op een dag van een vakantie-in-een-notedopl t Höchst n.v. kocht 315 ha industrieterrein aan Sloehaven Marathonzittingen worden traditie De weegschaal VLISSINGEN KREEG VOORKEUR ROVEN ANTWERPEN NEDERLAND EN DUITSLAND MIN OF MEER GECHANTEERD Lagerhuis keurt nationali satie staalindustrie goed RADIO EN TELEVISIE •fr Dagtocht26 naar Schouwen-Duiveland, Zierikzee, Deltawerken Dagtocht 1 naar de Efteling Politieke pressie Geven en nemen Profiteer Maak een NS-Vakantiedagtocht en zomaar op een mooie dag viert u een vakantie in het klein. Gezellig met het gezin er op uit. Veel zien, veel beleven. En dat voor een lage prijs! Niets hoeft u van tevoren te regelen of te reserveren. Op een mooie ochtend stapt u naar het station en wèg bent ti, een heerlijke dag tegemoet. U kimt alle kanten op, want de Spoor wegen bieden u liefst 31 verschillende moge lijkheden. En alles is bij de prijs inbegrepen: treinreis en alle evenementen van het dag programma. Informeert u eens bij het sta tionsloket. Een fleurige, kleurige folder ligt voor u klaar. Daarin kunt u precies vinden hoe u van uw snipperdag een feest voor het hele gezin kunt maken. (alleen op werkdagen) Per boot en bus door Zeeland. Over land en water. Langs de Deltawerken en over de oude eilanden. De tocht begint in Goes en eindigt in Rotterdam, vanwaar de trein u weer thuis brengt. In de prijs is begrepen: treinreis heen naar Goes en terug van Rotterdam CS, busrit Goes-Zierikzee, boottocht Zierikzee-Zijpe, busrit Zijpe-Rotterdam. Prijsvoor- beelden: Van Goes 12,30, Middelburg 13,30, Vlissingen 13,90. Een dag tang waart t» rond in een sprookjeswereld. Fantastisch leuk om er met kinderen heen te gaan. Maar ook de ouders kunnen zich uitstekend ver maken op het grootste recreatieterrein van Neder land met zijn 1001 verrassingen. In het gecombi neerde biljet is begrepen: treinreis retour Til burg, busrit retour Tilburg-Kaatsheuvel, toegang tot de Efteling. Pry'svoorbeelden: Van Goes ƒ10,-. Middelburg ƒ11,40, Vlissingen ƒ11,80. Maandag is de definitieve ba sis gelegd voor een nieuw om vangrijk industrieel bedrijf aan de Sloehaven in Vlissingen, na melijk voor het bedrijf van Höchst Vlissingen N.V. Met de eerste aanloop van deze van oorsprong Duitse N.V., de bouw Aantal nekkrampgevallen verviervoudigd Tot en met half mei is bij de geneeskundige hoofdinspectie aangifte gedaan van 310 geval len van nekkramp. In dezelfde periode van 1965 werden slechts 73 van deze besmettelijke ziekte gemeld. In het blad „Gezondheidszorg" van 't Groene Kruis wordt naar aanleiding hiervan opgemerkt, dat deze sterke stijging een stu die wettigt met betrekking tot eventuele vaccinatie tegen nek kramp. Ook een onderzoek naar de bron van infectie, die schijn baar het meest voorkomt in ka zernes en andere plaatsen waar veel mensen bijeen zijn, lijkt ge wenst. Polio en difterie komen in Ne derland bijna niet meer voor. An/dtere ziekten staan nog wel met grote aantallen op de staten die dë geneeskundige hoofdin spectie -uitgeeft van de aangege ven besmettelijke ziektegevallen. Voorbeelden hiervan zijn rood vonk en salmonellosen. In tegen stelling met nekkram.p geeft een vergelijking met vorig jaar wat dgze ziekten betreft geen grote verschillen te zien. Juwelendiefstal in Italië Vier gemaskerde mannen heb ben maandag in de omgeving van de Italiaanse stad Valenxa een juwelier beroofd van edel stenen ter waarde van 125 mil joen lire (ongeveer 725.000 gul den). De juwelier verklaarde dat de overvallers hem op een land weg dwongen met zijn auto in 'n greppel te rijden. Terwijl twee mannen met revolvers hem be waakten, maakten de andere twee zich meester van de juwe len. VEEMARKT ROTTERDAM Op de veemarkt te Rotterdam werden in totaal aangevoerd 2773 dieren, zijnde 140 slachtrunderen; 628 gebruiksvee; 440 vette kalve ren; 188 graskalveren; 943 nuchte re kalveren; 14 lopers; 4 biggen; 23 paarden; 3 veulens; 341 schapen of lammeren; 49 bokken of geiten. De noteringen waren als volgt: Slachtrunderen: extra kwaliteit 4,354,65, le kwal. 3,90 ƒ4,20, 2e kwal. ƒ3,50—ƒ3,75, 3e kwal. 3,253,40; Vette kalve ren: extra kwal. 3,30ƒ3,50, 'e kwal. 3,05—3,30, 2e kwal. ƒ2,95 3.05, 3e kwal. 2,852,95; j Stieren 44,50; Worstkoeien 3,103,30; Slachtpaarden 2,80 3.20. Alles per kg. Kalf- en melkkoeien 1050 1425; Vare koeien 8501200; Vaarzen 750950; Pinken 525 675; Graskalveren 375 450; Nuchtere kalveren 170 ƒ185; Mestkalveren 135—230; Schapen 70105; Lammeren 90—115. Alles per stuk. Overzicht: Slachtpaarden: aan voer als vorige week, handel lui, prijzen moeilijk te handhaven; Kalf- en melkkoeien: iets meer aanvoer, handel flauw, prijzen kalfkoeien iets stijver, melkkoeien iets minder; Vare koeien: gewone aanvoer, kalme handel en iets min der in prijs; Vaarzen en pinken: redelijke aanvoer, handel gedrukt en priizen onveranderd; Graskalve ren: aanvoer iets minder, kalme handel en staande prijzen; Vette ralveren: minder aanvoer, vlotte handel en hoger in prijs; Nuchtere kalveren: aanvoer als vorige week, nandel goed en prijshoudend; Slachtpaarden: iets meer aanvoer, handel stroef en prijzen gedrukt; Schapen en lammeren: minder lanvoér, redelijke handel en iets stijver In prij». van een phosphorfabriek die in 1968 in werking moet zijn, is een investering van 90 miljoen mark gemoeid. Het maatschap pelijk kanitaal van de nieuwe n.v. zal 40 miljoen gulden be dragen, waarvan 25 miljoen is gestort. Het is de bedoeling dat voor de eerste phosphoroven in werking is, aan de bouw van een tweede zal zijn begonnen, terwijl dan tevens de eerste paal in de grond zal zijn gedreven voor een chloorkali-electrolyse- bedrijf. De phosphorproduktie is in de eerste plaats bestemd voor de wasmiddêlenindustrie. VOORLOPIG 300 WERKNEMERS De nieuwe n.v. die op net ogenblik Duits is, zowel wat de leiding als het kapitaal betreft, zal in de toekomst „verneder- landts" worden. Het is de bedoe ling ook Nederlanders in de lei ding op te nemen en voor toe komstige investeringen een be roep te doen op de Nederlandse kapitaalmarkt. In eerste instantie zullen in het sterk gemechaniseerd bedrijf 300 arbeiders werk vinden, later als gevolg van de te verwachten uitbreidingen zal dit aantal ho ger worden. Hoezeer Höchst re kent op uitbreidingen, moge blijken uit het feit, dat een ter rein van 315 ha is aangekocht terwijl hiervan in eerste instan tie slechts 60 ha zal worden ge bruikt. Er is hard gevochten tussen Vlissingen en Antwerpen over de plaats waar Höchst zijn nieuwe bedrijf zou plaatsen. VOORDELEN Vlissingen won de strijd, voor namelijk omdat het een groot en goed gelegen terrein ter beschik king kon stellen en wel op kor te termijn, terwijl in Antwerpen slechts 120 ha beschikbaar bleek. VMssingen biedt het concern vier belangrijke en noodzakelij ke voordelen: voldoende ar beidskrachten, gemakkelijke aanvoer en afvoer van grond stoffen en produkten per schip, per rail en over de weg, vol doende mate van electrische energie al zal de Zeeuwse provinciale electriciteitsmaat- schappij voorzieningen moeten treffen en zoals gezegd vol doende expansiemogelijkheden. Het gebruik van phosphaten neemt jaarlijks in West-Europa sterk toe, al is nog lang niet het peil van de consumptie in de Ver. Staten bereikt, zodat het nieuwe bedrijf naar de mening van de initiatiefnemers een toe komst heeft. De kans is dan ook niet uitgesloten zo is op een persconferentie in Amsterdam gezegd dat het bedrijf aan het Sloe te zijner tijd eenzelfde omvang zal krijgen als het moe derbedrijf in de bondsrepubliek. LUCHT- EN WATERVERVUILING Voorlopig zullen de grond stoffen per binnenschip van Rot terdam worden aangevoerd, maar op den duur is het de be doeling dat zeeschepen het be drijf kunnen bereiken. Bij de bouw van het fabrieks complex zullen de drastische Duitse maatstaven ter voorko ming van lucht-, water- en bo demvervuiling worden aange houden in overleg met de Ne derlandse autoriteiten. Höchst heeft reeds in Amster dam een verkoopkantoor en ver der naast de fabriek in Breda ook nog belangen in de Weerter kunststoffenfabrieken. Het Köchst-concern heeft in Duitsland en daarbuiten in to taal 73.000 mensen in dienst. De totale investeringen waren in 1966 opgelopen tot 700 miljoen gulden, terwijl de te verwach ten omzet in 1966 tot bijna zes miljard mark zal zijn gestegen. Ernstig verkeersongeluk bij Bordeaux Een ernstig verkeersongeluk heeft zondagnacht bij Bordeaux aan negen mensen het leven ge kost. Een personenauto die met een snelheid van 120 km per uur op de linkerweghelft passeerde, kon bij een kruispunt een uit een zijweg komende auto niet meer ontwijken. De zes jeugdige inzit tenden van deze wagen vonden allen de dood. Van de auto die het ongeluk veroorzaakte, verlo ren de bestuurder, zijn vrouw en een van hun drie kinderen het leven, terwijl de andere twee kin deren zwaar werden gewond. LIEF F,N LEED IN DE SOWJET-UNIE Eén op de negen in de Sowjet- Unie gesloten huwelijken ein digt met echtscheiding. Dit heeft het Russische partijor gaan meegedeeld in een artikel van de socioloog prof. Char- tsjov over de ontwikkeling van het socialistische gezin in de Sowjet-Unie. Prof. Chartsjov vermeldt niet de bron waaraan hij dit cijfer heeft ontleend. Eerder dit jaar stond in het Russische stati sche jaarboek dat in 1964 één op de zes huwelijken was ge strand. een cijfer dat slechts in de V.S. (één op vier) en in Zweden (één op vijf) wordt overtroffen. Als oorzaak voor het hoge echt- scheidingspercentage in de Sowjet-Unie noemt prof. Char tsjov het feit dat veel jonge ren niet serieus tegenover het huwelijk staan en dat slechts weinigen een goede voorberei ding op het gezinsleven ont vangen. De ouders laten de be handeling van seksuele vraag stukken aan de scholen over en de schoten op hun beurt aan de openbare organisaties, zo stelt de hoogleraar vast. „Desondanks is het socialisti sche gezinsleven verre superi eur aan dat van de bourgoisie dn de kapitalistische landen," aldus prof. Chartsjov. Het Britse lagerhuis heeft maandagavond met 328 tegen 247 stemmen de voornaamste be ginselen van het regeringswets ontwerp tot hernationalisatie van negentig procent der staal industrie goedgekeurd. Het nam het ontwerp aan in tweede lezing. Tevoren had de conservatieve oppositie laten we ten dat een conservatieve rege ring een dergelijke wet weer on gedaan zou maken. Woordvoer ders leverden heftige kritiek op het ontwerp, dat als een „daad van waanzin" werd bestempeld. Anthony Barber, woordvoer der in staalkwesties. zei dat de conservatieven voor de tweede maal de industrie zouden dena tionaliseren, „in de mate als nodig en uitvoerbaar is", ten be hoeve van grote soepelheid en concurrentie in de staalindustrie. De minister van energie, Richard Marsh, deelda mea dat hij in de komende weken een commissie zal vormen die de na tionalisatie van de industrie moet organiseren. De industrie werd !n 1951 voor de eerste maal genationaliseerd maar de maatregel werd later door de conservatieven ongedaan gemaakt. De Brusselse traditie om belang rijke besluiten te riemen op verga deringen die slopend zijn voor het lichamelijk uithoudingsvermogen der ministers, is weer gehandhaafd. Drie dagen en twee nachten waren nodig om ingespannen confererend HERBEGRAFENIS K.N.I.L.-SOLDATEN De Nederlandse ambassadeur in Indonesië, E. L. C. Schiff, en andere Nederlandse diplomaten in Djakarta hebben dinsdag de herbegrafenis bijgewoond van zes Nederlandse K.N.I.L.-militai- ren die door de Japanners in 1944 in noord-Sumatra waren ge- executeerd en in Medan waren begraven. De plechtigheid vond plaats op de militaire begraafplaats „Ant- jol" te Djakarta met medewer king van twee ere-com.pagnieën Indonesische militairen. Dt> her begrafenis werd met volledige militaire eer verricht, zoals de militaire commandant van Groot-Djakarta, generaal Amir Machmoed, had bevolen. Moord in Engeland In de rivier de Trent nabij het Engelse vissersdorp Burton Joyce heeft men het lijk gevon den van een jonge vrouw. De politie was naar het stof felijk overschot gaan zoeken na dat een hengelaar een been, ge huld in een nylonkous, had zien drijven. Eerst ontdekte men de romp. verpakt in plastic en lin nen. Later vond men ook het tweede been. Chasseur van groot hotel verdacht van diefstal De politie in Amsterdam heeft gisteren de 20-jarige chasseur R. van O. uit Amsterdam aangehou den, die er van wordt verdacht in de loop van een half jaar in hotel Krasnapolsky waar hij werkzaam was, uit de kamers van hotelgasten in totaal een be drag van ongeveer 10.000 gulden te hebben gestolen De jongen droeg bij zijn aanhouding het ontvreemde geld bij zich. Men kreeg verdenking tegen hem, toen hij in een gedeelte van het hotel werd aangetroffen waar hij niets te maken had. Tijdens tot een akkoord te komen over een aantal openstaande posten In de Europese landbouwpolitiek. Niemand was na afloop geheel content zoals gebruikelijk wan neer met compromisen moet worden gewerkt maar bovendien hebben noch de tamelijk tevrede nen noch de zeer ontevredenen veel grond voor hun gemoedsge steldheid. Indien ooit de praktijk zal moeten leren in hoeverre de besluiten goed waren, dan nu wel. Dat blijkt ook uit de beslissing om voorlopig een aantal maximumbe dragen aan te houden die uit de Europese kas kunnen vloeien om boeren en vooral tuinders bij te springen. De financiële konse- kwenties zijn niet geheel te over zien. Ingaan op de details van het groente- en fruitreglement en de Europese prijs voor thelk en suiker, alsmede de contingenten voor die produkten heeft daarom voorlopig weinig zin. Een ander aspect is dat bij de pogingen tot een akkoord te komen weer ijverig gebruik is gemaakt van politieke pressie die eigenlijk buiten de Europese zaken staat. Nederland dn Duitsland waren min of meer gedwongen de anderen ge lijk te geven, niet zozeer omdat deze gelijk hadden, maar omdat die gebruik maakten van het feit dat een groente-, fruit-, en melk- akkoord tot stand moest komen vóór een Europees aanbod kon worden gedaan voor de landbouw sector in de komende onderhande lingen over de Kennedy-ronde. En juist Nederland en Duitsland heb ben er groot belang bij dat die Kennedyronde nu eindelijk eens iets gaat opleveren; zoveel belang dat ze daardoor door de anderen min of meer konden worden ge chanteerd wat inschikkelijker te ziin dan ze eigenlijk zouden willen zijn. Op zichzelf is dit geen geweldig immorele zaak: onderhandelingen zoals in Brussel zijn gevoerd, ko men uiteraard altijd neer op een poging een zo gunstig mogelijke verhouding te vinden tussen geven en nemen. Tot dusver heeft men daarbij altijd gebruik kunnen ma ken van argumenten of noem het maar pressiemiddelen die eigenlijk buiten de zaak stonden. Een angstige vraag is wat er moet gebeuren als een dergelijk verval send element eens niet in de be- surekingen betrokken kon worden. Drie dagen en twee nachten konden dan wel eens niet genoeg zijn. DONDERDAG 28 JULI HILVERSUM I: 7.00 Nieuws; 7.10 Ochtendgymnastiek; 7.20 Lichte grammofoonmuz.; 7.50 Dagopening; 8.00 Nws; 8.10 Lich te gram.; (8.308.35 De groente man); 8.50 Morgenwijding; 9.00 Klass. gram.; 9.35 Waterstanden; 9.40 Lichte gram. voor de oudere luisteraars; 10.00 Voor de kleu ters; 10.10 Arbeidsvitaminen; (11.00—-11.02 Nws); 12.00 Lichte orkestmuz. en zangsolist; 12.271 Med. t.b.v. land- en tuinb.; 12.30 Licht instrumentaal ensemble; 12.50 Draaiorgelmuz.; 13.00 Nws; 13.10 Journaal en beursber.; 13.30 Klass. kamermuz.; 14.15 Huis houdelijke zaken, praatje; 14.30 Altmezzo en piano: mod. liederen; 15.00 Voor de zieken; 16.00 Nws; 16.02 Onderweg: licht prog.; 17.00 l-L fsrè Voor de jeugd; 18.00 Nws; 18.15 zijn verhoor door &e_ bednjfsre- ActualiteiJten* 18.25 Weekend- wegwijzer: gevar. prog.; 19.05 Gesproken brief; 19.10 Sportpa- cherche gaf hij de diefstallen toe. De chasseur had de gewoonte nooit al 't geld dat hij vond mee te nemen. Hij stak altijd slechts 'n gedeelte van de waardepapie ren bij zich. DOOR MARTIN MONS 43) „O. u bedoelt de twee tijdelij ke? Maar daar was mijnheer Ra ven heel goed mee. En hij had hen nooit eerder ontmoet. De een is een Amerikaans zakenman en de ander een zoon van die beken de oogspecialist, professor Kim. U kunt er zeker van zijn dat die twee O.K. zijn. Tante Leocadie neemt nooit iemand die niet al lerlei aanbevelingen heeft. Zij is verschrikkelijk precies. Neen, dat is wel dik in orde. hoor. Weet u wat ik geloof, inspecteur? Dat het weer zo'n angstmoord is ge weest". „Een angstmoord?" „Ja. U herinnert zich dat ke reltje toch nog wel dat een in braak pleegde in die bakkerij en de bakker die hem betrapte met een schop de hersens insloeg? Het was de eerste moordzaak waarbij ik als griffier fungeerde. En ik moet u eerlijk zeggen dat die mijn respect voor moorde naars tot dicht bij het nulpunt heeft doen dalen. Van mijn leven heb Ik nooit zo'n bange haas ge zien als dat miezerige ventje. Hij was zo hoteldebotel geweest toen die grote, forse bakker diaar kwam binnenstuiven dat hij als een razende om zich heen had ge slagen Ik heb sterk het idee, in specteur, dat we hier met net zo'n geschiedenis te doen hebben. Kolonel Raven kon een flinke stem opzetten, weet u". „Het spijt me, juffrouw Meule- naar. maar zo kan het onmogelijk zijn gegaan. Mijnheer Raven is hoogstwaarschijnlijk niet eens wakker geworden. In tegenstel ling met wat dokter Radersma is gepasseerd, is de moordenaar er hier in geslaagd het kan ook wel puur geluk zijn geweest dadelijk de grote halsslagader dicht te knijpen. Zijn slachtoffer moet in een fractie van een mi nuut bewusteloos zijn geweest. En na zijn dood heeft zijn moor denaar koelbloedig zijn kamers doorzocht Zó nauwkeurig dat hij er zich alle tijd voor moet hebben gegund. U ziet dus wel dat de moordenaar helemaal niet door het een of ander hoteldebotel is geweest, zoals u dat noemt". „Maar de gedachte alleen dat iemand opzettelijk mijnheer Ra ven heeft vermoord, dat hij in zijn kamer is gekomen met het voornemen dat te doen, is klink klare onzin. De goede man had geen vijanden. Dat kan ik toch wel weten. Dan moet de dader een krankzinnige zijn geweest". Ze werd doodsbleek. „Inspecteur, u gelooft toch niet dat tante Leo cadie... Ze heeft van die vreemde ideeën over voorgevoelens en in telligentie en zo. En ze ziet en hoort dingen die niet bestaan... Bovendien is ze op een leeftijd waarop vrouwen wel eens hoe moet ik dat nu zeggen..." Ze keek hoofdinspecteur Bezemer hulpeloos aan. „Maakt u zich over juffrouw Terhorst maar niet ongerust. Zij is even normaal als u of ik, juf frouw Meulenaar. Als ze zegt dat zij vreemde dingen ziet en hoort, zijn die dingen er ook werkelijk.. Haar interpretatie ervan kunnen we rustig aan haar zelf overlaten zoals uw jongste tante zegt". „O, gelukkig, dat is me een pak van het hart. Ik wou dat ik u maar kon helpen, inspecteur, maar ik zie werkelijk niet in..." „U heeft natuurlijk niets ge hoord, is het wel? Uw kamer ligt trouwens nogal ver van dia van mijnheer Raven niet?" „Ja, die ligt een verdieping ho ger en aan de achterkant. Boven dien, als ik naar bed ga slaap ik altijd binnen een kwartiertje. Gisteravond iging ik vroeg omdat ik mij wat grieperig voelde. Ik heb een aspirientje genomen en ben om half tien in mijn mandje gekropen. En ik heb mijn griep werkelijk weggeslapen. Gelukkig maar, we hebben hier op de rechtbank al genoeg zieken. Het spijt me toch zo dat ik u nu hele maal niet helpen kan. Had ik nu maar liever kiespijn gehad in plaats van 'n opkomend griepje". „Het is toch ondanks alles een voor mij erg verhelderend ge sprek geweest, juffrouw Meule naar. Ik hb werkelijk alle rede nen u dankbaar te zijn." Ze keek hem verbaasd aan. „Nu, dan is u ook gauw tevre den, inspecteur." Gauw 'tevreden, dat vond Ver kerk ook toen ze koers zetten naar het bureau. „Veel om het lijf heeft het niet wat ze te ver tellen had," meende hij. „Het is gek hoe al die lui met theorieën komen aandragen, terwijl ze ons geen enkel feit kunnen geven. Waarmee ik niet gezegd wil heb ben dat er in die theorie van juf frouw Meulenaar niet iets kan zitten. Dat zaakje indertijd bij die bakker..." „Och, alles bij elkaar genomen vond ik dat gesprek erg leer zaam,'" zei hoofdinspecteur Be zemer. „Ik kan niet zeggen dat ik ontevreden ben." (Wordt vervolgd.) rade; 19.30 Country and Western music; 20.00 Nws; 20.05 Festival van Bergen-Noorwegen 1966: mo derne en klass. muz.; 21.05 Rep. wereldkampioenschappen voet bal 1966; 21.00 Festival-orkest van de BRT en solisten: mod. muz.; 21.45 Lichte gram. uit Boedapest; 22.00 Rijst op de korrel: reisin drukken; 22.30 Nws; 22.40 Actua liteiten; 23.00 Nieuwe grammo foonplaten; 23.5524.00 Nieuws. HILVERSUM II: 7.00 Nieuws; 7.10 Het levende woord; 7.15 Klass. gram.; (7.307.32 Nws); 7.55 Overweging; 8.00 Nws; 8.10 Voor de jeugd; 8.30 Nws; 8.32 Lichte gram. met vakantietips; 10.00 Operettemuz.; 11.00 Voor de zieken; 11.45 Ned. amusements- muz.; 12.10 Leven op het land, gesprek; 12.27 Med. t.b.v. land en tuinb.; 12.30 Nws; 12.40 Deze week, praatje; 12.45 Actualitei ten; 13.00 Pro memorie, praatje; 13.05 Klass. gram.; 13.45 Voor de vrouw; 14.15 Amusementsmuz.; 15.00 Bijbeloverdenking; 15.30 Macbeth, opera; 17.40 Voor de kleuters; 17.50 Sportrubriek; 18.00 Lichte grammofoonmuz.; 18.25 Kinderkoor: Ned. liederen en liedjes; 18.40 Voor de twintigers; 19.00 Nws en weerpraatje; 19.10 Radiokrant; 19.30 Muz. van het Leger des Heils; 19.45 Klass. ka mermuz.; 20.00 Donderdagavond- mozaiek, gevar. prog.; 22.00 Koor en solisten: geestelijke liederen; 22.15 Avondoverdenking; 22.30 Nws en herhaling SOS-berichten; 22.40 Boekbespreking; 22.45 Kerk- orgelconc.: klass. muziek en im provisatie; 23.15 Weerwoord: kro niek van kunst en stijl van le ven; 23.45 Lichte gram.; 23.55 24.00 Nieuws. HILVERSUM III: 9.00 Nieuws; 9.02 Gevar, muziekprog., afgewis seld met tipst actualiteiten en losse opmerkingen; (Om 10.00 en 11.00 Nws); 12.00 Nws; 12.02 Ac tualiteiten; 12.05 Licht orgelspel; 12.30 Lichte gram.; 13.00 Nws; 13.02 Actualiteiten; 14.05 Lichte platen en tips voor de vrouw; 15.00 Nws; 15.02 Licht ensemble met zangsolisten; 15.30 Gevar. grammofoonmuz.; 16.00 Nieuws; 16.02 Actualiteiten; 16.05 Zorro: een prog. voor tieners; 17,.00 Nws; 17.02 Actualiteiten; 17.0518.00 Gevarieerd platenprogramma. BRUSSEL (VL.): 12.00 Nieuws; 12.03 Lichte muz.; 12.40 Weerbe richt, mededelingen, programma- overzicht en S.O.S.-berichten voo de schippers; 12.48 Orkest Cara- velli; 12.55 Buitenlands persver zicht; 13.00 Nws, weerbericht en beursberichten; 13.20 Kamermuz.; 14.0014.03 Nws; 16.00 Nws; 16.03 Beursberichten; 16.09 Jazz muziek; 17.00 muz.; 17.00 Nws, weerbericht en mededelingen; 17.15 Amusementsprogr. 17.30 Volksmuz. uit Duitsland; 18.00 Nws; 18.03 Voor de soldaten; 18.28 Paardesportuitslagen; 18.30 Orkest Werner Müller; 18.45 Sportmagazine; 18.52 Lichte muz.; 19.00 Nws en weerbericht; 19.40 Ensembleparade; 20.00 Ca sinoconcert; 21.00 Filmmuz.j 21.10 Wereldkampioenschappen voetbal; 21.25 Gevarieerde muz.; 21.45 Boekbespreking; 22.00 Nws en berichten; 22.15 Lichte muz.; 22.45 De Zeven kunsten. Televisieprogramma's NEDERLAND I: 14.30—15.05 Voor de vrouw; 19.00 Nieuws in het kort; 19.01 Klaas Vaak; 19.05 De Verrekijker; 19.15 Van gewest tot gewest. 19.30 Eurovisie; We reldkampioenschap voetbal fi nale om de 3e en 4e plaats (20.15 20.25 Journaal); 21.15 Route 66 De valstrik in Glen Canyon, T.V.-film; 22.05 Muziekprogram ma; 22.25 A.V.R.O.'s-Televizier: 22.4022.45 Journaal. NEDERLAND II: 20.00 Nieuws in 't kort; 20.01 Zomercarrous- sel 1966; 20.45 Documentaire van de Britse kroonkolonie Hong kong; 21.25 Hazel, T.V.-film; 21.50 Onze man in Washington; 22.15 22.20 Journaal. BELGIE (VI.): 19.20 Eurovisie: Wereldbeker voetbal (±20.15 Nieuws) 21.15 Oude toeristische films; 22.05 Gastprogramma; 22.35 Nieuws. BELGIE (FR.): 18.55 Medede lingen. Aansluitend: documen tair programma; 19.28 Kleuter programma; 19.33 Thierry la Fronde, T.V.-feuilleton; 20.00 Journaal; 20.30 Le dalia blue, speelfilm; 22.10 Eurovisie: We- Wereldkampioenschap voetbal; 23.40 Journaal.

de Vrije Zeeuw | 1966 | | pagina 3