiging van samenzwering tegen het bewind. Awolowo is premier van West-Nigeria ge weest. Hij was tot tien jaar ver oordeeld. Behalve de genoemde twee zijn nog vier politieke gevan genen op vrije voeten gesteld. De Zuidslavisehe schrijver Mi- hajlov heeft in een Italiaans cul tureel weekblad een open brief aan president Tito gericht. Hij vertelt daarin van plan te zijn van 10 tot 13 augustus in de Zuidslavisehe plaats Zadar aan de Adriatische Zee een vergade ring te beleggen ter oprichting van een onafhankelijk sociaal democratisch blad. Deze vergadering, aldus de 32- jarige schrijver, is niet in strijd met de nieuwe grondwet, die alle burgers vrijheid van drukpers en politiek-sociale activiteit waarborgt. De partij kan „door onwettige politiemaatregelen" de vergadering onmogelijk maken, aldus Mihajlov, maar dan weet de hele wereld meteen wat de gewaarborgde vrijheden waard zijn. Vorige week donderdag heeft de politie huiszoeking- gedaan in de woning van Mihajlov in Zadar. Drie uur lang heeft zij gesnuffeld in artikelen die hij geschreven heeft. De dag daar op is de schrijver vijf uur lang verhoord. Hij werd verdacht van het verspreiden van valse be richten. Vorig jaar is hij aangehouden na publikaties over Russische concentratiekampen en het leven in de Sowjet-Unie. gel ontstaan die Black Power, zwarte macht, eist en die prin cipieel meent dat alleen door knokken om die macht verbete ring kan komen in het lot der negers. Menige blanke die mee heeft gedemonstreerd en veel heeft geofferd voor de beweging van dominee King of de N.A.A. C.P., is door deze uitbarsting van de Black-Poweraanhangers ge schrokken en doet niet meer mee. Men leest dit in ingezonden stuk ken in kranten. Een begrijpelijke reaktie, waarvan het gevolg ech ter ook is dat die Black-Power- beweging alweer sterker wordt. Er zouden vele en zelfs zeer vele miljarden dollars op tafel moeten komen om de oorzaak van wat in. hete zomers telkens weer heviger uitbarst, weg te nemen. Door betere behuizingen te schep pen, door de werkloosheid op te heffen, kortom de materiële toe stand te verbeteren opdat de r.ege» niet alleen zijn burger rechten heeft, maar er ook ge bruik van kan maken als ieder ander. De bedragen die nodig zijn gaan het budget van de zelf ver armende grote steden ver te bo ven. Politieke commentators als Walter Lippman en dat is zeker niet de eerste de beste zien in deze uitbarstingen der zwarte getto's het grootste ge vaar voor de V. S. in de komende jaren. Lippmann meent zelfs dat de V. S. maar liever moeten op houden te pogen zich als wereld macht te gedragen om dit pro bleem grootscheeps te lijf te gaan. Leefbare steden voor ieder acht hij belangrijker. Anderen die het verder niet met hem eens zijn vallen hem bij, al was het alleen maar omdat anders de feitelijke kracht van de V. S. niet van bui tenaf, maar van binnenuit wordt aangevreten. TWEE BROERTJES EN ZUSJE SINDS JANUARI VERMIST De bekende Utrechtse helder ziende Gérard Croiset is door enkele Nederlandse immigranten in Australië ingeschakeld bij het zoeken naar drie vermiste kin deren. De kinderen, Jan (9), Anna (7) en Grant (4) Beaumont, verdwenen op 26 januari spoor loos na een bezoek aan het strand '4 van Adelaide. Nederlanders die in de buurt van de wanhopige familie wonen, herinnerden zich enkele soortge lijke gevallen in Nederland, die tot een oplossing werden ge bracht doordat de heer Crojset de plaats aanwees, waar de ver misten zich bevonden. Zij stuur den hem een brief met het ver haal over de verdwijning van Jan, Anna en Grant, alsmede foto's van de drie kinderen. De heer Croiset momenteel met vakantie „ergens in Neder land" deelde ons maandagmid dag mee, dat hij de kinderen na ontvangst van de foto's in een visioen heeft gezien. Hij is ervan overtuigd, dat ze dood zijn. De liikjes liggen volgens hem in een onderaardse grot in de rotsen bij het strand van Adelaide. De grot is echter afgesloten door zand of stenen, zodat ze moeilijk te vin den zullen zijn. De heer Croiset heeft geen tijd om zelf naar Australië te gaan, zoals hem is verzocht. Hij heeft zijn visioen opgeschreven, ver taald en naar Australië ge stuurd en bovendien om een kaart van het bewuste gebied ge vraagd. Hij hoopt, dat hij daarop TWEE BAADSTERS VERDRONKEN Bij Kamperduin zijn gistermid dag twee baadsters verdronken. Omstreeks half vijf zijn de lichamen van twee meisjes, t.w. van de 20-jarige Miesje L. Pie- ters, verkoopster, en van de 17- jarige Antoinette P. Burgers, beiden uit Ede, aangespoeld. De meisjes werden het laatst gezien omstreeks drie uur gistermiddag toen zij aan het baden waren in de nogal ruwe zee. Direkt na de aanspoeling werd kunstmatige ademhaling met ge bruik van zuurstofapparaten toegepast, hetgeen helaas niet meer mocht baten. De meisjes brachten hun va kantie door te Schoorl. de plaats waar men moet zoeken, nader kan aanduiden. Uit Australië is bericht ont vangen dat men daar een kustge- deelte heeft gevonden dat ver bazingwekkend veel gelijkt op de plaats welke door de Utrechtse helderziende Gerard Croiset is beschreven als de plek waar men de vermiste kinderen zou kunnen 'vinden. De heer Croiset is inmiddels in Nederland opgebeld door de televisiemensen in Adelaide die hem beloofden een speciaal ge maakt filmpje van de kustlijn in kwestie te zullen zenden, met kaart en foto's, aan de hand waar van de helderziende mogelijk nadere aanwijzingen zou kunnen geven. NEDERLANDER IN DENEMARKEN VERONGELUKT Een 45-jarige Nederlander is dinsdag bij een verkeersongeluk in Bellinge tussen Odense en As sens op het Deense eiland Fuenen om het leven gekomen. Hij heeft op de autoweg waarschijnlijk een stopteken niet gezien en reed in volle vaart op een bestelwagen. Zijn auto werd 25 meter wegge slingerd. De 43-jarige eentgenote van de Nederlander heeft een schedelfractuur. De chauffeur van de bestelwagen bleef onge deerd. Naam en adres van de veronge lukte werd door de Deense po litie niet vrijgegeven omdat de familie nog niet was gewaar schuwd. KAPITALE BOERDERIJ AFGEBRAND Te Teerns, een dorpje onder de rook van Leeuwarden, is gister middag door nog onbekende oor zaak de kapitale boerderij van de heer W. Overdijk uit Goutum door brand verwoest. De .bedrijfsleider van de boer derij, de heer C. Gerlofsma, was afwezig toen de brand werd ont dekt door een voorbijganger. Mevr. Gerlofsma en haar kin deren konden zich nog in veilig heid stellen. Een gedeelte van het huisraad kon nog worden ge red. De brand ontstond in de schuur. De boerderij brandde vrijwel geheel af. Enkele land bouwwerktuigen waaronder een nieuwe traktor en een grote hoe veelheid hooi, gingen eveneens verloren. De Leeuwarder brand weer verzorgde het blussings- werk. De schade bedraagt meer dan twee ton. De boerderij was tegen brand verzekerd. TREINBOTSING Johannesburg: In de buurt van Johannesburg zij maandag twee treinen op elkaar gereden. Vijf negers kwamen om, 248 werden gewond. Woedende Afrikaanse inzittenden staken een trein in brand en stenigden twee blanke machinisten. Eén kwam om het leven, de tweede werd ernstig gewond door de politie ontzet. Hier de trein bij het station van Johannesburg. (Niet een van de treinen die in botsing kwamen.) Het Betuwse dofp Ochten kampt met een kSflij'nenplaag. Vooral de bewoners van enkele straten in het centrum hebben er bijzonder veel last van. Moes tuinen worden keer op keer leeg geplunderd en velen hebben hun kool al drie keer moeten planten. Steeds werd het gewas door de konijnen geconsumeerd. Enkele jaren geleden vestigde een wild konijnenpaar zich in het puin, dat als vulling gebruikt werd onder een woning aan de Waaldijk. Als echte konijnen heeft dit paar zich sterk verme nigvuldigd, zodat er een hele ko lonie huist in talloze gangen en holen onder het huis. De dieren zijn allesbehalve schuw: des avonds spelen ze vaak krijgertje in het licht van de lantaarns, die langs de hoofdstraat van het dorp staan. VERTREK UIT RHODESIE Salisbury (Rhodesië): De Neder landse lector Jaap van Velsen probeert zijn gezicht te bedek ken, terwijl hij met zijn echtge note, onder politie-escorte, de universiteit van Salisbury ver laat. Van Velsen is een van de acht lectoren, die tijdelijk in vrij heid zijn gesteld, om hun ver trek uit Rhodesië voor te berei den. „POT" ZWARTE KOFFIE „Goedendag", zei de heer E. B. uit Clinge vriendelijk toen hij zich opstelde voor de balie en zijn groet werd even minzaam beantwoord door de waarnemend kantonrechter mr. H. C. M. van Son. Het verbaal luidde, dat B. op 24 maart zich in kennelijke staat in de Nieuwstraat te Clinge had DOOR MARTIN MONS 48) „Ik... ik zou alleen maar zo graag willen, dat die onverlaat onschadelijk werd gemaakt, juf frouw Terhorst, Ik wil u werke lijk niet forceren, tot niets," brabbelde hij. „Een of andere monteur zou het beeld kunnen beschadigen... Zo'n kostbaar beeld... Maar ik zou toch wel graag Willen dat al die praatjes over goena-goena eens en voor goed... Dat werd vastgesteld dat de verandering in de stand van die schalen een natuurlijke oor zaak heeft. Niet dat ik daaraan ook maar een ogenblik twijfel, maar de politie is in kleinere plaatsen zo dikwijs gemakzuch tig. Als zij tekort schiet en daar ben ik erg bang voor zou ze zich kunnen gaan ver schuilen achter allerlei... aller lei... U begrijpt mij toch niet ver keerd?" „Helemaal niet, mijnheer Overstraight," zei Leooadie Ter horst genadig. „Ik vind het in tegendeel erg sympathiek dat u zich mijnheer Ravens ongeluk kige dood zo sterk aantrekt ter wijl u hem toch maar betrekke lijk kort hebt gekend." „Och, juffrouw Terhorst, wat is tijd? Ik heb mijnheer Raven lang genoeg gekend om te weten wat ik aan hem had... En om hem te leren waarderen, natuur lijk. Mijn waardering, mijn ge voelens voor hem..." Mijnheer Overstraight zweeg abrupt en maakte 'n gebaar dat duidelijk toonde, hoe verdere woorden hem teveel waren. Een ogenblik heerste er een verlegen zwijgen. „Ik ben bereid de nodige stap pen te doen," zei juffrouw Ter horst dan, „hoewel ik weet dat het alles vergeefse moeite zal zijn." „Willen we die passacaglia nog eens doornemen?" stelde Kim mevrouw Calant voor. Zij aarzelde even. „Ik weet niet of..." „Ik ben ervan overtuigd dat in deze muziek niets kwetsends ligt voor de nagedachtenis van de overledene," drong Kim vriendelijk aan. „En het zou u goed doen eens aan Iets anders te denken, mevrouw Calant, werkelijk." Christine Calant knikte en ging naar de deur gevolgd door Kim. Op dat ogenblik kondigde Marie de komst van hoofdinspec teur Bezemer aan. Melanie stond op met een on zekere blik naar haar zuster. „Ja, Melanie, ga jij maar lie ver. Ik geloof niet dat ik op het ogenblik in staat zou zijn met de man te praten. Ik begrijp trouwens niet wat hij hier ver der te zoeken heeft." „Misschien wil hij met Allert spreken. Leo?" „Hij kan niet met Allert spre ken. Er wordt nog niemand bij hem toegelaten. Waarom heeft hij eerst niet gebeld, dat zou hem een vergeefse reis bespaard heb ben. Ik meende dat de politie zo practiseh was." „Misschien wil hij met hem spreken zonder dat hij erop is voorbereid," meende haar zus ter. „Bij verhoren schijnen som mige det... rechercheurs het on verwachte een gewichtige factor te vinden." „In jouw hoeken. Maar of het in werkelijkheid ook zo is? En fin, hij kan nu zien in welke stand de schalen van Themis' waag zich bevinden. En laten onderzoeken of de schroef mis schien is versleten. Dat gaat dan in één moeite door. Dan zal hij eindelijk wel tot de overtuiging moeten komen dat het geen me chanische fout is, die die stand doet veranderen." „Ik Zal er met hem over spre ken," beloofde Melanie gehoor zaam. HOOFDSTUK XI Hoofdinspecteur Bezemer stond in de bibliotheek oog in oog met de beeltenis van betover grootvader Gijsbert. De oude heer. zijn kin stevig in de hoge vadermoorders gedrukt, staarde hem dreigend aan. Het was als wou hij zeggen: „Pas op, man netje, dat je Terhorst niet in een of ander schandaal betrekt. Ter horst en schandalen, dat zijn dingen even ver van elkaar als de aarde en de planeet Jupiter. Wil je zo goed zijn dat niet te vergeten?" „Ja, maar als bij mijn onder zoek nu mocht blijken dat er toch wel een zeker verband... Ik bedoel maar dat het toch mijn schuld niet zou zijn als..." ver weerde Bezemer zich. Achter hem klonk een zacht, geamuseerd lachen. Hij moest hardop gesproken hebben. Geër gerd keerde de hoofdinspecteur zich om. Zou hij dan noodt leren zich normaal te gedragen, dacht hij wrevelig. „Had u woorden met betover grootpapa Gijsbert, inspecteur?" vroeg Melanie Terhorst. „Ja, hij is een ongemakkelijk heerschap. Als kind vond ik het altijd ver schrikkelijk hier mijn strafwerk te moeten maken. Ik was zo bang voor hem." „Ja, hij maakt oen erg levende indruk," gaf Bezemer toe. „Dat heb ik, naar het schijnt, zoeven ondervonden." (Wordt vervolgd.) bevonden en wel languit liggend op het rijwielpad, terwijl hij luidruchtig snurkte. Dat deze plaats zeer ongeschikt was voor een siësta bleek alras toen twee bromfietsers over de slapende heenreden. Gedaagde: „Ik was aangereden en bewusteloos, niemand kon bewijzen dat ik dronken was. Ik had alleen een „pot" koffie gedronken." Kantonrechter: „U was dus volkomen fris? De verbalisanten dachten: Daar licht een olifant die uit een circus ontsnapt is." Twee kasteleins hadden desge vraagd verklaard dat B. bij de acht glazen cognac en één „pot" zwarte koffie en bij de ander twee glazen cognac en drie „pot ten" zwarte koffie had gedron ken. „Dat waren er dus al tien", zei mr. Van Son, duidende op het geestrijk vocht. „Dat was op de voorafgaande maandag. Ik was toen „in" de markt geweest", antwoordde de verdachte hierop. Ondertussen, de gevolgen van de buitelingen die de bromfiet sers bij het overrijden van B. hadden gemaakt waren niet zó gering: een van hen moest op genomen worden in het zieken huis, evenals B. zelf en er was nogal wat schade. Kantonrechter: „Hebben ze uw zere hoofd in het ziekenhuis een beetje opgewreven met cognac?" Gezien het verleden van B. zeide de officier van justitie, mr. Lebret, eigenlijk veroordeling tot verblijf in een rijkswerkin richting te moeten vorderen, doch hij wilde B. nog een kans geven en eiste daarom de maxi male boete voor openbare dron kenschap, n.l. 30 of 6 dagen, doch, zo vervolgde hij: „u komt er niet zo af; het is droevig dat u zó op de weg gelegen heeft en de eis bedroeg hiervoor twee weken onvoorwaardelijke hech tenis. „We gaan eens eerlijk praten", zei B. hierop, „ik wil het afko pen." De kantonrechter bracht hem aan het verstand dat er bij het laatste gedeelte van de eis geen sprake was van afkopen, doch veranderde de onvoorwaarde lijke hechtenis in een voorwaar delijke met een proeftijd van twee jaar," wat niet betekent dat u twee jaar cognac moet proeven." Verdachte: „Zoveel geld (de ƒ30 boete) heb ik niet bij mij. Affijn, je stuurt mij maar een chèquetje." Kantonrechter: „Beperk u voor taan tot koffie." „KRUIP AUTO"' Toen de heer D. H. M. te Bres- kens op 16 juni over de midden weg in de Braakman reed negeerde hij het daar van kracht zijnde inhaalverbod. Argument Hij werd in de war gebracht door verkeerslichten en dacht dat hij met een „kruipauto" voor zich te doen had. Hiervan bleek in het verhaal niets en de offi cier noemde het inhalen van M. een bijzonder riskante zaak. De eis van ƒ30 of 6 dagen noemde mr. Van Son mild en vonniste dan ook conform. NOG ZO'N GEVAL J. J. van R. te Axel verkeerde zelf in de mening op 10 mei in een zo geheten kruip-auto over de provinciale weg aldaar te hebben gereden. De politie was het met deze zienswijze niet eens, toen J. van R. zonder rij bewijs achter het stuur werd aangehouden, de snelheid van de wagen kon door een eenvoudige manipulatie opgevoerd worden tot 60 kilometer per uur, „een euvel", zoals de officier het uit drukte, „dat de laatste tijd hand over hand toeneemt. Men rijdt schijnbaar met een kruip-auto waarvoor geen rijbewijs vereist wordt, men manipuleert er wat aan en rijdt dan veel harder." Mr. Lebret wilde hier een voorbeeld stellen en eiste 100 of 20 dagen. De invalide heer J. v. R. ver klaarde desgevraagd aan de kantonrechter naar de zitting te zijn gereden met dezelfde auto. Toen zat het vonnis er reeds dik in. Het bleef dan ook con form de eis van de officier. .GEEN GEVAAR OP DE WEG" Mej. J. O. te Middelburg gleed op 23 maart met haar auto van de provinciale weg te Philippine af, waarna de wagen kantelde. Mej. O. kroop er, geholpen door een passerende automobilist, door het portier uit. Zij kon hiervoor geen verklaring geven, wist niet of één der banden van haar wagen vóór of na de kan- telpartij leeggelopen was, maar was in ieder geval wel van mening, dat zij geen gevaar op de weg had betekend, aangezien „er in geen velden of wegen enig verkeer te bekennen viel". De officier wees erop dat, in dien zich eenzelfde manoeuvre op het fietspad had voorgedaan de gevolgen afschuwelijk kon den zijn geweest en de kanton rechter noemde de snelheid van de juffrouw 70/80 km bij regenachtig weer „een beetje hard", 50 of 10 dagen was de eis, die de kantonrechter gezien het beroep van de juffrouw (maatschappelijk werkster) dat enige verzachtende omstandig heden opriep, reduceerde tot 24 of 5 dagen „bij wijze van waar schuwing". DOORGANG NIET VRIJ GELATEN T. M. A. R. te Terneuzen liet op 16 mei de onoverzichtelijke doorgang van Lange naar Korte Kerkstraat voor een andere automobilist niet vrij. Hoewel de situatie ter plaatse niet gemak kelijk was, werd R.'s schuld toch bewezen geacht en kreeg hij een boete van 20 of 4 dagen, de helft van het bedrag dat de officier tegen hem eiste. Ook E. N. te Arnemuiden liet op 20 mei de doorgang filet" vrij voor een vrachtauto waarin T, P. A. N. te Hulst als chauffeur- gezeten was. Deze moest terecht staan omdat hij op hetzelfde tijdstip N. links op een kruising van de provinciale weg te Hon- tenisse had ingehaald. De auto van eerstgenoemde automobilist, die voorgesorteerd had om links af te slaan stond al met de voorwielen op de dijk, toen laatstgenoemde hem aanreed. Dit nam niet weg dat de Arne- muider werd veroordeeld con form de eis tot 5 boete of 15 dagen. Wat betreft N. te Hulst volgde de kantonrechter, eveneens de eis van de officier, ook hij achtte het bewijs tegen hem niet ge leverd en sprak hem deswege vrij. SCHUURDEUR GERAMD Op 17 april reed J. W. te Ter- neuzen op de Kanaalweg-Zuid te Sluiskil tegen een auto aan, die plotseling voor hem stopte, De deur van een schuur die stond aan rijksweg 1 werd hier bij geramd en de inzittenden, van de aangereden wagen werden licht gewond. Desgevraagd zei W. bij het hele geval zelf een schade van 1500 te hebben op gelopen. De schade aan de schuur 178,was nog niet betaald, W. werd hiertoe veroordeeld en moest hierbij nog een boete van 50 (of 10 dagen) betalen. De eis lag een tientje hoger. In een negerwijk in Omaha in de Amerikaanse staat Nebraska heeft de politie maandag in de lucht geschoten om 150 tot 200 opgewonden negers te versprei den. Later veroorzaakten kleine groepen nog ongeregeldheden. Zij gooiden enkele winkelruiten in en er zou zijn geplunderd. Zevenentwintig personen zijn gearresteerd en .een 18-jarige negerjongen werd met een schot wond opgenomen in een zieken huis. De ongeregeldheden vonden plaats in de wijk waar het vorige maand drie nachten onrustig is geweest. Volgens het jaarboek van het Berlijnse bureau voor oorlogs documentatie heeft de tweede wereldoorlog aan 55.293.500 men sen het leven gekost en werden 35 miljoen mensen verminkt. Voor de eerste wereldoorlog komt dit bureau op 9.736.S97 do den en ongeveer 21.100.00 ver minkten. Aan Duitse plus Oostenrijkse) kant sneuvelden in de tweede wereldoorlog 7.375.800 mensen. Hierbij inbegrepen zijn 3 miljoen vermisten en 1.8 miljoen burgers 'die bij de geallieerde luchtaan vallen het leven lieten. u

de Vrije Zeeuw | 1966 | | pagina 2