PROVINCIAAL NIEUWS De weegschaal Fagma z Hoek Kloosterzande Middelburg Geslaagde tocht door de dodenvallei Noodtoestand in Rhodesië verlengd Oostburg; Vrijwilligers naar Kameroen C.A.O.'s grafisch bedrijf goedgekeurd 49.95 AGENDA VROUW IN WONING DOODGESTOKEN 49.95 Russische delegatie in Bonn Noord-Vietnam antwoordt wereldraad van kerken Engeland en de uitlatingen van Ky MEER AMERIKANEN GESNEUVELD ■■m Ut ViU|K ZiUjtLUVV Vrijdag 29 juli 1960 Raadsvergadering De gemeenteraad van Hoek komt maandag 8 augustus 1966 te 19.30 uur bijeen ter behandeling van o.m. de volgende punten: Onderzoek geloofsbrieven van de benoemde leden van de ge meenteraad. Voorstel van burgemeester en wethouders tot aanleg van een riolering op het Boeregat. Voorstel van burgemeester en wethouders tot het aanbrengen van voorzieningen in de openbare lagere school. Benoeming van een lid van de commissie tot wering van school verzuim in verband met het ver trek van de heer J. de Visser. Aanbeveling: 1. J. A. van der Lyke; 2. A. J. Broodman. Tegen boom gereden De heer A. R. uit Ossenisse die woensdag met zijn auto in de rich ting van de Hulsterweg te Kloos terzande reed, verloor bij het om kijken de macht over zijn stuur. Hij kwam tegen een boom terecht en liep daarbij ernstige verwondingen op. Met kwetsuren aan zijn schou der en een gebroken arm liet dok ter Buwalda de heer R. naar het ziekenhuis te Hulst transporteren. De auto werd aan de voorzijde zwaar beschadigd. Protestvergadering Middelburgse bakkers gaat niet door De protestvergadering van bakkers, waarvoor de Middel burgse bakkerijcommissie en de voor haar optredende bedrijfs econoom J. den Bleker uit Go- rinchem plannen hadden, gaat niet door. De heer Den Bleker had de vergadering eind augus tus of begin september in Rot terdam willen houden, als de bakkerijstichting haar standpunt inzake de broodprijs niet zou Goudkoorts steekt de kop weer op Dezer dagen zal een prospec tus uitkomen voor een lening van 25.000 gulden die de „Ven nootschap onder firma tot ber ging van de Renate Leonardt" wil aangaan om nog deze zomer te komen tot berging van de goudschat van dit Duitse schip, dat in 1917 op de Haaksgronden bij Den Helder zonk. Fruitkweker Piet Visser uit Wijdewormer, een der vennoten van de uit vijf leden bestaande vennootschap onder firma, is op nieuw de initiatiefnemer van de ze bergingsaktie waarvoor hij zich de steun verzekerd heeft van twee duikers. Onderzoekingen hebben volgens de heer Visser aangetoond dat de „Renate Leo nardt" niet meer onder een me ter dikke laag zand en slib bedol ven ligt, zodat de duikers bij het bergen niet meer voor onoverko- menlijke moeilijkheden komen te staan. De goudschat zou bestaan uit 454 kistjes goud ter waarde van ruim 70 miljoen gulden. In 1953 bestonden ook reeds plannen de goudschat te bergen. Piet Visser stichtte in dal jaar een coöperatieve bergingsvereni ging. die voor vier ton aan aan delen uitgaf en een kostbare duiktoren liet bouwen. Deze toren is nooit de sluizen van IJmuiden uitgekomen. De bergingsvereni ging werd na diverse ruzies en aanklachten onderling gelikwi- deerd, waarbij aan de aandeel houders niets werd uitgekeerd. In 1957 viel het doek over de bergingsvereniging. De 28-jarige Franse oud-para chutist Jean Pierre Marquant heeft donderdag zijn eenzame voettocht door de dodenvallei in California, een van de warmste en meest troosteloze plaatsen op aarde, be ëindigd. Hij arriveerde in de middaguren in Stove Pipe Wells, zijn vertrek punt van een week geleden, na een cirkelvormig parcours van 160 km te hebben afgelegd. Het was in de vallei zo heet de gemiddelde temperatuur bedraagt er 50 gr. Cel sius dat zijn canvasschoenen verbrandden. Soms was het 90 graden, een temperatuur waarbij zijn drinkwater bijna het kookpunt bereikte. De Fransman, die zijn tocht had 'jndemomen om aan te tonen dat in Amerika nog wel avontuur valt :e beleven, was blij dat het er op 'at. Hij vertrok onmiddellijk naar '-os Angeles om een bad te nemen. Het parlement van Rhodesië heeft donderdag de noodtoestand met drie maanden verlengd. De minister van justitie Desmond Lardner-Burke verklaarde dat de noodtoestand moet blijven bestaan omdat de pogingen om een einde te maken aan de onafhankelijkheid van Rhodesië in de komende drie maanden wellicht nog heftiger zul- en worden. wijzigen in overeenstemming met de wensen van de Middel burgse commissie. Op 12 mei j.l. eiste deze com missie in een door een honderd tal bakkers ondersteund mani fest, dat de bakkerijstichting haar best zou doen om een broodprijsverhoging van ten minste tien procent te bewerk stelligen. Met de anderhalve cent verhoging, die de stichting vroeg, was zij niet tevreden. Later heeft de stichting de minister om een verdergaande verhoging gevraagd. Zij kreeg zoals bekend drie cent waarmee ze niet geheel en al tevreden was, omdat de rentabiliteit over het hele jaar 1966 er niet door wordt hersteld. De heer Den Bleker deelde mee, dat de commissie en hij geen aanleiding meer zien voor verdere actie tegen de stichting, nu deze een krachtiger houding heeft aangenomen en een brood prijsverhoging van wel geen 10 procent maar dan toch ruim 5 procent er door heeft weten te krijgen en bovendien meent dat daar nog iets bij moet. Reclasseringsraad Bij koninklijk besluit is de heer drs. E. K J. -M. Lamers toege voegd als secretaris bij de reclas seringsraad te Middelburg. Verkoping woonhuis Ten overstaan van notaris Van den Berg werd deze week in hotel du Commerce publiek verkocht het woonhuis Walstraat 8 te Oostburg, eigendom van de heer C. B. Tas. Het huis werd ingesteld op 15.000. Bij opbod kwam men niet verder dan 16.600. Voor dit bedrag werd het huis niet gegund. VRACHTWAGEN REED ZIEKENHUIS BINNEN Een enorme ravage, nadat een zware vrachtwagencombinatie zich diep in de serre van het Stadsziekenhuis te Leeuwarden had geboord. Vermoedelijk door blokkeren van de remmen is de wagen uit de bocht geschoven. Een van de patiënten wist zich nog net op tijd met een nood sprong te redden, voordat zijn bed onder de instortende muur werd bedolven. Opnieuw is een groep jonge vrij willigers, acht meisjes en een jon gen, naar Kameroen in Afrika ver trokken. Zes van hen reisden gis teravond van Schiphol via Parijs naar hun plaats van bestemming. Het zijn de dames D. A. ten Broe- ke uit Wageningen, C. L. van Erk uit Grootebroek, A. C. E. Geurtz uit Oostburg, G. H. M. Philipsen uit Cuyk, N. M. J. Wassink uit Tubbergen, C. C. van Zanten uit Rotterdam en de heer G. C. F. Bierman uit Amsterdam. De dames B. Koopman uit Delfstrahuizen (Fr.) en W. Hartman uit Den Haag, zijn enkele dagen eerder vertrok ken. In Kameroen zullen de meisjes als huishoudkundigen en de jon gen als monteur het werk van vijf tien collega's, die daar reeds ge ruime tijd werkzaam zijn, aanvul len. De groep ontving een oplei- dng van drie maanden aan het ko ninklijk instituut van de tropen in Amsterdam. ZWARE STRAFFEN IN BRAZZAVILLE De volksrechtbank van Brazza ville heeft zeven militairen veroor deeld tot gevangenisstraffen van één tot vijftien jaar. Zij werden ervan beschuldigd in maar 1965 president Fulbert Joeloe te hebben geholpen het land te ontvluchten. Tien verdachten, allen militairen, zijn vrijgesproken. Joeloe, die thans in Madrid woont, werd vorig jaar juni bij verstek ter dood ver oordeeld. 10 jaar voor Clement Pepa Het volkstribunaal in Kongo- Brazzaville heeft donderdag ser geant-majoor Clement Pepa ver oordeeld tot tien jaar gevange nisstraf wegens het deelnemen aan een komplot tot omverwer ping van de regering. De 32-jarige Pepa was ten las te gelegd dat hij manschappen recruteerde voor oud-president Fulbert Joeloe en dat hij hen naar Kongo-Kinsjasa (het vroe gere Leopoldstad) zond voor een militaire opleiding. Zij zouden naar hun land terugkeren om de regering ten val te brengen. Een tweede-luitenant en een onderwijzer werden vrijgespro ken. Het tribunaal veroordeelde woensdag zeven militairen tot gevangenisstraffen variërend van één tot vijftien jaar wegens hulpverlening aan oud-president Joeloe bij diens ontsnapping uit Kongo, in maart van het vorige jaar. Het college van rijksbemidde laars heeft zijn goedkeuring ge hecht aan de drie c.a.o.'s in het grafische bedrijf. De technische c.a.o. en de c.a.o. voor chefs zijn met terugwerkende kracht tot 31 januari 1966 en de c.a.o. voor het administratief personeel met terug werkende kracht tot 1 februari 1966 in werking getreden. (Adv.) Een jeugd-cadeau van volwassen kwaliteitde speelklare Philitina jeugdgrammofoon ZATERDAG 30 JULI TerneuzenLuxor-theater, 8 uur: „Even afrekenen heren!" ZONDAG 31 JULI TerneuzenLuxor-Theater, 2.30 uur: „Kop op... Cleopa tra"; 5 en 8 uur: „Even afre kenen heren!" Girostortingskaarten voortaan gratis Met ingang van 1 augustus a.s. zal op de postkantoren worden overgegaan tot het gratis ver strekken van de girostortings kaarten, Zoals bekend bedraagt de prijs van sommige stortings- kaarten tot op heden 1 cent. Betaling van het stortings- recht (25 ct:) geschiedt indien verschuldigd voorlopig nog door middel van een postzegel. De verkoop van girostortings kaarten met opdruk „recht 25 cent betaald" zal op genoemde datum worden gestaakt. Bij het publiek aanwezige kaarten kun nen tot nader order worden ge bruikt. Voorts is de P.T.T. voorne mens de portzegels af te schaf fen Met ingang van 1 augustus zullen bij wijze van proef in plaats van portzegels frankeer zegels van de normale uitgifte worden gebruikt. De op de kantoren nog aanwe zige voorraad portzegels zal ech ter eerst worden opgebruikt. In een flatwoning aan de Tarwekamp in Den Haag is don derdagavond een vrouw door messteken om het leven ge bracht. De politie heeft de dader gearresteerd. Nog enkele ande re mensen die in de woning wa ren, liepen verwondingen op. Zij zijn naar een ziekenhuis overgebracht. Het slachtoffer is de 42-jarige mevr. G. A. van der Bvan B. Zij werd met een mes gestoken in de hartstreek door haar echt genoot, de 47-jarige meubelma ker A. van der B., van wie de vrouw sinds enkele weken ge scheiden leefde. De man was gisteravond om ongeveer half zeven naar de wo ning van de familie Arkesteijn, Tarwekamp 202, gekomen, waar zijn vrouw verbleef. Hij wilde haar spreken. Dit gesprek werd door man en vrouw in de keu ken gevoerd. Om tien voor zeven trok de man het mes, dat hij had meegebracht en stak de vrouw. De bewoner van het pand, de 57-jarige rijschoolhouder J. A. C. Arkesteijn en diens 23-jarige zoon gingen od het gegil de keu ken binnen. De heer Arkesteijn sr kreeg drie steken met het mes in de linker arm, de zoon werd met het mes in de linker schou der gestoken. Met een werknemer, die in de woonkamer aanwezig was, wis ten de drie mannen de dader te overmeesteren. Mevr. Arkesteijn nam hem het mes af. De dader werd in bedwang gehouden in de woning, waar de politie hem arresteerde. Van der B. is thans ingesloten op het hoofdbureau van politie. De vrouw was niet onmiddel lijk dood. Zij werd naar het zie kenhuis Zuidwal gebracht, waar zij veertig minuten na de aan slag zonder bij kennis te zijn ge komen, overleed. De beide gewonde mannen werden eveneens naar het zie kenhuis gebracht. Zij konden na behandeld te zijn huiswaarts keren. Van de vechtpartij hebben om wonenden weinig of niets ge merkt. De woning van de familie Arkesteijn is een parterre-flat woning in de woonwijk Maria- hoeve. Wel zagen buurtgenoten, dat de kleding van een van de beide mannen onder het bloed zat. De meesten merkten pas iets, toen de politiewagen en de ziekenauto waren aangekomen. FRANSE VERBINDINGS OFFICIEREN VOOR N.A.V.O. BENOEMD Frankrijk heeft donderdag ver bindingsofficieren benoemd bij de opperbevelhebber van de N.A.V.O - strijdkrachten in Europa en andere geallieerde bevelhebbers, nu, het zich uit de militaire N.A.V.O.-in- tegratie heeft teruggetrokken. Ge- neraal-majoor Robert-André Lan- crenon is aangesteld als hoofd van een missie die het contact zal on derhouden met de opperbevelheb ber, generaal Lyman Lemnitzer. Brigade-generaal André Giroult zal als verbindingsofficier fungeren tussen de Amerikaanse generaal Andrew O'Meara, bevelhebber var. de legergroep in Mannheim, en de Franse troepen in West-Duitsland. Tenslotte is brigade-generaal Mi chel Deveaux aan het hoofd ge plaatst van de Franse missie bij generaal Von Keilmansegg, de be velhebber van de N.A.V.O.-troe- pen in midden-Europa. BUSONGELUK IN FRANKRIJK In de buurt van de Franse plaats Chalons sur Saöne liepen donderdag twaalf Franse meis jes lichte verwondingen op, toen de bus waarmee ze uit 'n vakan tiekolonie naar huis terugkeer den, in botsing kwam met een in tegengestelde richting rijden de personenauto. De bestuurster van deze wagen kwam om het leven De autobus die in totaal 54 passagiers bevatte, sloeg om in een veld langs de weg. De commerciële radiostations rond Engeland Twee onder Amerikaans beheer staande commerciële radiosta tions voor de Britse kust hebben gisteren laten weten dat zij zich niet zullen storen aan de rege ringsplannen om hen uit de ether te verdrijven. Het zijn „Radio En geland" en „Britain Radio", twee van de tien stations die zonder vergunnig hun beatmuziek vanaf schepen en verlaten marineforten over Groot-Brittannië uitstrooi- (Adv.) Een jeugd-cadeau van volwassen kwaliteitde speelklare Philitina jeugdgrammoloon -s. u*rt-^aArirurj-vi/vij-WJ JVwy DOOR MARTIN MONS 45) Rechercheur Vreugde heeft gelijk met zijn veronderstelling, moordenaar goede topografische kennis omstreken. Wanneer bui ten Terhorst te zoeken tenmin ste. Verband tussen moord en aan val op dokter Radersma? Zolang ik dokter R. niet heb kunnen spreken is het mij niet mogelijk die vraag bevestigend of ontken nend te beantwoorden. Hokuspokus met weegschaal Themis e.d. alleen door mej. Leocadie Terhorst waargenomen, ongewone verschijnselen? Het zou m.i. een al te grote toeval ligheid zijn als ze niets met de moord te maken hadden. Maar geldt hetzelfde ook niet voor de aanval op de dokter? (De dokter is ook in Indië geweest hoewel alleen in zijn kinderjaren.) Ik geloof dat we het toch in die richting moeten zoeken. Dus een vendetta? Vendetta lijkt me te ver ge zocht. Te oordelen naar het doorzoeken van Ravens kamers, had Raven iets in zijn bezit dat voor zijn moordenaar van belang was. Maar wat? Het kan onmo gelijk iets groots zijn geweest, want Ravens kleren waren ook nauwkeurig doorzocht. Omvang rijke dingen berg je niet in je kleren. Vooral geen man die zo op zijn uiterlijk was gesteld en zo netjes op zijn kleding als R. Dus iets kleins en plats. Maar wat? En heeft hij het gevon den?" Hoofdinspecteur Bezemer bleef een tijdje staren op wat hij had geschreven. „Tja," mompelde hij dan. „Veel is het niet. Theorieën bij de vleet maar feiten, ho maar. Het enige onbetwistbare feit is dat de man is vermoord en zijn kamer gron dig doorsnuffeld. Enfin, laat ik maar naar bed gaan, het is bij enen." HOOFDSTUK X Juffrouw Melanie Terhorst was verslaafd aan lezen in bed en een verwoed liefhebster van speurdersverhalen. Nooit voelde zij zich plezieriger dan behaag lijk in haar bed terwijl de herfst wind door de schoorsteen loeide en zij ademloos de avonturen ge noot van doctor Feil, inspecteur Grant of Appleby en commissa ris Maigret, van lord Peter toegang te forceren Wliimsey, Albert Campion, beide roemruchte amateurs, of die wonderlijke detective en psy chiater mevrouw Beatrice Brad ley Lestrange of onderdook in de exotische wereld van rechter Ti. Als er één schepsel was met wie zij het diepste medelijden voel de, was het wel met het bekla genswaardige jongetje dat het griezelen maar niet kon leren. Juffrouw Melanie Terhorst grie zelde veel en graag. Zij griezel de met overgave. Deze avond echter wou het daarmee niet vlotten. Aan het boek lag het niet. Mr. Albert Campion had zich in een bijzon der netelige positie gewerkt. Hij was ontwaakt in een hospitaal zonder te weten hoe hij daar was gekomen. Tot overmaat van ramp scheen het hem toe dat hij, te oordelen naar flarden van een gesprek in de gang die hem van tijd tot tijd bereikten, zich had schuldig gemaakt aan moord op een politieagent. En alsof dat niet genoeg was, had hij elke herinnering aan zijn identiteit verloren. Het was een situatie waarvan zij in normale omstan digheden zou hebben gesmuld. Maar nu had het verhaal voor haar kraak noch smaak. Zij probeerde zichzelf wijs te maken dat dit lag aan het feit dat haar gedachten telkens weer naar de op Raven gepleegde moord afdwaalden. Ze had nu, om het zo eens te zeggen, haar eigen speurdersverhaal dat zich afspeelde, niet op de bladen van een boek, maar in werkelijkheid. Ze betrapte zich erop dat ze in gespannen lag te luisteren naar verdachte geluiden. Het kraken van een plank was genoeg om haar overeind te doen vliegen. De wind loeide om Terhorst, rukte aan de ramen om zich een De takken van klimop en winterjasmijn klopten als knekelvingers tegen de ruiten. Ze had Lie mee naar boven gesmokkeld omdat ze het gevoel had dat ze niet kon zon der 'n levend wezen dat de ang stige eenzaamheid van haar ka mer deelde. De kleine pekinees lag op haar voeteneinde en ze onderging zijn zacht gesnurk als iets geruststellends. Wat er ook op Terhorst mocht zijn veran derd, Lie was dezelfde gebleven, een soort reddingsgordel op een woelige zee. Ze probeerde haar aandacht weer te dwingen naar haar boek, toen het hondje opeens de ogen opende, de kop ophief en een onderdrukt geblaf liet horen. „Lie, baasje, wat scheelt er dan aan? Hoort mijn kleine heer der tienduizend jaren iets?" Ze luisterde hoewel ze dat zelf be' lachelijk vond. Er was toch niet de minste reden te fluisteren, hier in haar eigen kamer? Wat was dat voor een geluid? Waren het geen voetstappen? Voetstappen op de trap? Ze hield zichzelf streng voor dat ze nu niet kinderachtig moest worden. Gesteld dat, wat ze hoorde, wer kelijk voetstappen waren, wat dan nog? Hoe laat was het hele maal? Kwart over enen. Waar om zou een van de gasten, ge kweld door slapeloosheid niet naar beneden mogen gaan om een boek te halen dat hij hier of daar had laten liggen? Ze keek naar de hond die nog wel luisterend de koo geheven hield, maar vriendelijk kwispelde in plaats van te blaffen. Dat was toch bewijs genoeg, nietwaar? De hond kende degeen die de trap afkwam. De zaak was dus in orde. Maar was hij dat wer kelijk? Wordt vervolgd.) William Wick, directeur van de twee stations, zei van plan te zijn „in de business" te blijven. We zijn door talrijke buitenlandse bedrijven benaderd die zendtijd willen kopen als het de Britse ad verteerders verboden wordt, al dus Wick die het wetsontwerp dat naar verwachting in februari wet wordt in strijd noemde met de verlangens van 25 miljoen Engel sen. Krachtens de wet zal het Britse onderdanen verboden zijn vanaf schepen o fvliggtuieen ktD schepen of vliegtuigen binnen de Britse territoriale wateren of vanaf marineforten als in de Theemsmonding uit te zenden. De Amerikanen zullen mis schien door de mazen van het net glippen als zij van buiten de ter ritoriale wateren gaan zenden en dan hun grammofoonplaten, voedselvoorraden en advertentie materiaal uit andere landen laten komen. De bemanning zou dan niet uit Engeland afkomstig mo gen zijn. Een woordvoerder van de Britse P.T.T. toonde zich hier over niet optimistisch. Naar zijn mening kunnen de buitenlanders wellicht enige tijd maar toch niet lang de wet ontduiken. „Andere Europese landen zijn van plan binnenkort dezelfde maatregelen te treffen. De bevoorrading zou dan alleen nog over de Atlanti sche oceaan kunnen worden ver zorgd. De radiostations zijn ech ter afhankelijk van Britse adver teerders. Een Russische delegatie, be staande uit politici, geleerden, journalisten, geestelijken en kun stenaars, heeft donderdag in Bonn afzonderlijke besprekingen gevoerd met politici van de West- duitse sociaal-democratische (oppositie-)partij en van de aan de regering deelnemende vrije democraten. Met de christen-de mocraten vond geen ontmoeting plaats. Het gesprek met de sociaal-de mocraten werd „gedeeltelijk zeer hard, maar steeds zakelijk" ge noemd. In het gesprek met de F.D.P.'ers was men het erover eens dat de verdeling van Duitsland niet slechts een Duitse, maar een in ternationale aangelegenheid is. De S.P.D.-vertegenwoordigers spoorden de Russen aan voor het zelfbeschikkingsrecht van het hele Duitse volk op te komen. De leider van de Russische de legatie, filmregisseur Sergei Ge- rassimow, wierp hem tegen dat men van Duitse zijde niet zo zeker moet zijn over de uitslag van een dergelijke volksstemming. DE BRAND IN DE INDONESISCHE AMBASSADE Brandweerlieden gooien verbran de resten van meubilair uit de In donesische ambassade naar bui ten. Vermoedelijk zijn 3 molotov cocktails naar hetgebouw ge worpen. De Indonesische ambas sadeur heejt geprotesteerd naar aanleiding van de brandstichting en om versterkte bewaking van de kanselarij verzocht. Noord-Vietnam heeft de wereld raad van kerken in een boodschap meegedeeld dat het een humane gedragslijn volgt jegens in de Vietnamese oorlog gevangen ge nomen vijanden. -Da Laodschap van het ministerie van buiten landse zaken in Hanoi vormt een antwoord op een dringend ver zoek van de secretaris-generaal van de wereldraad, dr. W. A. Vis ser 't Hooft, en het hoofd van de commissie voor internatinale zaken van de raad, dr. Frederick Molde, om de gevangen genomen Amerikaanse piloten niet te be rechten en alle gevangenen te behandelen in ovèreenstemming met de hoogste normen van in-* ternationale verdragen. Engeland is ten zeerste gekant tegen een invasie in Noord-Viet nam, zo heeft premier Harold Wilson donderdag het lagerhuis meegedeeld naar aanleiding van recente uitlatingen van de Zuid- vietnamese premier Ky. Vorige week zijn in Vietnam tweemaal zoveel Amerikaanse militairen gesneuveld als de week daarvoor, zo blijkt uit de officiële cijfers die donderdag in Saigon zijn bekendgemaakt. In de week die op 23 juli eindigde, waren 136 Amerikanen gedood en 578 ge wond bij hevige-gevechten ten zuiden van de grens met Noord- Vietnam. De vietcong verloor in dezelfde week 1272 man aan doden. Veertien Amerikanen worden vermist of werden in die week gevangen genomen, 120 guerrillastrijders werden even eens in die week gevangen geno men. Aan Zuidvietnamese rege ringszijde vielen 195 doden, 42 Zuidvietnamese soldaten worden vermist. Emigratie en terugkeer naar het vaderland ■De toegenomen welvaart en' de ruimere werkgelegenheid lil Europa maken het voor immi granten gemakkelijk om uit Australië naar hun vaderland terug te keren. Dit zei donderdag een functionaris van de Austra lische immigratiedienst. Blijkens de cijfers over jaar 1965-'66 keerden in periode 16.351 immigranten uit Australië terug naar hun land van herkomst Ruim 144.000 'im migranten arriveerden echter in Australië. Het aantal immigranten dat Australië de rug' föekeert. omdat zij ontevreden zijn over de levensomstandigheden in dat land. is zeer klein. De landver huizers beschouwen hun vesti ging in een ander land echter niet meer als onherroepelijk. Ge schoolde arbeiders kunnen over al ter wereld werk vinden. het die

de Vrije Zeeuw | 1966 | | pagina 2